INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2022-07-03T15:04:21+02:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/clanek/cd-projekt-red-20-let-7vbfl0 Tým rebelů vznikl před 20 lety v Polsku. Výročí oslavuje CD Projekt RED, tvůrci Zaklínače a Cyberpunku - INDIAN Pojďme si připomenout historii jednoho z nejznámějších studií na světě, které stojí za sérií Zaklínač. Ta má na kontě přes 60 milionů prodaných kusů. Nyní tým pracuje na novém Zaklínači. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Psalo se 1. 7. 2002, kdy polská společnost CD Projekt oznámila vznik studia CD Projekt RED, které dnes patří mezi nejznámější světové vývojářské firmy. O pět let později se mladý tým plný ambicí pochlubil prvním projektem, akčním RPG titulem Zaklínač, jenž stál na pevných základech z knih Andrzeje Sapkowského se stejnojmenným názvem.

Titul sklidil, hlavně v Polsku, velký úspěch a autoři se rozhodli vytvořit díl druhý. Ten vyšel pod názvem Zaklínač 2: Vrahové králů v roce 2011 na PC a později v roce 2012 na Xbox 360.

Díru do světa udělal až Zaklínač 3: Divoký hon, který spatřil světlo světa v roce 2015 a stal se jednou z nejlépe hodnocených her v historii. Na kontě má přes 40 milionů prodaných kopií. Dalších 20 přidaly první dva díly.

Úspěšná je také bokovka Gwent: The Witcher Card Game, zatímco Cyberpunk 2077 z konce roku 2020 pošramotil pověst CD Projektu RED. Tým se z toho ale snad dostane. Nyní pracuje na novém Zaklínači, který je vytvářen na Unreal Enginu 5, zatímco dřívější díly byly na vlastním REDenginu.

„Když jsme zakládali CD PROJEKT RED, nevěděli jsme, co se v herním průmyslu dá a nedá dělat. Byli jsme rebelové, všechno jsme se museli naučit sami. To se stalo součástí naší DNA a dalo nám to svobodu v přístupu k tvorbě našich her. Díky tomu mají svůj jedinečný charakter. A tak tomu bylo po celých dvacet let, které pro nás byly nesmírně plodné a plné překvapení. Jsme nesmírně hrdí a šťastní na naše úspěchy a na to, že se můžeme neustále spoléhat na podporu naší komunity. Do dalších let naší činnosti tak vstupujeme s optimismem a radostí,“ uvedl vedoucí studia Adam Badowski.

U této příležitosti byly spuštěny speciální webové stránky, kde se dozvíte více informací o historii studia. Také se můžete zúčastnit speciální hry, která spočívá ve sdílení vzpomínek na CD Projekt RED a hry této společnosti. Ať už to jsou fotky týmu pořízené na některém z veletrhů, screenshot ze hry... V přípravě jsou také speciální streamy.

]]>
2022-07-03T15:04:23+02:00 2022-07-03T15:04:21+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/scenaristka-deus-ex-se-presunula-do-bioware-ssv9yx Scenáristka Deus Ex se přesunula do BioWare - INDIAN Na novém Mass Effectu možná bude pracovat scenáristka Deus Ex. Ke studiu BioWare se totiž připojila Mary DeMarle, která měla na starost příběh a scénář posledních titulů Deus Ex. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na novém Mass Effectu možná bude pracovat scenáristka Deus Ex. Ke studiu BioWare se totiž připojila Mary DeMarle, která měla na starost příběh a scénář posledních titulů Deus Ex, včetně Mankind Divided, Human Revolution a mobilních spin-offů Deus Ex: Go a Deus Ex: The Fall.

Naposledy DeMarle stála za příběhem a vedla tým scenáristů akční adventury Marvel's Guardians of the Galaxy, která si vysloužila cenu The Game Awards 2021 za nejlepší příběh. V Eidos Montreal pracovala více než 10 let.

DeMarle neprozradila, na kterém projektu bude v BioWare pracovat. Oficiálně víme, že tohle studio pod Electronic Arts připravuje Dragon Age Dreadwol a nový Mass Effect. Vzhledem k tomu, že Dragon Age je dále ve vývoji, tak lze předpokládat, že DeMarle pomůže se sci-fi dobrodružstvím.

Loni v létě v rozhovoru pro GamesIndustry se Mary DeMarle nechala slyšet, že je důležité pochopit hru, protože příběh je často podřízen hratelnosti. Když scenárista rozumí hře a tomu, jaký pocit se snaží ve hráčích vyvolat, tak příběh dokáže podpořit nebo posunout hratelnost.

]]>
2022-07-03T14:44:16+02:00 2022-07-03T14:44:15+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/mario-rabbids-sparks-of-hope-chce-prekonat-predchudce-yldwdz Mario + Rabbids: Sparks of Hope chce překonat skvělého předchůdce - INDIAN Bowser se připojí ke známým postavám, aby společně vytvořili pestrý tým a zabránili Curse – zlovolné vesmírné entitě – uvrhnout celou galaxii do nepřístojného chaosu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Stačilo by se držet předešlého dílu a nemohla by hra Mario + Rabbids: Sparks of Hope zklamat fanoušky. To ale, zdá se, vývojářům nestačí a přicházejí nejen s pokračováním příběhu, ale také s novými mechanismy, technikami, zbraněmi a možnostmi. Zkrátka, aby si hráči hraní užili minimálně stejně dobře jako když poprvé na Nintendu Switch spustili Mario + Rabbids Kingdom Battle.

Bowser se připojí ke známým postavám jako Rabbid Peach, Luigi, Rabbid Mario či Princezna Peach, aby společně vytvořili pestrý tým a zabránili Curse – zlovolné vesmírné entitě – uvrhnout celou galaxii do nepřístojného chaosu.

Mario + Rabbids Sparks of Hope v sobě mísí taktickou tahovku s akční v reálném čase. A přichází s inovativním soubojovým systémem, díky němuž budou hráči využívat své hrdiny k dashování, týmovému skákání na nepřátele, schovávání za překážkami či dokonce dostanou šanci použít jejich schopnosti k tomu, aby ze sebe dostali to nejlepší. S touto vylepšenou hratelností čeká zábavné taktické dobrodružství v Mario + Rabbids Sparks of Hope jak úplné nováčky, tak i žánrové veterány.

]]>
2022-07-03T14:27:04+02:00 2022-07-03T14:27:03+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/sileni-kralici-robi-neplechu-v-party-hre-1bqqjc Šílení králíci robí neplechu v párty hře pro celou rodinu - INDIAN Budete předvádět hloupé pózy, svrhávat protivníky, chroupat chilli papričky a předvádět své nejlepší taneční pohyby na králičí párty. Jednotlivé minihry si lze užít až ve čtyřech hráčích. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na konzole PlayStation 4, Xbox One, Series X/S, Nintendo Switch a Google Stadia vyšla hra Rabbids: Party of Legends, která je zaměřena na párty zábavu pro celou rodinou.

Uvnitř najdete 50 šílených miniher, které multiplayerový chaos pozdvihnou na vyšší úroveň. Budete předvádět hloupé pózy, svrhávat protivníky, chroupat chilli papričky a předvádět své nejlepší taneční pohyby na králičí párty.

Jednotlivé minihry si lze užít až ve čtyřech hráčích včetně možnosti vytvoření vlastního setu her, jenž bude přesně vyhovovat potřebám vaší noční párty. Nebo se můžete věnovat příběhovému režimu, v němž pomůžete vrátit unesené králíky z mytologického světa zpět domů.

]]>
2022-07-03T14:14:07+02:00 2022-07-03T14:14:05+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/desivy-vesmirny-teror-zazijete-v-hororu-the-chant-pzr7f3 Děsivý vesmírný teror zažijete v hororu The Chant - INDIAN Psychedelická hororová akční adventura The Chant se poodhaluje v příběhovém traileru, který nám dává lepší představu o tom, co od tohoto projektu máme čekat. Připraveni? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Psychedelická hororová akční adventura The Chant se poodhaluje v příběhovém traileru, který nám dává lepší představu o tom, co od tohoto projektu máme čekat.

Vývojářské studio Brass Token, které je složeno ze zkušených vývojářů z EA, The Coalition, Rockstaru a dalších, hráče zavede do duchovního útočiště na odlehlém ostrově na severozápadě Pacifiku. Sem vás v podstatě pozval kult.

Jak už to ale u kultů bývá, věci se rychle zvrtnou a rituál skončí otevřením dimenze vesmírného teroru zvané Gloom. Ostrov se poté hemží děsivými interdimenzionálními obludami a lidé kolem vás začínají rychle šílet a ztrácejí kontrolu nad realitou, takže musíte najít nové způsoby, jak přežít. Aby se vám to povedlo, musíte odhalit tajemství kultu ze 70. let, posílit mysl i tělo a zvrátit duchovní rituál dříve, než bude pozdě.

The Chant máme očekávat letos na podzim pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

]]>
2022-07-03T14:01:30+02:00 2022-07-03T14:01:29+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/ma-na-to-porazit-disney-v-zavodech-klasiky-od-nintenda-146ts3 Má na to porazit Disney v závodech klasiky od Nintenda? - INDIAN Zběsilých roztomilých závodů máme poslední rok docela dost, ale skoro žádné si nezahrajeme na počítači. To teď Disney mění, s jejich hrou Disney Speedstorm. Jak moc se nám hra líbila? Dominik Vysloužil https://indian-tv.cz/r/Cerberos

Disney na nás číhá odevšad. 

Z televizních obrazovek spolu s novým Disney+, z mobilních telefonů se hrou Mirrorverse, ve které si zlé kopie oblíbených postaviček chtějí podmanit pohádkový svět, a nyní i z počítačů v závodní hře Disney Speedstorm. Na tu se detailně zaměříme v dnešním preview.

Čtyři měsíce zpátky nám byla na Nintendo Directu představena závodní hra ze světa Disneyho. Později pak byla připomenuta při příležitosti Summer Game Festu, který jsme pro vás vysílali i my. Tehdy jsme si řekli, že tyto závody vypadají opravdu dobře. A po pozvání do předběžného testování jsme pocity ze hry mohli sami zažít rovnou na našich počítačích.

Konečně tu máme nějaké pořádné pohádkové závody, pro jejichž hraní nejsme nucení vlastnit konzoli.  

Jde o ten pravý rychlý chaos, ve kterém jako váš oblíbený hrdina usednete za volant upravené motokáry a za pomoci bonusů pro zrychlení, obranu, nebo destrukci oponentů se snažíte dojet do cíle jako první. 

Poslední roky byl tenhle typ her dostupný hlavně pro konzole Nintenda. Na počítačích jsme mohli oprášit akorát tak závodničky ze světa Crashe Bandicoota. Ale to se s příchodem Disney Speedstorm mění, protože titul je multiplatformní a bude možné si jej zahrát na starších i novějších generací konzolí, na Nintendu Switch a hlavně na už jednou zmíněných počítačích. 

Disney je přesně ten svět, který se pro závodění hodí. Za volant vozítka tak můžete posadit známé tváře, jako jsou například myšák Mickey, kačer Donald, Herkules či postavy z příběhu Mulan, Pirátů z Karibiku nebo Knihy džunglí. 

Předběžný přístup měl některé funkce omezené, ale přinesl nám mnoho obsahu a zábavy na to, abychom si udělali obrázek, co nás čeká.     

Konkrétně jde o sólo jízdy, každodenní události, příběhové jízdy a přes 50 závodů, které pomohou do startu. Každé odjeté kolo má své vlastní úkoly, které nás bohatě odměnily. A odměny byly velice důležitou součásti hry. Nepamatuju si, že bych v nějaké závodní hře vlastně potřeboval sbírat tolik materiálů pro zlepšení své úrovně jako v Disney Speedstorm. Ale když se zamyslíme, tak poté, co na nás při spuštění hry blikl nápis Gameloft, nás to sbírání vlastně ani nepřekvapuje.  

Každého hrdinu si můžete vylepšit až na desítky úrovní a v zápasech je to znát. Materiál pro tento posun je hlavně z odměn za úkoly na tratích, dále z denních úkolů, obchodu, Battle Passu, loot boxů… Ano řekněme si to znovu. Battle Pass, loot boxy, obchody. Otevírá se vám kudla v kapse? No, tak zatím nemusí. Protože každou herní měnu jsme v předběžném přístupu byly schopni získat pouhým hraním, a to docela lehce.

Ovšem zatím netušíme, jak bude vyřešený monetizační systém, protože nikde vlastně nebyla možnost si jakkoliv k měně dopomoci reálnými penězi. Na jednu stranu to zní dobře, ale je vidět, že to je jen kvůli předběžného přístupu, protože hra je označená jako free-to-play titul, takže tvůrci nějakým způsobem budou potřebovat vydělávat.

I samotný Battle Pass jsme byli schopni získat po chvilce hraní a plnění úkolů. Takže nám titul zatím stále něco tají. Ale rozhodně si nebudeme kazit požitek polemizováním nad něčím, co ve hře zatím není, a zaměřme se na to, co nám Disney nabízí.

]]>
2022-07-02T20:04:05+02:00 2022-07-02T20:04:04+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/ve-vyvoji-neni-infamous-ani-sly-cooper-5hy8f0 Ve vývoji není inFamous ani Sly Cooper - INDIAN Máme špatnou zprávu pro fanoušky značek inFamous a Sly Cooper. Studio Sucker Punch uvedlo, že v současné době nikdo nepracuje na žádném projektu týkajících se těchto sérií. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Máme špatnou zprávu pro fanoušky značek inFamous a Sly Cooper. Studio Sucker Punch uvedlo, že v současné době nikdo nepracuje na žádném projektu týkajících se těchto sérií. Firma vyloučila i vývoj v jiném týmu.

