4

Battlefield 2042

2021

Prioritou je Battlefield 2042. Na nové Mirror’s Edge a jiné hry nemají v DICE čas

Pokud od studia DICE očekává něco jiného než Battlefield, například byste rádi návrat vřele přijaté série Mirror’s Edge, tak bohužel. Vývojáři se plně soustředí na vývoj Battlefieldu 2042.

Rusko jako hratelná frakce v Battlefieldu 2042 zůstane

Electronic Arts v souvislosti s ruskou invazi na Ukrajinu učinila několik zásadních rozhodnutí, mimo jiné odstranila ruské kluby a reprezentaci z her FIFA 22, FIFA Mobile a FIFA Online.

Battlefield 2042 se bude snažit nastartovat první sezóna

Po dlouhém, ale opravdu dlouhém odkladu, který byl zapříčiněn snahou vylepšit multiplayerový zážitek, konečně přichází do střílečky Battlefield 2042 první sezóna.

Hazard Zone v Battlefield 2042 už není prioritou

V červnu se rozhodne o budoucnosti série Battlefield. Pro hráče nelákavá a špatně optimalizovaná multiplayerová střílečka Battlefield 2042 vstoupí do první sezóny. V DICE připravují spoustu změn.

Battlefield 2042 končí s Breakthrough multiplayerem pro 128 hráčů

Střílečka Battlefield 2042 končí s největší variantou multiplayerového režimu Breakthrough. Bitvy byly prý chaotické a postrádaly výrazný vliv jednoho hráče na výkon týmu.

Battlefield 2042 není mrtvý a EA má se sérií velké plány

Generální ředitel Electronic Arts vysvětluje postoj společnosti a rozhodně neopouští nepovedený Battlefield 2042. Kdy se objeví střílečka Battlefield Mobile, když není zařazena do současného plánu?

Battlefield 2042 konečně dostal hlasový chat

Do Battlefieldu 2042 dorazila dlouho očekávaná aktualizace. Verze 4.0 opravuje více než 400 chyb a problémů, stejně tak přináší požadovaný hlasový chat. Má hra šanci?

Přes 400 oprav a vylepšení čeká Battlefield 2042

Pokus o záchranu potápějící se lodě. Tak by se dala nazvat nadcházející velká aktualizace pro Battlefield 2042. Od válečné multiplayerové vřavy se toho hodně čekalo.

Nová šance pro Battlefield 2042? DICE přiznávají porážku a zásadně změní mapy

Multiplayerová střílečka Battlefield 2042 si vysloužila přezdívku walking simulátor. Hráči si stěžují na chaotické a rozsáhlé mapy, které jsou dle nich zbytečné. Studio DICE konečně reaguje.

EA částečně viní Halo Infinite ze špatných prodejů Battlefieldu 2042

Po zveřejnění finančních výsledků uspořádala EA celofiremní schůzku zaměřenou na neúspěch Battlefieldu 2042 očima manažerů. Společnost už dříve přiznala, že hra nesplnila očekávání.

Prodeje Battlefieldu 2042 jsou zklamáním. První sezóna opět odložena

Prodeje Battlefieldu 2042 jsou pro Electronic Arts zklamáním, prohlásil generální ředitel Andrew Wilson, aniž by prozradil, kolik kusů se vlastně prodalo. Jak se společnosti dařilo?

Battlefield 2042: EA měla zfalšovat prodeje a hra nezajímá už ani tvůrce cheatů

Odliv hráčů a vrácení peněz nespokojeným majitelům hry na Steamu, i když mají nahráno více než dvě hodiny, nejsou jedinými zajímavostmi o Battlefieldu 2042. Přidávají se další.

Počet hráčů Battlefieldu 2042 stále klesá a Steam vrací peníze

Battlefield 2042 nedokáže zaujmout hráče, na Steamu mají dokonce starší díly Battlefield 1 a Battlefield 5 více hráčů než hra, co vyšla na podzim loňského roku.

Hry Call of Duty: Vanguard, Battlefield 2042 a GTA Trilogy ovládly prodeje na PS Store

Společnost Sony zveřejnila žebříčky nejprodávanějších her za listopad letošního roku na PlayStation Store. Ty jsou tradičně rozděleny mezi USA/Kanadu a Evropu, stejně tak podle platforem.

