INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2022-01-28T18:09:42+01:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/clanek/hraci-loni-v-obchode-epicu-utratili-840-milionu-dolaru-p0npxt Hráči loni v obchodě Epicu utratili 840 milionů dolarů. Rozdávání her bude pokračovat - INDIAN Epic Games Store bude pokračovat v rozdávání her zdarma. Tato strategie totiž společnosti vychází a v loňském roce do digitálního obchodu přilákala další miliony počítačových hráčů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Epic Games Store bude pokračovat v rozdávání her zdarma. Tato strategie totiž společnosti vychází a v loňském roce do digitálního obchodu přilákala další miliony počítačových hráčů. Vyplývá to z nejnovějších statistik, které Epic Games zveřejnil.

Za rok 2021 má Epic Games Store přes 194 milionů uživatelů. To je o 34 milionů více než v roce 2020. Denní počet aktivních uživatelů dosáhl vrcholu 31,1 milionu a maximální počet souběžných uživatelů je 13,2 milionu. Měsíční počet aktivních uživatelů v prosinci dosáhl vrcholu 62 milionů uživatelů, což je 11% nárůst oproti 56 milionům v roce 2020.

Prostřednictvím obchodu hráči loni utratili přibližně 840 milionů dolarů. To je o 20 % více než v roce předešlém. Přes 300 milionů dolarů (36 %) utratili hráči za hry od partnerů Epicu. Epic Games Store v současné době nabízí 917 titulů, což je dvojnásobek toho, co bylo k dispozici v roce 2020.

Co se her zdarma týče, tak v průběhu roku 2021 bylo rozdáno 89 titulů. Hráči si do knihovny přidali 765 milionů kopií. Epic hodlá v nastoleném trendu pokračovat, a i v roce 2022 chce každý týden rozdávat hry zdarma.

Také přišla řeč na novinky. Chystají se propracované profily hráčů a vývojáři by se rádi věnovali také správě knihoven a stahování. To zahrnuje možnost upřednostnit a zařadit vybrané hry do fronty ke stažení, více možností, které pomohou filtrovat a organizovat knihovnu her, a další.

Příznivci Epic Games Store se mohou těšit také na další integraci sociálních funkcí, počínaje hodnocením a anketami řízenými hráči a prostor pro možnost sledovat aktualizace her a novinky o těch, které hráči vlastní nebo sledují. Půjde o takzvané Game Huby.

]]>
2022-01-28T19:08:22+01:00 2022-01-28T18:09:42+01:00 20
https://indian-tv.cz/clanek/servery-titulu-hyper-scape-konci-svuj-provoz-omb1zf Battle royale od Ubisoftu nezlákal hráče, Hyper Scape končí - INDIAN Hyper Scape byl zvláštním pokusem z dílny Ubisoftu vytvořit nový battle royale ve vertikálním prostředí, bohužel si svou hráčskou základnu nenašel a jeho konec je dost blízko. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

V době, kdy byly hry typu Fortnite nebo Apex Legends na vrcholu herního průmyslu, se Ubisoft rozhodl uloupnout si slávu tohoto boomu. A tak vznikl Hyper Scape, battle royale, který se odehrával mezi budovami města a jeho hlavními taháky byl vertikální pohyb, rychlá akce a free-to-play.

Titul samotný není nijak špatný a své fanoušky určitě našel, bohužel ale neoslovil masy hráčů a od doby, co byla hra vydána se celkově dočkala pouze tří sezón, z nichž poslední přišla v březnu minulého roku a od té doby vývojáři o titul neprojevili žádný zájem. Na Twitchi neměla skoro žádnou odezvu, přestože diváci měli možnost interagovat prostřednictvím hlasování a mohli rozhodnout, kde se bude další zápas odehrávat, nebo jaký druh modifikací se zapne.

Rozhodli jsme se vytvořit vertikální, rychlou střílečku na blízko a jsme nesmírně vděční naší komunitě, že se k nám na této cestě připojila. Klíčové poznatky z této hry využijeme v budoucích produktech,“ uvedl Ubisoft ve svém prohlášení.

Dále pokračoval: „Komunitě Hyper Scape děkujeme za vaši vášeň a oddanost světu Neo Arcadia jak ve hře, tak mimo ni. Vaši oddanosti hře, kterou jsme vybudovali, si budeme navždy vážit.“

Společnost se pro malý úspěch titulu rozhodla ukončit provoz serverů, ten nastane 28. 4. Do té doby bude možno hru hrát na PC, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One a Xboxu Series X|S.

]]>
2022-01-28T17:49:49+01:00 2022-01-28T17:49:49+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/z-nove-doby-temna-ma-vzejit-novy-usvit-lidstva-t0mb09 Z nové doby temna má vzejít nový úsvit lidstva v Dying Light 2 - INDIAN Před více než dvaceti lety jsme doufali, že vir v Harranu porazíme, ale po těžkém boji jsme prohráli a civilizace upadla zpátky do období temna. A teď – bohužel – prohráváme znovu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Článek vznikl v rámci placené spolupráce: Před více než dvaceti lety jsme doufali, že vir v Harranu porazíme, ale po těžkém boji jsme prohráli a civilizace upadla zpátky do období temna. A teď – bohužel – prohráváme znovu. Město, jedna z posledních velkých lidských osad, je rozervané konfliktem. Přesto všechno máme pořád ještě naději. Naději, že z nové doby temna vzejde nový úsvit lidstva. Nejprve ale musíme projít trýzní a velkým nebezpečím, abychom se později mohli radovat a užívat si života bez obav z toho, co přijde s další temnou nocí.

V akčním survivalu Dying Light 2 Stay Human se stanete poutníkem, jenž má moc změnit osud Města. Před vámi je ale další tajemný úkol. Musíte se vydat do bojové zóny, abyste porozuměli vzpomínkám, které vás pronásledují, a zajistili pravdu. V této bojové zóně se setkáte s novými typy nakažených toužícími po krvi i s nevyzpytatelnými lidmi, kteří jsou chamtiví a je jim často všechno jedno. V tomhle nepředstavitelném „pekle“ se musíte rychle zorientovat, vybrat si stranu a rozhodnout o svém osudu, a s největší pravděpodobností o osudu celého lidstva.

Vaše rozhodnutí budou mít dalekosáhlé následky. Budou utvářet nejen vzhled Města a jeho vybavení, ale také příběhy jednotlivých frakcí a ovlivňovat životy nejrůznějších banditů nebo odpadlíků přežívajících v post-apokalyptickém světě, ať už ve Městě nebo v blízkých osadách.

Dokážete unést tuhle všechnu tíhu a postavit se výzvám, které jsou kilometry daleko od nejdivočejších snů? Váháte?! Tak neváhejte! Dobrodružství s brutálním akčním bojem a parkourem budete moci prožít nejen sami, ale také v kooperaci pro dva až čtyři hráče. Hlavně nezapomeňte na jednu důležitou věc: ať se děje cokoliv, zůstaňte člověkem.

Hra Dying Light 2 Stay Human vyjde 4. února 2022 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S. U všech platforem budou k dispozici české titulky.

]]>
2022-01-28T15:28:11+01:00 2022-01-28T15:28:09+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/maji-se-hry-fifa-a-pes-obavat-hlasi-se-bezplatne-ufl-2yrbv0 Mají se hry FIFA a PES obávat? Hlásí se bezplatné UFL s ambasadorem Cristianem Ronaldem - INDIAN Je to tady. Britské studio Strikerz Inc. po měsících lákání odhalilo svou bezplatnou fotbalovou hru UFL, kterou hodlá vyzvat giganti tohoto žánru, série FIFA od EA Sports a PES od Konami. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Je to tady. Britské studio Strikerz Inc. po měsících lákání odhalilo svou bezplatnou fotbalovou hru UFL, kterou hodlá vyzvat giganti tohoto žánru, série FIFA od EA Sports a PES od Konami.

Titul se nachází v závěrečné fázi vývoje a cílí na všechny hráče, kteří chtějí skutečnou fotbalovou hru, jež bude odolná vůči problémům a přinese potřebnou změnu. Lákáni jsme na férový zážitek postavený zejména na dovednostech a žádných možnostech platby za výhru.

„Jsme fotbaloví fanoušci a vášniví hráči – fotbalové videohry hrajeme už léta a přesně víme, co lidé chtějí v simulaci vidět. Chceme od základu přetvořit fotbalové videohry a nabídnout hráčům po celém světě revoluční, vzrušující a poctivý herní zážitek,“ tvrdí Eugene Nashilov, generální ředitel Strikerz Inc.

„Ve Strikerz Inc. si velmi vážíme toho, co bylo v průběhu let ve fotbalových hrách vytvořeno. Zároveň však cítíme, že komunita touží po změně. Naším cílem s UFL je vytvořit hru, která bude odolná vůči problémům, jež blokují pokrok v tomto žánru,“ dodal během prezentace prvních gameplay záběrů. V nich se UFL neprezentuje špatně. Po grafické stránce jistě ostudu neudělá a detaily fotbalistů jsou také povedené.

UFL nabídne hodnocené i nehodnocené režimy, chybět nemůže hraní offline a zápasy 2v2, 3v3 a blíže nespecifikované speciální událostí. Hlavní ale je globální online fotbalová liga UFL. V té si hráči vytvoří vlastní tým a budou hrát v rámci „spravedlivého systému zápasů“ založeného na divizích. Divize budou probíhat po celý rok a jsou propojeny, týmy z nižších divizí se tak mohou dostat do vyšších stejně jako ve skutečném fotbalu.

Zápasy mají být založeny na dovednostech každého hráče. Čím více budete hrát a vyhrávat, tím více příležitostí máte mít pro posílení svého týmu, nejen v rámci nákupu nových hráčů, ale také tréninku týmu.

Postupem času tvůrci UFL představili ambasadory hry v podobě Oleksandra Zinčenka (Manchester City FC), Roberta Firmina (Liverpool FC), Romela Lukaka (Chelsea FC) a Kevina De Bruynea (Manchester City). Nyní přišla řada na jednoho z nejlepších fotbalistů planety, držitele pěti Zlatých míčů FIFA – Cristiana Ronalda.

UFC nemůže a ani nechce soupeřit s FIFOU o licence. Místo toho chce přinést další úroveň spojení mezi kluby a jejich fanoušky. Proto budou postupně odhaloval a uzavírat smlouvy s partnerskými kluby z celého světa.

Ve hře se určitě objeví týmy:

 • AS Monaco (Francie)
 • Besiktas JK (Turecko)
 • Borussia Mönchengladbach (Německo)
 • Celtic (Skotsko)
 • Rangers (Skotsko)
 • Šachtar Doněck (Ukrajina)
 • Sporting CP (Portugalsko)
 • West Ham United (Anglie)

Co se hráčů týče, očekává se licence pro přibližně 5000 skutečných fotbalistů.

Datum vydání ještě odhaleno nebylo. Jisté je, že po šesti letech vývoje vyjde ULF v letošním roce. Cílovými platformami jsou PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One.

]]>
2022-01-28T12:17:23+01:00 2022-01-28T12:30:00+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/do-apex-legends-prichazi-nova-sezona-esphh7 Do Apex Legends přichází nová sezóna a spolu s ní příležitost, jak získat 3 postavy zdarma - INDIAN Do Apex Legends přichází nová postava, Mad Maggie, a spolu s ní nám studio Respawn nadělí hned 3 postavy zdarma. V článku se dozvíte, co je potřeba udělat, abyste je získali. Vladimír Kozák https://indian-tv.cz/r/LowPeak

Nová sezóna v Apex Legends s názvem Defiance se blíží a spolu s ní přišel trailer, který nám odhalil trochu více o nové postavě, která bude přidána v rámci 12. sezóny.

Nová postava jménem Mad Maggie byla doslova vržena do herního světa, jakožto rozsudek jejího soudu. V traileru je vidět i setkání Fuse, starší postavy série, s Maggie. Tyto dvě postavy byly přáteli, ale jejich neshody připravily Fuse o ruku, a tak není úplně nadšený, že se vidí s Maggie. Detailněji jsme se o minulosti nové hrdinky rozepsali v předešlém článku.

V nové sezóně spolu s Maggie přichází i nová verze mapy Olympus, která byla, jak už je zvykem, značně předělána. Také se můžeme těšit na nový a časově omezený herní mód Control. Jedná se o režim devíti hráčů proti devíti, který bude možno hrát po dobu tří týdnů od začátku sezóny. Přidán bude také nový Battle Pass.

Hráči, kteří spustí hru:

 • Mezi 8. a 15. únorem zdarma obdrží postavu Octane a 3 tematické balíčky.
 • Hraním Apexu mezi 15. a 22. únorem hráči dostanou postavu Wattson a další tři balíčky.
 • Pokud od 22. února do 1. března zapnete hru, tak získáte Valkyrii a k tomu jeden legendární balíček spolu s třemi tematickými balíčky.

Apex Legends: Defiance dorazí 8. 2.

]]>
2022-01-28T12:07:46+01:00 2022-01-28T12:07:44+01:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/navrhnete-a-spravujte-vlastni-univerzitu-v-two-point-campus-lydoky Navrhněte a spravujte vlastní univerzitu v Two Point Campus. Se studenty si užijete zábavné a podivné kurzy - INDIAN Od tvůrců Two Point Hospital přichází manažerská strategie, kde máte možnost navrhnout a spravovat vlastní kampus. Hra bude v den vydání dostupné také v předplatném Game Pass pro PC a konzole Xbox. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po správě nemocnice v Two Point Hospital dostaneme možnost řídit a navrhovat vlastní univerzitu. Pokud se na tuhle hru těšíte, tak vyjde 17. 5. letošního roku na PC, poslední dvě generace konzolí Xbox a PlayStation a Nintendo Switch. Ve stejný den bude dostupná také v předplatném Game Pass pro Xbox a PC.

V Two Point Campus budete moci postavit kampus svých snů a zároveň utvářet životy svých studentů tak, abyste jim poskytli dobrodružství na celý život, plné smysluplných vztahů, zábavných mimoškolních aktivit a samozřejmě špičkového vzdělání. Šťastní studenti a dobré známky totiž povedou ke zvýšení prestiže kampusu, což znamená, že můžete zapsat více studentů a shodou okolností vydělat více peněz.

Než typické akademické obory si studenti v Two Point Campus užijí spoustu podivných a úžasných kurzů, jako je gastronomie, kde se naučí, jak připravovat nadrozměrné kulinářské speciality. Technologicky smýšlející studenti se mohou zúčastnit hodin robotiky, kde se věda, učitelé a studenti setkávají, aby postavili obří roboty. Každý student má své vlastní jedinečné charakterové rysy, takže se musíte ujistit, že uspokojíte všechny jejich jedinečné potřeby, abyste z nich vyvinuli všestranné jedince, kteří budou hrdí na odkaz vaší univerzity.

„Stejně jako nemocnice v Two Point Hospital, tak i Two Point Campus je okouzlující, přístupný a propracovaný simulátor pro správu,“ uvádí tisková zpráva. Poprvé dostaneme možnost postavit svůj kampus od základu. „Navrhněte stylové koleje pro své studenty, vytyčte okrasné stezky a lesy a vylepšete svůj kampus pomocí nových, snadno použitelných kreativních nástrojů, abyste si postavili své vlastní vzdělávací mistrovské dílo.“

]]>
2022-01-28T11:12:21+01:00 2022-01-28T11:12:19+01:00 0
https://indian-tv.cz/recenze/inscryption-3ic9gt Inscryption je s̷̢̟͇̖̩̑͂͑̃̈́̊͌͝͝k̶̪̜̼͙̀͛̓̐́̆̏͝͝͝͝v̸̥̗͓̲̻̖̺̩̯̰̟͈͐͗̌͌̃̔̌͘ě̴͈͇͔̬̼̘̤̬̞͕̙̫̝̜́͑͌̃́̍͊́̌̂̚l̵͙͕͈̠̞͕͚̮̣͓̲̫̖̙͛ą̸̳̖̯͇̱͓͇̱̖̜̬́͂͆͆̓̾̅̓́̍͘̕͜ ̵̨̛̛̳͇̝̺̮̘̖̩̪̪͎̣̀̾̈́̃̇̄̏̏̾̐́͜ hra, recenze je v pořádku - INDIAN Horor, který není děsivý, protože obsahuje monstra či strašidelnou hudbu, ale protože dělá to, co normální hra dělat nemá. Barbora Šalandová https://indian-tv.cz/r/wrii

Pokud zvažujete koupi Inscryption, tak technicky vzato nepotřebujete tuto recenzi, rovnou si ho jděte koupit. Tím vás tedy nechci nijak odradit od čtení, ale pravda je, že Inscryption je prostě fakt dobrá hra, která bude bavit, nebojím se říct, naprosto každého. Navíc vám o ní nemůžu nic moc povědět, protože obsahuje tolik zvratů, změn herních mechanik, střídání prostředí a jednoduše tolik překvapení, že ve výsledku můžu mluvit jen o prvním aktu, protože všechno ostatní jsou strašně velké spoilery. Jo, dneska to bude zábavné. Vítám vás u naší recenze na šíleně perfektní a úžasnou indie hru jménem Inscryption.

Kouzlo tohoto titulu se skrývá v jeho neustálém míchání herních žánrů. V základu se jedná o karetní hru o stavění vašeho balíčku, stejně tak bychom ale mohli říct, že Inscryption má i prvky akčního roguelite, únikových logických her, souls-like RPG a full motion videa. Základem příběhu je – přinejmenším v prvním aktu – vaše hraní jakési karetní verze DnD se záhadnou bytostí na druhé straně stolu. Jednoduše řečeno jste zamčeni uvnitř jedné místnosti, musíte se dostat ven a jediný způsob, jak se svému cíli přiblížit, je hrát kampaň, ve kterém souboje s nepřáteli jsou karetní souboje. Jak budete postupovat hrou, začnou se ovšem dít zvláštní věci, vaše karty ožijí a začnou na vás mluvit. Tvrdit vám, že znají způsob, jak se odsud dostat, a pomáhat vám řešit hádanky, které jsou rozmístěné po chatě, v níž jste uvězněni. Tohle vše je ovšem v podstatě jen začátek, Inscryption se svým příběhem dělá spoustu hodně ostrých otoček, a tak vám pro jistotu nebudu o ději hry říkat nic víc.

Karetní hra, která je základem celého Inscryption, není nijak těžká, ale přesto se v ní dá takticky uvažovat. Dle mého se vývojáři povedl perfektní mix toho, jak udělat zábavnou lehce strategickou hru, aniž by se jednalo o něco, co si budou užívat jen horliví milovníci deskovek. K zvítězení potřebujete zranit svého protivníka natolik, aby se krásné miskové váhy převážily na jeho stranu. Zpravidla to znamená zasadit přímo nepříteli pět bodů poškození – díky této malé hodnotě jsou jednotlivé souboje rychlé a udržují si napětí. I útok od slabé karty, která dává pouze jedno poškození, může být smrtelný, pokud ji dost dlouho ignorujete, a taktika „teď se nechám zasáhnout a příští kolo mu to oplatím“ se vám může velmi rychle vymknout z rukou.

Vykládání karet na stůl je ovlivněno jejich cenou. Základní kartou v celé hře je veverka – slabounké stvoření, které nemá žádnou útočnou sílu, a proto se vyvolává vždy proto, aby bylo později obětováno. Čím silnější a vzácnější karty chcete vyložit na stůl, tím více jiných už vyložených budete muset zabít neboli obětovat. V pozdějších částí hry budete mít k dispozici i karty, jejichž vykládací cena není stanovená krví, nýbrž kostmi. Ty fungují tak, že za každou kartu, která vám zemře nebo je obětována, dostanete kost.

Tento jednoduchý základ je oživen spoustou rozličných karet s nejrůznějšími speciálními schopnostmi. Skoro každé ptačí stvoření má sigilium „vzduchu“, díky kterému ignoruje vyložené karty nepřítele a útočí přímo do něj. Narazit budete moci i na nesmrtelné kočky, které můžete obětovat kolikrát chcete a ony budou stále žít, případně na kudlanky, jež útočí dvakrát do strany. S postupem hrou budete mít možnost své karty vylepšovat, takže pokud budete mít štěstí, i z původně slabého člena vašeho balíčku se může stát ta nejsilnější a nejčastěji používaná zbraň. A aby toho náhodou nebylo málo, k dispozici vám bude i široký výběr předmětů, které během svých karetních soubojů můžete zužitkovat.

Jinými slovy se nemusíte bát, že by základní herní mechanika Inscryption byla jakkoliv špatná. Právě naopak mně osobně připadala naprosto perfektní. Do teď jsem uražená, že zatím nebyla oznámena oficiální fyzická kopie, protože si ji vážně chci koupit a hrát po večerech s kamarády. Nutno tedy říci, že já bych se pravděpodobně soustředila na samotné karetní souboje a úplně ignorovala tu rádoby dračákovou část, kterou digitální Inscryption obsahuje. Mezi jednotlivými bitvami totiž procházíte náhodně generovanou mapou, na které jsou nejrůznější zastávky. Někde můžete nasbírat nové předměty, koupit si u lovce kožešiny, nechat si od záhadné řezbářky vytesat totem, co vám do soubojů dodá taktickou výhodu, a tak dále. Na konci každé mapy na vás samozřejmě čeká finální boss. Bez velkých spoilerů řeknu pouze to, že každý z nich je skvěle jedinečný a představuje velmi zábavnou překážku.

Druhá hlavní mechanika Inscryption jsou již zmiňované logické hádanky. Těch hra obsahuje spoustu a musím uznat, že jsou velmi příjemně vyvážené a hlavně odlišné. Veskrz celý titul jsem tedy narazila na několik příliš jednoduchých a stejně tak i na pár pořádně zapeklitých, ale naprostá většina z rébusů, na které narazíte, vám potrápí vaše mozkové buňky tak akorát. Pokud vám nějako nedochází, kde se tyto logické hádanky nacházejí, vzpomeňte si, že příběh Inscryption je založený na tom, že jste uzavřeni v chatě a hrajete hru s temnou entitou, jež vás tam drží. Kdykoliv jste mimo karetní souboj, můžete se doslova postavit od hracího stolu a jít prozkoumávat místnost, ve které jste zajatcem.

