INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2021-07-29T17:33:45+02:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/clanek/videa-souhrn-if9to2 Videa: Gameplay z FIFA 22, vedlejší aktivity v Tales of Arise i King's Bounty 2 - INDIAN Dlouhý gameplay trailer na King's Bounty 2, ikonický vůz Jamese Bonda v Rocket League, připomenutí vydání těžkého Eldest Souls a návrat Contry, který naštve fanoušky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nestačil vám ranní příděl trailerů a gameplay záběrů? Tak právě pro vás máme pokračování: FIFA 22 se pochlubila novým gameplay trailerem, který vyzdvihuje novou technologii pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia. Tales of Arise ukázalo ohromující svět a vedlejší aktivity: budete rybařit, vařit i farmařit.

Pokračujeme King's Bounty 2. Společnost 1C přináší šestiminutový gameplay trailer, v němž můžete vidět průzkum, boj i části příběhu. Tady se sluší dodat, že si nástupce legendárního tahového RPG budete moci zahrát od 24. 8. s českými titulky na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Ikonický vůz Aston Martin DB5 přímo od Jamese Bonda přichází do Rocket League. Dostupný je od dnešního dne za 1100 kreditů. Připomenulo se také dobrodružství Eldest Souls, které dnes vychází na PC, obě generace konzolí PlayStation a Xbox, stejně tak na Nintendo Switch. Nenechte se ale zmást, jde o rychlou a brutálně náročnou hru ve stylu „boss-rush“.

Poslední video může naštvat spoustu fanoušků. Místo plnohodnotného návratu se totiž Contra dočkala pouze mobilní hry pro Android a iOS. Taky byste chtěli pořádný díl této střílečky?

]]>
2021-07-29T17:33:47+02:00 2021-07-29T17:33:45+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/dalsimi-odlozenymi-hrami-jsou-crimson-desert-a-digimon-4k4z8w Dalšími odloženými hrami jsou Crimson Desert a Digimon Survive - INDIAN Odklady her v letošním roce nekončí - podle náznaků budou naopak přibývat. Studia Pearl Abyss a Witchcraft nestíhají a my si můžeme bohužel škrtnout další dva tituly. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Odklady her v letošním roce nekončí - podle náznaků budou naopak přibývat. Studio Witchcraft nestíhá a bohužel musí opět odložit Digimon Survive. Stejně je na tom i tým Pearl Abyss, autoři Black Desert Online se omlouvají, ale ani Crimson Desert si v dohledné době nezahrajeme.

Co na tom, že nás Crimson Desert už téměř dva roky ohromuje. Z odnože populárního masivně multiplayerového RPG titulu Black Desert Online se vyklubal plnohodnotný projekt s rozsáhlou kampaní pro jednoho hráče - slibuje zábavnou hratelnost a obsah v tradičním MMORPG formátu. Kromě singleplayeru máme počítat také s multiplayerem.

Crimson Desert měl vyjít během letošní zimy na PC a konzole, leč na údajně revoluční akční adventuru v otevřeném světě, která kombinuje prvky příběhových singleplayerových her s online funkcemi, si počkáme. A vypadá to, že čekání nebude vůbec krátké. Hra v současné době nemá stanovený jiný termín a tvůrci potřebují více času na přidání nových nápadů pro ještě hlubší a obohacující hru. Odklad je prý nutný k vytvoření nejlepšího možného zážitku, a to vše při zajištění zdraví a bezpečnosti všech vývojářů.

Z letošního roku můžeme vyškrtnout příběh mladíka Takuma Momozka a jeho skupiny teenagerů ve světě Digimonů. Digimon Survive je podle finanční zprávy společnosti Toei Animation plánován nejdříve na třetí čtvrtletí roku 2022. To znamená, že by měl být uveden na trh mezi 1. 7. a 30. 9. 2022.

Hra Digimon Survive byla poprvé oznámena téměř před třemi lety, původně měla vyjít v roce 2019. Později v roce 2020 a nakonec v letošním roce. Ale ani to už neplatí. Vývoj probíhá pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. V souvislosti s vydáním za rok lze předpokládat, že se tvůrci zaměří také na verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Digimon Survive sleduje mladíka jménem Takuma Momozka a jeho skupinu teenagerů. Ti se ztratí během školního výletu a ocitnou se v novém světě plném Digimonů. Takuma je spárován s Agumonem a každý z jeho kamarádů získává svého vlastního Digimona. Společně musí najít způsob, jak se dostat opět domů.

Připomeňme, že odklad na příští rok již postihl Rainbows Six Extraction, Resident Evil: ReVerse a Ghostwire: Tokyo. Většinou za odklad může situace kolem covidu-19 a nutnost pracovat z domovů.

]]>
2021-07-29T17:02:53+02:00 2021-07-29T17:02:51+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/ps5-konecne-prida-podporu-interniho-ssd-jhtwmt PS5 konečně přidá podporu interního SSD a zlepší uživatelské rozhraní - INDIAN Podpora SSD, na kterou hráči čekají, je součástí nové beta verze aktualizace systému PS5. Ta bude brzy dostupná pro všechny majitele konzole PlayStation 5. Přijde toho ale více. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Trvalo to dlouho, ale konečně. Téměř devět měsíců od uvedení konzole PlayStation 5 budou moci hráči upgradovat své interní úložiště. Podpora interního SSD je součástí nové beta verze aktualizace systému. Ta bude po proběhnutém testování dostupná všem. Datum vydání zatím Sony nesdělila.

Podpora SSD je u hráčů velmi žádaná, mnohým nestačí SSD disk v konzoli, který nabízí pouze 667,2 GB volného místa. Není se čemu divit, když Call of Duty Warzone vyžaduje až 200 GB a Call of Duty: Black Ops Cold War dalších 100 GB. Mnoho dalších her je na tom dost podobně.

Místo pro M.2 SSD najdete pod krytem konzole, který lze jednoduše sundat. M.2 SSD můžete využít pro nainstalování a hraní PS5 her. Prvním takto kompatibilním SSD je FireCuda 530 od společnosti Seagate. Disk se prodává v následujících velikostech: 500 GB SSD za 140 dolarů, 1 TB za 240 dolarů a 2 TB za 490 dolarů. V českých obchodech tyto SSD disky nejsou moc dostupné, ale cenově by měly být 3799 Kč, 6499 Kč a 13 990 Kč. FireCuda 530 se vyrábí také ve variantě 4 TB - cena je v tomto případě 26 990 Kč.

„Společně se Sony jsme provedli testování na PlayStationu 5 a můžeme potvrdit, že FireCuda 530 s chladičem nahoře splnila všechny požadavky sytému PS5. Slot pro SSD je v PS5 velmi úzký, takže není mnoho místa pro montáž SSD. FireCuda 530 se však díky své tenké konstrukci vejde do slotu i s chladičem. FireCuda 530 bez chladiče je samozřejmě tenčí, takže se obě verze do slotu PS5 vejdou,“ dodala společnost Seagate.

PS5 podporuje PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD s kapacitou 250 GB až 4 TB. Doporučená rychlost je 5 500 MB/s nebo vyšší. Šířka SSD by měla být 22 mm (šířka 25 mm není podporována) a formáty jsou M.2 typy 2230, 2242, 2260, 2280 a 22110.

 • Podpora 3D zvuku pro televizní reproduktory
 • Vylepšení uživatelského rozhraní
 • Rozhraní Control Center nyní obsahuje více možností personalizace
 • Aktualizována karta Přátel přináší lepší možnosti správy
 • PS4 a PS5 verze her jsou nyní na domovské stránce a v knihovně oddělené
 • Hráči mohou v PS Now přepínat mezi rozlišením 720p a 1080p

Podporu 3D zvuku prostřednictvím vestavěných reproduktorů televize považují zahraniční novináři za hodně důležitou. Uvádí se, že mikrofon v ovladači DualSense umožňuje změřit akustiku místnosti. Po měření si hráči mohou zvolit nastavení zvuku, které nejlépe vyhovuje jejich prostředí.

Ovládání centrum bude rozšířeno o další možnosti přizpůsobení. Sony umožní měnit pořadí a skrývat možnosti, stejně tak zobrazovat zprávy od přátel a skupin. Sledování trofejí má nyní zobrazovat průběh u pěti trofejí.

Pokud máte dvě verze stejné hry pro PS4 a PS5, konzole je bude zobrazovat odděleně, a to jak na domovské obrazovce, tak i v knihovně. Chybět nebude označení s ikonkou, pro jakou konzoli je hra určena.

]]>
2021-07-29T15:17:36+02:00 2021-07-29T14:08:32+02:00 26
https://indian-tv.cz/clanek/statistiky-komunity-z-remasteru-mass-effectu-ukazuji-7bmhr3 Statistiky komunity z remasteru Mass Effectu ukazují bezbřehou oblibu Wrexe - INDIAN Populárního Krogana zachránilo v prvním díle 94 % hráčů. Podobnými čísly se může chlubit také královna Rachni či celá kroganská rasa, přičemž je celkově znát, že fanoušci Mass Effectu rádi plní vše. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Od vydání remasterované trilogie Mass Effectu už uběhl nějaký čas. Kolekce souhrnně nazvaná Mass Effect: Legendary Edition koneckonců vyšla v polovině letošního května/mája a za těch několik měsíců stihlo dokončit celou trilogii slušné množství hráčů. Nyní tu tak máme oficiální statistiky komunity, které byly zveřejněny na sociálních sítích a které ukazují některá více a některá o poznání méně očekávaná fakta. Také obsahují víc než dost spoilerů, takže jestli máte ještě sérii před sebou, čtěte dál na vlastní nebezpečí.

Příliš by nás nemělo překvapovat, že i když je v posledních letech v oficiálních kruzích čím dál častěji využívána ženská verze hlavní postavy, obecně známá jednoduše jako FemShep, větší část hráčů stále volí mužského velitele Sheparda. Konkrétně se ho ujalo 68 % hráčů. Nejpopulárnější herní třídou je pak Soldier, který ve statistikách září se 40% podílem, což už nemusí být tak očividná věc.

Nezapomínejme totiž na to, že Soldier je dost možná nejvíce přímočarou třídou. Napříč celou trilogií kupříkladu nemůže ovládnout žádné biotické schopnosti, pokud pomineme jisté výhody plynoucí z dokončení DLC Omega pro Mass Effect 3. Dokazuje to snad, že větší část zájemců chce hrát Mass Effect jako prostou střílečku? Nebo že jsou na biotické a další speciální schopnosti vhodnější společníci? To bohužel ze statistik vyčíst nelze.

Když už je řeč o společnících, s nimi souvisí pravděpodobně nejzajímavější část nově zveřejněných statistik. Mezi ty více očekávané výsledky bychom mohli počítat podíl záchrany Ashley a Kaidana v prvním díle. Ashley je na tom sice o něco lépe, protože byla zachráněna v 60 % případů, ale upřímně řečeno, Kaidan mohl v téhle soutěži dopadnout mnohem hůř. Oproti tomu Wrex si opravdu nemá na co stěžovat, jelikož události na planetě Virmire v prvním Mass Effectu přežil v působivých 94 % případů. To jen potvrzuje, že kroganský žoldák patří mezi nejoblíbenější postavy z celé série, na nichž fanouškům záleží.

Přežití Wrexe totiž není úplná samozřejmost nebo volba, kterou může hráč snadno učinit na místě. Je k němu potřeba buď splnění určitého vedlejšího úkolu, dostatečně dobré statistiky vaší postavy v oblasti ukecávání či vyhrožování nebo velmi opatrné našlapování během rozhodujícího dialogu. Také královna Rachni dopadla velmi dobře, jelikož se ji v prvním díle rozhodlo zabít jen 7 % hráčů. V Mass Effectu 3 už však královnu zachránilo jen 33 % Shepardů.

Pozoruhodné jsou pak statistiky pravděpodobnosti přežití konce Mass Effectu 2. Na prvním místě je zcela samozřejmě Garrus. Se světem by asi bylo něco hodně v nepořádku, kdyby tomu bylo jinak. Na druhém místě je ale z nějakého důvodu Jacob, který není vždy skloňován v souvislosti s nejoblíbenějšími společníky. Ještě více zarážející jsou pak poslední příčky tohoto žebříčku, které z nějakého záhadného důvodu obývá Tali a Mordin. Nad tím se dá jen nevěřícně kroutit hlavou, oba koneckonců také patří mezi nejoblíbenější postavy celé trilogie. Tento prazvláštní výsledek alespoň částečně napravují statistiky obliby společníků v prvním díle, jimž přirozeně kraluje Garrus, ale už na druhém místě je Tali.

Se společnicí se zálibou v napodobování zvuků lodi Normandy souvisí ještě pár dalších statistik. Na planetě Rannoch ve třetím díle se podařilo dosáhnout míru mezi kvariany a gethy v 80 % případů a jen 4 % hráčů se podařilo zařídit Tali v Mass Effectu 2 vyhnání z kvarianské flotily. Slavit mohou také krogané, jelikož 96 % hráčů zajistilo vyléčení genofágu. Mimo jiné se jedná o další důkazy skutečnosti, že většina fanoušků ráda plní vše, co se dá, protože neutralizace genofágu ani mír na Rannochu nepatří mezi výsledky, kterých by bylo možné dosáhnout s prstem v nose, zvlášť když Mass Effectem 3 prosvištíte co nejrychleji.

Statistiky se pak zabývají i určitými velmi specifickými záležitostmi, zejména počtem případů, kdy protivná novinářka Khalisah al-Jilani dostala od hráčů ránu pěstí. Těm, kteří Mass Effect neznají, nejspíš něco takového připadá barbarské. Ať už je tomu ale jakkoliv těžké uvěřit, flákanec pro al-Jilani je v komunitě poměrně oblíbený. Konkrétně k němu došlo v 68 % případů, za což může mimo jiné fakt, že pokud se k němu postupně uchýlíte ve všech třech hrách, celá konfrontace s reportérkou je čím dál zajímavější a zábavnější. Stačí se podívat na video níže, pořízené ještě v originální verzi trilogie.

Na tomto místě je pak třeba podotknout, že se pokaždé jedná o volbu vztahující se k dráze Renegade, která je obdobou temné strany. Statistiky však vůbec neřeší, kolik procent hráčů jde cestou renegáta a kdo svatouškovského Paragona, nicméně v minulosti se různí vývojáři z BioWare již mnohokrát nechali slyšet, že absolutní většina fanoušků obvykle volí dobro. Poslední nově zveřejněný údaj je každopádně spíše vtípkem na adresu fanoušků a pochopí ho snad jen ti, kteří v úvodu prvního dílu trávili čas plněním vedlejšího úkolu spojeného se skenováním správců (Keeperů). My k tomu řekneme asi jen tolik, že přece není tak těžké ani ostudné najít si v případě záseku či nedostatečně spolehlivé paměti šikovné video na YouTube.

]]>
2021-07-29T12:31:11+02:00 2021-07-29T12:12:00+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/medieval-dynasty-plna-verze-datum-vydani-0lfdw Rok po vstupu do předběžného přístupu vyjde plná verze Medieval Dynasty - INDIAN Vydání plné verze brání dokončení poslední velké aktualizace. Zatím jich vyšlo pět a na poslední a největší aktualizaci se pilně pracuje. Co hra nabízí a jaká je? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Když 17. 9. 2020 vstupovala hra Medieval Dynasty do předběžného přístupu na Steamu, počítali vývojáři s tímto stavem nejméně po dobu šesti měsíců. Kvůli velkému zájmu a velmi kladným recenzím se ve studiu Render Cube rozhodli svému středověkému RPG věnovat delší dobu. Nyní oznámili, že plná verze dorazí 23. 9. letošního roku. Ve hře jsou už nyní české titulky.

Rok po vstupu do předběžného přístupu na Steamu hra obdržela více než 17 000 uživatelských recenzí (91 % pozitivních) a úspěšně se dostala do předplatného Xbox Game Pass pro PC. Plná verze se bude prodávat ještě na Epic Games Store, GOG.com a Microsoft Store.

Vydání plné verze brání dokončení poslední velké aktualizace. Zatím jich vyšlo pět (mimo jiné kompletní čtyři roční období v cyklu den/noc, možnost pokácet stromy, trhat různé plody, sbírat kameny...) a na poslední a největší aktualizaci se pilně pracuje. Hráči se mohou těšit na nový obsah, lepší vyvážení, vyleštění hry i na lepší optimalizaci společně s novými příběhovými prvky a největší hrozbou pro vaši vesnici. Do Medieval Dynasty se totiž dostanou bandité.

Hráči se budou moci také věnovat bylinkářství, které jim otevře mnoho nových možností obchodu a léčení. Další podrobnosti se teprve dozvíme. Pokud se vám Medieval Dynasty líbí, tak aktuální cena 24,99 eur má platit do 9. 8. 2021. Pak dojde k mírnému zdražení.

„Medieval Dynasty je naše dítě. Tvrdě jsme pracovali (často ve dne v noci), abychom jí pomohli vyrůst do hry, kterou je dnes,“ vzkazuje Damian Szymanski, generální ředitel společnosti Render Cube S.A. s tím, že s vydáním verze 1.0 to nekončí - je to teprve začátek pro nové a vzrušující období.

V Medieval Dynasty se jako chudý, ale za to zkušený lovec a zároveň farmář ocitnete v období středověku, kdy Evropě vládnou šlechtici a duchovní a obchod mezi národy přináší nejen prosperitu, ale také závist, nedůvěru a chamtivost. Vy však vezmete osud do svých rukou a v tomto krutém středověkém světě začnete stavět malou základnu, kterou postupně proměníte v rušnou vesnici. Budete lovit zvěř, kácet stromy a mnoho dalšího, abyste přežili.

]]>
2021-07-29T10:48:37+02:00 2021-07-29T11:30:00+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/veterani-z-playstationu-zalozili-studio-100-gdr009 Veteráni z PlayStationu založili studio s investicí 100 milionů dolarů - INDIAN Veteráni herního průmyslu v amerických městech Los Angeles a San Diego založili nové studio. S investicí 100 milionů dolarů chtějí vytvořit singleplayerovou AAA hru. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Veteráni herního průmyslu v amerických městech Los Angeles a San Diego založili nové studio. S investicí 100 milionů dolarů chtějí vytvořit akční adventuru pro jednoho hráče.