Battlefield 2042 čeká nová mapa a bitvy pro 64 hráčů

Nová mapa s názvem Exposure bude něčím výjimečná a posune design map na zcela novou úroveň. Už brzy přijdou časově omezené režimy s limitem 64 hráčů na PC, PS5 a Xbox Series X/S.

Dnes pro Battlefield 2042 vychází zásadní update

Update #3 lehce upravuje uživatelské rozhraní, přidává týdenní výzvy a především představuje více než 150 různých oprav všeho typu – včetně vizuálních glitchů, zbraní, vozidel a podobně.

90VTEŘIN Epizoda S7E90

Farming Simulator zašlapal Battlefield 2042

Syberia se těsně před vydáním ještě ukazuje, Cyberpunk se odkládá a v Sea of Thieves budeme nově zakopávat poklady. Začíná 90VTEŘIN!

Nový milník Steamu a Farming Simulator 22 populárnější než Battlefield 2042

Steam dosáhl nového milníku. Služba od Valve zaznamenala více než 27 milionů současně přihlášených uživatelů. Stalo se tak v období díkuvzdání a slev. A farmaření je populárnější než válčení.

Hlavní designér Battlefieldu 2042 opustil DICE, dostal neodolatelnou nabídku

Fawzi Mesmar, hlavní designér sérií Battlefield a Star Wars: Battlefront, opustil studio DICE. Jeho odchod ale nemá nic společného s neúspěchem Battlefieldu 2042, dostal totiž novou pracovní nabídku.

Bude Battlefield 2042 lepší? Do konce roku jsou slibovány tři velké patche

Battlefield 2042 se v současné době nenachází v dobrém stavu. Kromě všelijakých chyb a problémů chybí ve hře mnoho klasických prvků, na které jsou hráči série zvyklí.

Battlefield 2042 se na Steamu zařadil mezi nejhůře hodnocené hry

Battlefield 2042 je mezi hráči obrovským zklamáním, které si vývojáři z DICE ani vydavatel EA za rámeček asi nedají. Nový titul se nachází mezi desítkou nejhůře hodnocenými hrami na Steamu.

Battlefield 2042 selhal na plné čáře

Návrat do moderní války a novodobého konfliktu nám měl připomenout ty nejlepší léta Battlefieldu. Co nám ale dokázal, je to, že ty nejlepší léta jsou už dávno, dávno za námi.

Battlefield 2042 sužují velké problémy a chyby

Battlefield 2042 se potýká s velmi závažnými problémy a chybami v době, kdy si ho mají užívat majitelé dražších edic a předplatitelé EA Play. Hráči postupně hlásí nové a nové věci.

První recenze Battlefieldu 2042 jsou většinou pozitivní

První recenze jsou pozitivní a signalizují, že se studio DICE ve spolupráci s dalšími týmy pod Electronic Arts trefilo do černého. Někomu se ale Battlefield 2042 moc nezamlouvá.

První sezóna Battlefieldu 2042 odstartuje až v roce 2022

Na první sezónu Battlefieldu 2042 si hráči budou muset počkat. S vydáním hry odstartuje předsezóna, ale první battle pass a nový specialista v rámci první sezóny dorazí až v roce 2022.

Počet zbraní v Battlefieldu 2042 je zklamáním, píšou hráči

Už za pár dnů budou mít předplatitelé EA Play a Xbox Game Pass Ultimate možnost zahrát si plnou verzi Battlefieldu 2042. Betu si vyzkoušelo 7,7 milionu hráčů. Nadchne ale plná verze?

Režim Portal v Battlefieldu 2042 vás vrátí do minulosti

Režim Portal v Battlefieldu 2042 je podle vývojářů poctou série a je věnován nejvášnivějším fanouškům. Ti se společně s dalšími hráči mohou těšit na mapy a obsah převzatý z předchozích dílů.

Nový trailer nedělá Battlefieldu dobrou reklamu

Ukázku moderních technologií od společnosti NVIDIA ve hře Battlefield 2042 pokazily výrazné poklesy frame rate. Pod videem na YouTube se množí negativní a posměšné reakce.

Trailer na Battlefield 2042 předvádí možnosti PC verze

Nový trailer ke střílečce Battlefield 2042 představuje technologie Nvidie v podobě DLSS, Reflexu a ray-tracingu. Na PC hra přináší neomezené FPS s proměnlivou obnovovací frekvencí a další.

