INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2021-10-26T19:38:49+02:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/clanek/pravy-duvod-proc-steam-nechce-hry-s-kryptomenami-ksvo7m Pravý důvod, proč Steam nechce hry s kryptoměnami! - INDIAN Steam zakázal Blockchainové hry na své platformě. My se podívali na to, co Valve k tomuto kroku vedlo. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

V sobotu jsme vás informovali, že Valve se rozhodlo na Steamu zakázat hry, které obchodují s NFT a kryptoměnami. Toho se samozřejmě chytil Epic Games Store a vítá je s otevřenou náručí, tedy za určitých podmínek. Proč Steam najednou dává ruce pryč od blockchain technologií, přes které se obchodují či vyměňují NFT a kryptoměny, když jejich popularita tak prudce roste.?

Tomáš Otahál, zástupce producenta a moderátor týmu Indian, vám přináší svůj osobní komentář na celou situaci.

Hledal informace, co vedlo společnost Valve k tomu, aby zablokovala technologii blockchain na platformě Steam. A samotného by ho zajímalo, jaký názor na celou situaci máte vy.

Co Valve k tomuto kroku vedlo a na čí straně stojí Gelu? To se dozvíte ve videu.

]]>
2021-10-26T19:45:08+02:00 2021-10-26T19:38:49+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/rozsirene-predplatne-pro-switch-online-je-nyni-dostupne-1js638 Rozšířené předplatné pro Nintendo Switch Online je nyní dostupné a hráči hlásí první problémy - INDIAN Nintendo dnes oficiálně vydalo své dříve ohlášené rozšířené předplatné pro službu Nintendo Switch Online. Díky němu získáte přístup ke hrám z konzolí Nintendo 64 a Sega Genesis. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Nintendo dnes oficiálně vydalo své dříve ohlášené rozšířené předplatné pro službu Switch Online. Díky němu získáte přístup ke hrám z konzolí Nintendo 64 a Sega Genesis. Navíc, pokud hrajete hru Animal Crossing, tak získáte DLC rozšíření Happy Home Paradise, které vychází 5. listopadu.

Bohužel stinnou stránkou nového rozšířeného předplatné může být cena. Ta je poněkud pro někoho možná přemrštěná. Na videu se samotným představení se tak množí negativní hodnocení. Aktuálně video za necelé dva týdny od vydání má více jak 17 tisíc palců nahoru proti více jak 94 tisícům palců dolu. Posouzení o tom, zda cena je, nebo není vysoká nechám na vás. Já zatím pořizovat tento nový balíček určitě nebudu. A jaké, že jsou ceny?

Při zakoupení rozšířeného předplatné pro jednoho uživatele je cena 999,- za roční období. Pokud byste zvolili rodinnou formu, zaplatíte 1749,- za rok. U rodinného předplatného můžete registrovat až 8 Nintendo účtů. Takže jestli se chcete podělit o předplatné s kamarády, tak ušetříte. Po rozdělení ceny za jednoho pak vychází zhruba 219,- na rok. Což je určitě výhodnější.

Pokud jste už majitelem dosavadního základního předplatné Nintendo Switch Online a chcete si pořídit k tomu nové rozšířené, tak se vám vypočítá cena v rámci nevyčerpaného období za dosavadní základní předplatné. Což můžete vidět i na screenshotech. Zbývá mi necelé dva měsíce do vypršení základního, tak se cena nového rozšířeného předplatného ponížila.

Nintendo 64: 

 • Dr. Mario 64
 • Mario Kart 64
 • Mario Tennis
 • Sin & Punishment 
 • Star Fox 64
 • Super Mario 64
 • The Legend of Zelda: Ocarina of Time
 • WIN BACK: COVERT OPERATIONS
 • Yoshi’s Story

Sega Genesis:

 • Castlevania: Bloodlines
 • Contra: Hard Corps
 • Dr. Robotnik's Mean Bean Machine
 • Ecco the Dolphin
 • Golden Axe 
 • Gunstar Heroes
 • M.U.S.H.A.
 • Phantasy Star 4: The End of the Millennium 
 • Ristar
 • Shining Force 
 • Shinobi 3
 • Sonic the Hedgehog 2
 • Streets of Rage 2
 • Strider

Ti, kteří si rozšířené předplatné už zaplatili, hlásí velké problémy u hraní her Nintendo 64. Problémy začaly ve velkém uživatelé shromažďovat v příspěvku na fóru ResetEra. Mezi ty hlavní patří například velmi znatelné zpoždění reakce ovládání, a i zpoždění zvuku ve všech Nintendo 64 hrách. V neposlední řadě se vyskytují i problémy se snímkovou frekvencí.

Velmi známý „Speedrunner", uživatel ZFG se na svém Twitteru zmínil, že verze Zeldy: Ocarina of Time je dokonce „horší“ než ta, která je dostupná na konzoli Wii U.

K tomuto rozšířenému předplatnému Nintendo vydalo i ovladač pro Switche, který byl využíván ke konzoli Nintendo 64. A i právě tento ovladač hlásí problémy. Jde o problém s rozložením tlačítek, který mění umístění tlačítek A a B bez možnosti vrátit se zpět a nakonfigurovat.

Ukázka chyb ve zpoždění reakcí na ovladač

Snad Nintendo bude schopno rychle vyřešit tyto problémy, které hráči hlásí. Navzdory tomu Nintendo nedávno oznámilo, že všechny hry Nintendo 64 v předplatném lze hrát při 60 Hz, a to i v PAL režimu.

Součástí vydání nového rozšířeného předplatného je i vydání aktualizace pro konzoli Nintendo Switch na verzi 13.1.0

Jaký máte na cenu s porovnáním obsahu her názor vy? Uvažujete o tomto novém rozšířeném předplatné?

]]>
2021-10-26T18:18:45+02:00 2021-10-26T18:18:45+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/sahara-je-dejistem-dalsiho-creator-dlc-pro-armu-3-k4l1dv Sahara je dějištěm dalšího Creator DLC pro Armu 3 - INDIAN Skromnější rozšíření Western Sahara nabídne například pouštní terén, pět zbraní, rozsáhlý multiplayerový i singleplayerový scénář, pět frakcí nebo velbloudy jednohrbé. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

V poslední době jsou čím dál častější případy, kdy česká facebooková stránka Bohemia Interactive zveřejní oznámení něčeho v několikahodinovém předstihu před ostatními kanály studia. A tak už pár hodin víme, co bude předmětem nového Creator DLC pro Armu 3, dalšího z řady přídavků, které mají na svědomí tvůrci z řad komunity i profesionálních vývojářů.

Po studené válce v Global Mobilization: Cold War Germany, populárním výletu do Vietnamu v S.O.G. Praire Fire a běhání v řadách Československé lidové armády díky přídavku CSLA Iron Curtain přichází na řadu Sahara. Konkrétně rozšíření, které nese plný název Arma 3 Creator DLC: Western Sahara, jež má na svědomí tým Rotators Collective.

Western Sahara slibuje například nový terén Sefrou-Ramal o rozloze 100 kilometrů čtverečních. Už samotný název rozšíření by měl být dost jasným náznakem toho, jak bude nová mapa, kombinující originální prvky i vylepšené objekty převzaté z Army 2 a Army 3, vypadat. Doufejme, že se zařadí po bok povedených terénů z předchozích Creator DLC, ať už jde o německý Weferlingen, česko-německou Gabretu či Cam Lao Nam a nejnovější Khe Sanh, kde i stromy mluví vietnamsky.

Pokud jde o nové frakce, Western Sahara nabídne ozbrojené síly SFIA (Sefrawi Freedom and Independence Army), UNA, pouštní NATO, povstalce Tura a hlavně ION Services. Tato žoldácká organizace se poprvé představila v DLC Private Military Company pro Armu 2 a od té doby se s jejími zástupci a prvky lze setkávat v celém univerzu série Arma. To zahrnuje také simulátor Take On Helicopters.

S novými frakcemi souvisí 5 nových zbraní, mezi nimiž najdeme IMIL GALAT, automatickou pušku Velko R4, pušky SLR a XMS a protivzdušnou statickou zbraň ZU-23, kterou můžete také znát z Army 2. Namísto nových vozidel nás však tentokrát čeká 9 variant již existujících vehiklů, například náklaďáku Zamak, obrněnce AMV-7 Marshall, Offroad pickupu nebo vrtulníku PO-30 Orca. Přídavek nabídne i další nové vybavení a doplňkový obsah, třeba vyzbrojený dron, balistický štít nebo stany a jiné stavby a struktury. A co víc, těšit se můžeme i na velbloudy jednohrbé alias dromedáry.

Tohle všechno si budeme moci vyzkoušet v jedné singleplayerové ukázkové misi ION Weapon Systems, dvojici závodů na čas a třech multiplayerových scénářích. Ty zahrnují obsáhlý scénář Extraction, který lze hrát buď v singleplayeru, nebo v kooperativním multiplayeru pro 4 hráče. Extraction nabídne sandboxovou hratelnost, dynamicky generované náhodné kontrakty a příběh, v němž se ujmeme role členů frakce ION Services, abychom pátrali po stopách uneseného válečného korespondenta. Dalšími multiplayerovými misemi jsou obdoba King of the Hill nazvaná King of the Dunes a kooperativní Last Stand. V němž mohou 4 hráčo vzdorovat vlnám nepřátel.

Zdá se, že tentokrát nás čeká skromnější Creator DLC. Všechny tři předešlé přídavky byly koneckonců vcelku ambiciózní a rozsáhlé, což se bohužel v případě Global Mobilization a CSLA Iron Curtain projevilo na nedostatečné kvalitě určitých složek obou rozšíření, která jsou proto od okamžiku jejich vydání postupně aktualizována a rozšiřována o nový bezplatný obsah.

Arma 3 Creator DLC: Western Sahara vyjde ještě letos, samozřejmě na Steamu. Bližší datum vydání zatím neznáme, jestli však máte o tento přídavek zájem, připravte si 6.99 euro. Vybraní členové komunity se také mohou těšit na účast na uzavřeném testování, které proběhne v následujících dvou týdnech.

]]>
2021-10-26T15:25:35+02:00 2021-10-26T15:25:36+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/cesky-hit-beat-saber-nabizi-multiplayer-i-na-playstation-vr-mdq4pf Český hit Beat Saber nabízí multiplayer i na PlayStation VR - INDIAN Pravděpodobně nejprodávanější hra pro virtuální realitu byla obohacena o multiplayer. Aktualizace pro český rytmický hit Beat Saber přináší také novou bezplatnou skladbu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pravděpodobně nejprodávanější hra pro virtuální realitu byla obohacena o multiplayer. Český rytmický hit Beat Saber si můžete zahrát se čtyřmi kamarády i ve verzi pro PlayStation VR. Online režim byl před necelým rokem přidán do PC verze.

Ze soundtracku si můžete vybrat libovolnou píseň. K dispozici je celá řada světoznámých skladeb, stejně tak si můžete koupit hudební balíčky od interpretů jako Linkin Park a dalších.

Společně s aktualizací byly do hry přidány odznaky pro multiplayer, aby soupeři viděli, kdo je v čem nejlepší. Například jeden hráč může po zápase získat odznak za „nejpřesnější krájení“, zatímco jiný může získat odznak za „nejpomalejší krájení“.

Při počtu až pěti hráčů v zápase byly také zavedeny nové možnosti přizpůsobení barev. Pokud se vám nechce krájet standardní červené a modré bloky ve hře, můžete je změnit na žluté a fialové, zelené a růžové nebo na něco úplně jiného.

Další novinkou je lobby a prostředí podobné aréně, které vás a vaše soupeře přenese do monumentálního kompetitivního světa.

V rámci Halloweenu se do hry dostala ještě bezplatná skladba Spooky Beat od Jaroslava Becka. Ta je zasazena do halloweenského prostředí.

]]>
2021-10-26T15:25:22+02:00 2021-10-26T14:27:55+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/halo-infinite-za-rok-vyrazne-prokouklo-pmjcme Halo Infinite za rok výrazně prokouklo. Pryč je i Bruta Craig - INDIAN Srovnání se včerejší ukázkou kampaně dokládá, že vývojáři odvedli kus práce. Bohužel ale dojde k vypnutí serverů pro starší díly série Halo, které vyšly na Xbox 360. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Odklad Halo Infinite na konec letošního roku se vyplatil. O tom musí být přesvědčen každý, kdo viděl včerejší gameplay trailer zaměřený na příběhovou část sci-fi střílečky s Master Chiefem. Lepší kvalita hry je vidět zejména při srovnání s tím, co Microsoft ukazoval loni v červnu v rámci E3.

Grafická kvalita je lepší, stíny jsou lepší, nasvícení je lepší. A pryč je Bruta Craig, z jeho špatného modelu vznikla celá řada různých memů. Jeho 3D model byl vylepšen a nyní je detailnější.

Srovnání od YouTuber kanálu ElAnalistaDeBits je pouze částečné, včera prezentované záběry nebyly replikou toho, co už jsme viděli, ve větší míře šlo o nové sekvence. Ty podobné dokládají, že vývojáři zapracovali na vyšším rozlišení, množství detailů, bohatších modelů a ve venkovním prostředí je plně implementovaný systém nasvícení se všemi efekty. Ty v ukázce z E3 2020 viditelně chyběly.

Pokud mohu soudit z toho, co jsme viděli, tak Halo Infinite by mělo přinést očekávanou kvalitu. Navíc multiplayer bude zdarma pro všechny zájemce. Podívat se můžete také na srovnání s tím, co nám Microsoft ukazoval v roce 2019:

13. 1. 2022 budou ukončeny online služby pro starší hry ze série Halo, které vyšly na Xbox 360. To se týká také her, které můžete hrát ve zpětné kompatibilitě na konzolích Xbox One a Xbox Series X/S.

Bez multiplayeru a online možností se budou muset hráči obejít u Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4, Halo: Reach, Halo Spartan Assault a Halo Wars. To mimo jiné znamená ztrátu k výzvám, sledování postupu v multiplayeru a možnosti sdílet herní soubory. V provozu zůstanou pouze věci týkající se singleplayeru.

Jak vidno, Microsoft chce uvolnit místo a vše směřovat k podpoře multiplayeru Halo Infinite. Titul vyjde 8. 12. 2021 na PC, Xbox Series X/S a Xbox One. V den vydání bude dostupný také v předplatném Xbox Game Pass.

]]>
2021-10-26T13:37:49+02:00 2021-10-26T13:37:49+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/jake-hry-uvidime-ve-stredu-na-state-of-play-od-playstationu-hlrc1m Jaké hry uvidíme ve středu na State of Play od PlayStationu? - INDIAN Oficiálně víme, že na středečním State of Play od Sony nebude řeč o hrách od týmů PlayStation Studios. Místo toho nám společnost ukáže tituly od partnerů z celého světa, včetně nových oznámení. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Oficiálně víme, že na středečním State of Play od Sony nebude řeč o hrách od týmů PlayStation Studios. Místo toho nám společnost ukáže tituly od partnerů z celého světa, včetně nových oznámení.

V průběhu víkendu se internetem začaly šířit spekulace o hrách, které na State of Play uvidíme. Založeny jsou zejména na aktualizacích karet v PlayStation Store a přidání nových karet. To vede insidery k domněnce, že uvidíme Final Fantasy XVI, Gotham Knights, Lord of the Rings: Gollum, Tchia, The Dark Pictures Anthology a Voice of Cards. Pouze druhá jmenovaná hra měla dříve kartu na PS Store.

Tyto informace je ale nutné brát s rezervou. Přidání The Dark Pictures Anthology může souviset s vydáním třetího dílu s podtitulem House of Ashes a odhalením čtvrtého dílu nazvaném The Devil in Me, jenž završí první sezónu.

Jiné spekulace také zmiňují Final Fantasy XVI a k tomu přidávají Hogwarts Legacy z kouzelnického světa Harryho Pottera. Hra byla oznámena před více než rokem a od té doby se o ní moc nemluví. Dočkat bychom se jí měli v příštím roce. Dříve se předpokládala prezentace na prosincovém The Game Awards.

Tak uvidíme. State of Play bude mít zhruba 20 minut a vysílat se bude 27. 10. od 23:00 našeho času.

]]>
2021-10-26T12:57:39+02:00 2021-10-26T12:57:39+02:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/halloweenska-aktualizace-pro-phasmophobia-200qdr Velká halloweenská aktualizace pro strašidelnou hru Phasmophobia - INDIAN Strašidelná kooperativní hra Phasmophobia vytahuje na Halloween z pytle nové strašidelné lahůdky. Nová a velká aktualizace Nightmare přidává venkovní mapu i nová strašidla. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Strašidelná kooperativní hra Phasmophobia vytahuje na Halloween z pytle nové strašidelné lahůdky. Nová a velká aktualizace Nightmare přidává mapu děsivého kempu, čtyři nové duchy, efekty počasí a další novinky.

Kemp Maple Lodge Campsite je první venkovní mapou Phasmophobie a přináší pikniková místa, stany, sruby, a dokonce i strašidelné jezero.

Vývojáři ze studia Kinetic Games lákají do kempu, který má podle nich obsahovat více unikátních objektů, vyšší hustotu objektů a více vizuálních detailů. Ostatní mapy hry se podobného nárůstu detailů a unikátních objektů dočkají později.

Pokud rádi krotíte duchy, tak dnešní aktualizaci přidává hned čtyři nové druhy. Jmenují se Onryo, The Twins, Obake a Raiju. V průběhu halloweenské události se zvyšuje šance na jejich výskyt. Plus díky jejich příchodu dochází k větší rozmanitosti duchů ve všech oblastech. S tím jdou ruku v ruce nové možnosti duchů. Mohou například sfouknou svíčku a integrovat se sprchami.

Systém počasí má šest typů. Pokaždé, když hráči zahájí nový kontrakt, tak ve zvolené lokaci se náhodně vybere počasí. Může být jasná obloha, mlha, mírný déšť, silný déšť, silný vítr a lehké sněžení. Změny teploty ztíží nalezení polohy ducha, déšť nebo vítr zhorší hráčům sluch a hustá mlha sníží viditelnost.

V neposlední řadě došlo ve hře k výraznému přepracování obtížností. Obtížnosti Amateur, Intermediate a Professional mají působit jedinečněji a poskytovat více možností pro hráče všech dovednostních úrovní. Když by vám to nestačilo, tak nová obtížnost Nightmare je právě pro vás. Nabízí nejintenzivnější hratelnost, kdy máte poškozené monitorovací vybavení a téměř žádné úkryty.

Phasmophobia se od 18. 9. 2020 nachází v předběžném přístupu na Steamu. Titul má extrémně kladné hodnocení od hráčů. Nejlepší zážitek budete mít v kooperaci pro čtyři odvážné hráče.

]]>
2021-10-26T11:07:31+02:00 2021-10-26T11:07:31+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/uspech-gas-station-simulatoru-q38ksi Úspěch Gas Station Simulatoru, na cestě je rozšíření zdarma a konzolové verze - INDIAN Nenápadný a nízkorozpočtový Gas Station Simulator z Polska je velmi úspěšný. Pouhých 90 minut od premiéry na Steamu vydělal vývojářům 450 tisíc zlotých (cca 2,5 milionu korun). Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nenápadný a nízkorozpočtový Gas Station Simulator z Polska je velmi úspěšný. Pouhých 90 minut od premiéry na Steamu vydělal vývojářům 450 tisíc zlotých (cca 2,5 milionu korun). Zájem o hru pokračuje. Není tak divu, že tvůrci plánují novinky.

Dohromady se prodalo 300 tisíc kusů. Pro mnohé velké tituly by to bylo zklamání. V případě simulátoru jde ale o úspěch. Krakovské studio DRAGO očekává, že do konce letošního roku se prodá dohromady 600 tisíc kopií hry. Cena titulu je 16,79 eur (cca 436 Kč).

Vývojáři chtějí poděkovat hráčům. Plánují v příštích měsících vydat větší bezplatné rozšíření, o kterém se podrobnosti dozvíme později. V plánu jsou také porty pro konzole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch.

V Gas Station Simulatoru koupíte opuštěnou čerpací stanici a zajistíte jí slávu. Budete renovovat, vylepšovat a rozšiřovat své nabízené služby, abyste udržely krok s požadavky svých zákazníků.

„Zbavte se trosek a rozbitého nábytku, opravte stěny a nabarvěte a ozdobte stanici dle vašich představ. Jenom hned neutraťte veškeré vaše finance na vzhledu vaší stanice, přece jenom jste zrovna koupili čerpací stanici. Opravte vybavení, kupte, co opraveno být nemůže, a začnete obsluhovat zákazníky abyste vydělali nějaké peníze pro další renovace a vylepšení,“ přidává tisková zpráva.

Nemusíte zůstat malým byznysem. Svou čerpací stanici můžete rozšířit, aby mohla sloužit více zákazníkům. Čerpací stanice také není jenom na prodej paliva. Nabídku služeb, které poskytujete, můžete rozšířit a tím přilákat více zákazníků. K dispozici máte různá vylepšení, od menších, jako je poskytování toalet, jednoduchý obchod, který pomůže vašim příjmům, až po větší, jako je celá dílna k opravování vozidel anebo dokonce myčka aut. Na výběr máte několik možností a většina z nich může být dále rozšířena.

Pokud máte zájem, na Steamu najdete demoverzi. Hra obsahuje českou lokalizaci.

]]>
2021-10-26T10:30:16+02:00 2021-10-26T10:30:16+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/kena-bridge-of-spirits-ember-lab-budoucnost-lntuat Po úspěchu Kena: Bridge of Spirits už Ember Lab nebudou dělat reklamy - INDIAN V kancelářích malého studia Ember Lab mohou slavit, jejich prvních hra se povedla, recenze jsou pozitivní a náklady na vývoj se vrátily. Spokojená je také Sony, hlásí tvůrci. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V kancelářích malého studia Ember Lab mohou slavit, jejich prvních hra se povedla, recenze jsou pozitivní a náklady na vývoj se vrátily. To vývojářům, kteří se dosud specializovali na animace, reklamy a krátké animované filmy, dalo signál, že se vývoji her mají věnovat i v budoucnu.