Přitom není to tak dávno, co se o návratu inFamous a Sly Cooper spekulovalo. Teď už ale víme, že minimálně v nejbližší době z toho nic nebude.

Postavy z těchto her jsou pro vývojáře ze Sucker Punch velmi výjimečné a blízké jejich srdcím. Z toho důvodu člověk nikdy neví, ale momentálně nic z toho ve vývoji není.

V Sucker Punch mají dost jiné práce, plně se soustředí na jejich současný projekt. Pracovní inzeráty nedávno naznačovaly, že tímto projektem je druhý díl Ghost of Tsushima. První díl samurajské akce se povedl, dobře se prodával a oblíbili si ho hráči i novináři.

Také jsme se dozvěděli, že servery pro uživatelský obsah inFamous 2 budou procházet údržbou a budou přesunuty do „nového domova“, který je udrží v chodu o něco déle.

]]>
2022-07-02T15:35:57+02:00 2022-07-02T15:35:56+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/ubisoft-po-prazdninach-vypne-servery-mnoha-starych-her-o0mytx Ubisoft po prázdninách vypne servery mnoha starých her - INDIAN Pokud máte v plánu si po letních prázdninách zahrát nějakou starší hru od Ubisoftu v multiplayeru, tak můžete být nepříjemně překvapeni. Francouzská společnost oznámila, že 1. 9. 2022 vypne servery. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pokud máte v plánu si po letních prázdninách zahrát nějakou starší hru od Ubisoftu v multiplayeru, tak můžete být nepříjemně překvapeni. Francouzská společnost oznámila, že 1. 9. 2022 vypne servery mnoha her.

V seznamu vidíme některé staré díly Assassin's Creed, ale obecně se jedná o tituly z éry PlayStationu 3 a Xboxu 360, které už téměř nikdo nehraje. Proto nemá smysl provozovat servery. Staré hry uvolní místo novým.

 • Anno 2070 (PC)
 • Assassin's Creed 2 (PC, PS3)
 • Assassin's Creed 3 (verze 2012 – PC, PS3, Wii U, Xbox 360)
 • Assassin's Creed Brotherhood (PC, PS3, Xbox 360)
 • Assassin's Creed Liberation HD (PC)
 • Assassin's Creed Revelations (PS3, Xbox 360)
 • Driver: San Francisco (PC, PS3, Xbox 360)
 • Far Cry 3 (verze 2012 - PC, PS3, Xbox 360)
 • Ghost Recon: Future Soldier (PS3, Xbox 360)
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC)
 • Rayman Legends (PS3, Xbox 360, Wii U)
 • Silent Hunter 5 (PC)
 • Space Junkies (PC – HTC Vive, Oculus)
 • Splinter Cell: Blacklist (PC, PS3, Xbox 360)
 • ZombiU (Wii U)

Raději dodejme, že remasterovaných verzí výše zmíněných her, jako jsou Assassin's Creed 3 a Far Cry 3, se to netýká. U všech her nebude fungovat multiplayer a veškeré online funkce. Singleplayer zůstane nedotčen. Tedy kromě DLC, která nebudou funkční.

]]>
2022-07-03T10:46:25+02:00 2022-07-02T15:09:55+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/xbox-series-x-ve-stylu-thorova-kladiva-6lz7g5 Xbox Series X ve stylu Thorova kladiva vypadá fantasticky - INDIAN U příležitosti nadcházející premiéry filmu Thor: Láska jako hrom (Thor: Love and Thunder) představil Microsoft speciální edici konzole Xbox Series X. Je inspirována Thorovým kladivem. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

U příležitosti nadcházející premiéry filmu Thor: Láska jako hrom (Thor: Love and Thunder) představil Microsoft ve spolupráci s Marvelem speciální edici konzole Xbox Series X. Je inspirována Thorovým kladivem a vypadá fantasticky.

Tenhle Xbox nebude možné koupit, ale můžete si o něj zasoutěžit. Sledovat máte oficiální twitterový účet Xboxu.

Není to poprvé, co Microsoft něco takového udělat. Nedávno jsme mohli vidět Xbox Series S s motivy seriálu Stranger Things 4.

]]>
2022-07-02T15:05:42+02:00 2022-07-02T14:53:52+02:00 27
https://indian-tv.cz/clanek/jurassic-world-primal-ops-5hz0t1 V bezplatné mobilní hře Jurassic World Primal Ops zachraňujete dinosaury - INDIAN Fanoušci Jurského parku a Jurského světa mohou vyměnit manažersko-budovatelskou strategii Jurassic World Evolution 2 za bezplatnou mobilní akční adventuru z pohledu shora. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Fanoušci Jurského parku a Jurského světa mohou vyměnit manažersko-budovatelskou strategii Jurassic World Evolution 2 za bezplatnou mobilní akční adventuru z pohledu shora, kde budou zachraňovat dinosaury před dalším vyhynutí.

V Jurassic World Primal Ops pro Android a iOS cestujete napříč Severní Ameriky a zachraňujete dinosaury před zákeřnými žoldáky, hrozivými pytláky a zlovolnými vědci. Naštěstí na to nejste sami. Dinosauři, které zachráníte, se stanou vašimi společníky schopni zvrátit průběh každé bitvy.

Důležité je využít jedinečné schopnosti každého dinosauřího společníka. Po světě budete hledat dinosauří vejce, vlákna DNA a mnohá tajemství. Pomocí těchto sběratelských předmětů budete zvyšovat úroveň a posilovat své dinosaury, prohlubovat s nimi pouto a odemykat jejich nové schopnosti.

]]>
2022-07-02T14:43:42+02:00 2022-07-02T14:43:41+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/1c-entertainment-meni-nazev-na-fulqrum-games-qn09vk 1C Entertainment mění název na Fulqrum Games - INDIAN Polská videoherní skupina 1C Entertainment oznámila změnu názvu na Fulqrum Games. Změna identity odráží nový směr globální strategie skupiny, kterou v listopadu minulého roku koupil čínský Tencent. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Polská videoherní skupina 1C Entertainment oznámila změnu názvu na Fulqrum Games. Změna identity odráží nový směr globální strategie skupiny, kterou v listopadu minulého roku koupil čínský Tencent.

Do skupiny patří i česká Cenega, distributor her od Bethesda Softworks, Sega, Capcom, Warner Bros, Square Enix, Take 2 nebo Bandai Namco.

„Jak název napovídá, společnost si klade za cíl být všeobecně uznávána jako partner, o kterého se může každý herní vývojář opřít, aby plně využil svůj talent a vizi a společně přinesli ty nejlepší možné herní zážitky celosvětovému publiku, a to díky inovativním konceptům, vynalézavému hraní a možnosti přinést originální světy, které překračují hranice videoher,“ dodává tisková zpráva.

]]>
2022-07-02T14:08:33+02:00 2022-07-02T14:08:33+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/kalendar-hrace-nejzajimavejsi-hry-cervence-2022-ewh529 Kalendář hráče: Nejzajímavější hry července 2022 - INDIAN Pokud neprahnete po veleznámých hrách a zajímáte se o menší, ale zajímavé tituly, tak v červenci si přijdete na své. V takovém případě totiž neplatí letní okurková sezóna. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pokud neprahnete po veleznámých hrách a zajímáte se o menší, ale zajímavé tituly, tak v červenci si přijdete na své. V takovém případě totiž neplatí letní okurková sezóna.

1. 7. na PC, PlayStation a Xbox

Nebudeme to zdržovat, obléct nehořlavou kombinézu totiž zabere hodně času, tak abyste se stihli nasoukat do těsného kokpitu monopostu, F1 22 od Codemasters vyjíždí na trať v plné rychlosti a hlásí novou éru závodění v královně motorsportu. Ta představuje nejen nová aerodynamická pravidla, ale také vylepšenou fyziku, MyTeam a MyDriver nebo F1 Live, lifestylové aktivity, v nichž můžete odemykat a závodit se superauty, upravovat svého avatara různým značkovým oblečením, zdobit obytný prostor atd. Snad jen škoda absence příběhového režimu.

]]>
2022-07-01T19:19:36+02:00 2022-07-01T19:19:36+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/absurdni-tweet-ea-vyvolal-bouri-zesmesnuje-spolecnost-y1plx3 Absurdní tweet EA vyvolal bouři. Zesměšňuje společnost hráče singleplayerových her? - INDIAN Byl to šéf Electronic Arts, který na konci roku 2010 prohlásil, že singleplayerové hry jsou mrtvé. Po dlouhé době se velký vydavatel znovu dostal do sporu s fanoušky příběhových her pro jednoho hráče. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Byl to šéf Electronic Arts, který na konci roku 2010 prohlásil, že singleplayerové hry jsou mrtvé. Po dlouhé době se velký vydavatel znovu dostal do sporu s fanoušky příběhových her pro jednoho hráče, a to absurdním příspěvkem na sociální síti.

Moderátor twitterového účtu EA chtěl zřejmě odkázat na populární tiktok meme (10 z 10), ale udělal to tím nejhorším a nejtrapnějším způsobem. De facto vzkázal hráčům, kteří hrají pouze singleplayerové hry, že nejsou dokonalí (10/10).

Jinými slovy, že by měli hrát nejen příběhovky pro jednoho hráče, ale také online hry. To pochopitelně spustilo lavinu negativních komentářů a k záležitosti se vyjádřili i někteří vývojáři.

]]>
2022-07-01T16:00:47+02:00 2022-07-01T15:56:57+02:00 56
https://indian-tv.cz/clanek/toxicti-hraci-utoci-na-vyvojare-ocekavaneho-god-of-war-rmk35v Toxičtí hráči útočí na vývojáře očekávaného God of War: Ragnarok - INDIAN Nenávist vůči vývojářům God of War: Ragnarok pramení z nedostatku informací. Nervozitu kolem pokračování akční adventury rozdmýchávají spekulace o datu vydání a zprávy různých insiderů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Neil Druckmann po vydání The Last of Us Part 2 obdržel mnoho nenávistných zpráv, kde mu někteří dokonce vyhrožovali smrtí, případně mu ji přáli. Teď zažívají něco podobného jeho kolegové a kolegyně z PlayStation studia sídlícího v Santa Monice.

Nenávist vůči vývojářům God of War: Ragnarok pramení z nedostatku informací. Nervozitu kolem pokračování akční adventury rozdmýchávají spekulace o datu vydání a zprávy různých insiderů. Podle některých jsme se datum vydání měli dozvědět koncem června. To se ale nestalo.

Teď vyplavalo na povrch, že Estelle Tigani, která má ve studiu Sony Santa Monica na starost filmové scény, dostává od fanoušků God of War zprávy, aby jim prozradila datum vydání. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby ovšem uživatelé ke svým „žádostem“ nepřidávali také obrázky genitálií.

Tigani tohle jednání považuje za nepříjemné a ve skutečnosti ji to nepřiměje, aby datum vydání prozradila. Lidem, kteří to dělají se ptá, zda jim to někdy fungovalo.

Na celou situaci se rozhodl reagovat Cory Barlog. Herní designér, scenárista a vedoucí vývoje, který místo na God of War: Ragnarok pracuje na jiném projektu, se už na to nemůže dívat a prosí o respekt ke všem vývojářům, kteří tvrdě pracují na tom, aby přinesli fanouškům jejich očekávanou hru.

]]>
2022-07-01T14:44:40+02:00 2022-07-01T14:44:39+02:00 87
https://indian-tv.cz/clanek/technoblade-jeden-z-nejznamejsich-minecraft-youtuberu-4ac112 Technoblade, jeden z nejznámějších Minecraft YouTuberů, zemřel na rakovinu - INDIAN Smutné zprávy se dnes šíří napříč Minecraft komunitou po celém internetu. Jeden z nejznámějších YouTuberů v tomto prostoru totiž ve 23 letech zemřel na rakovinu. Karel Vaněk https://indian-tv.cz/r/vanekkarel

Smutné zprávy přineslo nově publikované video na kanále Technoblade. Tento YouTuber byl jedním z nejznámějších na světové Minecraft scéně. Na platformě má 11 milionů odběratelů a jeho videa často přesahují hranici deseti milionů zhlédnutí.

Onou smutnou zprávou je jeho smrt. Po boji s rakovinou jí 30. 6. podlehl. Podle všeho mu byla diagnostikována příliš pozdě, a tak už nebylo možné ji vyléčit. Bylo mu 23 let.

Smutné zprávy v posledním videu kanálu Technoblade sdílel jeho otec, který emotivním způsobem uvedl i pár posledních odstavců, jež YouTuber před svou smrtí napsal. Podívejte se sami.

]]>
2022-07-01T13:38:04+02:00 2022-07-01T13:38:03+02:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/the-sims-4-se-zameruje-na-dospivani-y3vp4q The Sims 4 se zaměřuje na dospívání ve středoškolském rozšíření - INDIAN Od dnešního dne si studenti užívají letní prázdniny, už brzy ale budou moci zavítat zpět do školy prostřednictvím středoškolského rozšíření hry The Sims 4. Zaměří se na dospívání. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Od dnešního dne si studenti užívají letní prázdniny, už brzy ale budou moci zavítat zpět do školy prostřednictvím středoškolského rozšíření hry The Sims 4. Vyjde 28. 7. pro PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One.

V High School Years DLC, které následuje po vlkodlačím balíčku ze začátku června, pošlete své teenagerské simíky na Cooperdalskou střední, která se stane jejich středobodem života. Simíci budou pokládat základy celoživotních přátelství, vybírat si své oblíbené mimoškolní aktivity a postupně dospívat.

