Pravidla soutěží na těchto stránkách

Pokud není stanoveno jinak, veškeré soutěže našeho projektu se řídí zákonem České republiky č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů. Soutěží se výhradně pomocí speciálního systému online prostřednictvím přihlášených uživatelů. Soutěže vyhlašuje společnost MediaRealms s.r.o., se sídlem Šenovská 567/43, Ďáblice, 182 00 Praha. Ceny do soutěže vkládají její obchodní partneři, které jsou vždy zmíněni na dané stránce soutěže. Pro soutěže je vyhrazena sekce Indian Arcade, Soutěže, Soutěžní stránka na tomto webu. Technickou podporu zajišťuje MediaRealms na emailu: info@mediarealms.cz vždy Pondělí až Čtvrtek od 10:00 - 18:00 po dobu trvání každé soutěže.

Obecná ustanovení

Pokud není stanoveno v rámci soutěžní stránky jinak. Účast v soutěži je zcela zdarma, nicméně je nutné mít účet na Indianovi či NerdFix.cz. Soutěže se smí účasnit každý na území ČR a SR. Soutěž není věkově omezena, ale vyhrazujeme si právo kontaktovat soutěžící, pokud zjistíme, že jim je méně jak 15 let. Soutěže se nesmí zúčastnit nikdo z redakce Indiana a ani rodiny produkčního týmu. A to včetně zaměstnanců či známých zaměstnanců společností partnerů, kteří ceny do soutěže věnují. Cenu v soutěži nelze vymáhat žádným právním či peněžním způsobem. Výsledky soutěže se každý dozví po uzávěrce přímo na soutěžním formuláři. Vyhrazujeme si právo ověřovat výherce, jak dlouho je jen nutné, abychom dosáhli spravedlivého výsledku. Výběr finálního výherce ale běžně trvá kolem 30 dní. Následně se ceny odesílají do 30 dní od vyhlášení soutěže. Změna pravidel či podmínek soutěže je vyhrazena.

Bodový systém a vstup do soutěží

V rámci bodového systému Indiana a NerdFix.cz může každý přihlášení uživatel získat body a zkušenostní body. Zkušenostní body slouží čistě pro zvyšování levelu a odemykání nových možností webu. Nové emotikony, možnost upravit komentáře či psát do chatu v průběhu živých vysílání. Za to body jako takové slouží momentálně hlavně pro účast v soutěžích. Na soutěžní stránce si lze vždy vybrat ceny, které jsou aktuálně dostupné a je možné takzvaně do soutěže vstoupit výměnou za body. Každá soutěž může mít jinou hodnotu - tudíž i nutnost vložit do soutěže více bodů pro vstup či daleko méně, než jiné. Výměnou za body si tak každý uživatel může vyměnit "vstupní" lístek. Ten, kdo má více vstupů v soutěži, tak zároveň získává větší šanci na výhru. Od prvního vstupu soutěže lze také výhodně aktivovat další vstupy za více bodů. Nicméně vždy to znamená progresivní zvýšení hodnoty vstupů za body. Uživatel sice získá větší šanci na výhru, ale zároveň přijde o více bodů. Vždy je tedy na každém, aby se rozhodnul, kolik bude chtít investovat.

Pomyslné "zvýhodnění" výherců

Soutěží se u nás smí účastnit i anonymní uživatel. Nemusí mít tedy účet na Indianovi. Pokud se však registruje, získává automaticky vyšší šanci na vylosování ze správných odpovědí. Děje se tak primárně pro to, že soutěže pořádáme hlavně pro aktivní komunitu Indiana. Logicky vyjádřit aktivitu lze předně pomocí webového systému. Webový systém zná aktivitu uživatele a při určování výherce dokáže ověřit tyto náležitosti: zda má uživatel profilový obrázek, zda má vyplněný profil obecně, zda má uživatel vyplněné jméno a příjmení, zda má uživatel vyplněnou adresu (pro zaslání výhry), zda má aktivitu napříč webem náhodnou či stálou. Dokáže tak zamezit zcela novým spamovým účtům. A udělat tak soutěžení fér.