Pohádkové dobrodružství Kena: Bridge of Spirits vyšlo 21. 9. letošního roku na PC, PlayStation 5 a PlayStation 4. Jde o akční adventuru a přesně takový žánr máme od Ember Labs čekat u jejich dalšího titulu. I ten bude založen na poutavém příběhu.

„S natáčením reklam jsme skončili,“ dodal Josh Grier, jeden ze zakladatelů Ember Lab, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. Bohužel jsme se nedozvěděli žádná konkrétní čísla. Spokojit se musíme s tím, že počáteční náklady se vrátily a Sony je s výkonem Kena: Bridge of Spirits také spokojena.

Pokračování Kena: Bridge of Spirits s největší pravděpodobností druhým projektem od Ember Lab nebude. Mezitím autoři plánují Kenu ještě nějakou dobu podporovat, mají nápady na nový obsah a funkce, stejně tak se chtějí podívat na další platformy, na nichž by mohlo akční dobrodružství vyjít.

]]>
2021-10-26T10:19:29+02:00 2021-10-26T10:19:29+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/kazda-vase-schopnost-v-dying-light-2-bude-mit-znacny-dopad-542xxp Každá vaše schopnost v Dying Light 2 bude mít značný dopad na hru - INDIAN Tymon Smektala z Techlandu se vyjádřil k odkladu Dying Light 2 na únor příštího roku, a také se zmínil o schopnostech, které bude hlavní postava využívat. Ty budou mít značný dopad na hru. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Do světa Dying Light 2: Stay Human jsme se měli podívat již letos na Vánoce, ovšem došlo k odkladu, který hru posunul až na únor příštího roku. Tymon Smektala z Techlandu se k tomuto odkladu vyjádřil a podal důvody, kvůli kterým se rozhodli hru o dva měsíce odložit. Mimo to se také zmínil o schopnostech hlavního hrdiny, které budou mít dle všeho celkem značný dopad na hru.

Hlavní důvod, proč se Techland rozhodl hru odložit, je ujištění se, že vše funguje, jak má a pěkně do sebe zapadá. Dva měsíce navíc využijí k pečlivému testování a odstranění možných chyb, které by mohly při vydání nadělat paseku.

„Ve hře vše řádné kontrolujeme. Dying Light 2 je plné komplexních a protínajících se systémů vytvořených stovkami lidí – v jednu chvíli v produkci vše do sebe zapadne a začne společně pracovat, ale začnete také objevovat různé úhly, kde tomu tak není a chcete to opravit. Často jsou to jednoduché opravy, ale chcete se ujistit, že jich otestujete a najdete co nejvíce. Přesně tímto strávíme ty dva měsíce navíc. A možná do hry protlačíme jeden nebo dva easter eggy...,“ prozradil Tymon Smektala magazínu EDGE.

Smektala nezůstal jen u podávání důvodů, zabrousil do informací o hře samotné. Zavítal do tématu týkajícího se schopností, kterými bude hlavní postava disponovat. Tyto schopnosti budou mít značný dopad na hru a hned při jejich získání uvidíte, jak je pořádně využít proti svým nepřátelům. Smektala se zmiňuje o tom, jak je těžké vytvářet systém vylepšování a sílení pro pokračování. Proto se rozhodli udělat pouze silné schopnosti, které budou mít jasný dopad na hru.

Řeč přišla také na zlepšení stávajících mechanik, mezi ně patří také hák (grappling hook), který můžete používat k zdolání různých překážek. Ten se dočkal značného vylepšení ze strany fyziky, která působí mnohem víc realisticky, a jeho používání je více uspokojivé.

„Nástroji [grappling hook] jsme rozuměli od začátku projektu a snažili jsme se najít vzorec, který by nám umožnil jej zachovat, ale tak aby podporoval hratelnost spíše, než ji měnil,“ dodává Smektala.

Dying Light 2: Stay Human vychází 4. 2. 2022 na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch, na kterém bude hra dostupná přes cloud. Ve hře budou české titulky.

]]>
2021-10-26T12:52:15+02:00 2021-10-26T09:53:10+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/podivejte-se-blize-na-nove-schopnosti-aloy-v-horizon-75w0jc Podívejte se blíže na nové schopnosti Aloy v Horizon Forbidden West - INDIAN Studio Guerrilla Games blíže představuje několik nových schopností Aloy. Vývojáři také vysvětlují, na co u pokračování kladou největší důraz a proč. Zmiňují se také o využití PS5. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V prvních gameplay záběrech z Horizon Forbidden West, které Sony ukázala v červnu letošního roku, jsme viděli několik nových schopnosti Aloy. Ty se nyní rozhodlo blíže představit studio Guerrilla Games.

Hlavní hrdinka Aloy může volně šplhat po skalnatém terénu, jezdit na více strojích, využívat hák k vertikalitě, plavat a potápět se pod vodou a plachtit ve vzduchu. To vše umožňuje větší volnost a větší dynamickou interakci s herním světě.

Hlavní systémový designér David McMullen v příspěvku na PlayStation Blogu se nemůže dočkat, až je hráči překvapí tím, jak chytrými a nepředvídatelnými způsoby budou používat nové pohyby a nástroje k překonávání výzev.

Na systém volného lezení jsou tvůrci nesmírně hrdí. Mohli díky tomu vytvořit terén jiným způsobem a zajistit, aby se po něm dalo lézt, zatímco v Horizon Zero Dawn byl pouze pro parádu.

Důležitou roli hraje hák na zápěstí Aloy. Hlavní hrdinka se díky němu může dynamicky pohybovat, a to jak horizontálně, tak vertikálně. Hodit se bude také při útěku před nepřáteli. Například při skákání se můžete zachytit hákem římsy, vystřelit šíp, plachtit, útočit se shora nebo vystřelit hák směrem k jinému bodu. Tím ale možnosti háku nekončí. Lze ho použít i jako jakýsi naviják k manipulaci, přesouvání a ničení věcí. Například můžete z římsy stáhnout bednu, kterou byste jinak nezískali. Hák můžete také zaháknout za mříž a vyrvat ji.

Ve hře nebudou chybět environmentální hádanky. Ty mají často více možných řešení. Hráči budou experimentovat s novými nástroji při řešení široké škály výzev.

Zajímavě zní také speciální animace Valor Surge, během nichž můžete půvabným způsobem likvidovat nepřátele. V současné době jich máme potvrzeno 12 a budou se odemykat v průběhu hry. Každá z nich má tři úrovně. Čím vyšší úroveň, tím déle trvá nabití, ale tím silnější je útok.

To vše bude fungovat v součinnosti se schopnostmi Aloy z předešlého dílu. Ale nebojte, společně s Aloy se vyvinuli také nepřátelé. V nové oblasti budou chytřejší a vynalézavější nepřátele. Těšit se máme na více nebezpečí, více nepřátelských frakcí a více strojů. Protivníci mohou nyní bojovat společně ve skupinách, což pro Aloy i hráče má být skutečnou výzvou.

V boji se stroji a lidmi se opět budeme muset přizpůsobit a rozhodnout se, koho zlikvidovat jako první. Lidští nepřátelé mají zbraně, útoky a schopnosti, které stroje nemají, a naopak. V takových střetech se významně doplňují. O to více, když narazíme na stroje s jezdci.

„Chtěli jsme větší integraci boje na blízko a na dálku. Za předpokladu, že Aloy nikdy nepoužívá hrubou sílu, jsme potřebovali způsob, jak zajistit plynulejší přechod mezi útoky na blízko a na dálku, aby mohla používat luk s maximální přesností a stylově ukončit boj. Jedním z příkladů je rezonanční výbuch, který vám umožní nabít kopí útokem zblízka a uvolnit nahromaděnou energii na nepřátele (lidi nebo stroje), které pak zasáhnete projektilem a spustíte ničivou explozi,“ uvádí hlavní systémový designér David McMullen.

Horizon Forbidden West je sice od začátku ve vývoji pro PS4 a PS5, ale to neznamená, že majitelé PlayStationu 5 budou ochuzeni o výhody nové generace konzole. Největší předností jsou možnosti bezdrátového ovladače DualSense. Díky haptické odezvě (speciálním vibracím) máme cítit, jak bedna při tlačení tře o povrch, nebo jak se lano háku rychle rozmotává díky adaptivním spouštím, které mají věrně simulovat úroveň napětí.

„Přidali jsme také další hmatové vjemy, které dodají hráčům pocit, že jsou součástí světa, ve kterém se Aloy pohybuje. Mohou být nenápadné, jako například pocit šustění trávy, když se schováváme v porostu, nebo prasknutí adaptivní spouště, když luk dosáhne maximálního nátahu. Dokonce využíváme i absenci adaptivního odporu, kterým vám sdělujeme, že vám došla munice,“ dodal McMullen.

Úplně nahoře najdete sestřih nových možností, které Aloy bude využívat, zatímco tady dole původní gameplay video z června tohoto roku.

Horizon Forbidden West vyjde 18. 2. 2022 na PlayStation 5 a PlayStation 4. Ve hře bude možné zapnout si české titulky.

]]>
2021-10-25T18:11:19+02:00 2021-10-25T18:11:19+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/battlefield-2042-se-snazi-presvedcit-nerozhodnute-hrace-gigwtt Battlefield 2042 se snaží přesvědčit nerozhodnuté hráče - INDIAN Minutový trailer má jediný úkol, přesvědčit nerozhodnuté hráče, aby si novou first-person střílečku od studia DICE koupili. Navzdory tomu se nám znovu ukazuje již dříve představená mapa. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Minutový trailer na Battlefield 2042 má jediný úkol, přesvědčit nerozhodnuté hráče, aby si novou first-person střílečku od studia DICE koupili. Navzdory tomu se nám znovu ukazuje již dříve představená mapa, což je trošku škoda.

Máte o čistě multiplayerový Battlefield zájem? Hra vyjde 19. 11. 2021 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

Vývojáři Battlefieldu 2042 nedávno představili Hazard Zone, menší variaci na battle royale, která se spíše podobá Escape From Tarkov s hledáním cenné kořisti a bojem nejen proti jiným hráčům, ale také umělé inteligence. Zásilku je nutné dostat do bezpečí.

]]>
2021-10-25T18:00:05+02:00 2021-10-25T18:00:05+02:00 22
https://indian-tv.cz/recenze/cesku-nepovedenu-prulet-historii-v-artformer-ancient-stories Český nepovedený průlet historií v ArtFormer Ancient Stories - INDIAN ArtFormer: Ancient Stories není největší, ani nejúžasnější hrou a asi ani mezi řadou indie titulů na Steamu nijak z řady nevynikne. I tak je to zajímavá jednohubka s ještě zajímavějším vizuálem. Jakub Kadlus https://indian-tv.cz/r/Erimaerim

ArtFormer: Ancient Stories není největší, ani nejúžasnější hrou a asi ani mezi řadou indie titulů na Steamu nijak z řady nevynikne. I tak je to zajímavá jednohubka s ještě zajímavějším vizuálem, který pochází z českých luhů a hájů. O to smutnější je, že tohle 2D putování skrze dějiny nedopadlo úplně nejlépe.

Co mají společného jeskyní malby, papyrus z Egypta, řecké amfory a mozaiky ze starého Říma? Na první pohled pravděpodobně téměř nic. Ovšem právě ve hře ArtFormer vám tyto čtyři styly odvypráví čtyři zcela unikátní příběhy. Grafika se totiž pro každý příběh změní právě do stylu, který byl pro určité období specifický.

Vy se tak vydáte honit mamuty v době kamenné jakožto jeskynní malba, pohřbívat faraona na kusu papyru nebo jakožto freska dobývat srdce fanynek a bojovat o slávu jako gladiátor. Každé zpracování příběhu je unikátní a na jednotlivé styly je radost pohledět. Celkově za grafické zpracování, stylistiku a vlastně celý nápad si vývojáři zaslouží chválu. Bohužel kromě toho už to jde s ArtFormer jen z kopce. Ovládání se totiž stane vaším největší nepřítelem a příběhově toho ze hry taky moc nedostanete.

Začneme u toho ovládání. Hra po vás bude často chtít kvůli skákání, lezení či vyhýbání se pastem přesné pohyby. Bohužel tomu ale neodpovídají pohyby vaší postavičky. Po každém pohybu následuje nezastavitelný dvoumetrový úskok, po každém otočení dlouhá animace a jakýkoliv skok vyžaduje geometrické znalosti, abyste věděli, kam vaše postavička dopadne. Právě v momentech, kdy chcete něco sebrat ze země, vyhnout se pastem nebo jen vejít do dveří, vás každý pohyb začne velmi rychle štvát A právě překonávání sama sebe a ovládání se stane vaším úhlavním nepřítelem.

Často se pak budete dostávat do situací, kdy každý váš špatný pohyb bude znamenat smrt. Vy tak budete nuceni opakovat jednu a tu samou část pořád a stále dokola, než se naučíte ne to, jak daná past funguje, ale jak funguje vaše postavička. Takže ano, člověk si postupně na ovládání zvykne, ale až potom, co na stý pokus u jedné pasti bude hlavou mlátit do klávesnice.  

Příběh, nebo rovnou všechny čtyři příběhy, mají většinou hezký základ, ale ve finále se jedná jen o určitý náčrtek s hromadou bezduchých a místy až opravdu špatných dialogů, které se do dané situace a vlastně do tak krásně stylizované hry opravdu nehodí. S každou úrovní se navíc budou odemykat i nové mechaniky. Postupně se tak dostanete i k soubojům, závodům nebo dokonce ke správě vlastního inventáře v něčem, co by se dalo nazvat i lehké RPG.

Souboje, ač jsou udělané jednoduše a vlastně se jedná jen o silný, slabý útok a krytí, tak se táhnou v příjemném duchu a určitě se dají pokládat za jeden z těch lepších prvků ve hře, i když hit boxy si často taky dělají co chtějí. Celkově se dá u ArtFormer vidět značná inspirace u old-school titulů z minulého století. Pohyb, souboje i nástrahy, co na vás budou čekat, se totiž mnohdy podobají hrám, které jsou starší než já sám. Bohužel tyhle mechaniky už působí mnohdy zastarale a vaše smrt vám tak kvůli nástrahám nebude připadat, že si za to můžete vy sami, ale bude vám spíše připadat značně frustrující.

Bohužel ani technický stav tomu všemu nepomáhá. Několik chyb má pak i fungování světa, kdy pokud se rozhodnete udělat něco jen trošičku jinak, hra s tím nepočítá a vy se zaseknete na konci cesty s nucením opět celou túru opakovat. Hezký příklad je mise v egyptu, kde musíte odnést tělo faraona k lodi spolu s dalšími otroky. Pokud se k lodi vydáte bez náboru otroků, hra s tím počítá a vrátit se nemůžete a musíte misi restartovat.

Ve finále, když se to tak vezme, je ArtFormer na první pohled velmi zajímavým titulem. Jeho vizualizace je povedená, ale hezká grafika a nápad nedokáže zachránit celý zbytek hry. Z ArtFormer je tak spíše podprůměrný titul, který trpí na celkem dost nedostatků. Je to škoda, snaha vývojářů se nedá upřít. Ovšem i tak bych to neviděl všechno tak černě. Jde vidět hodně práce, která za tím stojí a doufám, že tohle nebude poslední hra, kterou od vývojářů vidíme. Pokud se ze svých chyb poučí a nebudou se vzdávat, můžou před sebou mít ještě zajímavou cestu.

Bohužel pro teď si od nás ArtFormer: Ancient Stories odnáší doporučení na 4 body z 10. I tak na sebe vývojáři můžou být pyšní. Jedná se o zajímavý titul, který vám zabere cca pět hodin, ovšem nevyhnul se řadě chyb, ze kterých se snad tým pro příště poučí. Jako malý bezvýznamní plusík na konec se dá brát aspoň encyklopedie, která vám období z hraní aspoň trochu přiblíží.

]]>
2021-10-25T15:41:28+02:00 2021-10-25T15:41:29+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/detailni-predstaveni-kampane-halo-infinite-3fjemb Master Chief se v Halo Infinite postaví nejmocnějšímu nepříteli - INDIAN Master Chief se stává opět jedinou nadějí lidstva. Známý hrdina se musí postavit nejmocnějšímu nepříteli, kterému kdy čelit. Očekávat máme velkolepé dobrodružství. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po detailním představení multiplayeru, který bude zdarma pro všechny, se studio 343 Industries zaměřilo na příběhovou kampaň ve střílečce Halo Infinite.

Když nebudeme počítat filmečky, tak jsme do dnešního dne toho z kampaně moc neviděli. To se mění. Master Chief se stává opět jedinou nadějí lidstva.

„Vyhnanci (v originále Banished) porazili síly UNSC, ovládli tajemnou Zeta Halo a ohrožují přežití lidstva. Když je veškerá naděje ztracena a osud lidstva visí na vlásku, vrací se Master Chief, aby se postavil nejmocnějšímu nepříteli, jakému kdy čelil,“ uvádí tisková zpráva.

Kampaň má nabídnout nefalšovanou svobodu v dosud největším a nejotevřenějším dobrodružství v sérii Halo.

Video nazvané „Přehled kampaně“ mělo premiéru dnes ve tři hodiny odpoledne našeho času (ke zhlédnutí úplně nahoře). Složeno je z filmečků a gameplay záběrů. Vše s cílem nám blíže ukázat a představit dobrodružství Master Chiefa. Hlavní hrdina bude ve sci-fi střílečce využívat nové zbraně a vybavení.

Přes šest minut dlouhé video prezentuje Halo Infinite v mnohem lepším světle, než jsme viděli na E3 2020. Microsoft do něj dokonce zahrnul scénu, která byla dříve kritizována za špatnou grafiku. Od té doby se ale hodně změnilo a vypadá to, že Halo Infinite přinese vše, co hráči této značky a Master Chiefa chtějí: pořádnou akci, zajímavý příběh, grafickou stránku na úrovni a pestré prostředí.

Zamrzí už dříve avizovaný odklad kooperativní kampaně a editoru úrovní Forge. Kreativní ředitel Joseph Staten se fanouškům u videa s aktualizací vývoje omluvil. Jejich plánem je přinést kooperativní kampaň ve druhé sezóně a Forge ve třetí sezóně. Sezóna v Halo Infinite bude probíhat tři měsíce, což znamená, že chybějící obsah se může objevit až v polovině roku 2022.

Přesvědčilo vás video? Halo Infinite vyjde 8. 12. 2021 na PC, Xbox Series X/S a Xbox One. V den vydání bude hra dostupná také v předplatném Xbox Game Pass.

]]>
2021-10-25T15:19:02+02:00 2021-10-25T14:43:44+02:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/harry-potter-vs-batman-v-nove-bojovce-wb-games-inbnmc Harry Potter vs. Batman v bojovce WB. Games ve stylu Super Smash Bros? - INDIAN Warner Bros. může být další společností, která využije své známé postavy k vytvoření bojovky ve stylu úspěšné hry Super Smash Bros. Ultimate od Nintenda a Nickelodeon All Stars. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Warner Bros. může být další společností, která využije své známé postavy k vytvoření bojovky ve stylu úspěšné hry Super Smash Bros. Ultimate od Nintenda a Nickelodeon All Stars.

Informace se objevily na Redditu od jednoho uživatele a téměř všechny potvrdil novinář Jeff Grubb s tím, že studio NetherRealm, které je podepsáno za sériemi Mortal Kombat a Injustice, na tomto projektu nepracuje.

Titul s hrdiny Warner Bros. má mimo jiné přinést týmovou hru (Tag Team) a možnost vytvářet zajímavé bojové kombinace více postav. Co se jich týče, tak v seznamu mají figurovat Shaggy ze Scooby Doo, Gandalf z Pána prstenů, Tom a Jerry, Batman, Fred Flinstone, Mad Max, Harry Potter a Ron a Johnny Bravo.

Nápad na tuhle bojovku se měl zrodit po sérii memů zobrazujících Shaggyho jako jednoho z bojovníků v Mortal Kombatu. Warner Bros. měl tak dát zelenou projektu spojujícím více světů. Něco podobného jsme viděli ve filmu Space Jam: Nový začátek. Možná s tím souvisí nedávno zaregistrovaná ochranná známka Multiversus.

Jak se dá očekávat, tento projekt by nebyl krvavý a mohly by ho hrát i děti. Tím by Warner Bros. měl nejen krvavé a brutální bojovky jako Mortal Kombat a Injustice, ale také ty bez krve.

]]>
2021-10-25T14:23:05+02:00 2021-10-25T14:22:08+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/kravy-prasata-kone-vcely-skleniky-i-jahody-ve-farmingu-zf4s1k Krávy, prasata, koně, včely, skleníky i jahody ve Farming Simulatoru 22 - INDIAN Studio Giants Software připravilo nový trailer k nadcházejícímu Farming Simulatoru 22. Video ukazuje nejrůznější zvířata, o která se na své farmě můžete starat. Vše doprovázejí nové obrázky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio Giants Software připravilo nový trailer k nadcházejícímu Farming Simulatoru 22. Video ukazuje nejrůznější zvířata, o která se na své farmě můžete starat.

Důraz je kladen zejména na úly. Včely, které je obývají, produkují především med, který lze následně prodat napřímo, nebo dodat ke zpracování do továrny na obiloviny. Tam se med s ostatními přísadami použije k výrobě křupavých snídaňových pochoutek. Pokud úl umístíte v blízkosti řepky, brambor nebo slunečnice, přispěje hmyz ke zvýšení výnosů.

Pozornost upoutají také hezčí modely krav, ovcí, koní, kuřat a prasat, stejně jako divoká zvířata pobíhající po lese. Pozorní pozorovatelé si v prvních sekundách traileru všimnou také aut, která se pohybují vyšší rychlostí než v předchozím díle série.

Podle vývojářů zvířata oživí vaši farmu, zpestří vaše hospodaření, různými způsoby generují dodatečný příjem, dávají vám možnost, jak se zabavit v zimě (pokud máte zapnutý sezónní mód), produkují zdroje pro výrobní řetězce (například vejce od slepic), produkují hnůj (levné organické hnojivo), na koních se můžete projet, mohou zvýšit výnosy vašich plodin, dávají vám důvod obkleknout si včelařský oblek a jsou roztomilá a huňatá (zejména ovce).