Nová lokace Copperdale se rozkládá na břehu jezera LaSuli a je domovem nejen místní střední školy, najdete zde knihovnu, honosné sídlo ředitele školy, obchod se smíšeným zbožím a zábavní park se strašidelným domem, tunelem lásky, ruským kolem a fotobudkou.

]]>
2022-07-01T13:32:07+02:00 2022-07-01T12:12:00+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/blizi-se-testovani-kooperativni-kampane-halo-infinite-xqmmsh Blíží se testování kooperativní kampaně Halo Infinite - INDIAN Společnost Microsoft oznámila začátek bety dlouho očekávané kooperativní kampaně Halo Infinite. Testy odstartují opravdu velmi brzy. Jak vše bude probíhat a co beta nabídne? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Microsoft oznámila začátek bety dlouho očekávané kooperativní kampaně Halo Infinite. Testy odstartují 11. 7. letošního roku.

Pokud máte zájem, stačí vstoupit do programu Halo Insider a zaregistrovat se do testu Network Co-Op. Pak byste měli dostat přístup na vyhrazené servery, kde budou hrát společně uživatelé PC, Xboxu One, Xboxu Series X/S a ti, co používají Xbox Cloud Gaming.

Kooperace příběhové kampaně podporuje čtyři hráče. Každý se ujme role hlavního hrdiny Master Chiefa. V betě bude podporována celá kampaň. Jen pozor, při testu nebudou fungovat dřívější uložené pozice.

Vydání plné verze co-opu je naplánováno na konec srpna. Přesné datum bude teprve potvrzeno. Více zde.

]]>
2022-07-01T11:15:45+02:00 2022-07-01T11:15:45+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/zdarma-pro-pc-je-hood-outlaws-legends-a-dalsi-dve-hry-b5c6z6 Zdarma pro PC je Hood: Outlaws & Legends a další dvě hry - INDIAN Epic Games Store nabízí zdarma tři hry. K multiplayerové akci Hood: Outlaws & Legends přidává další dvě hry, včetně remasteru kultovního titulu. Vyberete si jednu z nich? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Epic Games Store nabízí zdarma tři hry. K multiplayerové akci Hood: Outlaws & Legends přidává remaster kultovního Geneforge a tahové taktické roguelike RPG Iratus: Lord of the Dead, které vás zavede do temného fantasy světa.

Pokud máte o některou z her zájem, musíte si ji přidat do 7. 7. 2022. Poté bude v nabídce fantasy karetní hra Ancient Enemy a kooperativní střílečka Killing Floor 2.

Když už je řeč o Epic Games Store, tak tenhle digitální obchod/platforma zaznamenal nový rekord. Fall Guys: Ultimate Knockout po přechodu na bezplatnou hru současně hrálo 350 tisíc hráčů, což je dvojnásobné množství oproti rekordu na Steamu, kde ale titul byl za peníze.

Vývojáři tvrdí, že za prvních 48 hodin Fall Guys přilákal až 20 milionů hráčů. Není divu, že servery padaly.

]]>
2022-07-01T10:45:31+02:00 2022-07-01T10:45:07+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/listopad-se-opet-plni-zajimavymi-hrami-1gluo1 Listopad se opět plní zajímavými hrami - INDIAN Zase dochází k tomu, že velké hry vyjdou až koncem roku. To je pro společnosti typické. Pro letošek máme počítat s tím, že v listopadu budou na trh uvedeny minimálně tři blockbustery. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Zase dochází k tomu, že velké hry vyjdou až koncem roku. To je pro společnosti typické. Pro letošek máme počítat s tím, že v listopadu budou na trh uvedeny minimálně tři blockbustery.

Renomovaní insideři a známí novináři tvrdí, že v listopadu letošního roku vyjde nové Need for Speed (4. 11.), God of War Ragnarok (11. 11.) a Avatar: Frontiers of Pandora (18. 11.).

Insider Tom Henderson si není jist u pokračování severského dobrodružství Krata a jeho syna. Pokud ale Sony zůstane věrná vydávání her v pátek, tak by tohle mohl být vhodný termín, s ohledem na to, kdy zdroje naznačují Need for Speed a Avatara od Ubisoftu.

Zajímavé je, že mezi tyhle tituly se má vměstnat pirátská námořní akce Skull and Bones, která podle databáze Xboxu dorazí 8. 11. Zdroje Kotaku tvrdí, že musí vyjít navzdory kvalitě, z důvodu dohody se singapurskými úřady, které vývoj hry z velké části platí. To je také důvod, proč nebylo Skull and Bones zrušeno.

Pokud je tohle všechno pravda, tak někteří opravdu nebudou vědět, co si dřív koupit, natož se rozhodnout, co si dřív zahrát.

Insider Tom Henderson přináší ještě jednu zprávu. God of War Ragnarok bude mít sběratelskou edici pojmenovanou Collector’s Edition a Jotnar Edition. Obě edice mají obsahovat repliku kladiva Mjolnir v měřítku 1:1, sběratelská edice zahrne ještě mapu hry a několik odznaků.

Zajímavá je ještě jedna zpráva. Hugo Castel, asistent produktového manažera, který pracoval na sérii Assassin's Creed, The Settlers a dalších titulech v Ubisoftu, ve svém životopisu uvádí, že Avatar: Frontiers of Pandor je AAAA. Novou definici vysokorozpočtového titulu jsme dříve viděli u Perfect Darku od The Initiative a Beyond Good and Evil 2 od Ubisoftu.

]]>
2022-07-01T09:13:52+02:00 2022-07-01T09:13:50+02:00 17
https://indian-tv.cz/clanek/stuntfest-je-sileny-battle-royale-s-kaskadery-prqgdw Stuntfest je šílený battle royale s kaskadéry - INDIAN Máme tady poněkud jinou variantu na battle royale. Stuntfest je kombinací závodění a sportovní hry, ve které se 18 odvážlivců snaží navzájem vyřadit v kaskadérské show. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Máme tady poněkud jinou variantu na battle royale. Stuntfest je kombinací závodění a sportovní hry, ve které se 18 odvážlivců snaží navzájem vyřadit v kaskadérské show. Vypadá to trochu divně, postavy poskakují na usměvavých trampolínách, létají vzduchem a řítí se šílenou rychlostí nebezpečnou tratí.

„Vrhni se doprostřed bláznivé akce ve hře Stuntfest: World Tour! Je to kaskadérský zážitek, který není pro slabé povahy! Bojujte s bláznivými kaskadéry v napínavých soutěžích! Předvádějte velkolepé triky – závoďte, bourejte a odrážejte se ve velkém stylu!“ láká společnost THQ Nordic.

Vývojáři ze studia Pow Wow Entertainment slibují několik režimů: derby v odvalování nebo závod rogal s čelními srážkami. Budete se moci katapultovat z auta a přizpůsobovat si vozidlo podle svých představ a samozřejmě ho také vylepšovat.

Stuntfest: World Tour má vyjít v letošním roce na PC přes Steam.

]]>
2022-07-01T08:59:12+02:00 2022-07-01T08:59:10+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/retro-rpg-titul-sea-of-stars-je-odlozen-na-rok-2023-iu9kjg Retro RPG titul Sea of Stars je odložen na rok 2023 - INDIAN Retro tahový RPG titul Sea of Stars, který je prequelem úspěšné a oceňované hry The Messenger, je odložen. Vývojáři ze studia Sabotage potřebují více času na doladění. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Retro tahový RPG titul Sea of Stars, který je prequelem úspěšné a oceňované hry The Messenger, je odložen. Vývojáři ze studia Sabotage potřebují více času na doladění.

Tvůrci vysvětlují, že jsou blízko dosažení důležitého milníku a vydání hry je stále jasnější. Kladou ale důraz na blaho a pohodu svých zaměstnanců, stejně jako na kvalitu hry a modernizaci klasického RPG, proto se rozhodli k odkladu Sea of Stars na rok 2023.

Studio poděkovalo hráčům za jejich ohromnou podporu a prozradilo, že zvažuje vydání hratelné části, tedy demoverze, která by byla dostupná ještě letos. Na podrobnosti si ale musíme počkat.

Sea of Stars míří na PC a Nintendo Switch. Hra se odehrává před The Messenger a vypráví příběh dvou dětí slunovratu, které spojí síly Slunce a Měsíce, aby odrazily monstrózní výtvory zlého alchymisty známého jako Fleshmancer.

]]>
2022-07-01T08:58:55+02:00 2022-07-01T08:58:53+02:00 1
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/kojima-s-the-boys-narusili-okurku-gq8c36 Kojima s The Boys narušili okurku! - INDIAN Okurková sezóna je takový slangový výraz pro herní období, kdy se mnoho zajímavých věcí neděje. Zprvu to vypadalo, že se to bude týkat i dnešní epizody 90HODIN, ale kdeže! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Okurková sezóna je takový slangový výraz pro herní období, kdy se mnoho zajímavých věcí neděje. Zprvu to vypadalo, že se to bude týkat i dnešní epizody 90HODIN, ale kdeže!

]]>
2022-07-01T07:56:05+02:00 2022-06-30T22:32:51+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/nejvetsi-trzby-uz-nema-bohemia-interactive-f7srym Největší tržby už nemá Bohemia Interactive, ale tvůrci Beat Saberu - INDIAN Shodou náhod se dnes o hospodářské výsledky za rok 2021 pochlubila dvě přední studia: Bohemia Interactive a Beat Games. Jak se dařilo tvůrcům DayZ a Arma 3? V zisku skvěle. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Shodou náhod se dnes o hospodářské výsledky za rok 2021 pochlubila dvě přední studia: Bohemia Interactive a Beat Games.

Tvůrci survivalu DayZ a vojenské simulace Arma za rok 2021 mají tržby 1,12 miliardy korun, zatímco autoři hitu Beat Saber pro virtuální realitu se dostali na 2,3 miliardy korun. To je o necelých 65 % více než hlásili za rok 2020. U Bohemia Interactive se tržby zvýšily o 1,5 %.

Společnost Bohemia Interactive loni prodala 4,9 milionu her a dodatečného obsahu. Tržby táhly tituly DayZ a Arma 3. Celkově si hry od „Bohemky“ loni zahrálo 22 milionů hráčů po celém světě, klíčovým trhem zůstává Severní Amerika.

Kde je Bohemia Interactive nadále největším českým videoherním studiem, tak je zisk. Loni činil 616 milionů korun. U Beat Games, které vlastní společnost Meta (Facebook), byl 70 milionů korun, což je o 14 milionů více než před rokem.

Z výsledků Bohemia Interactive je také vidět, že bezplatné akci Vigor pomohlo vydání na PlayStation 4 a PlayStation 5, dříve byla hra pouze na konzolích Xbox a krátce předtím na Nintendu Switch. Pro PC zatím oznámena nebyla.

Multiplayerový survival DayZ loni zažil výborný rok. Díky četným updatům zaznamenal výrazný růst popularity jak na PC, tak na konzolích a na tržbách z prodeje her se podílel z téměř 55 %.

Druhou nejúspěšnější hrou v tomto ohledu (s více než 30% podílem na tržbách) byla vojenská simulace Arma 3, a to zejména díky přídavným balíčkům v programu CDLC (obsah nezávislých komunitních tvůrců, vydávaný pod hlavičkou Bohemia Interactive).

Konzolová free-to-play akce Vigor zaznamenala ze všech her českého studia nejvyšší příliv nových hráčů (+6 milionů), na tržbách se díky prodejům kosmetických rozšíření a balíčků podílela z téměř 10 %.

Rušný rok zažila také kreativní platforma pro mladší hráče Ylands, která směřuje k uvedení na čínský trh. Bohemia Interactive ve spolupráci s českými školami připravuje její speciální verzi Ylands EDU, která bude v budoucnu sloužit jako učební pomůcka ve výuce programování.

]]>
2022-06-30T21:19:31+02:00 2022-06-30T21:17:08+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/prvni-gameplay-zabery-ze-skate-ukazuji-vetsi-volnost-7cq00u První gameplay záběry ze Skate ukazují větší volnost - INDIAN Společnost Electronic Arts zveřejnila minutu a půl dlouhé video s prvními gameplay záběry ze Skate 4. Video má uklidnit fanoušky, kterým vývojáři vzkazují, že na hře nadále pracují. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Electronic Arts zveřejnila minutu a půl dlouhé video s prvními gameplay záběry ze Skate. Video má uklidnit fanoušky, kterým vývojáři vzkazují, že na hře nadále pracují.

Záběry pocházejí z rané verze hry (pre-pre-pre-alpha). V první části videa dokonce chybí textury a jsme svědky nejrůznějších chyb, které museli tvůrci řešit. Na konci videa vidíme mnohem hezčí verzi s texturami a vším, co k tomu patří.

Video potvrzuje, že hráči budou mít větší volnost pohybu i mimo skateboarding. K dispozici bude mechanika pro šplhání na vyšší místa a v jednu chvíli dokonce vidíme postavu, která se houpe z tyče na tyč.

Video odhalilo také běh po stěně, salta a otočky mimo prkno, spoustu nových triků, možnost společně stavět skate park, lokality San Francisco, Vancouver a Amsterdam a v neposlední radě nejspíš otevřený svět.

Bohužel, datum vydání nadále chybí. EA zatím vyzývá zájemce, aby se přihlásili k testování vývojové verze. To jde ruku v ruce s dřívějším vyjádřením, že do vývoje budou zapojeni fanoušci.