Studio se jmenuje That's No Moon a najdeme v něm zkušené vývojáře z týmů, které pracovaly na The Last of Us, Call of Duty: Modern Warfare, God of War, Destiny a dalších známých titulech. Velkou část nového, zkušeného a ambiciózního tvůrčího celku tvoří vedoucí osobnosti z PlayStation Studios. Například Michael Mumbauer (bývalý šéf Visual Arts Group) je generálním ředitelem a Tina Kowalewski (bývalá šéfka vývoje v Sony Santa Monica) je ředitelkou pro strategii.

Visual Arts Group je poněkud tajné studio pod hlavičkou PlayStation Studios. Pořádně nebylo představeno, přesto existuje od roku 2007 a právě Mumbauer ho vedl. Podle dostupných informací je Visual Arts Group tajným hrdinou při vývoji mnoha PlayStation exkluzivit. Mumbauer měl ale vyšší cíle a nechtěl velet pouze pomocnému studiu. Když mu Sony neumožnila pracovat na remaku Uncharted, tak měl nějakou dobu pracovat na remaku prvního The Last of Us. I tento projekt měl ale narazit na překážky a podle spekulací vývoj mělo převzít Naughty Dog (původní autoři) a VAG mělo být opět jen pomocným studiem. Právě poté mu měla dojít trpělivost a skupinu opustil. Budoucnost zbytku týmu Visual Arts Group je od té doby nejasná. V minulosti do něj přešla řada lidí z Naughty Dog.

Zpět k That's No Moon. Tady najdeme ještě Taylora Kurosakiho jako kreativního ředitele. Kurosaki byl vedoucím příběhového týmu v Infinity Ward a Naughty Dog. Záda mu kryje Jacob Minkoff z pozice game directora (šéf designu Call of Duty: Modern Warfare a hlavní game designér The Last of Us) a další vývojáři, kteří pracovali na hrách jako God of War, Fortnite, Destiny a Uncharted 4.

Minkoff a Kurosaki v květnu oznámili, že opustili Infinity Ward, aby se „věnovali nové vzácné a vzrušující příležitosti“.

Do manažerského týmu se řadí ještě Nick Kononelos (provozní ředitel, dříve senior ředitel vývoje v EA), Barry Genova (technologická ředitelka, dříve Bungie) a George Allison (finanční ředitel, dříve měl stejnou pozici v PlayStationu).

„That's No Moon jsme založili s jedinou vizí - vytvořit nezapomenutelné příběhy a postavy, které budou definovat a přesahovat hranice našeho média, ať už to bude televize, film nebo něco jiného. Abychom toho dosáhli, budujeme v Los Angeles nejmodernější studio se specializací na vlastní virtuální produkční scénu, která se stane domovem našeho týmu, až to bude bezpečné,“ řekl Michael Mumbauer, generální ředitel That's No Moon. „Jsem hrdý na to, že mohu sdílet tuto ambici s tak talentovaným týmem tvůrců a našimi neuvěřitelnými partnery ze společnosti Smilegate.“

Právě společnost Smilegate se rozhodla podpořit první projekt That's No Moon investicí 100 milionů dolarů. Díky tomu mohly vzniknout kanceláře v Los Angeles a San Diegu. Vedení That's No Moon má v plánu se do konce roku rozrůst o dalších 90 lidí.

„Těšíme se na spolupráci s nimi a na to, že budeme i nadále investovat do vizionářských vývojářských týmů, které se snaží přinášet do her odvážné nové nápady a inovace,“ dodal Harold Kim, viceprezident Smilegate.

Smilegate je jihokorejská vývojářská a vydavatelská firma. Za sebou má například CrossFire a Lost Ark. Plus spolupracuje s čínským Tencentem a zaměřuje se na online a mobilní hry.

„Zaměřujeme se na tým a chceme, aby That's No Moon bylo nejen místem, kde každý může realizovat skvělé nápady a odvádět skvělou práci, ale také vést zdravý a vyvážený život,“ ujišťuje Mumbauer.

Jak vidíte, máme tady další nové studio, které budují významní vývojáři, kteří si udělali jméno na velkých franšízách. V posledních letech jsme byli mimo jiné svědky toho, jak spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime založil studio Dreamhaven a spoluzakladatel Rockstaru Dan Houser se soustředí na Absurd Ventures in Games.

]]>
2021-07-28T22:59:08+02:00 2021-07-29T09:00:00+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/videa-souhrn-5evfw0 Videa: World War Z: Aftermath, Chernobylite, Age of Empires 4 - INDIAN Plnohodnotné představení World War Z: Aftermath, vydání Chernobylite na PC, Stoletá válka v Age of Empires 4, připomenutí The Forgotten City a další videa v dnešním přehledu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Plnohodnotné představení World War Z: Aftermath, vydání Chernobylite na PC, Stoletá válka v Age of Empires 4, připomenutí The Forgotten City a další videa v dnešním přehledu.

Čtvrteční ráno je u Indiana ve znamení nových videí a trailerů. Podíváme se na plnohodnotné představení World War Z: Aftermath s novým obsahem. Kooperativní zombie střílečka na motivy filmu od Paramount Pictures obdrží first-person pohled, nové lokace, nový bojový systém zblízka, nové zbraně a další novinky. Těšit se můžete během letošního podzimu pro PC, PS4 a Xbox One. Vylepšení pro next-gen až v příštím roce. Více o hře jsme psali zde.

Pokračujeme vydáním PC verze akčního survival hororu Chernobylite. Zahraniční magazíny výlet do černobylské jaderné elektrárny veskrze chválí, ale všímají si zjednodušených mechanik, repetitivních misí i horší umělé inteligenci. Na PS4 a Xbox One hra dorazí až 7. 9. a na PS5 a Xbox Series X/S až koncem roku.

Pokračujeme real-time strategií Age of Empires 4. Ta se zaměřila na jednu z kampaní, kterou si ve hře budete moci užít, Stoletá válka, v níž budete moci získat Francii zpět jako Johanka z Arku. Prý bude na vás, jak tahle válka skončí.

Připomeneme si také vydání The Forgotten City, které je dostupné pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Na Nintendo Switch se akční RPG dostane v Q3 2021. Dále tady máme novou sezónu pro Hitmana 3, PvP mód do Hood: Outlaws & Legends a vydání sci-fi hororu Observer System Redux pro PS4 a Xbox One.

]]>
2021-07-29T12:36:13+02:00 2021-07-29T08:00:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/xzone-vstupuje-na-slovensky-trh-2zfmyu Xzone vstupuje na slovenský trh s plánem spolupracovat s tamními vývojáři - INDIAN Herní obchod Xzone se po 20 letech z České republiky rozrůstá na Slovensko a spouští plnohodnotnou slovenskou verzi svého internetového obchodu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Herní obchod Xzone se po 20 letech z České republiky rozrůstá na Slovensko a spouští plnohodnotnou slovenskou verzi svého internetového obchodu. Xzone.sk nahrazuje online obchod GameExpres.sk, který na slovenském trhu působí od roku 2004.

Spuštění slovenských stránek Xzone bylo dlouhodobě plánované propojení se společností v ČR, které zákazníkům na Slovensku přinese modernější nákupní prostředí, širší sortiment produktů, slevové kredity a další zákaznické benefity, známé z české mutace e-shopu.

Obchod Xzone už několik let není jen prodejcem videoher, ale velkou měrou vstoupil do sortimentu merchandise - doplňků pro fanoušky her, televizních seriálů a filmů, které mají podobu například triček, figurek, knih a dalších předmětů. Tyto předměty Xzone produkuje i pod vlastní hlavičkou. A to v podobě knižních artbooků, fyzických balení českých her „Xzone Edice“ nebo předmětů „Xzone Originals“.

A právě Xzone Edice a Xzone Originals mohou být v budoucnu spojeny i s hrami od slovenských studií. „Aktuálně je na Slovensku nejméně 55 aktivních vývojářských firem, které pracují na krásných hrách s velkým potenciálem. V Xzone to dlouho sledujeme a s některými vývojáři jsme již v užším kontaktu. I to byl jeden z důvodů našeho plnohodnotného vstupu na slovenský herní trh,“ dodal Martin Schovanec, spolumajitel Xzone.

V rámci Xzone Originals a Xzone Edice například vznikla krabicová PC verze hry Feudal Alloy s podepsaným artbookem, sběratelská edice Creaks nebo nadcházející kolekce titulů Svoboda 1945: Liberation a Attentat 1942 s artbookem, třemi fotografiemi, kartičkou k vyvolání fotek, oboustranným A2 plakátem a dobovým letákem.

Nedávno společnost Xzone s.r.o. zveřejnila hospodářské výsledky za fiskální rok (1. 4. 2020 až 31. 3. 2021). Obrat společnosti dosáhl necelých 114 milionů korun bez DPH, což je meziročně přibližně o 30 procent více. Zisk před zdanění byl 554 tisíc korun. Martin Schovanec, společník a manažer firmy to komentoval slovy:

„Díky našemu fiskálnímu roku od 1. 4. 2020 se do hospodářských čísel kompletně zapsal covid-19 se všemi efekty, které na fungování firmy měl. Očekávaně se zvedl zájem o online obchod a na druhé straně přiškrtil naše prodejny. To, že jsme toto turbulentní období nejen přečkali, ale dokonce dosáhli rekordních čísel za 20 let fungování, vděčíme hlavně loajálním zákazníkům, kteří rychle změnili způsob nakupování a našich kolegům, protože dokázali vše ustát a přizpůsobit se nové situaci.“

]]>
2021-07-28T22:17:59+02:00 2021-07-29T06:00:00+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/na-dobrodruzstvi-v-kena-bridge-of-spirits-si-pockame-98gdu6 Na dobrodružství v Kena: Bridge of Spirits si počkáme trochu déle - INDIAN Vývojářský tým z Ember Lab se rozhodli hru opět odložit. Tentokrát ne o velký časový úsek, nicméně si na tohle dobrodružství počkáme ještě o trošičku déle, než se čekalo. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Od vydání pohádkového dobrodružství Kena: Bridge of Spirits nás doteď dělil jen necelý měsíc. Datum vydání po již předchozím odložení spadalo na 24. 8. a zdálo se, že všechno spěje ke zdárnému vydání. Bohužel tomu tak úplně není.

Vývojáři z Ember Lab na svém Twitteru oznámili další odložení. Naštěstí „pouze“ o měsíc. Z 24. 8. se tak vydání přehouplo na 21. 9. Důvodem má být zajištění co nejlepší kvality.

„Víme, že mnozí z vás se nemohou dočkat hraní a oceňujeme vaši trpělivost, zatímco stále pracujeme na vytvoření nejlepší verze Keny,“ sděluje tým. Připomeňme si, že hra měla původně vyjít na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5 již koncem loňského roku, ale byla odložena v důsledku pandemie koronaviru.

]]>
2021-07-29T09:36:53+02:00 2021-07-29T02:52:23+02:00 8
https://indian-tv.cz/recenze/f1-2021-pribeh-dvou-generaci-v8fyue F1 2021: Příběh dvou generací - INDIAN Codemaster nám i tento rok přináší nový díl Formule 1 do našich domovů. Tento rok dostanete nově plnohodnotný příběh a kariéru v kooperaci. Co dalšího přináší nový ročník? Na to se dnes podíváme. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Tak jako ve skutečnosti, tak i díky britskému studiu Codemasters vychází každý rok nová sezona Formule 1, které se alespoň v digitální formě budeme moct zúčastnit. Často se setkáváme s tím, že u her, které vycházejí rok, co rok, se skoro nikdy nedočkáme nového obsahu, ale většinou jde jen o zkopírovanou verzi předešlého roku. Na jednu stranu musíme říct, že to samé z velké části platí i u nové F1. Na druhou stranu ani ve skutečném šampionátu se toho po technických směrnicích tento rok moc neměnilo. 

Hned na začátku si musíme říct, že Formule 1, není běžná hra pro všechny. Díky Netflixu a velice oblíbenému seriálu ze zákulisí formulí s názvem Drive to Survive se ovšem objevilo konečně zase více fanoušků, kteří propadli kouzlu tohoto motorsportu.

Největší novinka tohoto ročníku je příběhový mód. V roce 2019 jsme dostali ochutnávku. Teď už si ho užijeme v plnohodnotné verzi. Vaším největším rivalem bude starý známý Devon Buttler. Vy se chopíte role mladého jezdce Aidena Jacksona a týmového kolegy Caspera Akkermana. Na začátku si zvolíte jeden z pěti týmů, za který budete jezdit. Celý příběh se ve zkrácené verzi odehraje během tří sezon. První sezonu začínáte v nižší kategorii Formule 2. Hlavní příběh ale začíná až v královské třídě F1.

Příběh je rozdělen na 17 kapitol, nejčastěji budete začínat v půlce závodu a budete mít jasný cíl co musíte splnit. Podle obtížnosti zvládnete Breaking Point odehrát za 6 až 8 hodin, možná i déle. Záleží, jak jste šikovní a jak moc trávíte času pročítáním novinek, e-mailů a sociálních sítí. Tento fakt krásně utváří atmosféru a dokresluje celý příběh. Dozvíte se, co si o vás myslí okolí nebo novináři. Bohužel tuto věc nemůžete ovlivnit, protože se nemůžete ve hře vyloženě nijak rozhodovat. Pokud nesplníte daný cíl, budete muset závod opakovat do té doby, než se vám ho podaří splnit.

Příběh je předělován cut-scénami, které jsou doplněny o akční scény s výtečným střihem. Mimika i lipsync postav je na skvělé úrovni. Bohužel chybí české titulky. Videa se ale ukládají, a tak pokud jste něčemu nerozuměli, můžete se jednoduše vrátit do galerie a zkouknout daný segment znovu a lépe ho pochopit.

Příběh ve sportovních hrách je úžasná věc, ač někteří lidé můžou říct, že příběh Aidena a Caspera je béčkový film přitažený za vlasy. Já jako fanoušek formulí musím říct, že jsem si ho užil. Příběh vypráví o mladém, talentovaném jezdci, jenž dělá chyby, ale má na to, aby se stal šampionem. Pak je tu starší jezdec, který už šampionem byl, má velké zkušenosti, ale rychlost už chybí a té dravosti nové generace nestačí. Zde jsem osobně měl pocit, jako kdyby Aiden představoval Charlese Leclerca, Maxe Verstapena, Landa Norise a další mladé jezdce dohromady. Pak je tu Casper, který je mix té druhé generace: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Fernando Alonso a další stará garda.

Zkrátka příběh je dobře udělaný a každý si v něm může najít to své. Díky záživnému vyprávění jsem strávil ve světě formulí přes 8 hodin v kuse a nezačal se nudit, a dokonce jsem ani nedostal pocit, že bych potřeboval pauzu. Přesto více než na obdobný příběh stále čekám na den, kdy světem formulí budu moc projít od Formule 2 a bojovat o sedačku v F1. A jednou třeba získal i místo v top týmu. Chtěl bych, aby má rozhodnutí měla vliv na ostatní věci. Zkrátka přidat tomu ještě trochu větší RPG prvek, třeba se toho jednou dočkám.

F1 2021 není jen o příběhovém módu. Tak jako skutečné závody, tak ani ty herní nepřináší moc novinek. Tento díl už vyšel i na nové generaci konzolí, přesto se grafického posunu nedočkáme, kromě možnosti ray tracingu pro lepší odrazy a efekty. Což si ovšem užijete jen pokud máte RTX grafickou kartu. Engine prošel změnou naposledy před pěti lety a od té doby zůstává víceméně stejný. Přesto se mi hra graficky líbí a nemám s ní problém. Další malé detaily se ale najdou, obloha je tmavší, statická vozidla okolo tratě jsou čerstvě vymodelovaná a lepšího detailu se dočkal trávník, plot a mantinely. Monoposty zůstaly stejné, stejně tak i tratě.

Jízdní model se také nedočkal vyloženě žádné velké změny. Na druhou stranu, zde budu opakovat to samé co na začátku. I v reálné F1 se kvůli covidu odsunuly nové technické směrnice, které mají měnit vzhled formulí a jejich aerodynamický balík a tím jejich jízdní model. Ačkoli právě díky covidu měli závodníci více času a při virtuálním závodění přinesli vývojářům hodnotné informace. Díky tomu se lehce změnila práce s pneumatikami, trakce a trochu méně přítlaku v zatáčkách v důsledku zmenšení zadní části a difuzoru.

Zpracovalo se i na destrukčním modelu, kdy už to není jen o utržení zavěšení, zničení předního křídla, ale například i zadního spoileru. To se mi osobně velice líbilo.

Rovněž byly přepracovány vývojové úkoly v tréninkových sezeních a byla zpřístupněna sada mini-her „rychlého tréninku“, díky níž získáte vývojové body, když nemáte tolik času anebo se vám zkrátka nechtějí jezdit tréninky. Jedním z přidaných prvků pro hodnocení závodníků v letošním roce je nová statistika „zaměření“, která je ovlivněna týmovými aktivitami, výkonem a tiskovými konferencemi.

Režim kariery zůstává stejný jako v minulém roce, můžete se buď chopit jen jezdce anebo přivést do série svůj vlastní tým. Novinkou je kooperační režim, kdy celou karieru můžete odehrát s kamarádem, a to buď jako rivalové nebo jako týmoví kolegové. Jediné omezení je, že si ho nezahrajete na jednom počítači/konzoli, ale pouze přes internet.

Režim split-screenu přesto nechybí, a tak si s kamarádem můžete zahrát spolu i u jednoho počítače nebo konzole. Bohužel ne kariéru.

Vaše neustále hraní bude navíc odměňováno postupem v Podium passu, který působí trochu úsměvným dojmem. Barevné skiny si mi nelíbí, a tak mi nějak neměl moc co nabídnout. Kéž by tam bylo aspoň speciální zbarvení monopostů top týmů z různých výročních závodů. Bohužel toto bude už opět licenční problém. Trochu škoda, že obdoby battle passu s mikrotransakcemi se dočkáváme už úplně ve všech hrách. Ale doba je holt taková.

V neposlední řadě musím zmínit, že v tomto ročníku chybí historické monoposty, což mě osobně tak nevadí, ale chápu, že jiné fanoušky to může velice mrzet.

Pokud jste milovník multiplayeru, tam byla přidána nová možnost „Social Play“, která vám usnadní naskočení a vytvoří méně skličující online zážitek. Byl také aktualizován prohlížeč serveru, který vám usnadní hledání závodů, které chcete. Vizuálně existuje také větší přizpůsobení, kdy nyní můžete na halo přidat samolepky, stejně jako zvolit své vítěznou vysílačku. Poprvé ale také můžete křičet na tým nebo fanoušky, když vyhrajete.