To ovšem neznamená, že nemůže vyhrát i někdo, kdo nemá profilový obrázek nebo náhodou žádnou aktivitu. Pouze při určování výherce systém přihlíží i k aktivitě uživatele. U méně lukrativních soutěží, kterých se účastní méně lidí, tak mohou mít právě anonymní uživatelé větší šanci na výhru. Toto pomyslné "zvýhodnění" je jen naše forma ochrany před spekulanty a uživateli, kteří si cenu dle našeho řádu "nezaslouží". Je to fér vůči uživatelům, pořadatelům a partnerům, kteří ceny věnují. Jsou rádi, když ví, že se cena skutečně dostala do rukou reálnému člověku. Jak anonymní uživatele, tak registrované, vždy ověřujeme před odesláním výhry.

Pro úplnost, z losování se vyřazují: veškeré účty, které nemají vyplněnou adresu nebo mají adresu, kterou nelze ověřit. Například neplatné PSČ, neplatná ulice či město mimo ČR a SR. A také se vyřazují veškeré účty, které odpoví špatně na kvízové otázky dané soutěže. Ti, kteří podvádí v rámci soutěže. Vyřazujeme také duplicitní účty stejných uživatelů.

Z losování se nevyřazují žádné jiné účty. Také jinak, nevyřazujeme účty bez profilovky, se zaznamenanou malou aktivitou na webu či nově založené účty. Dokonce nevyřazujeme účty, které už jednou vyhráli. Systém nepřihlíží k jiné výhře v jiné soutěži.

Rozkol při losování: Pokud se má systém rozhodnout mezi dvěma výherci, jedním který nemá vyplněný profil s malou aktivitou na webu a jedním, který naopak na web chodí každý den, píše komentáře a má vyplněný profil; větší šanci pro výhru dostane druhý profil. Tedy ten s větší aktivitou. Stále je to ale pouze šance. I tak může systém vybrat první profil. V minulosti se tak stalo už hodněkrát. Ve finále, vyhrát může vždy jen omezený počet lidí. Takže přejeme hodně štěstí a pevné nervy!

Jak získat body do soutěže?

Soutěžní body lze získat několika způsoby. Jedním z nich je používání našich webů Indian a NerdFix.cz. Odměňujeme naše uživatele za čtení článků, sledování našich videí a každodenní vracení na webové stránky. Dokonce existuje násobič bodů, který se aktivuje pokaždé, když se uživatel vrátí alespoň jednou za 24 hodin na náš web. Tyto body lze následně využít do aktivací vstupů soutěží. Zároveň lze najít na sociálních sítích či webu speciální kódy. Ty lze uplatnit přímo po vstupu do soutěže a přidat si tím bonusové vstupy. Někdy najde uživatel i link na tzv: redeem bonusových bodů, které se rovnou přičtou uživateli na profil. Tyto kódy a linky jsou většinou dostupné na konci našich videí či na sociálních sítích jako odměna pro naší komunitu. Linky a bonusové kódy mají vždy omezenou platnost.

Zvýšit šanci na výhru lze také plněním bonusových aktivit - které jsou zcela dobrovolné, přímo na stránce soutěže. Většinou jde o úkoly typu podívat se na stránku partnera, či omrknout něco nového. V každém případě je odměna bonusové zvýšení vstupů a tím i šanci na výhru. Bonusové aktivity se rozdělují na jednorázové a poté opakované. Opakované lze vždy aktivovat po 24 hodinách.

Poslední možností jak získat body je přímo v naší virtuální herně Indian Arcade. Každé 2 hodiny získá každý uživatel 1 žeton do našich miniher. Každá minihra má soutěžní režim, kdy po vložení žetonu se skóre následně přepočítá na body, které se aktivují přímo na profil. Někdy se může stát, že přepočet bude trvat kvůli ověření proti podvodníkům, tak je trpělivost na místě. V případě, že věříte, že jste přišli o žeton neprávem kvůli chybě hry nebo, že se vám skóre nepřepočítalo na body, kontaktujte nás na info@mediarealms.cz či prostřednictvím Discordu Indiana.

Vyhrazujeme si právo kdykoliv tato pravidla získávání bodů změnit. Zrovna tak můžeme kdykoliv body vyresetovat a to jak pro jednotlivé uživatele zvlášť v případě podezření z podvodů, tak celé komunitě při začátku další sezóny soutěžení.

Co se děje po vyhlášení soutěže s doručením výhry?