]]>
2022-06-30T19:43:18+02:00 2022-06-30T19:41:12+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/zpackany-remake-xiii-bude-opraven-a-vyjde-na-switch-nw6jep Zpackaný remake XIII bude opraven a vyjde na Switch - INDIAN Pamatujete si ještě zpackaný remake kultovní akce XIII, který vyšel na konci roku 2020 v opravdu hrozném stavu? Tak vyjde znovu, tentokrát i na Nintendo Switch. Má být kompletně přepracován. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pamatujete si ještě zpackaný remake kultovní akce XIII, který vyšel na konci roku 2020 v opravdu hrozném stavu? Komiksovou střílečku nedokázaly pořádně opravit ani patche. Na Steamu má extrémně záporné uživatelské recenze a nikdo nemohl říct ani popel, když se stala nejhůře hodnocenou hrou roku 2020.

Dnes, po dlouhé době, se ozvala vydavatelská společnost Microids, která hodlá XIII Remake zachránit. Na září letošního roku oznámila velkou aktualizaci. Tu nemá na starost původní studio PlayMagic, ale francouzská firma Tower Five. Její zaměstnanci na titulu pracují více než rok a mluví o předělání titulu od základu.

Původní verze remaku byla kritizována za špatnou hratelnost a obrovské rozdíly v uměleckém stylu oproti originálu. Tým z Tower Fire nyní slibuje nové rozhraní a vizuální styl, kompletní přepracování umělé inteligence, nové zvuky a další vylepšení.

Majitele PlayStationu 5 a Xboxu Series X potěší podpora 60 snímků za sekundu a všechny hráče zase může těšit multiplayerový režim pro 2 až 13 lidí.

Tahle velká aktualizace bude zdarma pro všechny, co vlastní základnu hru ve verzi pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Vyjde 13. 9. 2022, což se shoduje s vydáním verze pro Nintendo Switch. Ta měla původně dorazit mnohem dříve.

„Jsme si plně vědomi toho, že původní vydání remaku XIII na PlayStation 4, Xbox One a PC nesplnil požadavky hráčů, a je nám to velmi líto. Před více než rokem jsme se rozhodli najmout studio Tower Five, aby na hře pracovalo. Tower Five s námi spolupracovali již v minulosti, mimo jiné na vynikajícím portu Agatha Christie: The ABC Murders pro Nintendo Switch. Opravdu jsme si chtěli dát na čas a nabídnout majitelům remaku XIII bezplatnou aktualizaci, která bude tou nejlepší možnou poctou původní verzi hry, kterou milujeme,“ uvedl Stéphane Longeard, generální ředitel společnosti Microids.

„Verze hry pro Nintendo Switch samozřejmě využije veškerou dosavadní práci vývojářů a bude podporovat režim pro více hráčů, čímž vývoj hry končí. Nemůžeme se dočkat, až se hráčům dostane do rukou přepracovaná verze hry a až v létě znovu zažijí dobrodružství agenta XIII.“

Doufejme, že tentokrát si v Microids nevymýšlejí a přinesou hráčům kvalitní hru. Na trailer a obrázky si ale musíme ještě počkat. V článku jsme použili screenshoty z původní verze remaku XIII.

]]>
2022-06-30T19:19:50+02:00 2022-06-30T19:19:48+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/redfall-zve-na-kooperativni-likvidaci-upiru-c5ln1r Redfall zve na kooperativní likvidaci upírů - INDIAN Nový trailer přibližuje zasazení ostrova Redfall i souboje, které je možné absolvovat o samotě nebo v kooperaci. Sólo hráči se přitom nemusí bát, že je nějaký protivník ihned znehybní a zneškodní. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

I když Redfall od tvůrců Dishonored a Prey ze studia Arkane vychází až v první polovině příštího roku, společnost Bethesda s marketingem zrovna netroškaří. Dokazuje to také nový trailer, který přibližuje zasazení ostrova Redfall, na němž budeme moci bojovat s lidskými i upírskými nepřáteli buď o samotě, nebo v kooperaci až s třemi dalšími hráči.

Trailer obsahuje pohled nejen na prostředí, ale i na možnosti úpravy postav. Nabízí také další letmé představení čtyř hratelných hrdinů a celkového příběhu, stejně jako ukázky několika typů nepřátel. Najdeme mezi nimi třeba lidské kultisty sloužící vychytralým upírům, kteří zablokovali slunce a zbavili se vody okolo ostrova, aby ho zcela izolovali.

]]>
2022-06-30T18:30:51+02:00 2022-06-30T18:30:49+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/geforce-now-pridava-6-her-a-odhaluje-cervencovou-nabidku-upz328 GeForce Now přidává 6 her a odhaluje červencovou nabídku - INDIAN Nvidie se pochlubila novinkami o své streamovací službě. GeForce Now vítá šest nových her, odhaluje nabídku na červenec a je k dispozici na chytrých televizorech Samsung. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nvidie se pochlubila novinkami o své streamovací službě. GeForce Now vítá šest nových her, odhaluje nabídku na červenec a je k dispozici na chytrých televizorech Samsung prostřednictvím Samsung Gaming Hubu, kde je také Xbox Game Pass nebo Google Stadia. U nás ještě ale není podporován, rozšiřovat se má během letošního roku na modely Samsungu 2022.

 • Alaloth - Champions of The Four Kingdoms (novinka, Steam)
 • Disgaea 6 Complete (novinka, Steam a Epic Games Store)
 • Card Shark (Steam a Epic Games Store)
 • KartKraft (Steam)
 • Hotline Miami (Steam)
 • NASCAR 21: Ignition (Steam)
]]>
2022-06-30T17:48:56+02:00 2022-06-30T17:48:54+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/prvni-neoficialni-fotografie-playstation-vr2-v6u87g První neoficiální fotografie PlayStation VR2 - INDIAN Na internetu se objevila první neoficiální fotografie PlayStation VR2, včetně ovladačů. Pochází od studia Bit Planet Games, autorů oblíbené letecké simulace Ultrawings. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na internetu se objevila první neoficiální fotografie PlayStation VR2, včetně ovladačů. Pochází od studia Bit Planet Games, které pro novou verzi headsetu virtuální reality od Sony připravuje nějaký projekt.

Můžeme si tak prohlédnou, jak headset ve skutečnosti vypadá. Je ale nutné mít na mysli, že je to pouze prototyp. Dle všeho ho vývojáři mají k dispozici nejméně půl roku, protože na otázku o tom, zda neporušují NDA, když sdílejí fotku, odpověděli: „Kdybychom tuhle fotku zveřejnili před půl rokem, měl byste pravdu.“

Svou chybu si ale autoři záhy uvědomili, obrázek z Twitteru vymazali a nahradili novým příspěvkem, kde píšou: „Hádejte, co přijde na PS VR2?“ Předpokládá se hra Ultrawings, která je od roku 2017 na Steamu a má velmi kladné recenze. Ve hře pomocí svých rukou létáte v otevřeném světě s nejrůznějšími letadly.

Pro PS VR2 byla oznámena řada her, včetně Horizon VR: Call of the Mountain, Resident Evil Village VR, The Walking Dead: Saints and Sinners Ch2 a No Man's Sky. Minulý měsíc jsme se od Sony dozvěděli, že s uvedením PlayStation VR2 na trh bude připraveno více než 20 her.

A kdy PS VR2 dorazí? Odhaduje se začátek příštího roku.

]]>
2022-06-30T16:14:25+02:00 2022-06-30T16:14:23+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/the-callisto-protocol-bude-krvavejsi-a-brutalnejsi-px58k4 The Callisto Protocol bude krvavější a brutálnější než Dead Space - INDIAN Nový survival horor Glena Schofielda, autora původního Dead Space, má uspokojit všechny fanoušky krvavých hororů. Zakladatel studia Striking Distance prozradil i počet typů nepřátel. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

The Callisto Protocol si zahrajeme až koncem letošního roku. To ale nebrání autorům, abychom se o novém survival hororu Glena Schofielda, tvůrce původního Dead Space, dozvěděli nové informace.

Šéf studia Striking Distance pro britský Eurogamer prozradil, že chystaná hra bude mnohem brutálně než Dead Space a hráči se mohou těšit na spoustu krve a usekaných končetin.

„Jsou tam opravdu děsivé momenty. Máme gore engine – vytvořili jsme gore technologii. Je to hodně renderování a postavy jsou rozbité na kousky, rozřezané na kousky, vidíte trčet kosti a tak dále,“ říká Schofield.

Ve srovnání s Dead Space je technologie oddělování částí těla pokročilejší a jednotlivé animace byly aplikovány na všechny postavy. Když jsme u nich, tak z rozhovoru pro Game Informer jsme se zase dozvěděli, že ve hře bude 10 nebo 11 různých typů nepřátel.

Bohužel budou zklamáni hráči, co se těšili na souboje ve vesmíru. Ty v The Callisto Protocol nebudou, některé sekvence se sice budou odehrávat mimo vězení, ale nezahrnou boj.

The Callisto Protocol vyjde 2. 12. letošního roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

]]>
2022-06-30T15:59:18+02:00 2022-06-30T15:58:51+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/god-of-war-ragnarok-trpelivost-dpznzr Nové informace o God of War: Ragnarok? Cory Barlog prosí o trpělivost - INDIAN Ze všech stran slyšíme o tom, že se chystá prezentace God of War: Ragnarok. Někdo sliboval nové State of Play zaměřené na pokračování severského dobrodružství Krata. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Ze všech stran slyšíme o tom, že se chystá prezentace God of War: Ragnarok. Někdo sliboval nové State of Play zaměřené na pokračování severského dobrodružství Krata, což novinář Jason Schreier kočíroval s tím, že do konce června bude odhaleno datum vydání spadající na listopad, ale nepůjde o prezentaci.

Spekulace se hromadí, strach fanoušků z odkladu sílí. Cory Barlog, producent předchozího dílu, se na to už nemohl dívat a požádal o trpělivost.

„Drazí přátelé, kdyby to bylo na mně, podělil bych se s vámi o všechny informace hned, jak bych je dostal, ale není to na mně. Buďte proto trpěliví. Slibuji, že [nové informace - pozn. red.] budou zveřejněny co nejdříve. Hry děláme pro vás a můžeme je dělat díky vám,“ napsal Barlog na Twitteru.

Jeden z uživatelů se mezitím rozhodl zeptat vývojáře, proč Sony a tým ze studia Santa Monica jednoduše neoznámí, že vydání hry God of War: Ragnarok bylo odloženo. Na příspěvek hráče reagoval Barlog, který ujistil, že pokračování dobrodružství Krata a Atrea bude vydáno podle plánu. To znamená do konce letošního roku.

Na závěr Barlog rozptýlil spekulace o novém State of Play. Prohlásil, že Sony a tým Sony Santa Monica neplánují tento týden žádnou prezentaci.

God of War: Ragnarok je ve vývoji pro PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-06-30T10:43:04+02:00 2022-06-30T10:43:02+02:00 20
https://indian-tv.cz/clanek/nova-aktualizace-a-balicek-kubota-pro-farming-simulator-22-0ldyh9 Nová aktualizace a balíček Kubota pro Farming Simulator 22 - INDIAN Společnost GIANTS Software vydala novou aktualizaci s číslem 1.6 pro Farming Simulator 22. Současně s opravou hry dorazil nový placený dodatečný balíček Kubota. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost GIANTS Software vydala novou aktualizaci s číslem 1.6 pro Farming Simulator 22. Současně s opravou hry dorazil nový placený dodatečný balíček Kubota, který přináší stejnojmennou značku zemědělských strojů.

Kubota Pack je dostupný na PC, Mac a konzolích, je obsažen v Season Passu pro 1. rok a vychází digitálně po celém světě spolu s krabicovou verzí pro PC ve vybraných regionech, včetně České republiky a Slovenska.

Výběr strojů od renomované nadnárodní korporace, která vznikla v japonské Ósace před více než 130 lety, umožňuje řešení různých každodenních farmářských úkolů – od orání polí po převoz výrobků. Součástí balíčku jsou traktory Kubota M8, dosud největší traktor od této značky, a také série M5, M6 a M7.

Balíček rovněž obsahuje kolový nakladač, smykem řízený nakladač, dvě užitková vozidla s prostorem pro vaše přátele na místech spolujezdce v online hře více hráčů a další stroje a nástroje od Kuboty. Do virtuálního šatníku navíc přibývá oblečení se značkou Kubota pro hráčské postavy. Přehled všech vozidel a nástrojů najdete níže.

 • Kubota M8 Series
 • Kubota M7 Series
 • Kubota M6 Series
 • Kubota M5 Series
 • Kubota M77
 • Kubota LA 2255
 • Kubota R640
 • Kubota SSV75
 • Kubota SVL97-2
 • Kubota RTV-XG850 Sidekick
 • Kubota RTV-X1140
]]>
2022-06-30T10:17:38+02:00 2022-06-30T10:17:37+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/tvurci-pokemon-go-prichazi-s-basketbalovou-hrou-zt75o0 Tvůrci Pokémon Go přicházejí s basketbalovou hrou - INDIAN Tvůrci Pokémon Go přicházejí s novou hrou, která využívá rozšířenou realitu. Tentokrát se ale nechali silně inspirovat NBA a po světě budete soupeřit v minihrách točící se kolem basketbalu. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Každý, kdo vlastní chytrý telefon, tak pravděpodobně narazil na Pokémon Go, ať už jste hru samotnou hráli, případně o ní pouze slyšeli. Jestli ale tohle není váš šálek kávy, tak Niantic se rozhodl zaútočit se svou novinkou NBA All-World s rozšířenou realitou. Tentokrát totiž nebudete chytat roztodivné příšerky, ale zaměříte se na kulturu kolem basketbalu.

Společnost Niantic se zapsala do podvědomí díky svým hrám, které využívají rozšířenou realitu. To, že s ní dokáže zajímavě a dobře naložit potvrzuje úspěch Pokémon Go, který má dodnes obrovskou základnu fanoušků. Podobného dalšího úspěchu se studio zatím nedočkalo, byť už na svém kontě několik dalších titulů má. To ale neznamená, že hodlá svou snahu vzdát a na scénu přichází s NBA All-World.