Co dostanete tedy od F1 2021? Příběhový režim, karieru v kooperaci, soupisku F2 z roku 2020, 21 tratí a 10 oficiálních týmů. Letošní týmy F2 budou přidány později jako bezplatné DLC a tratě budou na podzim rozšířeny o Portimao, Imolu a Džidda v Saudské Arábii. Proč tedy přecházet na nový ročník? Myslím, že je toho dost. Ano, kopíruje předešlé díly, přesto přináší čerstvý obsah. Rozhodnutí, zda přejít, pokud vlastníte předešlý díl, nechám na vás. Pokud máte ročník 2019, koupi nového dílů vřele doporučuji.

Tato série z dílný Codemasters je zkrátka perfektní už několik let, užít si roli jezdce formule 1 se nepovede každému, ale díky vývojářům a skvělému zpracování tu možnost dostane alespoň virtuálně každý, kdo o to projeví zájem. Za tým Indiana si F1 2021 odnáší na míře doporučení 9 bodů z 10. 

]]>
2021-07-28T22:14:22+02:00 2021-07-28T22:14:22+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/hry-pro-srpnovou-nabidku-ps-plus-a-xbox-live-gold-9lvkja Hry pro srpnovou nabídku PS Plus a Xbox Live Gold - INDIAN Společnosti Microsoft a Sony odhalily hry, které si budou moci v nadcházející měsíc do své digitální knihovny přidat předplatitelé Xbox Live Gold a PlayStation Plus. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnosti Microsoft a Sony odhalily hry, které si budou moci v nadcházející měsíc do své digitální knihovny přidat předplatitelé Xbox Live Gold a PlayStation Plus.

Tým „zelených“ se rozhodl pro akci Darksiders 3, plošinovku Yooka-Laylee, střílečku Lost Planet 3 a mlátičku Garou: Mark of the Wolves z roku 1999. U „modrých“ nejde o překvapení, tituly už dříve unikly, takže pouze potvrzení: battle royale akce Hunter's Arena: Legends, střílečka Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville a Tennis World Tour 2.

 • Darksiders 3 od 1. do 31. 8. pro Xbox One a Xbox Series X/S
 • Yooka-Laylee od 16. 8. do 15. 9. pro Xbox One a Xbox Series X/S
 • Lost Planet 3 od 1. do 15. 8. pro Xbox 360, Xbox One a Xbox Series X/S
 • Garou: Mark of the Wolves od 16. do 31. 8. pro Xbox 360, Xbox One a Xbox Series X/S
 • Hunter's Arena: Legends pro PS5 a PS4
 • Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville pro PS4 (i PS5)
 • Tennis World Tour 2 pro PS4 (i PS5)

Hry budou dostupné od 3. 8. do 6. 9.

]]>
2021-07-28T18:30:23+02:00 2021-07-28T18:30:22+02:00 22
https://indian-tv.cz/clanek/zombie-strilecka-back-4-blood-se-pripravuje-na-verejnou-betu-e6pml5 Zombie střílečka Back 4 Blood se připravuje na veřejnou betu - INDIAN Na veřejnou betu kooperativní zombie střílečky Back 4 Blood, která připomíná Left 4 Dead, láká nový gameplay trailer. Ukazuje intenzivní akci v kooperaci i PvP režimu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Kooperativní zombie střílečka Back 4 Blood, která připomíná Left 4 Dead, se připravuje na betu. Předběžný přístup do bety začne 5. 8. a potrvá do 9. 8. Do ní se dostanou ti, co si hru předobjednají. Veřejná beta pro všechny zájemce se bude konat od 12. do 16. 8. Obě bety budou dostupné pro PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One. Při testu bude podporován cross-play a cross-gen.

U nás se servery spustí vždy v devět večer.

Totožný bude také obsah: dvě kooperativní mapy, v nichž se s přáteli postavíte Riddenům, a dvě mapy pro PvP režim Swarm. V něm hráči bojují v týmech Cleanerů a Riddenů. Swarm je určen pro 8 hráčů (čtyři proti čtyřem) a je rozdělen na tři kola s výměnou rolí.

Obsah bety:

 • Dvě mapy pro režim PvP Swarm.
 • Dvě kooperativní mapy, na kterých můžete s přáteli bojovat proti Riddenům.
 • Poprvé si zahrajete za Mom (mámu) i za další čističe: Evangelo, Holly, Walker a Hoffman.
 • Hrajte za šest různých variant Riddenů v režimu Swarm, včetně Bruisera, Retche, Hockera, Explodera, Crushera a Stingera.
 • Různé zbraně k vyzkoušení a karty k sestavení balíčků
 • Prozkoumejte komunitní centrum Fort Hope
 • Podpora cross-play a cross-gen

Za vývojem stojí studio Turtle Rock a hráči Back 4 Blood považují za nástupce Left 4 Dead. Doufejme, že Back 4 Blood dopadne lépe než předchozí projekt těchto vývojářů; Evolve z roku 2015.

Nový gameplay trailer ukazuje intenzivní kooperativní a PvP akci, kterou v betě zažijete. Plná verze Back 4 Blood dorazí 12. 10. letošního roku.

]]>
2021-07-28T18:15:01+02:00 2021-07-28T18:14:17+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/oficialne-ps5-ma-na-konte-10-milionu-prodanych-kusu-c7gxgg Oficiálně: PS5 má na kontě 10 milionů prodaných kusů - INDIAN Sony prozradila nejen milník pro PlayStation 5, ale také prodeje exkluzivních titulů. Jak zaujmuly tituly Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart a Returnal? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Sony slaví. Společnost dnes oznámila, že do 18. 7. letošního roku se prodalo více než 10 milionů konzolí PlayStation 5. Tím se PS5 stala nejrychleji prodávanou konzolí v historii Sony. „Nemůžeme být více nadšeni úžasnou odezvou našich fanoušků,“ vzkazuje Veronica Rogers.

Konkurenční Microsoft dnes prozradil, že Xbox Series X a Xbox Series S jsou nejrychleji prodávané konzole v historii Xboxu. Odhaduje se, že mají na kontě dohromady 6,5 milionu kusů. U PS5 se odhadovalo 10 milionů.

„Překonáváme problémy s dodávkami a globální pandemii a jsme hrdí na to, že jsme přinesli transformační herní zážitek, který uchvacuje hráče po celém světě. Všichni ve společnosti SIE vložili všechny své síly do toho, aby byl zážitek z hraní na PlayStationu lepší než kdykoli předtím. Ráda bych vyzdvihla několik týmů, které k tomu významně přispěly.

Náš Product Development tým přinesl úžasné inovace včetně bleskurychlého SSD, pohlcujícího 3D zvuku a dynamického ovladače DualSense s haptickou odezvou a adaptivními spouštěmi. Jejich talent, vytrvalost a kreativita položily základy celého ekosystému PS5.

Od listopadu, kdy byla konzole uvedena na trh, zrychlily týmy pod PlayStation Studios dynamiku neuvěřitelně úspěšných titulů, které prezentují možnosti systému PS5. Pokud se podíváme do budoucna, řada exkluzivních her z dílny PlayStation Studios zahrnuje nové God of War od Santa Monica Studios, Gran Turismo 7 od Polyphony Digital a Horizon Forbidden West od Guerrilla Games. Mezi velmi očekávané hry od partnerů SIE patří Battlefield 2042 od Electronic Arts, Deathloop od Bethesdy, Far Cry 6 od Ubisoftu a Kena: Bridge of Spirits od Ember Lab.

Kromě toho byl náš Hardware Engineering and Operations tým důležitý při poskytování zdrojů pro výrobu fyzických jednotek PS5 a spolupracoval s našimi globálními týmy obchodního provozu při dodávkách systému PlayStation 5 z místa jeho vzniku na trhy a k zákazníkům po celém světě. Oba tyto týmy a jejich neúnavné úsilí byly naprosto zásadní pro dodání 10 milionů kusů během tohoto historického roku.

Jsme nesmírně vděční našim fanouškům za úžasné přijetí PS5 a našeho rostoucího portfolia herní zábavy. Bez vaší podpory a důvěry by tento brzký úspěch nebyl možný. V oblasti dostupných globálních dodávek děláme stabilní pokroky a nemůžeme se dočkat dne, kdy si každý, kdo chce PS5, bude moci snadno pořídit.

Náš závazek podporovat celou komunitu PlayStationu napříč všemi platformami a službami nebyl nikdy silnější. Ať už jsou tedy hráči na své cestě s námi kdekoli, jsme odhodláni zajistit, aby PlayStation byl tím nejlepším místem pro hraní.“

Konzole PlayStation 5 vyšla 12. 11. 2020 ve dvou verzí: s Blu-ray mechanikou a čistě digitální edici.

K dispozici máme také informace o prodejích nedávno vydaných exkluzivit pro PS4 a PS5. Spider-Man: Miles Morales, který vyšel v listopadu loňského roku na obě generace konzole PlayStation, má na kontě 6,5 milionu kopií. Akční plošinovka Ratchet & Clank: Rift Apart z června letošního roku prodala 1,1 milionu kopií (exkluzivita pro PS5) a hardcore střílečka Returnal zase 560 tisíc (také výhradně pro PS5).

K tomu Sony ještě prodala více než dva miliony kusů MLB: The Show 21. Poprvé hra vyšla nejen na konzole PlayStation, ale také na Xbox Series X/S a Xbox Series S. Zajímavé je, že chybí informace o prodejích remaku Demon's Souls. Přitom šlo o startovní titul PS5.

]]>
2021-07-28T16:35:53+02:00 2021-07-28T16:20:29+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/fallout-76-se-dockal-vlastni-rozhlasove-hry-cri7eq Fallout 76 se dočkal vlastní rozhlasové hry - INDIAN Rozhlasová hra o třech částech, vydaná při příležitosti páté sezóny Falloutu 76, vypráví o dobrodružství jisté K.D. Inkwellové ve 42. století, kde vládne rasa humanoidních delfínů. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

O kvalitách Falloutu 76 si můžeme i po letech aktualizací a podpory ze strany vývojářů myslet, co chceme. Stejně jako o tom, jak studio Bethesda Game Studios nakládá se světem a zažitými příběhovými prvky série Fallout, které někdy díky původním hrám od studia Interplay sahají až do poloviny 90. let. Přesto lze přiznat, že občas umí Bethesda svůj online svět docela hezky prodat. Tuto skutečnost nově demonstruje pátá sezóna obsahu nazvaná Escape from the 42nd Century.

Sezóna odstartovala po vydání nedávné aktualizace Steel Reign, přičemž samozřejmě jako vždy přináší svou obdobu Battle Passu, nabízející řadu bonusů a odměn do hry. Tentokrát ale tvůrci přichystali i něco navíc, a to speciální rozhlasovou hru, která má působit dojmem, že se opravdu vysílá ve světě Falloutu.

První část

Rozhlasová hra nese název K.D. Inkwell in Escape from the 42nd Century a je rozdělena na tři části, které si může každý kdykoliv poslechnout na YouTube. Děj se zaměřuje na jistou K.D. Inkwellovou, která se zúčastnila experimentu s cestováním časem, který se zcela logicky pokazil. Hlavní hrdinka tak skončila ve 42. století, kde vládnou kříženci lidí a delfínů a hlavně zlé kolektivní vědomí, jemuž vzdoruje lidský odboj. Ten usiluje o zachování individuality každého jedince.

Celý příběh není příliš rozsáhlý a rozuzlení probíhá na náš vkus příliš rychle, ale i tak se jedná o sympatický počin, v němž není vůbec těžké rozpoznat inspiraci klasickými sci-fi rozhlasovými hrami a televizními seriály typu Pán času (Doctor Who). Jednotlivé části navíc doplňuje hlas a úvod vypravěče, stejně jako hrstka stylových reklam, které lákají na produkty, s nimiž se ve hrách Falloutu můžeme běžně setkat. Ačkoliv je to tedy v zásadě jednohubka, musíme uznat, že se Bethesdě povedla.

Druhá část

Také je třeba ocenit, že lze vše vstřebat i mimo samotnou hru. Bethesda Game Studios samozřejmě není jediná společnost, která nabízí každému zájemci možnost podívat se kdykoliv a kdekoliv na příběhový doplněk Battle Passu. Stačí se podívat třeba na Gwent: The Witcher Card Game od CD Projektu RED, v jehož případě došlo v rámci minulých Battle Passů k postupnému vydání tří psaných příběhů, které byly posléze zveřejněny na oficiálním webu. Přesto je takových případů stále poměrně málo, protože každá společnost logicky chce, aby měli hráči co nejvíce důvodů k častému spuštění hry. Rozhlasová hra Falloutu 76 je tak nejen z tohoto úhlu pohledu poměrně vzácný krok.

Třetí část
]]>
2021-07-28T15:43:27+02:00 2021-07-28T15:22:00+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/abandoned-pro-ps5-odkazuje-na-metal-gear-solid-afnh3w Abandoned pro PS5 odkazuje na Metal Gear Solid - INDIAN Buď je to do detailů promyšlená marketingová kampaň, nebo to vývojáři z neznámého nizozemského studio Blue Box dělají naschvál. Tentokrát odkazují na Snakea z Metal Gear Solid. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Buď je to do detailů promyšlená marketingová kampaň, nebo to vývojáři z neznámého nizozemského studio Blue Box dělají naschvál. Po řadě náznaků a spekulací, které jejich akční survival Abandoned pro PlayStation 5 spojovaly s Hideo Kojimou, přichází obrázek lákající na aplikaci Real Time Experience.

Na tom by nebylo nic neobvyklého, ovšem v pozadí se nachází rozmazaný obličej postavy s páskou přes oko. Hráči to berou jako odkaz na Metal Gear Solid. Ano, Snake nosí v Metal Gear Solid 5 pásku přes pravé oko, zatímco tady je páska přes levé oko, ale stejně.

Hasan Kahraman na nejnovější spekulaci reagoval, zejména z důvodu toho, že se začaly množit dohady o tom, že studio stáhlo modely Snakea z internetu a použilo ho. Kahraman těmto lidem vzkázal: „Takové teorie nám to dělají opravdu těžké. Musíme teď obhajovat umění, které děláme? Každý model s páskou přes oko by vypadal jako postava v našem teaseru. Proč bychom měli získávat model postavy z internetu a pak kvůli němu propagovat realtime zážitek?“

Aby toho nebylo málo, tak dnes se uskuteční rozhovor s Hasanem Kahramanem, šéfem Blue Box Studios, na YouTube kanále arabského pořadu Al Hub. Twitterový účet Al Hub na interview láká logem vydavatelské společnosti Konami, která má být sponzorem. Posléze se jako sponzor objevily ještě firmy Bloober Team (autoři hororu The Medium) a Ubisoft.

Obzvlášť zajímavé je zapojení studia Bloober Team, které oficiálně podepsalo partnerství s Konami. To mu umožní vývoj nespecifikovaného obsahu a výměnu know-how. Okamžitě se začalo spekulovat o vzniku nového Silent Hill.

Aplikace Real Time Experience bude na PlayStationu 5 spuštěna 10. 8. letošního roku (předběžné stažení bude možné zítra) a umožní nám poprvé nahlédnout do světa Abandoned. Veškerý obsah z Real Time Experience bude možné sledovat také online na YouTube, ale Blue Box Studios doporučují PS5 pro vzrušující zážitek. Aplikace podporuje haptickou odezvu a adaptivní spouště ovladače DualSense.

Připomeňme, že vývoj Abandoned má podporovat Sony, z toho důvodu půjde o exkluzivitu pro PlayStation 5.

]]>
2021-07-28T14:16:49+02:00 2021-07-28T14:03:03+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/activision-blizzard-je-priklad-ultimatniho-zla-g62gcm Activision Blizzard je příklad ultimátního zla v herním byznysu - INDIAN Osobní komentář Filipa Krauchera, vývojáře a zároveň producenta Indiana. Zneužívání zaměstnanců v Blizzardu v takové míře odhaluje daleko větší problém, než jsme si mysleli. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení po dvou letech vyšetřování zažaloval společnost Activision Blizzard kvůli špatné kultuře na pracovišti. Ta údajně vedla k dlouholetému obtěžování a zneužívání žen. Vše mělo vyvrcholit sebevraždou ženy na služební cestě se svým šéfem.

Zaměstnanci Blizzardu v kalifornském Irvine chtějí dnes protestovat a čtyři hodiny stávkovat - od 10:00 do 14:00 místního času.

Filip Kraucher, vývojář a zároveň producent týmu Indian, vám přináší svůj osobní komentář na celou situaci.

„Když jsem se doslechl o tom, co teď na Activision Blizzard prasklo, rozesmutnilo mě to hned na několika frontách. Zneužívání zaměstnanců v Blizzardu v takové míře odhaluje totiž daleko větší problém, než jsme si mysleli. Bude se týkat celého herního byznysu. Je to jen otázka času. Uvidíme, jak to vysvětlí Activision Blizzard u soudu.

Není pochyb o tom, že další společnost, které se důvěřovalo, prostě padla. A to je smutný den pro všechny. Hlavně ty správné vývojáře uvnitř Activision Blizzardu,“ říká Filip. Více ve videu.

]]>
2021-07-28T12:15:23+02:00 2021-07-28T12:22:00+02:00 70
https://indian-tv.cz/clanek/jak-se-dari-konzolim-ps5-xbox-series-x-s-a-switch-kndk3n Jak se daří konzolím PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch? - INDIAN Odhady prodejů doplňuje vyjádření generálního ředitele společnosti Microsoft. Satya Nadella je nadšen. Xbox Series X/S jsou nejrychleji prodávanými konzolemi v historii Xboxu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Týden staré odhady prodejů konzolí nové generace získávají na váze po vyjádření generálního ředitele společnosti Microsoft. Satya Nadella je nadšen. Xbox Series X/S jsou nejrychleji prodávanými konzolemi v historii Xboxu.

Minulý týden server VGChartz.com odhadoval, že v týdnu končícím 10. 7. se prodalo přibližně 235 907 kusů PS5. Celkově se next-gen konzole od Sony měla dostat na 10,01 milionu prodaných kusů. Konzole Xbox Series X a Xbox Series S ve stejném týdnu měly prodat 116 412 kusů a celkově dosáhnout na 5,93 milionu kusů.