Zvlášť při prozkoumávání jednotlivých koutů dřevěné chatky si povšimnete neobvyklé stylizace, kterou Inscryption má. Musím přiznat, že mně se tento starobní rádoby pixelový vzhled moc líbí – krásně dotváří znepokojivou, skoro až děsivou atmosféru, kterou se může Inscryption chlubit. Rozhodně se nejedná o horor v klasickém slova smyslu, ale to je možná dobře, protože klasické horory ve mně nikdy nedokázaly vyvolat tak příjemně neustálý pocit nejistoty a znepokojení. Zvlášť při bossfightech, kdy se ze skvělého hudebního doprovodu najednou stane totálně božský soundtrack, se cítíte, jako by vás Inscryption doslova vtáhlo do svého světa a vše, co se ve hře děje, doopravdy zažíváte na vlastní kůži.

Bohužel ale, i když je Inscryption vskutku legendárním titulem, nevyvarovalo se několika chybám. Optimalizace i technický stav jsou naštěstí provedeny skvěle, co mě ale během hraní nejvíce zamrzelo, byl jakýsi úpadek ve vyprávění děje. Zhruba tak v polovině celého herního zážitku jsem najednou měla pocit, že příběh byl posunut na druhou kolej. Zničehonic po tom skvělém začátku, jsem se najednou ocitla uprostřed celkem obyčejné hry s pomalým tempem. Rozhodně nechci říct, že by druhá polovina titulu byla špatná, to v žádném případě, jen že oproti tomu úžasně napěchovanému začátku, kdy vás Inscryption chytil a pevně držel, najednou povolí svůj stisk a váš zájem pravděpodobně trochu opadne.

I přesto si stojím za tím, že příběh, který tato hra nabízí, je jeden z nejpromyšlenějších, jaký jsme na herní scéně dosud viděli. A ne, není to jen proto, že velmi často prolamuje čtvrtou stěnu nebo proto, že obsahuje postavu osamělého čaroděje, do kterého jsem se zamilovala. Pamatujete si moji recenzi na FNAF: Security Breach? Stejně jako tato hra, i Inscryption má v podstatě dva příběhy – první, který je doslova to, co děláte, a druhý, který je schovaný více v pozadí a vypráví, co se stalo a jak funguje svět kolem vás. Na rozdíl od Security Breach ovšem Inscryption tento úkol dvojího děje zvládlo bravurně. Na první průchod o druhý příběh velmi jemně zavadíte, pokud ho ovšem budete hledat, zjistíte, že celý tento titul je prošpikován tajemstvími, bonusovými úkoly a způsoby, jak zjistit, co se kolem vás doopravdy děje.

Když si tedy všechno tak nějak shrneme, největším problémem, na který v Inscryption dle mého narazíte, je neperfektní tempo ve vyprávění příběhu v druhé polovině hry. Trochu mě zamrzel i fakt, že velmi málokdy je vám řečeno, co máte dělat. Ačkoliv oceňuji a velmi si užívám hru, kterou hráč pochopí tak nějak přirozeně sám, tak mi připadalo, že občas toho Inscryption říká až moc málo. Například když jsem měla bojovat proti čtyřem různým postavám, nebylo mi řečeno nic o tom, v jakém pořadí bych se na ně měla vydat. Proto jsem se asi 15 minut snažila porazit jednu, než jsem to vzdala a zjistila, že určité pořadí existuje, jen mi o něm prostě nikdo nic nedal vědět.

To jsou ale doopravdy jediné chyby, které jsem na tomto titulu zvládla najít. Zbytek je naprosto perfektní a hlavně nový. Nezapomeňte, že vše, co jsem vám doteď popsala, je jenom první třetina hry, kterou jsem já prošla za přibližně čtyři a půl hodiny. Dokončit celé Inscryption mi trvalo hodin třináct, takže se vskutku můžete těšit na tolik zvratů a nápadů, které jste doposud v žádné jiné hře neviděli, až je to k údivu, že Inscryption je indie hra. Zbylých dvou třetin titulu, o kterých jsem kvůli spoilerům neřekla nic, se nebojte. Jádro této hry je pořád stejné, srdce, jímž je mechanika karetní hry, je po celých třináct hodin stejné, jen maso a kosti, které tvoří zbytek Inscryption, se neustále mění a udržují tak celý zážitek svěží a zábavný. A právě za tento neobvyklý počin doporučujeme Inscryption na 9/10 bodů. Jeden bodík musíme odečíst, vše není perfektní. I přesto ale věříme tomu, že naprosto každý, kdo si tento titul koupí a zahraje, bude víc než nadšený.

]]>
2022-01-28T02:04:17+01:00 2022-01-28T10:00:00+01:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/podrobnosti-o-pc-verzi-death-stranding-director-s-cut-gvt12n Podrobnosti o PC verzi Death Stranding: Director's Cut - INDIAN Datum vydání, systémové požadavky a cena rozšířené edice Death Stranding pro počítače. Akčního dobrodružství v rozšířené edici od Hidea Kojimy se hráči dočkají koncem března. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio Kojima Productions je ve spolupráci se společnost 505 Games připraveno vydat Death Stranding: Director's Cut na PC. K odemčení hry na Steamu a Epic Games Store dojde 30. 3. letošního roku.

Rozšířená edice se bude prodávat za 40 eur. Majitelé původní verze Death Stranding budou moci na Director's Cut upgradovat za 10 eur, aby se dostali k novým gadgetům nebo závodnímu režimu. Stejně jako v původní verzi, tak i tady je přítomna česká lokalizace ve formě titulků. Pokud hru nemáte, doporučujeme nyní koupit Death Stranding na Steamu se slevou 70 procent za 17,99 eur (sleva platná do 3. 2. 2022) a poté dokoupit rozšířenou edici za 10 eur.

Death Stranding: Director's Cut pro PC láká na vysokou frekvenci snímků za sekundu, fotografický režim a podporu pro širokoúhlé monitory. Tím hlavním je ale pokročilejší boj, více akcí hlavního hrdiny a soutěžní systém hodnocení pro speciální hráčské mise.

„Prožij rozšířený příběh v nových misích ve zvětšené oblasti. Používej další zbraně a vozidla, bojuj s novými druhy nepřátel a v dalších misích a minihrách prozkoumej nová prostředí, jako je například střelnice či závodiště,“ uvádí tisková zpráva a připomíná také unikátní Social Strand System:

„Zůstaň ve spojení s ostatními hráči z celého světa. Daruj cenné zdroje na obnovu staveb ve svém světě i ve světě ostatních a nabízej lajky na podporu staveb hráčů, které se objeví ve tvém světě, jako odměnu za jejich přispění.“

Minimální a doporučené systémové požadavky zůstaly stejné jako u Death Stranding:

Minimální požadavky

 • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-3470 nebo AMD Ryzen 3 1200
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: GeForce GTX 1050 4 GB nebo AMD Radeon RX 560 4 GB
 • DirectX: Verze 12
 • Pevný disk: 80 GB volného místa
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX

Doporučené požadavky

 • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
 • OS: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i7-3770 nebo AMD Ryzen 5 1600
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: GeForce GTX 1060 6 GB nebo AMD Radeon RX 590
 • DirectX: Verze 12
 • Pevný disk: 80 GB volného místa
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX
]]>
2022-01-28T09:58:30+01:00 2022-01-28T09:58:28+01:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/predstaveny-unorove-hry-pro-xbox-live-gold-k4cmtx Představeny únorové hry pro Xbox Live Gold - INDIAN Společnost Microsoft představila nabídku her, kterou si během nadcházejícího měsíce do své digitální knihovny budou moci přidat předplatitelé Xbox Live Gold a Xbox Game Pass Ultimate. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Microsoft představila nabídku her, kterou si během nadcházejícího měsíce do své digitální knihovny budou moci přidat předplatitelé Xbox Live Gold a Xbox Game Pass Ultimate pro Xbox Series X/S, Xbox One a Xbox 360.

Pro poslední dvě nové generace jsou vybrány tituly Broken Sword 5: The Serpent's Curse a Aerial_Knight's Never Yield. První jmenovaný je nejnovějším dílem kultovní dobrodružné série. Tentokrát se George Stobbarta a Nicole Collard vydávají po stopách zloděje obrazu. Druhá hra je naopak zástupce tzv. auto runner, což znamená, že se postava pohybuje sama a vaším úkolem je mačkat tlačítko, aby se vyhnula překážkám.

Pro Xbox 360 i Xbox One a Xbox Series X/S je tady ještě dynamická akční adventura Hydrophobia, kde chce Kate zatočit s teroristy snažící se ovládnout město, a taktická strategie Band of Bugs, v níž hraje prim boj proti pavoukům a všem druhům brouků.

 • Broken Sword 5: The Serpent's Curse (Xbox One, Xbox Series X/S) od 1. do 28. 2.
 • Aerial_Knight's Never Yield (Xbox One, Xbox Series X/S) od 16. 2. do 15. 3.
 • Hydrophobia (Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X/S) od 1. do 15. 2.
 • Band of Bugs (Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X/S) od 16. do 28. 2.
]]>
2022-01-28T09:51:12+01:00 2022-01-28T09:51:10+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/dockame-se-nekdy-uncharted-5-gthppg Dočkáme se někdy Uncharted 5? Odpovídá člen Naughty Dog - INDIAN Není známo, na čem studio Naughty Dog momentálně pracuje. Avšak při jednom z rozhovorů s dlouhodobým členem studia, Shaunem Escaygem, padlo něco zajímavého. Vladimír Kozák https://indian-tv.cz/r/LowPeak

S vydáním Uncharted: The Legacy of Thieves Collection na PS5, které proběhne dne (později i na PC), a filmem ze světa Uncharted si nejspíše nejeden fanoušek říká, kdy bychom se mohli dočkat pokračování této známé série.

Shaun Escayg, který pracoval na Uncharted 4, ale také mezi rokem 2018 a 2021 v Crystal Dynamics a poté se vrátil do Naughty Dog, zmínil při rozhovoru s GamesRadar: „Myslím, že s jistotou můžeme říct, že nikdy nemůžeme říkat nikdy. Sérii Uncharted milujeme, studio ji miluje a je to svět, který chceme ještě vidět. To můžu říct s jistotou.“

To Neil Duckmann, hlavní scénárista Uncharted 4, v roce 2016 řekl, že je zvědavý, čeho by jiné studio se sérií Uncharted dosáhlo. Taktéž prohlásil, že by si rád zahrál Uncharted, na kterém se nepodílel, ale rád by se ujistil, aby si eventuální titul zachoval své správné kouzlo.

Agentura Bloomberg na jaře loňského roku informovala, že studio Sony Bend mělo po zamítnutí vývoje pokračování Days Gone pracovat na dvou projektech od Naughty Dog: multiplayerové hře (pravděpodobně samostatný multiplayer The Last of Us) a novém Uncharted. Zaměstnanci Sony Bend ale s tímto rozhodnutím nebyli spokojeni a Sony týmu nakonec umožnila vývoj nového, prý zcela originálního titulu.

Od té doby o Uncharted nemáme žádné zprávy. Budoucnost známé PlayStation značky je tak nejistá. Už příští měsíc ale vychází filmTomem Hollandem v hlavní roli.

V létě minulého roku Evan Wells z Naughty Dog prozradil, že se soustředí na vývoj nové značky a pokračování známých sérií. Dle spekulací by mělo vznikat pokračování The Last of Us a nějaká nová značka. Ostatně, už dříve bylo potvrzeno načrtnutí scénáře pro třetí díl. Je tak pouze otázkou času, kdy vznikne.

]]>
2022-01-28T08:25:35+01:00 2022-01-28T08:25:33+01:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/herni-pouzdro-g-case-pro-switche-dominuje-na-kickstarteru-b4ivdn Herní pouzdro G-Case pro Switche dominuje na Kickstarteru - INDIAN Jste fanoušky „handheld" hraní na svém Nintendu Switch? Pravděpodobně by vás mohlo zajímat netradiční modulární pouzdro G-Case. Jeho kampaň se objevila na Kickstarteru. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Jste fanoušky „handheld" hraní na svém Nintendu Switch? Pravděpodobně by vás mohla zajímat tato nová kampaň na Kickstarteru. Jedná se o netradiční modulární pouzdro G-Case. Pro Switch jde o tzv. „all-in-one“ pouzdro, díky kterému hraní v ruce může být pohodlnější.

Kromě dostatečné ochrany zadní strany samotné konzole obsahuje pouzdro G-Case baterii o kapacitě 5000 mAh. Díky ní můžete prodloužit samotné hraní až o 5 hodin, případně máte možnost baterii odpojit a použít ji k nabíjení jiných zařízení, například mobilního telefonu či tabletu.

Aby se docílilo co nejnižšího počtu věcí, které přenášíte, tak pouzdro obsahuje také dva sloty na karty se hrou. Slot se nachází na každé straně pouzder s rukojetí, takže celkem si s sebou můžete vzít až tři hry. G-Case také umožňuje odpojit pouzdro a samotné Joy-Cony od Switche. Přidaná možnost spojení ovladačů do gripu dohromady je podobná té originální od Nintenda. Jednotlivé rukojeti gripu jsou vyměnitelné za tři velikosti, takže si sami vyberete, jaká velikost vám bude vyhovovat.

Některé ze zajímavějších funkcí na G-Case zahrnují jeden model, který disponuje připojením prostřednictvím Bluetooth. I když Switch již má vestavěný Bluetooth, je zde občas problém se samotnou latencí. Plenbo tvrdí, že Bluetooth s verzí 5.0 pouzdru G-Case umožní hladší spojení mezi konzolí a bezdrátovými sluchátky se zvukovou latencí maximálně 40 milisekund. Switch má Bluetooth verzi 4.1. V pouzdru je také integrovaný stojánek, ale ten spíše uvítají majitelé starší verze Switche. U OLED verze došlo ke kompletní změně samotného vyklápěcího stojánku, takže ti to moc neocení.

Výrobce představil i další položky, ty se týkají doplňků, které doplňují samotné pouzdro. Jde o přepravní pouzdro a adaptér bezdrátového ovladače. Ten je navržen pro PC, Android TV box a Switch kompatibilní s jinými zařízeními, jako je třeba PlayStation 5.

Bezdrátový adaptér pro ovladače

Dalším doplňkem je dokovací stanice a nabíječka v jednom - OneDock. Ta obsahuje jeden port USB-C, USB-A a HDMI 2.0 a umožňuje připojit Switch k televizoru bez originální dokovací stanice.

OneDock - představení funkcí

Posledním doplňkem je cestovní obal pro pouzdro se Switchem. Do něj mimo jiné uskladníte jak adaptér a OneDock, tak i dalších až 10 her na kartě, HDMI kabel, záložní baterii a USB kabel.

Za samotné herní pouzdro G-Case zaplatíte v přepočtu cca. 1727,- Kč (79 amerických dolarů). Pokud byste si přáli kompletní balení se vším všudy, tak si připravte cca. necelých 3700,- Kč (169 amerických dolarů). Kampaň na Kickstarteru začala 11. ledna s požadovaným cílem na vybranou částku 50 tisíc amerických dolarů. K této hranici se kampaň dostala už hodinu od jejího spuštění. Aktuálně atakovala milník 250 tisíc amerických dolarů a jelikož do jejího konce zbývá ještě 44 dnů. Lze tedy očekávat, že se hravě dostane k metě půl miliónu dolarů.

Pravděpodobně největšími nevýhody pouzdra bude nejen váha - 370 g s baterií/250 g bez baterie. OneDock disponuje váhou 94 gramů a adapter 10 gramů. V neposlední řadě cestovní obal pro pouzdro je také menší cvalík - 400 gramů. Když to spočítáte všechno dohromady, tak spolu se Switchem se dostanete na váhu kolem 1,2 kg a to už je znát. Hlavně, když vám to třeba zabere takřka všechno místo v batohu.

Kampaň najdete zde.

]]>
2022-01-28T07:49:38+01:00 2022-01-28T07:49:36+01:00 5
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/gta-v-uz-i-pro-gameboy-dh3hrg 90HODIN 8s04: GTA V už i pro GameBoy? - INDIAN Čas vypršel a dalších 90 hodin je za námi. Pojďme se podívat na ty největší události za uplynulé dny. GTA V na GameBoyi, Steam Deck konečně v prodeji a Blizzard maká na 7 dalších hrách! Filip Kraucher https://indian-tv.cz/r/Fiola

Čas vypršel a dalších 90 hodin je za námi. Pojďme se podívat na ty největší události za uplynulé dny. GTA V na GameBoyi, Steam Deck konečně v prodeji a Blizzard maká na 7 dalších hrách!

Sponzor epizody Dying Light 2: Stay Human

]]>
2022-01-28T18:18:07+01:00 2022-01-27T20:07:44+01:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/nove-zabery-ukazuji-zruseny-projekt-star-wars-1313-8rmka6 Nové záběry ukazují zrušený projekt Star Wars 1313 - INDIAN Po dlouhé době se můžeme podívat na to, jak mohla vypadat akční adventura zasazená do podsvětí Coruscantu, v níž jsme měli hrát za mladého Bobu Fetta. Projekt byl však zrušen po uzavření LucasArts. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Na výstavě E3 v létě roku 2012 oznámilo studio LucasArts akční adventuru Star Wars 1313, v níž jsme měli v roli tehdy ještě bezejmenného lovce odměn navštívit podsvětí městské planety Coruscant. Když však společnost Disney o necelý rok později koupila celý Lucasfilm a rozhodla se LucasArts uzavřít, projekt Star Wars 1313 byl zrušen. A dodnes se vedou spory o to, proč k tomu vlastně došlo.

Herní pisálek a šťoural Jason Schreier ve své knize Krev, pot a pixely popsal velmi jednostranný příběh, v němž někteří zaměstnanci LucasArts svedli osud Star Wars 1313 i celého studia jen a pouze na vedení Lucasfilmu a Disneyho. Server GameSpot naopak přišel se zprávami, podle nichž byla situace v LucasArts dlouhodobě neudržitelná, a tak bychom se nejspíš Star Wars 1313 stejně nikdy nedočkali, i kdyby k odkoupení Lucasfilmu nedošlo.

Problémy v LucasArts byly leckdy znát i veřejně, kdy si mohl každý pozorný fanoušek kdysi slavné herní divize Lucasfilmu na základě jejího v lepším případě kontroverzního, v horším případě téměř nulového veřejného vystupování snadno spočítat, že je něco špatně. Vrcholem všeho pak bylo zjištění, že až během vývoje Star Wars 1313 přišel z nejvyšších míst rozkaz vyměnit neznámého lovce odměn, kterého jsme mohli vidět v prvních záběrech z hraní, za mladého Bobu Fetta, pravděpodobně nejslavnějšího a nejikoničtějšího námezdního lovce světa Star Wars. Přitom o identitě hlavní postavy by mělo být za ideálního stavu rozhodnuto ještě před začátkem vývoje, ne v jeho průběhu, zvlášť když jde o tak známou figuru.

Přestože tedy pravidla internetu velí, že za všechny problémy lidstva může Disney, aktuálně je pravděpodobnější spíše druhý scénář. Ať už je to ale jak chce, Star Wars 1313, na němž se mělo pracovat už od roku 2009, se nejspíš nikdy nedočkáme. Tu a tam se ale můžeme podívat na to, čeho jsme se mohli nakonec dočkat, kdyby nedošlo ke zrušení celého projektu. Jako třeba dnes. Nově přišel s čerstvými materiály z vývoje YouTube kanál The Vault a také James Zachary, který při tvorbě hry vedl tým zodpovědný za animace, přičemž se podílel i na motion capture a režii některých interaktivních scén.

Záběry, z nichž část je k vidění na YouTube a část pouze na webu Jamese Zacharyho, ukazují Bobu Fetta, jak prochází zalidněnou uličkou, nebo honičku v kulisách Coruscantu. Nechybí ani ukázky z provizorního a velmi jednoduchého prostředí, v němž vývojáři demonstrovali krycí systém, pěstní souboje, přestřelky, překonávání překážek, destrukci prostředí nebo interakce s jakýmsi droidím společníkem. Ten v jeden okamžik dokonce hráčovu postavu sám od sebe uzdraví. Samozřejmostí jsou pak zvuky převzaté z filmových prequelů Star Wars, jinak ale můžeme vidět vcelku tradiční, na pohled lineární akční adventuru, která by však mohla mít v hotové formě své kouzlo.

Příznivci seriálu The Mandalorian z produkce streamovací služby Disney+ se navíc mohou začít ptát, zda design oblečení Boby Fetta ze Star Wars 1313 po letech náhodou neposloužil jako inspirace pro vzhled Dina Djarina alias titulního Mandaloriana. Odpověď na tuto otázku asi jen tak nedostaneme, ale faktem je, že puška na zádech, lesklá helma nebo výzbroj na nohou mohou hlavního hrdinu úspěšného seriálu snadno připomenout.

Za zmínku ještě stojí, že ředitelka Lucasfilmu Kathleen Kennedy během premiéry filmu Star Wars: Síla se probouzí v prosinci/decembri 2015 prohlásila, že ve společnosti řeší způsob, jak do budoucna využít Star Wars 1313, stejně jako zrušený hraný seriál Star Wars Underworld, jenž se měl taktéž odehrávat v podsvětí Coruscantu. Dodnes jsme se ale ničeho konkrétního nedočkali, pokud pomineme fakt, že úroveň Coruscantu s označením 1313, z něhož vzešel i název hry, zůstává prominentní součástí několika kanonických příběhů, například animovaného seriálu Star Wars: Klonové války nebo knihy Učeň temnoty od Christie Golden. Nepochybně se s touto zavšivenou částí oblíbené planety setkáme i v budoucnu, jen to zkrátka nebude při hraní Star Wars 1313.

]]>
2022-01-27T18:08:11+01:00 2022-01-27T18:08:11+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/gameplay-utrzky-z-horizon-forbidden-west-uyznyv Gameplay útržky z Horizon Forbidden West ukazují boj a svět - INDIAN Společnosti Guerrilla Games a Sony nám prostřednictvím gameplay útržků ukazují, jak vypadá očekávaná akční adventura na konzoli PlayStation 4 Pro. Podívejte se na boj i svět. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na nové obrázky, které jsme vám dnes přinesli, navazujeme gameplay ukázkami. Jde o oficiální útržky, na nichž si prohlédneme boj s nebezpečnými roboty i krásný a detailní svět. Spoilerů se bát nemusíte, a navíc si ověříte, jak bude hra vypadat na konzoli PlayStation 4 Pro.