Battlefield 2042 představuje tři nové mapy

Seznamte se s trojicí nových map, které budou v Battlefieldu 2042 od studia DICE. Renewal je zasazena do egyptské pouště, Breakaway v antarktické Zemi královny Maud a Discarded v indickém Alangu.

90VTEŘIN Epizoda S7E80

Non-binary postava už i v Battlefieldu

Tak v dnešních 90VTEŘINÁCH čekáme pěknou smršť komentářů, v Battlefieldu 2042 se totiž mezi specialisty objevuje jedna nebinární postava a víme co se cenzuruje v GTA.

Battlefield 2042 se snaží přesvědčit nerozhodnuté hráče

Minutový trailer má jediný úkol, přesvědčit nerozhodnuté hráče, aby si novou first-person střílečku od studia DICE koupili. Navzdory tomu se nám znovu ukazuje již dříve představená mapa.

Hazard Zone pro Battlefield 2042 je menší variace na battle royale

Vývojáři sázejí na menší, ale o to intenzivnější bitevní vřavu, která nebude pro 100 hráčů jako v bezplatném Call of Duty Warzone. Podobat se má Escape from Tarkov.

Odložte Battlefield 2042 a opravte ho, žádají fanoušci

O víkendu si všichni zájemci mohli vyzkoušet multiplayerovou vřavu v Battlefieldu 2042 prostřednictvím veřejné bety. Ta pocházela z verze, která je několik měsíců stará.

Battlefield 2042 se přibližuje Call of Duty. A to není dobře

V rámci několikadenního testování jsme měli možnost si vyzkoušet nadcházející střílečku Battlefield 2042 od studia DICE. Byli jsme byli připraveni na moderní válku, ale… někde se stala chyba.

Takhle vypadá Battlefield 2042 na starých konzolích

Už není, co skrývat. Beta Battlefieldu 2042 byla dnes v devět ráno spuštěna pro předobjednávky a předplatitele EA Play. Studio DICE se tak rozhodlo ukázat Xbox One verzi.

Vylepšení pro next-gen pouze u dražších edic Battlefieldu 2042

Dnes začíná beta Battlefieldu 2042 pro předobjednávky a předplatitele EA Play. Předběžné stažení je dostupné. Ostatní si multiplayerové bitvy vyzkouší od pátku do soboty.

DICE vysvětlují, jak ve střílečce Battlefield 2042 zajistí fair play

Podvodníci jsou velkým problémem ve všech populárních multiplayerových hrách. Jak se s nimi chtějí vypořádat v novém Battlefieldu? Plus lákání na veřejnou betu, která je za rohem.

Minimální a doporučené požadavky pro Battlefield 2042

Po včerejším oznámení veřejné bety Battlefieldu 2042 přicházejí na řadu minimální a doporučené systémové požadavky. Spustíte na svém počítači tuhle multiplayerovou střílečku?

Battlefield 2042 si budeme moci v betě vyzkoušet příští týden

Spekulace se potrvdily. Hráči, kteří si Battlefield 2042 předobjednali, si budou moci zahrát očekávanou betu od 6. října. Všem zájemcům se má beta otevřít o dva dny později.

Battlefield 2042 nevyjde v říjnu, ale o měsíc později

Battlefield 2042 se přidává na seznam odložených her. Pro fanoušky multiplayerových bitev naštěstí nepůjde o dlouhé čekání. Battlefield 2042 není odložen na rok 2022.

Battlefield 2042 se zaměřuje na rozličné specialisty

Specialisté Webster Mackay, Maria Falck, Pyotr „Boris“ Guskovsky a Wikus „Casper“ van Daele představují své schopnosti v minutu a půl dlouhém traileru z Battlefieldu 2042.

Hazard Zone má proměnit Battlefield 2042 v Escape from Tarkov

Z uzavřeného technického testu se dataminerům podařilo vyšťourat zajímavé informace, které poukazují na PvPvE režim ve stylu Escape from Tarkov, Hunt: Showdown nebo Vigoru.

Unikají gameplay záběry z testu Battlefieldu 2042

Navzdory přísnému NDA se někteří hráči rozhodli zveřejnit gameplay záběry. Ty nejsou moc kvalitní, tudíž je lepší si v současné době nedělat žádné předčasné názory na hru a počkat si na veřejnou betu.

Battlefield 2042 přibližuje katastrofy filmečkem Exodus

Navzdory zaměření striktně na multiplayer bude mít Battlefield 2042 příběh. Budoucnost, katastrofy a nepatriotickou válku nám vývojáři z DICE přibližují speciálním krátkým filmečkem nazvaným Exodus.