Skleníky různých velikostí se osvědčí zejména v zimě. Nejenže se postarají o pěknou barevnou podívanou, když oblast pokryje sníh, ale také poskytnou zemědělcům zdroj příjmů v tomto obtížném ročním období. Pokud je ovšem zaléváte.

Ve sklenících různých velikostí budete pěstovat saláty, rajčata a jahody. Pro každý produkt rostoucí uvnitř vašich skleníků můžete ručně nastavit režim produkce. Ve výchozím nastavení bude skleník "skladovat" zboží tak, že bude generovat palety plné salátu, rajčat nebo jahod. Poté se o ně musíte postarat ručně. Můžete také zvolit automatický prodej nebo jejich distribuci do výrobního závodu, jako je pekárna, k dalšímu zpracování.

Otázkou zůstává, zda bude možné pohladit psa. To se dozvíme nejspíš až v plné verzi. Ta s českými titulky vychází 22. 11. 2021 na PC, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a Google Stadia. Ve hře bude konečně multiplayer podporující hraní napříč platformami, takže budou moci spolu farmařit hráči na PC a konzolích.

]]>
2021-10-25T12:12:29+02:00 2021-10-25T12:40:00+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/vydani-predbezneho-pristupu-darkest-dungeon-2-se-blizi-st033d Vydání předběžného přístupu Darkest Dungeon 2 se blíží - INDIAN Předběžný přístup ke druhému dílu hry, která poprvé vyšla v roce 2016, se již blíží – dočkáme se jej už zítra. Hlavní novinkou by měl být 3D design, který grafiku zvedne na vyšší úroveň. Adam Kurfürst https://indian-tv.cz/r/kurfy

Titul Darkest Dungeon 2, jenž bude pokračováním populární RPG tahovky z roku 2016, bude již zítra 26. 10. vydán v předběžném přístupu na Epic Games Store. Hra zachová svou gotickou estetiku prvního dílu, ale dočkáme se doslova nových rozměrů.

Nová grafika zůstane věrná prvnímu dílu, ale prostředí hry bude převedeno do 3D. Pokud jste ale spíše fanoušky dvojrozměrnosti, tak nezoufejte, jelikož některým postavám a zdrcujícím bojům 2D zůstane.

Právě přechod na 3D je výbornou cestou, jak obraz vyzvednout na vyšší úroveň bez toho, aby se musely narušit prvky, které fanoušci prvního dílu milovali. Právě díky tomu dostane Darkest Dungeon 2 to nejlepší z obou světů.

Kromě 3D modelů bychom se měli dočkat i vylepšeného souboje, více dungeonů, nových příšer a bossů. Další informace se už nejspíš nedozvíme, takže musíme čekat, než se nám Darkest Dungeon 2 dostane do rukou.

Epic Games Store navíc u Darkest Dungeon 2 uvádí české titulky.

]]>
2021-10-25T14:44:52+02:00 2021-10-25T11:59:26+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/paday-3-digitalni-vek-swej9g Bankovní lupiči se vracejí z důchodu, v Payday 3 budou čelit digitálnímu věku - INDIAN Bankovní loupeže v kooperaci hráče chytli. Není divu, že společnost Starbreeze připravuje Payday 3. O něm konečně prozradila první informace a ukázala koncepty prostředí a hlavních hrdinů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Bankovní loupeže v kooperaci hráče chytli. Není divu, že společnost Starbreeze připravuje Payday 3. O něm konečně prozradila první informace, navzdory tomu, že pro PC, PlayStation a Xbox vyjde až někdy v roce 2023. To je deset let po vydání Payday 2.

Payday 3 se odehrává několik let po událostech druhého dílu a nabídne osudy členů gangu po jejich odchodu do důchodu. Z klidné života je vytrhne nový protivník, jenž je donutí vrátit se ke zločinecké kariéře. Svět se však v jejich nepřítomnosti posun a Dallas, Hoxton, Chains a Wolf budou čelit neznámým výzvám, které souvisejí s moderními digitálními přístroji. Aby toho nebylo málo, o činnost skupiny se budou zajímat také média.

V příběhu opustíme Washington a zamíříme si to do New Yorku. Virtuální svět vývojáři popisují jako živoucí a obrovské město. Při hraní máte mít pocit, že se nacházíte v centru skutečného, živého města.

Co se digitálního věku týče, tak důležitou roli v Payday 3 budou hrát například kryptoměny, masová sledování a Dark Web. S tím vším souvisejí ještě nové nástroje a příležitosti pro gang.

Payday 3 uvede na trh vydavatelství Koch Media. Podle Starbreeze je titul plně financován. Investice pokryjí vývoj, marketing a více než 18 měsíců obsahu po uvedení hry na trh. Práva na značku zůstávají v rukou Starbreeze. Fanoušci Payday se tak nemusejí obávat, i když v roce 2019 to vypadalo, že Starbreeze zkrachují. Mohl za to zejména katastrofální neúspěch hry Overkill's The Walking Dead.

Zatím se podívejte na první koncepty. Na další informace a gameplay záběry si musíme ještě počkat.

]]>
2021-10-25T11:17:29+02:00 2021-10-25T11:16:48+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/microsoft-flight-simulator-obdrzi-edici-hra-roku-gcep0r Microsoft Flight Simulator obdrží edici Hra roku s novým obsahem - INDIAN Společnost Microsoft oznámila Game of the Year Edition pro Microsoft Flight Simulator, která přinese do leteckého simulátoru nový obsah. Pro majitele hry bude zdarma. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Microsoft oznámila Game of the Year Edition pro Microsoft Flight Simulator, která přinese do leteckého simulátoru nový obsah. Pro majitele hry bude zdarma.

Microsoft tvrdí, že edice Hra roku oslavuje všechny pozitivní ohlasy, které hra obdržela, a vyjde jako poděkování hráčům, kteří se zasloužili o její úspěch.

V Game of the Year Edition se můžete těšit na pět nových letadel, jako je například vojenské letadlo Boeing F/A-18 Super Hornet. Bude také obsahovat VoloCity, což je letadlo eVTOL, které využívá elektrický pohon k vznášení, vzletu a vertikálnímu přistání. Toto městské vzdušné taxi je ve vývoji s týmem inženýrů společnosti Volocopter a je prototypem letadla.

K dispozici budete mít také Pilatus PC-6 Porter, vysoce univerzální užitkový letoun ze Švýcarska, CubCrafters NX Cub od společnosti CubCrafters z Yakimy a jednomístnou variantu Aviat Pitts Special S1S.

Edice zahrne také osm letišť nacházejících se ve střední Evropě a ve Spojených státech. Jsou to: letiště Lipsko/Halle (EDDP), letiště Allgau Memmingen (EDJA), letiště Kassel (EDVK), letiště Lugano (LSZA), letiště Curych (LSZH) a letiště Luzern-Beromunster (LSZO). Z amerických letišť jsou to Patrickova vesmírná základna (KCOF) a letecká základna námořní pěchoty Miramar (KNKX).

Těšit se můžete také na nové mise, které najdete v šesti místech jako Helsinky, Freiburg im Breisgau, Mekka, Monument Valley, Singapur a Mount Cook. S tím souvisí také spolupráce s týmem Bing Maps, přidány budou nové fotogrammetrická města, včetně Helsinek (Finsko), Freiburgu im Breisgau (Německo), Brightonu, Derby, Eastbourne, Newcastlu a Nottinghamu (Velká Británie) a Utrechtu (Nizozemsko).

Počítat můžete také se 14 novými tutoriály, aktualizovaným počasím nebo podporou DX12.

Do 18. 11. bude v rámci vydání operačního systému Windows 11 v Microsoft Flight Simulatoru jedenáct pamětihodností po celém světě osvětleno modrou barvou Windows. Kromě toho bude k dispozici speciální tematická livrej Windows 11 pro EXTRA 330LT, kterou si můžete přidat do své sbírky.

Microsoft Flight Simulator Game of the Year Edition bude k dispozici jako bezplatná aktualizace pro stávající hráče na PC a Xboxu Series X/S a vyjde 18. 11. 2021.

]]>
2021-10-25T10:20:32+02:00 2021-10-25T10:20:32+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/na-opravu-hry-efootball-2022-potrebuji-vyvojari-vice-casu-ujhmrh Na opravu hry eFootball 2022 potřebují vývojáři více času - INDIAN Konami odkládá vydání první aktualizace pro eFootball 2022. Vývojáři na opravu hry potřebují více času a hráči se musí smířit s tím, že ještě nějakou dobu bude bezplatný fotbal v horší verzi. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Konami odkládá vydání první aktualizace pro eFootball 2022. Vývojáři na opravu hry potřebují více času a hráči se musí smířit s tím, že ještě nějakou dobu bude bezplatný fotbal v horší verzi. Před časem společnost přiznala, že eFootball 2022 není ve verzi 1.0.

V současné době nevíme, kdy eFootball 2022 bude v očekávané kvalitě. Původně měla být první aktualizace dostupná koncem tohoto měsíce. Nyní se ale zástupci Konami upřímně omlouvají za zpoždění a způsobené nepříjemnosti. Doufají, že čas navíc jim umožní přinést všem lepší titul.

Vydání patche se očekává na začátku listopadu, i když tvůrci datum zatím nepotvrdili. Místo toho zdůraznili, že současná verze eFootballu 2022 je 0.9.1. Už dříve Konami vydání hry označila v podstatě za demo budoucí hry. Přesto ale tuto verzi provází řada problémů, včetně početného množství chyb, špatné umělé inteligenci a opravdu špatných modelů fotbalistů.

eFootball vyšel 30. 9. 2021 na PC a konzole PlayStation a Xbox. Ve všech verzích je hra zdarma a běží na Unreal Enginu 4.

PC verze se na Steamu stala nejhůře hodnocenou hrou v historii této platformy od Valve. Hráči v uživatelských recenzích píšou o odpadu a grafice, která by měla být na mobilech, ale ne na počítačích. Ve srovnání má dokonce i FIFA 15 lepší kvalitu.

Současná verze hry nabízí hraní proti umělé inteligenci nebo kamarádovi offline s devíti plně autentickými kluby. Vybrat si můžete: FC Barcelona, FC Bayern München, Juventus, Manchester United, Arsenal FC, SC Corinthians Paulista, CR Flamengo, CA River Plate a São Paulo FC. Na výběr je šest stadionů: Camp Nou, Old Trafford, Allianz Stadium, Emirates Stadium, Allianz Arena a eFootball Stadium.

První aktualizace má přinést další režimy a funkce, stejně tak vydání hry pro Android a iOS.

]]>
2021-10-25T10:08:11+02:00 2021-10-25T10:07:34+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/podivejte-se-na-velkou-bitvu-v-total-war-warhammer-3-wo5gug Podívejte se na velkou bitvu v Total War: Warhammer 3 - INDIAN Devítiminutové gameplay video ze strategie Total War: Warhammer 3 se zaměřilo na velkou bitvu o baštu, kterou brání válečná mašinérie císařství Cathay proti démonovi Kairosovi se svou hordou. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Devítiminutové gameplay video ze strategie Total War: Warhammer 3 se zaměřilo na velkou bitvu o baštu, kterou brání válečná mašinérie císařství Cathay proti démonovi Kairosovi se svou hordou.

Ve videu vidíme několik novinek. Zejména možnost stavět v osadě věže a barikády, což se při bránění bude hodit. Díky této novince můžete vytvořit skutečné koridory smrti pro případ, že nepřítel prolomí vnější hradby.

Total War: Warhammer 3 je naplánován na začátek roku 2022 pro PC. Ve hře nebudou chybět české titulky.

A Total War Saga: Troy na začátku minulého měsíce obdrželo odvážné rozšíření s mytologickými monstry. Věnuje se mýtu a válce, konkrétně zažijete bitvu o Tróju s příšerami a mytickými stvořeními.

Mezitím studio Creative Assembly připravuje nový projekt v rámci románu Příběhy Tří říší. Na něm pracuje tým, který stál za vývojem Total War: Three Kingdoms.

]]>
2021-10-25T09:47:33+02:00 2021-10-25T09:47:33+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/nove-mario-party-superstar-uniklo-na-internet-tyden-pred-x2dief Nové Mario Party Superstar uniklo na internet týden před oficiálním vydání - INDIAN Nintendo řeší další únik na internet své hry před oficiálním vydáním. Již z kraje října unikl na svět před vydáním nový Metroid Dread. Aby to nebylo málo, nyní jde o nové Mario Party Superstars. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Nintendo řeší další únik na internet své hry před oficiálním vydáním. Již z kraje října unikl na svět před vydáním nový Metroid Dread. Aby to nebylo málo, nyní jde o nové Mario Party Superstars. To vychází oficiálně v pátek 29. 10.

Nové Mario Party Superstars se vrátí zpět se stolními hrami, jako v případě prvního dílu z roku 2018. Jde o 100 klasických miniher z konzolí Nintendo 64 a Nintendo GameCube.

Všechny režimy můžete hrát online. Pomocí samolepek můžete při sbírání hvězd ostatní hráče pochválit, nebo jim naopak ztížit situaci.

Všechny minihry jsou hratelné s Joy-Cony a gamepadem Pro Controllerem. Hrát lze i na Nintendo Switch Lite.

]]>
2021-10-24T18:25:59+02:00 2021-10-24T18:25:59+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/fortnite-laka-hrace-na-hrdiny-z-hororove-serie-resident-evil-7j8wfv Fortnite láká hráče na hrdiny z hororové série Resident Evil - INDIAN Fortnite slaví Halloween nejen novými příšerami a speciálními úkoly v rámci události Fortnightmares, ale také ve spojení s kultovní hororovou značkou Resident Evil. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Fortnite slaví Halloween nejen novými příšerami a speciálními úkoly v rámci události Fortnightmares, ale také ve spojení s kultovní hororovou značkou Resident Evil.

Do Fortnite se dostávají skiny členů dvojice S.T.A.R.S., hráči své postavičky mohou převléknout za Chrise Redfielda a Jill Valentine. Chris může vystupovat jako svá stará verze ze série Resident Evil nebo jako hrdina z nejnovějších dílů Resident Evil 7 a Resident Evil Village. Jill má naopak k dispozici oblečení z prvního a remaku třetího dílu.

Crossover s Resident Evil si můžete koupit v balíčku nebo samostatně. Kromě skinů jsou to ještě bonusové předměty, včetně psacího stroje a bylinek.

Není to poprvé, co se společnosti Epic Games a Capcom dohodly na spolupráci. Dříve se ve Fortnite objevily postavy z bojovky Street Fighter.

Brolly Emote
]]>
2021-10-24T15:57:44+02:00 2021-10-24T16:16:00+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/xbox-game-studios-chystaji-nove-mmo-pojmenovane-pax-dei-8zyvgl Xbox Game Studios chystají nové MMO pojmenované Pax Dei - INDIAN Na internetu se objevila jistá spekulace o tom, že studio Mainframe chystá pro Xbox Game Studios nové MMO Pax Dei, které se bude hrát kompletně přes cloud, díky čemuž půjde hrát úplně kdekoliv. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Na internetu se objevily spekulace, které přišly díky zprávě Jeze Cordena, který byl hostem na The Xbox Two podcastu. Zde se zmínil, že slyšel o jistém herním titulu běžícím čistě přes cloud, na němž pracuje studio Mainframe. Na něj následně navázal Jeff Grubb z magazínu VentureBeat, který potvrdil, že finské studio opravdu pracuje na cloudovém MMO titulu pojmenovaném Pax Dei.

O tom, že finské studio Mainframe pracuje na jistém MMO titulu, se ví již od roku 2019, kdy představilo svůj nápad na MMO fungující čistě přes cloud. Mělo by se jednat o kombinaci toho nejlepšího z AAA titulů, MMO a mobilního hraní spojeného do sociálního sandboxu. To vše si navíc budete moci užít kdykoliv, kdekoliv a na čemkoliv. Více toho o hře bohužel není známo a je otázkou, kdy se jí vůbec dočkáme.

V tuhle chvíli se vývojáři soustředí na vývoj herních mechanik, které mohou fungovat pouze v takovémto druhu hry. Pax Die je navržena tak, aby hráči mohli dělat veškeré činnosti na jakémkoliv zařízení. Nic ale není perfektní, a tak se dá počítat s tím, že některé úkoly bude lepší plnit v pohodlí domova, zatímco jiné si užijete i na cestách. Jakožto příklad jsou uváděny rychlé úkoly v podobě farmaření nebo vyrábění, které klidně sfouknete v práci, a náročnější činnosti jako jsou raidy si zase raději necháte na doma.

„Klíčové osobnosti z Xboxu jsou z Pax Dei nadšeni kvůli jeho hodnotě při zdůraznění překážek cloudového vývoje,“ píše Jeff Grubb. „Lidé v Microsoftu doufají, že Pax Dei může vytvořit příležitost k nastavení osvědčených postupů pro tento druh her. Což mohou ostatní studia v budoucnu využít jakožto příručku.“

Pax Die je pro Xbox Game Studios důležité z jednoho, na první pohled ne tak jasného, hlediska. Nabyté zkušenosti, které získají díky prací na projektu pracujícím s cloud technologií, budou moci předat Hideo Kojimovi, který je bude moci využít ve svém cloudovém titulu. Vznik Kojimova projektu ještě nebyl zcela potvrzen, ovšem Xbox podstupuje kroky, kterými chce japonskému vývojáři co nejvíce pomoci.

]]>
2021-10-25T11:25:44+02:00 2021-10-24T15:40:00+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/zaverecna-cast-the-dark-pictures-anthology-bude-silena-remc2d Závěrečná část The Dark Pictures Anthology bude šílená - INDIAN První řada videoherního hororu The Dark Pictures Anthology od studia Supermassive Games bude zakončena ve velkém stylu. Tvůrci Until Dawn na závěr chystají díl s podtitulem The Devil in Me. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

První řada videoherního hororu The Dark Pictures Anthology od studia Supermassive Games bude zakončena ve velkém stylu. Tvůrci Until Dawn na závěr chystají díl s podtitulem The Devil in Me. První upoutávka naznačuje, že by mohlo jít o nejšílenější část série.

The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me je čtvrtým a zároveň posledním dílem první řady antologie. Těžko říct, jaké jsou plány Supermassive Games, ale můžeme předpokládat, že tvůrci v budoucnu nabídnou další děsivé příběhy

Trailer na Devil in Me nás vede k domněnce, že tentokrát budou hrdinové čelit vrahovi, který má k dispozici vražedné pasti. Vypravěčem je zřejmě padouch. Mluví o tom, že nezáleží na tom, jakou nejkrásnější věc člověk vytvořil, jde to stranou ve srovnání s tím, když se dívá, jak někdo vykrvácí. Následuje několik scén, například žena, jež je uvězněna v komoře a nemůže dýchat, zatímco ji jiná osoba bezmocně pozoruje zvenčí. Další scéna ukazuje muže bušícího do plotu.

Vypravěč se vyžívá v tom, když vidí lidi bojovat o život. Podle něj je to skutečné umění. Ve videu vidíme ještě mrtvolu, s kterou pohybuje stroj, manipuluje s různými částmi těla a napodobuje činnosti jako je kouření a mluvení.

Na další informace si musíme počkat. Nedávno vyšlo House of Ashes na PC (Steam), PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2021-10-24T15:15:01+02:00 2021-10-24T15:15:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/plizeni-nebo-bezhlavy-utok-tiny-tina-s-wonderlands-2xz74w Plížení, nebo bezhlavý útok? Tiny Tina’s Wonderlands nabídne obojí - INDIAN Rozmanitý svět Tiny Tina’s Wonderlands představuje dvě třídy bojovníků ve zbrusu novém traileru. Je libo tichou akci, nebo pořádnou bezhlavou rvačku se spoustou zvláštní magie? Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Pokud máte zálusk na Tiny Tina’s Wonderlands a už se nemůžete dočkat, až tenhle šílený titul od tvůrců Borderlands dorazí do vaší herní knihovny, tak si připravte pořádnou zásobu čokolády, hry se totiž nedočkáme dřív jak příští rok. Nicméně společnost 2K ve spolupráci s vývojáři Gearbox Software vypustila do světa informace o třídách, prostředí, postavách a mnoho dalšího, co v tomto pestrobarevném dobrodružství najdete.

Hned na úvod tu máme krátké video Welcome in Wonderlands #1: Stabbomancer a Brr-Zerker (úplně nahoře), kde se nám velmi kreativně představují dvě třídy z mnoha dalších, za které budeme moci hrát a následně kombinovat schopnosti napříč šesti dovednostními stromy, kde každé rozhodnutí ovlivňuje výslednou dovednost a samotnou postavu.

První třídou je Stabbomancers. Rychlý, nenápadný a přesný. Zákeřný zabiják, který se specializuje na kritické zásahy. K dispozici má Ghost Blade, taková větší skládací magická vířící čepel, která bude věrným společníkem v boji. Jeho silnou stránkou je tichý postup a přesný rychlý útok, jenž sundá velmi účinně jakéhokoliv nepřítele ze zálohy.

Druhou třídou je Brr-Zerkers. Jak název napovídá, tento ledový rváč doplňuje svou palebnou sílu svými horlivými a brutálními útoky na blízko. Naprosto ideální, pokud váš styl nevyžaduje přemýšlení a o strategií moc nezavadíte. Brr-Zerkers pochází z rodu bojovníků, kteří zocelovali své tělo v mrazivých horách, díky tomu tato třída má schopnost využívat ledové dovednosti ve svůj prospěch.

No, a co by to bylo za bláznivou hru, kdybychom neměli krásný, pestrý, šílený a děsivý svět. Během záchrany světa před zlým drakem budeme procházet různá prostředí. Dočkáme se tak houbičkového lesa, proplujeme pirátské zátoky a přebrodíme řeku, která se vylila z plechovky. To vše bude určitě vypadat fantasticky, ale není to všechno jen na okrasu. Každé zvláštní místečko bude obsahovat svůj vlastní příběh, vedlejší úkoly, jedinečné nepřátele a mnoho dalšího, co hra ukrývá.