První dvě videa ukazují boj proti strojům připomínajícím divoké nosorožce, zatímco třetí video prezentuje krásný a detailní svět. Z PS4 Pro verze pochází také čtveřice nových obrázků.

Než se na vše detailněji podíváme, tak došlo ještě k jednomu oznámení. Vývoj Horizon Forbidden West oficiálně skončil.

„V uplynulých měsících jsme vám ukázali výběr našich zbrusu nových strojů v akci, stejně jako některé lokace a osady kmenů obývajících svět Horizonu, vše zachycené na konzoli PS5. Dnes se poprvé podíváte na ukázky, které jsme zachytili na konzoli PS4 Pro,“ píše zástupce Guerrilla Games.

Vzpomínáte si na Bristlebacky, které tvůrci ukázali v oznamovacím traileru? Jsou důstojným protivníkem, zejména pokud jsou ve stádech, jak se s nimi setkáváme v tomto klipu.  

Clamberjaws jsou nebezpečně mrštní nepřátelé, kteří vás budou držet ve střehu po celou dobu boje. Podívejte se, co můžete očekávat, až na ně v divočině narazíte.

Kmen Utaru má svůj domov v Plainsongu, ačkoli země, kde žije, byla silně zasažena záhadnou rudou nákazou. V tomto klipu se podíváme na jejich způsob života v masivních doškových přístřešcích postavených na vrcholcích radarových antén starého světa - klidných i obranyschopných.

Horizon Forbidden West vyjde 18. 2. 2022 s českými titulky na PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-01-27T15:23:50+01:00 2022-01-27T15:23:49+01:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/vysel-serious-sam-siberian-mayhem-30vx0n Serious Sam: Siberian Mayhem přináší známý bezmyšlenkovitý masakr a destrukci - INDIAN Včera na počítače vyšla adrenalinová first-person střílečka Serious Sam: Siberian Mayhem, která vás zavede do Ruska v samostatném menším dobrodružství Sama Stonese. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Včera na počítače vyšla adrenalinová first-person střílečka Serious Sam: Siberian Mayhem, která vás zavede do Ruska v samostatném menším dobrodružství Sama Stonese. Hráči hru na Steamu chválí a novináři, kteří měli možnost ji recenzovat, zdůrazňují, že tenhle Serious Sam přináší vše, co si hráči oblíbili u Serious Sam 4. Jen je vše zasazeno do odlišného prostředí a k dispozici jsou nové zbraně. Připravit se máte na stejný bezmyšlenkovitý masakr a destrukci.

Bohužel, titul trpí horší optimalizací, v jejímž důsledku může výrazně klesat snímková frekvence. A také není bez chyb. Nicméně, fanoušci série i přesto mají být nadšeni a Serious Sam: Siberian Mayhem si užít. Do 3. 2. hru koupíte na Steamu za 17,99€ (desetiprocentní sleva). Nahoře najdete startovní trailer.

]]>
2022-01-27T15:06:33+01:00 2022-01-27T15:06:32+01:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/serie-assassin-s-creed-mela-skoncit-uplne-jinak-8gda9h Série Assassin's Creed měla skončit úplně jinak - INDIAN Konec Assassin's Creed 3 vedl ke zodpovězení nespočet otázek, umocnění hráčského zážitku a vzniku nových dílů. Co když, to ale takhle nemělo skončit? Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Hry ze série Assassin's Creed se bez pochyby zaryly do paměti nejednoho hráče. Hon za kouskem ráje, při snaze uniknout templářům, probrat se vzpomínkami na minulé životy a zachránit svět. Hračka, že? Přeci jen, neměla by záchrana světa skončit trochu složitěji? A co když se děj měl přesunout někam úplně jinam?

Původně měl konec třetího dílu Assassin's Creed skončit úplně jinak. Aspoň tomu nasvědčují rozhovory s pracovníky, kteří se podíleli na vývoji titulů této série. Samotné rozhovory vedl student Ph.D. Lars de Wildt.

Nadšenec, který se zabývá zkoumáním konspiračních teorií, náboženství a dalších přesvědčení v kultuře digitálních médií, ve své práci uvádí, že konec ve třetím díle měl skončit odletem Desmonda a Lucy vesmírnou lodí pryč ze Země. Podle plánu po konci světa měla lidská rasa v roce 2012 pokračovat kdesi jinde a začít nový život. Víceméně jako moderní Adam a Eva.

Takový plán se neuskutečnil, jelikož Lucy zemřela v Assassin's Creed: Brotherhood a v Assassin's Creed 3 se Desmond obětoval, aby zachránil planetu před sluneční erupcí a zabránil tak druhé katastrofě.

Podle práce, kterou vypracoval Wildt, známe představu původního ukončení série. Ta je postavená na rozhovorech, které poskytl tvůrce Assassin's Creed Patric Desilets a kreativní ředitel Assassin's Creed 3 Alex Hutchinson.

Stručně řečeno, třetí hra by končila vyřešením konfliktu v současnosti, kdy by Desmond Miles zničil Abstergo pomocí kombinovaných znalostí a dovedností všech svých předků, včetně Altaira z AC1 a Ezia z AC2,“ napsal de Wildt v poznámce pod čarou.

Také je konec světa v roce 2012 a Desmond Miles a Lucy zakládají novou civilizaci někde jinde – jako Adam a Eva.“

Tvůrce Desilets řekl de Wildtovi: „Proto se jmenuje Lucy, podle druhu Australopithecus afarensis.“ A pokud jde o to, kam Desmond a Lucy míří? „Bum! Je to zatracená vesmírná loď!" odpověděl Desilets.

Byť Desmondův příběh skončil, série neupadla v zapomnění a tvůrci dále pokračovali ve vývoji dalších titulů. Od původního nápadu Prince of Persia: Assassin celá série urazila obrovský kus cesty a kdyby se býval poslední díl trilogie vydal jiným směrem, kdo ví, jestli bychom se dočkali celkově dvanácti dílů a vikingského Assassin's Creed Valhalla. Myslíte si, že by tohle zakončení sedělo příběhu daleko více?

]]>
2022-01-27T12:12:57+01:00 2022-01-27T14:00:00+01:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/rekordni-vysledky-pro-xbox-0otfh9 Rekordní výsledky pro Xbox. Daří se i hrám Halo Infinite a Forza Horizon 5 - INDIAN Po letech půstu se zdá, že se Microsoft našel. Velká investice do vlastních týmů a nákup nových studií se společnosti vyplácí. Ty největší investice zatím nejsou vidět. I když... Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po letech půstu se zdá, že se Microsoft našel. Velká investice do vlastních týmů a nákup nových studií se společnosti vyplácí. Ty největší investice zatím nejsou vidět, ale Halo Infinite a Forza Horizon 5 z minulého roku jsou signálem, že se fanoušci Xboxu a PC mohou v nadcházejících letech těšit na zajímavé hry.

Oba tituly se staly hitem. Závody Forza Horizon 5 zasazené do nádherného mexického klimatu si vyzkoušelo 18 milionů hráčů. Před čtrnácti dny přitom Microsoft hlásil o tři miliony méně. Halo Infinite má zase nejlepší start v historii této sci-fi značky. Poslední dobrodružství Master Chiefa přilákalo 20 milionů hráčů.

V obou případech nemůžeme mluvit o prodejích. Halo Infinite i Forza Horizon 5 jsou k dispozici v předplatném Xbox Game Pass a PC Game Pass, ale takovou strategii Microsoft zvolil a sází na ni. Navíc multiplayer Halo Infinite je free-to-play.

18. 1. 2022, kdy Microsoft oznámil, že koupí Activision Blizzard za historických 68,7 miliardy dolarů (přibližně 1,5 bilionu Kč), jsme se dozvěděli jednu důležitou informaci. Služby Xbox Game Pass a PC Game Pass mají dohromady více než 25 milionů předplatitelů. Ti se mohou v budoucnu těšit na rozsáhlý katalog her od Activisionu Blizzard, stejně tak na další zajímavé novinky.

Další důkaz o tom, že Microsoft jde dobrou cestou, najdeme ve finančních výsledcích za druhé fiskální čtvrtletí. V posledních třech měsících loňského roku vykázal celý Microsoft nárůst příjmů o 20 procent na 51,7 miliardy dolarů a čistý zisk byl 18,8 miliardy dolarů, což je o 21 procent více.

Divize More Personal Computing, jež zahrnuje příjmy z Xboxu, vykázala nárůst příjmů o 15 procent na 17,5 miliardy. Příjmy z her vzrostly o 8 procent a příjmy z obsahu a služeb Xboxu vzrostly meziročně o 10 procent.

Divize Xboxu za celý rok 2021 vydělala 16,28 miliardy dolarů a zaznamenala 17,7% nárůst. To je rekordní hodnota, která překonala rok 2020. Nárůst v segmentu hardwaru o 63,3 % v roce 2021 byl způsoben konzolí Xbox Series X/S. Konzole přitom vyšly v listopadu 2020, ale Microsoftu se loni podařilo vyrobit a dodat na trh více kusů.

Podle analytika Daniela Ahmada se prodeje Xboxu Series X/S dostaly odhadem na 12 milionů kusů.

]]>
2022-01-27T12:02:55+01:00 2022-01-27T12:02:55+01:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/dokazete-sbalit-johnnyho-silverhanda-z-f3gl2m Dokážete sbalit Johnnyho Silverhanda a další postavy z Cyberpunku 2077? Vyzkoušíte si to v bezplatném simulátoru randění - INDIAN Cyberpunk 2077 jsme viděli snad všichni, stejně tak jeho hlavní postavy. Co jsme ale ještě neviděli, tak je bezplatný simulátor randění Cyberbang 2069, ve kterém můžete randit jako žena nebo muž. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Cyberpunk 2077 jsme viděli snad všichni, stejně tak jeho hlavní postavy. Co jsme ale ještě neviděli, tak je bezplatný simulátor randění Cyberbang 2069, ve kterém můžete randit jako žena nebo muž a pokusit se svést známé mužské postavy ze světa Night City. Ve hře najdeme jména jako Sandayu Odą, Goro Takemurą, Johnny Silverhand (Keanu Reeves by měl radost) a Viktor Vektor.

Cyberbang 2069 je dostupný ve dvou verzích, cenzurované a necenzurované. Dokonce ho schválil sám CD Projekt RED, který vytvořil Cyberpunk 2077. Navzdory tomu, že jde o vizuální román, jež se soustředí především na dialogy a statické obrázky, tak hráči jsou příjemně překvapeni a projekt od tříčlenného studia Triple Thirst chválí.

„Očekával jsem krátkou erotickou hru a dostal jsem promyšlenou a dobře zpracovanou příběhovou linii, která může soupeřit s Cyberpunkem 2077,“ prohlásil jeden hráč.

Pokud máte zájem, Cyberbang 2069 si můžete stáhnout zde. Má přibližně 1 GB. Třeba vám zkrátí čekání na vytoužený patch s next-gen vylepšením a první větší rozšíření, na němž polské studio pracuje.

]]>
2022-01-27T11:00:33+01:00 2022-01-27T11:00:33+01:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/krasne-obrazky-z-horizon-forbidden-west-9wjfxs Krásné obrázky z Horizon Forbidden West ukazují různorodý a nebezpečný svět - INDIAN Velký otevřený svět bude různorodý. Aloy zavítá do bujné džungle, na pobřeží i na zasněžené vrcholky hor. Všude ale číhá nebezpečí v podobě nepřátelských kmenů a odolných strojů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Velký otevřený svět bude různorodý. Aloy zavítá do bujné džungle, na pobřeží i na zasněžené vrcholky hor. Všude ale číhá nebezpečí v podobě nepřátelských kmenů a odolných strojů, které připomínají dinosaury. I to můžete vidět na nových obrázcích z Horizon Forbidden West.

Ve studiu Guerrilla Games se postarali o to, aby boj byl složitější, průzkum volnější a svět naplněn životem (lidským i robotickým). Co se herní doby týče, tak dějová linka je podobná s Horizon Zero Dawn. V této akční adventuře z roku 2017 hráči strávili dokončením kampaně v průběhu 23 hodin. Rozdíl je ale v tom, že abyste splnili úplně vše ve Forbidden West, budete muset prozkoumat rozsáhlejší svět a čelit nejrůznějším výzvám.

Na PS5 na hráče má čekat ohromující grafika v rozlišení 4K s HDR, zatímco režim Performance spustí hru při 60 snímcích za sekundu a zlepší plynulost pohybu, animace a ovládání. Samozřejmostí je podpora haptické odezvy a adaptivních spouští bezdrátového ovladače DualSense.

Horizon Forbidden West vyjde 18. 2. 2022 s českými titulky na PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-01-27T09:50:16+01:00 2022-01-27T09:50:16+01:00 26
https://indian-tv.cz/clanek/blizzard-pracuje-na-7-hrach-auscdt Blizzard pracuje na 7 hrách. Nový survival se líbí i skeptickým zaměstnancům - INDIAN Po oznámení historické akvizice, kdy Microsoft koupí Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů, se internet začal více zajímat o dění v této společnosti, která se soustředila na Call of Duty. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po oznámení historické akvizice, kdy Microsoft koupí Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů, se internet začal více zajímat o dění v této společnosti, která v posledních letech soustředila své lidské zdroje zejména na vývoj série Call of Duty (prý měl generální ředitel několikrát přesměrovat vývojáře Overwatch 2 na pomoc s CoD). Jak se ale zdá, tak se situace postupně mění a přispěje k tomu také Xbox. Ostatně, Phil Spencer z herní divize Microsoftu prohlásil, že si chce s týmy Activisionu Blizzard promluvit a zjistit, na čem by chtěli pracovat.

Uživatel FaizShaikh7681 na Twitteru se mezitím podíval na dostupné informace v podobě životopisů a spekulací od důvěryhodných insiderů. A přišel na jednu zajímavost. Blizzard má mít ve vývoji 7 her, včetně Diabla 4, Diabla Immortal a Overwatch 2. Dále by měl probíhat vývoj nového rozšíření World of Warcraftu, mobilní verze Warcraftu a dosud neoznámené hry od hlavního designéra Hearthstone.

Zapomenout nemůžeme také na nedávné překvapení. V úterý večer Blizzard nečekaně odhalil vývoj tajemného survivalu, jenž se odehrává ve zbrusu novém světě. Tady dva obrázky:

„Vydáváme se na cestu do zcela nového universa, kde se nachází zbrusu nová survival hra pro PC a konzole. Na místo plné hrdinů, které jsme ještě nepotkali, příběhů, které teprve budou vyprávěny, a dobrodružství, která teprve prožijeme. Rozsáhlý svět plný možností k prozkoumání,“ uvedl Blizzard při oznámení a začal hledat nové vývojáře na nejrůznější pozice.

Z tohoto projektu jsou údajně nadšeni i někteří skeptičtí zaměstnanci, kteří v poslední době nebyli spokojeni s tím, co se v Blizzardu děje, uvedl Jason Schreier, renomovaný novinář agentury Bloomberg. To nám dává naději, že by konečně mohlo jít o zajímavý titul, který je ale vzdálen několik let. Nachází se v rané fázi vývoje.

FaizShaikh7681 ještě zjistil, že vývoj probíhá od konce roku 2020 a zahrát si máme z pohledu první osoby.

]]>
2022-01-27T09:41:08+01:00 2022-01-27T09:41:08+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-ranni-zpravicky-ctvrtek-27-ledna-1gpxh9 Stručně: Ranní zprávičky – čtvrtek 27. ledna - INDIAN Epic Games má studio v Polsku. Microsoft se snaží porazit skalpery. Prodejní úspěch pro Resident Evil Village. Beta nového uživatelského rozhraní Half-Life 2. Apple může chystat vlastní konzoli. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Epic Games má studio v Polsku. Microsoft se snaží porazit skalpery. Prodejní úspěch pro Resident Evil Village. Beta nového uživatelského rozhraní Half-Life 2. Apple může chystat vlastní konzoli.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Společnost Epic Games v sousedním Polsku otevřela nové studio. Zaměří se na tvorbu originálních samostatných her, které posunou hranici kvality grafiky a produkčního designu. Studio vede malý, ale talentovaný tým vývojářů z Plastic, kteří dříve vytvořili hry Bound, Datura a Linger in Shadows.

- Microsoft se snaží porazit skalpery, americkým zákazníkům svého obchodu posílá e-maily s nabídnout koupě konzole Xbox Series X. Vše stylem, kdo dřív přijde, ten si konzoli může koupit.

- Prodalo se 5,7 milionu kopií akčního hororu Resident Evil Village, což je pro Capcom obrovský úspěch. Jde o dosud nejprodávanější kapitolu série.

- Beta nové aktualizace pro Half-Life 2 má nové uživatelské rozhraní, pravděpodobně kvůli kompatibilitě se Steam Deckem. Jak víme, Valve usilovně testuje kompatibilitu her, aby na handheldu hladce běžely. Pokud chcete update nainstalovat, stačí aktivovat beta verzi na Steamu a přidat příkaz „-gamepadui“ (bez uvozovek) do možností spouštění. Aktualizace se očekávají také u Half-Life 2: Episode 1 & 2, Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2 a dalších her od Valve.

- Jez Corden ze serveru Windows Central tvrdí, že už nějakou dobu slýchá o tom, že Apple přebírá inženýry Xboxu, aby společnost mohla vytvořit vlastní konzoli. V Apple mají možnosti vývoje konzole zkoumat už dlouho. Dříve se spekulovalo o vlastních VR/AR brýlích.

- Na GOG.com probíhají velké slevy. Například Zaklínač 3: Edice roku (-80 %), Cyberpunk 2077 (-50 %), Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition (-60 %), Pathfinder: Wrath of the Righteous - Mythic Edition (-20 %), Metro Exodus - Gold Edition (-63 %), Biomutant (-50 %), Kingdom Come: Deliverance Royal Edition (-66 %) nebo Control Ultimate Edition (-70 %). Novoroční slevy končí 31. 1. 2022.

- V neděli 30. 1. uvidíme nový trailer na připravovaný seriál Halo od Paramount +. Mělo by jít o plnohodnotnou verzi a premiéru bude mít během fotbalového zápasu mistrovství AFC mezi Cincinnati Bengals a Kanas City Chiefs, konkrétně v poločase zápasu, tedy kolem 22:30.

Přečtěte si další zajímavé novinky:

- Arkádové akční závody Destruction AllStars by podle některých informací mohly být free-to-play. O PS5 exkluzivitu není mezi hráči moc velký zájem. Takhle by Sony mohla přilákat další hráče. Záměr vyplývá ze skrytých kódů během údržby, kdy bylo možné vidět například „BS_F2P_CHALLENGE“.

- Až do 8. 2. 2022 máte možnost si v PlayStation Store koupit tříměsíční členství EA Play za 99 Kč (3,99 eur), což je cena měsíčního členství. Získáte neomezený přístup k nejrůznějším hrám, mimo jiné k It Takes Two, FIFA 21, Star Wars: Squadrons, Star Wars: Jedi Fallen Order, Dragon age: Inquisition a samozřejmě k sérii Battlefield a Need for Speed.

- Chtěli byste si takhle zahrát Grand Theft Auto 5? Stačí vám k tomu vlastní streamovací cartridge a můžete si zahrát i hry Super Mario World, Crysis a Doom. Jen video se z PC do Game Boye streamuje při 20 snímcích za sekundu.

]]>
2022-01-26T22:08:15+01:00 2022-01-27T05:30:00+01:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/steam-deck-od-valve-vyjde-az-koncem-unora-o5srz5 Steam Deck od Valve vyjde až koncem února - INDIAN Po odkladu z prosince na únor se dnes dozvídáme přesné datum vydání. Společnost Valve začne Steam Deck prodávat koncem února. První zájemci budou mít 72 hodin na potvrzení rezervace. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po odkladu z prosince na únor se dnes dozvídáme přesné datum vydání. Společnost Valve začne Steam Deck prodávat koncem února.

25. 2. letošního roku má Valve v plánu rozeslal první várku e-mail uživatelům, kteří si rezervovali Steam Deck. Tito uživatelé budou mít následně 3 dny (72 hodin) na dokončení objednávky, jinak jejich rezervace propadne a přejde na dalšího člověka v řadě. První zásilky se tedy vydají na cestu počínaje 28. únorem a další várky e-mailů budou rozesílány vždy po týdnu.

„Kromě toho také zanedlouho začneme rozesílat zařízení médiím pro účely recenzí. Embargo na ně pak sice potrvá až do 25. února, ale dojmy a různé jiné „nerecenze“ můžete čekat o něco dříve. Nyní se však ještě vracíme do práce, abychom doladili poslední detaily a vše bylo přichystáno na konec příštího měsíce!“ uvádí Valve.

Dodatečné informace pro zvědavé zákazníky:

 • E-maily s pozvánkami k dokončení objednávky začneme odesílat krátce po 19.00 SEČ 25. února 2022.
 • E-maily budou odesílány v pořadí, v jakém byly zadány rezervace.
 • Při dokončování objednávky Vám bude k dispozici pouze ten model zařízení, který jste si rezervovali.
 • Finální cena zařízení bude ponížena o rezervační poplatek a bude do ní započítáno poštovné.

Steam Deck se prodává ve třech různých modelech: s 64GB SSD za 419 eur, s 256GB za 549 eur a s 512GB za 679 eur. Není vyloučeno, že v budoucnu přijdou další modely.

„V rámci příprav na vydání testujeme na zařízení Steam Deck doslova jednu hru za druhou. A přestože velká část z 50 000 titulů dostupných ve službě Steam funguje naprosto bez problémů, některé vyžadují drobné změny nastavení a některé prozatím nejsou kompatibilní vůbec. Abychom Vám tedy usnadnili orientaci v katalogu her, připravili jsme ukazatel úrovně kompatibility her se zařízením Steam Deck,“ informuje Valve.

Ve své knihovně her na Steamu byste brzy měli najít speciální ikonku, která informuje o tom, jak si vedla dotyčná hra v testech kompatibility.

Nedávno bylo potvrzeno 38 her, které bez problémů budou na Steam Decku fungovat. Dalších 24 obdrželo nálepku, že jsou na Steam Decku hratelných a dalších 5 zatím není kompatibilní.

Do první kategorie patří například Death Stranding, Cuphead, Sekiro: Shadows Die Twice, Psychonauts 2, Total War: WARHAMMER 2, Sable nebo Portal 2. V druhé kategorie je zase české Factorio, Zaklínač 3: Divoký hon, Subnautica, Tomb Raider, Valheim, Farming Simulator 19, War Thuner nebo Among Trees. Celý seznam zde.