Pokud čísla sedí, tak PS5 potřebovala 35 týdnů, aby pokořila hranici 10 milionů konzolí, zatímco PS4 stejný milník trval 39 týdnů. Informace doplňují prodeje dalšího hardwaru: 24 862 kusů PS4, 11 308 kusů Xboxu One, 603 kusů Nintenda 3DS a 359 529 kusů Nintenda Switch. Tím se mix konzole a handheldu od Nintenda dostal na 88,50 milionu kusů.

Ano, jde pouze o odhady. Ovšem Satya Nadella z Microsoftu do světa vzkázal, že Xbox Series X a Xbox Series S jsou nejrychleji prodávané konzole v historii Xboxu. Navíc poptávka stále převyšuje nabídku. Očekává se, že omezení dodávek next-gen konzolí a dalšího herního hardwaru nějakou dobu přetrvá z důvodu nedostatku čipů. Generální ředitel Intelu varoval, že nedostatek se může přenést i do roku 2023.

Podle analytika Daniela Ahmada se k 30. 6. prodalo 6,5 milionu kusů nové generace Xboxu. Tržby společnosti z videoherního světa se v posledním finančním čtvrtletí meziročně zvýšily o 357 milionů dolarů, tedy o 11 procent, a to zejména díky prodeji konzolí Xbox. Prodej hardwaru meziročně vzrostl o 172 procent.

V důsledku menšího počtu third-party her zaznamenal Microsoft pokles příjmů z obsahu a služeb Xboxu o 128 milionů dolarů, tj. o 4 %. Bohužel nevíme, kolik předplatitelů má aktuálně Xbox Game Pass.

Nadella zároveň zopakoval závazek společnosti soustředit se výhradně na hry. Microsoft hodlá spolupracovat s globálními výrobci televizorů na zabudování Xbox Game Passu přímo do TV připojených k internetu.

„Chceme se dostat do bodu, kdy budeme každé čtvrtletí vydávat nový titul,“ prohlásil Matt Booty, šéf Xbox Game Studios, v červnu letošního roku. V Microsoftu si uvědomují, že pro růst Xbox Game Passu a zájmu o konzole Xbox je důležitý stálý přísun nových titulů. „Proto se naše portfolio rozrůstá spolu se službou samotnou,“ dodal Booty.

Počet interních týmů divize Xbox Game Studios se v posledních letech rozrost z pěti na 23. Poslední akvizicí byla společnost ZeniMax Media s Bethesdou za 7,5 miliardy dolarů.

V lednu mělo Xbox Game Pass předplaceno 18 milionů lidí.

]]>
2021-07-28T13:08:51+02:00 2021-07-28T11:50:29+02:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/byvaly-sef-playstationu-o-stoupajicich-nakladech-h936ns Bývalý šéf PlayStationu o stoupajících nákladech, nedostatku rozmanitosti i předplatném - INDIAN Shawn Layden vyjádřil své obavy. Podle něj může vývoj nových her pro PlayStation 5 stát více než 200 milionů dolarů. Vadí mu nedostatek rozmanitosti. Co si myslí o předplatném? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Shawn Layden, bývalý prezident a generální ředitel americké divize Sony a šéf Worldwide Studios, pro portál Games Industry promluvil o budoucnosti videoherního trhu i jeho úskalích a poukázal na to, že nedávné akvizice, zejména společností Sony a Microsoft, nejsou pro podnikání dobré.

Do rodiny PlayStation Studios se nedávno přidal finský tým Housemarque (Returnal) a předtím Insomniac Games (Spider-Man, Ratchet & Clank), zatímco řady Xbox Game Studios byly obohaceny i týmy od ZeniMax Media a Bethesdy. Nenakupují ale pouze tito dva velikáni, nové přírůstky si připsaly i firmy Epic Games a Tencent.

Podle Shawna Laydena nejsou tyto akvizice zrovna dobrou věcí: „Konsolidace je svým způsobem nepřítelem rozmanitosti. Když konglomeráty zůstanou osamoceny, zmizí ze stolu mnoho pěšáků. Konečným výsledkem je právě problém nedostatečné rozmanitosti.“ Stihl také poukázat na to, že navzdory nedostatku nové generace konzolí, se počet majitelů konzolí již zhruba 25 let nezvyšuje. Počet se pohybuje mezi 240 a 260 miliony. Když dojde k začlenění více studií pod jednu společnost, nakonec to povede k homogenizaci myšlenek.

V takovém případě herní průmysl umře. Odvětví se zkoncentruje na několik větších studií a všechna menší budou převzata. A hry, které budou vydávány, nebudou tolik revoluční a jejich potenciální publikum se zmenší.

Hudební trh je sice mnohem menší - jeho tržby tvoří asi 20 % tržeb videoherního průmyslu, zároveň má však hudba stokrát větší kulturní dopad. Nelíbí se mu, že jsme omezeni na určité žánry, pokračování her a určité typy her. „Moje oblíbené hry, jako je Parappa a Vib-Ribbon, by dnes nevznikly. Je to špatná situace pro hráče i pro celé odvětví. Pokud budeme stále vyprávět stejné příběhy stejným způsobem, trh s hrami se oslabí,“ dodal.

A může být ještě hůř. V rozhovoru pro Games Industry bývalý šéf amerického PlayStationu zdůraznil, že rozpočet na vývoj her pro PlayStation 5 brzy přesáhne 200 milionů dolarů.

„S každou další generací se náklady zdvojnásobují. U PS4 se rozpočty pohybovaly od 100 do 150 milionů dolarů. Takže je logické, že hry pro PS5 - až dosáhnou svého vrcholu - budou stát více než 200 milionů dolarů,“ prozradil Layden s tím, že pro menší společnosti bude velmi obtížné konkurovat hrstce velikánů.

Z důvodu vyšších nákladů nevidí Layden optimisticky předplatné ve stylu Xbox Game Passu. Dle něj nebudou podobné služby schopny vrátit náklady na vývoj.

„Je velmi obtížné vydat hru za 120 milionů dolarů v předplatném, které stojí 9,99 dolarů měsíčně. Pokud si vytáhnete kalkulačku, zjistíte, že je třeba 500 milionů předplatitelů, aby se náklady vůbec vrátily. Abyste si vytvořili uživatelskou základnu, musíte začít generovat ztráty a pokusit se tuto základnu rozšířit. Ale i tak, pokud je dostupných 250 milionů konzolí, na půl miliardy předplatitelů se nedostanete. Jak tedy docílit toho, aby se to vyplatilo? Na to ještě nikdo nepřišel.“

Layden má pravdu v tom, že z předplatného se peníze na vývoj nevrátí. Nesmíme ale zapomínat, že Microsoft prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass oslovuje nejen majitele konzolí Xbox One a Xbox Series X/S, ale také hráče na počítačích s operačním systémem Windows 10 i příznivce mobilního hraní (Android a iOS). Navíc vydavatelé a vývojáři mají další možnosti, jak vydělávat - mikrotransakce, prodej na dalších platformách a samotné vydání hry. Osobně bych kupříkladu viděl cestu v pěkných krabičkách, kde bych kromě hry dostal něco navíc, něco, co potěší fanouška daného titulu/série.

Herní analytik BenjiSales se domnívá, že Laydenova slova o Xbox Game Passu byla vytržena z kontextu. Předplatné od Microsoftu nepotřebuje 500 milionů předplatitelů. Pokud by je měl, znamenalo by to výdělek více než 15 miliard dolarů za čtvrtletí. Pro udržitelnost stačí zlomek, viz Netflix a Disney. Tyto společnosti často operují s větším rozpočtem než mají videohry.

Odpověď Laydena se mohla týkat přechodu celého videoherního průmyslu na předplatné. V takovém případě by 500 milionů předplatitelů dávalo smysl.

Každopádně, Shawn Layden využil rozhovor k tomu, aby oznámil, že se stává poradcem společnosti Streamline Media, kde si dali za úkol vytvořit globální strategii pro videoherní svět. Společně chtějí videohry dostat za hranici oněch 240 až 260 milionů a navrhnout udržitelný obchodní model. Dopomoci k tomu má Streamline Media - v této firmě se hovoří 27 jazyky a zaměstnává lidi ve 47 zemích světa.

Streamline Media Group byla založena v roce 2001 v Nizozemsku a soustředí se na poradenské služby. Její tým mimo jiné pomáhá vydavatelům jako je Microsoft, Square Enix nebo Capcom. Ve svém portfoliu má nejrůznější hry, včetně Outriders, Death Stranding, Final Fantasy XV, Oddworld Soulstorm, Street Fighter 5, Amored Warfare i BioShock Infinite.

]]>
2021-07-28T10:09:43+02:00 2021-07-28T10:09:42+02:00 29
https://indian-tv.cz/clanek/a-total-war-saga-troy-ceka-odvazne-rozsireni-ttnj2r A Total War Saga: Troy čeká odvážné rozšíření s mytologickými monstry - INDIAN Historie jde stranou. Britské studio Creative Assembly se rozhodlo první výročí strategické hry A Total War Saga: Troy oslavit ve velkém - rozšířením s bitvou o Tróju. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Historie jde stranou. Britské studio Creative Assembly se rozhodlo první výročí strategické hry A Total War Saga: Troy oslavit ve velkém. 2. 9. zamíří hra na Steam (po exkluzivitě na Epic Games Store – prvních 24 hodin byla hra zdarma, do knihovny si ji přidalo 7,5 milionu hráčů) a zároveň vyjde rozšíření Mythos. I v něm budou české titulky.

Mythos je podle vývojářů velké a odvážné rozšíření. Fanouškům historie se moc líbit nebude. Věnuje se totiž mýtu a válce, konkrétně zažijeme bitvu o Tróju s příšerami a mytickými stvořeními. Ty budou bojovat na straně hráče. Více necháme na oficiálním popisu:

Bitvu o Tróju nemůže vést jen obyčejný člověk. V tomto velkém, odvážném rozšíření hry verbuj příšery a mytická stvoření, aby bojovaly na tvé straně a zvrátily průběh války na nových fantastických bojištích a vylepšené mapě kampaně. Najdi Kerbera – divokou bestii hlídající propast, gryfa – okřídleného vládce nebes, a hydru – devítihlavého hada, který plive jed a rozsévá šílenství. Ovládni jejich sílu a prožij skutečný mýtus, kdy jednou provždy budeš moci rozhodnout o osudu Tróje.

- Odchyť mytické příšery: Vydej se na velkolepé expedice, na nichž budeš hledat Kerbera, hydru nebo gryfa! Ovládni ve válce jejich sílu, vezmi si je do kampaně a verbuj jejich jedinečné obludné jednotky.

- Veď do bitvy fantastické jednotky: Poraz své nepřátele s pomocí mytických bytostí, jako jsou kentauři, prohnané harpyje a kyklopové, pod nimiž se chvěje samotná země.

- Navštiv kouzelné okolí Egejského moře: Kochej se nádherným prostředím Středozemí, prodchnutým mýty.

- Nabij své armády božskou mocí: Potěš bohy a získej úžasné nové bojové schopnosti, jako třeba Diův blesk.

Společně s objemným obsahem v rozšíření Mythos bude pro všechny, kdo vlastní hru A Total War Saga: Troy, dostupný i zbrusu nový herní mód, který dramaticky mění herní zážitek. Nový historický mód má přinést osvěžující hru, aby si hráči užili konflikt na březích Egejského moře z realistické perspektivy, která upřednostňuje historickou přesnost. Mezi tyto změny patří i to, že ve válkách bojují generálové a jejich tělesní strážci místo armád o jednom muži, který oplývá mocí od bohů.

]]>
2021-07-28T09:36:24+02:00 2021-07-28T09:36:23+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-streda-28-cervence-cosbuq Další starý mod GTA smazán, stávka v Blizzardu, potopa v The Sims 4 - INDIAN To nejzajímavější z herního světa: Nové spekulace o Call of Duty, porovnání PS5 a Xbox Series X, hraní za německé jednotky v Company of Heroes 3, nečekaný odklad Splitgate a další zprávičky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši rubriku Stručně. Přinášíme vám to nejzajímavější z herního světa v jenom článku - v době léta v nepravidelném formátu.

- Fanoušci preventivně smazali modifikaci GTA United a vzkazují, že se loučí podle svých vlastních podmínek. Modifikace stará 14 let pro Grand Theft Auto: San Andreas kombinuje světy GTA 3 a Vice City. Práce na modu začaly v roce 2006 a o rok později byla spuštěna betaverze. Z důvodu obav ze strany Take-Two je ale mod vypnutý a stažen ze stránek - navzdory tomu, že autoři nedostali žádné předvolání. Závěrem děkují komunitě za roky společné zábavy.

- Více než tisíc zaměstnanců Activisionu Blizzard podepsalo otevřený dopis kritizující společnost za odpornou a urážlivou reakci na žalobu. Hodnoty zaměstnanců se neodrážejí ve slovech a činech jejich vedení. V návaznosti na to chtějí uspořádat demonstraci proti vedení a dnes od 10:00 do 14:00 místního času stávkovat v kampusu Blizzardu v kalifornském Irvine.

- Z hlediska grafického čipu není mezi PlayStationem 5 a Xbox Series X tak výrazný rozdíl, domnívá se Bartosz Kapron, generální ředitel studia The Parasight, které chystá temnou fantasy adventuru Blacktail. „Jsem si jistý, že každý vývojář je rád, že se neopakuje situace ze staré generace, kde byl mezi PS4 a Xbox One výrazný rozdíl,“ dodal.

- Pokud jste se dostali do pre-alpha preview verze Company of Heroes 3, tak hráč s přezdívkou Miko radí, jak velet německým jednotkám. Stačí si stáhnout jeho herní save a nahrát do určené složky, kde přepíšete ten svůj.

- Hráči, kteří měsíce čekají na PlayStation 5, budou nejspíš naštváni. Gabriel Luna (herec Tommyho v seriálu The Last of Us od HBO) se na Instagramu pochlubil, že od PlayStationu a Neila Druckmanna dostal PS5. Má v plánu hrát The Last of Us 1 a 2 v režimu, který neodpouští chybu - když zemře, musí začít od začátku. Vypadá to, že cílem je, aby Luna blíže poznal postavu Tommyho.

- Nové spekulace o Call of Duty. Letošní díl s podtitulem Vanguard má zahrnout Call of Duty MW3 Campaign Remastered. Activision kvůli tomu měl vypovědět smlouvu Sony, která zajišťovala, že na konzolích PlayStation bude tento obsah po nějakou dobu exkluzivní. Remaster kampaně Modern Warfare 3 má být ale nyní dostupný všem. Ani jedno ale není oficiálně oznámeno. Na představení letošní CoD se čeká nezvykle dlouho.

- Vracíme se ještě ke včerejšímu technologickému demu Alpha Point od studia The Coalition. Vývojáři, kteří vytvořili novodobé díly série Gears of War, prozradili, že Unreal Engine 5 s technologií Nanite zvládne v jedné scéně až 100 milionů polygonů. Demo běželo na Xboxu Series X. Je ale otázkou, jak výkonný by hardware musel být, aby tohle všechno zvládl ve velikosti běžných her.

 - Truck Driver vyjde na PlayStation 5 a Xbox Series X/S až 30. 9. letošního roku. Dostupný bude v Premium Edition s původní hrou a všemi dříve vydanými DLC. To jest Paint Jobs DLC, Hidden Places & Damage System DLC a Heading North DLC.

- Remasterovaná trilogie Crysis bude mít polské titulky i dabing na všech platformách (včetně Switche), potvrdila polská pobočka Koch Media.

- Tak tohle se nestává často. Vydání bezplatné multiplayerové střílečky Splitgate bylo naplánováno na včerejší den. Kvůli nečekané popularitě však museli vývojáři start odložit. Neočekávali, že bude u hráčů o titul takový zájem. Nyní musejí vyřešit technické problémy na serverech a vše vylepšit. Splitgate chtějí nově spustit v srpnu.

- Hráči The Sims 4 zaplavují své domovy prostřednictvím nového nástroje pro stavbu rybníků. Většina hráčů využívá nástroj správně a chlubí se na sociálních sítích krásnou architekturou. Někteří ho ale zneužívají a napouštějí své domovy vodou.

]]>
2021-07-27T22:21:32+02:00 2021-07-28T05:30:00+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/videa-away-king-s-bounty-2-tribes-of-midgar-a-grime-yqimee Videa: Away, King´s Bounty 2, Tribes of Midgar, Grime - INDIAN Vakoveverka létává, seznámení s Katharine z King´s Bounty 2, návštěva mrazivého severu při snaze zastavit Ragnarök a mix plošinovky, RPG a metroidvanie. To vše v jednom článku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na úterní večer pro vás máme souhrn posledních několika videí, o kterých jsme nepsali v samostatných článcích. Podíváme se na vakoveverku létavou v přírodním dokumentu Away: The Survival Series, seznámíme se s Katharine z King´s Bounty 2, navštívíme mrazivý sever při snaze zastavit Ragnarök a navnadíme se na mix plošinovky, RPG a metroidvanie. To ale není vše.

Už to bude rok, co Sony na jednom ze State of Play ukázala přírodní dokument Away: The Survival Series. Ten se konečně chystá zavítat na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One a PC. Stane se tak v průběhu léta a nabídne nevšední zážitek točící se kolem vakoveverky létavé. S tímto malým tvorem se vydáte na velkolepou cestu napříč post-apokalyptickou přírodou. Přitom si musíte dávat pozor na nebezpečí, které bude všude kolem vás, abyste zachránili svou rodinu.

Ve třináctiminutovém videu vývojáři nabízí první pohled na fotografický režim, seznamují nás s dalšími dvěma hratelnými zvířaty (velké překvapení), ukazují noční misi a zcela nový souboj s bossem.

Microsoft připomenul, že dnes na Xbox Series X a Xbox Series S vyšel Microsoft Flight Simulator. Letecký simulátor je zároveň dostupný v předplatném Xbox Game Pass. Do konzole budete muset stáhnout více než 100 GB.

Nový trailer z King´s Bounty 2 představuje Katharine, lidskou mágyni, která upřednostňuje sílu slova, intrik a magie před otevřenou konfrontací s nepřítelem. Katharine pochází z řad vznešených šlechticů Rigern, vládců drsné oblasti Nosrie. Strávila více jak dvacet let daleko od Nostrie, toulala se po ruinách a pozůstatcích starověké Antris a hledala tajemné znalosti a magii. Když však Katharine přestane dostávat daně, které potřebuje k financování svých expedic, zjistí, že kraj převzal její synovec Maurice. Rozzuřená touto skutečností zamíří na shromáždění, aby od krále požadovala návrat své síly...

King´s Bounty 2 vyjde 24. 8. letošního roku pro PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC s českými titulky.