Zpravidla odesíláme výhry a odměny soutěžícím do 30 dní od vyhlášení soutěže. Může se ale stát, že v případech digitální odměny bude doručena výhra okamžitě či před touto lhůtou. V extrémních případech, zpravidla herního merchandise nebo rozměrných či větších fyzických odměn si vyhrazujeme čas na expedici odměny až 90 dnů od vyhlášení soutěže. A to většinou z důvodu, než se všechny fyzické odměny k nám dostanou a následně rozešlou. V každém případě výherce bude kontaktován v době odeslání výhry.

Co se děje, když vyhraji a výhru si nevyzvednu?

Existuje několik možností, jak v případě výhry získat svou cenu. Lze nás kontaktovat a domluvit osobní převzetí. Nebo ceny většinou zasíláme prostřednictvím České pošty na adresu uvedenou v profilu výherce v době vyhlašování. V případě, že je nutné přikládat telefon nebo domluvit detaily, tehdy upřesňujem s výhercem právě prostřednictvím telefonní komunikace nebo emailem. Někdy je nutné využít jiného přepravce, PPL/DPD apod. V každém případě bude výherce informován o odeslání prostřednictvím emailu. V případě nevyzvednutí výhry v době doručení, při jejím opětovném navrácení, výhra dotyčnému propadá. Bez náhrady. Cenu poštovného a balného hradí kompletně provozovatel soutěže - a to včetně odeslání výhry na Slovensko.

Je možné reklamovat výhru?

Zkráceně řečeno: bohužel ne.

Proč je tomu tak? Občanský zákoník odpovědnost za vady ukládá pouze prodávajícímu a pouze u prodané věci, to znamená, že záruka a odpovědnost za to, že výrobek je funkční, že tedy nemá žádné zjevné vady, se vztahuje pouze na prodanou věc. Ke které se vztahuje kupní smlouva. A na tu lze taky uplatnit reklamaci. V případě výhry u soutěže se žádná kupní smlouva neuzavírá. Záruka dle zákona na výrobek není a nemůže být uplatněna.

Nicméně, pokud by se stalo, že vám dorazí soutěžní výhra vadná, rozbitá či nefunkční, je dobré se nám stejně ozvat a my se pokusíme vyřešit celou věc k obecné spokojenosti. Samozřejmě bychom nebyli rádi, pokud by se výrobek po cestě k vám rozbil. Proto zásilky pojišťujeme a zasíláme buď doporučeně nebo skrz kurýrní služby u kterých je doloženo, že nedošlo k poškození během přepravy.

Pokud je však výhra déle používaná/využívaná, a rozbije se vám právě při běžném používání, INDIAN nemůže zaručit výměnu/opravu či vyřešení takové situace. Omlouváme se.

Kdo za soutěž nenese odpovědnost

Facebook, Steam, Instagram, Google, YouTube a další služby uvedené na interaktivním formuláři nejsou partnery této soutěže a nenesou žádnou odpovědnost za její plnění. Tím je výhradně společnost MediaRealms s.r.o., provozující Indian a NerdFix.cz. Případné komentáře na adresu soutěží lze vždy komunikovat na info@mediarealms.cz.

Úskalí soutěží a jak se proti nim bráníme

Vyhrazujeme si právo kohokoliv vyřadit ze soutěže, jakmile zjistíme jedno nebo více z následujících: soutěžení za více účtů zároveň, zjištění využívání botů, crawlerů, hackování výsledků, spamování, griefing či jiné porušení podmínek našeho serveru a zákonů České republiky. Vyhrazujeme si právo kohokoliv vyřadit ze soutěže bez udání důvodu.

Kam dál?

Jak nás kontaktovat?

Dejte nám o sobě vědět! Ať je to výtka nebo pochvala. Tip na hru nebo tip na zlepšení pořadu - jsme připraveni s vámi komunikovat.

Vysíláte v televizi?

Od 1. 1. 2020 pořad Indian už oficiálně na televizi nevysílá. Po několika letech jsme se rozhodli televizní sektor opustit díky upadajícímu zájmu publika a naší silné sledovanosti online.

Kdo je za to zodpovědný?

MediaRealms s.r.o.
Šenovská 567/43
Praha, 182 00
Česká republika

IČ: 08637288
DIČ: CZ08637288 (plátce DPH)

Všechna práva vyhrazena.
Součást FiolaSoft Studio a GODS produkce.