Steam Deck připomíná Nintendo Switch, ale má mnohem vyšší výkon. Ve Valve přenosný počítat navrhli tak, aby spustil hry ze Steamu v těch nejlepších možných podmínkách. Hry je možné zobrazit až v rozlišení 8K při 60 Hz a ve 4K při 120 Hz. Důležité také je, že vše neběží na operačním systému Windows, ale na SteamOS 3.0.

 • 7palcový IPS displej (1280 x 800 px)
 • 64 / 256 nebo 512 GB úložiště
 • Baterie 40 Wh (výdrž baterie 2 až 8 hodin)
 • Jeden port USB-C pro nabíjení
 • Grafický čip AMD RDNA 2 (1,0–1,6 GHz)
 • Procesor AMD Zen 2 (2,4–3,5 GHz)
 • 16 GB RAM
]]>
2022-01-26T20:59:24+01:00 2022-01-26T19:48:52+01:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/wrestling-strilecka-i-stavba-zabavniho-parku-rp6fdi Wrestling, střílečka i stavba zábavního parku. To jsou PS Plus hry na únor - INDIAN Společnost Sony představila hry, které si v průběhu února budou moci předplatitelé PlayStation Plus přidat do své digitální knihovny. Nabídka bude platná od 1. 2. 2022. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Sony představila hry, které si v průběhu února budou moci předplatitelé PlayStation Plus přidat do své digitální knihovny.

Od 1. 2. 2022 do 28. 2. 2022 budou v nabídce Planet Coaster: Console Edition pro PlayStation 5, EA Sports UFC 4 pro PS4 a Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure pro PS4.

Zamrzí, že Planet Coaster je určen pouze pro PS5. Pokud tuto konzoli máte, budete si moci skrz zpětnou kompatibilitu zahrát i zbývající dvě hry ve verzi pro PlayStation 4.

Do 28. 1. 2022 můžete využít lednové nabídky a obohatit si digitální knihovnu o Persona 5 Strikers, DiRT 5 a Deep Rock Galactic. Více zde.

V Planet Coaster - Console Edition se stanete správcem svého vlastního zábavního parku. Vaším úkolem je překvapit a potěšit davy návštěvníků. Bez ohledu na úroveň vašich dovedností můžete ve hře snadno přivést k životu i své nejdivočejší nápady. S pomocí plánů umístěte do svého parku mrknutím oka kterýkoliv z více než 700 předpřipravených objektů, včetně horských drah, všemožných zařízení a rozličných dekorativních předmětů, stylem „kousek po kousku“ vybudujte park od základů nebo libovolně upravujte samotný terén s využitím nástrojů pro jeho modelaci. Řízení parku je stejně snadné, protože návštěvníci okamžitě reagují na změny cen, umísťování dekorativních předmětů i instalaci vzrušujících nových atrakcí. Postarejte se jim o zábavu a návštěvnost parku i vaše zisky vystřelí přímo do nebes.

V bojovém simulátoru EA Sports UFC 4 se dostanete do kůže profesionálního zápasníka smíšených bojových umění, který ze sebe vždy vydá maximum, aby vyhrál každý zápas. Odhodlejte se vstoupit do ringu, přichystejte si bojovou taktiku a utkejte se se zkušenými zápasníky UFC, kteří s vámi nebudou mít žádné slitování. Vytvořte si svého bojovníka, postupem času přizpůsobujte jeho bojový systém a objevujte nové herní výzvy. Se svým hrdinou můžete bojovat napříč dostupnými herními režimy a stát se superhvězdou UFC.

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure není plnohodnotnou hrou. Jde o samostatnou verzi dodatečného balíčku pro Borderlands 2, která je úvodem k dalšímu dílu této komiksové série.

]]>
2022-01-26T18:10:13+01:00 2022-01-26T18:02:51+01:00 17
https://indian-tv.cz/clanek/call-of-duty-warzone-2-ma-byt-ciste-next-gen-hrou-evturl Call of Duty Warzone 2 má být čistě next-gen hrou a Modern Warfare 2 posledním restartem - INDIAN Po akvizici Activisionu Blizzard společností Microsoft jsou pro PlayStation plánovány nejméně tři hry ze série Call of Duty. Dozvídáme se o Modern Warfare 2 a Warzone 2. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pokud jsou informace od insidera Toma Hendersona správné, tak už příští rok bychom si měli zahrát nový díl populární battle royale akce Call of Duty Warzone. Studia Activisionu mají usilovně pracovat na Call of Duty Warzone 2, které dorazí v roce 2023 pouze na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Má jít o úplně novou hru, zcela odlišnou od té současné. To znamená, že v Activisionu zvolili jiný způsob. Zatímco Fortnite od Epic Games se drží svého a pouze přichází s novými kapitolami, které jsou zajímavé a často značně odlišné, tak v Activisionu se rozhodli pro úplně nový titul.

Čekat můžeme nové zbraně a novou mapu. Ze současného Call of Duty: Warzone by nebylo údajně možné nic přenést, tedy nejspíš ani položky, které jste si koupili.

Henderson se svými informacemi přišel v návaznosti na zprávu agentury Bloomberg. Ta uvedla, že po akvizici Activisionu Blizzard společností Microsoft jsou pro PlayStation plánovány nejméně tři hry ze série Call of Duty. Jednou z nich je Call of Duty Warzone 2.

Tom Henderson je známý leaker her Battlefield a Call of Duty, ale v každém případě musíme mít vždy na paměti, že to, co je uvedeno, jsou jen zvěsti, nikoli oficiální informace. Také plány Activision Blizzard a, pokud se akvizice potvrdí, Microsoftu se mohou změnit ještě před vydáním Call of Duty Warzone 2.

V souvislosti se zprávami o budoucnosti Call of Duty se objevil další únik. Podle něho bude Call of Duty: Modern Warfare 2, které údajně dorazí v letošním roce, posledním restartem známé ságy od Infinity Ward. Místo restartu třetího dílu se má studio zaměřit na vývoj nové ságy. Zdrojem této informace je Ralph, jenž je považován za spolehlivého insidera.

]]>
2022-01-26T16:27:34+01:00 2022-01-26T17:00:00+01:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/mexicke-kartely-vyuzivaji-gta-5-k-naboru-novych-clenu-smlla55 Mexické kartely využívají GTA 5 k náboru nových členů - INDIAN Grand Theft Auto je obecně série, která neklade moc důraz na správné chování a upřednostňuje zbraně, drogy a další levárny. Ovšem nedávný případ posouvá hru na novou úroveň absurdity. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Jak se zdá, tak Grand Theft Auto 5 si na svoje triko může připsat další šílenost. To, že se jedná o titul, ve kterém se nachází spousta nelegálních činností, aktivit a pašování nejspíš ví všichni, kdo se už po nějakou chvíli věnují hernímu světu. O něco méně je známo, že někteří hráči rádi napodobují situace, které během hraní můžete zažít, a někteří tuhle hru využívají jako možnost náboru do svého týmu.

Tentokrát se nejedná o ledajakou pracovní skupinu, ale velmi pravděpodobně tady mluvíme o zneužití hráčů opravdovým mexickým kartelem. Časopis Forbes se dostal k případu, kdy vloni celní a pohraniční správa zadržela Alyssu Navarrovou za řízení Jeepu Cherokee, ve kterém bylo téměř 60 kilogramů metamfetaminu, tento náklad pravděpodobně směřoval do Mexika. Chycena při převážení byla až v Arizoně.

Původně vše začalo zcela nevinně, Alyssa Navarrová se při hraní GTA 5 seznámila s mužem, který si přezdíval ‚George‘. Jak už to tak bývá, tak se společně dali do řeči přes Snapchat a po chvilce nabídl slečně ‚hodně peněz‘ za odvoz džípu k jednomu ze svých kontaktů v Mexiku. Navarrová sice tvrdila, že jí to přišlo divné, ale i tak do zmíněné nabídky šla.

V důsledku této domluvy byla následně Navarrová obviněna ze spiknutí za účelem dovozu a prodeje metamfetaminu a také za jeho držení, odmítá ale přiznat jakoukoliv vinu. Zároveň se ale nemusí jednat o ojedinělý případ, podle časopisu Forbes existují případy, kdy drogové skupiny nabádají děti k nekalým činnostem skrze GTA.

]]>
2022-01-26T16:18:49+01:00 2022-01-26T16:18:48+01:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/crytek-potvrzuje-vyvoj-strilecky-crysis-4-zjftnj Crytek potvrzuje vývoj střílečky Crysis 4 - INDIAN Po remasterech celé trilogie přichází vytoužené oznámení. Německá společnost Crytek potvrdila, že má ve vývoji sci-fi střílečku Crysis 4. Dočkali jsme se CGI traileru. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po remasterech celé trilogie přichází vytoužené oznámení. Německá společnost Crytek potvrdila, že má ve vývoji sci-fi střílečku Crysis 4.

Informace o Crysis 4 unikly dnes dopoledne. Postarala se o to čínská pobočka Cryteku. Poté vše potvrdila mateřská firma a zveřejnila krátký CGI trailer. V něm jsou pouze nějaké efekty připomínající nanotechnologii série a text, abychom se připojili na cestu a stali se hrdinou.

Vidíme také sekvenci destrukce, kde se vše rozpadá. Z trosek se zrodí číslo 4. Je tedy dost pravděpodobné, že se hra bude jmenovat jednoduše Crysis 4, i když dle Cryteku je to pouze pracovní název. Každopádně, i tak se zdá, že můžeme očekávat právoplatné pokračování. Dříve se spekulovalo o restartu značky.

Zmíněný příspěvek od Cryteku China mluvil o novém nano bojišti a přidal obrázek se známou helmou. Poté dorazila ještě tisková zpráva přímo od Cryteku. Crysis 4 je v rané fázi vývoje a zaměřuje se na plnohodnotný next-gen zážitek.

„Jsme velmi potěšeni a nadšeni, že vám můžeme přinést tuto novinku. Opravu se těšíme, až vám prozradíme podrobnosti o tom, co nás čeká,“ dodal Crytek.

Poslední díl Crysis vyšel před devíti lety na PC, PlayStation 3 a Xbox 360 ve spolupráci s Electronic Arts. V loňském roce postupně vycházely remastery všech tří dílů.

]]>
2022-01-26T14:36:06+01:00 2022-01-26T14:07:55+01:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/ea-udajne-v-souvislosti-se-star-wars-chysta-pouze-hry-od-zskq9l EA údajně v souvislosti se Star Wars chystá pouze hry od Respawnu - INDIAN Respawn Entertainment je podle všeho jediné studio spadající pod EA, které připravuje nové Star Wars hry. Kupříkladu s Battlefrontem 3 se tak můžeme definitivně rozloučit. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Abychom parafrázovali tehdy ještě senátora Palpatina, oznámení ne jedné, ale hned tří nových Star Wars her, které vzniknou zásluhou studia Respawn Entertainment, nás určitě překvapilo, ale příjemně. Nejen že konečně došlo na potvrzení vývoje pokračování akční adventury Star Wars Jedi: Fallen Order, ale ještě jsme se dozvěděli, že tým zodpovědný za VR projekt Medal of Honor: Above and Beyond připravuje novou střílečku, zatímco čerstvé studio Bit Reactor, které založili bývalí zaměstnanci studia Firaxis Games, bude spolupracovat s Respawnem při vývoji strategického titulu. Je tu ale jeden háček - žádné jiné Star Wars hry podle všeho Electronic Arts neplánuje.

Alespoň to tvrdí novinář Jeff Grubb ze serveru VentureBeat. Ten již v minulosti mnohokrát přišel se zákulisními informacemi spojenými s projekty od EA, jež se posléze potvrdily. Nyní Grubb uvádí, že v rámci struktury Electronic Arts žádné jiné studio než Respawn nové Star Wars hry nechystá. A to ani DICE, kde vznikl Star Wars: Battlefront z roku 2015 a Star Wars: Battlefront 2 z roku 2017, který je mimochodem na PC stále téměř nehratelný v důsledku závažného hacku.

Přestože už minulý rok na podzim vyšlo najevo, že v EA v minulosti odmítli nástřel třetího dílu série Star Wars: Battlefront od DICE, stále se očividně najdou fanoušci, kteří ho vyhlížejí. Nyní nás ale Jeff Grubb ujistil, že se Star Wars: Battlefront 3 nekoná a nebude konat, protože v DICE se mají zcela zaměřit na hašení požáru jménem Battlefield 2042 a obecně na budoucnost a další rozvoj značky Battlefield.

Nezapomínejme na to, že na začátku minulého roku v EA ztratili exkluzivní licenci na vývoj nových AAA Star Wars titulů, podle všeho ale nejde o jediný důvod, proč ztrácí Electronic Arts o předalekou galaxii zájem. Společnost se chce zkrátka znovu více zaměřit na své vlastní značky. V kombinaci se snížením nákladů na poplatky za licenci cizího duševního vlastnictví má být dosaženo snížení rizik při vývoji nových AAA videoher. Z historického hlediska jde přitom o slušný paradox, když si uvědomíme, že v minulosti díky EA vznikaly i hry využívající značky jako Harry Potter, Pán prstenů, James Bond nebo Kmotr.

Tohle všechno má mít každopádně za následek, že s výjimkou Respawnu se všechna studia, která v minulosti na Star Wars hrách od EA pracovala, soustředí na své vlastní značky. Zatímco DICE bude nadále spravovat sérii Battlefield, v EA Motive, kde vznikla singleplayerová kampaň Battlefrontu 2 a letecká akce Star Wars: Squadrons, připravují remake prvního dílu Dead Space. Oproti tomu studio Visceral Games, kde vznikala příběhová akční adventura ze světa Star Wars, bylo před několika lety uzavřeno a vývoj hry byl nakonec zcela zrušen. Zapomínat bychom neměli ani na Criterion, autory přídavku Rogue One: X-Wing VR Mission pro Battlefront a vesmírných multiplayerových bitev v Battlefrontu 2, kteří chystají další Need for Speed.

Určitou výjimku tvoří BioWare, kde se stále pracuje na novém obsahu pro MMORPG Star Wars: The Old Republic. Ani BioWare však žádnou novou Star Wars hru na trh neuvede, jelikož se v první řadě soustředí na vývoj nových titulů ze série Dragon Age a Mass Effect. A tak je nyní Respawn Entertainment výhradním tvůrcem nových herních Star Wars projektů od EA, jehož doplňuje pouze tým z BioWare podporující The Old Republic a studio Capital Games, které stále udržuje mobilní hříčku Star Wars: Galaxy of Heroes z roku 2015.

Svět stvořený Georgem Lucasem ale naštěstí studio nezaměstná naplno, a tak bude nadále pracovat i na podpoře battle royale Apex Legends. Spekuluje se také o tom, že v Respawnu chystají ještě novou střílečku, jež má sázet na unikátní styl a bohaté možnosti pohybu hráče. Podle dostupných informací se ale nemá jednat o pokračování série Titanfall, přičemž Jeff Grubb, který s těmito spekulacemi nedávno přišel, ani nyní neuvádí, že by se mělo jednat o ten samý projekt, jaký byl čerstvě oznámen v souvislosti se Star Wars. Tato nová střílečka a střílečka ze světa Star Wars jsou tedy pravděpodobně dva odlišné tituly.

]]>
2022-01-26T13:38:50+01:00 2022-01-26T13:38:49+01:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/10-veci-ktere-chceme-od-dying-light-2-kjpe36 10 věcí, které chceme od Dying Light 2 - INDIAN Očekávané pokračovaní zombie akce Dying Light už je prakticky za rohem a my se nemůžeme dočkat. Pojďme se tedy podívat na 10 věcí, které si od druhého dílu slibujeme. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400 Adam Bárta https://indian-tv.cz/r/Bartas

Obvykle se na hry zaměřujeme spíše z odborného pohledu, ale co kdybychom si tentokrát trochu zasnili. Po vzoru našeho videa „10 věcí, které očekáváme od Kingdom Come 2“ bychom se teď rádi zaměřili na jednu opravdu očekávanou a také nekonečně odkládanou hru. Dying Light 2. V redakci spousta z nás první díl miluje, a i když jsme kvůli odkladům a různým změnám ve vedení vývojářského studia Techland lehce skeptičtí, rozhodně se dvojky nemůžeme dočkat. Pojďme se tedy podívat na 10 věcí, které si od tohoto pokračování slibujeme. Některé jsou celkem logickými vylepšeními, jiné by nás mile překvapily a o některých můžeme spíš snít. Pokud vás taky něco napadá, podělte se s námi v komentářích a my už bez dalšího zdržování jdeme na to.

Tohle je něco, na co nás Techland navnazuje už od prvních trailerů. Propracovanější příběh, systém gangů a frakcí, dynamický svět, který reaguje na naše rozhodnutí. Je nám samozřejmě jasné, že něco takového vůbec není snadné zpracovat, ale očividně to je směr, kterým má nové Dying Light mířit a my to milujeme. Příběh prvního dílu byl přece jenom spíše béčkovější. Bylo by tedy super mít tedy ke skvělé hratelnosti teď ještě různá zajímavá rozhodnutí, která ovlivní, jak se k nám budou chovat různé postavy, nebo která možná odemknou nebo naopak zničí celé lokace.

Vývojáři už nám o systému rozhodování dokonce dost vysvětlili. Konkrétně mají být ve hře tři druhy těchto rozhodovacích křižovatek. První typ bude ten nejjednodušší. Bude se vztahovat čistě na aktuální misi a určí její průběh. Druhý typ rozhodnutí má být také krátkodobý, ale může se klidně jednat i o zásadnější situace, které sice ovlivní svět či postavy kolem vás, ale ve finále byste se dostali ke stejnému výsledku, i kdybyste se rozhodli jinak. Jen byste k němu došli trochu později, či jiným způsobem. Tím posledním a doufáme zároveň nejzásadnějším typem rozhodovacích křižovatek, mají být samozřejmě ty dlouhodobé. Pokud vše bude tak, jak Techland slibuje, budou mít tato rozhodnutí vliv na jednotlivé postavy, naše vztahy s nimi a možná i na celé lokace.

Přejeme si ale, aby tato rozhodnutí nebyla vysloveně černobílá, neboli: postava umře, nebo neumře. Chceme mít ve hře morálně šedé zóny, kdy si budeme rvát vlasy při výběru a často třeba nebude ani jedna možnost vysloveně ideální. To by taky znamenalo, že by hru dávalo smysl hrát víckrát. Abychom si tenhle trochu hutnější bod tedy shrnuli – chceme lepší příběh a morálně složité volby, které dávají smysl.

Lepší příběh, postavy a zajímavé volby, které třeba mění i kus města, ale potřebují také… inu, lepší to město. Harran z prvního dílu sice na první pohled dokázal uspokojit naše parkourové chutě, ale velmi brzy se stal monotónním. Proto nás překvapilo, když jsme se v půlce hry dostali do dalšího a podstatně lepšího města zvaného Old Town. Tahle obměna prostředí hře velmi pomohla a doufáme, že Dying Light 2 v tomhle půjde ještě o krok, nebo rovnou pět, dál. Že se od sebe budou jednotlivé čtvrtě lišit více věcmi než jenom změnou barevné palety. Chceme jinou architekturu, jiné budovy a jiné možnosti, jak se v jednotlivých částech vyřádit.

Zároveň doufáme, že i přesun po městě tím bude zajímavější. S dříve zmiňovaným padákem, hákem a ziplinami bude určitě sranda, a pokud se budeme muset aktivně přizpůsobit našemu neustále se měnícímu prostředí, bude to ještě větší sranda. Rozhodně bychom se nestranili ani tomu, kdyby hra nabízela lokace nad rámec samotného města. Nějaké stoky, podzemí, les nebo venkov by byly určitě fajn. Rozhodně bychom tak dostali skvělé výhledy. I samotné město plné baráku by ale nemělo strádat. Rozhodně očekáváme větší vertikalitu a hlavně doufáme, že bude mnohem zajímavější náš pobyt na střechách. Tam se údajně v druhém díle přesunul život, takže očekáváme pěkně zabydlené a na pohled zajímavé vrcholy obřích budov.

Pokud bychom mohli do velké části těchto budov a baráků dokonce vstoupit a různě nacházet zajímavé odměny, od těch příběhových po ty, které vám trochu pomůžou při hraní, tak bychom se taky vůbec nezlobili.

S pohybem v městě se ale pojí ještě jeden fakt. A tím jsou pasti. Pokud jste hráli první díl, určitě si pamatujete, že jste mohli pustit alarm auta a přilákat nemrtvé, nebo zapnout elektrický plot a naopak je usmažit. Případně si v noci rozsvítit UV světlo a na chvíli zahnat hrozbu. Šlo o skvělou věc, díky které nebyl pohyb na zemi tak zbytečně nebezpečný. Hlavně proto doufáme, že Dying Light 2 nabídne těchto pastí více. Ne nutně co se týče počtu, ale především zajímavosti. Chceme, abychom mohli skopnout lešení nebo zombíka napíchnout na rozbité okno, než je jenom opéct stejně vypadajícími ploty. A co víc, kdybychom si mohli některé tyto pasti vyrobit a ve městě je umístit tam, kam chceme nebo potřebujeme, to by byla taky zajímavá mechanika.

V rozšíření The Following pro první díl jsme si mohli zajezdit v buginách. Nejen, že měly opravdu zábavný jízdní model, ale daly se také upgradovat a mohli jsme s nimi kosit jednoho zombíka za druhým. A přesně to bychom chtěli dělat i ve druhém dílu nebo v nějakém pozdějším dodatku pro něj. Je nám jasné, že ve dvojce v těsných uličkách města by zrovna buginy dobře nefungovaly, ale umíme si je představit například na nějakém venkově. Možná by šlo zaexperimentovat i s vylepšitelnou motorkou. Není to věc, kterou ve hře nutně potřebujeme, ale celkové zpracování bugin v The Following byla prostě taková zábava, že bychom něco podobného viděli strašně rádi.

Jedna z věcí, kterou o prvním díle často uslyšíte, je fakt, že hlavní postava, Kyle Crane, je prostě zatraceně nezajímavá. Tohle vážně doufáme, že se s Aidenem v druhém dílu změní a půjde o postavu, o níž budeme chtít vědět víc. Příběh ale není jediná věc, ve které snad bude nový protagonista lepší. Aiden Caldwell je totiž člen skupiny vyvrhelů jménem Pilgrims a údajně neustále putuje po světě. Proto vážně doufáme, že až se do Dying Light 2 pustíme, bude moci naše postava uběhnout více než pět metrů, aniž by se zadýchala. Nebo obecně, že budeme už od začátku schopní a nebudeme muset začínat úplně od nuly. Tohle by měl být agilní a silný člověk, kterého si budeme postupně vylepšovat.