Z toho mála, co víme, tak se samozřejmě jedná o mobilní hru, která bude mít za úkol zvednout hráče z gauče. K tomu nás budou pobízet různé minihry, které se budou točit kolem NBA neboli světa basketbalu. Titul bude zdarma a je oficiálně licencovanou geolokační basketbalovou hrou, ve které mohou hráči najít, vyzvat a soupeřit se současnými hráči NBA ve svém okolí a poté je získat do svého týmu, než se osvědčí na hřišti. K tomu všemu napomáhá i fakt, že společnost Niantic má spolupráci s National Basketball Players Association, tudíž se ve hře nejspíše dočkáme opravdových NBA hvězd.

]]>
2022-06-30T09:46:00+02:00 2022-06-30T09:45:58+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/dune-spice-wars-pusobi-jako-skvely-uvod-do-4x-strategii-xtbrfd Dune: Spice Wars působí jako skvělý úvod do 4X strategií - INDIAN 4X strategie Dune: Spice Wars dělá spoustu věcí dobře a nabízí zajímavé mechaniky. Zejména ale působí jako dobrý začátek, pokud se chcete do tohoto žánru dostat, ale většinou na něj nemáte trpělivost. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Žánr takzvaných 4X strategií, nebo chcete-li grand strategií, je tu s námi už pěknou řádku let a jeho nejznámějšího zástupce, sérii Civilizace, snad ani nemusíme nijak zvlášť představovat. Za svou existenci se tento žánr rozmohl hned několika směry, ale většinou se drží svých základů. Začínáte se svou civilizací, národem, skupinou nebo kmenem pěkně od píky a snažíte se dělat přesně to, co zkratka 4X vlastně znamená. Tedy explore, expand, exploit a exterminate – respektive prozkoumávat, rozšiřovat se, využívat a vyhlazovat.

Snad nejsem jediný, kdo měl vždy náladu si k takovým hrám sednout a trávit u nich dlouhé večery, ale neměl zároveň úplně moc velkou trpělivost si osvojit všechna ta pravidla, nuance a koncepty, které každá z těchto her přinášely. Tím se vlastně pomalu dostávám k Dune: Spice Wars od studia Shiro Games, která je aktuálně v předběžném přístupu. I ta se dá vlastně popsat stejnými slovy a samozřejmě se také jedná o 4X strategii. Na rozdíl od své konkurence ale působí více pochopitelně a navzdory své potenciální rozsáhlosti i poměrně nekomplikovaně. Pokud jste tak čekali na správný vstup do žánru grand strategií, tohle je dost možná přesně ono.

Nevýhoda tohoto titulu hned v prvních minutách je poměrně strohý tutoriál, který se navíc odemyká po částech. Vaše první kroky tak budou spíše sloužit jenom k rychlému obeznámení se s uživatelským rozhraním, kde se zase nedá moc výtek najít. Abychom to ale vzali více popořadě a snad jasně vysvětlili, v čem se tedy Duna má vlastně lišit, tak se pojďme podívat na samotný koncept. 

Před startem nového savu si vyberete v aktuální chvíli z jedné ze čtyř hratelných frakcí. Je zde spíše politicky zaměřený rod Atreidů, hromotlučný rod Harkonnenů, pašeráci a také původní obyvatelé planety Arrakis, Fremeni. Každá frakce nabízí odlišné bonusy, které následně svádí k určitému typu hraní. Například právě rod Atreides se vyznačuje možností mírumilovně převzít kontrolu nad neutrální vesnicí, zatímco pašeráci mají sklony k menšímu záškodnictví na cizím území. Na rozdíl od jiných her můžou pouhé čtyři frakce působit omezeně, avšak už to je prvním důkazem, že ve finále nejde o tak vyloženě komplikovaný titul. Jednotlivé frakce lze navíc ještě lehce poupravit, protože si zároveň budete u každé z nich muset vybrat dva ze čtyř poradců, kteří také přidávají své bonusy nebo změny.

A jak už asi tušíte, ve hře samotné jde samozřejmě o dominanci. Postupně rozšiřujete své území a snažíte se primárně těžit koření. To chcete získat hlavně kvůli imperiálním daním, které musíte průběžně platit a které se postupně zvyšují. To je vlastně hlavní a na nějakou dobu i jediný tlak, který na vás hra vyvíjí, a postavení se na vlastní nohy není vůbec obtížné. Hned zkraje chcete vyslat ornithoptery, aby našly místo pro těžení koření a v onom regionu následně jakýmkoliv způsobem musíte obsadit neutrální vesnici. Tím získáte nad regionem kontrolu, a tudíž možnost koření těžit a posunovat se dál.

Postupně nad vesnicemi začnete velet, vylepšovat je, těžit koření a další věci a budovat si ve svém kraji mapy svoje místečko. Samozřejmě to není tak jednoduché, i když to může z mého popisu znít. Dříve nebo později začnete bez předešlých znalostí a zkušeností narážet. Začne vám chybět voda, autorita, lidi, palivové články nebo další suroviny, které potřebujete nějakým způsobem získávat a regulovat. Přehled nad nimi je ale překvapivě jednoduchý a vlastně dávají smysl.

]]>
2022-07-02T11:11:20+02:00 2022-06-29T17:43:14+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/priprav-se-na-blaznivy-letni-vyprodej-na-steamu-v18t22 Připrav se na bláznivý letní výprodej na Steamu - INDIAN Chceš si koupit některou z tisíce her ve slevě, ale nemáš platební kartu? Žádný problém! Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Článek vznikl v rámci placené spolupráce: Chceš si koupit některou z tisíce her ve slevě, ale nemáš platební kartu? Tak upaluj na Herní kupony, kde můžeš za Steam kupony kromě karty zaplatit také převodem, hotově nebo třeba mobilní platbou.

Nevyhovuje ti ani jeden způsob? A co takhle přes Google Pay nebo Apple Pay? Navíc kupón ti doručí hned po zaplacení objednávky, takže se během chvíle můžeš pustit do nakupování.

A co si koupit? Třeba remake prvního dílu legendární české Mafie v definitivní edici, akční detektivku Sherlock Holmes: Chapter One, novinku Dying Light 2: Stay Human, nestárnoucí Red Dead Redemption 2, drsnou výpravu God of War, survival Raft, Cyberpunk 2077, Sekiro: Shadows Die Twice pro odvážlivce, Euro Truck Simulator 2 pro nenáročné cestovatele nebo Star Wars: The Skywalker Saga pro malé i velké.

Už máš dobitou svou Steam peněženku?

]]>
2022-06-29T16:41:05+02:00 2022-06-29T17:00:00+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/blizzard-kupuje-vyvojare-spellbreaku-bzu66l Blizzard kupuje vývojáře Spellbreaku a přesouvá je na World of Warcraft - INDIAN Společnost Blizzard koupila vývojáře magické battle royale akce Spellbreak ze studia Proletariat. To je v souladu se včerejším oznámením, že na začátku roku 2023 dojde k vypnutí serverů Spellbreaku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Blizzard koupila vývojáře magické battle royale akce Spellbreak ze studia Proletariat. To je v souladu se včerejším oznámením, že na začátku roku 2023 dojde k vypnutí serverů Spellbreaku. Stane se tak po čtyřech letech vývoje. Přitom hra má na Steamu velmi kladné hodnocení od hráčů.

Bostonský tým Proletariat bude začleněn do Blizzardu a všech sto zaměstnanců bude pomáhat s vývojem masivně multiplayerového RPG titulu World of Warcraft a jeho nadcházejícího rozšíření Dragonflight, které vyjde do konce letošního roku.

Bližší informace o transakci nebyly sdíleny.

Prezident Blizzardu, Mike Ybarra, k tomu řekl: „Do popředí všeho, co děláme, stavíme hráče a tvrdě pracujeme na tom, abychom splnili i překonali jejich očekávání. Důležitou součástí péče o naše týmy je zajistit, abychom měli prostředky na tvorbu zážitků, které si naše komunity zamilují, a zároveň dát našim týmům prostor prozkoumat ještě více kreativních možností v rámci jejich projektů.“

„Studio Proletariat se skvěle hodí pro podporu poslání Blizzardu, které spočívá v častějším přinášení vysoce kvalitního obsahu našim hráčům,“ dodal.

„Naší vizí bylo vytvořit svěží, multiplayerovou akční hru s výjimečným pohybem a přizpůsobením tříd, která by hráčům dala možnost popustit uzdu svému vnitřnímu bojovému mágovi,“ uvedlo studio Proletariat v tiskové zprávě.

„Spellbreak byl ambiciózní projekt, v jehož rámci náš tým posunul nové hranice v oblasti designu a vývoje, a jsme nadšeni, že budeme pokračovat v inovacích při vytváření nových titulů v budoucnu.

]]>
2022-06-29T16:14:30+02:00 2022-06-29T16:10:37+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/uniklo-datum-vydani-piratske-akce-skull-and-bones-z1hvpk Uniklo datum vydání pirátské akce Skull and Bones - INDIAN Ubisoft má dlouhodobě problém s udržením tajemství. Nově na internet uniklo datum vydání Skull and Bones. Pirátská akce, která měla dlouhý a nesnadný vývoj, dorazí koncem roku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Ubisoft má dlouhodobě problém s udržením tajemství. Nově na internet uniklo datum vydání Skull and Bones. Pirátská akce, která měla dlouhý a nesnadný vývoj, má vyjít 8. 11. letošního roku.

Informace pocházejí z databáze Xbox Store, kde twitterový účet Aggiornamenti Lumia také zjistil bonusy za předobjednávku, zřejmě různých edic. V databázi se uvádějí Bloody Bones Legacy mise, The Ashen Corsair mise, Smuggler Pass Token, digitální soundtrack a artbook a Premium Bonus Pack.

Jak už víme, začnete s malou dhow (obchodní lodí) a postupně budete stoupat a získávat nové úrovně Infamy, abyste mohli vyrábět větší a silnější lodě s unikátními herními styly. Infamy získáte různými způsoby, včetně přijímání kontraktů, což jsou dohody, které uzavíráte s NPC ve světě, přičemž některé z nich lze sdílet a dokončit ve skupině až tří hráčů.

Infamy získáte také plněním aktivit, jako je průzkum, plenění a hledání pokladů, a účastí na velkých světových událostí. Vše se odehraje v Indickém oceánu. Ratingové agentury uvádějí pouze verze pro PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia.

]]>
2022-06-29T15:53:20+02:00 2022-06-29T15:53:19+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/cervencove-hry-s-predplatnym-xbox-live-gold-m45pb9 Červencové hry s předplatným Xbox Live Gold - INDIAN Společnost Microsoft představila nové hry do nabídky pro předplatitele Games with Gold. V červenci hráči obdrží čtyři tituly, včetně dvou z předchozích generací v rámci zpětné kompatibility. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Microsoft představila nové hry do nabídky pro předplatitele Games with Gold. V červenci hráči obdrží 3D dobrodružství Beasts of Maravilla Island, logickou akci Relicta, stavbu zábavního parku se smrtícími atrakcemi v Thrillville: Off the Rails a první díl hack and slash akce Torchlight ve stylu Diabla.

Níže harmonogram:

 • Beasts of Maravilla Island od 1. do 37. 7.
 • Relicta od 16. 7. do 15. 8.
 • Thrillville: Off the Rails od 1. do 15. 7.
 • Torchlight od 16. do 31. 7.
]]>
2022-06-29T12:55:48+02:00 2022-06-29T12:55:48+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/firma-testujici-cyberpunk-2077-reaguje-na-obvineni-nhkew8 Firma testující Cyberpunk 2077 reaguje na obvinění ze lhaní o chybách - INDIAN Rumunská společnost Quantic Lab reaguje na obvinění, že lhala CD Projektu RED o chybách v Cyberpunku 2077 a zatajila podstatné problémy ovlivňující herní zážitek. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Rumunská společnost Quantic Lab reaguje na obvinění, že lhala CD Projektu RED o chybách v Cyberpunku 2077 a zatajila podstatné problémy ovlivňující herní zážitek.

Před dvěma dny se internetem začaly šířit zprávy, že rumunské studio Quantic Lab bylo najato pro testování a zajištění kvality (QA) Cyberpunku 2077. Polské studio CD Projekt RED má testery obviňovat z nadhodnocení velikosti svého týmu a tisíce relativně nesmyslných hlášení o chybách, která zabírala spoustu času a způsobovala, že problémy, které hru rozbíjely, nebyly nalezeny a nebyly upřednostněny.

Quantic Lab dříve vykonávala podobnou práci na jiných projektech, včetně Zaklínače 3 a Gwent: The Witcher Card Game.

Stefan Seicarescu, generální ředitel Quantic Labu, uvedl, že jeho společnost vždy usiluje o transparentní a poctivou spolupráci se svými partnery v oboru. Seicarescu výslovně nepopřel konkrétní obvinění ve videu youtubera Upper Echelon Gamers. Místo toho tvrdí, že jeho tvůrce nepochopil to, jak funguje proces zajištění kvality.

„Video zveřejněné na sociálních sítích, na které odkazujete ve svém článku, začíná nepravdivými tvrzeními o historii společnosti Quantic Lab. Zdá se, že v něm chybí pochopení procesu testování hry před jejím vydáním.

Společnost Quantic Lab byla založena v roce 2006 s dvanáctičlenným týmem, který se plně soustředil na zajištění kvality – od té doby se rozrostla na přední firmu v oblasti zajištění kvality s více než 60 aktivními klienty a více než 400 zaměstnanci ve třech pobočkách v Rumunsku. Quantic Lab pracuje na více než 200 projektech ročně od předních světových vydavatelů, a i nadále si zachovává přístup, podle něhož je kvalita na prvním místě u veškeré práce, kterou provádí.“

V další části Seicarescu nejspíš naznačil, že na špatné kvalitě Cyberpunku 2077, který vyšel v prosinci 2020 s řadou technických problémů, se mohlo podílet více stran.