Cestou tak můžeme potkat Sparklewithers hrad v hlavním městě Brighoof, který patří Butt Stallionům. Hrad ochraňuje ctihodná diamantová garda a věřte nám, zářivější a jasnější hrad jste v životě neviděli. Pokud vaše kroky povedou skrz nekonečnou poušť, doporučujeme se zastavit v oáze Sunfang, která obsahuje skvostné laguny, čerstvou zeleň a sem tam zakopnete o ruiny dávno zmizelých civilizací. Zabloudí-li sem poutník a nedá si pozor, překvapí ho zástup zuřivých Coiledů. A jestli jste si mysleli, že nic divnějšího už potkat nemůžete, je tu kouzelný stonek! Jak postupně rostl, vzal s sebou i kus země Wonderland a vysoko nad mraky vznikl nový vznešený životní styl.

Režim Overwold je vlastně hrací deskou Tiny Tiny a vy, jakožto zmenšené postavy, můžete probádat naprosto každou píď herního plánku. Záleží čistě na vás, zda z tohoto lobby půjdete rovnou za příběhem, nebo budete objevovat tajemství a narážet na překvapení, která tenhle divotvorný svět nabízí.

Kouzlení vás velmi snadno učaruje, přebíjecí doba je zde velmi krátká a každé kouzlo je takovým menším překvapením samo o sobě. Někdy to budou tornáda, co odhodí nepřítele pryč, párkrát někomu trochu přitopíte pod nožičkama a občas jen dáte kamarádům trochu života do toho umírání.

Soubojový systém se skládá ze tří hlavních složek: Boj na dálku, útoky na blízko a magie. Ačkoliv se střelba z hodně velké dálky může zdát jako účinná taktika, sem tam nějaká rána z blízka neuškodí.

Datum vydání pro PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One a PC je zatím naplánováno na 25. 3. 2022. Tak doufáme, že se nedočkáme neočekávaných odkladů.

]]>
2021-10-24T11:46:41+02:00 2021-10-24T11:46:41+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/horde-rezim-obohati-doom-eternal-jiz-brzy-v6jjiv Horde režim obohatí DOOM Eternal již brzy - INDIAN DOOM Eternal se příští týden dočká aktualizace 6.66, která láká na zbrusu nový Horde Mode, vylepšený multiplayerový režim Battlemode nebo dva další Master Levely. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

V průběhu letošního QuakeConu se tvůrci střílečky DOOM Eternal ze studia id Software pochlubili plány na vydání zbrusu nového Horde módu, který nahradí zrušený režim, díky němuž by mohli hráči vstoupit do kampaně ostatních hráčů a hrát v nich za démony. Tehdy jsme se nedozvěděli, kdy Horde Mode dorazí, to se ale nyní mění díky krátkému teaseru, který láká na datum 26. 10. 2021.

Nový herní mód bude součástí bezplatné aktualizace s označením 6.66, která má být dosud nejrozsáhlejším updatem DOOMu Eternal. S aktualizací 6.66 má do hry dorazit také dvojice nových Master Levelů, využívající úrovně World Spear a Mars Core, a navíc se počítá s přepracováním nepříliš populárního multiplayerového režimu Battlemode. Ten má obohatit další mapa, zatímco matchmaking má nově zohledňovat sérii vašich výher.

Teaser každopádně naznačuje, že Horde Mode, který je nepochybně největším lákadlem aktualizace 6.66, nabídne poměrně tradiční zážitek. Postavíte se v něm vlnám nepřátel, mezi nimiž zjevně nechybí ani protivníci z DLC The Ancient Gods - Part One a Part Two. Cílem je samozřejmě dosažení co nejvyššího skóre, jež vám zajistí různé odměny. Vypadá to, že bude možné skóre vylepšit také sebráním nových power-upů.

]]>
2021-10-24T11:39:18+02:00 2021-10-24T11:39:18+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/kovboj-z-overwatch-ma-nove-jmeno-cole-cassidy-j2ymo3 Kovboj z Overwatch má nové jméno – Cole Cassidy - INDIAN Po předešlém avizování, že se bude ve střílečce Overwatch přejmenovávat McCree, došlo konečně na oficiální představení staronového hrdiny. Co nevidět do hry zavítá Cole Cassidy. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Jméno „Jesse McCree“ je jedna z mála kontroverzí, se kterými se musí vývojáři populární střílečky Overwatch přímo potýkat. Nedlouho poté, co došlo k celé situaci s Blizzardem a žalování státem Kalifornií, došlo k prohlášení, že dojde k přejmenování jednoho z původních hrdinů hry.

Oblíbený kovboj se totiž jmenoval přímo podle jednoho z bývalých vývojářů společnosti, který vedle několika dalších lidí Blizzard po žalobě opustil. Změna jména byla avizována již delší dobu, ale konečně došlo k oficiálnímu oznámení a odhalení všeho potřebného. Podle Blizzardu se máme seznámit, už velmi brzy do hry zavítá Cole Cassidy.

To první, co renegát ztratí, je jeho jméno. A tenhle se ho vzdal už dávno,“ popisuje oficiální oznámení.

Utíkat před svou minulostí znamenalo utíkat před sebou samým a každý rok jen prohluboval to, kým byl, a to, čím se stal. V životě každého kovboje ovšem přijde chvíle, kdy se musí zastavit a postavit se na odpor. Aby byl tento nový Overwatch lepší – aby byly věci lepší – musel být upřímný ke svému týmu i k sobě samému. Kovboj, kterým byl, odjel do západu slunce a Cole Cassidy se postavil světu za úsvitu.

Cole Cassidy by měl dorazit již 26. října, to znamená za tři dny v úterý. Prozatím však není jasné, v jak velké míře ke změně dojde. Spousta hlášek ve hře totiž přímo na McCreeho odkazuje a zatím se neví, jestli k předabování již došlo, nebo teprve dojde.

Společně s tímto oznámením také Blizzard nabízí změnu vašeho BattleTag jména zdarma, a to až do 5. listopadu/novembra letošního roku.

]]>
2021-10-23T15:15:17+02:00 2021-10-23T16:00:00+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/dying-light-si-na-nintendo-eshopu-v-evrope-nekoupite Na přísné německé zákony doplatilo Nintendo s hrou Dying Light po celé Evropě - INDIAN Herní port Dying Light na Nintendo Switch řeší v Německu velký problém. Na Nintendo eShopu si totiž tuto hru z roku 2015 na evropském trhu jen tak nekoupíte. Přitom oficiálně vyšla před pár dny. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Port Dying Light na Nintendo Switch řeší v Německu velký problém, který má za následek, že si digitální verzi hry na Nintendo eShopu nekoupíte v žádné evropské zemi. Přitom oficiálně vyšla před pár dny.

Pojďme se detailně podívat na to, kde je problém. A co se s tím dá dělat.

K pochopení problému je dobré zmínit, že Německo disponuje přísnými pravidly nejen pro vydávané hry. Takže daný herní titul musí projít schvalovacími postupy prostřednictvím Federálního úřadu pro ochranu dětí a mládeže. Tato instituce právě posuzuje míru škodlivosti obsahu, který má dopad na děti a mladistvé a řídí se trestním zákoníkem. U Dying Light se to týká hlavně paragrafu číslo 131

§ 131 zobrazení násilí: Zakazuje reprezentaci nadměrného násilí v médiích, které popisují kruté nebo jinak nelidské násilné činy proti lidem nebo humanoidním bytostem způsobem, který vyjadřuje oslavu nebo zneškodnění takových násilných činů, nebo který představuje kruté nebo nelidské aspekty události způsobem, který negativně ovlivňuje lidskou důstojnost.

Pokud jsou pak herní tituly umístěny na seznam (Index) nebo titul nezíská ratingové hodnocení od USK (Regulátor hodnotící zábavný software), tak jsou na titul uvalena přísná obchodní omezení. Proto si v Německu nemůžete zakoupit hry, které nemají povolení tohoto úřadu a jsou na seznamu. 

U Nintenda je to horší v tom, že právě v Německu se nachází jeho evropská centrála. Když si v vyberete na Nintendo eShopu hru, zaplatíte, tak na získaném potvrzení o platbě naleznete fakturační údaje právě německé evropské centrály. Nintendo pak nemá v tomto případě ani možnost prodávat hru do ostatních zemí Evropy. Kdyby společnost měla evropskou centrálu v jiné zemi, bylo by to určitě jednodušší. Pro německý trh by hra byla nedostupná, ale v ostatních státech v Evropě by si ji lidé zakoupit mohli. Takhle má smůlu. Zákaz prodeje hry má vývojářské studio Techland i v Austrálii a v Novém Zélandu. 

K tomuto problému se na Redditu v diskuzi vyjádřil i zaměstnanec Techlandu, který vystupuje pod jménem Uncy

„Pokud mluvíte o digitální verzi, tak kvůli povaze obsahu je digitální verze hry v současnosti zakázána v Německu, kde je oficiálně registrován evropský Nintendo eShop. to znemožňuje oficiální distribuci hry v evropských zemích a také v Austrálii a na Novém Zélandu. V současné době pracujeme s naším partnerem a místními úřady na odstranění zákazu, jakmile to bude možné. Hra je k dispozici v digitální verzi v USA a Asii. Maloobchodní verze je k dispozici po celém světě (kromě Německa).“

Takže hru si fyzicky na kartě v Česku zakoupit můžete, ale v Německu ne. Techland měl stejný problém už s hrou z roku 2011. Konkrétně se jedná o hororovou hru o přežití Dead Island. Tehdy byla hra taky zakázána, ale polskému studiu se po čase podařilo získat povolení pro německé území. Jenže bohužel, až po dlouhých osmi letech

Dying Light ale určitě není jedinou hrou, která má „ban“ na německém trhu. V aktuálním seznamu blokovaných her jsou převážně takové, které obsahují brutalitu, krev nebo i projevy směřující k nacismu. Takže tam naleznete například i čtyři díly Call of Duty série. Do roku 2012 se tam nacházely i hry z GTA série. V neposledním případě se to týká i značky Wolfenstein. 

Techlandu nezbývá pro povolení hry na německém trhu nic jiného, než ji cenzurovat. Což to půjde s ohledem na to, o jaký žánr hry se jedná těžko. Studio se aspoň snaží o to, aby mu bylo umožněno hru prodávat v ostatních státech Evropy. Již na únor příštího roku je naplánované Dying Light 2, takže se dá očekávat, že z německé strany dostane titul také ban.

Dying Light 2 bude pro Nintendo Switch dostupný jen přes cloud.

]]>
2021-10-23T15:21:52+02:00 2021-10-23T14:14:00+02:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/might-magic-x-legacy-se-vraci-zpet-do-sveta-zivych-ojpolz Might & Magic X: Legacy se vrací zpět do světa živých - INDIAN Poté, co byl letos v květnu Ubisoft nucen odstranit titul Might & Magic X: Legacy z ochodů, se hra opět vrací do světa živých. Ubisoftu se povedlo vše napravit, a tak se opět můžete pustit do hraní. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Might & Magic X: Legacy se po víc jak půl roce vrací zpět do obchodů a je opět funkční. Ubisoft letos v květnu vypl DRM servery, což vústilo v rozbití toho titulu ze série Might & Magic. K tomu vůbec nemělo dojít, a tak neměli hráči po dlouho dobu přístup k žádnému obsahu hry. Francouzská společnost ale poslední měsíce prováděla různé testování a vyšetřování, díky čemuž se vývojářům povedlo titul opět zprovoznit.

Informovali o tom na svém Twitteru, kde se zmiňují, že se titul vrací na Steam a Ubisoft Store. Navíc v případě, že vlastníte základní hru, obdržíte jakožto kompenzaci rozšíření The Falcon & the Unicorn zcela zdarma.

“Jsme rádi, že můžeme oznámit, že byly splněny všechny podmínky k tomu, aby se hra vrátila na Ubisoft Store a Steam, a noví a vracející hráči se mohou znovu ponořit do rozlehlého a tajuplného světa Ashan,“ dočteme se v příspěvku od Ubisoftu. „Navíc jsme využili této příležitosti k darování fanouškům Might & Magic X: Legacy svobodu k rozšíření jejich dobrodružství, díky přístupu k DLC The Falcon & the Unicorn zcela zdarma.“

]]>
2021-10-23T12:18:12+02:00 2021-10-23T13:13:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/mravenci-survival-grounded-se-vyznamne-rozsiril-2lkept Mravenčí survival Grounded se významně rozšířil - INDIAN Survival Grounded od studia Obsidian Entertainment a Xbox Game Studios obdržel dosud nejrozsáhlejší aktualizaci. Hra je nadále v předběžném přístupu pro konzole Xbox a PC. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Survival Grounded od studia Obsidian Entertainment a Xbox Game Studios obdržel dosud nejrozsáhlejší aktualizaci. Hra je nadále v předběžném přístupu pro konzole Xbox One a Xbox Series X/S, stejně tak pro PC.

Aktualizace nazvaná Hot and Hazy je již dostupná a přináší do hry spoustu nového obsahu, včetně biomů, hmyzu, výbavy a předmětů, vylepšení, příběhového obsahu a mnoha dalšího.

Hráči mají nově přístup k velkému množství nového obsahu a k tomu spoustu nových příležitostí k průzkumu. Tím hlavním jsou dva zcela nové biomy a kompletní přepracování starého biomu. Tuny nového hmyzu a recepty na crafting. Došlo také k vylepšení statistik hráče a party, stejně jako k vylepšení jednotlivých zbraní a vybavení.

Pokud se do dobrodružství v Grounded pustíte poprvé, čekají na vás další tutoriály. Ty se budou hodit i pro zkušenější hráče. Těm jistě přijde vhod také nový příběhový obsah. Celkově je toho ale mnohem víc.

V Grounded se na obrovský, krásný a nebezpečný svět podíváte v kůži dítěte, které je malé jako mravenec. Sami nebo s dalšími hráči se vydáte na průzkum, budete budovat a snažit se přežít v této kooperativní adventuře. Dokážete se prosadit vedle hejn obřího hmyzu a zvítězit v boji o přežití na zahradě?

Hra je součástí předplatného Xbox Game Pass. Najdete ji také na Steamu.

]]>
2021-10-23T12:13:40+02:00 2021-10-23T12:13:39+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/z-hlediska-detailu-vozu-bude-gran-turismo-7-hodne-kvalitni-8qurm0 Z hlediska detailů vozů bude Gran Turismo 7 hodně kvalitní - INDIAN Vývoj nového dílu závodní série Gran Turismo jde podle plánu. Přesvědčuje nás o tom producent Kazunori Yamauchi v novém videu. V něm se podíváme do zákulisí vývoje a na gameplay záběry. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Vývoj nového dílu závodní série Gran Turismo jde podle plánu. Přesvědčuje nás o tom producent Kazunori Yamauchi v novém videu. V něm se podíváme do zákulisí vývoje a na gameplay záběry.

Japonské studio Polyphony Digital odvádí dobrou práci. Video je kombinací gameplay záběrů a filmečků. Lze snadno poznat, co jsou záběry z hraní. Za pozornost stojí detaily samotných vozů. Z tohoto pohledu bude Gran Turismo 7 hodně kvalitní. Automobily jsou podle producenta jedny z nejkrásnějších průmyslových výrobků.

Gran Turismo 7 představuje návrat ke kořenům série s novým režimem kampaně GT doplněným o mapy světa. Nechybí sbírání aut, kdy se zúčastníte různých závodů, abyste získali rozmanitou škálu vozidel. Vrací se také editor livrejí z Gran Turisma Sport a Foto Scapes. První jmenovaný nabízí vylepšené uživatelské rozhraní, zatímco druhý nabízí více než 2500 míst, kde můžete vyfotit své auto, a podporu ray-tracingu.

Gran Turismo 7 vyjde 4. 3. 2022 s českými titulky na PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2021-10-23T12:04:11+02:00 2021-10-23T12:04:10+02:00 16
https://indian-tv.cz/recenze/recenze-monster-hunter-stories-2-wings-of-ruin-n29zh6 Konečně „Pokémoni“ na PC – Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin - INDIAN Série Monster Hunter, která je tu s námi od roku 2004, přinesla nový díl. Spin-off od hlavní série – Monster Hunter Stories 2 nám nabízí konečně hru s „pokémony“ na PC. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Za sedmero horami a sedmero řekami, bylo nebylo, krásné království, zde spolu v poklidu a míru žili král a královna. Jednoho dne se jim narodila dcera a unesl ji drak… Tak přesně o tomhle tento příběh nevypráví. Série Monster Hunter, která je tu s námi od roku 2004, přinesla nový díl. Ač tento díl nelze považovat za přímé pokračování, ale spíše spin-off. Monster Hunter Stories 2 totiž na počítače přináší konečně hru s „pokémony“. Klidnější a jednoduší svět, zaobalený v přímočarém až pohádkovém příběhu.  

Protože se jedná o odnož od hlavní série, snadno se podcení, čeho jsem se sám stal obětí. Přináší všechny mechaniky známé z této značky, velký otevřený svět a hromadu úkolů. Zkrátka kvalitní JRPG. 

Monster Hunter Stories 2 se více zaměřuje na příběh. Místo akce používá tahový bojový systém a mechaniku chytání příšer. Přestože se jedná o pokračování Monster Hunter Stories, předchozí díl vůbec nemusíte znát – což se hodí, protože první díl byl jen pro platformu 3DS a mobilní zařízení.  

Hrát budete za nováčka „Jezdce“, vnuka velkého hrdiny jménem Red. Vydáte se vyšetřovat podivné červené světlo, kvůli kterému monstra šílí, a brzy zjistíte, že vám bylo svěřeno Rathalosovo vejce. Po boku svého komediálního kočičího parťáka Naviroua budete rozplétat tajemství dávného proroctví. Za tímto účelem budete bojovat s obrovskými příšerami, přepadávat jejich doupata kvůli vejcím a pak vychovávat jejich ukradené potomky, aby plnili vaše příkazy. Když tak nad tím přemýšlím, zní to hrozně krutě. Co by na to řekla PETA? 

Většina herních oblastí je poměrně malá – je to dáno i omezeními Nintenda Switch – ale přesto jsou rozmanité a mají dostatek skrytých míst a odboček, aby se vám vyplatilo je prozkoumat. Každá příšerka má také dovednost, která vám pomůže prozkoumat divočinu. Některé umí skákat přes rokle, jiné plavat přes potoky nebo šplhat po liánách, aby se dostaly k tajným pokladům. Tím pádem se vám vyplatí pestrý tým nejen pro boj, ale i pro pohyb po krajině a sběr materiálu. Stejně jako v jiných hrách Monster Hunter budete muset sbírat části příšer, abyste si mohli ukovat nové sady zbraní a brnění.  

Pokud tak milujete Pokémony a už jste unaveni pořád stejnými mechanikami, které se za 20 let nezměnily, přesně pro vás bude Monster Hunter Stories 2. Zachovává si ono pokémoní kouzlo a uspokojení z chytání a boje s příšerami, aniž by upadal do stejné všední rutiny. Namísto pouhého chytání příšer, když jim dostatečně snížíte životy a poté je okamžitě přidáte do party, napodobuje Monster Hunter Stories 2 systém lovu z hlavní série

Ve hře ve skutečnosti žádné příšery nechytáte, ale spíše vybíráte jejich hnízda a hledáte vejce, která si můžete přinést domů a nechat je vylíhnout. Doupata příšer jsou náhodně rozeseta po zónách otevřeného světa a jsou různě vzácná. Líbilo se mi, jak je tato mechanika udělaná, i když mě někdy rozptylovala od toho, co bych měl dělat v hlavním úkolu. Avšak díky tomu je akt získávání nových příšer velmi promyšlený. Místo toho, abyste si prostě nabili pokébaly a házeli je po všem, co se hýbe, musíte věnovat čas a úsilí hledání příšer, které chcete. A vždycky je tu pokušení v podobě vzácného vejce s vylepšenými statistikami, které vás bude lákat ke sbírání více příšer stejného typu, abyste je mohly spojit v jednu všemocnou bestii. 

Bojový systém zde byl jeden z nejlepších, co jsem zatím viděl. Na první pohled jednoduchý princip; kámen, nůžky, papír. Ovšem velice rychle nabývá na složitosti. Vždy bojujete po boku jedné ze svých příšer a „bojového kamaráda“ s vlastní příšerkou. V každém tahu si můžete vybrat dovednosti a útoky, které spadají do jednoduchého vzorce silný – taktický – rychlý. Silný poráží taktický, taktický poráží rychlost, která poráží sílu. Kdykoli na sebe nepřítel a jeden z vaší party zaútočí, utkají se v přímém souboji, kde typ útoku určuje, kdo vyhraje a způsobí větší poškození. Abyste vyhráli, musíte se snažit co nejlépe si zapamatovat vzorce útoků příšer a to, jaký typ útoku upřednostňují

Vítězstvím v daném kole se vám také zvyšuje speciální ukazatel. Ten můžete použít k vyvolání dovedností pro sebe nebo pro svou příšeru, ale když je plný, můžete nasednout na svoji příšerku a provádět ještě silnější útoky. A to jsem se ještě nezmínil o dalších věcech, jako že každá zbraň, kterou ovládáte, má jedinečné silné a slabé stránky a typy poškození (mimo systém kámen-nůžky-papír) nebo že můžete útočit na určité části příšery, abyste ji omráčili a získali další odměny.

Zkrátka boj v Monster Hunter Stories 2 je strategický a rozmanitý. Je zde mnoho možností rozhodování mezi typy zbraní, typy útoků, nebo která příšerka bojuje vedle vás a jak nejlépe koordinovat útoky s vaším bojovým parťákem. 

Na rozdíl od Hlavní série Monster Hunter zde není online multiplayer nedílnou součástí zážitku – je to spíše doplněk. V kooperaci se můžete spojit s další osobou a vydat se na průzkumné mise za vzácnými vejci a materiály, nebo si vyzkoušet versus režim, ve kterém se utkáte s ostatními jezdci. Chybí také mechanika vaření z hlavní hry, místo toho se před lovem aplikují bonusy pomocí modlitebního hrnce

Celý hlavní příběh vám zabere přes 35 hodin, je doplněn o hromadu příběhových cutscén. Navíc, když budete dělat i vedlejší úkoly, jsem si jist, že u této hry se dostanete vysoko přes 100 hodin.  