Abychom na to náhodou nezapomněli, tak dnes na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5 vychází Tribes of Midgar. V tomhle akčním RPG od Norsfell Games a Gearbox Publishing se hráči stanou mocným Einherjarem, musí přerušit svou slavnou hostinu v Ódinově síni v Ásgardu a vrátit se do Midgardu. Nevítaní návštěvníci v podobě mytických stvoření, smrtících duchů a gigantických zvířat hrozí přivodit Ragnarök - konec světa! Vaším úkolem je stát se nejlepším Vikingem a přežít, abyste zachránili svou vesnici i svět před úplnou zkázou.

Tribes of Midgar nabízí kooperaci až pro deset hráčů. Hru můžete koupit na Steamu za 19,99 eur nebo na PS Store za 499 Kč.

Krátce před vydáním (2. 8. na PC a Google Stadia) se o pozornost hlásí mix plošinovky, RPG a metroidvanie jménem Grime. Na nový projekt vývojářů z Clover Bite a Spooky Doorway se nás snaží nalákat povedený filmeček. Připravte se na rychlou a nelítostnou akční adventuru, v níž drtíte své nepřátele živými zbraněmi, které mutují tvarem i funkcí, a pak jejich zbytky pohlcujete černou dírou.

Dnes na PC a konzole vyšel také Samurai Warriors 5. První recenze hráčů jsou spíše kladné, což jde ruku v ruce s recenzemi zahraničních médií. Průměr je zatím 78 %. Podle kolegů hra nepřekvapí nikoho, kdo už dříve hrál nějakou hru od Omega Force. Zároveň ale nabízí nový styl a dostatek akce.

]]>
2021-07-27T19:59:10+02:00 2021-07-27T20:00:00+02:00 0
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/nejdelsich-90vterin-vaseho-zivota-gl33nq 90VTEŘIN 7s54: Nejdelších 90VTEŘIN vašeho života - INDIAN Herní svět si vzal dovolenou, okurková sezóna je všude kolem nás, ale nebojte, my jsme dnešní epizodu vzali jako výzvu a připravili speciální novinky. Tohle bude nejdelších 90VTEŘIN vašeho života. Tereza Krečová https://indian-tv.cz/r/Terka

Herní svět si vzal dovolenou, okurková sezóna je všude kolem nás, ale nebojte, my jsme dnešní epizodu vzali jako výzvu a připravili speciální novinky. Tohle bude nejdelších 90VTEŘIN vašeho života.

]]>
2021-07-27T19:54:54+02:00 2021-07-27T19:54:54+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/hororovka-abandoned-opet-vystrkuje-ruzky-gzg8ag Hororovka Abandoned opět vystrkuje růžky - INDIAN Hororová hra Abandoned od nizozemského studia Blue Box Game rozvířila vlnu spekulací a pak se po ní slehla zem. Chystaný trailer na hru byl totiž odložen a nyní se konečně blíží jeho datum vydání. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Od té doby, co byl trailer na hororovku Abandoned od nizozemského studia Blue Box Game odložen na srpen, jsme se o hře nedozvěděli nic nového. Žádné nové spekulace o tom, zdali se jedná o nový hororový titul od Hidea Kojimy. Prostě ticho po pěšině.

Nyní se vývojáři připomínají a sdělují datum vydání dlouho očekávaného traileru. Ten dorazí 10. srpna/augusta, zatímco aplikace, kterou si musíte stáhnout, abyste trailer mohli vidět, půjde předinstalovat již tento čtvrtek na PS5. Zajímavé je, že němečtí hráči potřebují k nainstalování aplikace kvůli právním požadavkům předplatné PS Plus.

Šéf studia Blue Box Game Hasan Kahraman se již v červnu vyjádřil, že jejich malé nezávislé studio ani jejich hra Abandoned nemají nic společného s Hideo Kojimou. To ale nemění nic na tom, že spousta lidí stále věří, že se jedná o tajný projekt tohoto slavného japonského vývojáře. Není se čemu divit. Vodítek se dá najít opravdu mnoho, a jak mnozí z vás vědí, Hideo Kojima by byl takového marketingu schopný.

Ať už to bude tak či jinak, titul má vyjít koncem letošního roku na PlayStation 5. Těšit se můžete na jedinečný osobní zážitek, který bude klást důraz na realistické zpracování. Protagonistou tohoto hororového dobrodružství bude Jason Longfield. Ten se jednoho dne probudí v tajuplném lese a na nic si nevzpomíná. Ovšem nemá čas se ani pořádně rozkoukat, jelikož nebezpečí na sebe nenechá dlouho čekat, a Jason bude muset bojovat o svůj život.

„Chceme, abyste byli nervózní při každém setkání s nepřítelem a uvědomili si, že špatný pohyb může být rozhodujícím faktorem mezi přežitím,“ prozradili při oznámení tvůrci. Docílit toho mají s využitím bezdrátového ovladače DualSense. Díky němu máme pocítit každou interakci během hry - například zásah kulkou. Atmosféru bude dotvářet také 3D zvuk. Ten má pomoci v rozhodování v divočině.

Abandoned navíc prý využije veškerých možností PS5 a užijete si ho tak v nativním rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. PC verze hry zatím nebyla potvrzena ani vyvrácena, je tedy otázkou, zdali tento titul zavítá i na počítače.

Jste stále přesvědčeni, že v tomto projektu má prsty Kojima nebo se dle vás jedná o nezávislý titul? Někteří z fanoušků Blue Box Game Studios v tom mají jasno, což také dali najevo v komentářové sekci pod posledním příspěvkem.

]]>
2021-07-27T18:05:09+02:00 2021-07-27T18:18:00+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/v-respawnu-chystaji-nove-singleplayerove-dobrodruzstvi-r0pixg V Respawnu chystají nové singleplayerové dobrodružství - INDIAN Není tajemstvím, že ve studiu Respawn pracují na několika projektech, včetně úplně nové značky, která nebudete vycházet z Titanfallu, Apex Legends nebo Star Wars Jedi: Fallen Order. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Není tajemstvím, že ve studiu Respawn pracují na několika projektech, včetně úplně nové značky, která nebudete vycházet z Titanfallu, Apex Legends nebo Star Wars Jedi: Fallen Order. Díky novým pracovním nabídkám jsme se nově dozvěděli, že tou novou IP je ve skutečnosti zcela nové dobrodružství pro jednoho hráče, které je zasazené do jedinečného universa.

V pracovních inzerátech se mluví o vysněném hřišti se svobodou inovací pro designéry. Další část zmiňuje umělou inteligenci, zbraně, schopnosti, promyšlená bojová střetnutí a progres. Ten poukazuje na RPG prvky, možná s vylepšováním boje nebo schopností hrdiny v průběhu hry.

Boj má být promyšlený a zahrnovat i to, jak k němu hráč přistupuje, jako ho zahajuje a jak se po něm zotavuje. To naznačuje, že boj bude rozdělen na několik částí, při nichž musí hráč taktizovat.

Poslední zajímavost. Kreativním ředitelem tohoto inkubačního singleplayerového projektu je Mohammad Alavi. Ten byl dříve designérem stojícím za mise Crew Expendable, All Ghillied Up a No Russian z Call of Duty. Tak uvidíme, co pro nás v Respawnu chystají. Zatím na něm pracuje menší, ale ambiciózní tým.

Co se týče dalších projektů, tak ve vývoji mají být nejméně tři hry. Očekává se, že jednou z nich je pokračování povedené akční adventury Star Wars Jedi: Fallen Order.

]]>
2021-07-27T17:15:02+02:00 2021-07-27T17:15:01+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/ea-sports-chteji-dvojnasobit-pocet-hracu-tc93i8 EA Sports chtějí novými obchodními modely dvojnásobit počet hráčů - INDIAN Série FIFA může následovat nečekaný krok Konami a být free-to-play. Jak jinak si vysvětlil plán EA Sports s expanzí pomocí nových obchodních modelů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

230 milionů současných hráčů chce EA Sports v příštích pěti letech dvojnásobit. Dosáhnout toho má pomocí expanzí do nových obchodních modelů a nových geografických oblastí. S ambiciózním plánem se pochlubit Daryl Holt, generální ředitel EA Sports, v rozhovoru pro Axios.

Cílem sportovní divize společnosti Electronic Arts je mít 500 milionů hráčů. Vývojáři chtějí ve svých sportovních hrách přinášet nepřetržitý obsah. Dalším ambiciózním plánem je vytvořit ve sportovních hrách jakýsi sociální prostor a propojit hráče.

Mezi nové obchodní modely by podle nedávných zvěstí mohla být brzy zařazena série FIFA. Populární fotbalová hra má následovat krok Konami a přejít na free-to-play stejně jako eFootball (dříve PES). Podle insidera s přezdívkou Donk, jenž má k EA velmi blízko, má být na tomto obchodním modelu postavena FIFA 23, tedy díl, co vyjde v roce 2022.

Takovou zprávu ale Daryl Holt nepotvrdil. Nikdo by se ovšem neměl divit, pokud by k tomu skutečně došlo. FIFA je společně s Madden NFL nejpopulárnějšími sportovními hrami u Electronic Arts. Otázkou je, jak by k novému přístupu přistoupí EA u roky strádajícího NHL (nadále čekáme na přechod na Frostbite engine) a UFC.

Co se týče NBA Live, tak práce na značce pokračují. Jinými slovy, EA Sports se chtějí s basketbalem vrátit a nenechat tento prostor konkurenčnímu NBA 2K od 2K Sports a Take-Two.

]]>
2021-07-27T15:27:48+02:00 2021-07-27T15:25:56+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/zdrogovane-cleny-kultu-si-v-deathloopu-poradne-podame-m2cuhm Zdrogované členy kultu si v Deathloopu pořádně podáme - INDIAN V nevšední singleplayerové akci hlavní hrdina Colt běhá po ostrově, střílí nepřátele a snaží se přerušit časovou smyčku, jež uzavřela ostrov Blackreef v nekonečném cyklu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Ratingová agentura ESRB si posvítila na Deathloop a jako obvykle přináší několik pikantních detailů, které vysvětlují věkové doporučení M (Mature - od 17 let). V nevšední singleplayerové akci hlavní hrdina Colt běhá po ostrově, střílí nepřátele a snaží se přerušit časovou smyčku, jež uzavřela ostrov Blackreef v nekonečném cyklu. Při tom jsou mu v patách místní obyvatelé z tajemného kultu, vyznavači podivných sexuálních věcí.

Od ESRB se dozvídáme, že členové kultu jsou sjetí fiktivními drogami. Dle všeho si díky tomu bez zábran užívají sex, protože máme na několika místech slyšet sexuální sténání. Co si představit pod zařízením popisovaném jako přetechnizovaný autoerotický asfyxátor, to už opravdu netuším.

To vše a mnohem víc doplní násilí, nevhodná slovíčka (typická „f**k,“ „c*nt,“ a „sh*t“) a brutální scény, kdy je postava hráče pobodána z pohledu první osoby. Tuhle scénu jsme ostatně už viděli v traileru, kde Julianna položila Colta na lopatky. ESRB popisuje ještě scény, v nichž vidíme střelbu do hlavy z bezprostřední blízkosti.

Boje mají být často zběsilé, s častou střelbou, výkřiky bolesti, výbuchy a nešetří se na efektech stříkající krve. V roli Colta budeme používat mačety, pistole a odstřelovací pušky k zabíjení lidských nepřátel, a to potichu kradmým pohybem ve stylu Dishonored, bojem zblízka i bojem z dálky. Některé zbraně/útoky mohou nepřátelům useknout hlavu nebo je rozčtvrtit.

Při této příležitosti vás odkážu na nedávné gameplay záběry, které o Deathloopu prozradily další detaily. Hra dorazí 14. 9. 2021 na PC a PlayStation 5. Sony má roční exkluzivitu. Poté může titul vyjít na Xbox Series X/S.

]]>
2021-07-27T14:55:29+02:00 2021-07-27T14:55:28+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/hot-wheels-unleashed-otevira-garaz-09jx9l Hot Wheels Unleashed otevírá garáž a ukazuje všelijaká autíčka - INDIAN V Hot Wheels Unleashed v den vydání bude 66 vozidel, včetně nejslavnějších originálních designů Hot Wheels za 53letou historii značky. Nebo je libo Batmobile, Delorean či Kitta? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Minutový gameplay trailer z Hot Wheels Unleashed ukazuje všelijaká autíčka, která v těchto arkádových závodech najdeme. Podíváme se také na několik rizik a výzev, kterým budeme při zběsilých závodech čelit.

Studio Milestone současně otevřelo garáž a prozradilo, že v Hot Wheels Unleashed v den vydání bude 66 vozidel, včetně nejslavnějších originálních designů Hot Wheels za 53letou historii značky, a řada ikonických automobilů. Seznam má reprezentovat minulost, současnost i budoucnost automobilové kultury.

Nechybí klasické vozy jako jsou 1932 Ford ‘Deuce’ a 1969 Dodge Charger, moderní auta v podobě Audi R8 Spyder a Honda S2000, stejně tak hyperauta jako je 2020 Koenigsegg Jesko. Doplní je kupříkladu '55 Chevy, Copo Camaro, '71 El Camino, RAM 1500 Rebel, FIAT 500, '32 Ford, 1956 Ford Truck, 2018 Ford Mustang GT, Humvee i Mini Cooper S Challenge.

Počítat také můžete s originálními vozy Hot Wheels jako jsou Boneshaker a Twin Mill, zatímco další hráče může potěšit Batmobile, Delorean z Návratu do budoucnosti, Snoopy, K.I.T.T. a TMNT Party Wagon.

Hra Hot Wheels Unleashed vyjde 30. 9. letošního roku na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One X, Xbox One, Nintendo Switch a PC (Steam a Epic Games Store). Přečtěte si další články o hře:

]]>
2021-07-27T14:47:36+02:00 2021-07-27T14:47:35+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/orcs-must-die-3-si-zahrajete-s-ceskymi-titulky-qutd7p Orcs Must Die! 3 si zahrajete s českými titulky na PC i konzolích - INDIAN V pátek na počítače a konzole PlayStation 4 a Xbox One vyšlo Orcs Must Die! 3, které myslí na české hráče. Na všech třech platformách najdete české titulky od Filipa Ženíška. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V pátek na počítače a konzole PlayStation 4 a Xbox One vyšlo Orcs Must Die! 3, které myslí na české hráče. Na všech třech platformách najdete české titulky od Filipa Ženíška. Ten se nejvíce proslavil překladem Zaklínače od CD Projektu RED, stejně tak Cyberpunku 2077.

Orcs Must Die! 3 od studia Robot Entertainment je tower defense akční strategie, která vyšla loni jako časová exkluzivita pro streamovací platformu Google Stadia. Nyní je hratelná také na PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S, ovšem pouze v rámci zpětné kompatibility. Pokud máte slabší počítat, tak Orcs Must Die! 3 je součástí podporovaných hrách v GeForce Now.

„Sekejte, upalujte, odhazujte, šokujte, krájejte a masakrujte obrovské hordy odpudivých orků v pokračování série Orcs Must Die!,“ hlásá tisková zpráva. Čeká na vás chaotické masakrování orků na dosud nepředstavitelné úrovni.

„Zcela nové válečné scénáře uvrhnou hráče proti těm největším armádám, které se kdy shromáždily. Válečné stroje dodávají hráčům nezbytnou palebnou sílu, aby mohli sekat, bodat, upalovat a vykosťovat ty odporné vetřelce.“

]]>
2021-07-27T13:14:47+02:00 2021-07-27T13:14:46+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/tvurci-gears-of-war-ukazali-moznosti-unreal-enginu-5-1sue8b Tvůrci Gears of War ukázali možnosti Unreal Enginu 5 - INDIAN Detailně vykreslená postava a propracované nasvícení a odrazy v reálném čase. Studio The Coalition ukázalo, čeho je schopen dosáhnout Unreal Engine 5 na Xboxu Series X. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio The Coalition, které je podepsáno za posledními díly Gears of War, ukázalo možnosti Unreal Enginu 5 na konzolích Xbox Series X.

Ukázka je složena ze dvou videí a má demonstrovat, čeho budou tvůrci v budoucnu schopni dosáhnout s využitím technologie Unreal Engine 5 od Epic Games. Jak oficiálně víme, tým z The Coalition chce novou verzi populárního enginu použít u budoucích projektů. Nově zástupci studia uvedli, že na Unreal Engine 5 budou spoléhat v několika nových projektech v příštích několika letech.

Dvojice ukázek nepředstavuje herní produkt. Máme je brát pouze jako technologické demo Alpha Point. První video prezentuje detailně vykreslenou postavu muže. Pro jeho tělo je potřeba 130 tisíc trojúhelníků a dalších 31 tisíc pro obličej. Pro vlasy, vousy a obočí je potřeba dalších 3,5 milionu trojúhelníků.

Jen pro představu, pouze řasy postavy tvoří přibližně 3500 trojúhelníků, což je množství, které bylo běžné pro vytvoření celé postavy na konzoli Xbox 360.

Druhé video demonstruje technologii Lumen určenou pro nasvícení a odrazy v reálném čase, stejně tak technologii Nanite. Obě mají umožňovat neomezený rozpočet trojúhelníků.

Otázkou zůstává, zda si takové detaily budou vývojáři moci dovolit i u mnohem větších her s rozsáhlými oblastmi. Přece jen, je rozdíl použít dostupný výkon pro jednu postavu a jednu lokalitu.

Unreal Engine 5 mají zájemci k dispozici od začátku letošního roku v preview verzi. Plná verze se očekává koncem roku. Unreal Engine 5 bude kompatibilní s konzolemi nové i minulé generace, stejně jako s PC, Mac, iOS a Android. Vývojáři mají mít možnost snadno přejít se svým připravovaným projektem z UE4 na UE5.

]]>
2021-07-27T21:06:34+02:00 2021-07-27T11:59:51+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/do-league-of-legends-prijde-novy-sampion-akshan-wbdruj Do League of Legends přichází nový šampion Akshan - INDIAN V League of Legends proti černé mlze bojují Strážci světla a nově se k nim přidá šampion Akshan, který do děje vrhá novou naději na zničení padlého krále. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Černá mlha halí do tmy celou Runeterru, každý kraj i to poslední místečko klidu. Temné duše obsadily Vyvolávačův žleb a poslední záchranou jsou už jen Strážci světla. Event „Rise of the Sentinels“ už sice v League of Legends nějakou dobu probíhá, ovšem příběh se teprve rozvíjí a mnohá tajemství se postupně poodhalují. Příběh padlého krále Viega, jenž započal letos v lednu, pokračuje a kdo ví, jak to celé skončí.