„Všechny smlouvy s našimi klienty jsou důvěrné, ale obecně platí, že globální vydavatelé spolupracují s několika společnostmi, které zajišťují QA outsourcing, a nespoléhají se pouze na jednu, kromě interních zdrojů pro zajištění kvality na úrovni vývojářů (ve většině případů).

Každý projekt, který realizujeme, je z hlediska požadavků jedinečný. Směr práce je dohodnut a přizpůsoben požadavkům konkrétního klienta v reálném čase. Společnost Quantic Lab vždy usiluje o transparentní a upřímnou spolupráci se svými partnery v oboru.“

Mluvčí CD Projektu RED byl požádán o komentář už v pondělí, serveru VGC sdělil, že nekomentují fámy.

]]>
2022-06-29T19:25:42+02:00 2022-06-29T09:33:00+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/smoulove-vyuziji-sve-prednosti-v-dalsi-hre-v6yl0i Šmoulové využijí své přednosti v další hře. Ve Smurfs Kart budou závodit - INDIAN Šmoulové dostanou další hru. Po dobrodružné plošinovce The Smurfs - Mission Vileaf si jejich přítomnost užijí malí i velcí hráči v motokárových závodech Smurfs Kart. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Šmoulové dostanou další hru. Po dobrodružné plošinovce The Smurfs - Mission Vileaf si jejich přítomnost užijí malí i velcí hráči v motokárových závodech Smurfs Kart, které vyjdou exkluzivně na konzoli Nintendo Switch.

Místo traileru a gameplay záběrů se prozatím musíme spokojit s obrázky. Za hrou stojí studio Eden Games (autoři Gear.Clubu) ve spolupráci s vydavatelskou společností Microids. Ta uvádí, že každý ze Šmoulů má speciální motokáru a jedinečnou dovednost.

Podle screenshotů je vše v souladu se známou komiksovou sérií belgického kreslíře Peya a animovaného televizního seriálu. Například Šprýmař drží v ruce svůj typický dárek (bombu), jenž bude pravděpodobně využit k nabourání fair play. Kromě toho nebudou chybět různé zkratky na trati.

Šmoulí závody si zahrajete sami nebo s rodinou. V druhém případě bude podporováno sdílení obrazovky až pro čtyři hráče. To je také vidět v galerii.

V Microidsu jistě doufají v úspěch Smurfs Kart, když se skvěle dařilo takovým titulům jako Garfield Kart: Furious Racing a Nickelodeon Kart Racers 2: Grand Prix.

Smurfs Kart dorazí v zimě na Nintendo Switch.

]]>
2022-06-29T09:12:34+02:00 2022-06-29T09:12:33+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/hideo-kojima-chtel-vytvorit-projekt-ve-stylu-the-boys-ynuw7w Hideo Kojima chtěl vytvořit projekt ve stylu seriálu The Boys. Teď má o hru zájem showrunner seriálu - INDIAN Nejspíš v návaznosti na premiéru třetí řady seriálu The Boys (Banda) od Amazonu si Hideo Kojima vzpomněl na projekt, který chtěl před časem vytvořit. Zůstal ale jen v jeho hlavě. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nejspíš v návaznosti na premiéru třetí řady seriálu The Boys (Banda) od Amazonu si Hideo Kojima vzpomněl na projekt, který chtěl před časem vytvořit.

Tvůrce Metal Gear Solid a Death Stranding na Twitteru uvedl, že před časem chtěl líčit osud dvojice detektivů – muže a ženy – bojujících v zákulisí s legendárními hrdiny. U hlavní role přemýšlel nad hercem Madsem Mikkelsenem. S ním spolupracoval u Death Stranding.

Od nápadu ale upustil poté, co viděl první díly The Boys, protože koncept byl podobný seriálu, ale s tím, že by se vše odehrávalo v trochu jiném prostředí.

Není jasné, zda měl Kojima na mysli hru, nebo projekt v jiném médiu. Jak víme, studio Kojima Productions expanduje do hudby a filmů. Je také otázkou, kdy se Kojima nápadem zabýval. Seriál měl premiéru v roce 2019.

Vzápětí vysvětlil, že v dnešní době, kdy jsou superhrdinové masově využíváni v zábavním průmyslu, by taková produkce musela být plná drsné akce, bez jasných rozdílů mezi hrdiny a padouchy, s pořádnou dávkou černého humoru a opačným pohled na svět, než jsme zvyklí.

Pak dodal, že projekt zůstal pouze v jeho mysli.

Na příspěvek japonského producenta, scenáristy a designéra reagoval Eric Kripke, showrunner seriálu The Boys, jenž je nápadem nadšen. Navíc je velkým fanouškem práce Hidea Kojimy a rád by s ním spojil síly při vytvoření hry podle The Boys. K tomu se ale Kojima zatím nevyjádřil.

Teď má totiž dost práce, připravuje nejen hru založenou na cloudu ve spolupráci s Xboxem, kterou je dle všeho horor Overdose s Margaret Qualley z Death Stranding, ale také pokračování Death Stranding.

]]>
2022-06-29T08:19:50+02:00 2022-06-29T08:19:50+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/sony-predstavila-vybaveni-pro-hrace-es4krw Sony představila vybavení pro hráče: sluchátka a monitory Inzone - INDIAN Sony má nové vybavení pro hráče. Řada Inzone zahrnuje dva herní monitory a troje sluchátka s mikrofonem. Jsou navrženy pro hráče a kompatibilní s PC a konzolí PS5. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Sony má nové vybavení pro hráče. Řada Inzone zahrnuje dva herní monitory a troje sluchátka s mikrofonem. Společnost tvrdí, že nové produkty jsou určeny zejména pro počítačové hráče, jsou ale navrženy z estetického hlediska tak, aby ladily s PlayStationem 5 a zároveň jsou kompatibilní s touto konzolí.

Vlajkovou loď Sony představuje monitor Inzone M9, který se začne prodávat během letošního léta za 899 dolarů. Nabídne rozlišení 4K s HDR, obnovovací frekvenci 144 Hz a technologii variabilní obnovovací frekvence. Levnější model M3 bude dostupný později v letošním roce za 529 dolarů s rozlišením 1080p při 240 Hz.

Majitelé PS5 jsou u monitoru M9 lákání na funkci HDR Tone Mapping, jež umožňuje konzoli automaticky optimalizovat nastavení HDR a při sledování filmů se automaticky přepne do režimu Cinema a při hraní her do režimu Game.

]]>
2022-06-29T08:12:05+02:00 2022-06-29T08:12:04+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/return-to-monkey-island-v-novem-traileru-xlvk03 Return to Monkey Island nabídne staré známé i nové tváře - INDIAN Tvůrci pod vedením Rona Gilberta slibují evoluci klasické hratelnosti point-and-click adventur, stejně jako další pirátské dobrodružství plné puzzlů, záhad a bizarních situací. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Mnozí doufali, že se na prezentaci vydavatele Devolver Digital, k níž došlo před několika týdny, objeví i Return to Monkey Island. Nakonec jsme na akci návrat Guybrushe Threepwooda neviděli, ale naštěstí nebylo nutné čekat o moc déle. Nyní tu totiž máme první plnohodnotný gameplay trailer, jenž doprovází hrst nových informací.

Trailer láká na další dobrodružství Guybrushe Threepwooda, v jehož kůži znovu navštívíme Mêlée Island, a to několik let po událostech hry Monkey Island 2: LeChuck's Revenge z roku 1991. Ostrov, který se objevil už v o rok starším prvním díle série, tedy v adventuře The Secret of Monkey Island, má nyní novou pirátskou vládu. Ta si došlápla jak na staré známé, tak i na nové tváře.

]]>
2022-06-28T20:46:04+02:00 2022-06-28T19:44:09+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/gotham-knights-a-marvels-avengers-b21eze Robin zachraňuje svět v Gotham Knights a Jane Fosterová přichází do Marvel’s Avengers - INDIAN Dnes se nám tu sešli superhrdinové ze dvou stájí. Nejprve se podíváme do světa DC, kde se odehrává akční adventura Gotham Knights. Pak zavítáme do světa Marvelu za Mocným Thorem. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dnes se nám tu sešli superhrdinové ze dvou stájí. Nejprve se podíváme do světa DC, kde se odehrává akční adventura Gotham Knights, která v novém videu předvádí schopnosti Robina.

Tim Drake je sice nejmladším členem netopýří rodiny, ale je také nejchytřejší a v logickém uvažování se mu nikdo nevyrovná. Skutečně věří v Batmanovo poslání. Ne kvůli jeho osobním tragédiím, ale z přesvědčení, že Gotham potřebuje hrdinu. Batman byl jeho mentorem, který ztělesňoval ideál muže, jímž se Tim chce jednou stát, stojí v popisu postavy na oficiálních stránkách hry.

Při soubojích s protivníky se Robin spoléhá na své speciální roztažitelné obušky a kradmý pohyb. Vývojáři zase poznamenávají, že Tim Drake má znalosti a dovednosti v oblasti behaviorálních věd a psychologického boje, takže je schopen zvládnout jakýkoliv úkol.

Další výhodou Robina je možnost teleportovat se pomocí vybavení Ligy spravedlnosti. Díky tomu se může rychle pohybovat po bitevním poli a překvapit protivníky. Co mu chybí na zkušenostech, dohání přirozenou inteligencí, detektivními schopnostmi, které jsou na úrovni, ne-li dokonce lepší než Batman sám.

Gotham Knights vyjdou 25. 10. tohoto roku na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Verze pro PlayStation 4 a Xbox One byly zrušeny.

]]>
2022-06-28T18:35:54+02:00 2022-06-28T18:35:54+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/endless-dungeon-svaze-tower-defense-do-nekonecke-smycky-d3eq07 Endless Dungeon sváže tower defense do nekonečké smyčky - Exkluzivní preview - INDIAN Amplitude Studios mnozí znají díky strategii Humankind, věděli jste ovšem, že mimo to mají celé vlastní sci-fi universum plné nápaditých her? Přinášíme první dojmy spolu s rozhovorem s vývojáři. Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

(Arthur Prudent) Já jsem Artur, hlavní designér Endless Dungeon.

(Jeff Spock) A já jsem Jess Spock. Má pozice v týmu je narativní ředitel, což zní hustě, protože jsem si to sám vybral. Od začátku jsem totiž jeden ze spoluzakladatelů studia.

A potom jsem tu ještě já, Tomáš Otáhal alias Gelu, a dostal unikátní možnost vyzkoušet si na pár hodin hodin chystaný počin Endless Dungeon od Amplitude Studios a ještě k tomu vyzpovídat dva jeho přední vývojáře. Pojďme si nejdříve vysvětlit, o čem vlastně ale hra Endless Dungeon je. Na zapadlé vesmírné stanici ztroskotá banda hrdinů, kteří samozřejmě chtějí pryč. Nezbývá jim tedy nic jiného, než prozkoumávat útroby dlouho opuštěné stanice a bránit se hordám monster, jež se v nich uhnízdily. Klíčové při tom bude hlídat krystal, to je jediný kus solidní techniky, co hrdinům zbyl a slouží mimo jiné jako zdroj energie pro vše, co můžete na stanici dělat.

]]>
2022-06-28T16:27:05+02:00 2022-06-28T16:24:48+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/souhrn-z-nintendo-direct-mini-6zk3m2 Souhrn z Nintendo Direct Mini: Lov monster, Mario + Rabbids i NieR: Automata - INDIAN Nintendo Direct Mini věnovaný partnerům japonské společnosti přinesl spoustu zajímavých her, které vyjdou na Nintendo Switch. Majitelé mixu konzole a handheldu se mohou těšit. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nintendo Direct Mini věnovaný partnerům japonské společnosti začal připomenutím nadcházející masivní expanze Monster Hunter Rise: Sunbreak, která vyjde 30. 6. letošního roku. Přičemž už nyní si můžete zahrát demoverzi.

Capcom rozšíření prezentoval dvojicí videí. První odhaluje novou variantu příšery Furious Rajanga s názvem Scorned Magnamalo. Druhé video se zaměřilo na novou sadu brnění a stromy zbraní.

]]>
2022-06-28T16:22:08+02:00 2022-06-28T16:22:08+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/v-ea-maji-krome-star-wars-pracovat-na-hre-s-licenci-marvelu-hld4eg V EA mají kromě Star Wars pracovat na hře s licencí Marvelu - INDIAN Přestože je Disney největší zábavní společností na světě, nehodlá vytvářet hry. Pro nás hráče je ale dobré, že se zároveň nebrání tomu poskytovat licence. To názorně ukazuje u Star Wars i Marvelu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Přestože je Disney největší zábavní společností na světě, nehodlá vytvářet hry. Pro nás hráče je ale dobré, že se zároveň nebrání tomu poskytovat licence. To názorně ukazuje u Star Wars. Dobrodružství na motivy Hvězdných válek připravuje nejedna společnost, stejně tak je oznámen Indiana Jones od tvůrců Wolfensteina.

Úspěch Marvel’s Spider-Man pro PlayStation 4 od Insoamniac Games a Sony zase otevřel dveře dalším dílům se superhrdiny. Marvel’s Avengers sice tak dobře nedopadli, ale Marvel’s Guardians of the Galaxy se hráčům líbili mnohem více, i když se prodávají pod očekáváním Square Enix.