Co musím vytknout, je ovládání, minimálně na začátku hry, než si zvyknete. Zkrátka hra je primárně dělaná pro Nintendo Switch a tam bych ji doporučil všemi 10. Jenže pro hru na klávesnici a myši není úplně dělaná. Rozhodně bych tak hráčům na počítači doporučil ovladač

Grafické zpracování je hezké, stylizace je skvělá a volnost při tvorbě postavy, kdy si u každého oka můžete vybrat barvu zvlášť, je super nápad. Stejně tak, že můžete vybrat pohlaví. Ovšem celková grafika, ač je hezká, trpí na omezení Nintenda Switch. Zkrátka v dnešní době by to na počítači mohlo být ještě o stupeň výš.  

Monster Hunter Stories 2 bravurně unesl tíhu známé značky a přinesl nám hru s „pokémony“ nejspíš v ještě lepším provedení, než by to dokázali oni. Ač se na první pohled může jevit, že se jedná o dětskou hru, všechny mechaniky, volba strategie a různorodost vás vyvedou z omylu. Tuhle hru si rozhodně dokážete užít, i když je vám víc jak 12 let. Díky tahovému systému boje a hře postavené na příběhu, bych ji doporučil každému, kdo se série Monster Hunter vyhýbal, jako vhodný vstupný bod. 

Za tým Indian si Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin odnáší krásné doporučení 8/10.

]]>
2021-10-24T12:16:12+02:00 2021-10-23T10:00:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/gta-i-uncharted-konecne-tady-y9bbh5 GTA i Uncharted konečně tady! - INDIAN Haló!? Kde jste kdo? 90VTEŘIN dělá zase nějaký náhradník? To už snad není možné! Vždyť máme tak skvělé zprávy! David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Haló!? Kde jste kdo? 90VTEŘIN dělá zase nějaký náhradník? To už snad není možné! Vždyť máme tak skvělé zprávy!

]]>
2021-10-23T00:08:16+02:00 2021-10-23T00:08:17+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/cd-projekt-group-se-rozrusta-o-americke-studio-the-molasses-uystql CD Projekt Group se rozrůstá o americké studio The Molasses Flood - INDIAN Tým z Bostonu se sice připojuje do rodiny CD Projektu, ale nebude začleněn do žádného existujícího týmu. Místo toho si udrží vlastní identitu, aby mohl pracovat na novém projektu. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Polská skupina CD Projekt Group, do níž spadá obchod GOG.com nebo tvůrci herního Zaklínače a Cyberpunku 2077 ze studia CD Projekt RED, se rozrůstá o dalšího člena. Po akvizici týmu Spokko, autorů mobilní AR hry The Witcher: Monster Slayer, a otevření pobočky CD Projektu RED ve Vancouveru přebudováním studia Digital Scapes přichází na řadu odkoupení amerického studia The Molasses Flood, založeného v Bostonu v roce 2014.

The Molasses Flood se specializuje na survival hry a tituly zaměřené na stavění základen. Konkrétně má na svědomí rogue-like dobrodružství The Flame in the Flood z roku 2016 a loňský survival Drake Hollow. Zástupci CD Projektu si od tohoto studia slibují především zkušenosti, cit pro kvalitu a technologické znalosti.

Zajímavé je, že přestože bude The Molasses Flood do budoucna úzce spolupracovat se studiem CD Projekt RED, nedojde k jeho začlenění do již existujících týmů. Místo toho si udrží vlastní identitu a bude pracovat na vlastním, ambiciózním herním projektu, který využívá jednu ze značek, jež CD Projektu patří. Což znamená Zaklínače nebo Cyberpunk.

S ohledem na předešlé tituly je klidně možné, že to bude právě The Molasses Flood, kdo převezme otěže vývoje multiplayerového Cyberpunku. Sice se v minulosti hovořilo o tom, že na něj nakonec nemusí dojít v takové podobě, jakou jsme původně očekávali, ale podle jistých náznaků a nálezů v datech patchů Cyberpunku 2077 mohl být tento pokus nedávno oživen.

Samozřejmě ale může jít i o něco zcela jiného, o čem jsme zatím nic neslyšeli. Jen s dalším plnohodnotným Zaklínačem bychom raději v tomto případě nepočítali. Není pochyb o tom, že se ho dříve či později dočkáme, ale s největší pravděpodobností ho připravuje přímo CD Projekt RED. Oficiální informace o tom, na čem přesně The Molasses Flood pracuje, se máme dozvědět časem.

]]>
2021-10-22T18:14:11+02:00 2021-10-22T18:14:10+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/sony-oznamila-dalsi-state-of-play-lazrdh Sony oznámila další State of Play - INDIAN Sony na následující středu oznámila nové State of Play. Pravděpodobně nás ale nečeká nic velkého. Společnost se tentokrát nezaměří na své hry, ale na tituly od partnerů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Další díl State of Play se uskuteční 27. 10. letošního roku od 23:00 našeho času, ale pravděpodobně nepůjde o nic velkého.

Akce bohužel nebude zaměřena na hry od PlayStation Studios. Místo toho se dočkáme několika oznámení od partnerských studií Sony a nových pohledů na dříve oznámené third-party projekty pro PlayStation 4 a PlayStation 5.

Tento díl State of Play bude přibližně na 20 minut a vysílat se bude od 23:00 našeho času na YouTube a Twitchi. My vám poté přineseme všechny informace.

]]>
2021-10-22T17:50:21+02:00 2021-10-22T17:50:20+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/navstivili-jsme-for-games-2021-0dp385 Navštívili jsme For Games 2021 - INDIAN Byli jsme se podívat na FORGAMES 2021. Prozradíme vám, na co se tento rok můžete těšit. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Byli jsme se podívat na FORGAMES 2021. Bohužel tohoto ročníku se neúčastní Sony, Microsoft ani Nintendo. Ovšem o zábavu se postará především Asus, který má velkou stage a připravený program na celý víkend. Zároveň tam má ten nejlepší hardware ze své dílny, tak kde jinde si ho vyzkoušet než tady.

]]>
2021-10-22T15:42:17+02:00 2021-10-22T16:30:00+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/detailni-predstaveni-gta-the-trilogy-definitive-edition-mnev7z Detailní představení GTA The Trilogy Definitive Edition, datum vydání a HW nároky - INDIAN Přesně před 20 lety spatřilo světlo světa Grand Theft Auto 3. U této příležitosti dnes Rockstar přinesl podrobnosti o GTA The Trilogy Definitive Edition. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Přesně před 20 lety spatřilo světlo světa Grand Theft Auto 3 pro PlayStation 2. U této příležitosti dnes Rockstar přinesl podrobnosti o GTA The Trilogy Definitive Edition. Hráči se mohou připravit na návrat oblíbených dílů GTA 3, GTA: San Andreas a GTA: Vice City.

Úplně nahoře první plnohodnotný trailer, který porovnává původní verze s remastery.

Grand Theft Auto The Trilogy Definitive Edition se bude digitálně prodávat od 11. 11. letošního roku (od 18:00 našeho času) pro PC přes Rockstar Games Launcher, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Fyzické edice pouze pro Xbox Series X/S a Xbox One, Nintendo Switch a PlayStation 4 budou k dostání od 6. 12. 2021. Na Android a iOS se trilogie GTA dostane začátek nadcházejícího roku.

Předplatitelé Xbox Game Passu se navíc mohou těšit na remaster San Andreas v den vydání. GTA 3 remaster bude zase od 7. 12. k dispozici v PlayStation Now (u nás služba není oficiálně spuštěna).

Potvrdily se tak spekulace. Vydání trilogie skutečně připadlo na den, kdy původně mělo být GTA 5 vylepšeno pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Co se ceny týče, tak Rockstar Store ukazuje 1599 Kč za PC, PS4 a Xbox One verzi. U PS5 a Switch verze cena uvedena není. Xbox Series X/S je uveden v logu Xboxu společně s Xbox One.

Stejná cena je uvedena také na českém PlayStation Store za PS5 verzi. Nintendo eShop uvádí 1499 Kč.

Potvrdila se také odměna za koupi remasterované trilogie GTA. Pokud si ji do 5. 1. 2022 koupíte na Rockstar Store (buď prostřednictvím webu nebo Rockstar Games Launcheru), tak obdržíte poukaz na 10 dolarů, který můžete použít na jakoukoli jinou hru Rockstaru v ceně 15 a více dolarů. Poukaz je platný pouze do 16. 1. 2022.

Níže najdete oficiální popis trilogie a jednotlivých dílů, informace o lokalizaci, specifické možnosti pro jednotlivé platformy a minimální a doporučené systémové požadavky pro počítače a mnoho dalšího.

Tři ikonická města, tři velké příběhy. Zahrajte si klasické hry z trilogie Grand Theft Auto, které definovaly celý herní žánr: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas. Hry byly přepracovány pro novou generaci a obsahují řadu vylepšení včetně nového nasvícení a prostředí, textur ve vysokém rozlišení, zvětšené vzdálenosti vykreslování, ovládání a míření ve stylu GTA 5 a mnoho dalšího.

Grand Theft Auto 3 – Vše začíná v Liberty City. Můžete jít, kam chcete, a dělat, co chcete. Pokud máte dost odvahy, vstupte do srdce zločineckého světa.

Grand Theft Auto: Vice City – Vítejte v 80. letech a prožijte příběh Tommyho Vercettiho, zrady a pomsty v neonovém tropickém Vice City plném lesku, které čeká jen na to, až si v něm uděláte pořádek.

Grand Theft Auto: San Andreas – Píšou se 90. léta a když se Carl „CJ“ Johnson vrací domů, dvojice zkorumpovaných policistů na něj hodí vraždu. Hlavní hrdina musí cestovat napříč San Andreas, aby zachránil svou rodinu a ovládl chaos v ulicích.

Došlo také na podrobnosti o lokalizaci. Bohužel, čeština mezi nimi uvedena není. V sousedním Polsku ale mohou počítat s polskými titulky.

 • Ovládání ve stylu GTA 5
 • Vylepšené míření a zaměřování s vylepšenými ovládacími prvky pro řízení v GTA: San Andreas
 • Aktualizované kolečko pro výběr zbraní a rádiových stanic
 • Aktualizované mini-mapy s vylepšenou navigací, které hráčům umožní nastavit body trasy
 • Možnost okamžitě restartovat neúspěšnou misi
 • Textury s vyšším rozlišením od postav přes zbraně, vozidla po silnice. A mnoho dalších věcí detailnější
 • Kompletně přestavěný systém nasvícení s vylepšenými stíny, odrazy a dalšími
 • Zlepšené účinky vody a počasí
 • Vylepšené detaily stromů a listí
 • Zvětšené vzdálenosti vykreslování, nová úroveň hloubky
 • Podpora rozlišení 4K s výkonem až 60 FPS pro PlayStation a Xbox Series X
 • Podpora Nvidia DLSS pro PC
 • Přiblížení kameny na dotykové obrazovce, posouvání a výběr nabídek a také gyroskopické zaměřování pro Switch

Minimální systémové požadavky pro GTA: The Trilogy

 • Operační systém: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-2700K / AMD FX-6300
 • Operační paměť: 8 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 760 2 GB / AMD Radeon R9 280 3 GB
 • Místo na disku: 45 GB

Doporučené systémové požadavky pro GTA: The Trilogy

 • Operační systém: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i7-6600K / AMD Ryzen 5 2600
 • Operační paměť: 16 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / AMD Radeon RX 570 4 GB
 • Místo na disku: 45 GB

Jak se můžete sami přesvědčit, trilogie GTA je náročnější než Grand Theft Auto 5.

Minimální požadavky pro GTA 5

 • Operační systém: Windows 7 64-bit
 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 nebo AMD Phenom 9850
 • Grafická karta: NVIDIA 9800 GT nebo AMD HD 4870
 • Operační paměť: 4 GB RAM
 • Místo na disku: 72 GB

Doporučené požadavky pro GTA 5

 • Operační systém: Windows 8.1 64 bit
 • Procesor: Intel i5 3470 nebo AMD FX 8350
 • Grafická karta: NVIDIA GTX 660 nebo AMD HD 7870
 • Operační paměť: 8 GB RAM
 • Místo na disku: 72 GB
]]>
2021-10-22T15:27:26+02:00 2021-10-22T13:56:14+02:00 88
https://indian-tv.cz/recenze/the-dark-pictures-anthology-house-of-ashes-je-spasou-i-3y8sgi The Dark Pictures Anthology: House of Ashes je spásou i promrhanou šancí - INDIAN Třetí povídka v antologii The Dark Pictures má vynikající premisu, vypráví dobrý příběh a přináší se sebou žádané změny. Ve skutečnosti ale stojí na pomezí něčeho dobrého a něčeho špatného. Tereza Krečová https://indian-tv.cz/r/Terka

Když studio Supermassive Games před více než třemi roky oznamovalo antologii hororových příběhových adventur s názvem The Dark Pictures, věděla jsem, že příběhy, které nám chtějí odvyprávět, a dobrodružství, kterými nás chtějí provést, jsou v dobrých rukou. Kdo jiný by přece zvládl hororovou adventuru hnanou příběhem seskládat lépe než původní autoři úspěšného Until Dawn. Ale není tomu dávno, co jsem se vám v jednom z našich videí snažila nastínit, proč si myslím, že Supermassive Games nečiní dobrá rozhodnutí pro vlastní přežití.

Je tedy otázkou, zda právě House of Ashes dokáže být jejich poslední záchranou, nebo promrhanou šancí a dalším nesmyslným dobrodružstvím ušitým horkou jehlou. Pravdou je, že House of Ashes je záhadně obojím.

Vypravování je zasazeno do současnosti, přesněji do roku 2003, ale staví na mystice z dob Akkadského království. Vývojáři tentokrát vsadili na akčnější a militaristické zasazení přímo do války s Irákem a jako kulisu zvolili podzemní jeskyně. A musím uznat, že to se jim i vyplatilo.

Titul má vynikající premisu i zasazení, které je pro příběhové adventury vskutku netypické. Jenomže, jak se dostáváte postupně hrou, na začátku vynikající nápad se bohužel proměňuje na poměrně klišovité vyprávění o nadpřirozených bytostech. Většinu momentů, které ve vás mají vyvolat rozruch, vycítíte klidně minuty dopředu a při pohledu na ně si vzpomenete na šest filmů a čtyři hry, ve kterých jste už něco téměř identického viděli. Pokud ale to zkousnete, tak si myslím, že příběh se vám bude líbit. A když pominete tu hrstku nevysvětlených událostí, které se stanou a hra vám je nikterak nevysvětlí. Ale hele, alespoň to pro tentokrát nejsou výpary ani sny. Za to palec nahoru.

Ten bychom mohli s přimhouřenými oči dát i pěti hratelným postavám. Do rukou nám hra svěří osud válečné skupiny s Jasonem, Nickem, Rachel a Erickem v popředí a na druhé straně se chopíme Salima, iráckého vojína, který je v očích americké posádky nepřítelem. Přestože můj rozporuplný pohled na romanticko-neromantickou zápletku mezi manželi Erickem a Rachel se nijak moc nemění, snad poprvé jsem v antologii cítila, že vím, co od postav později očekávat a že mají alespoň náznak nějaké osobnosti. Ačkoli jsem si k postavám nedokázala za pět až šest hodin vytvořit nějaký důvěryhodný vztah, alespoň jsem byla schopna rozlišit ty „oblíbené“ a ty „méně oblíbené“.

NA ZAČÁTKU VYNIKAJÍCÍ NÁPAD SE BOHUŽEL PROMĚŇUJE NA POMĚRNĚ KLIŠOVITÉ VYPRÁVĚNÍ.

Dialogy nakonec naštěstí nepůsobily jako čiré iluze a v rámci kontextu i chápete občasné výkyvy reakcí postav. Přesto občasná neohleduplnost na dialogové možnosti, které nám hra dala, se objevovala.

To, že dialogy ale nakonec působí poměrně dobře, by byla docela dobrá zpráva pro hratelnost, kdyby ale právě možnosti tvořily její jádro. A tady se dostáváme k problémům největším. Dialogy, ba ani samotná rozhodnutí, nejsou v případě House of Ashes to, co hraje prim. Skutečná rozhodnutí si dokážu vybavit přibližně tři a pak je to jenom halda quick-time příležitostí a zběsilé mačkání jednoho tlačítka. To je pravá identita hratelnosti House of Ashes. A není bohužel kdovíjak dobrá.

Vesměs tak máte pocit, že vlastně nezáleží na tom, co řeknete či pro co se rozhodnete – ono záleží, ale hra s tím operuje tak málo, že jediné, co pro vás zůstává relevantní, je, zda stihnete zmáčknout ve vteřině křížek nebo trojúhelník. A to podotýkám, že v PlayStation 5 verzi ještě vidíte tmavě šedou ikonku na šedém pozadí, takže jsem měla vteřinu na to nejenom vůbec se rozmyslet, kde se dané tlačítko nachází, ale jaké tlačítko to vlastně je.

Vrchol absurdity je pak závěr, který má sice bravurní kameru, má spád a je akční, ale je specificky navržen tak, aby i na střední obtížnost byl tak složitý, že jej jen těžko odehrajete bez ztrát. Zatímco jsem tak celou hru prošla jen s jednou zesnulou postavou, v posledních pěti minutách mi zahynuly další tři ze čtyř zbývajících postav, a to jen kvůli absurdně navrženým quick-time příležitostem.

Posledním střípkem hratelnosti je pak pohyb po rozsáhlých i stísněných lokacích. A s ním přichází i žádaná změna v sérii. Namísto statických scén totiž dostanete plnou kontrolu nad pohybem postavy i 360stupňovou kamerou. A na rovinu vám můžu říct, že to bylo to nejhorší, co mohli vývojáři udělat.

Ačkoli nápad je to velmi dobrý, jeho provedení je velmi špatné. Vývojáři se neustále snažili dosáhnout filmového zážitku. Zatímco v rozsáhlých oblastech jakž takž funguje, v úzkých těsných uličkách máte co dělat, abyste šli vůbec rovně. Kamera mnohdy přeskakuje do různých směrů, problikává objekty, přibližuje se a oddaluje v rozmezí vteřin a nejlepší je, když vám jedinou cestu ven zatarasí jiná postava a vy se musíte proglitchovat skrze kameru ven. Nehledě na to, že pohyb po oblastech skutečně slouží jenom a pouze ke krátkému průzkumu, nalezení ukrytých předmětů pro širší kontext událostí či přemístění z bodu A do bodu B. Nic složitějšího od toho nečekejte. Nehledě na to, že vám hra bude ovládání dávat, brát, dávat a pak po pěti krocích vám ho zase vezme a hodí tam raději nějakou cut-scénu.

VESMĚS MÁTE POCIT, ŽE VLASTNĚ NEZÁLEŽÍ NA TOM, CO ŘEKNETE ČI PRO CO SE ROZHODNETE.

Pokud tak vývojáři chtěli navodit byť jen náznak nějakého napětí, mohli se snažit sebevíc, ale neohrabaná a vskutku špatná kamera ho zašlape do země. A to bohužel platí pro většinu hry. Ačkoli se jedná o odvětví hororových her, nechci říct, že by hra neměla strašidelnou náturu, ale já jakožto zapovězený strašpytel, jsem hru hrála klidně v jednu ráno a atmosféry ani žádného jump-scaru jsem se nelekla. Všechno je tak spíše zahaleno do mysteriózního oblaku, což není špatně, pokud od toho neočekáváte něco jiného.

Má poslední poznámka bude pravděpodobně směřovat ke grafice, která je na velmi dobré úrovni a kameře, ale v cut-scénách. Pokud by na něco Supermassive Games měli být pyšní, jsou to právě jejich cut-scény, a to i ty, do kterých budete zasahovat. Zde se kamera pohybuje s lehkostí a jednoznačně vám dokáže přehazovat ovládání z postavy na postavu v rámci jedné scény.

The Dark Pictues Anthology: House of Ashes tak stojí na pomezí něčeho dobrého a něčeho špatného, stejně jako je záchranou i promrhanou šancí Supermassive Games. Zatímco na jedné straně se hře podařilo odvyprávět dobrý příběh s dobrou zápletkou a dobrými postavami, hratelnost se v mnoha ohledech snaží být tak jiná a tak „akční“, až je vlastně ponurá a frustrující.

Jedná se tak o hru, která je dobrá, ale nic víc. Proto si od nás House of Ashes odnáší 6 bodů z 10. Důležité tak je, co je pro vás samotné to hlavní při hraní her od Supermassive Games. Je-li to pouze příběh, jděte a House of Ashes si zahrajte. Je-li to hratelnost, od House of Ashes dejte ruce dál. Je-li to kombinace příběhu i hratelnosti, pak vás čeká jedno těžké rozhodnutí.

]]>
2021-10-22T17:24:29+02:00 2021-10-22T12:47:03+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/reboot-tomb-raider-z-roku-2013-mohl-vypadat-hodne-odlisne-w6c7eg Reboot Tomb Raider z roku 2013 mohl vypadat hodně odlišně - INDIAN Vydavatelský dům Square Enix se při 25. výročí série podělil o střípky z nikdy nedokončeného Tomb Raider: Ascension. Takhle mohl vypadat povedený reboot z roku 2013. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Série Tomb Raider s archeoložkou Larou Croft letos slaví velké výročí. Přesně za tři dny, tedy 25. října, tomu bude krásných 25 let od vzniku prvního dílu, který dal zrod jedné z nejikoničtějších postav herního průmyslu.

Série samotná se za tu dobu změnila hned několikrát a prošla různými fázemi, jako například v roce 2003 s nechvalně proslulým a výrazně negativně hodnoceným dílem The Angel of Darkness. Ten měl být původně začátkem trilogie, ale dva navazující díly nikdy nevznikly.

Nejedná se však o jediné díly, které byly v plánu a nevznikly. Na oslavu 25. výročí se vydavatelský dům Square Enix rozhodl veřejnosti představit nikdy nedokončený Tomb Raider: Ascension, ze kterého se postupně stával reboot série, než přišel „ten pravý“ reboot z roku 2013, který známe.

Obě hry ale měly společné základy a koncept Lary přežívající na odlehlém ostrově figuroval ve vývoji už víceméně od začátku. Podle oficiálního popisu působil „Ascension více jako hororová hra než Tomb Raider titul.