Po spoustě různých dohadů a debat se dozvídáme, že Akshan je sebevědomým, ale sebestředným strážcem, který nikdy nesnesl krutost. Vždy bude bojovat za spravedlnost a neohlíží se na to, jak moc zničený z boje vyvázne. Po zavraždění své učitelky se ovšem vydává na cestu pomsty a snaží se najít jejího vraha.

Pokud si Akshana chcete vyzkoušet ve hře, připravte se na souboj na středové lajně plného houpání, přesných útoků a neviditelných náletů na vaše nepřátele.

Pasivka – při každém třetím útoku způsobí dodatečné poškození a pro sebe získá štít, pokud byl útok veden na nepřátelského šampiona. Když Akshan zaútočí, provede navíc dodatečný útok způsobující snížené poškození.

Pomstyrang – Akshan vystřelí bumerang, který prodlužuje svůj dosah každým zasaženým nepřítelem.

Lovec padouchů – je víc než záludný. Jeho pasivka je označení nepřátel za padouchy a pokud takto označený nepřítel zabije člena týmu, je Akshan schopen oživit svého padlého spojence zabitím označeného nepřítele. Aktivní schopnost je pak zneviditelnění, které vyprchá po dvou vteřinách, tedy pokud není zrovna ve křoví či jiné terénní překážky. To pak kamufláž funguje, dokud jej neopustí.

Hrdinské zhoupnutí – schopnost má tři fáze. V první fázi Akshan vystřelí kotvu na terénní překážku, následně se zhoupne, přičemž střílí na nejbližší objekt a ve třetím kroků se dohoupne na místo označení, případně může seskočit a rovnou útočit.

Zasloužený trest – útok má poměrně velký dosah, kdy se Akshan zaměří na nepřátelského šampiona a začne vkládat náboje do zbraně. Po nabití je v rychlém sledu uvolní a každá střela udělí šampionovi, poskokovi nebo budově poškození v závislosti na chybějícím zdraví.

Ačkoliv nové útoky vypadají víc než lákavě, vývojářům v Riotu se povedlo vyrovnat schopnosti tak, že šampion nepůsobí nijak moc silně, spíš naopak. Ovšem tenhle „menší“ problém poměrně dost předčí jeho vlastnost okamžitého oživení spojenců. Je tudíž ve hvězdách, jak se dál povede a jaký bude jeho osud na bitevním poli.

Ať jsme trošičku v obraze, uvedeme vás zhruba do celého příběhu, který se rozvíjí už od ledna při vydání šampiona Viega.

„Žil byl jeden sobecký král, který se zamiloval do obyčejného děvčete, jež bylo švadlenou. Požádal ji o ruku a celý svůj život zasvětil pouze jí. To ovšem mělo dopad na královu zemi, ve které vypukly nepokoje, a tak se poddaní rozhodli vyslat vraha, aby ukončil vladařův život. Ovšem, osud tomu nechtěl a místo Viega ránu schytala jeho královna Isolda, ta na následky jedu postupně umírá, nicméně Viego je odhodlán ji za každou cenu zachránit i za cenu celého království.

Na objevení protijedu padla i ta poslední koruna, země upadla do chaosu a Viego pln zášti a zoufalství ze smrti manželky, se vydává s armádou na Požehnané ostrovy, cestou vyvraždí všechno živé v dosahu, jen aby se dostal k vodě, která zvládne uzdravit každý neduh.

Jeho pokus ji přivést zpět mezi živé sice vyšel, ale jen na pouhou chvilku, kdy nepříčetná, zmatená a bolestí utrápená Isolda se probouzí jako stínový přízrak, vytrhne Viegův meč a sama jej bodne přímo do srdce svého milovaného manžela.

Tisíce let Viego spal a nyní ožívá se zvrácenou myslí, postupně šíří temnou mlhu, která pátrá a touží po všem živém hledajíc způsob, jak navrátit svou drahou polovičku po jeho bok.“

Jestli vám ještě zbyly nějaké peníze po Steam slevách, tak je můžete začátkem nového měsíce utratit za kosmetické předměty. V obchodě právě najdete tematické Sentinels skiny pro Riven, Irelii, Dianu, Olafa a Vayne. Nechybí ani ruined skin pro Pantheona. Těšit se můžete i na různé chromy, pro jednotlivé nově přidané skiny, vtipné emoty a wardy.

Příběh celého eventu postupně rozuzluje, co se dělo v pozadí a jaké temné intriky stojí za vším tímhle eventem. Jedna z postav, která prozatím přečkává na temné straně, je yordlice Vex, dříve známá jako Norra, o které se předpokládá, že bude dalším šampionem v League of Legends. Zatím se o ní ví málo, avšak jedna z nejpopulárnějších teorií je ta, že právě ona je původní majitelkou kouzelné kočky Yuumi a záhadné knížky, která dokáže jeho majitele teleportovat na různá místa.

Co jsme se zatím z eventu dozvěděli, tak to, že Vex je samotářka, které je všechno doslova šumák. Nesnáší cokoliv, co je moc hyperaktivní a jejím hlavním zaměřením bude pravděpodobně stínová magie. Ta bude umět zpomalovat okolní nepřátele.

V příběhu padlého krále Viega má mít významnou roli a určitě se s ní ještě setkáme.

Dosavadní event je stále v průběhu a po menším naléhání ze strany komunity, je i urychlen postup příběhem díky opakující se nevypisující se misi, která přidává body do postupu příběhu. Zároveň bodíky získáte za každou účast v jakémkoli zápase včetně TFT. Jak se vám doposud příběh líbí?

]]>
2021-07-27T13:09:19+02:00 2021-07-27T11:12:28+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/forza-horizon-5-ukazala-11-rozmanitych-biomu-0m15bq Forza Horizon 5 ukázala 11 rozmanitých biomů - INDIAN Detailní představení otevřeného světa závodní hry Forza Horizon 5 - videa a obrázky. Mexiko je 1,5krát větší než mapa ve Forze Horizon 4 a skládá se z 11 pestrých biomů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Otevřený svět závodní hry Forza Horizon 5 bude nejen rozsáhlý, ale také rozmanitý. Mapa Mexika, která je 1,5krát větší než mapa ve Forze Horizon 4, se skládá z 11 pestrých biomů. Těšit se můžete na tropické pobřeží, vyprahlé kopce, džungle, písečnou poušť, kaktusovou poušť, skalnaté pobřeží, město Guanajuato, bažiny, zemědělskou oblast, kaňon i sopku se zasněženým vrcholem.

Vývojáři ze studia Playground Games si Mexiko pochvalují. Nabízí vskutku pestré prostředí, které se bude odrážet v zážitku z Forzy Horizon 5. Do toho promluví ještě roční období, které jednou za týden promění každý z 11 biomů. Během jara zažijeme v džungli období dešťů, zatímco léto může přinést intenzivní tropické bouře na pobřeží. Tvůrci tvrdí, že roční období zajistí, že se Mexiko jen tak neohraje. Navíc změna ročního období otevře v jednotlivých biomech jiné cesty.

Kaňon byl ukázán v červnovém traileru a je plný skalních útvarů. Každý biom má jedinečné zvuky a v kaňonu uslyšíte více ozvěn. Tropické pobřeží je plné palem, racků, bílých písečných pláží a klidné vody. Alespoň do té doby, než přijde období bouří, které zcela změní způsob, jakým je třeba se po ní pohybovat. Pozor si máte dávat na létající palmy.

Zemědělská oblast nabízí kopce plné bujné vegetace, ovocných stromů a širokých mělkých řek. Při projížďce tímto biomem na vás čeká spousta plotů, které můžete rozbít, a malebných usedlostí, které můžete prozkoumat.

Vyprahlé kopce jsou ikonické suchou trávou a spoustou otevřeného prostoru. Jedním z nejúžasnějších míst tohoto biomu je jezero, které v létě vysychá a otevírá nové cesty a zkratky.

Džungle je plná bujné, husté vegetace a vysokých stromů, které skrz koruny propouštějí sluneční paprsky. Nabízí také působivé vodopády a klikaté řeky. V oblasti můžete najít řadu skrytých chrámů.

Poušť je skutečnou pouští se spoustou kaktusů, skalních útvarů, květin a divoké zvěře, což neplatí o písečné pouští. Ta zase přináší vysoké písečné duny, které jsou ideální pro projížďku v buginách. Skalnaté pobřeží se zase vyznačuje spoustou stromů a vegetace. Občas se zastavte a kochejte se výhledem na oceán a na zapadající slunce. Jako bonus se můžete projet po golfovém hřišti.

Bažiny nezní jako nejlepší místo pro závody, ale mělké vody tohoto biomu jsou pro ně skvělým místem. V bažině se také nachází spousta mangrovníků, které mají velmi silné, vzájemně propojené kořeny. Těmi se můžete během závodů skutečně prodírat a měnit trasu podle toho, zda to vaše auto zvládne.

Předposlední zastávkou při představení rozsáhlého světa Forzy Horizon 5 je město Guanajuato s úžasnou architekturou a zářivými barvami. Na rozdíl od mnoha jiných měst se však vyznačuje velkým množstvím kopců a tunelů, díky čemuž mají být závody opravdu zábavné.

Na závěr jsem si nechal masivní horu se sopkou. Nachází se hned vedle kaktusové pouště a na jejím vrcholu se vám naskytne nejen pohled na celý tenhle rozmanitý svět, ale také se můžete setkat se sněhem.

Jak se vám líbí Mexiko? Forza Horizon 5 vyjde 9. 11. letošního roku na Xbox One, Xbox Series X|S a PC. Ve hře budou české titulky.

]]>
2021-07-28T13:36:56+02:00 2021-07-27T10:59:32+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/brzy-vychazi-simulator-sekani-travy-z0yylp Brzy vychází simulátor sekání trávy - INDIAN Máme tu další z řady nevšedních simulátorů. Společnost Curve Digital láká hráče na hru Lawn Mowing Simulator, která se zaměřuje na sekání trávy. Podívejte se na trailery a obrázky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Máme tu další z řady nevšedních simulátorů. Společnost Curve Digital láká hráče na hru Lawn Mowing Simulator, která se zaměřuje na sekání trávy.

Simulátor sekání trávy je zasazen na britský venkov s krásným prostředím. Nechybí rušné ulice, rozlehlé zámecké areály, malebná chalupářská oblast a rozsáhlá jezdecká pole. Hra nabídne dvanáct licencovaných strojů a pečlivě vytvořených sekaček od výrobků jako jsou Toro, SCAG a STIGA. Svou kariéru začnete s jednoduchými sekačky a postupně se vypracujete ke specializovaným strojům, včetně zahradních traktůrků.

Jelikož jde o simulátor, tak vás čeká kontrola vybavení, nastavení výšky nože i servis strojů. K dispozici budou rozsáhlý režim kariéry, volná hra a výzva. Jak jistě očekáváte, v kariéře si vybudujete vlastní firmu na údržbu trávníků. Budete nakupovat stroje a vybavení, vylepšovat jej, najímat zaměstnance a zařizovat reklamu.

Lawn Mowing Simulator vyjde 10. 8. letošního roku na PC a Xbox Series X/S. Cena hry byla stanovena na 30 eur.

]]>
2021-07-27T10:14:10+02:00 2021-07-27T10:14:09+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-utery-27-cervence-yfza87 Nové easter eggy v GTA Online, Sony se nevzdává PlayStation Home - INDIAN To nejzajímavější z herního světa: Možný návrat PlayStation Home, úspěch Mortal Kombatu, nové easter eggy v GTA Online, EA má reagovat na bezplatný fotbal od Konami a další zprávičky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši rubriku Stručně. Přinášíme vám to nejzajímavější z herního světa v jenom článku - v době léta v nepravidelném formátu.

- Vrátí se PlayStation Home? Virtuální sociální prostor z doby PS3 by se mohl objevit na PlayStationu 5. Zatím jsou to ale pouze spekulace odvíjející se od registrace ochranné známky Sony. Ta byla zaregistrována 21. 7. 2021 a má platnost do 1. 10. 2028. Neoficiálně se mluví o spuštění PS Home v PlayStation VR 2.

- Studio Team Asobi (autoři Astro’s Playroom) začalo najímat vývojáře pro novou 3D akci, která nabídne kreativní situace, jež budou muset hráči překonat, a zábavné prvky.

- Kooperativní akce Warhammer Vermintide 2 funguje lépe na PlayStationu 5. Titul obdržel aktualizaci pro PS5. Hra díky ní běží v rozlišení 1440p při 60 snímcích za sekundu.

- EA Sports mají reagovat na překvapivý krok Konami a budoucnost série FIFA také směřovat jako free-to-play hru s podporou cross-play. Známý insider Donk, jenž se specializuje na Electronic Arts, tvrdí, že k tomu dojde u FIFA 23, tedy v příštím roce.

- To Shadow of the Tomb Raider běží nyní lépe na obou nových generací konzolí. Patch s číslem 2.01 umožňuje zahrát si při 60 snímcích za sekundu v rozlišení 4K na PlayStationu 5 a Xboxu Series X. Dříve bylo 60fps na Xboxu možné díky FPS Boostu.

- Grand Theft Auto 5 opět zmizí z Xbox Game Passu. Gangsterská akce od Rockstaru se do předplatného vrátila v dubnu letošního roku. Nyní to vypadá, že koncem tohoto měsíce (nebo začátkem srpna) bude z Xbox Game Pass opět odstraněna. Současně dojde k odstranění her The Touryst, Undermine a It Lurks Below.

- Coryho Barloga, tvůrce God of War, překvapilo obrovské tetování fanouška posledního dobrodružství Krata. Fanoušek, na Redditu známý jako Mitniftus, si nechal potetovat obě nohy – tetování se skládá z prostředí a hlavních hrdinů. Práce trvala zhruba dva roky.

- První týden prodejů to F1 2021 ještě nevyšlo, ale po druhém týdnu je na prvním místě nejprodávanějších her ve Velké Británii. Závody od Codemasters si pozici prohodily s The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Na třetím místě za minulý týden je Ratchet a Clank: Rift Apart. Následuje FIFA 21, Mario Kart 8 Deluxe, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Animal Crossing: New Horizons, Minecraft (Switch), GTA 5 a Super Mario 3D World + Bowser’s Fury.

- Na Steamu zase první dvě příčky obsadil MMORPG titul New World v rámci předobjednávek. Další pořadí: RimWorld - Ideology, F1 2021, Valve Index VR Kit, GTA 5, Red Dead Redemption 2 (sleva 33 %), Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, Death's Door a Days Gone (sleva 20 %).

- Steam Deck od Valve cílí minimálně na 30 snímků za sekundu. 30fps považuje Valve za hranici hratelného titulu. Pro lepší výdrž baterie bude možné zapnout omezovat FPS.

- Mortal Kombat 11 se oficiálně řadí mezi nejprodávanější bojové hry na světě. Poslední díl brutální bojovky od studia NetherRealm prodal více než 12 milionů kusů a celá série se dostala na 73 milionů kopií. Tvůrci se také pochlubili úspěchem mobilního Mortal Kombatu. Bezplatná hra zaznamenala 138 milionů stažení.

- Uzavřenou betu New World o víkendu hrálo současně 200 tisíc hráčů, uvádí Steam. Tím se ambiciózní MMORPG od Amazonu dostalo daleko před hry jako Rust, Team Fortress 2, Rainbow Six Siege, Warframe a Path of Exile.

- Aktualizace Los Santos Tuners přinesla do GTA Online nejen nová auta a aktivity, ale také řadu easter eggů. Ve hře najdeme odkazy na film Terminátor (během mise Access Point se ocitneme na filmovém place a můžeme potkat NPC podobnou režisérovi Jamesi Cameronovi a několik dalších postav, včetně Sarah Connorové a samotného Terminátora), odkaz na anime Initial D, Toyotu Supru z Rychle a zběsile nebo Ford Focus RS Kena Blocka.

]]>
2021-07-27T08:22:49+02:00 2021-07-27T05:30:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/amd-fidelityfx-super-resolution-zdvojnasobi-fps-ale-za-c2fxit AMD FidelityFX Super Resolution zdvojnásobí FPS, ale za jakou cenu? - INDIAN Vylepšené škálování obrazu se konečně netýká jen nejmodernějších grafických karet od Nvidie. AMD vytáhlo do boje proti DLSS 2.0 svou technologii FidelityFX Super Resolution! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Vylepšené škálování obrazu se konečně netýká jen nejmodernějších grafických karet od Nvidie. AMD vytáhlo do boje proti DLSS 2.0 svou technologii FidelityFX Super Resolution a my jsme ji pěkně detailně prozkoumali!

]]>
2021-07-27T08:57:28+02:00 2021-07-26T21:48:50+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/trailer-aktualizace-emergence-pro-apex-legends-ukazuje-xs3nuv Trailer aktualizace Emergence pro Apex Legends ukazuje nejen změny na mapě - INDIAN Mapu World’s Edge čeká řada změn. Hráči se mohou těšit také na novou zbraň, hrdinu jménem Seer nebo další arény pro herní mód Arenas doprovázené hodnoceným režimem. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Přestože společnost Electronic Arts na akci EA Play Live minulý týden ukázala poměrně malé množství nových titulů, ty již zavedené nedostaly tolik prostoru, jak možná mnozí čekali. Platí to i o battle royale Apex Legends od studia Respawn Entertainment. Sice jsme se dočkali animovaného traileru, který představil nového hrdinu jménem Seer, a základních informací o nadcházející aktualizaci nazvané Emergence, až dnes tu máme plnohodnotný gameplay trailer, který novinky přicházející s Emergence demonstruje v akci.

Konečně se tedy můžeme pořádně podívat na to, jak vypadá Seer v samotné hře. V případě tohoto hrdiny zaujme zejména možnost stopování nepřátel a ultimátní schopnost. Díky ní může Seer rozprostřít v oblasti jakýsi hologragický dóm, přičemž nepřátelé, které do něj vstoupí, jsou automaticky zpomaleni. Trailer ukazuje také novou zbraň, a to lehký kulomet Rampage LMG, a další arény pro stále relativně čerstvý mód Arenas. Z dřívějška rovněž víme, že spolu s aktualizací Emergence přijde i hodnocený režim Ranked Arenas.