A rozhodně taky doufáme, že nepůjde jenom o zvyšování arbitrárních čísel. Chceme si odemykat nové pohyby, možnosti, útoky a podobně. Rozhodně ale zároveň chceme, aby zůstal systém z prvního dílu, kdy jsme se zlepšovali přesně ve věcech, které jsme dělali. Plnění úkolů zvýší jeden strom dovedností, zatímco provádění parkouru jiný. Kdybychom si ve finále museli nějak vybrat, na co se chceme zaměřit více a museli bychom se rozhodnout některé aspekty jiných stromů dovedností trochu upozadit, mohlo by to vytvořit zajímavou dynamiku. To už ale hodně polemizujeme. Zkrátka ale chceme, aby byl Aiden zajímavý z příběhového i hratelnostního hlediska.

V zombie hrách se většinou rádi držíme na denním světle, nicméně Dying Light nám umožnilo hrát i v noci. Přesto jsme k tomu ale nikdy neměli úplně důvod. Jasně, ve hře bylo několik speciálních questů, v noci jsme dostali více XP a mohli jsme i lovit plaché Boltery, ale krom toho nebyl nikdy důvod se venku zdržovat. Vždy, když tedy nastala noc, jsme okamžitě zdrhali do nejbližšího úkrytu, respektive safe-zóny. A přesně to už nechceme. Jasně, noc má být nebezpečná a extrémně silní takzvaní Volatiles mají ve hře zůstat. Ale taky potřebujeme víc důvodů, proč v noci lézt ven a riskovat před nimi svůj život.

Rádi bychom viděli více lokací, které jsou přístupné nebo jednodušší na obsazení pouze v noci. Může jít o frakcemi okupované zóny nebo zombíky obsazené apartmány, věříme, že se toho dá vymyslet hodně. V těchto místech by se poté mohly nacházet nějaké zajímavější odměny a plány na zbraně. Dokonce by ve hře mohly být postavy, které lze potkat pouze v noci a měly by pro nás speciální questy, možná i celou příběhovou linku. Zmiňovaní Volatile zombíci by taky mohli být rozmanitější a nějakým způsobem modifikovaní. Jeden typ by byl například silnější ve šplhání a naháněl nás po střechách, druhý by byl zase pomalejší, ale odolný a tak dále. Stejně tak bychom chtěli i více pasivních nepřátel, jako byl v jedničce Bolter. Mělo by tak opravdu smysl lézt v noci ven, prozkoumávat nové lokace a lovit speciální zombíky.

Tohle je pro spoustu hráčů asi zvláštní bod, ale my máme jasno – chceme lepší netcode. To znamená zpracování kooperace po stránce připojení. Tohle je bohužel něco, s čím měl první díl docela problémy a často se stávalo, že se akce na straně jednoho hráče špatně přepsala pro ostatní hráče. Některé věci vypadaly jinak a často to vytvářelo momenty takzvaného „janku“.

V podobném ohledu bychom také ocenili, kdyby fungovalo škálování questů a nepřátel, aby hráči na jiných levelech, než je zakladatel, neměli hru zbytečně moc jednoduchou nebo moc těžkou.

A v rámci toho navazuje hned náš další bod. Ať prostě není tahle hra moc založená na levelech. Nechceme potkat o pár levelů těžší protivníky, kteří najednou potřebují místo pěti ran třeba padesát. Nechceme, aby hra byla rozdělená na lehké a těžké části, kam vás sice pustí, ale reálně si tam moc nezahrajete, protože budou tamní nepřátelé nesmyslně těžcí. Když už bychom měli potkat lepší protivníky, ať mají třeba nějaké brnění a jen některá slabá místa. Ať jejich obtížnost dává smysl a nejde jen o více zdraví a větší poškození.

Tady jde o celkem logické vylepšení od prvního dílu, ale přesto bychom k němu měli několik přání. Více nových zbraní a zajímavějších modifikací je pro nás samozřejmostí. Rádi bychom viděli rozšířenější úpravu zbraní, kterou měl už první díl opravdu dobrou. Chceme si vyrábět postapokalyptické zbraně, které vypadají jako z garáže a chceme na ně házet všemožné úpravy.

Vývojáři zároveň mluvili o absenci klasických střelných zbraní, ale připravovali nás na nějaké ty podomácku vytvořené speciality. A na to se taky těšíme, přičemž bychom si uměli představit třeba i nějaké jednorázové brokovnice nebo sniperky, které by se po pár použitích sice rozbily, ale daly by nám v soubojích zásadní výhodu.

Zároveň, což už jsme trošku načli v jednom z našich předchozích bodů, bychom rádi, aby naše postava nebyla úplně blbá a nemuseli jsme hledat plánek pro každou kravinu, co chceme vyrobit. Jestli ještě jednou budeme muset hledat blueprint na pálku s hřebíkama, tak pomocí ní asi naši postavu praštíme po hlavě, aby si to zapamatovala alespoň do příštího dílu.

Znáte to, dostanete se ke konci hry a čekáte nějaký epický souboj. Jenže ne v Dying Light. Tam se připravte na pořádnou dávku quick-time eventů v epické cutscéně, na kterou prakticky nemáte vliv a kterou absolutně nikdo nechtěl. Nevíme snad o nikom, komu by se finální souboj v prvním díle líbil, a tak bereme jako samozřejmost, že na tom dvojka bude jinak. Ať jde klidně o nějakou parkourovou honičku, přestřelku dvou gangů nebo o klasický bossfight, ale hlavně ať to proboha není QTE.

Tak co? Shodnete se s naším seznamem? Přijde vám nějaký z bodů jako nesmysl nebo byste ještě něco doplnili? Hned dole najdete jako vždy komentářovou sekci, kde nám tohle všechno můžete dát vědět a možná si na některé vaše návrhy vzpomeneme i v recenzi. Na tu se u nás na kanále totiž můžete těšit opravdu brzy.

]]>
2022-01-26T23:09:27+01:00 2022-01-26T12:22:19+01:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/nenechavejte-svou-konzoli-na-zemi-cpuqx1 Nenechávejte svou konzoli na zemi. Může se rychle zanést prachem - INDIAN Někteří hráči mohou své konzole z nedostatku místa umístit na zem. Sám jsem takhle kdysi měl PlayStation 4, protože na stole zkrátka nebylo místo. Jak se ale ukazuje, není to dobrý nápad. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Někteří hráči mohou své konzole z nedostatku místa umístit na zem. Sám jsem takhle kdysi měl PlayStation 4, protože na stole zkrátka nebylo místo. Jak se ale ukazuje, není to dobrý nápad. Konzole se může rychle zanést prachem. Upozorňuje na to polská společnost Serwis Wielki Elektronik, která opravovala Xbox Series X.

Vnitřek nové generace Xboxu byl plný prachu, a to sotva po roce používání. Ukázalo se, že problémem bylo umístění konzole. Xbox Series X měl totiž majitel na zemi, kde se hromadí nejvíce prachu. Problém by to byl pro všechny konzole a další zařízení, ovšem majitel Xboxu Series X si neuvědomil, že navzdory velkým průduchům nahoře nasává ventilátor konzole vzduch ve spodní části a vypouští ho nahoru.

Pokud by k vyčištění nedošlo, je pravděpodobné, že by se hardware začal časem přehřívat. Do té doby běžel znatelně hlučněji.

]]>
2022-01-26T11:29:47+01:00 2022-01-26T11:29:44+01:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/farming-simulator-22-je-hitem-kolik-kusu-se-prodalo-ypk5hw Farming Simulator 22 je hitem. Kolik kusů se prodalo? - INDIAN Série Farming Simulator je u hráčů velmi populární, a to navzdory její relativní mediální nenápadnosti. Velkou základnu hráčů má také v České republice a na Slovensku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Série Farming Simulator je u hráčů velmi populární, a to navzdory její relativní mediální nenápadnosti. Velkou základnu hráčů má také v České republice a na Slovensku. Není tak divu, že původem švýcarské studio Giants Software má kanceláře nejen v Německu, ale také v Brně.

Rok 2020 série Farming Simulator vynechala, vývojáři se soustředili na práci a koncem minulého roku vydali nový díl. Farming Simulator 22 (obsahuje české titulky) se pochlubil ročním obdobím, výrobními řetězci a lepším multiplayerem. Za velké množství obsahu, výrobní řetězce, cross-play, lepší grafiku a skvělé zvuky si hra u nás vysloužila doporučení na 7/10.

Pokud patříte mezi fanoušky, bude vás jistě těšit, že po celém světě se prodalo více než tři miliony kusů hry. V době vydání to bylo 1,5 milionu kopií. Celkově se značka dostala přes 28 milionů kusů.

Giants Software se tak mohou v klidu soustředit na nový obsah. V plánu mají nové zemědělské stroje, novou mapu a tři další expanze.

„Rád bych poděkoval naší komunitě tvůrců modifikací, influencerům, hráčům, partnerům a všem, kteří se podílejí na podpoře našeho rostoucího ekosystému. Těšíme se na nové projekty a příležitosti v roce 2022 a na nový obsah, který obohatí zážitek ze hry Farming Simulator 22,“ prohlásil Christian Ammann, generální ředitel Giants Software. Studio se při Farming Simulatoru 22 osamostatnilo, dříve sérii vydávala společnost Focus Home Interactive.

Já osobně doufám, že v dalším díle bude lépe využita zima a dočkáme se dynamického terénu a chytřejší umělé inteligence. Také by neuškodil komplexnější tutoriál pro nové hráče, kteří s Farming Simulatorem nemají zkušenosti.

]]>
2022-01-26T14:36:45+01:00 2022-01-26T11:11:51+01:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/life-is-strange-remastered-collection-v-novem-videu-m7m9wv Life is Strange Remastered Collection v novém videu - INDIAN Gameplay z remasterovaného úvodu prvního dílu Life is Strange doplňuje video, které srovnává původní verzi jedné z cut-scén s vylepšenou variantou, kterou si budeme moci zahrát už za týden. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Remaster prvního dílu Life is Strange a prequelu Life is Strange: Before the Storm je už za rohem, konkrétně se ho dočkáme 1. února/februára. Dosud se však projekt Life is Strange: Remastered Collection neprezentoval v příliš dobrém světle. Obě originální hry koneckonců nejsou tak staré, aby na nich byl jejich věk kdovíjak znát, a tak bylo mnohdy třeba hledat na dosud vydaných propagačních materiálech jakékoliv rozdíly v lepším případě lupou, v horším případě pod mikroskopem.

Možná i proto byly remastery odloženy z původního termínu vydání, který spadal na 30. září/septembra 2021, přičemž ani se screenshoty a trailery tvůrci dosud příliš neplýtvali. Tato situace se však s blížícím se uvedením kolekce na trh mění, a tak tu máme gameplay video, které ukazuje vylepšenou podobu jedné z úvodních pasáží originálního Life is Strange. A pokud by vám to nestačilo, k dispozici je další ukázka, která srovnává původní a remasterovanou verzi jedné z cut-scén, která taktéž pochází z prvního dílu celé série.

Týden před vydáním remasterované kolekce tak snad může každý zájemce konečně lépe posoudit, zda se mu vylepšení zamlouvají, zda jsou dostatečná nebo zda jsou vůbec vidět. A aby toho nebylo málo, samozřejmě jsme se dočkali i připomenutí, že za předobjednávku kolekce získáte čistě kosmetický oblek Zombie Crypt pro Chloe, který lze využít v remasteru Life is Strange: Before the Storm.

Life is Strange: Remastered Collection vychází 1. února/februára 2022 ve verzi pro PC (Steam), PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One a Stadii. Verze pro Switch dorazí později během letošního roku.

]]>
2022-01-26T10:44:52+01:00 2022-01-26T10:44:51+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/dying-light-2-dve-pribehova-rozsireni-a-spousta-obsahu-zdarma-evybl2 Dvě příběhová rozšíření a spousta obsahu zdarma pro Dying Light 2 - INDIAN Před vydáním druhého dílu dorazil zajímavý event do toho prvního. Hráči musejí pomoci místním v Harranu a ubránit se banditům i nakaženým. Infografika zase prozrazuje nový obsah pro Dying Light 2. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Před vydáním druhého dílu dorazil zajímavý event do toho prvního. Hráči musejí pomoci místním v Harranu a ubránit se banditům i nakaženým. Infografika zase prozrazuje nový obsah pro Dying Light 2.

Původní Dying Light dostává nový obsah i sedm let po vydání. Včera se fanoušci dočkali The Spike's Story: Last Call Eventu, ve kterém musíte pomoci lidem v Harranu, kteří jsou zranitelní vůči eskalujícím útokům nájezdníků a zvyšujícímu se počtu nakažených. Musíte jednat rychle.

„Rais prohrál, ale tím problémy banditů nekončí. Naopak. Bez vůdce řádí u Harranu, zuřiví a připraveni zničit vše, co jim stojí v cestě. Jejich nedávný útok na jeden úkryt přispěl ke zvýšení počtu nakažených,“ stojí v popisu eventu.

První část tohoto obsahu běží do 28. 1. a vaším úkolem je zabíjet bandity, pomoci přeživším a ubránit se proti zombíkům. Druhá část pravděpodobně začne ve stejný den a možná potrvá do 4. 2., kdy vychází Dying Light 2.

Potěšující zprávou je, že se Techland drží tradice i u nadcházejícího Dying Light 2 Stay Human. Už dříve polské studio avizovalo podporu nejméně na pět let. Dnes jsme se dozvěděli přesnější informace o tom, co můžeme v budoucnu čekat.

Infografika prozrazuje dodatečný obsah plánovaný od února do června letošního roku. První bezplatné DLC pro Dying Light 2 je naplánováno na únor a přinese kosmetické věci inspirované jednotlivými frakcemi ve hře. Na březen jsou naplánovány nové výzvy (pravděpodobně parkourové) a na duben speciální akce striktně spojené s novými mutacemi mezi nakaženými. Na konci dubna se hráčům dostane do rukou druhá sada výzev.

První placené příběhové rozšíření by se mělo objevit už koncem května. V budoucnu se dočkáme druhého příběhového rozšíření, které bude rovněž placené, a spousty nových zbraní a protivníků. Dorazí také nové úkoly, události a příběhy.

Dying Light 2: Stay Human vyjde 4. 2. 2022 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Ve hře budou české titulky. Verze pro Nintendo Switch (přes cloud) byla odložena, dorazit může až za šest měsíců.

]]>
2022-01-26T08:49:00+01:00 2022-01-26T08:48:59+01:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/jak-bude-fungovat-cloudova-synchronizace-ve-steam-decku-jk6t5w Jak bude fungovat cloudová synchronizace ve Steam Decku? - INDIAN Společnost Valve odhalila funkci Dynamic Cloud Sync, díky které budete moci rychle a snadno přenášet postup hrou mezi Steam Deckem a počítačem či jiným zařízením. Adam Kurfürst https://indian-tv.cz/r/kurfy

Společnost Valve odhalila novou vychytávku, která možná bude jednou z hlavních motivací pro koupi nadcházejícího Steam Decku. Díky cloudové synchronizaci si totiž budete moci přenášet postup z her mezi počítačem a handheldem.

Funkce se nazývá Dynamic Cloud Sync. Jejím účelem bude automaticky odesílat všechna upravená data her do cloudu před tím, než konzoli uspíte. Hráči se pak mohou ke své hře vrátit na jakémkoli počítači, notebooku nebo jiném zařízení se Steamem. Steam prý zároveň z cloudu stáhne všechny změny poté, co se uživatel vrátí do svého Steam Decku a probudí zařízení.

Vývojáři her budou muset Dynamic Cloud Sync manuálně povolit ve svých titulech. Váš postup hrou bude automaticky ukládán i v případě, že funkce povolená nebude. Valve však tvrdí, že pokud uspíte konzoli ve chvíli, kdy je hra spuštěná, a následně se pokusíte ve hře pokračovat na jiném zařízení, budete vyzváni k ukončení hry na Steam Decku nebo budete muset pokračovat bez uloženého postupu.

]]>
2022-01-26T08:18:13+01:00 2022-01-26T08:18:12+01:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/blizzard-pracuje-na-survival-hre-v-uplne-novem-svete-1xnu9a Blizzard pracuje na survival hře v úplně novém světě - INDIAN Představitelé Blizzardu nedávno prohlásili, že je jejich cílem získat zpět důvěru hráčů. Možná jim k tomu dopomůže vývoj úplné novinky v podobě nespecifikované survival hry. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Představitelé Blizzardu nedávno prohlásili, že je jejich cílem získat zpět důvěru hráčů. Možná jim k tomu dopomůže vývoj úplné novinky v podobě nespecifikované survival hry, která byla dnes večer nečekaně oznámena.

„Vydáváme se na cestu do zcela nového universa, kde se nachází zbrusu nová survival hra pro PC a konzole. Na místo plné hrdinů, které jsme ještě nepotkali, příběhů, které teprve budou vyprávěny, a dobrodružství, která teprve prožijeme. Rozsáhlý svět plný možností k prozkoumání,“ uvedl Blizzard a přiložil dva koncepty:

Tímto oznámením Blizzard hledá nové členy do svého týmu, aby jim s vývojem pomohli. Projekt je v rané fázi vývoje. V současné době se můžeme těšit pouze na to, že v nějakém novém a nebezpečném světě budeme bojovat o přežití, pravděpodobně proti umělé inteligenci a ostatním hráčům. V tomto žánru jsou velmi populární tituly DayZ, Ark: Survivald Evolved a Rust.

Otázkou je, na jaké konzole hra vyjde. Jak víme, vydavatelskou a vývojářskou společnost Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů kupuje Microsoft. Je tady tedy možnost, že půjde o exkluzivitu pro PC a Xbox Series X/S.

]]>
2022-01-25T20:00:46+01:00 2022-01-25T20:00:45+01:00 22
https://indian-tv.cz/clanek/filmecek-na-sniper-elite-5-ukazuje-malebnou-italii-cx75y9 Filmeček na Sniper Elite 5 ukazuje malebnou Francii i invazivní režim - INDIAN Dvouminutový filmeček nám dává lepší představu o tom, co můžeme od Sniper Elite 5 očekávat. Stejně tak potvrzuje, že hra vyjde v letošním roce pro PC, konzole a Game Pass. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dvouminutový filmeček nám dává lepší představu o tom, co můžeme od Sniper Elite 5 očekávat. Stejně tak potvrzuje, že hra vyjde v letošním roce pro PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One. Předplatitele Game Passu může těšit, že ve stejný den bude dostupná také v této službě.

Studio Rebellion v traileru neukazuje pouze malebnou Francii v roce 1944, ale také režim Invasion. V něm do vaší kampaně vstoupí jiný hráč v roli odstřelovače Osy a pokusí se vás ulovit. To je jeho jediný cíl. Mód připomíná PvP ze střílečky Deathloop.

Důležité je, že invaze jsou podporovány také v kooperaci, takže více hráčů může spolupracovat a pokusit se zlikvidovat odstřelovače Osy dříve, než se to stane jim. Odstřelovači Osy, kteří úspěšní zlikvidují své cíle, získají bonusy, včetně zbraní, předmětů a skinů. Stejné bonusy v případě úspěšného ubránění získají také spojenečtí odstřelovači.

Hráč Osy ovšem může využít AI vojáky, kteří mu pomohou najít spojeneckého snipera. Ukážou mu poslední známou polohu nepřítele na mapě. On jim poté může přikázat, aby byli ostražití. Spojenečtí odstřelovači se mezitím mohou napojit na invazní telefony na mapě a zjistit poslední polohu nepřátelského odstřelovače, případně odstřelovačů. Ale pozor, telefony mohou být nastražené a jejich příliš časté použití odhalí odstřelovači Osy jejich vlastní polohu.

V příběhové kampani se opět vžijeme do amerického ostrostřelce Karla Fairburna, který se přidá k francouzskému odboji, aby zmařil operaci Kraken, tajný nacistický projekt, jehož cílem je ukončit druhou světovou válku před zásahem amerických sil v Evropě. Vývojáři se rozhodli vytvořit prostředí inspirované skutečným světem a slibují, že scénáře nám nabídnou velkou volnost. Využít budeme moci zipline, lezení po stěnách apod.

]]>
2022-01-25T20:01:08+01:00 2022-01-25T19:52:13+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/horizon-forbidden-west-vylepsuje-zaklady-predchudce-r971y3 Horizon Forbidden West vylepšuje základy povedeného předchůdce - INDIAN Vybrané zahraniční magazíny měly možnost zahrát si první tři až čtyři hodiny z očekávané PlayStation exkluzivity Horizon Forbidden West a pokračování dobrodružství Aloy si pochvalují. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Vybrané zahraniční magazíny měly možnost zahrát si první tři až čtyři hodiny z očekávané PlayStation exkluzivity Horizon Forbidden West. Americký server IGN dokonce přinesl preview ve formě dvanáctiminutového videa s novými gameplay záběry.

Redaktoři se shodují, že Horizon Forbidden West jde nad rámem původní hry z roku 2017 a vylepšuje všechny základy. Ve studiu Guerrilla Games se měli postarat o komplexnější boj, volnější průzkum a postapokalyptický svět, který se hemží zajímavějším životem (robotickým i lidským).

Novináři neměli možnost zavítat do rozbořené Kalifornie, na takzvaný Zapovězený západ. Místo toho jim Sony umožnila vyzkoušet novou Arena Challenge a zahrát si dvě delší hlavní mise na začátku příběhu. V těchto misích Aloy teprve plánuje cestu do nové oblasti ve známém horském pásmu z Horizon Zero Dawn. I přesto se ale mohli seznámit s některými novými herními mechanikami a stroji, včetně obrovského strojového kance, jenž ohrožuje obyvatele malé vesničky.

Svět Horizon Forbidden West je o něco větší než svět Horizon Zero Dawn. Slibováno je také více vedlejších misí a aktivit, které mohou prodloužit herní dobu na několik stovek hodin. Úkoly mimo hlavní příběh mají být pestřejší než v předchozím díle a nabídnou zápletky se silnou emocionální rezonancí.