Postupně se koncept rozvinul do příběhu [vyprávějící počátky Lary Croft], který znáte z rebootu z roku 2013 a který si zachoval klíčové prvky přežití s příměsí nadpřirozena,“ říká popisek oficiálního videa níže, jež ukazuje concept arty Ascension.

Není to poprvé, co o zrušeném projektu slyšíme, ale rozhodně je to zatím nejvíce, co jsme z něho viděli a dozvěděli se.

Netrvalo totiž dlouho a došlo na vydání přibližně 7minutového videa (viz nad článkem), které ukazuje nevzniklý Tomb Raider: Ascension v akci. Jde samozřejmě o záběry z nedodělaného prototypu, přesto ukazuje řadu zajímavých věcí. Ať už jde o cestování skrze temnou jeskyni, zvláštní malá i obří monstra nebo pohyb po lese.

Za zmínku také stojí například na koleni vyrobený plamenomet, který sloužil k destrukci okolí nebo poškození zvláštních nepřátel. Ukázány jsou také náznaky soubojového systému, v rámci něho nešlo jenom o mačkání jednoho tlačítka, ale dokonce se dalo bránit.

Potenciálně nejzajímavější změnou byla přítomnost koně, což by mohlo naznačovat buďto větší otevřený svět nebo obecně více cestování do různých částí ostrova.

Prozatím poslední částí představení je video, které ukazuje několik návrhů na krabičky a marketingové obrázky včetně různých verzí loga. To je doprovázeno dabingem, „jehož cílem bylo zachytit tón obtížné cesty, která [Laru] čeká.

Co na podobu Tomb Raider: Ascension říkáte? Líbila by se vám tato verze hry více než reboot z roku 2013, který vyšel? Pokud by vás ze zákulisí vývoje série zajímalo více, rozhodně se podívejte na oficiální YouTube kanál, kde se nyní nachází především zajímavosti z vývoje Tomb Raider: Underworld.

]]>
2021-10-22T11:58:05+02:00 2021-10-22T11:58:04+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/nocni-rezim-pro-konzole-xbox-i-rozhrani-v-rozliseni-4k-rbtyco Noční režim pro konzole Xbox i rozhraní v rozlišení 4K pro Xbox Series X - INDIAN Na serverech Microsoftu přistála říjnová aktualizace pro konzole Xbox Series X/S a Xbox One. Americká společnost nejen zlepšuje výkon na dvou generacích konzolí, ale také přidá nové funkce. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na serverech Microsoftu přistála říjnová aktualizace pro konzole Xbox Series X/S a Xbox One. Americká společnost nejen zlepšuje výkon na dvou generacích konzolí, ale také přidá nové funkce.

Jednou z očekávanějších novinek je dashboard Xboxu Series X v nativním rozlišení 4K. Dříve rozhraní na moderních televizích běželo v rozlišení 1080p, které bylo následně roztáhnuto pro 4K. Prvky uživatelského rozhraní mají nyní zvýšenou ostrost a lepší čitelnost textu.

Další příjemnou novinkou je noční režim pro obě generace konzolí. Jeho cílem je upravit osvětlení v noci. Můžete ztlumit světlo vycházející z televize, ovladače i konzole. V případě ovladače a konzole jde o svítící logo Xboxu.

Noční režim funguje v systému konzole, aplikacích, hrách i při sledování filmů a nemá vliv na výkon, screenshoty a nahraná videa. Vhod může přijít nastavení, kdy se má noční režim aktivovat. Kromě ztlumení světla přináší noční režim také filtr modrého světla pro vaši obrazovku. Ten je specificky určen pro Xbox Series X/S.

V neposlední řadě říjnová aktualizace přidala rychlé nastavení. Vybrané funkce konzole můžete měnit, aniž byste museli zbytečně opouštět hru nebo aplikaci. Microsoft rychlé nastavení považuje za obzvláště výhodné pro rodiny, pokud hráč sdílí konzoli s dalšími lidmi, kteří mají různé potřeby v oblasti přístupnosti. Pomocí rychlého nastavení můžete zapínat nebo vypínat funkce podle toho, kdo konzoli právě používá. To znamená, že každý člen rodiny si může snadno přepnout nastavení na míru.

Co by podle vás měly konzole Xbox ještě umět, případně co vám nyní vadí?

]]>
2021-10-23T11:51:44+02:00 2021-10-22T09:19:45+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/saints-row-priblizuje-ruznorode-kriminalni-aktivity-7wm4em Saints Row přibližuje různorodé kriminální aktivity - INDIAN V rušném fiktivním městě Santo Ileso na jihozápadě Spojených států bují zločin. Se skupinou mladých kamarádů se vydáte na vlastní ilegální dobrodružství s cílem vyšvihnout se na vrchol. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V rušném fiktivním městě Santo Ileso na jihozápadě Spojených států bují zločin. Se skupinou mladých kamarádů se vydáte na vlastní ilegální dobrodružství s cílem vyšvihnout se na vrchol. V restartu bláznivé série Saints Row budete nakupovat různé podniky, které poslouží jako zástěrka pro širokou škálu nelegálních aktivit, zatímco budete pomalu, ale jistě přebírat vládu nad městem.

Těšit se můžete na ozbrojené loupeže, likvidaci toxického odpadu a chybět nemůžou známé pojistné podvody. Každá aktivita má vlastní jedinečný herní styl, odměny, mise a postavy. Záběry ozbrojených loupeží ukazují přípravu na akci a únikovou jízdu, zatímco v pojišťovacích podvodech budete úmyslně vrážet do protijedoucích vozidel s cílem způsobit co největší škodu. Tohle moc dobře znají fanoušci série.

Podle kreativního ředitele Jima Booneho budeme mít určitou míru volby v tom, jakým zločineckým aktivitám se budeme věnovat. „Můžete si vybrat, jak se vaše zločinecké impérium bude utvářet. Které podniky vybudujete a kam je umístíte je na vás,“ dodal.

Zločinecké činnosti prezentované v nejnovějším traileru jsou jen částí toho, co najdeme v Saints Row. Na konci videa můžeme vidět podniky, které budou pravděpodobně sloužit jako zástěrka pro organizovaný zločin, včetně akademie bojových umění a prádelny.

Pokud toužíte vidět více ze Saints Row, tak se americký Game Informer nedávno pochlubil osmi minutami z úvodu hry. Video se skládá z honiček, přestřelek, výbuchů a spousty akce s destrukcí.

Saints Row vyjde 25. 2. 2022 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Ve hře budou české titulky.

]]>
2021-10-22T08:40:20+02:00 2021-10-22T08:40:19+02:00 39
https://indian-tv.cz/clanek/haunted-chocolatier-je-nove-rpg-od-tvurce-stardew-valley-35uub0 Haunted Chocolatier je nové RPG od tvůrce úspěšného Stardew Valley - INDIAN Po roce vývoje odhalil Eric „ConcernedApe“ Barone novou hru. Tvůrce úspěšného Stardew Valley se drží stejného stylu. Tentokrát je ale dobrodružství temnější a soustředí se na čokoládu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po roce vývoje odhalil Eric „ConcernedApe“ Barone novou hru. Tvůrce úspěšného Stardew Valley se drží stejného stylu. V Haunted Chocolatier se také přestěhujete do nového města, abyste vyzkoušeli jiný způsob života, ale místo farmy převezmete místní továrnu na čokoládu a obchod. Obojí se nachází uvnitř strašidelného hradu.

„Čokoláda představuje to, co je rozkošné. Strašidelný zámek představuje kouzlo neznáma. Duchové jsou otisk minulosti. Všechny tyto věci jsou důležité,“ řekl Barone při představení svého nového titulu.

Haunted Chocolatier má stejný výtvarný styl jako Stardew Valley. Dobrodružství v pixelové grafice má být ale tentokrát v mnoha ohledech jiné, zatímco v jiných podobné s předchozím projektem. Z traileru se zdá, že se hra odehrává ve větším městě s více postavami.

Na hráče mimo jiné čeká sbírání ingrediencí a boj s příšerami v divočině, aby se mohl vrátit domů a uvařit lahodnou čokoládu. Tu bude poté prodávat v obchodě, v němž straší. Součástí je samozřejmě průzkum tajemného hradu.

Haunted Chocolatier se bude nadále vyvíjet, ale hlavní smyčka hry zahrnuje sběr ingrediencí, výrobu čokolády a její prodej. Podle Baroneho byl Stardew Valley převážně přízemní zážitek, v Haunted Chocolatier chce prozkoumat více fantasy prvků, které nás zavedou za hranice všednosti.

Vývoj se nachází v rané fázi, Barone ještě nechce mluvit o platformách a datu vydání. Určitě můžeme počítat s PC verzí a později s dalšími platformami. V současné době není připraven potvrdit, případně vyvrátit, zda se Haunted Chocolatier odehrává se stejném světě jako Stardew Valley, které prodalo přes 10 milionů kusů.

Nahoře první trailer na Haunted Chocolatier a tady dole screenshoty:

]]>
2021-10-22T06:47:53+02:00 2021-10-22T06:46:44+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/hit-among-us-na-playstationu-a-xboxu-az-koncem-roku-2zfjd8 Hit Among Us na PlayStationu a Xboxu až koncem roku - INDIAN Among Us na PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S bude dostupný až koncem roku. Chybět nebude cross-play s podporou až 15 hráčů. Hra bude v den vydání také v Xbox Game Passu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Bublina kolem Among Us, která se zvětšila v průběhu loňského roku kvůli opatřením souvisejících s koronavirem po celém světě, postupně splaskává. Zájem o nevšední online multiplayerovou sociální dedukční hru může nakopnout vydání na konzole.

Among Us na PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S bude dostupný od 14. 12. letošního roku. Ve stejný den bude titul uveden i v předplatném Xbox Game Pass pro Xbox (pro PC už tam je). Cena byla stanovena na 5 eur (cca 128 Kč). Za stejnou cenu se prodává Among Us i na dalších platformách, i když Steam v současné době uvádí 3,99 eur).

Dobrou zprávou je podpora hraní napříč platformami, takže si všichni mohou zahrát společně bez ohledu na to, jakou verzi vlastní. V rámci online multiplayeru budou připraveny lobby pro 4 až 15 hráčů.

Na PlayStationu kupující získají kostým z Ratchet & Clank. Postupně má dojít také k vydání fyzických verzí. Datum se bude lišit v závislosti na edicích. V Evropě se má Crewmate Edition objevit 14. 12. za 30 eur (cca 770 Kč). Až během jara dojde na Impostor Edition za 50 eur (cca 1300 Kč) a Ejected Edition za 90 eur (cca 2300 Kč).

Hra Among Us vyšla v roce 2018, ale teprve v roce 2020 se skutečně rozjela a stala se fenoménem. V roce 2020 byla vydána verze pro Switch.

Among Us se odehrává na vesmírné lodi a každý hráč se ujme role buď člena posádky, nebo podvodníka. Ve hře závisí úspěch vaší posádky na vašich schopnostech sociální dedukce při odhalování Impostorů, kteří vás chtějí zavraždit.

Loni byl titul rozšířen o novou mapu (video níže). Koncept Among Us nedávno okopíroval Epic Games u Fortnite.

]]>
2021-10-22T08:34:40+02:00 2021-10-22T06:24:14+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/vampyr-bezi-lepe-na-konzolich-nove-generace-t90vhi Vampyr běží lépe na konzolích nové generace - INDIAN Poněkud zapomenutý akční RPG titul Vampyr, který na PC, PlayStation 4 a Xbox One vyšel v roce 2018 a o rok později na Nintendo Switch, se připomíná. Na PS5 a Xboxu Series X/S je hra v lepší kvalitě. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Poněkud zapomenutý akční RPG titul Vampyr, který na PC, PlayStation 4 a Xbox One vyšel v roce 2018 a o rok později na Nintendo Switch, se připomíná. Vývojáři ze studia Dontnod Entertainment dlouhou dobu nepřipravili žádnou aktualizaci ani nový obsah. O to překvapivější je nový patch, který zajišťuje lepší využití nové generace konzolí.

Na PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S si můžete Vampyr vychutnat v lepší kvalitě, konkrétně při 60 snímcích za sekundu.

 • PS5: 1440p / 60 FPS
 • PS4 Pro: 1440p / 30 FPS
 • Xbox Series X: 1440p / 60 FPS
 • Xbox Series S: 1440p / 30 FPS
 • Xbox One X: 1296p / 30 FPS

Těžko říct, proč se Vampyr dočkal aktualizace právě nyní. Fanoušci mohou nadále doufat v druhý díl, i když se o něm tvůrci Remember Me, Life is Strange, Tell Me Why a Twin Mirror nikdy nezmínili. V roce 2018 získala práva na značku stanice Fox 21, jež měla v plánu připravit seriál. Od té doby jsme se ale nic nového nedozvěděli.

Vampyr je zasazen do Velké Británie 20. století během epidemie smrtící španělské chřipky. Ulice Londýna jsou ochromeny nemocí, násilím a strachem. Ti, kteří jsou natolik bláhoví či zoufalí nebo mají takovou smůlu, že se ocitnou na ulici v tomto naprosto chaotickém a strašidelném městě, padnou za oběť těm nejnepolapitelnějším dravcům, kteří v Británii řádí: upírům. Z chaosu povstává zmučená postava. Coby hráč to budete vy, kdo rozhodne o tom, jak využít nových sil. Vyberte si svou specializaci z rozmanitého stromu smrtících schopností a staňte se tím, čím chcete být. Převládne u vás upír nad lidskostí?

]]>
2021-10-22T10:36:29+02:00 2021-10-22T06:05:42+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/historie-serie-fallout-z-vaultu-13-az-do-appalachie-wmbjlk Historie série Fallout - z Vaultu 13 až do Appalachie - INDIAN Pojďme si společně zavzpomínat na jednu z nejslavnějších RPG sérií všech dob, jejíž historie sahá mnohem dál než k Bethesdě. Fallout je tu s námi již více než 20 let. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Článek vznikl v rámci spolupráce s Cenega Czech: Je jen málo herních sérií, které vznikly už v 90. letech, a přitom jsou relevantní i v dnešní době. Postapokalyptický Fallout mezi ně ale bezesporu patří, přičemž jeho historie sahá dál než k projektům společnosti Bethesda, díky níž vzniklo několik posledních dílů. Pojďme tedy otevřít vrata protiatomového krytu a zavzpomínejme si společně na to, jak Fallout začínal, čím hráče zaujal a proč si ho připomínáme zrovna v těchto dnech.

Historie série Fallout se začala psát během října/októbra roku 1997, kdy na PC vyšel první díl od studia Interplay Productions. Do určité míry šlo o duchovního nástupce RPG Wasteland, vydaného o 10 let dříve, Fallout však nabídl zcela vlastní svět, na němž od roku 1994 pracoval Tim Cain. Přestože se tedy při vývoji jednotlivých her ze série vystřídala řada známých vývojářských jmen, je to právě Tim Cain, kdo je považován za otce celé série. Původně na projektu dokonce pracoval sám, během necelých čtyř let vývoje se ale tým z Interplay rozrostl a nakonec uvedl na trh pozoruhodné RPG hrané z izometrického pohledu. Fallout dokázal ve své době zaujmout především svým zasazením. V době, kdy žánru vládly fantasy hry na hrdiny typu Baldur’s Gate, představili vývojáři z Interplay alternativní realitu, v níž se lidstvo po druhé světové válce technologicky vyvíjelo mnohem rychleji než ve skutečnosti, a přesto zachovávalo estetiku 50. let 20. století. Veškerý vývoj však skončil 23. října 2077, kdy byl svět téměř zničen jadernou válkou. Ta ukončila vleklý konflikt mezi Spojenými státy a Čínou a i proto je konec aktuálního měsíce pro sérii tak významným obdobím.

Přestože svět zdevastovaly atomové bomby, lidstvo přežilo, zčásti díky síti protiatomových krytů alias Vaultů. Každý měl nějaké číslo, ale ne každý měl stejnou funkci. Pod zdánlivě vznešeným cílem uchránit zbytky lidstva před jadernou hrozbou se totiž mnohdy skrývala snaha provádět na obyvatelích krytů různé experimenty. První Fallout však začíná v na první pohled obyčejném Vaultu 13, jehož obyvatelé mají problém s vodním čipem. Hráčova postava je proto v roce 2161, 84 let po válce, vyslána do nebezpečné, válkou zdevastované pustiny na území Spojených států, aby tento problém vyřešila.

Tak začíná RPG, které si hráči oblíbili pro svobodnou hratelnost, propracované RPG prvky, tahový soubojový systém nebo možnost seznámit se s celou řadou pozoruhodných postav a plnit pro ně různé úkoly. Vault 13 totiž není ani zdaleka jediným místem, kde lidé přežili, a tak je herní svět plný obyčejných lidí, kteří se snaží žít obyčejné životy, i různých frakcí. Patří mezi ně například Brotherhood of Steel, česky Bratrstvo oceli, skupina mající za cíl uchovat a ochránit technologie a znalosti z doby před válkou.

Přestože svět zničený jadernou válkou není tak úplně vtipným místem, Fallout proslul také díky svéráznému smyslu pro humor. Ten vynikal díky kvalitnímu scénáři a projevoval se pozoruhodnými způsoby i v kombinaci s RPG prvky. Někteří hráči si dodnes libují v průchodech hrou, na jejímž začátku nastaví své postavě co nejnižší inteligenci. V rozhovorech se pak hlavní hrdina nezmůže ani na jedinou souvislou větu, což hru dokáže značně zkomplikovat, ale také zpestřit.

Ostatní postavy totiž na fakt, že máte vyjadřovací schopnosti na úrovni průměrného mluvčího prezidenta republiky, mnohdy reagují velmi vtipným, i když často krutým způsobem. Nezáleží, kolik bodů jste investovali do síly nebo výdrže, jste zkrátka pitomec a jako k pitomci se k vám ostatní chovají. Následně může dojít k celé řadě komických situací, na které fanoušci právem vzpomínají a které ilustrují kouzlo prvního Falloutu a tehdejších RPG. I složky hry, které reálně zažilo malé procento hráčů, byly překvapivě propracované. Tvůrci se snažili počítat se vším.

Fallout byl zkrátka úspěch, a tak jsme se o pouhý rok později dočkali pokračování, které mělo na starosti studio Black Isle. Fallout 2 je po všech směrech tradiční sequel, tudíž došlo k zachování velké části mechanik a systémů originální hry, na nichž byl vystavěn rozsáhlejší svět a nový příběh, zasazený do doby 80 let po událostech prvního dílu. Hlavní postavou je tentokrát potomek protagonisty původního Falloutu, jenž má za cíl zachránit mírumilovnou vesnici před vyhladověním. Ve Falloutu 2 se také poprvé představila převážně nepřátelská frakce The Enclave neboli Enkláva, navazující na odkaz předválečné americké vlády. Povětšinou ale zůstalo vše při starém, a tak si hráči mohli užívat dobře známé mechaniky, důvěrně známý svět, výtečný humor a bohužel také různé bugy. Ty vznikly především kvůli krátké době vývoje.

K výraznějšímu odklonu série Fallout od izometrického RPG došlo až o tři roky později se strategickou hrou Fallout Tactics: Brotherhood of Steel od australského týmu Micro Forté. Přestože určité RPG prvky zůstaly zachovány, tentokrát dostala mnohem více prostoru hratelnost s důrazem na taktiku, strategii a tři různé režimy soubojového systému. Příběh se pak zcela odpoutal od událostí svých předchůdců, a přestože se odehrává ve stejném světě, zaměřuje se na odlišné postavy a skupinu z frakce Bratrstva oceli. Fallout Tactics je dokonce první hrou ze série, která nabídla multiplayer. Tento taktický odklon bychom si však neměli plést s projektem Fallout: Brotherhood of Steel z roku 2004. Šlo o pokus studia Interplay dostat Fallout i na konzole, a to ve formě akčního RPG pro PlayStation 2 a první Xbox. Odezva hráčů a kritiků však byla značně smíšená, a tak hra upadla v zapomnění.

Všechny dosud zmíněné hry vznikly pod záštitou společnosti Interplay, a pokud bychom také byli v alternativní historii, možná bychom se dočkali dalších. Během let se pracovalo na řadě titulů, které bohužel nikdy nedostaly možnost opustit svůj Vault a vydat se do rukou hráčů. V minulosti probíhaly přípravy Fallout Tactics 2, pokračování konzolového Brotherhood of Steel a dokonce konzolové pokračování Tactics. Za zrušením těchto her často stály finanční problémy Interplay, které v první řadě vedly ke zrušení vývoje plnohodnotného třetího dílu, který jednu dobu nesl pracovní název Van Buren.

Hra měla využívat 3D engine vytvořený pro nikdy nedokončený třetí díl Baldur’s Gate a slibovala kooperativní multiplayer nebo volbu mezi tahovými souboji a bojem v reálném čase. V roce 2003 byl však projekt Van Buren zrušen a za své vzaly také již existující plány na čtvrtý díl. Tuto nesnadnou dobu přežil jen Project V13, který nesliboval nic menšího než Fallout Online. I jeho vývoj byl ale po několika letech ukončen. Zbytek by už byla historie, nebýt Bethesdy.

Společnost Bethesda Softworks koupila práva na značku Fallout od Interplay v roce 2004 a zanedlouho již tvůrci ságy The Elder Scrolls ze studia Bethesda Game Studios připravovali vlastní, multiplatformní Fallout 3. Ten byl postaven na enginu Gamebryo, který poháněl Oblivion, čímž došlo k radikální proměně izometrického RPG ve hru, která leckomu připomínala postapokalyptický Oblivion, na nějž někdo aplikoval zelený grafický filtr. Přesto bychom ve Falloutu 3 z roku 2008 našli řadu prvků, které bychom ve čtvrtém díle The Elder Scrolls hledali marně.

Jedná se například o zápěstní zařízení Pip-Boy, které obsahovalo přehled úkolů, inventář, mapu prostředí nebo rádio plné osvědčených songů ze 40. a 50. let. Velkým rozdílem byla také přítomnost palných zbraní. Soubojový systém hry dokonce podobně jako Van Buren nabídl volbu mezi používáním všech druhů zbraní v reálném čase a pozastavením hry. Následně bylo možné ručně zvolit, na jakou část těla nepřítele zaútočíte. Tento systém se zapsal do historie série jako V.A.T.S. a fanouškům nabídl zajímavou formu připomínky předešlých dílů.