Jako obvykle můžeme počítat s novým Battle Passem, dost možná nejzajímavější novinkou, kterou nově vydaný trailer přibližuje, je proměna mapy World’s Edge. V určitých místech došlo k radikální změně klimatických podmínek, hráči mohou nově využívat lanovku s vcelku otevřenými vagony a své určitě udělá také proměna oblohy a nasvícení. Na ty nejdůležitější úpravy mapy se pak můžete podívat na oficiálním webu hry, kde je k dispozici kolekce srovnávacích screenshotů.

Aktualizace Emergence pro Apex Legends vychází 3. srpna/augusta 2021.

]]>
2021-07-26T20:12:22+02:00 2021-07-26T20:12:21+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/vigilance-2099-slibuje-kombinaci-blade-runnera-a-zruseneho-596qhn Vigilance 2099 slibuje kombinaci Blade Runnera a zrušeného Prey 2 - INDIAN Kyberpunková hra od nezávislého studia se snaží zaujmout hlavně zajímavou premisou – kombinací kultovního Blade Runnera a zrušeného Prey 2, v němž jsme měli hrát za lovce odměn. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Pro mnohé hráče byla nedostatečná kvalita Cyberpunku 2077 opravdu silnou ranou. V kombinaci s před lety zrušeným Prey 2, kde jsme měli hrát za lovce odměn ve futuristickém kyberpunkovém městě, byla na trhu vytvořena poměrně velká díra. Tu se aktuálně snaží zaplnit nezávislý projekt Vigilance 2099.

Ve hře se máme vžít do bývalého agenta, který musí dělat všechno pro to, aby přežil. Z toho důvodu bere jakoukoliv práci, zejména coby lovec odměn. Myslí si, že toto je cesta, aby dostal odpovědi na zatím tajné otázky.

Na Vigilance 2099 pracuje aktuálně tříčlenný tým z Envoidant Studios a hra se nachází ve finální prototypové fázi. Absence vydavatele (ačkoli se nějaký stále hledá) nicméně nevadí, pokud jde o ambicióznost vývojářů. Těšit bychom se totiž měli na řízení jak pozemních, tak létajících aut; parkour, střelbu, systém soubojů zblízka, hackování a vyjednávání.

Jako největší mechaniku hry vývojáři vypichují tzv. Outlaw systém. Ten přirovnávají k systému Nemesis z Middle-earth: Shadow of Mordor/War. Vaše cíle mohou utéct a později, když je najdete znovu, si vás budou pamatovat a budou na vás připraveni. Nicméně všechno je zatím ve fázi prototypu.

Spousta věcí se stále připravuje, včetně například oficiálního webu a podobných věcí. Nicméně ze hry už nyní existují různá videa, která můžete najít na oficiálním YouTube kanále hry (viz zdroje). Nedávno nicméně vyšlo video, které přímo ukazuje hratelnost a na co bychom se mohli v budoucích letech těšit.

]]>
2021-07-26T16:22:02+02:00 2021-07-26T16:30:00+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/death-stranding-se-prodalo-pres-5-milionu-kopii-z0siw9 Death Stranding se prodalo přes 5 milionů kopií - INDIAN Navzdory faktu, že se spousta hráčů snaží hru znevažovat jejím popisováním jako simulátor pošťáka, Death Stranding si prodejně vede velmi dobře. Jistý vliv mohla mít i pandemie koronaviru. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Mnozí hráči na Death Stranding hledí jako na poměrně nudnou a pomalou hru určenou pro relativně úzkou skupinu. V novém rozhovoru s GameIndustry.biz se nicméně Jay Boor z Kojima Productions pochlubil, že se hry prodalo přes 5 milionů kopií. Do toho jsou započítány celosvětové prodeje jak z PlayStationu, tak PC.

Na první hru od Kojima Productions jde slovy Boora o „dost dobrý“ výkon. Navíc se očekává vzrůst tohoto čísla vzhledem k nedávno oznámené Director’s Cut verzi hry pro PlayStation 5, která navíc nabídne nový obsah. K dobrým prodejům hry mohla také pomoct pandemie koronaviru. Nejen, že více lidí sedělo doma, ale také se více lidí mohlo „vidět“ v Samovi, hlavní postavě hry.

Jay Boor totiž k celé informaci o prodejích přispěl ještě tím, jak lidé na celou hru koukali před karanténou a během ní. „Jedna z věcí, které mě nejvíce ovlivnily, bylo sledování reakcí na Death Stranding před začátkem pandemie a po jejím začátku," říká. „Hlavní postava hry, Sam Bridges, není vaším typickým hrdinou. Rozváží zásilky, nezajímá se o navazování kontaktů a trpí nemocí zvanou [haphephobia], což je strach z dotyku nebo z dotyku jiného člověka.

Všichni procházíme do jisté míry podobným dobrodružstvím kvůli klimatu, ve kterém právě žijeme. Kromě toho, že si uvědomujeme, jak zásadní je rozvážení zásilek pro naši společnost, se stále větší část světa musí vypořádat také s překonáváním strachu z dotyku s jinými lidmi a pocitu izolace,“ zmiňuje dál.

Slovy Boora se dokázalo více hráčů sžít s hlavní postavou hry a pochopit, čím prochází.

]]>
2021-07-26T16:10:07+02:00 2021-07-26T15:00:00+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/prvni-faze-uzavrene-bety-babylon-s-fall-probehne-jiz-brzy-1whh76 První fáze uzavřené bety Babylon's Fall proběhne již brzy - INDIAN Hack-and-slash od vývojářů Nier Automata dostane svou první fázi uzavřeného betatestování již velmi brzy. Nabídne omezený obsah a zaměří se především na testování připojení. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Pokud jste se stihli přihlásit do uzavřeného betatestu chystaného Babylon's Fall, tak se k vám hra brzy dost možná dostane. Vývojáři totiž konečně oznámili zahájení první fáze. Ta proběhne nejprve v Japonsku (29. července), následně v Severní Americe (5. srpna) a v neposlední řadě v Evropě, 12. srpna ve čtvrtek mezi 19:00 a 23:00 našeho času.

Hlavním účelem první fáze bety je především vyzkoušení technických a síťových aspektů hry. To zahrnuje nainstalování hry na Steamu, vytvoření vašeho účtu a možnost se připojit na servery. Jinými slovy, testování herních mechanik není účelem první fáze a čistě hratelnostní prvky „budou omezeny na minimum“.

To se změní s druhou a třetí fází (jejichž data ještě oznámena nebyla), které se rozšíří o verze na PlayStation 4, PlayStation 5 a další hráče.

]]>
2021-07-26T16:09:51+02:00 2021-07-26T13:30:00+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/diablo-2-resurrected-nabidne-radu-pristupnych-moznosti-ap26dj Diablo 2: Resurrected nabídne řadu přístupných možností - INDIAN Blizzard chce, aby si remaster druhého Diabla mohl užít co největší počet hráčů. Proto do hry představil řadu přístupných možností primárně se týkajících ovládání, které s tímto pomohou. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Za přibližně dva měsíce se konečně dočkáme remasterované verze kultovního druhého Diabla s názvem Resurrected. Samotná hra však hned zkraje nevyjde jenom na počítače, nýbrž také na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Tato informace je důležitá zejména z toho důvodu, že na všechny tyto platformy bude dostupná řada přístupných možnosti – quality-of-life změn – které mají za cíl, aby si hru užilo co největší procento hráčů. O nich se tým z Blizzardu rozpovídal na svém blogu.

Jednou z těch větších změn je například automatické sbírání zlata bez potřeby klikat. Tohle byla možnost určená pro hráče na ovladačích, ale Blizzard si velmi rychle uvědomil, že dobře funguje i pro PC hráče s omezenou pohyblivostí.

Jedním z fascinujících problémů, který jsme zjistili na začátku, bylo, že hráči nedostávali správnou zpětnou vazbu, když minuli nepřátele v boji na blízko,začíná popis další quality-of-life změny zabývající se přidáním textu MISS při minutí.

Další důležitou změnou je pak možnost přenastavení ovládání (a to i na ovladačích), v případě klávesnice a myši také včetně 12 přenastavitelných kláves pro jednotlivé schopnosti/akce a možnost přenastavit neutrální akce jako například interakce. Nechybí ani možnost u některých věcí změnit, zda je potřeba pro jejich používání tlačítko zmáčknout, nebo držet, jako například u zobrazení popisků předmětů na zemi. Tohle je vztahuje také na hráče s ovladači, kteří si mohou u spousty věcí nastavit, zda se bude akce kontinuálně provádět, když je tlačítko stisknuté.

Poslední blíže představenou úpravou a přístupnou změnou je možnost regulování hlasitosti pro jednotlivé aspekty hry. Jinými slovy není problém zesílit nebo ztišit konkrétní zvuky podle toho, jak moc je potřebujete.

Blizzard v neposlední řadě ve svém blogu slibuje, že přístupnost je část, kde se snaží neustále zlepšovat a hra toho nabídne ještě více. O tom, že to bude všechno fungovat, je pochyb jenom málo; přesto ale uvidíme 23. září, kdy Diablo 2: Resurrected vyjde.

]]>
2021-07-26T10:45:29+02:00 2021-07-26T12:00:00+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/strilecka-hell-let-loose-nabidne-tvrde-boje-na-zapadni-i-bm2loq Střílečka Hell Let Loose nabídne tvrdé boje na západní i východní frontě - INDIAN Titul vnadní na autentickou rekonstrukci rozsáhlého válečného chaosu, kde jsou jednotlivci ozubenými kolečky spolupracujícími na zvratu bitvy. Hell Let Loose má velmi kladné recenze od hráčů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Strategická first-person online střílečka Hell Let Loose kromě devíti klíčových bitev na západní frontě, které jsou dostupné v předběžném přístupu na Steamu (včetně vylodění v Normandii), nabídne hráčům také ruské jednotky a dvě rozsáhlé městské mapy zasazené na východní frontu: Kursk a Stalingrad.

PC verze Hell Let Loose vyjde již zítra, 27. 7. Na PlayStation 5 a Xbox Series X/S se hra dostane koncem letošního roku. Titul vnadní na autentickou rekonstrukci rozsáhlého válečného chaosu, kde jsou jednotlivci ozubenými kolečky spolupracujícími na zvratu bitvy. V průběhu boje se obě strany snaží zajistit klíčové zásobovací řetězce pro zdroje, obsadit sektory na mapě, které ovlivňují výsledek boje, přejet bojiště v obrněných tancích nebo vyřadit obranu dělostřeleckým bombardováním. Pro vítězství v bitvě je rozhodující strategická hra a komunikace; obě strany jsou rozděleny do 10 družstev po pěti hráčích, přičemž každé družstvo vede důstojník, který podléhá jedinému veliteli, jenž nakonec vypracuje cestu k vítězství - nebo převezme odpovědnost za krvavou porážku.

V předběžném přístupu na Steamu má Hell Let Loose velmi kladné recenze od hráčů, tak pokud vás lákají epické multiplayerové bitvy 50 vs. 50 ve dvou odlišných herních režimech Offensive a Warfare, mrkněte se na tenhle projekt od studia Black Matter.

]]>
2021-07-26T09:31:52+02:00 2021-07-26T10:00:00+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/podrobneji-o-trech-novych-plodinach-ve-farming-simulatoru-22-q59wy1 Podrobněji o třech nových plodinách ve Farming Simulatoru 22 - INDIAN Proč si tvůrci vybrali hrozny, olivy a čirok? Nejzřejmějším důvodem je, že přinášejí do hry nové a zajímavé typy strojů a zpestřují herní zážitek. Jakým způsobem? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po detailech o střídání ročních období a polích a prvních gameplay záběrech a dalších detailech jsme se dozvěděli podrobnější informace o nových plodinách ve Farming Simulatoru 22.

Proč si tvůrci vybrali hrozny, olivy a čirok? Nejzřejmějším důvodem je, že přinášejí do hry nové a zajímavé typy strojů a zpestřují herní zážitek. Hrozny a olivy se vážou na další herní mechanismy. Například na nové výrobní řetězce. Vinná réva se umísťuje ručně a je součástí nového a vylepšeného systému budování. Hrozny a olivy jsou navíc více než vhodné pro zbrusu novou mapu zasazenou do středomořského podnebí.

Čirok je zase velmi oblíbený v Severní Americe a Farming Simulator 22 nabídne mapu Elmcreek inspirovanou Středozápadem.

Stroje použité pro pěstování hroznů a oliv jsou ve srovnání s běžnými polními pracemi velmi malé a specializované. Pracovní šířku mají přibližně 1 až 1,5 metru. S velkým traktorem mezi vinnou révou neprojedete. Prací mezi vinicemi strávíte více času, ale výsledek bude stát za to. Jen mějte na paměti, že se stroji musíte podél vinné révy manévrovat opatrně.

Nejprve je nutné zasadit vinno révu. Přes nový systém budování (o něm nám studio Giants Software prozradí detaily později) umístíte na svá pole řádky vinné révy a vytvoříte vinici. Poté musíte mulčovat rostoucí trávu mezi vinicemi a kultivovat, aby rostliny vyrostly do svého plného potenciálu.

Pomocí speciálních strojů na hnojení postřikujete rostliny, abyste zlepšili výnos. Stejně jako u jiných plodin. Po sklizni speciálními sklízecími stroji musíte listy ostříhat, aby hrozny mohly znovu vyrůst. To je nutné pouze u hroznů, u oliv to není potřeba.

Pokud budete hrát s aktivovaným sezónním růstem, musíte dbát na kalendář plodin. Hrozny a olivy je třeba sázet od března do konce června. Co se týče sklizně, hrozny budou připraveny od září do konce října. Olivy je třeba sklízet v říjnu. Naopak čirok je třeba vysévat od dubna do května a sklízet od srpna do konce září.

Sklizní a prodejem plodin to končit nemusí. Hrozny, olivy a čirok můžete zpracovat ve výrobním závodě. I zde máte několik možností. Hrozny lze zpracovat na hroznovou šťávu, nebo dokonce na rozinky. Ty pak můžete dodávat do dalších výrobních závodů, například do továrny na výrobu obilovin nebo na prodejní místo, například do supermarketu. Olivy můžete odvézt do lisovny oleje a zpracovat je na olivový olej. Čirok jako druh obilí lze v obilném mlýně zpracovat na mouku.

Farming Simulator 22 vyjde 22. 11. letošního roku s českými titulky. Zahrát si budete moci na PC, Mac, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One a Stadia.

]]>
2021-07-26T08:56:44+02:00 2021-07-26T09:09:00+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/halo-infinite-prvni-technicky-test-untazz Již brzy první technický test Halo: Infinite - INDIAN Halo: Infinite je jistě jedním z nejočekávanějších titulů z dílny Microsoftu a 343 Industries. Někteří fanoušci se již brzy budou moci zúčastnit technického testu, ve kterém si zahrají proti botům. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

První technický test pro Halo: Infinite je již za dveřmi a vývojáři ze studia 343 Industries se zmínili o tom, co můžeme v testu očekávat. Tím nejdůležitějším je se do samotného testování vůbec dostat. Abyste měli alespoň nějakou šanci, musíte se zaregistrovat do Halo Insiders programu. Což můžete učinit za pomoci svého Gamertagu, následného ověření e-mailové adresy a zapojení se do komunikace a testování.

Pokud toto máte hotové, je tu šance, že budete mezi stovkou tisíců hráčů, kteří se stanou součástí testování. To se zaměří především na odzkoušení multiplayeru, díky čemuž si budete moci vyzkoušet zápasy proti botům. Těšit se tak můžete na 4v4 Bot Arény, které si budete moci zahrát hned na čtyřech mapách - Bazaar, Recharge a Live Fire. Umělá inteligence přichází rovnou s čtyřmi úrovněmi obtížnosti od Rekruta až po samotného Sparťana.

„Dostali jsme možnost vám říct, že první technické preview zaměřené na boty se může uskutečnit již příští víkend,“ oznámilo studio 343 Industries. Během prvního technického testu budeme hostovat stovky tisíc Halo Insiderů, a pokud vše půjde dobře, pozveme jich na další testování ještě více.“

Kromě testovacích her proti botům dojde také na odzkoušení doprovodné aplikace Halo Waypoint, která bude dostupná pro mobilní zařízení či normálně přes web. Další součástí testování bude přehlednost a pohyb v Battle Pass menu, výzvách a customizaci.

První technický test by tedy měl dorazit někdy příští víkend, zatímco plná hra společně s free-to-play multiplayerem je očekávána na konec letošního roku. Halo: Infinite si budete moci zahrát na PC, Xboxu One a Xboxu Series X/S.

]]>
2021-07-26T08:45:46+02:00 2021-07-26T08:45:46+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/assassin-s-creed-valhalla-umozni-skalovani-urovne-nepratel-mb24ms Assassin's Creed Valhalla umožní škálování úrovně nepřátel - INDIAN V úterý vyjde nová aktualizace pro Assassin's Creed Valhalla. Dnes Ubisoft navíc oznámil datum vydání expanze s obléháním Paříže. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Vývoj Assassin's Creed Valhalla bude pokračovat i v příštím roce. Na hráče čekají nová rozšíření. Než k nim dojde, přichází Ubisoft s oznámením nové aktualizace. Ta obohatí vikinské dobrodružství o dvě žádané možnosti.

Po stažení úterní aktualizace hráči v nastavení najdou škálování úrovně nepřátel. Budete moci zvýšit obtížnost nepřátel. Škálování nepřátel nabídne pět nastavení: Default (výchozí), Off (vypnuto), Constant (konstantní), Harder (těžší) a Nightmarish (noční můra).

Poslední nastavení zajistí, že úroveň nepřátel bude závislá na oblasti, v niž se nachází. V takovém případě počítejte s nejnáročnějšími střety. Nejen v nich se bude hodit druhá novinka v podobě jednoručních mečů, které v Assassin's Creed Valhalla dosud chybí.

Patch 1.3.0 by kromě nového obsahu měl odstranit další problémy, a to i v rozšíření Wrath of the Druids.

Také už oficiálně víme, kdy vyjde očekávaná expanze The Siege of Paris. Únik z Xbox Store nebyl tak lichý, rozšíření ale nedorazí příští týden, nýbrž 12. 8. Ubisoft dosud mluvil pouze o létu a v rozšíření láká na nové dobrodružství s obléháním opevněné Paříže.

„Odplujte do válkou zmítaného království Francie a oblehněte opevněné město Paříž! Bojujte s nemilosrdnými silami Karla Tlustého a uzavírejte strategická spojenectví, abyste zajistili budoucnost svého rodu,“ dočteme se v popisku.