Horizon Forbidden West vyjde 18. 2. 2022 s českými titulky na PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-01-25T18:42:15+01:00 2022-01-25T18:41:50+01:00 9
https://indian-tv.cz/porad/vkapse/rocket-league-sideswipe-je-vice-nez-jen-port-ubfmgy Rocket League Sideswipe je více než jen port - INDIAN Mobilní herní trh se každým dnem masivně rozrůstá, a proto není divu, že se snaží vývojáři naportovat co nejvíce titulů na mobilní zařízení. Je Sideswipe dost originální, nebo z nás jen tahá peníze? Petr Duppal https://indian-tv.cz/r/Duppy

Mobilní herní trh se každým dnem masivně rozrůstá, a proto není divu, že se snaží vývojáři naportovat co nejvíce titulů na mobilní zařízení. Díky mnohdy až zbytečně moc velkému výkonu mobilů se ani nemusí při vývoji tolik omezovat. Já nijak nepropadl Rocket League, přitom jsem ale miloval nejrůznější fotbalové hry s hlavami fotbalistů a předchozí titul Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars. A ano, narval jsem sem ten název, jen abych zaflexil. Je tedy Sideswipe nejen dobrou náhražkou, ale zároveň dostatečně chytlavý natolik, aby vás neomrzel?

Rocket League Sideswipe vzniklo, stejně jako jeho předloha, u Psyonix. Jen s tou drobnou změnou, že nyní s vydáním pomáhalo Epic Games, protože v roce 2019 studio odkoupilo. Stejně jako počítačová a konzolová verze je hra zdarma s mikrotransakcemi. A zde se tituly rozchází a mají pramála společného, co se týče hratelnosti. Sideswipe, jak název avizuje, je 2D titul, kde je vaším cílem odpálit míč do protivníkovy brány. Můžete hrát buďto 1v1, nebo 2v2 s tím, že 2v2 má i takzvaný režim Hoops, kde místo do brány se snažíte trefit míč do basketbalového koše.

Upřímně mě více bavil zmíněný režim Hoops, protože přece jen jde o originálnější pojetí 2D fotbalu, jestli se to vlastně dá nazvat fotbalem. V každém režimu získáváte rank, podle počtu výher. To je všechno sice hezké, ale jak se to ovládá? To je přece jen stěžejní, spolu se všemožnými triky ve vzduchu. Ovládání mě neskutečně překvapilo a bylo hlavním důvodem, proč mě titul tak rychle chytnul. Krom ovládání pohybu je zde ještě tlačítko pro zrychlení, a skok. Pokud jste ve vzduchu a nedržíte ovládání pohybu, tak můžete provést sekundární skok. Nitro případné pro zrychlení, nebo jak se tato magická auta létat umožňující tekutina jmenuje, se neválí různě po mapě, se doplňuje časem. Díky tomu a menší mapě jsou hry mnohem rychlejší a záživnější. Určitá taktika tak částečně odpadá, ale protože má jít o hru na cesty, tak to vůbec nevadí.

Součástí je samozřejmě i garáž pro úpravu vašeho vozidla, Rocket Pass, a výzvy. Garáž netřeba nějak víc představovat. Rocket Pass a výzvy jsou to, co vás bude hlavně zajímat. Hra se momentálně blíží ke konci první sezony, pro kterou nebyla potřeba si nic kupovat, takže jste si mohli od základu odemknout všechny odměny. Podle toho, jak úspěšní jste vám na každou úroveň stačily v průměru dvě hry. Dostat se tak na maximální úroveň nebylo nic šíleně složitého. Výzvy se mění každý týden a sezónu. Za ně získáte herní měnu do obchodu, kde si můžete zakoupit kosmetické odměny, které nelze odemknout hraním. Tuto měnu si můžete zakoupit i za skutečné peníze. Zkrátka klasický obchod u hry zdarma. 

Rád bych se ještě zmínil o náročnosti titulu. Rozjedete ho i na slabších zařízení. Byl jsem hlavně potěšen, že po několika hrách nedošlo k velkému vybití mobilu, přitom Note 9, na kterém jsem hru hrál, má už starší baterii s horší výdrží. I na datech hra běží plynule, a každá hra vás bude stát pár megabajtů dat. Zátěž jak na výkon, baterii, i data je opravdu malá, hlavně díky skvělé optimalizaci. Rozhodně palec nahoru. 

Rocket League Sideswipe je tak nejen svěží zpracování 2D fotbalových her na mobily, ale zároveň i takové milé předělání populární hry. Změny rozhodně chválím, a upřímně mě to donutilo stáhnout Rocket League. Pokud ho již hrajete a nudíte se po cestě ať už do práce, do školy, nebo za kamarády, tak vám můžu Sideswipe jednoznačně doporučit

]]>
2022-01-25T16:31:03+01:00 2022-01-25T16:30:51+01:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/studio-respawn-entertainment-pripravuje-hned-tri-nove-star-4mmxnb Studio Respawn Entertainment připravuje hned tři nové Star Wars hry - INDIAN Kromě pokračování akční adventury Star Wars Jedi: Fallen Order připravují tvůrci Apex Legends a Titanfallu ze studia Respawn Entertainment také střílečku a strategii. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Není žádným tajemstvím, že studio Respawn Entertainment připravuje ve spolupráci s EA a divizí Lucasfilm Games pokračování úspěšné akční adventury Star Wars Jedi: Fallen Order z roku 2019. V poslední době se přitom začalo výrazně spekulovat o tom, že by k oficiálnímu odhalení projektu nebo alespoň k formálnímu potvrzení jeho existence mohlo dojít v průběhu oficiálního Star Wars dne, který připadá na 4. května/mája. Nyní je ale vše jinak, a tak bylo už dnes oficiálně potvrzeno, že tvůrci Titanfallu, Apex Legends a samozřejmě Star Wars Jedi: Fallen Order připravují další akční adventuru ze série Star Wars Jedi.

Vývoj v rámci vyhrazeného týmu tvůrců opět vede Stig Asmussen (série God of War), který měl na starosti již vznik prvního dílu. Ale to je tak všechno, co jsme se oficiálně dozvěděli. Nevíme, jestli půjde o přímé pokračování příběhu Jedie Cala Kestise a dalších členů posádky lodi Stinger Mantis, ani kdy se hry dočkáme. Dle různých spekulací by však na vydání mohlo dojít ještě letos na podzim nebo začátkem roku 2023.

To ale není všechno, co Respawn Entertainment, EA a Lucasfilm Games v rámci ságy Star Wars připravují. Další tým v Respawnu chystá zcela novou střílečku z pohledu první osoby, a to pod vedením Petera Hirschmanna. Ten má už se značkou Star Wars na herním poli zkušenosti z minulosti, a to díky produkci značného množství titulů, mezi něž patří hry ze série LEGO Star Wars, Star Wars: Battlefront nebo Star Wars: The Force Unleashed. Navíc zastával funkci producenta při vývoji vůbec prvního dílu Medal of Honor z roku 1999 a v Respawnu vedl vývoj VR projektu Medal of Honor: Above and Beyond.

Jméno Respawn Entertainment pak najdeme ještě pod další chystanou Star Wars hrou, a to strategií, jejíž vývoj bude mít na starosti primárně nově vzniklé studio Bit Reactor. V jeho čele stojí veterán herního průmyslu Greg Foerstch, který se podílel na vzniku sérií XCOM a Civilization ve studiu Firaxis Games, přičemž i samotné studio tvoří bývalí zaměstnanci Firaxisu. Což by mohlo napovědět, jaký druh strategie nás nejspíš čeká. Respawn se každopádně v tomto případě postará v první řadě o produkci a na všechny tři Star Wars projekty bude samozřejmě dohlížet Vince Zampella, generální ředitel studia Respawn Entertainment, jenž příležitostně vypomáhá i s dalšími projekty a studii spadajícími pod EA.

A s touto bombou, dámy a pánové, hráčům se zájmem o Star Wars oficiálně začínají skutečné žně. Na obzoru se koneckonců rýsuje LEGO Star Wars: The Skywalker Saga od TT Games a Warner Bros. Games nebo multiplayerová hříčka Star Wars: Hunters pro Switch a mobily od společnosti Zynga. Studio Quantic Dream, které má na svědomí Heavy Rain nebo Detroit: Become Human, nedávno oznámilo přípravy příběhové hry Star Wars: Eclipse, zasazené do éry Vrcholné Republiky, zatímco Aspyr chystá ve verzi pro PC a PlayStation 5 remake legendárního RPG Star Wars: Knights of the Old Republic z roku 2003.

Zapomínat bychom neměli ani na expanzi Legacy of the Sith, která už 15. února/februára obohatí MMORPG Star Wars: The Old Republic od EA a BioWare, nebo na chystanou Star Wars hru od Ubisoftu, jejíž vývoj je v režii tvůrců The Division ze studia Massive Entertainment. A protože společnost Lucasfilm při každé příležitosti ráda připomíná, že kromě Star Wars přivedla na svět také Indianu Jonese, sluší se zmínit, že Bethesda a autoři novějších her ze série Wolfenstein ze švédského týmu MachineGames pracují na nové hře s nejslavnějším filmovým archeologem v hlavní roli. A teď tu máme ještě novou akční adventuru ze série Star Wars Jedi, střílečku a strategii, to všechno zásluhou Respawnu, EA a studia Bit Reactor. Tak ať nás všechny při hraní provází Síla.

]]>
2022-01-27T16:04:45+01:00 2022-01-25T15:23:09+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/cities-skylines-v-novem-dlc-prinasi-komplexni-letiste-mklhcx Cities: Skylines v novém DLC přináší komplexní letiště - INDIAN Dnes pro PC a konzolové verze úspěšného budovatelského simulátoru Cities: Skylines vychází placené rozšíření zaměřené na letectví. V doprovodu je bezplatná aktualizace. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dnes pro PC a konzolové verze úspěšného budovatelského simulátoru Cities: Skylines vychází placené rozšíření zaměřené na letectví. V doprovodu je bezplatná aktualizace s novými možnostmi pro úpravu okolí vašich budov a měst.

Po expanzích After Dark, Snowfall, Natural Disasters, Mass Transit, Green Cities, Parklife, Industries, Campus a Sunset Harbour přichází řada na letectví. Airports za 12,99 eur přináší možnosti, abyste si prostřednictvím několika terminálů, typů letadel a dalších budov vytvořili letiště tak, aby odpovídalo vašemu městu.

Postavit můžete jednoduché letiště, ale i globální dopravní uzle s vlastními leteckými společnostmi. DLC se propojí se stávajícími funkcemi, jako je cestování ruch, průmysl a veřejná doprava. Navíc vše máte pod svou správou, rozhodujete o ceně i síty vestibulů. Své manažerské dovednosti tak můžete pozvednout na vyšší úroveň.

V bezplatné aktualizaci došlo na vylepšení umělé inteligence letadel ve všech oblastech. Nad vaším městě by již neměla donekonečna kroužit letadla, která na jednu cestu přepraví více cestujících. To platí i pro všechna vozidla hromadné dopravy, která přijíždějí do vašeho města, případně jedou kolem: uvidíte méně časté cesty, ale s větším počtem cestujících na jednu cestu.

Poprvé můžete vyměnit stromy, které lemují silnice. Není problém vyměnit například malé javory za vysoké palmy. Celkem je k dispozici 14 nových krajinných prvků, včetně stromů, keřů a živých plotů.

]]>
2022-01-25T15:11:41+01:00 2022-01-25T15:11:40+01:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/dalsi-hrdinka-apex-legends-je-silena-maggie-daku84 Další hrdinkou Apex Legends je šílená Maggie se zajímavou minulostí - INDIAN V traileru na dvanáctou sezónu kompetitivní battle royale akce Apex Legends se předvádí Fuseova bývalá kamarádka Mad Maggie. Ve videu se podíváme detailněji na její příběh. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V traileru na dvanáctou sezónu kompetitivní battle royale akce Apex Legends se předvádí Fuseova bývalá kamarádka Mad Maggie. Ve videu se podíváme detailněji na její příběh, kdy je Margaret „Mad Maggie“ Kōhere odsouzena za své zločiny v boji proti Syndikátu na válkou zmítané planetě Salvo, odkud pochází i Fuse. Jejím trestem je nucená účast na Apex Games, z čehož se Mad Maggie zřejmě velmi těší.

Maggie byla naposledy viděna v osmé sezóně, kdy zničila několik vzducholodí nad Kings Canyonem kvůli své nespokojenosti s tím, že se Fuse připojil k Apex Games a opustil Salvo, aby udržel mír mezi svou domovskou planetou a Syndikátem poté, co s Maggie zinscenoval neúspěšné povstání, což vedlo ke krvavému konci dlouhého přátelství této dvojice.

Nemůžeme se tak divit, že Maggie má vztek. Fanoušci se už nemohou dočkat, až se dozví, jakými schopnostmi bude Maggie disponovat. Plnohodnotného představení 12. sezóny s názvem Defiant se dočkáme ve čtvrtek 27. 1. Spuštěna bude 8. 2., tedy hned po skončení 11. sezóny Escape.

Příchod Mad Maggie byl naznačen, když se ve vzduchu nad Storm Pointem odehrávala bitva. Po zničení několika lodí spadl na mapu kus s namalovaným symbolem Salvo – vizitkou Mad Maggie.

Studio Respawn také naznačilo nový časově omezený režim, který se objeví ve 12. sezóně. Jmenovat se má Control a nastoupí v něm proti sobě dva devítičlenné týmy, které budou bojovat o udržení kontrolního bodu s neomezeným množstvím respawnů. Současná časově omezená akce Apex Legends, Dark Depths, je dostupná do 1. 2.

]]>
2022-01-25T13:04:27+01:00 2022-01-25T13:04:05+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/akce-bossove-a-frank-sinatra-v-epickem-traileru-d8oboe Akce, bossové a Frank Sinatra v epickém traileru na Final Fantasy Origin - INDIAN Stranger of Paradise Final Fantasy Origin je inspirováno tvorbou japonského studia FromSoftware a zejména titulem Nioh, což si zájemci mohli ověřit v demoverzi. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V červnu loňského roku v rámci digitálního veletrhu E3 představila společnost Square Enix nový spin-off Final Fantasy s názvem Stranger of Paradise Final Fantasy Origin. Akční hra zasazená do světa prvního opusu se nám dnes ukazuje v závěrečném traileru.

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin je inspirováno tvorbou japonského studia FromSoftware a zejména titulem Nioh, což si zájemci mohli ověřit v demoverzi. To není nic neobvyklého, když za akčním RPG stojí studio Team Ninja. To láká na nervydrásající akci, početné a impozantní protivníky a rychlé bitvy, v nichž se objeví Jack, Ash, Jed, Sophia, Astos nebo dokonce Garland a Chaos.

Tihle hrdinovou budou muset porazit démona větru, Liche, Marilith a Krakena. Nejpřekvapivější částí téměř pětiminutového videa se může jevit svatba mezi Jackem a princeznou Sarah, ale fanoušci Final Fantasy hodně reagují na druhou část, kde zazní píseň My Way, kterou zpívá Frank Sinatra a která se původně jmenuje Comme d'Habitude, v roce 1967 ji nazpíval Claude François.

„Jack a jeho spojenci Ash a Jed hoří odhodláním porazit Chaos, a tak otevírají bránu do svatyně Chaosu. Pochybnosti však přesto zůstávají – jsou skutečnými bojovníky světla, jak předpovídalo proroctví?“ ptá se tisková zpráva a přináší klíčové prvky hry:

Propracovaný různorodý boj: Nech se okouzlit různorodými možnostmi pohybů založených na používaných zbraních, které ti umožní měnit komba, odemykat nové útoky prostřednictvím vylepšení a přidávat specializace, jež ti u Jacka i jeho společníků pomohou rozšiřovat nabídku dovedností. V klasickém režimu Final Fantasy je třeba pečlivě vyvažovat body zdraví, body magie a lektvary s omezeně použitelnou schopností „štítu duše“ a snižovat tak utržené poškození – to vše v reálném čase. Novinkou je, že při odpočinku v bodech uložení se vracejí i nepřátelé, což usnadňuje grindování a vyvažuje poměr rizika a odměny.

Rozšířené úpravy postavy: Každý kus vybavení nejenže mění základní statistiky, ale pomáhá přidat stylovou atmosféru temné fantasy. Vybav se více kusy v rámci jedné sady, kterými nejen dotvoříš kompaktní vzhled, ale také prohloubíš bonusy ke statistikám, které bude mít tvá parta k dispozici. Dovednostní stromy založené na povoláních pomáhají vytvořit partu, která se vzájemně podporuje schopnostmi a speciálními útoky, jež dokážou kompenzovat slabiny a posilovat silné stránky; svou partu si tak můžeš přizpůsobit svému hernímu stylu.

Ostří a kouzla na dosah ruky: Díky zkušenostem studia Team Ninja jsou bojové střety nadmíru napínavé, ovšem kouzla lze využívat nejen v boji, ale i mimo něj. Využívej sílu živlů k odstraňování překážek a otevírání nových cest, vrhni se na průzkum prostředí, ve kterém odhalíš nové předměty, a využívej schopností nepřátel. Obrať jejich vlastní útoky proti nim samotným, využij ovládnutí davu, útoč na slabá místa a posiluj své útoky řetězením kombinací.

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin vyjde 18. 3. 2022 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2022-01-25T11:21:38+01:00 2022-01-25T11:21:38+01:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/microsoft-ma-chystat-remaster-cele-serie-4evi67 Microsoft má chystat remaster celé série po vzoru kolekce Halo - INDIAN Střílečka Gears of War nebo dobrodružné Fable? Který návrat slavné značky Xboxu byste chtěli v remasteru celé série po vzoru povedené Halo: The Master Chief Collection? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Insider Nick Baker (Shepshal Nick) se dozvěděl, že Microsoft chystá remaster celé série po vzoru Halo: The Master Chief Collection. V podcastu XboxEra nemohl zacházet do detailů, ale i to stačilo k tomu, aby hráči začali přemýšlet o tom, o jakou značku by mohlo jít.

Baker jako možnosti uvedl Gears of War, Fable, Forza Horizon, Crackdown, Perfect Dark a Viva Pinata. Z pohledu fanoušků je jedním z kandidátů střílečka Gears of War. Kolekce remasterů by posloužila při čekání na Gears 6 a byla by také skvělá jako jedno místo pro multiplayer všech map a režimů.

Co by hráčům určitě udělalo radost, tak je kolekce Fable. Ta by byla také vhodná vzhledem k tomu, že v Playground Games vzniká nový díl, jenž celou značku restartuje a přivede ji k životu. Tady se dá ale očekávat, že to vývojáři vezmou po svém, což by se některým příznivcům nemuselo úplně zamlouvat, tak by je alespoň potěšily remastery.

Nicméně, práce na kolekci mají probíhat a vyjít by mohla v tomto nebo příštím roce.

]]>
2022-01-25T10:18:44+01:00 2022-01-25T10:18:43+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/takticka-bojovka-gem-wizards-tactics-miri-na-xbox-a-switch-uj3vsy Taktická bojovka Gem Wizards Tactics míří na Xbox a Switch - INDIAN Vydavatel RedDeer.Games a vývojář Keith Burgun oznámili, že Gem Wizards Tactics, tahová válečná hra pro jednoho hráče, vyjde na Switch a pro Xbox One a Xbox Series X/S. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Vydavatel RedDeer.games a vývojář Keith Burgun oznámili, že Gem Wizards Tactics, tahová válečná hra pro jednoho hráče, vyjde na Switch a pro Xbox One a Xbox Series X/S. Vyjít by měla v průběhu letošního roku. V únoru 2021 vyšla hra již pro PC a je dostupná i pro mobilní platformy iOS a Android.

Gem Wizards Tactics je tahová strategická hra s náhodně generovanými mapami a podivnými asymetrickými frakcemi. Je navržena pro nekonečnou hru pro jednoho hráče, má tři frakce, z nichž každá má své vlastní jedinečné schopnosti, které se nejen kombinují v rámci frakcí, ale můžete také sbírat jednotky z jiných frakcí a kombinovat je do své armády, abyste vytvořili zcela neslýchané nové strategie!

V mnoha ohledech bude hra povědomá fanouškům Advance Wars, Fire Emblem nebo X-Com. Ale na rozdíl od těchto titulů jsou mapy generovány náhodně a nepřátelské jednotky se také náhodně rodí. To znamená, že výzvy jsou mnohem méně podobné hádankám a mnohem naléhavější a překvapivější – takže vaše strategie budou muset být také. V této originální tahové taktické válečné hře provedete svou armádu řadou bitev, ve kterých musíte získat vlajky, než utrpíte příliš mnoho ztrát!

Mezi klíčové vlastnosti hry patří:

 • Náhodně generované mapy, které poskytnou nekonečnou zábavu 
 • Více bojových mechanik, které umožňují různé kombinace taktiky
 • 4 různé národy s celkem 26 jednotkami s jedinečnými schopnostmi – spojte je a rozpoutejte peklo
 • Mnoho herních režimů včetně příběhového režimu, kampaně a vlastních her
 • Editor map, který vám umožní připravit si vlastní válečné scénáře
 • Barevné pixel artové vizuály a podmanivý soundtrack
]]>
2022-01-25T09:57:14+01:00 2022-01-25T09:57:13+01:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-ranni-zpravicky-utery-25-ledna-vu4f9a Stručně: Ranní zprávičky – úterý 25. ledna - INDIAN Dobré ráno. Úspěch PC verze God of War. Další rekord Steamu. Zajímavost o Horizon Zero Dawn. Sea of Thieves čeká zářná budoucnost. Tvůrce Yakuzy založil nové studio. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Úspěch PC verze God of War. Další rekord Steamu. Zajímavost o Horizon Zero Dawn. Sea of Thieves čeká zářná budoucnost. Tvůrce Yakuzy založil nové studio. Battlefield 2042 má mít jeden free-to-play mód.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Pro Horizon Forbidden West a Gran Turismo 7 si musíme na PlayStationu 5 uvolnit dost místa. Akční adventura s pokračováním dobrodružství Aloy zabere přes 96 GB a očekávané závody 110 GB. Z toho 20,5 GB má být pro day one patch.

- Polské studio People Can Fly nabírá nové členy do svých kanceláří v Krakově a na ukrajinském Lvově. Poslední hrou od nich je střílečka Outriders. Kromě její podpory pracují na Project Gemini pro Square Enix a Project Dagger pro Take-Two.