Na předchůdce si však bylo možné vzpomenout na každém kroku, protože Bethesda se při vývoji Falloutu 3 snažila využít co nejvíce známých prvků. Přestože se hra odehrává ve zcela nové pustině okolo Washingtonu D.C., při hraní se lze setkat třeba s frakcemi Enklávy a Bratrstva oceli s jejich ikonickou energetickou zbrojí. Snadno narazíte i na mnoho živých tvorů, kteří se zrodili díky radiaci a jiným nástrahám pustiny. Stejně jako v prvních dílech, i ve Falloutu 3 ohrožují hráčovu postavu, kterou je opět možné vytvořit zcela podle svého, supermutanti či zástupci smrtícího druhu Deathclaw. Tyto a mnohé další nepřátele potkáte při sledování příběhu o obyvateli Vaultu 101, který v roce 2277 opustil bezpečí protiatomového krytu, aby našel svého otce s hlasem herce Liama Neesona.

V našich končinách Fallout 3 nabídl nejen přístupný návrat známé série, ale také oficiální českou lokalizaci ve formě titulků, která byla dostupná ve verzi pro PC. Čeština dokázala usnadnit rozhovory, na nichž se ve hře rozhodně nešetřilo, i rozhodování postavené na systému karmy. Ten ovlivňoval, jak se k vám obyvatelé pustiny chovají, přičemž na něj měly vliv vaše skutky, které zahrnovaly třeba možnost odpálení města s využitím dosud neaktivní atomové bomby v jeho centru. Vnímání následků takového činu v mateřském jazyce bylo přeci jen příjemnější, stejně jako absolvování několika DLC. Díky nim bylo možné navštívit město Pittsburgh a palubu mimozemské lodě nebo zažít simulaci bitvy na Aljašce.

Přítomnost oficiální české lokalizace v sérii ale bohužel neměla dlouhého trvání a po Falloutu 3 jsme se s ní již setkali pouze o dva roky později ve spin-offu s podtitulem New Vegas. Tentokrát Bethesda předala otěže studiu Obsidian Entertainment, v němž pracovala řada veteránů z dob vývoje prvních dílů, a tak jsme se dočkali hry, která je dodnes mnohými fanoušky považována za to nejlepší, co jsme pod značkou Fallout kdy dostali. Na první pohled přitom působí Fallout: New Vegas jako pouhý datadisk pro Fallout 3, jenž zaměnil zelený filtr za žlutý. Obsidianu se však v Mohavské poušti poblíž Las Vegas podařilo vystavět fantastické RPG, v němž se mísí vliv prvních dílů série s mechanikami a technologií Falloutu 3, postapokalyptické zasazení s westernovými prvky, nové frakce s bizarními postavami nebo povedený scénář s řádnou náloží typického humoru.

Také příběh, v němž se hráč ujme role kurýra, který je na začátku hry ponechán napospas smrti, nabízí ve srovnání s třetím dílem o poznání větší míru svobody. V předmluvě k manuálu Falloutu 3 se Bethesda chlubila možností nechat hlavní příběh být a dělat si, co vás napadne. Bylo to ale až New Vegas, které hráčům umožnilo být opravdu kýmkoliv. Třeba charistmatickým frajerem, který dokáže ukecat k mírumilovnému řešení i finálního bosse. Opět bylo také možné obohatit herní zážitek několika příběhovými přídavky, jejichž děj a zasazení byly podobně svérázné jako základní hra.

Fallout v podání Obsidianu je tak právem považován za vrchol série, který ale dokázalo pokazit velké množství bugů. Pokud bychom však měli zmínit jeden jediný přínos enginu Oblivionu, byla by to nepochybně velkorysá podpora moddingu. Postupem času tudíž došlo k opravě New Vegas nejen formou oficiálních patchů, ale také značného množství komunitních modifikací, které vznikaly i pro Fallout 3. Majitelé konzolí si však na podporu modů museli nechat zajít chuť.

Tuto situaci napravil až čtvrtý díl, který opět vznikl zásluhou vývojářů z Bethesdy Game Studios. Fallout 4, oznámený a vydaný v roce 2015, nabídl poměrně pohodlný způsob, jak si mohou některé modifikace zkusit hráči nejen na PC, ale i na konzolích. V ostatních ohledech pak šlo o vcelku organickou evoluci série. Nový příběh zasazený do roku 2287, v němž jsme místo otce hledali syna, nové prostředí okolo města Boston, nové i staré frakce, většina mechanik známá z Falloutu 3, jen v lepší grafice a s určitými vylepšeními, a tak dále.

Kupříkladu zbraně se ve Falloutu 4 chovají mnohem lépe než v předešlých dílech, avšak ne všechny herní složky se nutně dočkaly zlepšení. Mnozí hráči dodnes kritizují hlavně přílišné zjednodušení dialogů. Na jednu stranu umožnilo vývojářům poprvé v celé sérii nabídnout plně nadabovanou hlavní postavu. Na druhou stranu nastal stav, kdy se pod většinou dialogových voleb skrývaly jen různé variace odpovědí „ano“ a „ne“. Tím došlo také ke zmenšení vlivu a důležitosti RPG prvků.

Velkým lákadlem Falloutu 4 však byly rozsáhlé možnosti stavění, kdy bylo možné popustit uzdu kreativitě a ve vyhrazených prostorách vybudovat prakticky libovolnou podobu vaší základny a bezpečného útočiště. I když se v tomto systému objevovaly určité mouchy, prostě to fungovalo, jak říkal kreativní ředitel Todd Howard z Bethesdy.

Bohužel možnosti stavění si hráči oblíbili natolik, že se jim přizpůsobil také dodatečný obsah, povětšinou sestávající ze zbytečných přídavků, které měly za cíl pouze rozšířit možnosti stavby. Na příběhové DLC sice také došlo, ale ve srovnání s předešlými díly bylo znát citelné zhoršení kvality. Pouze přídavek Far Harbor nabídl fanouškům důstojného nástupce DLC pro Fallout 3 a New Vegas a také scenáristický um, který bychom v základní hře a ostatních přídavcích hledali marně.

O přijetí Falloutu 4 snad nejvíce vypovídá skutečnost, že v některých ohledech jej dokázal zastínit mobilní free-to-play pokus Fallout: Shelter, vydaný ve stejném roce. Postupem času tato hra expandovala snad na všechny myslitelné platformy, a přestože šlo v základu o prostou mobilní hříčku, v níž bylo cílem udržovat v chodu vlastní Vault, stal se z ní nesmírný úspěch. Po nějaké době přibyl třeba nový obsah, který umožňoval vyslání obyvatel vašeho Vaultu na nebezpečné mise, ale to nebylo to nejzajímavější, čím Fallout: Shelter v souvislosti s vašimi svěřenci proslul.

Řekněme, že lidé ve Vaultu jsou navždy dospělí a mohou se množit jako králíci. A jak protiatomový kryt a počet jeho obyvatel roste, může být čím dál těžší udržovat si přehled o příbuzenství. Stačí tedy několik pohybů prstem nebo myší a spárovat matky se syny, prarodiče s vnoučaty… zkrátka a dobře, Fallout: Shelter je hra, u níž je třeba zatraceně přemýšlet, aby se z vašeho Vaultu nestala Alabama. Na druhou stranu, ze stejného důvodu se jakékoliv přemýšlení při hraní vůbec nedoporučuje.

Je otázka, jestli někdo přemýšlel při vývoji hry Fallout 76, zatím posledního přírůstku do přes 20 let fungující série. Pokud jste poslední roky nežili na Měsíci, nejspíš příběh tohoto projektu znáte. Bethesda hodlala vzít vše, co fungovalo ve Falloutu 4, a vybudovat persistentní online svět zaměřený na sociální interakce hráčů, stavění všeho možného a zkoumání mapy Appalachie v Západní Virginii. Finální hra však vyšla ve velmi rozbitém a neuspokojivém stavu, vedle něhož působí i první verze New Vegas jako nejlépe odladěná hra na světě. Příznivci online hraní museli zápasit s řadou nefungujících a nedotažených systémů, zatímco fanoušci Falloutu postrádali lidské NPC, pořádný příběh, humor a zajímavé úkoly. Dalo by se tedy říct, že start Falloutu 76 na podzim roku 2018 nemohl dopadnout hůř.

Navzdory tomu všemu se ale okolo hry dokázala zformovat povětšinou vstřícná a pozitivní komunita, která může každému nováčkovi zpříjemnit první krůčky v Appalachii. Ani vývojáři na Fallout 76 nezanevřeli, a tak se z něj díky přidání lidských NPC, soukromých serverů a dalších hodnotných novinek vyklubala uspokojivá online hra. Po stránce obsahu sice může být stále snadno zastíněna předešlými díly, ale přece jen dokáže nabídnout zážitky, které jinde nejsou možné. V dobrém i ve zlém. Ale to už je jiný, z podstaty online světů stále se vyvíjející příběh.

Pro tuto chvíli zbývá otázka, kam může série směřovat dál. Dosud na ni nikdo ani náznakem neodpověděl, nezapomínejme ale na to, že Bethesdu nyní vlastní Microsoft. Ten značku otevřeně podporuje již od dob vydání třetího dílu, a tak Fallout určitě nenechá zemřít. Série, která vydržela atomovou válku, smrtící radiaci a útoky mutantů, jistě přečká i další změnu vlastníka. Nezbývá tedy než otevřít ikonický nápoj Nuka-Cola, schovat si zátku jako platidlo a připít Falloutu na zdraví do dalších let.

Pokud vás série Fallout oslovila, tak do 25. 10. 2021 je zdarma k vyzkoušení Fallout 76 na PC a konzolích PlayStation a Xbox. Více zde.

]]>
2021-10-22T07:47:29+02:00 2021-10-21T19:49:06+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/epic-rozdava-hororove-dobrodruzstvi-among-the-sleep-h0ypem Epic rozdává hororové dobrodružství Among the Sleep - INDIAN Epic Games Store u příležitosti nadcházejícího Halloweenu rozdává PC verzi hororového dobrodružství Among the Sleep. I další hra bude hororová. Na řadu se dostane příští týden. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Epic Games Store u příležitosti nadcházejícího Halloweenu rozdává PC verzi hororového dobrodružství Among the Sleep. Titul hráče staví do role dvouletého chlapce, v jehož očích noc nabývá obzvlášť děsivých rysů. Najdete svou maminku?

Dobrou zprávou je, že jde o takzvanou Enhanced Edition s technickým a obsahovým vylepšením.

Pro hraní Among the Sleep potřebuje alespoň Windows XP SP2, dvoujádrový procesor o frekvenci 2,4 GHz, 2048 MB RAM, grafickou kartu s 512 MB VRAM, DirectX verze 9.0 a 2 GB volného místa na disku. Doporučuje se Windows 7, čtyřjádrový procesor 2,5 GHz, 4096 MB RAM a grafická karta s 1024 MB VRAM.

Among the Sleep je na Epic Games Store zdarma k vyzvednutí do 28. 10. 2021. Poté bude následovat DARQ v kompletní edici.

V DARQ se vžijete do role Lloyda, chlapce, který se ocitá tváří v tvář nekonečné noční můře. Ve snovém dobrodružství se postavíte před zkoušku v podobě hádanek spojených s gravitací a kradmých fází, ve kterých musíte pečlivě plánovat své kroky.

Kromě hádanek, při kterých Lloyd vzdoruje gravitaci, musíte používat stealth v případě, že jsou poblíž nepřátelé. Je to z důvodu, že v otevřeném světu jste bez naděje na vítězství, vzhledem k tomu, že se setkáte s tvory silnějšími a rychlejšími, než je malý chlapec. Spolehnout se tak musíte na pečlivě promyšlený plán, jak se vyhnout odhalení.

]]>
2021-10-21T18:39:58+02:00 2021-10-21T18:39:57+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/velke-mnozstvi-nastaveni-v-pc-verzi-halo-infinite-ay7fs Velké množství nastavení v PC verzi Halo Infinite - INDIAN 343 Industries si pro fanoušky série Halo připravili nový trailer zaměřený na PC verzi Halo Infinite. Díky němu se dozvídáme, že hra nabídne velkou škálu nastavení, kterými si ji můžete upravit. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Master Chief se v novém díle série Halo vrátí na naše obrazovky již za pár měsíců, a tak se studio 343 Industries rozhodlo podělit s fanoušky o další zajímavé informace. Tentokrát je vývojáři prezentovali v téměř desetiminutovém videu, kde se věnují PC verzi hry a jejím možnostem. Víme tak, že Halo Infinite nabídne velkou škálu nastavení od grafiky přes zvuk až po přístupnost, díky čemuž si ji budete moci nastavit k obrazu svému.

Je všeobecně známo, že PC hráči jsou, co se týče nastavení, o něco náročnější než konzolisté. Ve studiu 343 Industries jsou si toho vědomi, a proto bude PC verze Halo Infinite disponovat velkým množstvím nastavení. Můžete se tak těšit na podporu širokoúhlých monitorů, detailní nastavení počtu snímků za sekundu, podrobné nastavení myši a klávesnice a další podobné srandy, které můžete či nemusíte využít.

„První den nevydáme pouze port konzolové hry,“ říká o PC verzi Halo Infinite Joseph Staten z 343 Industries. „Opravdu ji stavíme od píky tak, aby to byla skvělá hra pro PC hráče, kteří si rádi upravují herní zážitek tak, jak chtějí.“

343 Industries se ve videu nevěnují pouze možnostem PC verze hry. Zmínili se také o anti-cheatu, který si pro hru připravili, a s jehož pomocí se pokusí udržet hru bez podvodníčků. Můžeme jen doufat, že se bude jednat o jeden z těch povedenějších.

Kromě toho došla řada také na hraní mezi jednotlivými platformami a na ukládání postupu mezi nimi. Díky ukládání postupu se budete moci přihlásit kdekoliv na jakémkoliv zařízení a dostanete se ke svému postupu. Hraní mezi platformami bylo posunuto zase o kousek dále, jelikož hra budete mít speciální kompetitivní systém, který vám umožní hrát na ovladači pouze proti hráčům s ovladačem či s myší a klávesnicí pouze proti hráčům s myší a klávesnicí. V případě, že je vám jedno proti komu hrajete, je tu pro vás možnost klasického hraní mezi platformami.

Studio 343 Industries nijak nezahálí a oznamuje spolupráci s AMD na vzniku limitované grafické karty AMD Radeo RX 6900 XT, která je laděna do stylu Halo Infinite. Design karty je inspirován Master Chiefovou zbrojí Mark VII Mjolnir. Mimo to na ní najdeme také jeho číslo 117 a modré světlo Cortany. Jedná se o nejrychlejší herní grafikou kartu z produkce AMD, ovšem tím nejzajímavějším je, že si ji nebudete moci koupit.

Tahle grafická karta se totiž vůbec nedostane na trh a v průběhu následujících dní ji budete moci vyhrát v soutěžích, které bude pořádat AMD, Halo a další partneři. 343 Industries se zmínilo, že spolupracuje s AMD již po dobu dvou let a společně se snaží udělat z Halo Infinite na PC neuvěřitelný zážitek.

„Spolupráce s AMD nám umožnila udělat optimalizaci herního titulu, která je přínosem pro širokou škálu hardwaru a koncových zařízení,“ říká 343 Industries. „Od špičkových herních strojů až po starší a cenově výhodnější herní mašiny a samozřejmě pro celou naši rodinu konzolí, něco čehož nám umožnila dosáhnout pouze spolupráce s AMD.“

Vývojáři se zmínili, že spolupracovali společně s inženýry z AMD na tom, aby Halo Infinite lépe běželo na procesorech AMD Ryzen. To je ale pouze začátek této širší spolupráce Microsoftu a AMD. Do budoucna totiž můžeme očekávat vylepšení jak na PC, tak na konzolích Xbox. Prvním z nich by mělo být přidání funkce ray-tracing, která by se měla do hry dostat někdy po jejím vydání.

Halo Infinite vyjde 8. 12. na PC, Xbox One a Xbox Series X/S. Všechny verze budou součástí předplatného Xbox Game Pass od stejného dne.

Představení limitované grafické karty ve stylu Halo Infinite
]]>
2021-10-21T17:45:12+02:00 2021-10-21T17:45:12+02:00 3
https://indian-tv.cz/porad/top5/top-5-unikatnich-detektivnich-her-5j4eg0 Unikátní detektivní hry - INDIAN Detektivní hry vám dávají možnost řešit případy pěkně z blízka, ale ne každá hra to dělá stejně. Lukáš Andrys https://indian-tv.cz/r/Pixelorez

Detektivní hry vám dávají možnost řešit případy pěkně z blízka, ale ne každá hra to dělá stejně. Některé vás nevyšlou jen tak do světa, abyste hledali malé stopy a vyptávali se místních obyvatel, ale dělají to trochu jinak. TOP 5 - Unikátních detektivních her.

]]>
2021-10-21T15:43:41+02:00 2021-10-21T15:43:41+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/happy-game-od-amanity-vyjde-uz-za-tyden-5x09tc Happy Game od Amanity vyjde už za týden - INDIAN Vydání novinky od tvůrců Botaniculy a Chuchla je blíž, než si myslíme. Zatím tu máme launch trailer, který je zhruba stejně veselý a normální jako samotná Happy Game. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Opět si můžeme oddechnout a prohlásit, že nedojde na další odklad. České studio Amanita Design nás v minulosti ujišťovalo, že po odkladu z letošního jara se dočkáme novinky jménem Happy Game ještě během podzimu. Nově tu máme i konkrétní datum vydání a světe div se, hra je blíž, než se nejspíš dalo čekat.

Happy Game, projekt vznikající v režii Jaromíra Plachého, otce her Botanicula nebo Chuchel, vyjde ve verzi pro PC (Steam) a Switch už 28. října/októbra 2021. Tedy ode dneška přesně za týden. Zatím tu máme launch trailer, který je zhruba stejně veselý jako samotná Happy Game. Zkrátka a dobře zajímavým způsobem ukazuje, co nás vlastně za týden čeká.

Jak bývá v případě her od Amanity zvykem, minimálně na Steamu se příští týden objeví v prodeji nejen samotná hra, ale také DLC, které fanouškům nabídne soundtrack od skupiny DVA a obsáhlý digitální artbook. Happy Game bude na obou platformách stát přibližně 13 amerických dolarů, na informace o ceně bonusového DLC si ale ještě budeme muset počkat.

]]>
2021-10-21T17:10:48+02:00 2021-10-21T15:31:15+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/nintendo-oznamilo-aktualizaci-a-rozsireni-pro-animal-w72urq Nintendo odmění Animal Crossing velkou aktualizací a navrch přidá placené rozšíření - INDIAN Nintendo v minulém týdnu oznámilo velkou bezplatnou aktualizaci 2.0 a nové placené DLC rozšíření pro Animal Crossing: New Horizons s názvem Happy Home Paradise. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Když v březnu minulého roku Nintendo vydávalo pro svou konzoli Switch hru Animal Crossing: New Horizons, tak asi nečekalo, že hra bude trhat prodejní rekordy. Zajisté, vyšší prodejnosti „přispěla“ i pandemie koronaviru, která uzavřela ve svých domovech takřka každého na světě. A tak se vyšvihla prodejnost na desítky milionů prodaných kusů.

V pátek 15. 10. na svém Youtube kanále Nintendo oznámilo velké novinky právě pro hru Animal Crossing. Nutno podotknout, že po více jak roce a půl si už samotný titul zasloužil nějakou tu aktualizaci. Postupem času totiž nejednoho mohl přestat bavit. A tak jsme se my, fanoušci přece jen dočkali. Nintendo oznámilo hned velkou aktualizaci na verzi 2.0 a také nové DLC rozšíření pro hru, které nese název Happy Home Paradise. Aktualizace bude zdarma a rozšíření zpoplatněné (24,99 € = ± 655,-). Oboje vychází 5. 11. Případná předobjednávka rozšíření startuje 29. října.

Přehled novinek v aktualizaci 2.0

Jak už bylo zmíněno, aktualizace bude zdarma a jde o vskutku velkou aktualizaci.

Jednou ze součástí jsou nové či vracející se postavy. Narazíme tak na Brewstera, který převzal kavárnu The Roost. Kávu vám prodá za 200 zvonečků. Pak jsou tu i další: Tortimer, Harriet, Reese a Cyrus. A pak tu jsou speciální postavy: opička Niko nebo mrož Wardell.

Další součástí aktualizace je rozšíření Harvova ostrova. Ten bude ještě užitečnější. Přibydou nové recepty a také nové plody na pěstování. Mezi ně patří rajčata, pšenice, cukrová třtina a další.

Kapp'n se vrací ze starší verze Animal Crossing: New Leaf, který jste mohli hrát ještě na Nintendu 3DS. Tam vás jako převozník vzal na Tortimerův ostrov a tentokrát vás vezme pro změnu na jiné místo. Projeďte se s ním a získáte přístup na nové ostrovy, kde může být úplně rozdílné počasí, denní doba nebo roční období než na vašem hlavním ostrově. Takže případné chytání brouků a ryb bude mnohem přístupnější kdykoliv. Objeví se také nové druhy flóry, například vinná réva. Ta umožní šplhat po útesech, stejně jako žebřík.

Nová a vylepšená kavárna, která se otevře v muzeu. A jejím personálem bude již zmiňovaný nový přírůstek v podobě holubího baristy Brewstera. Ten si razí si své motto: „Vypij to horké nebo to vzdej.“ Do kavárny si budete moct pozvat i své přátele.

Nejen nový nábytek, ale také možnost si přizpůsobit dříve neupravitelné věci prostřednictvím služeb Reese a Cyruse na ostrově. Dočkáme se i nových druhů plotu. Přesně půjde o devět druhů a k dispozici bude i možnost si je přizpůsobit.

V rámci aktualizace se dočkáme i 11 nových účesů a 11 nových reakcí. Novinek se dočká i KK Slider! Nabídne nám 12 nových skladeb. Například Chillwave, Bashment, Brake, Hip Hop a další.