Battlefield 2042 se připravuje na technický test. Jaké budou HW požadavky?

První technický test hry Battlefield 2042 začne příští týden. Vybraným hráčům vývojáři rozesílají pozvánky na e-mail s podrobnými informacemi o tom, jak si válečné multiplayerové drama vyzkoušet.

Battlefield 2042 má mít free-to-play mód, VRR podpora pro PS5

Velmi přísné NDA u testu Tom Clancy's XDefiant, bezplatný víkend pro Far Cry 5, další vlna banů v Apex Legends, uzavřená beta Age of Empires 4, Xbox Aqua Shift Special Edition a další zprávičky.

Battlefield 2042 ukáže v krátkém filmu nepatriotickou světovou válku

Společnost Electronic Arts chystá Battlefield 2042 Exodus, oficiální krátký film, který ukáže nepatriotickou světovou válku budoucnosti. Ta se týká USA, Ruska a jejich spojenců.

Vytvoření vlastních zážitků v Battlefieldu 2042 s mapami, vozidly i zbraněmi ze starších dílů série

Vytváření vlastních režimů a hraní módů vytvořené hráči v Battlefieldu 2042. Nastavit si můžete vlastní pravidla a užít si bitvy například vojáků z druhé světové války proti moderní armádě.

EA Play Live: Návrat Dead Space i nový zážitek v Battlefieldu 2042

EA vynechala červnovou E3 2021, aby o měsíc později přišla s vlastní akcí zaměřenou na její chystané tituly. Důraz byl kladen na Battlefield 2042, ale došlo také na očekávaný návrat Dead Space.

Battlefield 2042: Rozdíly mezi novou a starou generací konzolí

Studio DICE potvrdilo cross-play a cross-progress u Battlefieldu 2042 a promluvilo o rozdílem mezi novou a starou generací konzolí PlayStation a Xbox. Verze se budou lišit.

EA DICE se přejmenovalo a novinky o Battlefieldu 2042 a Apex Legends

Electronic Arts se letos E3 nezúčastnila a během tohoto měsíce uspořádá pět vlastních akcí. První z nich s názvem The Future of FPS měla premiéru dnes večer a přinesla pár nových informací.

Battlefield 2042 má za partnera Nvidii, Logitech i Xbox Series X/S. Co to znamená?

Společnost Electronic Arts odhalila oficiální partnery hry Battlefield 2042. Za grafického partnera má hra Nvidii, partnerem pro počítačové příslušenství je Logitech a u konzolí Xbox Series X/S.

Chybějící hráče v bitevní vřavě Battlefieldu 2042 nahradí boti

Na PC, PS5, Xboxu Series X/S se bitevní vřavy v Battlefieldu 2042 bude moci účastnit až 128 hráčů, zatímco na Xboxu One a PlayStationu 4 budou mapy a módy optimalizovány pro 64 hráčů.

Shrnutí 4. dne E3 2021: viděli jsme Battlefield 2042, Starfield i Age of Empires IV

Další den E3 je za námi a přinesl nejen vykoupení Halo, ale například i datum vydání dlouho očekávaného Age of Empires 4. Mimo to jsme ale viděli dokonce i S.T.A.L.K.E.R.1' 2: Heart of Chernobyl

První gameplay záběry z Battlefield 2042

K vidění bylo futuristické uživatelské rozhraní a zejména neustálá multiplayerová akce, přestřelky, výbuchy a nebezpečná příroda, která dokáže výrazně promluvit do bitev.

Battlefield 2042 se bude prodávat ve třech edicích

Pokud vám nevadí absence singleplayerové kampaně a battle royale režimu, tak si Battlefield 2042 můžete předobjednat. Na výběr jsou tři edice s různými bonusy do hry.

Battlefield 2042 bez singleplayerové kampaně. Nebude ani battle royale

Revoluční příběhová kampaň, ve které si zahrajeme za žoldáky na straně USA i Ruska, se v Battlefieldu 2042 nekoná. Nebude ani battle royale. Ale bude battle pass i vyšší cena!

Battlefield 2042 je návratem totální války na rozsáhlých mapách bez kampaně

Pětiminutový trailer představil nový Battlefield s označením 2042. Na hráče čeká futuristická válka na rozsáhlých mapách v mětském prostředí i ve vyprahlé poušti. Singleplayer nebude!