- Hlavní umělec postav z Rare se připojil k Playground Games, kde bude zastávat pozici character lead pro připravovaný restart série Fable. V Rare pracoval na Sea of Thieves a také se podílel na Everwildu. Před nástupem do Rare v roce 2020 byl Hynes několik let v SIE London Studio, kde pracoval na PSVR střílečce Blood and Truth.

- Partnerské studio PlayStationu se rozrůstá. Deviation Games oznámilo otevření nové divize v Kanadě. Deviation Games založili v roce 2019 bývalí zaměstnanci firmy Treyarch, kteří chtějí vytvořit revoluční novou značku pro PS5.

- Microsoft potvrzuje první hru, která zavítá v únoru do Xbox Game Passu. Jde o akční RPG v zajímavým prostředí s poutavou hratelností. Alespoň tak jsou hodnoceny PC a Nintendo Switch verze z loňského roku. Už 3. 2. se Dreamscaper dostane na Xbox Series X/S a Xbox One.

- Steam překonal rekord z 9. 1. 2022. 29 201 174 současně přihlášených uživatelů bylo evidováno 23. 1. 2022. Předchozí rekord byl 28 milionů. Pokud to takhle půjde dál, do konce roku může služba od Valve překonat 30 milionů.

- PC verze God of War na Steamu překonala milion prodaných kusů. Zatím je to neoficiální údaj sestaven pouze z veřejných uživatelských profilů. Nesmíme také zapomenout, že se hra prodává na Epic Games Store. God of War je zároveň první hrou od Sony, která se i druhý týden drží na prvním místě nejprodávanějších her na Steamu.

 1. God of War
 2. Monster Hunter Rise
 3. Ready or Not
 4. Dying Light 2: Stay Human
 5. Elden Ring
 6. Total War: Warhammer
 7. Project Zomboid
 8. Valve Index VR Kit
 9. Warm Snow
 10. Red Dead Redemption 2

- V prototypech Horizon Zero Dawn se počítalo s možností létat na hřbetu Stormbirda. Při vývoji hry ale bylo rozhodnuto tuto věc nezahrnout. Proč? To nevíme.

- Se Sea of Thieves mají vývojáři velké plány. Kreativní ředitel Mike Champan prohlásil, že 95 % cílů, které byly stanoveny před třemi roky, bylo loni splněno, ale fanoušci se mohou těšit na další zajímavý obsah. Champan tuhle etapu nazval jako druhý díl, jenž je ještě ambicióznější.

- V Electronic Arts mají usilovně přemýšlet o tom, jak nastartovat Battlefield 2042. Jednou z možností je dát část hry zdarma. Insider Tom Henderson zaslechl, že by měl být free-to-play alespoň jeden z módů hry, mohl by to být Portal nebo Hazard Zone. Portal má pravidelně více hráčů než Hazard Zone a myšlenkou EA má být, že po této ukázce bude chtít více hráčů zaplatit za plnohodnotný zážitek.

- Toshihiro Nagoshi, tvůrce série Yakuza, založil nové studio s názvem Nagoshi Studio ve spolupráci se společností NetEase Games. Zakládajícími členy jsou další bývalí zaměstnanci Segy a Ruy Ga Gotoku. Společně chtějí dělat něco nového. Toshihiro totiž odešel, protože ho unavovalo dělat pořád to samé. Věří, že sérii Yakuza převezmou noví a mladší vývojáři.

- Na dabingu v 10 jazycích pro Dying Light 2 se podílelo 999 herců, odhalil Techland a přinesl souhrn o jazykové podpoře. České titulky nechybí.

]]>
2022-01-25T13:05:25+01:00 2022-01-25T05:30:00+01:00 9
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/cely-stat-bez-internetu-kvuli-minecraftu-xxpxx9 Celý stát bez internetu kvůli... Minecraftu? - INDIAN Od posledního dílu 90HODIN uplynulo zhruba 90HODIN a tak je čas na 90HODIN! Dnes máme novinky ohledně pokračování Elder Scrolls a také si povíme o pádu internetu v Andoře! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Od posledního dílu 90HODIN uplynulo zhruba 90HODIN a tak je čas na 90HODIN! Dnes máme novinky ohledně pokračování Elder Scrolls a také si povíme o pádu internetu v Andoře!

]]>
2022-01-24T21:16:47+01:00 2022-01-24T21:16:39+01:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/elden-ring-se-drzi-standardni-herni-doby-d5v6nn Elden Ring se drží standardní herní doby - INDIAN Fanoušci tohoto žánru od FromSoftware nebudou zklamáni. Hra je po vývojové stránce dokončena a japonské studio ukazuje další gameplay záběry, aby přesvědčilo nerozhodnuté hráče. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Jak dlouhý bude Elden Ring? Na tuhle otázku je podle mého těžké odpovědět. Záleží totiž na tom, jak se jednotliví hráči dokážou vypořádat se všemi nástrahami v podobě nepřátel a těžkých bossů. Přesto na otázku odpověděl producent Yasuhiro Kitao.

Fanoušci tohoto žánru a her od FromSoftware nebudou zklamáni. Příběhová linka je přibližně na 30 hodin. Hraní si ale můžete natáhnout nejen opakováním nepovedených soubojů, ale také průzkumem herního světa a plněním vedlejších misí. Tento obsah při interním testování nebyl zahrnut.

Herní doba předchozích titulů od FromSoftware:

 • Dark Souls – 42,5 hodiny
 • Dark Souls 2 – 32 hodin
 • Dark Souls 3 – 44 hodin
 • Dark Souls Remastered – 29 hodin
 • Dark Souls 2 Scholar of the First Sin – 36 hodin
 • Bloodborne – 34 hodin
 • Sekiro: Shadows Die Twice – 29 hodin

Pokud už se Elden Ringu nemůžete dočkat, tak žádný odklad nehrozí. Hra je po vývojové stránce hotova, takže můžete netrpělivě očekávat 25. 2., kdy akční hardcore RPG dorazí na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Aby čekání nebylo tak dlouhé, přináší vývojáři gameplay záběry v rámci Taipei Game Show 2022. Ty často rekapitulují to, co už jsme mohli vidět dříve. Pár nových záběrů se přesto najde.

]]>
2022-01-25T13:05:43+01:00 2022-01-24T18:02:27+01:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/nintendo-reaguje-na-pokemon-fps-mazanim-videi-ze-hry-5cvtrg Nintendo reaguje na Pokémon FPS mazáním videí ze hry - INDIAN Nadšenecký projekt střílečky, ve které hráč loví pokémony, moc nenadchnul Nintendo. Herní gigant dělá vše proto, aby ukázky ze hry zmizely z internetu. Martin Havlíček https://indian-tv.cz/r/havlis

Když někdo prohlásí, že jde lovit pokémony, pravděpodobně má na mysli chytání za pomoci pokéballů v mobilní hře Pokémon GO nebo některém z početných pokémonských titulů pro konzole od Nintenda. To ovšem neplatí pro člověka, jenž si na Redditu říká Dragon_GameDev2. Ten loví pokémony za pomoci lovecké pušky, brokovnice a dalších střelných zbraní. 

Vytvořil totiž (samozřejmě neoficiální) pokémonskou hru, kde se slogan „Gotta Catch 'Em All“ (chyťte je všechny) vystřídal „Gotta Kill 'Em All“ (zabijte je všechny). Jmenuje se Pokemon x FPS a je to střílečka zasazená do otevřeného světa. I když ji autor popisuje jako lovecký simulátor, ve skutečnosti jde spíše o bezduchou akci.

„Letos si dávám pauzu od hlavních projektů a místo toho pracuji na nové YouTube sérii, v rámci které vytvářím různé projekty během 30 dní. Tohle je můj první,“ vysvětlil autor a dodal, že veškerý kód je originální, ale modely a animace pocházejí ze hry Pokémon Sun & Moon.

A to bude zřejmě hlavní důvod, proč Nintendo, respektive The Pokémon Company tak usilovně pracují na mazání videí pokémonské FPS z internetu. Ukázky, ve kterých to brutálním způsobem schytá třeba Pikachu nebo Hitmonchan, byly odstraněny jak z YouTube, tak i z Twitteru. Poslední baštou, která ještě odolává právníkům Nintenda, je Reddit. Je ale jen otázkou času, než gameplay videa zmizí i odtud. 

Nintendo je pověstné svým nekompromisním přístupem k nadšeneckým projektům, které staví na herních sériích firmy, takže nejsme překvapeni. V minulosti si právníci firmy vzali na paškál třeba full-HD verzi hry Super Mario Bros., 3D verzi první Zeldy nebo 2D demake hry The Legends of Zelda: Ocarina of Time. Legendární je spor s webem GameJolt, který vyústil v odstranění téměř 400 fanouškovských projektů údajně poškozujících copyright Nintenda. Známé jsou také spory se streamery a youtubery. Nintendo v minulosti často claimovalo Let’s Play videa nebo dokonce zakazovalo streamování svých her. 

]]>
2022-01-24T16:54:08+01:00 2022-01-24T16:54:08+01:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/v-horizon-forbidden-west-se-pripravte-na-obtizne-volby-vokiau V Horizon Forbidden West se připravte na obtížné volby - INDIAN První pokus s otevřeným světem studiu Guerrilla Games vyšel. Akční adventura Horizon Zero Dawn v roce 2017 na PlayStationu 4 zaujala netradičním zasazením, robotickými dinosaury i příběhem. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

První pokus s otevřeným světem studiu Guerrilla Games vyšel. Akční adventura Horizon Zero Dawn v roce 2017 na PlayStationu 4 zaujala netradičním zasazením, robotickými dinosaury i příběhem, který dle mnohých mohl být lepší. V pokračování se neohrožená Aloy vydá na Zapovězený západ, kde se pokusí najít způsob, jak všechno napravit.

Vývojáři nás už měsíce přesvědčují, že Horizon Forbidden West bude po všech stránkách lepší hrou. Na příběh se tvůrci hodně soustředili. Chtějí nám přinést jeden konec, i ten ovšem bude opředen obtížnými volbami.

V rozhovoru pro italský magazín Everyeye se zástupci Guerrilla Games o příběhu rozpovídali a prozradili, že půjde o jeden velmi silný a působivý konec. „Některé nuance se ale mohou změnit v závislosti na postavách, kterým jste věnovali prostor a pozornost. V několika případech navíc dojde k velmi silným morálním rozhodnutím, která budou mít mimořádně závažné důsledky,“ prohlásil narativní šéf Benjamin McCaw.

Dodal, že vedlejší postavy budou mít na vývoj příběhu minimální vliv. Rád by prozradil víc, ale nechce zabíhat do detailů, aby nás nepřipravil o překvapení. Důraz byl kladen také na společníky, kteří dostanou více prostoru a budou důležitější.

Horizon Forbidden West se odehrává šest měsíců po finále Horizon Zero Dawn a pozadí událostí propojí oba příběhy, když se po světě začne šířit Rudý mor. Těšit se můžete na nespočet vedlejších úkolů. Novinkou je průzkum pod vodou, větší možnosti při boji zblízka a vylepšené mechanismy lezení.

Horizon Forbidden West vyjde 18. 2. 2022 s českými titulky na PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-01-24T15:32:11+01:00 2022-01-24T15:32:11+01:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/potvrzeno-bezplatne-vylepseni-dying-light-2-khj945 Potvrzeno bezplatné vylepšení Dying Light 2 - INDIAN Polské studio Techland ukázalo svou hororovou survival akci také na Xboxu Series X a potvrdilo cross-play mezi PC verzí na Steamu a Epic Games Store. Dying Light 2 je téměř tady. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pokud si pořídíte Dying Light 2 Stay Human ve verzi pro Xbox One nebo PlayStation 4, můžete v budoucnu hru bezplatně vylepšit pro Xbox Series X/S nebo PlayStation 5. Pouze je nutné zachovat značku platformy.

Techland potvrdil také cross-play mezi PC verzí na Steamu a Epic Games Store. Bohužel, mezi PlayStationem a Xboxem v den vydání hraní napříč platformami dostupné nebude. Je v plánu později formou patche.

Po PS5 verzi se dozvídáme také podrobnosti, které zajímají majitele nejvýkonnějšího Xboxu. Vývojáři ukázali Dying Light 2 ve třech režimech pro Xbox Series X. Hráči si mohou vybrat mezi výkonem, který spustí titul při více než 60 snímcích, kvalitou s ray tracingem a rozlišením 4K. Ve videu můžete vidět rozdíly jednotlivých módů. Úplně stejně poběží hra také na PS5.

Dying Light 2: Stay Human vyjde 4. 2. 2022 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Ve hře budou české titulky. Verze pro Nintendo Switch (přes cloud) byla odložena, dorazit může až za šest měsíců.

]]>
2022-01-24T12:41:06+01:00 2022-01-24T13:33:00+01:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/vyvoj-watch-dogs-legion-skoncil-uz-zadne-aktualizace-n1tnop Vývoj Watch Dogs: Legion skončil, už žádné aktualizace - INDIAN Máme špatnou zprávu pro fanoušky Watch Dogs: Legion. Ubisoft oznámil konec vývoje hry. Hackerská akce už nedostane žádnou novou sezónu. Ty už se budou jen opakovat. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Máme špatnou zprávu pro fanoušky Watch Dogs: Legion. Ubisoft oznámil konec vývoje hry. Hackerská akce už nedostane žádnou novou sezónu. Právě spuštěná pátá sezóna pro více hráčů je zároveň tou poslední. Pak už se budou sezóny jen opakovat.

Watch Dogs: Legion vyšel v říjnu 2020. Ubisoft hru podporoval 15 měsíců. To není krátká doba, ale v případě her od Ubisoftu jsme zvyklí na delší podporu. Například Assassin's Creed: Valhalla dorazil měsíc po Watch Dogs: Legion a nadále je ve fázi intenzivního vývoje. Letos se vikinské dobrodružství rozšíří o třetí příběhovou expanzi s názvem Dawn of Ragnarok, která bude největším přídavkem v historii této série. Delší podporu má také Ghost Recon: Breakpoint, taktická akce vyšla v říjnu 2019 a před několika měsíci se dočkala velké aktualizace Operation Motherland s novým herním módem.

To vše poukazuje na to, že hackerská akce nebyla po stránce prodejů tak úspěšná. Navzdory kratší podpoře si ale fanoušci na nový obsah nemohou stěžovat. Kromě kooperativního režimu a PvP bitev do multiplayeru si mohli zahrát rozsáhlé příběhové rozšíření Bloodline a speciální mise, včetně loupeže inspirované seriálem Papírový dům od Netflixu.

]]>
2022-01-24T12:34:13+01:00 2022-01-24T12:34:13+01:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/hra-ze-sveta-dragon-ball-ve-stylu-dead-by-daylight-ypraar Hra ze světa Dragon Ball ve stylu Dead by Daylight? - INDIAN To že zrovna Dragon Ball využije mechaniky asymetrických her, jako je například Dead by Daylight, je nám docela překvapením. Díky 4 hodinové betě, přinášíme informace, jak si tento nápad vedl. Dominik Vysloužil https://indian-tv.cz/r/Cerberos

Kooperativní hry jsou super.  

Spojíte hlavy dohromady a vyřešíte se smíchem mnoho úloh. Ovšem hry jako Evolve, Dead by Daylight nebo Pátek 13. nám ukázaly, že někdy je sranda postavit se svým kámošům nebo úplně cizím lidem jako záporák. Asymetrických multiplayerových her přibývá. A změřit síly s ostatními hráči jako mocné monstrum nebo hororový charakter výborně k tomuto stylu her ladí. Ovšem co kdybychom se postavili nepříteli jako ten typický záporák v anime seriálech, co poletuje nad dobráky a směje se jim, jak slabí jsou? 

Tak přesně tenhle pocit se nám snaží prodat titul ze světa Dragon Ball, a to hra - Dragon Ball: The Breakers. 

Počet hodných je zde ovšem znatelně navýšen oproti podobným titulům. Sedm dobráků proti jednomu nabušenému záporákovi, který je ve hře nazýván Raiderem. V uzavřené betě byl za tuto stranu představen pouze Cell, který je takovou genetickou směsí mocných bojovníku planety Země. V plné hře by Radierů ovšem mělo být na výběr více než šest.

vyber postavy, Kamera

No a hodní přeživší se snaží spolupracovat, najít klíče a aktivovat systém ke spuštění únikového modulu a nenechat se chytit záporákem, protože ten z nich vysává energii, a to proto, aby sebe udělal silnějším a kompletně zničil ostrov. 

Jednoduchý koncept, který by mohl fungovat. Po tom, co jsem měl možnost zahrát si betu, jsem měl ale pocit, že to úplně nefunguje. 

Hned na začátku si vyberete, jaký anime charakter by vás měl prezentovat. Tvorba hrdiny byla asi to nejlepší na celé hře. Ve stylu Dragon Ball postav máte možnost vytvořit si charakter podle svého gusta. 

Po vytvoření postavy jsme byli přenesení na osobní ostrov, který fungoval jako čekací místnost. Našli jsme zde obchodníky, kteří za herní měnu nabízeli nějaký ten zkrášlující kousek na vaše tělo. Dále se v okolí nacházela plošina s možností odstartování hry a elektronická cedule s interaktivním tutoriálem, který vám vysvětlil vždy určitou věc. Ovšem byl nepřehledný, a pokud jste neměli za sebou nějaké kolo odehrané, nepoznali jste, co vlastně popisuje. Dragon Ball: The Breaker je přesně ten typ hry, kde tutoriál potřebujete zažít. 

Bohužel nevědomost toho, co vlastně dělat, mi hru znechutila hned od začátku. A já musel odehrát minimálně 4 kola, než mi došlo, co se po mně vlastně chce. No a s poletujícím nadopovaným nepřítelem nad hlavou, který vás za vaši neznalost krutě potrestá, to bylo o to více frustrující. I když titul vychází z poměrně jednoduché mechaniky, kterou můžete znát z Dead by Daylight, je přidáno mnoho nových možností, ale ne všechny jsou zpracovány dobře.

Dovednosti, boj

Za hodnou stranu zvanou přeživší musíte aktivovat počet dříve zmiňovaných klíčů podle aktivních časti na mapě. My jsme ve zkušební verzi měli mapu o pěti částech. 

Záporák s každým jeho vývinem a zesílením může části postupně zničit. Sice snižuje počet potřebných klíčů, ale zároveň zmenšuje plochu, kde se můžete schovat. Pro jednodušší schovku a únik má strana dobráků několik pomocných schopností

Mohou se změnit v méně nápadný předmět a zamaskovat svou přítomnost, na lovci už pak je poznat, zda váza uprostřed cesty není moc nápadná. Další schopnost, kterou jsem si oblíbil, je únikový modul. Ten můžete jednou za tři minuty přivolat a uniknout s ním před lovcem nebo se přesunout rychle na místo, kde je třeba. Pro dobrý přesun vám pomůže i přitahovací hák. A pro únik využijete možná i kouřovou bombu. Ale má tak malý radius, že vám bude akorát tak trapně ji vůbec použít. A jako ultimátní schopnost pro vaši postavu je transformace. Po nasbírání dostatečného počtu energie, která se schovává v truhlách a určitých místech na mapě, se můžete na omezenou dobu změnit do jednoho ze tří hrdinů podle množství nasbírané energie. Samozřejmě čím větší úroveň změny, tim silnější v boji proti nepříteli budete. 

V betě jsme mohli zkusit změnu za známé, mocné postavy z anime, a to Gokua, Piccola a Vegetu

Tyto charaktery Cellovi dokážou zavařit, ale v 1v1 ho samotní nezabijí, pouze zraní. A oslabí pro finální souboji, který spočívá v tom, že když se přeživším podaří odemknout všechny zámky na aktivních ostrovech, přesune se hra do poslední fáze. Což je nabourání se do super časového terminálu, který vás raketou dostane z ostrova. Pokud se vám to povede, záporák spolu s mrtvými prohraje a ti, co přežili, vyhrávají. Ovšem pokud se Raiderovi podaří zničit raketu, tak automatický vyhrává

Těšil jsem se, že si zkusím i ten pocit strany, která šikanuje ostatní, ale i když se vám zvyšuje šance hrát za Cella každým kolem, které za něj nehrajete, tak jsem se stejně k jeho hraní nedostal.

Finální boj, transformace

Co víme ovšem o fungování záporných postav je to, že začínají na základní úrovni, která je ale pořád silnější než startovní úroveň všech 7 přeživších dohromady. Raider sílí a dostává schopnosti díky tomu, že lapí ostatní hráče a vysaje z nich jejich životní energii. Při prvním chycení přeživšího jen omráčí a ten může být zvednutý jiným hráčem. Po druhém chycení jej ovšem eliminuje úplně. Úkol Raidera je všechny pochytat nebo zamezit spuštění časoprostorové rakety. 

Textově zní celý koncept zábavně, že? Tak tohle je ta chvíle, kdy o něčem chcete jen číst. Kniha, která by neměla být nikdy zfilmována. Nápad, který by neměl být zrealizován. 

Tak špatnou betu jsem dlouho nehrál. Ovládání působilo opravdu divně, protože pokud jste se pohybovali šipkami, charakter chodil v rozmezí viditelné obrazovky bez toho, aby kamera na to nějak reagovala. Ovšem když jste pohli myší, kamera se hýbala v závislosti na středu obrazovky, ať už vaše postava stála kdekoliv. Pěst na oko bylo i střílení. Pro zničení předmětu můžete vystřelit z pistole a střílíte ve směru, kde je váš charakter natočený. Vzhledem k tomu, že jsem před chvílí zmínil, že kamera se hýbe vzhledem ke středu obrazovky a nehýbe vaším charakterem, tak si dokážete představit, jak komplikované je něco trefit. Takže základní věci jako chtít pochopit hru a zvládnout ji pohodlně ovládat selhávají hned ze začátku. Grafika ani zvuk nepotěšily. A při hraní hry mě napadlo opravdu hodně otázek. Chápeme, je to zatím jen beta a možná se při vydání hry mnohé zlepší, ale jako první krok ke zlepšení bych ovšem doporučil změnit celou hru. 

Skoro všechny multiplayerové pokusy vydané společnosti Bandai Namco za poslední roky byly odsouzeny k zániku a ve spojení se studiem Dimps, které nemá zkušenosti čistě s tituly pro více hráčů, Dragon Ball: The Breakers vypadá jako něco, co se zatím stěží dá spojit se slovem “úspěch”.  