Změn se dočká i režim fotoaparátu. Konkrétně možnost přepnout do pohledu z první osobě anebo využít stativu.

Novinkou bude aktivní protahování se svými kamarády online. Pomocí Joy-conů, kdy jde podstatě o jednodušší formu, než když třeba cvičíte pomocí Ring Fit pomůcky.

Aktualizace se týká i kvality života. Nyní budete moci pozvat ostatní na návštěvu nebo mohou pozvat oni vás. Novinkou bude i venkovní úložiště, kde můžete mít uložené věci tak, abyste nemuseli pro něco cestovat domů. Novinkou v produktech v obchodě Nooka budou tzv. trvalé žebříky. Ty si budete moct postavit kamkoliv se vám to bude hodit. Což je určitě velké vylepšení, protože doteď musíte v kapse tahat žebřík a pro použití jej vytahovat.

A co přinese vydání nového DLC rozšíření Happy Home Paradise?

Představení rozšíření Happy Home Paradise

Tohle nové rozšíření vychází stejně jako již zmíněná aktualizace 5. listopadu. Hlavní rozdíl je, že jde o placené rozšíření. Dle odhadů to vypadá na cenu 24,99 eur čili stejná částka, jaká je uvedena v dolarech. Při přepočtu na aktuální kurz koruny vychází pak cena ± 655,- korun. Tak uvidíme, předprodej bude zahájen už o týden dříve, tedy 29. 10.

Rozšíření bude i součástí balíčku Nintendo Switch Online Expansion Pack. Krom toho vám balíček zajistí i přístup ke hrám z Nintenda 64 a Mega Drive (Genesis. Ceny jsou následující - 49,99 dolarů / 39,99 eur (cca 1050,- korun) / 22,49 britských liber za rok za jednotlivce. V případě využití rodinného předplatného jsou ceny samozřejmě vyšší - 79,99 dolarů / 69,99 eur (cca 1835,- korun) / 59,99 britských liber.

K rozšíření budete mít přístup přes letiště tím, že řeknete Orvillleovi, že chcete jít do práce „I want to go to work“.

Důležitou informací může být také i to, že pokud si nové DLC zakoupíte prostřednictvím předplatného Nintendo Switch Online, tak po jeho vypršení neztratíte přístup k novému nábytku, přepážkám, osvětlení, zvukovým plochám a počítadlům. Dané souostroví však již navštívit nepůjde. Pro opětovné zpřístupnění bude potřeba přihlášení k odběru. Když ale zakoupíte rozšíření samostatně, nikdy o přístup nepřijdete.

Rozšíření Happy Home Paradise se soustředí na vytváření prázdninových domů pro postavy, které mají specifické požadavky a za tímhle účelem je potřeba i spousta nových věcí. Pojďme si to shrnout.

Mrož Wardell Manatee, který by měl provozovat obchůdek v letovisku. Pak tu nechybí roztomilá opička Niko v uniformě letoviska a je tu i Lottie, která je též v uniformě, takže by nám měla pomáhat.

Stejně jako můžete navrhovat interiér vnitřních prostor domů, stejně tak můžete upravovat venkovní prostory kolem domu. Můžete tak vytvořit menší zahrádku či obyčejné posezení.

Opět stejně jako u tvorby vnitřních prostor, tak můžete navrhovat různá zařízení služeb v podobě školy, divadla, restaurace a další. Tato zařízení skutečně „obživnou“, když v nich vaši vesničané budou různě pracovat.

V rozšíření můžete změnit denní dobu nebo roční období dle potřeby. Bude to čistě na vás.

Velikost domů svých klientů můžete měnit dle libosti. Dle vašich představ. Ale pozor, abyste to nepřeháněli s velikostí, někdy je lepší mít něco malého.

V případě velkého pokoje ho jednoduše můžete oddělit pomocí stěny! Měnit půjde i výška pultů nebo přidáte jen pilíř.

Je libo si vybrat specifickou barvu osvětlení nebo jeho úroveň? I v tomto je na nás myšleno.

A pokud si chcete vybrat specifické zvuky daného prostředí, tak si můžete vybrat z několika druhů.

Baví vás v reálném životě leštění nebo utírání prachu? Tak tato funkce také bude součástí. Můžete tak „vyleštit“ v podstatě každý kus nábytku.

Zaplaceno za práci dostanete v Poki měně. Takže zvonečky nevyděláte. Výdělek půjde utratit pouze v Happy Home obchodě.

Určitě na nás v tomto rozšíření čeká spousta novinek a objevování, takže je na co se těšit.

5. listopadu pro všechny fanoušky hry Animal Crossing: New Horizons.

]]>
2021-10-21T18:46:24+02:00 2021-10-21T13:59:25+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/pc-verze-god-of-war-steam-nwccmq PC verze God of War se bleskově dostala mezi nejprodávanější hry. Čeština potvrzena - INDIAN O God of War z roku 2018 je na počítačích zájem, dokládají data ze Steamu. Přitom je hra teprve v předobjednávce. Kolik se prodalo hry na PlayStationu? Plus srovnání PS5 verze s PC. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

O exkluzivity PlayStationu je na počítačích zájem. Dokládají to prodeje kompletní edice Horizon Zero Dawn ze srpna minulého roku a Days Gone z května letošního roku. Nově je ukazatelem zájem o God of War. Titul, který vyšel v roce 2018 na PS4 s českými titulky, byl včera oznámen pro PC.

Bleskově se PC verze God of War dostala do celosvětového žebříčku deseti nejprodávanějších her na Steamu. Během večera se dokonce stala nejprodávanější hrou. Předstihla masivně multiplayerové RPG New World od Amazonu, kooperativní střílečku Back 4 Blood a Inscryption.

V době psaní článku je pořadí Steamu od včerejšího večera odlišné. Na prvním místě je VR sada Valve Index. God of War je druhé a třetí CS:GO ­- operace Riptide.

God of War z roku 2018 se řadí mezi jednu z nejprodávanějších exkluzivit pro PlayStation. Sony nově uvedla, že se prodalo více než 19,5 milionu kopií. To je na exkluzivitu vysoké číslo.

God of War na PC vyjde 14. 1. 2022. Na začátku roku 2022 se začne pro PC prodávat také Uncharted: Legacy of Thieves Collection s díly Uncharted 4: A Thief’s End a Uncharted: The Lost Legacy. Kolekce se dostane také na PS5.

České zastoupení Sony nám navíc potvrdilo českou textovou lokalizaci také u PC verze God of War.

Majitelé PS5 a PS4 se navíc mohou v příštím roce těšit na pokračování severského dobrodružství Krata, vyjde totiž God of War: Ragnarök.

Fanoušci mezitím porovnávají PC verzi God of War s tou na PlayStationu 5. Z pohledu oznamovacího traileru se žádná vizuální revoluce nekoná. Vývojáři ale slibují mnohá vylepšení a podporu technologií DLSS a Reflex. Více jsme napsali včera zde.

]]>
2021-10-21T11:33:57+02:00 2021-10-21T11:31:18+02:00 38
https://indian-tv.cz/clanek/pocet-predplatitelu-xbox-game-passu-nesplnuje-cile-lt6a22 Počet předplatitelů Xbox Game Passu nesplňuje cíle Microsoftu - INDIAN Počet předplatitelů služby Xbox Game Pass roste, ale ne tak, jak si Microsoft představoval. To ale nic nemění na příchodu dalších 11 her, které do konce měsíce dorazí. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Počet předplatitelů služby Xbox Game Pass roste. Za poslední rok končící 30. 6. 2021 získalo výhodné předplatné o 37 procent více předplatitelů. Přesto ale Xbox Game Pass nedosáhl na růst 48 procent, který si Microsoft stanovil. Během předchozích 12 měsíců růst vystřelil o 86 procent a překonal dřívější cíle samotného Microsoftu. To ale bylo pravděpodobně zapříčiněno celosvětovou pandemií covidu-19 a omezením pohybu.

Americká společnost považuje předplatné za klíčový cíl své herní divize. V lednu tohoto roku jsme slyšeli, že Xbox Game Pass má 18 milionů lidí. To je poslední oficiální údaj. Minulý měsíc šéf Take-Two Strauss Zelnick uvedl 30 milionů předplatitelů. Toto optimistické číslo ale Phil Spencer z Xboxu nepotvrdil.

Jez Corden z Windows Central uvedl, že Xbox Game Pass měl k 20. 4. 2021 nějakých 23 milionů předplatitelů. To by znamenalo, že se uživatelská základna za rok více než zdvojnásobila. Pokud by tato dynamika pokračovala i po uvedení letošních velkých hitů, jako je Forza Horizon 5 a Halo Infinite, zdá se, že 30 milionů by bylo v té době již dosažitelných.

Uvidíme, zda nám Microsoft prozradí více při oslavách 20. výročí Xboxu. Speciální stream se bude konat 15. 11. od 18:00 našeho času. Snad nepřestane společnost uvádět počet předplatitelů stejně jako už dlouhou dobu neuvádí prodeje svých konzolí (začalo to v době Xboxu One a pokračuje u Xboxu Series X/S).

Menší růst Xbox Game Passu ale neznamená, že se na službu Microsoft vykašle. Do konce října dorazí dalších 11 her, včetně očekávaného pokračování real-time strategie Age of Empires. PC hráči si budou moci užít také střílečku Outriders.

Ostatně, od zástupců Microsoftu jsme už několikrát slyšeli, že Xbox Game Pass je dlouhodobým projektem. Analytici plán přirovnávají k Netflixu. Streamovací gigant na poli filmů a seriálů začal vydělávat teprve nedávno.

Podívejte se na celý seznam her, které do konce října dorazí do Xbox Game Passu:

 • Into the Pit (Cloud, konzole a PC) - k dispozici
 • Outriders (PC) - k dispozici
 • Dragon Ball FighterZ (Cloud a konzole) - od 21. 10.
 • Echo Generation (Cloud, konzole a PC) - od 21. 10.
 • Everspace 2 (Game Preview) (PC) - od 21. 10.
 • Age of Empires IV (PC) - od 28. října
 • Alan Wake's American Nightmare (konzole a PC) - od 28. 10.
 • Backbone (konzole) - od 28. 10.
 • Bassmaster Fishing 2022 (Cloud, konzole a PC) - od 28. 10.
 • Nongunz: Doppelganger Edition (Cloud, konzole a PC) - od 28. 10.
 • The Forgotten City (Cloud, konzole a PC) - od 28. 10.

Do 31. 10. službu opustí hry Carto (cloud, konzole a PC), Celeste (cloud, konzole a PC), Comanche (PC), Eastshade (cloud, konzole a PC), Five Nights at Freddy's (Cloud, konzole a PC), Knights & Bikes (konzole a PC) a Unruly Heroes (cloud, konzole a PC).

]]>
2021-10-21T11:18:34+02:00 2021-10-21T11:18:34+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/life-is-strange-true-colors-pro-switch-stihne-konec-roku-thv7cc Life is Strange: True Colors pro Switch stihne konec roku - INDIAN Nový příspěvek do série Life is Strange, který na PC a ostatních konzolích vyšel zhruba před měsícem, si budeme moci zahrát na Switchi na začátku prosince. Konkrétní datum vydání však stále neznáme. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

V dnešní době, kdy může být na rok 2022 odloženo naprosto cokoliv, potěší každé potvrzení letošního vydání, ať už jde o jakoukoliv maličkost. Platí to i o verzi Life is Strange: True Colors pro Nintendo Switch.

Ano, i ta byla jednou odložena, původně měla vyjít 9. září/septembra stejně jako verze hry pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a Stadii, v poslední době však v souvislosti s ní panovalo takové ticho, až se začaly množit dotazy, zda si nebudeme muset počkat do příštího roku. Na tento stav koneckonců došlo již v případě remasteru prvního Life is Strange a prequelu Life is Strange: Before the Storm. Tvůrci nás však nově na sociálních sítích ujistili, že majitelé Switche si budou moci zahrát příběh Alex Chen ještě letos.

Konkrétní datum vydání bohužel stále neznáme, verze Life is Strange: True Colors pro Nintendo Switch však má být v prodeji na začátku prosince/decembra. Vývojáři zveřejnili také první screenshot z chystaného portu, na němž vidíme samotnou Alex.

Nedávno došlo také na vydání videa, které upozorňuje na všechny způsoby, jakými nedávno vydaná bonusová epizoda Wavelengths odkazuje na skupinu Critical Role, zaměřenou na hraní stolních her. Jestliže tedy máte v oblibě hledání easter eggů a všelijakých narážek, tohle video je určeno právě pro vás.

]]>
2021-10-21T09:46:37+02:00 2021-10-21T10:20:00+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/skyrim-legendary-edition-umozni-vystavbu-akvarii-tix3fs Skyrim: Anniversary Edition umožní výstavbu akvárií - INDIAN S herním prvkem rybaření, který obohatí Special a chystanou Anniversary edici věčného pátého dílu ságy The Elder Scrolls, souvisí malé rozšíření obsahu z DLC Hearthfire. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Až 11. listopadu/novembra 2021 vyjde nedávno oznámená výroční Anniversary edice RPG The Elder Scrolls V: Skyrim z roku 2011, budeme ve hře moci spát s rybami. Ale nebojte, Bethesda nechystá mafiánské DLC. Pouze odhalila rozšíření spojené s novým herním prvkem ve formě rybaření.

DLC Hearthfire umožňuje každému hráči napříč Skyrimem vybudovat tři relativně honosná sídla a ta upravovat nejen v rámci exteriéru, ale i interiéru. Do vašeho domova si tedy můžete umístit vitríny, ohniště, pracovní stoly, ozdoby na zdi, a dokonce rakev na spaní, pokud je vaše postava upír. Jakmile se na trhu objeví Anniversary Edition, bude možné virtuální dům zkrášlit také za pomoci akvárií plných živých ryb. Chybět nebudou ani plakety, díky nimž není problém pověsit si na zeď ty nejlepší úlovky, které už ale asi živé nebudou.

Tuto novinku oznámili vývojáři z týmu Bethesda Game Studios prostřednictvím výmluvné ukázky na Twitteru. Nadále přitom platí, že rybaření je nový kus oficiálního obsahu, který bude od 11. 11. zdarma k dispozici nejen těm, kteří si zakoupí Anniversary edici, ale i vlastníkům stávající Special edice, vydané v roce 2016 na PC, PS4 a Xbox One. Ti dostanou také bezplatný přístup k Survival režimu a k rozšíření Saints and Seducers. Oba tyto přídavky jsou nyní k dispozici v nabídce Creation Clubu, speciální platformy uvnitř hry, díky níž si lze kupovat za reálné peníze addony a rozšíření, jež mají na svědomí komunitní tvůrci i vývojáři z Bethesdy.

Anniversary Edition naopak slibuje veškerý obsah Special edice, všechny tři oficiální DLC (Dawnguard, Hearthfire a Dragonborn) a přístup ke kompletnímu obsahu Creation Clubu. Tvůrci hovoří o více než 500 nových kusech obsahu, kterými lze tímto způsobem Skyrim obohatit, reálně jsou ale samozřejmě všechny ty stovky kusů součástí přídavků, které se v rámci stávající nabídky Creation Clubu počítají spíše na desítky. Vlastníci Special Edition si pak budou moci zakoupit upgrade na Anniversary edici, jehož cenu zatím neznáme, a počítá se také s bezplatným vylepšením Skyrimu pro PS5 a Xbox Series X|S. I na něj dojde 11. 11. 2021.

]]>
2021-10-21T19:42:01+02:00 2021-10-21T09:24:59+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/assassins-creed-valhalla-treti-rozsireni-4u00kx O čem bude třetí velké rozšíření Assassin's Creed Valhalla? - INDIAN Data třetího velkého rozšíření pro Assassin's Creed Valhalla byla nalezena v nejnovější aktualizaci hry. DLC by se mělo jmenovat Dawn of Ragnarök. Co Ubisoft na hráče chystá? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Informace o plánované třetí velké expanzi Assassin's Creed Valhalla byly nalezeny v nejnovější aktualizaci hry. Detaily o ději, prostředí, názvu rozšíření a trofejích přinesl leaker a dataminer j0nathan, který se sáze od Ubisoftu věnuje.

Velké příběhové DLC by se mělo jmenovat Dawn of Ragnarök a zavést nás do Svartalfheimu, což je království trpaslíků. Ubisoft dříve ukázal bránu do Muspelheimu. Tím mohl naznačit, že síly této říše napadnou Svartalfheim. Kolem a kolem by tyto události měly posloužit jako příprava pro vlastní verzi Ragnaröku. Zdá se, že konec světa se blíží i v případě Assassin's Creed Valhalla.

Dataminer se zmiňuje také o trofejích/achievementech. K dispozici mají být klasické úspěchy za dokončení území, objevení určitých míst a eliminaci nepřátel. Fanoušci se mohou dle všeho těšit na nové schopnosti hlavního hrdiny (nebo hrdinky). Mělo by jít o krátkou neviditelnost, možnost létat jako havran (jedno z Ódinových symbolických zvířat) a použití teleportačních šípů. Pokud se vám to zdá málo, měly by se přidat ledové síly a schopnost oživovat padlé protivníky.

Podle těchto informací se zdá, že třetí rozšíření Assassin's Creed Valhalla se zaměřuje zejména na mytologickou stránku hry.

]]>
2021-10-21T08:27:00+02:00 2021-10-21T08:18:16+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/starfield-nas-zavede-do-oblasti-vesmiru-zvane-settled-gaz8ro Starfield nás zavede do oblasti vesmíru zvané Settled Systems - INDIAN Nový vývojářský deník přibližuje zasazení vesmírného RPG Starfield a některé frakce, s nimiž se při hraní setkáme. Video nabízí také pohled na několik nových konceptů z vývoje. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Není to tak dávno, co tvůrci RPG Starfield ze studia Bethesda Game Studios odhalili několik konkrétních lokací, které při hraní budeme moci navštívit. Nově tvůrci ságy The Elder Scrolls a novějších titulů ze série Fallout poodhalují celkové zasazení hry, kterým je oblast vesmíru zvaná Settled Systems, v překladu Obývané soustavy.

Emil Pagliarulo, ředitel designu z Bethesdy Game Studios, v novém vývojářském deníku bohatém na dosud neviděné koncepty z vývoje hovoří o tom, že se Starfield odehrává v relativně malé části Mléčné dráhy. Ta sahá od naší sluneční soustavy po oblast vzdálenou přibližně 50 světelných let a právě zde najdeme Settled Systems.

Starfield je zasazen do roku 2330, přičemž o 20 let dříve se United Colonies a Freestar Collective, dvě největší frakce, které pochází z oblasti Settled Systems, pustily do krvavé války kolonií (Colony War). Během událostí hry mezi nimi panuje křehký mír, což však nic nemění na tom, že Settled Systems nelze považovat za příliš bezpečnou lokaci. Najdeme zde totiž řadu lidských hrozeb, například žoldáky ze skupiny Ecliptic, piráty z Crimson Fleet, násilné Spacery nebo náboženské fanatiky uctívající House Va'ruun. Nejspíš až při hraní zjistíme, co přesně se pod těmito názvy skrývá.

My jako hráči se ve Starfieldu staneme novými členy frakce Constellation, která má za cíl odhalit záhady galaxie. Díky tomu dostaneme víc než dost příležitostí prozkoumat nejzazší kouty Settled Systems a třeba se v nich i trochu zabydlet.

Starfield vyjde 11. listopadu/novembra 2022 ve verzi pro PC a Xbox Series X|S. Hra bude ode dne vydání součástí nabídky Game Passu.

]]>
2021-10-21T07:40:13+02:00 2021-10-21T07:40:13+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/next-gen-verze-cyberpunku-2077-ani-zaklinace-3-se-letos-93fssl Next-gen verze Cyberpunku 2077 ani Zaklínače 3 se letos nedočkáme - INDIAN Další zklamání. Polské studio CD Projekt RED odložilo vylepšené verze Cyberpunku 2077 a Zaklínače 3. Ani jedna hra nevyužije možnosti nové generace konzolí do konce letošního roku. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Mysleli jste si, že se po včera zjištěné aktivitě ratingové agentury PEGI v souvislosti s next-gen verzí Zaklínače 3 dočkáme vylepšení již brzy? My také. Ale v CD Projektu RED to nakonec vidí jinak. Vývojáři dnes oznámili, že na základě doporučení zodpovědného tvůrčího týmu došlo k odkladu next-gen verze hry Zaklínač 3: Divoký hon na druhé čtvrtletí příštího roku.

Letos se bohužel nedočkáme ani nativní next-gen verze Cyberpunku 2077 pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S. I v jejím případě došlo k odkladu, a to ze stejného důvodu, avšak „jen“ na první čtvrtletí roku 2022. Do Night City bychom se tedy měli v next-gen podání nakonec podívat dříve než do Novigradu, Toussaintu a dalších lokací světa Zaklínače.

Přestože oba odklady nepochybně naštvou spoustu fanoušků, mohli bychom je vnímat jako důkaz určitého posunu v přístupu studia CD Projekt RED k vydávání nových produktů. Cyberpunk 2077 pro ně byl velkou lekcí, a tak jsou nyní zjevně připraveni uvést na trh další projekty až v okamžiku, kdy jsou s nimi vývojáři po všech směrech spokojení, a bez nadměrného crunche.

Stále však není jasné, co přesně next-gen verze Zaklínače 3 a Cyberpunku 2077 nabídnou. Samozřejmě se dá počítat s grafickým zlepšením či zkrácením načítání, třetí Zaklínač pak slibuje také bezplatné přídavky, které nabídnou předměty inspirované seriálovým Zaklínačem od Netflixu. Tyto DLC mají vyjít na všechny platformy, tedy i na PS4, Xbox One a Nintendo Switch. A zatímco s next-gen upgradem Cyberpunku 2077 se počítá jen na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X|S, vylepšení Zaklínače 3, jež vzniká ve spolupráci se studiem Saber Interactive, dorazí také na PC. Ve všech případech bude samozřejmě upgrade zdarma.

]]>
2021-10-20T18:02:57+02:00 2021-10-20T17:48:59+02:00 59