To ale fanoušky trápit nemusí, protože budoucnost superhrdinů Marvelu vypadá zářivě, a to nejen díky Spider-Man 2 a Marvel’s Wolverine od Insomniac Games. Chystá se totiž také tahový RPG titul Marvel's Midnight Suns od autorů XCOMu a dle neoficiálních informací svou hru na motivy slavného komiksového světa připravuje také společnosti Electronic Arts.

Se zprávou přišel známý insider Nick Baker v posledním dílu podcastu Xbox Era. Bohužel ale nevíme, jaké studio by mělo vývoj na starost. V DICE mají plné ruce práce s Battlefieldem, který je prioritou. V BioWare zase chystají Dragon Age: Dreadwolf a nový Mass Effect, zatímco v Respawnu jsou zaneprázdněni třemi projekty Star Wars a Apex Legends. Vhodným kandidátem se tak zdá být tým EA Motive, jenž dokončuje remake hororové akce Dead Space, vyjde 27. 1. na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Zatím ale vše berte s nadhledem. Baker v minulosti dokázal, že má spolehlivé zdroje, ale také nebyl zdaleka neomylný.

]]>
2022-06-28T14:00:19+02:00 2022-06-28T14:00:19+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/vybuchy-nevestince-i-nabodnuti-na-kul-ve-skull-and-bones-nc5ifa Výbuchy, nevěstince i nabodnutí na kůl čekejte ve Skull & Bones - INDIAN V pirátské akci Skull and Bones se zúčastníte dramatických bitev na moři, uvádí organizace ESRB a přidává další zajímavé detaily. I ona zmiňuje pouze PC a novou generaci konzolí. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V pirátské akci Skull and Bones se zúčastníte dramatických bitev na moři, uvádí organizace ESRB, která hru věkově hodnotila pro severoamerický trh. Předtím stejnou práci odvedly agentury v Jižní Koreji, Austrálii a Brazílii. Všechny čtyři uvádějí pouze PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia, přitom Ubisoft dříve sliboval i verze pro PS4 a Xbox One.

Od ESRB se ale o hře, která původně měla být rozšířením pro Assassin's Creed IV: Black Flag, dozvídáme více informací. Napadat budeme nepřátelské pevnosti, osady a lodě (válečné lodě a obchodní lodě) s cílem získat kořist/zboží. Na nepřátelské lodě se lze nalodit, což vede ke krátkým scénám, v nichž po sobě členové posádky střílejí, případně se sekají.

Dramatické bitvy budou doprovázet výbuchy a krev. Na některých územích jsou zobrazeny mrtvoly nabodnuté na hroty nebo visící na oprátkách. Na plážích mohou být mrtvoly a velké krvavé skvrny po bitvě, přidává ESRB.

V některých osadách lze narazit na nevěstince, kde vás prostitutky budou vyzývat, abyste za poplatek využili jejich služeb. A v dialozích uslyšíte nadávky a zapojit se můžete do úkolu přinést mák do opiových doupat.

To vše a mnohem víc podniknete na trnité cestě, na jejímž konci se ze ztroskotaného vyděděnce má stát mocný pirátský kapitán. Z pohledu první osoby budete velet posádce, poroučet, aby střílela, a přepadávala lodě.

Podle neoficiálních informací má Ubisoft v plánu ukázat Skull and Bones v červenci, aby titul mohl během letošního podzimu vyjít.

]]>
2022-06-28T13:50:25+02:00 2022-06-28T13:50:26+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/syberia-the-world-before-se-konecne-nauci-cesky-zn3r64 Syberia: The World Before se konečně naučí česky - INDIAN Slibované české titulky se konečně blíží do adventury Syberia: The World Before. Později se čeština dostane i na konzole PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One a Switch. Podívejte se na screenshoty. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Slibované české titulky se konečně blíží do adventury Syberia: The World Before. Česká lokalizace bude do hry přidaná formou bezplatné aktualizace už za dva dny, ve čtvrtek 30. 6. V mezidobí si můžete prohlédnout několik screenshotů z české betaverze.

Za překladem stojí stejný tandem překladatel–korektor jako v případě prvních dvou dílů série, uvádí česká distributorská společnost HYPE. Na překladu, který je rozsahem více než dvojnásobný oproti prvnímu dílu a čtyřnásobný oproti dílu druhému, se pracovalo od poloviny února 2022 a je již zdárně dokončen i důkladně otestován.

Syberia: The World Before vyšla digitálně i fyzicky na PC, včetně Deluxe Edition. V listopadu letošního roku se hra dostane na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Majitelé starších konzolí PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch si budou muset počkat až do roku 2023. Do konce letošního roku pak bude k dispozici také speciální dárková sběratelská edice. Hra bude obsahovat českou lokalizaci na všech platformách.

Legendární Syberia se vrací ve velkém stylu a přináší nový, emocemi nabitý příběh nejen ostřílené právničky Kate Walkerové, ale i mladé dívky Dany Rozeové. Hra je situována do několika časových období v rozmezí let 1937–2005 a zavede hráče na dobrodružnou výpravu překonávající hranice kontinentů i samotného času. Dle řady kritiků se jedná po všech stránkách o ten nejlepší díl série vůbec.

]]>
2022-06-28T10:47:11+02:00 2022-06-28T10:47:11+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/ceske-kingdom-come-deliverance-oslavuje-dulezity-milnik-553g26 České Kingdom Come: Deliverance oslavuje důležitý milník - INDIAN České studio Warhorse se pochlubilo důležitým milníkem své hry. Středověký akční RPG titul Kingdom Come: Deliverance prodal další kusy. U této příležitosti probíhá speciální soutěž. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

České studio Warhorse se pochlubilo důležitým milníkem své hry. Středověký akční RPG titul Kingdom Come: Deliverance prodal pět milionů kusů. U této příležitosti tým pod vedením Daniela Vávry a Martina Klímy pořádá soutěž.

Fanoušci „realistického Skyrimu bez draků a magie“ mohou soutěžit o pět dioramat s figurkami hlavního hrdiny Jindřicha.

Chcete-li mít šanci vyhrát, musíte vývojářům napsat, svůj oblíbený moment z Kingdom Come: Deliverance, případně jak jste se o hře dozvěděli. Eventuálně popsat jakýkoli jiný příběh, který se ke hře váže.

Příspěvek lze napsat na Facebook, Twitter nebo na kartu hry na Steamu. Uzávěrka je 7. 7. 2022 a vítězové budou vyhlášeni krátce poté. Klidně můžete napsat na všechny tři platformy. V takovém případě bychom doporučovali napsat pokaždé něco jiného.

]]>
2022-06-28T09:44:37+02:00 2022-06-28T09:43:54+02:00 30
https://indian-tv.cz/clanek/zdevastovana-metropole-ve-fallout-london-0bzgg9 Zdevastovaná metropole ve Fallout: London - INDIAN Ambiciózní fanouškovská modifikace Fallout London pro Fallout 4 obdržela plnohodnotný trailer, který ukazuje zdevastovanou britskou metropoli. Nechybí dominanty města i typické počasí. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Ambiciózní fanouškovská modifikace Fallout London pro Fallout 4 obdržela plnohodnotný trailer, který ukazuje zdevastovanou britskou metropoli. Nechybí dominanty města, včetně Big Benu, ruin slavného Londýnského oka (London Eye) a zničené Národní galerie.

Vidět můžeme také typické počasí s deštěm a mlhou, stejně tak jízdu na kole, bojové slony a několik záběrů, v nichž hráč pluje malou loďkou po řece, pravděpodobně jde o Temži. To naznačuje, že by se v modifikaci mohlo objevit několik zajímavých způsobů dopravy.

Jen se zatím moc nenamlsejte, protože Fallout London vyjde až někdy v roce 2023. Mod bude dostupný pouze na PC a ke spuštění bude potřeba vlastnit Fallout 4 se všemi doplňky.

Co se nového Falloutu přímo od Bethesdy týče, tak na něj dojde až po Starfieldu a The Elder Scrolls 6.

Podívejte se ještě na dřívější gameplay záběry:

]]>
2022-06-28T09:38:35+02:00 2022-06-28T09:38:35+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/zapiste-si-do-kalendare-datum-vydani-mario-rabbids-89u68m Zapište si do kalendáře datum vydání Mario + Rabbids: Sparks of Hope - INDIAN Do kalendáře si můžete poznamenat datum vydání Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Taktická dobrodružná strategie, která je pokračováním vychvalovaného Mario + Rabbids Kingdom Battle, vyjde na podzim. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Do kalendáře si můžete poznamenat datum vydání Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Taktická dobrodružná strategie, která je pokračováním vychvalovaného Mario + Rabbids Kingdom Battle, vyjde 20. 10. letošního roku exkluzivně na Nintendo Switch.

Datum se předčasně objevil na samotném internetovém obchodě Ubisoftu. Mezitím byla informace ze stránek odstraněna, ale důkazy nadále kolují internetem. Je dost možné, že oficiálně bude vše potvrzeno dnes ve tři odpoledne. V tu dobu proběhne zhruba 25minutový menší Nintendo Direct věnován titulům, které tvoří partneři.

Insider Tom Henderson ovšem tvrdí, že hru ukáže Ubisoft na samostatné akci den poté, tedy 29. 6.

Mario, Luigi, Princezna Peach, Rabbid Peach, Rabbid Luigi a jejich přátelé se znovu vydávají na dobrodružství napříč galaxií s cílem porazit zlovolné entity a zachránit jejich společníky, Sparky. Objevujte planety v celé galaxii, odhalte tajemství a plňte úkoly, dočteme se v popisku Mario + Rabbids: Sparks of Hope.

Očekávaná Switch exkluzivita tak vyjde v měsíc, na kdy je hlášena také Switch verze No Man’s Sky (7. 10.) nebo A Plague Tale: Requiem (18. 10.).

]]>
2022-06-28T10:15:15+02:00 2022-06-28T09:20:37+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/ubisoft-potvrdil-ucast-na-gamescomu-co-ukaze-6922la Ubisoft potvrdil účast na Gamescomu. Co ukáže? - INDIAN Po vynechání červnových prezentací Ubisoft hlásí, že se zúčastní Gamescomu. Na srpnovém veletrhu, který se koná digitálně a fyzicky od 24. do 28. 8. Co můžeme od Ubisoftu očekávat? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po vynechání červnových prezentací Ubisoft hlásí, že se zúčastní Gamescomu. Na srpnovém veletrhu, který se koná digitálně a fyzicky od 24. do 28. 8., tak nebudou vývojáři a vydavatelé známých značek chybět.

Ubisoft jde proti proudu, už dříve řada průmyslových gigantů potvrdila, že na Gamescomu nebude. Mezi nimi Sony, Nintendo, Activision Blizzard a Take-Two Interactive. Naopak Bandai Namco a Embracer Group se zúčastní.

Co můžeme od Ubisoftu čekat? Je nepravděpodobné, že bude odhalen nový díl Assassin's Creed. Firma totiž nedávno prozradil, že budoucnost série představí na vlastní akci v září. Otázkou zůstává také nový obsah do Assassin's Creed Valhalla, když nedávno byla představena poslední epizoda Eivorova příběhu, což naznačuje, že jde o poslední z velkých rozšíření hry.

Proslýchá se, že v červenci dojde ke znovu představení pirátské akce Skull and Bones, tak na to může navázat prezentace na Gamescomu. Máme tady také Avatar: Frontiers of Pandora, Mario + Rabbids Sparks of Hope, The Settlers, The Division Heartland, Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Beyond Good & Evil 2.

Poslední dvě hry mají problematický vývoj, ale možná je Ubisoft připomene, aby se na ně náhodou nezapomnělo. Co byste rádi viděli?

]]>
2022-06-28T09:23:22+02:00 2022-06-28T08:57:53+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/trailer-pripomina-vydani-f1-22-co-hra-nabizi-9wqeh5 Trailer připomíná vydání F1 22. Co hra nabízí? - INDIAN Minutový trailer připomíná, že vychází F1 22. Další díl oficiálních závodů Formule 1 od Codemasters si od dnešního dne mohou užívat majitelé dražší Champions Edition. Ostatní se dočkají brzy. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Minutový trailer připomíná, že vychází F1 22. Další díl oficiálních závodů Formule 1 od Codemasters si od dnešního dne mohou užívat majitelé dražší Champions Edition. Ve standardní edici vyjde hra 1. 7. na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

F1 22 přináší vše ze světa královny motorsportu, například kariéry v MyTeam a MyDriver, jednotlivé závody, Podium Pass a další. Bohužel chybí loňský příběhový režim Braking Point ve prospěch F1 Live, lifestylové aktivity, v níž můžete odemykat a závodit se superauty, upravovat svého avatara různým značkovým oblečením, zdobit obytný prostor a další.

To nahrává multiplayeru, protože váš sociální prostor mohou navštěvovat různí hráči. K dispozici jsou samozřejmě i další funkce, jako například noví komentátoři, aktualizované tratě a nová trať Miami International Autodrome.

Pokud byste se raději soustředili na funkci šéfa závodní stáje, podívejte se na F1 Manager 2022 od tvůrců Planet Zoo.

]]>
2022-06-28T08:51:24+02:00 2022-06-28T08:51:24+02:00 0
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/bobby-kotick-se-nikdy-nezmeni-adol6k Bobby Kotick se nikdy nezmění... - INDIAN Zatímco herní společnosti hromadně vydávají vyjádření ohledně podpory lidských práv, Bobby mlčí a podporuje druhou stranu. Novinky, a jak důležité je mít kvalitní QA! To vše v dnešním dílu 90HODIN. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Zatímco herní společnosti hromadně vydávají vyjádření ohledně podpory lidských práv, Bobby mlčí a podporuje druhou stranu. Novinky, a jak důležité je mít kvalitní QA! To vše v dnešním dílu 90HODIN.