]]>
2022-01-24T10:47:00+01:00 2022-01-24T10:47:01+01:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/syberia-the-world-before-ma-konecne-datum-vydani-6nmzd1 Syberia: The World Before má konečně datum vydání - INDIAN Pokračování známé adventury má konečně stanovené datum vydání. Další část příběhu Kate Walkerové dorazí v polovině března na PC. Konzolisté si musejí ještě počkat. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pokračování známé adventury má konečně stanovené datum vydání. Další část příběhu Kate Walkerové se rozběhne 18. 3. letošního roku na PC. Hra se bude prodávat skrz Steam, Epic Games Store a GOG. Na konzole dorazí Syberia: The World Before později.

Fanoušci doufají, že třetí díl dopadne lépe než ten přechozí z roku 2017. Nedokázal navázat na kultovní jedničku a dvojku. Navíc obsahoval spoustu chyb a scénář neodpovídal velkému očekávání.

Titul nabídne dva příběhy. Ten s Kate Walkerové se odehrává v roce 2004 v solném dole, kde byla hrdinka uvězněna při hledání vlastní identity. Část za Danu Roze nás zavede do Vaghenu na začátku druhé světové války. Při dobrodružství napříč kontinenty a časem budeme svědky toho, jak se sen sedmnáctileté dívky a skvělé klavíristky mění s příchodem fašistické hrozby.

Během dobrodružství budeme řešit složité hádanky a rébusy v souladu s tradicí série. Tvůrci pak lákají na fantastický a poetický svět Benoîta Sokala s jeho úchvatnými scenériemi a ikonickými postavami. Dále na bohatý a poutavý příběh s nevídanými sázkami a strhujícími dialogy. A v neposlední řadě na symfonický soundtrack, který složil Inon Zur, skladatel pro Fallout, Dragon Age nebo Prince of Persia.

Syberia: The World Before je první díl vytvořený po smrti tvůrce značky Benoita Sokala. Belgický designér a komiksový kreslíř zemřel loni v květnu. Čtvrtý díl série je poslední inscenací, na které pracoval.

]]>
2022-01-24T10:22:08+01:00 2022-01-24T10:22:08+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/garfield-ve-trech-hrach-a-prasatko-pepa-v-next-gen-verzi-52dnlr Garfield ve třech hrách a Prasátko Peppa v next-gen verzi - INDIAN Na základě nové smlouvy vzniknou tři hry založené na příběhu světoznámého oranžového kocoura Garfielda. Vývojáři mohou vytvořit nová dobrodružství a zasadit je do různých žánrů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Francouzská společnost Microids se pochlubila podepsáním smlouvy s ViacomCBS Consumer Products. Na jejím základě vzniknou tři hry založené na příběhu světoznámého oranžového kocoura Garfielda. Vývojáři mohou vytvořit nová dobrodružství a zasadit je do různých žánrů. Po vzoru jiných titulů od Microids můžeme očekávat akční adventuru, plošinovku, závody nebo RPG.

„Garfield je známá a rodinná značka, která dokonale zapadá do našeho portfolia oblíbených franšíz pro všechny věkové kategorie. Po úspěšné spolupráci na hrách Garfield: Wild Ride a Garfield Kart Furious Racing jsme nesmírně poctěni, že můžeme spolupracovat se společností ViacomCBS Consumer Products na třech nových hrách,“ řekl Alain Milly, ředitel vydavatelství Microids.

Ze světa her pro všechny to není vše. Ke hrám s nativní verzí určenou pro novou generaci konzole se přidává My Friend Peppa Pig. U této příležitosti byl zveřejněn next-gen trailer.

Na PlayStationu 5 využívá Prasátko Peppa funkce ovladače DualSense. Chlubí se také rychlejším načítáním a dvěma režimy: režim kvality spustí hru v rozlišení 4K, zatímco výkonnostní režim v rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu.

I na konzolích Xbox Series X a Xbox Series S byla zkrácena doba pro načtení hry. U Series X je k dispozici nativní 4K, zatímco na Series X a Series S ještě 1080p při 60 snímcích.

]]>
2022-01-24T10:00:25+01:00 2022-01-24T09:42:27+01:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/for-honor-bude-bavit-hrace-i-letos-do-hry-prichazeji-pirati-k6emyy For Honor bude bavit hráče i letos, do hry přicházejí piráti - INDIAN Příběhový teaser trailer pro For Honor ukazuje pirátku, která kombinuje šermířské a pistolnické umění. Do svých komb vplétá výstřely z pistole a popravy protivníků. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Středověká bojovka For Honor na Valentýna oslaví pět let od spuštění. V poslední době se o hře tolik nemluví, ale přesto na ni v Ubisoftu nezapomínají a na konec prvního měsíce aktuálního kalendářního roku připravili velkou aktualizaci. Vývojáři se rozhodli všechny překvapit a už 27. 1. se ve hře objeví první zástupce pirátské frakce.

To ale není jediná novinka. Tou největší je, že společně s pirátkou do For Honor dorazí palné zbraně. Příběhový teaser trailer ukazuje pirátku, která kombinuje šermířské a pistolnické umění. Do svých komb vplétá výstřely z pistole a popravy protivníků.

For Honor je k dispozici pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Zahrát si můžete také na next-gen konzolích.

]]>
2022-01-24T11:00:30+01:00 2022-01-24T09:08:18+01:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/nova-soulslike-hra-o-ktere-jste-mozna-neslyseli-xnnlfz Nová soulslike hra, o které jste možná neslyšeli - INDIAN Dolmen má před sebou ještě kus cesty, ale zatím se z toho rýsuje jedna z lepších soulslike her. Lukáš Andrys https://indian-tv.cz/r/Pixelorez

Dolmen je nadcházející akční sci-fi RPG s prvky kosmického hororu, ve kterém je váš úkol vcelku jednoduchý. Přežít a sejmout všechny nepřátele, kteří se vám dostanou do cesty. A v krátké preview verzi jsem měl možnost si vyzkoušet, jak to funguje.

Takže, první přirovnání, které okamžitě zase přijde, je s Dark Souls a ano, je to pochopitelné, protože většina těchto her je okamžitě vhozena pod štítek souls-like. takových už tu bylo několik a Dolmenu to zatím jde slušně.

Jakmile jsem byl vhozen do tohoto preview dema, měl jsem možnost si vybrat svou základní výbavu. V podstatě jaký typ bojovníka chci být. Rychlý se dvěma meči za cenu krátké vzdálenosti dosahu. Nebo spíše těžkou zbraň, která je sice pomalá, ale zase dá masivní poškození. Štít a sekeru? Proč ne. Nezapomeňme také na to, že vaše postava má i palnou zbraň a reaktor, který ovlivňuje váš speciální útok. K tomu se ale dostaneme později.

Pak si můžete navolit barvičky vašeho brnění, což je vždy hezká možnost úpravy postavy, a vydáte se dál. Co vás zajímá, je Dolmen, speciální krystaly, které mají schopnost spojit dvě reality a vytvořit mezi nimi bránu. To je cool až do toho momentu, kdy se dostanou do jednoho z lomů podivná stvoření, která si nechtějí jenom povídat a začnou všechny zabíjet.

V tu chvíli přicházíte vy, abyste se zbavili všech potvor. Necháte se tedy teleportovat, avšak dojde k chybě a jste teleportováni na špatné místo. Tak alespoň začíná toto demo a to je vše, co je potřeba. Takže teď k tomu důležitějšímu.

Boj. Jaký byl můj pocit z boje? No, když jsem to dostal do rukou… solidní. Dolmen skutečně nabízí pořádnou akci, kdy se můžete dostat blízko k nepřátelům a pořádně je rozsekat, ale častokrát je mnohem lepší nápad si držet odstup a využít zbraně na dálku. Podle typu zbraně také navíc můžete nepřátelům dávat větší zásahy. Zde přichází i již zmíněný reaktor. Ten vám dá na krátkou dobu možnost dávat rány posílené speciálním efektem, kterým může být oheň, led nebo kyselina. Moje zbraň navíc střílela ohnivé střely, takže to některým nepřátelům dalo pořádnou facku, avšak postupně si můžete pořídit zbraně jiné, a tak jsem demo dohrál s ledovou zbraní. K té jsem si poté ještě přidal pár bonusů, aby byla rychlejší a silnější.

To všechno si můžete vyrobit na své lodi, kam se můžete teleportovat ze záchytných bodů a zde si také můžete vylepšit své tělo. Znamenaje vaši sílu, výdrž, odolnost a tak dále, podle toho, na jaký styl boje se chcete zaměřit.

Nepřátelé tu tak velký prostor bohužel nedostali, a tak jsem měl možnost si zabojovat pouze s několika druhy. Těmi nejčastějšími byla jistá broučí stvoření, která potřebovala jenom pár zásahů, avšak byly zde i silnější typy, které toho vydržely více, a tak jsem si musel držet odstup. A tady se ukázalo, že Dolmen dokáže být pořádně těžkou hrou, která se s vámi párat nebude, což jsem jako Dark Souls fanoušek dokázal ocenit. Neměl jsem vyloženě pocit, že by něco bylo nefér a většinou jsem si tak připustil, že to jednoduše byla moje chyba a měl jsem si dávat větší pozor.

Potkal jsem také jisté humanoidní stvůry, které dokázaly střílet na dálku a občas mi ubraly nebezpečné množství života, takže jsem se potřeboval vyléčit. A léčení zde funguje trochu zajímavě. Stačí kliknout a vyléčíte se, okamžitě, kdykoliv a kdekoliv, nehledě na to, jestli stojíte v klidu, nebo jste právě schytali pravačku do čelisti a zvedáte se ze země. Vyléčíte se hned, ale stojí to energii, kterou si doplňujete za pomocí, řekněme, palivových kapslí.

Ty už nějakou chvíli trvají, než je do sebe dokážete dostat, a uprostřed boje si tak budete muset dobře rozmyslet, jestli se vám vyplatí je v ten moment použít. Energie ale není důležitá jenom na léčení se, ale také například na střílení. Pokud chcete střílet, využíváte tím energii, ale nespotřebujete ji plně. Stačí tak počkat a znovu se vám dobije, ale jakmile se vyléčíte, energie je v tu chvíli pryč a můžete tak střílet méně, což je zajímavé.

Tak a teď to, na co všichni souls fanoušci čekají… jak jsou na tom bossové? V demu jsem dostal možnost se postavit dvěma bossům. Prvním byla Dementula, která popravdě– vypadala děsivě, ale potom byla skutečně hodně jednoduchá, což je ale v pořádku, protože se jednalo o prvního naučného bosse. Pak tu ale byl pro mě takový zvláštní… problém, řekněme. Pokaždé, když chtěl boss zaútočit, objevil se mu nad hlavou symbol, který mi jasně dával najevo: „hej, chystám se útočit, uhni!“. A moje otázka je… je to potřeba? Přece jenom, animace bosse dává vcelku jasně najevo, kdy se chystá útočit a tím bych se měl řídit. Studování animací bossů, abychom věděli, jaký útok se chystá udělat, je oblíbenou činností souls fanoušků. A tady to tak trochu ztrácí ten pocit důležitosti, protože symbol mi to okamžitě řekne. Pokud se to dá někde vypnout, nevšiml jsem si toho, ale podle mého by to tam nemuselo být.

Dementula tak byla extrémně jednoduchá, ale pak se v demu přesouváme úplně jinam. Do pozdější části hry, kde už jsem měl mnohem lepší zbraně a také mnohem těžší nepřátele. A že jsem to pocítil. Tohle bylo hustý. Obří nepřátelé visící na budovách a střílící obří lasery, u kterých jsem si myslel, že jsou součástí pozadí, se najednou otočili na mě a začali po mně střílet. A jo, to bylo děsivý. 

A na konci vší téhle bolesti čekal boss, který mě překvapil všemi těmi dobrými způsoby. Létající týpek s dvěma meči mluvící neznámým jazykem, který mě považuje jenom za červa. Zallan Kheep, který mě jednoduše rozbil. Hudba nabrala na otáčkách a proměnila se v úžasný epický soundtrack, který se mi zaryl do uší a naplnil mě adrenalinem. Tady mi bylo jasné, že dostanu namláceno.

A taky jsem dostal. Několikrát. Byl jsem napnutý, nemohl jsem přestat a nehledě na to, jestli jsem umřel po druhé, po šesté, možná i po osmé, nechtěl jsem přestat a nakonec jsem ho zabil, zničil. To je ten pocit, kdy se adrenalin naprosto uvolní v ten moment posledního úderu a proč bossové, kteří nabídnou pořádnou výzvu, jsou prostě skvělí.

A tím demo skončilo a já jsem chtěl víc. Dolmen je ta hra, na kterou se alespoň z toho, co jsem viděl, rozhodně vyplatí čekat, a zatímco píšu tento text, těším se na ni a vy byste měli taky.

]]>
2022-01-23T17:48:18+01:00 2022-01-23T17:48:12+01:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/jak-dobre-znate-serii-uncharted-uk0iw3 Jak dobře znáte sérii Uncharted? - INDIAN Existuje jen hrstka hráčů, která v roli Nathana Drakea nezažila byť jediné dobrodružství. My věříme, že mezi ně jako správní hráči rozhodně nepatříte. Znáte však celou sérii dost dobře? Ondřej Svoboda https://indian-tv.cz/r/OndraaCz Pokračovat na web]]> 2022-01-23T14:25:16+01:00 2022-01-23T14:25:16+01:00 36 https://indian-tv.cz/clanek/pokemoni-opet-unikli-na-internet-bmktaw Pokémoni opět unikli na internet, Nintendo rozdává plakáty a GTA zná datum vydání fyzické kopie - INDIAN Během týdne se objevilo několika zajímavých novinek ze světa Nintenda, o kterých by byla škoda je nezmínit. Pojďme se na ně vrhnout v našem speciálním článku věnovaný všem fanouškům Switche. Jarda Poustecký https://indian-tv.cz/r/Maikerock

Během týdne se objevilo několika zajímavých novinek ze světa Nintenda, o kterých by byla škoda je nezmínit. Pojďme se na ně vrhnout v našem speciálním článku věnovaný všem fanouškům Switche.

Jde o první aktualizaci v tomto roce. Oficiální informace k danému odhalují některá obecná vylepšení stability systému. Zde jsou oficiální informace Nintenda k této aktualizaci:

Ver. 13.2.1. (Publikováno 19. ledna 2022)

Obecná vylepšení stability systému pro zlepšení uživatelského používání.

Hráči ale hlásí, že Nintendo opravilo Bluetooth a SSL systém.

Zrovna v nedávném článku o přidání hry Banjo-Kazooie do knihovny her rozšířeného předplatné služby Nintendo Switch Online jsme mohli začít spekulovat nad tím, jaká hra se v příštím měsíci připojí do této knihovny. Dlouho jsme čekat nemuseli. Nintendo oznámilo, že dalším titulem z éry konzole N64 bude The Legend of Zelda: Majora's Mask! Hra původně vydaná v roce 2000 se připojí do knihovny již v únoru.

Disponujete na svém Nintendo účtu minimálně 500 platinových bodů? Nyní je můžete proměnit za set tří plakátů her z éry N64! Konkrétně se jedná o hry The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Mario Kart 64 a Star Fox 64.

Jediné, co je na tomto celé zpoplatněné, tak poštovné. To vychází na necelých 7 eur, v přepočtu na cca 186 korun. Plakáty jsou vytištěny na lesklém a vysoce kvalitním papíře. Ten disponuje gramáží 200g/m² a velikost plakátu je 70 x 50 cm. Proměnit bodíky můžete zde.

Již příští pátek vychází novinka Pokémon Legends: Arceus a Nintendo si může udělat další čárku v podobě úniku hry na internet. Není to totiž pro Nintendo něco výjimečného. V nedávné době nebyly ušetřeny úniku tituly v podobě nového Metroidu, Mario Party Superstars a ani v listopadu vydaných nových Pokémonů. A zdá se, že Nintendu to moc nevadí. Kdyby chtělo, ošetří si to do budoucna.

Nepříliš pozitivně hodnocená Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition v podobě fyzické kopie na kartě by se měla dostat na pulty obchodů již 11. 2. Počáteční vydání bylo sužováno chybami, problémy se snímkovou frekvencí, které fanoušci hořkosladce zkousávali. Generální ředitel Take-Two Strauss Zelnick v rozhovoru pro CNBC na začátku tohoto týdne řekl:

„Pokud jde o GTA Trilogy, to ve skutečnosti nebyl nový titul. Byl to remaster již existujících titulů. Na začátku jsme měli glitch, ale ten glitch byl vyřešen. A tomuto titulu se v rámci společnosti dařilo vážně skvěle. Takže máme opravdu radost. Do budoucna máme úžasný plán.“

V rámci výročí 20 let od vydání první hry ze série Kingdom Hearts dostanou dárek majitelé Switche. Pohádkové dobrodružství kombinuje postavičky od Disney a Square Enix vyjdou 10. února a hru si zahrajete prostřednictvím cloud technologie. Dostupné budou tyto kompilace:

 • Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX
 • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
 • Kingdom Hearts III
 • Kingdom Hearts Intergrum Masterpiece - kolekce všech verzí

17. 3. si napíšou do kalendáře všichni, co si chtějí užít oficiální rallye závody WRC 10 na Nintendu Switch.

„Při příležitosti oslav 50. výročí šampionátu nabízí WRC 10 zcela novou edici, která je plná nového obsahu a senzací. Připomeňte si ty nejnapínavější okamžiky od roku 1973 až dodnes! WRC 10 History Mode prověří váš jízdní talent až na samou hranici díky 19 historickým soutěžím, ve kterých se budete muset přizpůsobit závodním podmínkám daného období.“

]]>
2022-01-25T12:01:17+01:00 2022-01-23T10:33:15+01:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/dlc-pro-lego-star-wars-the-skywalker-saga-nabidnou-postavy-2t0g4h DLC pro LEGO Star Wars: The Skywalker Saga nabídnou postavy z filmů i seriálů - INDIAN Balíčky postav nabídnou hrdiny z filmů Rogue One a Solo nebo z animované série The Bad Batch a obou sezón Mandaloriana. Těšit se můžeme i na klasické postavy nebo vojáky. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Konečně víme, kdy LEGO Star Wars: The Skywalker Saga vyjde, což mimo jiné znamená, že jsou společnosti Warner Bros. Interactive, TT Games a Lucasfilm Games o poznání sdílnější než doposud. Díky tomu došlo na konci nejnovějšího gameplay traileru k přiblížení a upřesnění placeného dodatečného obsahu, který se zaměří na postavy z filmů i seriálů.

Už nějakou dobu víme, že LEGO Star Wars: The Skywalker Saga vyjde nejen v běžné, ale také v Deluxe edici. Ta se pochlubí speciálním balením, krabicové konzolové verze (na PC má hra vyjít pouze digitálně) navíc nabídnou tzv. polybag s figurkou Luka Skywalkera s krabicí mléka. Tato figurka má být exkluzivní pro Deluxe edici hry, takže přirozeně zásluhou kohosi z Polska už balíčky s figurkou vesele cestují po aukčních portálech po celém světě, kde se prodávají za mnohdy nesmyslné ceny. A to několik měsíců před vydáním samotné hry.

Bez ohledu na to, zda si Deluxe edici pořídíte v krabici nebo digitálně, každopádně dostanete ještě okamžitý přístup k postavě Classic Obi-Wan Kenobi, která je inspirovaná vůbec prvními stavebnicemi LEGO Star Wars, jež se objevily na trhu na konci 90. let, což znamená především jednodušší design celé postavy a žlutou barvu kůže. V první řadě vám ale Deluxe edice zajistí přístup k balíčku Character Collection Bundle, který obsahuje sedm DLC s hratelnými postavami. A nyní je již jasné, na co, nebo spíš na koho, se jednotlivé přídavky zaměří.

DLC, které by mělo být možné po vydání hry kupovat i jednotlivě, rozšíří kostičkovanou ságu Skywalkerů o postavy z filmů Rogue One: Star Wars Story a Solo: Star Wars Story, z animované série Star Wars: The Bad Batch a z obou sezón úspěšného seriálu The Mandalorian. Další ze sedmi balíčků pak nesou názvy Classic Characters a Trooper Pack, takže se můžeme těšit i na nějaké ty klasické postavičky a další nálož vojáků.

Titulní obrázek balíčku všech sedmi DLC, který je k vidění na konci nového traileru, konkrétně láká na tři postavy. Patří mezi ně Jyn Erso, hlavní hrdinka filmu Rogue One, dále Hunter, jenž vede jednotku Clone Force 99/The Bad Batch, a samozřejmě titulní Mandalorian jménem Din Djarin, jehož bude i ve hře očividně doprovázet Grogu alias Baby Yoda.

Každý, kdo si Deluxe edici předobjedná, by přitom měl dostat přístup k Trooper Packu již v den vydání základní hry. A díky této nabídce se ukázalo, že balíček vojáků nabídne imperiálního Death Troopera a Shore Troopera z Rogue One, Incinerator Stormtroopera z první sezóny Mandaloriana a také Range Troopera a Mimban Stormtroopera ze Sola.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga vychází 4. dubna/apríla 2022 ve verzi pro PC (Steam), PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One a Nintendo Switch.

]]>
2022-01-23T11:01:26+01:00 2022-01-23T10:16:05+01:00 3
https://indian-tv.cz/porad/top5/nasich-nejlepsich-her-roku-2021-906ztk Našich nejlepších her roku 2021 - INDIAN Pojďme zapomenout na to, jak krušný minulý rok byl. Dnes se podíváme, co si nejvíce užili jednotlivý členi redakce, protože náš názor vás určitě velmi moc zajímá. TOP nejlepších her roku 2021 redakce. Petr Duppal https://indian-tv.cz/r/Duppy

Pojďme zapomenout na to, jak krušný minulý rok byl. Grafiky jsou furt šíleně drahé, nové konzole nejsou, a pořád nevyšel Hollow Knight: Silksong. Minulý rok přece jen vyšlo tolik úžasných titulů, ať už větších, či menších. Pro minulý díl jste si Vy zvolily ty nejlepší hry roku. Dnes se ale podíváme, co si nejvíce užili jednotlivý členi redakce, protože náš názor vás určitě velmi moc zajímá. TOP nejlepších her roku 2021 naší redakce.

]]>
2022-01-22T18:11:30+01:00 2022-01-22T18:11:27+01:00 0