]]>
2022-06-27T22:02:47+02:00 2022-06-27T22:02:47+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/vzestup-a-pad-overwatche-co-vedlo-k-jeho-zachrane-i-28ntvz Overwatch – co vedlo k jeho záchraně i pádu? - INDIAN Už za několik měsíců nás po dlouhé době čeká vydání hry Overwatch 2. Nejen ta, ale i první díl si prošly velmi zajímavou historií, na kterou se podrobně podíváme v tomto tématu. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Se studiem Blizzard Entertainment to není v poslední době vůbec jednoduché. Nevycházejí nové hry, a když už ano, tak mluvení o nich je jednom škoda slova (koukáme na tebe Diablo Immortal), updaty do těch existujících her se posouvají spíše k horšímu než k lepšímu a sama společnost se dostává do nespočtu soudních sporů. Určitě jste zaregistrovali obrovskou kauzu ohledně firemní kultury a obtěžování na pracovišti, která se bezpochyby podílela na faktu, že Activision Blizzard bude v dohledné době odkoupen Microsoftem. Tento problém jsme však rozebrali už několikrát a rádi bychom se dnes spíše zaměřili na jednu z největších her právě od Blizzardu – Overwatch.

Vzhledem k nedávnému ukončení první bety Overwatche 2 a nadcházející druhé betě jsme si totiž v redakci sedli a tak nějak začali polemizovat, kde se obzvlášť s touhle hrou, respektive teď už sérií, vlastně stala chyba. Vždyť šlo přece o první úplně nové universum od Blizzardu po 18 letech. A co víc, šlo o dost populární multiplayerovou střílečku, kterou milovali běžní i profesionální hráči. Dokonce si odnesla několik prestižních ocenění včetně hry roku na The Game Awards. Jenže posledních několik let jako kdyby se její vývoj zastavil. Jako kdyby se na hru zcela zapomnělo a byla udržována jen recyklovaným obsahem a novými kosmetickými předměty. Tohle přece není něco, co bychom od Blizzardu čekali.

Vzhledem k tomu, že je vydání Overwatche 2 už na dohled, bychom se tedy dnes rádi podívali právě na to, co se s Overwatchem vlastně stalo a zda druhý díl bude vůbec někoho zajímat. Kvůli tomu se však musíme nejdříve vůbec podívat, proč byl první díl populární a co ho natolik odlišilo od jiných multiplayerových stříleček.

Overwatch se řadí do takzvaného hero shooter žánru. Náznaky jeho původu můžeme vysledovat až například do roku 1999 k Team Fortress Classic nebo do roku 2002 k Battlefieldu 1942. Moderní verze tohoto žánru se však prosadila kolem roku 2007 zejména zásluhou Team Fortress 2. Označení hero shooter by se česky dalo přeložit jako střílečka s hrdiny. A přesně o to jde. Ve hře tohoto žánru si zpravidla můžete vybrat postavu se specifickým vzhledem a schopnostmi, která určuje styl, jakým budete hrát. Nemusí samozřejmě jít pouze o hrdiny, jak je známe z filmů; spíše jsou tím myšlené předem určené a existující postavy. Například v Rainbow Six Siege hrajete za smyšlené operátory skutečných speciálních jednotek, zatímco v Overwatchi se jedná o kompletně vymyšlený svět plný futuristických vynálezů.

Hero shooter žánr však dosáhl skutečné popularity teprve nedávno. A to právě v roce 2014, kdy byl oznámen Battleborn od Gearbox Software a pár měsíců na to Overwatch od Blizzardu. Obě hry pak vyšly o dva roky později. Overwatch se dočkal obrovského úspěchu, a tak není divu, že se spousta dalších titulů pokusila naskočit na rozjetý vlak. V roce 2018 vyšla podobně vypadající free to play hra Paladins, rok poté přišla battle royale akce Apex Legends a objevily se i další méně populární hry – Lawbreakers, Gigantic, Dirty Bomb, Evolve nebo Rocket Arena. Mohli bychom sem zařadit i předtím zmíněné Rainbow Six Siege nebo třeba Valorant od Riot Games.

]]>
2022-06-28T10:06:20+02:00 2022-06-27T20:44:19+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/avatar-reckoning-teaser-trailer-hfcv0s V mobilní střílečce Avatar: Reckoning budete zachraňovat Pandoru - INDIAN Svět Jamese Camerona brzy navštívíme nejen v nadcházejícím filmu Avatar: The Way of Water, ale také ve dvou hrách. Jedna je od Ubisoftu, druhá bezplatnou RPG střílečkou pro mobily. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Svět Jamese Camerona brzy navštívíme nejen v nadcházejícím filmu Avatar: The Way of Water, ale také ve hře Avatar: Frontiers of Pandora od Ubisoftu pro PC a konzole, stejně tak v mobilní hře Avatar: Reckoning.

S bezplatným masivně multiplayerovým RPG titul Avatar: Reckoning se můžeme dnes seznámit skrz teaser trailer. Ten láká na tajemnou Pandoru s rozsáhlým a detailním prostředím, včetně rozmanité flóry a fauny.

Tenhle výlet by měl hodně lákat fanoušky Avatara, slibovány jsou totiž dosud neviděné regiony Pandory, kde budou i nové klany Na'vi. Jednoho takového bojovníka si vytvoříte, abyste s ním chránili svůj domov před jednotkami RDA, které těží přírodní zdroje a ničí planetu.

Vývojáři ze studia Archosaur Games hru popisují jako inovativní střílečku s RPG prvky, která vychází z filmového hitu. Pokud vám vadí spolupráce s ostatními hráči, případně boj proti nim v PvP, tak připraveny budou i mise pro jednoho hráče. Dále intenzivní a náročné dungeon raidy pro více hráčů.

Avatar: Reckoning dorazí na Android a iOS někdy během příštího roku.

]]>
2022-06-27T17:59:16+02:00 2022-06-27T17:59:16+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/lost-ark-spoji-sily-se-zaklinacem-7h7aq3 Lost Ark spojí síly se Zaklínačem - INDIAN Během konference LOA ON Summer se vývojáři masivně multiplayerového RPG titulu Lost Ark pochlubili tím, co do této bezplatné hry chystají. Zaklínačem to rozhodně nekončí. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Během konference LOA ON Summer se vývojáři masivně multiplayerového RPG titulu Lost Ark pochlubili tím, co do této bezplatné hry chystají.

Nejzajímavější informací z konference je chystaná spolupráce se Zaklínačem 3 od CD Projektu RED. Společnost Smilegate dodala, že crossover chce spustit během letošní zimy. To platí zatím pouze pro korejské servery.

Během přenosu byl ukázán trailer na novou třídu. Jmenuje se Aeromancer a na korejské servery se dostane 6. 7. letošního roku. Jak název napovídá, tato třída je úzce spjata s počasím a údajně dokáže využívat různé počasí i ve svůj prospěch. Jinak spoléhá na vysokou pohyblivost a její útoky lze kombinovat do smrtících komb.

]]>
2022-06-27T17:33:42+02:00 2022-06-27T17:33:42+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/na-nejocekavanejsi-hre-steamu-se-podileji-dobrovolnici-59fft9 Na nejočekávanější hře Steamu se podílejí neplacení dobrovolníci - INDIAN Masivně multiplayerový akční RPG survival The Day Before, který vypadá jako The Division smíchaný s The Last of Us, překvapuje nejen tím, že jde o nejočekávanější hru na Steamu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Masivně multiplayerový akční RPG survival The Day Before, který vypadá jako The Division smíchaný s The Last of Us, překvapuje nejen tím, že jde o nejočekávanější hru na Steamu, ale také novou informací.

Projekt je postaven na myšlence dobrovolnictví, což je ideologie celého studia Fntastic, které dosud vytvořilo akorát Propnight, klon Dead by Daylight má na Steamu smíšené uživatelské recenze.

Firma zdůrazňuje, že každý se může stát dobrovolníkem na částečný úvazek a přispět tak komunitě. Stačí se přihlásit.

Slibovány nejsou peníze, ale „skvělé odměny, certifikáty o účasti a kódy zdarma“. Co se práce týče, zmíněny jsou různé úkoly, například práce na překladech, moderování komunity i vytváření speciální funkcí.

Jinými slovy, dobrovolníci jsou i mezi těmi, co samotnou hru vyvíjejí. Oficiální stránky dokonce tvrdí, že každý ve studiu je dobrovolníkem - placeným (tedy zaměstnancem na plný úvazek), nebo neplaceným.

The Day Before bylo nedávno odloženo na 1. 3. 2023. Hra je vytvářena v Unreal Enginu 5 a vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na Steamu si hru do seznamu přání přidalo více než 170 tisíc lidí.

]]>
2022-06-27T16:58:22+02:00 2022-06-27T16:51:43+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/dalsi-konkurence-pro-steam-deck-utahne-elden-ring-i-ya82pr Další konkurence pro Steam Deck? Utáhne i velmi náročné hry - INDIAN Handheldů sice bylo dost, firmy ale z ukazováním nových kousků nekončí. Nyní svou konzoli představila i společnost AOKZOE. Ukázala nám, že na ní pojede třeba Cyberpunk 2077 nebo Elden Ring. Adam Kurfürst https://indian-tv.cz/r/kurfy

Steam Deck se v posledních měsících stal jednou z nejdiskutovanějších konzolí, po jeho uvedení se však začaly objevovat i handheldy konkurenčních společností, obzvláště těch čínských. Nedávno jsme se zaměřili třeba na AYANEO Geek 2.

U něj to ale zdaleka nekončí. Svým výtvorem se nově pochlubila i společnost AOKZOE, jež představila stejnojmennou konzoli. Ta disponuje čipem AMD Ryzen 7 6800U, jenž se mimochodem nacházel i v kouscích AYANEO Geek 2 nebo AYANEO 2. Grafikou je přitom Radeon 680M, u níž se potvrdilo, že dokáže podat lepší výkon než Steam Deck. TDP se má pohybovat okolo 14 až 28 wattů.

Handheld od AOKZOE disponuje 8palcovým IPS panelem o rozlišení 1920x1200 pixelů. Vedle něj se z obou stran nachází tlačítka, na která můžeme být zvyklí z ovladačů. Některým technologickým fanouškům se ale nelíbil vzhled d-padu a doufají, že jej společnost ještě pozmění.

Firma dokonce ukázala, jak na konzoli běží samotné herní tituly. V YouTube videu si tak můžete všimnout, že se na ní dá bez problémů hrát Cyberpunk 2077, Elden Ring nebo Forza Horizon 5. Počet snímků se až na Cyberpunk, kde sem tam klesl i na 53, držel nad hranicí 60.

Pokud vás konzole zaujala, můžete se přihlásit k odběru novinek na oficiálních internetových stránkách, společnost totiž uvádí, že vás v době zahájení předprodeje, což bude v červenci letošního roku, kontaktuje. Odesílání tohoto handheldu zákazníkům odstartuje v září.

]]>
2022-06-27T13:54:23+02:00 2022-06-27T13:54:23+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/kdo-muze-za-zpackany-cyberpunk-2077-4w1xz8 Kdo může za zpackaný Cyberpunk 2077? Zpráva tvrdí, že selhala externí firma - INDIAN CD Projekt RED si na testování Cyberpunku 2077 najal externí firmu, která podle 72stránkového dokumentu měla lhát a posílat polskému týmu tisíce relativně nesmyslných hlášení o chybách. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Zaklínač 3: Divoký hon nebyl v den vydání bez chyb, ale na počítačích i konzolích se dal bez větších problémů hrát stejně jako jiné velké tituly poslední doby. V případě velmi očekávaného Cyberpunku 2077 byla ale situace úplně odlišná.

Zástupci polského studia CD Projekt RED před vydáním Cyberpunku 2077 ujišťovali o kvalitě hry. Dokonce se mluvilo o takzvaném day one patchi, který opraví většinu chyb v úvodních kapitolách hry, aby je hráči neviděli. To vše a mnohem víc vedlo hráče k tomu, že vývojáři při prezentacích Cyberpunku 2077 lhali o výsledné kvalitě a zatajili chyby a problémy.

Korunu všemu nasadila omluva, v níž CD Projekt RED tvrdil, že testování neodhalilo všechny podstatné chyby. Vzhledem k tomu, o jak rozsáhlý titul jde, tak by to z části mohla být pravda. Ale stále to nevysvětlovalo samotné problémy s optimalizací a větší chyby, kterých si musel každý tester všimnout.

Teď se ukazuje, že minimálně z části za kvalitu Cyberpunku 2077 může externí rumunská firma Quantic Lab. Tu si CD Projekt RED najal na testování a zajištění kvality (QA). 72stránkový dokument, který obdržel youtuber Upper Echelon Gamers od svého informátora, odhaluje, že CD Projekt RED společnost Quantic Lab obviňuje z těchto věcí:

- Quantic Lab nadhodnotila velikost svého týmu, který testuje Cyberpunk 2077, aby si udržela smlouvu.

- Quantic Lab tvrdila, že se její tým skládal ze zkušených pracovníků, ale místo toho šlo o juniory s méně než půlroční praxí v QA.

- Quantic Lab měla denní kvótu nahlášených chyb, což vedlo k tomu, že CDPR dostával od testerů tisíce relativně nesmyslných hlášení o chybách, která zabírala spoustu času a způsobovala, že problémy, které hru rozbíjely, nebyly nalezeny a nebyly upřednostněny.

Pokud jsou informace správné, tak tady máme velkou kauzu, ke které se ale ani jedna ze zúčastněných stran nevyjádřila.

]]>
2022-06-27T15:00:42+02:00 2022-06-27T11:30:32+02:00 35