DLC je součástí Season Passu. Pokud toužíte po další výpravě, tak na rok 2022 chystají vývojáři něco velmi ambiciózního a překvapivého. Něco, co se v historii Assassin’s Creed ještě nestalo, což je samo o sobě podpora v dalším roce.

Článek byl aktualizován o oficiální datum vydání The Siege of Paris DLC.

]]>
2021-07-26T20:47:24+02:00 2021-07-25T14:14:00+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/sony-predcasne-odhalila-srpnove-hry-pro-ps-plus-41iq8g Sony předčasně odhalila srpnové hry pro PS Plus - INDIAN Na představení srpnových her pro PS Plus nemusíme čekat do středy. Na oficiální stránce se předčasně objevil výčet titulů. Na hráče čeká boj rostlinek se zombíky, sportovní hra i battle royale. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na představení srpnových her pro PlayStation Plus nemusíme čekat do středy. Na oficiální stránce se předčasně objevil výčet titulů. Na hráče čeká boj rostlinek se zombíky, sportovní hra i battle royale akce.

Předplatitelé PS Plus si budou moci svou digitální knihovničku na PS4 a PS5 obohatit o third-person střílečku Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville z roku 2019 a Tennis World Tour 2 z roku 2020. Třetí hra v podobě battle royale akce Hunter's Arena: Legends pro 30 hráčů je určena jako bonus pouze pro majitele konzole PlayStation 5.

Hunter's Arena: Legend dorazila na Steam před rokem a má smíšené recenze hráčů. Na konzole PS4 a Xbox One se dostane 3. 8. To je současně den, kdy bude srpnová nabídka her pro PS Plus aktivována.

Do té doby si můžete nadále přidat hry z července: Call of Duty: Black Ops 4 společně s WWE 2K Battlegrounds pro PS4 a PS5 a A Plague Tale: Innocence pro PlayStation 5.

Oproti předchozím měsícům bude srpen v PS Plus slabším měsícem.

]]>
2021-07-26T08:46:23+02:00 2021-07-25T11:11:00+02:00 19
https://indian-tv.cz/clanek/obrazky-z-uzavrene-bety-ambiciozniho-new-world-t00uhv Obrázky z uzavřené bety ambiciózního New World - INDIAN Lovení divočáků, boj s nemrtvými námořníky, bušení kladiva do stromu, hledání lodního deníku z rozbité lodi na pobřeží a mnoho dalšího v galerii z právě probíhající bety. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Lovení divočáků, boj s nemrtvými námořníky, bušení kladiva do stromu, hledání lodního deníku z rozbité lodi na pobřeží a mnoho dalšího v galerii z právě probíhající bety ambiciózní MMORPG New World od Amazonu.

Výčet nahoře jsou první úkoly, které jsou při testování hry, jež má ambice překonat World of Warcraft od Blizzardu, k dispozici. Zahraniční redakce, včetně německého GameStaru (od něho obrázky níže), se shodují, že úkoly nejsou moc zajímavé a v tomto případě na zmíněné World of Warcraft ztrácí, stejně tak na The Elder Scrolls Online. Minimálně z pohledu úrovně příběhu.

Ten může mít časem něco do sebe a krásně hru spojit. Je ale otázkou, jak se Amazonu vše povede. Po prvních testech zaznívala na příběh, opakující se mise a příliš dlouhé cestování kritika. Studio se kvůli tomu rozhodlo příběh překopat.

Příběh od předchozích testů v letošním roce ušel pořádný kus cesty a například dungeon už nepůsobí jako samostatná hra. Autoři zapracovali na dynamice nových úkolů v hlavních i vedlejších misí, aby se vyhnuli opakování. Většina úkolů je přesto tvořena zabíjením nebo sbíráním, zatímco v jiných musíte s něčím interagovat, navštívit nějaká místa, přečíst si lore v deníku atd. Došlo také k rozšíření NPC postav s cílem mít je více rozmanité, zatímco problém s dlouhým cestováním vyřešily duchovní svatyně se snadnějším a rychlejším cestováním po světě.

Někomu může vadit, že při boji záleží spíše na dovednostech než na statistikách a velkou roli hraje to, kde a jak na soupeře útočíte, stejně tak aktivní blokování a uhýbání. To je obzvlášť vzrušující v hromadných PvP bitvách 50 vs. 50. Pokud nechcete, těmto bitvám se můžete vyhnout a soustředit se na jiná dobrodružství.

Tvůrci si přejí, aby New World bylo pro každého. Uzavřená beta ale jasně ukazuje, že fanoušci příběhových RPG moc nadšeni nebudou. Místo pořádného a zajímavého příběhu dostanou pěkně navržený svět, který mísí koloniální dobu, fantasy, horor, zombie, piráty, pohádky i oblast inspirovanou Asií. Na druhou stranu bojový systém připomínající Dark Souls může některé hráče odradit, je totiž nutné se ho naučit a nespoléhat pouze na klikání na myš. Ten New World výrazně odlišuje od ostatní MMORPG titulů.

Tak uvidíme, jak nakonec New World dopadne. Amazon má velké ambice, ale bude záležet na hráčích, zda se jim nové MMORPG zalíbí. Testování probíhá do 2. 8. Plná verze dorazí 31. 8. 2021 na PC, konzolové verze v plánu nejsou.

Jedno je ale jisté už dnes, období mezi touhle betou a plnou verzí není dlouhé. Amazon nebude mít čas na další změny, kterých v posledních měsících bylo požehnaně. Některým přijde, že vývojáři ztratili pevnou půdu pod nohami a reagují na zpětnou vazbu až moc.

Dodejme, že Amazon nemá v plánu přenést New World na konzole. Co se týče údajného ničení výkonných grafických karet, tak vývojáři tvrdí, že beta je bezpečná.

]]>
2021-07-25T09:53:51+02:00 2021-07-25T10:22:00+02:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/ponorte-se-do-zombie-apokalypsou-zniceneho-sveta-t-90alwf Ponořte se do zombie apokalypsou zničeného světa v The Last Stand: Aftermath - INDIAN Tento titul je novým přírůstek do videoherní série The Last Stand od studia Con Artist Games. Hra vás zavede do zombie apokalypsou zamořeného světa, kde se pokusíte zajistit bezpečí zbytku přeživších. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Lidská civilizace byla zničena. Nic už není jako dřív a ulicemi se prohánějí hordy nemrtvých. Vaše skupinka přeživších se snaží přežít, ale zásob je málo, a smrt číhá za každým rohem. Tentokrát si počíhala na vás, jelikož jste byli infikování zombie virem, a je jen otázkou času, než se proměníte. Vydáváte se tedy na cestu. Jejím hlavním cílem je nelézt co nejvíce surovin pro vaše společníky a pravdu skrývající se za tímto strašlivým virem.

The Last Stand: Aftermath je zombie rogue-like titul, který vás zavede do apokalypsou zničeného světa. Jakožto jeden z infikovaných budete procházet náhodně generované herní lokace, sbírat zásoby a materiály, které vám poslouží k výrobě zbraní a dalších pomůcek. Nic ale netrvá věčně a zrovna vám se smrt drží v patách. Ať už padnete za oběť hordě nepřátel či smrtícímu viru, který vám koluje v žilách, nemusíte se strachovat. Zásoby a materiály, které necháte za sebou, budou moci zužitkovat vaši společníci. Navíc váš další přeživší bude benefitovat ze schopností a vylepšení, jež získal jeho předchůdce.

Titul měl původně dorazit pouze na PC přes herní platformu Steam. Nově se hry ale dočkají také konzoloví hráči, jelikož The Last Stand: Aftermath vyjde na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Pokud vás titul zaujal, můžete jeho vydání očekávat ve čtvrtém kvartále letošního roku.

"Náš tým je nadšený, že koncem letošního roku konečně přinese The Last Stand: Aftermath dlouho čekajícím fanouškům série (a snad i některým novým)," uvedl v tiskové zprávě ředitel Con Artist Games Chris Condon. "Jsme také nadšeni, že hra dorazí na konzole, o čemž jsme snili, už když jsme začínali tvořit hry."

]]>
2021-07-25T09:09:29+02:00 2021-07-25T09:44:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/sniper-elite-4-vylepsen-pro-novou-generaci-konzoli-e5az4t Sniper Elite 4 vylepšen pro novou generaci konzolí - INDIAN Studio Rebellion vylepšilo svou hru Sniper Elite 4, která původně vyšla v roce 2017, pro novou generaci konzolí. Majitelé PS4 a Xbox One verze hry si mohou aktualizaci stáhnout zdarma. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio Rebellion vylepšilo svou hru Sniper Elite 4, která původně vyšla v roce 2017, pro novou generaci konzolí. Majitelé PS4 a Xbox One verze si mohou Sniper Elite 4 Enhanced stáhnout bez dalších investic.

Vývojáři pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S připravili vylepšené textury, rozlišení 4K, plynulou hratelnost při 60 snímcích za sekundu a rychlejší načítání.

Sniper Elite 4 hráče zavede do prosluněné Itálie v době druhé světové války. V této relativně málo prozkoumané válečné oblasti budete pomáhat italskému odboji se svržením fašistické vlády. Více než kdy jindy bude důležitý propracovaný plán sabotáží a kradmý postup i se šplhem. Čekají na vás taktické přestřelky z pohledu třetí osoby, několik herních režimů a odstřelování cílů na dlouhé vzdálenosti na obřích mapách při osvobozování Itálie od fašistů.

]]>
2021-07-25T09:05:14+02:00 2021-07-25T09:05:14+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/do-football-manageru-bude-pridan-zensky-fotbal-a2vrs0 Do Football Manageru bude přidán ženský fotbal - INDIAN Společnosti Sports Interactive a Sega hodlají bojovat za rovnost a zbořit mýty, že ženský fotbal připomíná ten amatérský. Výsledkem je oznámení příchodu ženského fotbalu do Football Manageru. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnosti Sports Interactive a Sega hodlají bojovat za rovnost a zbořit mýty, že ženský fotbal připomíná ten amatérský. Výsledkem je oznámení příchodu ženského fotbalu do Football Manageru. Už dříve si ženského fotbalu všiml We Are Football.

Nepůjde o samostatnou hru. Ženský fotbal bude v budoucnu plně integrován do hlavní verze Football Manageru. Ten poslední z podzimu minulého roku do února 2021 prodal 33 milionů kusů. Série se už léta řadí k nejúspěšnějším hrám na Steamu.

Aby bylo zajištěno, že vývoj nového dílu Football Manageru nebude touto novinkou trpět, vznikl ve studiu Sports Interactive nový samostatným tým pro ženský fotbal. Vývojáři mu chtějí věnovat náležitou péči a nebojí se utrácet peníze. Navzdory tomu, že se investice pravděpodobně jen tak nevrátí. Neočekávají kvůli němu masivní zvýšení prodeje.

„Není to něco, co by společnost měla normálně přiznal, ale byli jsme součástí problému a nyní jsme odhodláni to napravit a donutit k tomu i ostatní. To je jeden z důvodů, proč tohle oznamujeme bez časového harmonogramu - abychom řekli, že na tom děláme. Je to částečně proto, že potřebujeme hodit rukavici ostatním, aby dělali totéž,“ vysvětluje záměr Miles Jacobson.

Tvůrci jsou smířeni také s negativními reakcemi hráčů. Producenti jsou optimističtí do budoucna. Věří, že obliba ženského fotbalu postupně poroste. Nemůžeme se zbavit dojmu, že jde spíše o chytrý PR tah, který přinese Football Manageru více pozornosti.

„Většina lidí, kteří si z ženského fotbalu dělají legraci nebo ho neberou vážně, ženský fotbal nesleduje. Vůbec nic o něm neví,“ dodává Jacobson.

Za vývoj ženského fotbalu do Football Manageru je zodpovědná Britka Tina Keech. Ta dříve pracovala jako hlavní analytička ve společnosti zabývající se sportovními statistikami - jde také o bývalou hráčku a kvalifikovanou fotbalovou trenérku. Se svým týmem bude zpočátku pracovat na rozšíření databáze hráček a klubů.

V budoucím Football Manageru 2022 ženský fotbal očekávat nemáme. Vývojáři na něm ale pracují a mohl by být přidán v polovině jeho ročního životního cyklu. Je před nimi ještě hodně práce. Jak sami zdůrazňují, kultura ženského fotbalu se od toho mužského výrazně liší.

]]>
2021-07-24T12:23:10+02:00 2021-07-24T15:15:00+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/nejuspesnejsi-aktualizace-gta-online-a-returnal-megahitem-t51sfr Nejúspěšnější aktualizace GTA Online a Returnal megahitem - INDIAN Rockstar Games připravil dosud nejúspěšnější aktualizaci pro multiplayerovou část Grand Theft Auto a Sony označila PlayStation 5 exkluzivitu Returnal za megahit. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Během noci z pátka na sobotu se objevily dvě zprávy: Rockstar Games připravil dosud nejúspěšnější aktualizaci pro multiplayerovou část Grand Theft Auto a Sony označila PlayStation 5 exkluzivitu Returnal za megahit, leč prodejní čísla neznáme. Pojďme se na ně podívat:

Grand Theft Auto 5 je osm let staré, ale jeho aktualizace jsou stále hodně populární. Nejnovější update s názvem Los Santos Tuners je tím dosud nejpopulárnějším pro GTA Online; minimálně z pohledu počtu hráčů, které při svém uvedení do multiplayerové gangsterské akce přilákal. Jak vidno, na závody, tuning a vše ve stylu Need for Speed: Underground hráči slyší – EA by už konečně mohla taky.

Studio Rockstar Games se s úspěchem pochlubilo na Twitteru, kde poděkovalo své úžasné komunitě. Jako poděkování mají všichni obdržet 250 000 in-game dolarů. Týká se těch, co se do GTA Online přihlásí mezi 23. 7. a 1. 8. 2021.

Aktualizace Los Santos Tuners byla vydána teprve 20. 7. letošního roku a přináší vylepšení zaměřené na automobily. Patří mezi ně rozsáhlý sociální prostor, kde se hráči mohou scházet, předvádět svá vozidla, upravovat je a závodit proti ostatním. V rozsáhlém otevřeném světě pak hráči najdou spoustu nových aktivit točící se kolem ilegálních závodů.

Připomeňme, že popularita GTA Online s největší pravděpodobností může za to, že singleplayerové část neobdržela žádné rozšíření. Rockstar byl údajně popularitou multiplayeru natolik zaskočen, že všechny dostupné zdroje převelel na práci na aktualizacích. Část na 11. 11. připravuje next-gen verze GTA 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. V těchto verzích budou rychlejší auta.

Vzrůstající popularita GTA Online je nejspíš důvodem, proč Rockstar nespěchá s oznámením nového Grand Theft Auto. Podle Jasona Schreiera je GTA 6 v rané fázi vývoje a pravděpodobně dorazí až mezi lety 2024 a 2025.

Returnal pro PlayStation 5 je megahitem. Alespoň to se dočteme v aktualizovaném popisu studia Housemarque, které se nedávno přidalo do rodiny PlayStation Studios. Sony neprozradila, kolik kusů drsná střílečka Returnal prodala, ale považuje ji za megahit. To o něčem svědčí. Snad se v budoucnu dozvíme, jak se hře daří.

Po akvizici mají v týmu Housemarque ambiciózní plány. Vývojáři by rádi navázali na úspěch Returnalu a připravili další projekt tohoto kalibru, se stejnými ambicemi a rozpočtem jako Returnal, ne-li ještě vyšším.

]]>
2021-07-24T15:29:24+02:00 2021-07-24T11:11:00+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/jurassic-world-evolution-2-v-prvnim-vyvojarskem-deniku-l6kt6z Jurassic World Evolution 2 v prvním vývojářském deníku - INDIAN Vývojářský deník povětšinou shrnuje již známé informace, nabízí ale i první pořádné záběry ze samotné hry. Pojďme se podívat, na co se můžete v budovatelské strategii s dinosaury těšit. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Minulý týden jsme vás upozorňovali na první přírůstky do série videí Species Field Guide, která postupně představuje jednotlivé druhy prehistorických ještěrů, s nimiž se setkáme v chystané budovatelské strategii Jurassic World Evolution 2. Dnes tu máme další video, netýká se však konkrétních dinosaurů, ale celé hry, jelikož se jedná o první vývojářský deník.

Tvůrci ze studia Frontier Developments ve videu shrnují z větší části již známé informace, které najdete v našem předešlém zpravodajství. Hovoří tedy o herních režimech, odlišných lokacích pro stavění parků, příběhu navazujícímu na události filmu Jurský svět: Zánik říše, teritoriálním chování dinosaurů nebo větším počtu druhů ve srovnání s prvním dílem z roku 2018.

Prostor dostává také vizuální úprava budov pro návštěvníky parku nebo absence umělých zařízení dodávajících potravu býložravcům. Tentokrát pro ně musíte připravit ve výběhu správné rostliny, kterými se budou následně živit. Vidět můžeme i několik příkladů odlišných odstínů a vzorů kůže dinosaurů, jejichž volba bude zcela v kompetenci hráčů, stejně jako zkrášlování samotného parku s využitím různých objektů a nástrojů.

Vývojářský deník je tedy pro nás důležitý zejména jakožto jedna z prvních pořádných ukázek záběrů ze samotné hry. Můžeme tedy vidět rozsáhlejší prostory pro létající ještěry nebo nové interakce a chování dinosaurů, zahrnující lov některých masožravců ve smečkách. Konečně tak dostávají zasloužený prostor všemi oblíbení Velociraptoři, kteří ve videu loví Stegosaura nebo nebohou kozu. Naopak vodním ještěrům se vývojáři ani tentokrát nijak nevěnují.

Přeci jen však došlo na představení některých novinek, třeba obrazovky, na níž je možné najímat jednotlivé vědce. Ti se následně podílí na tvorbě nových dinosaurů i manipulace s DNA, která je samozřejmě nadále v rukou hráčů a která má za následek různé šance na výskyt určitých rysů, například odolnosti daného dinosaura vůči nemocem. S vědci však musíte zacházet opatrně, protože při plnění každého úkolu se může zvýšit jejich stres, takže jestliže jim nedopřejete odpočinek, riskujete jejich vyhoření a větší pravděpodobnost sabotáže, což je prvek, který známe již z prvního dílu.

Jinými slovy riskujete více takových, jako byl Dennis ha ha ha, neřekl jsi tajné heslo Nedry v prvním Jurském parku. Ve vývojářském deníku sice studio Frontier Developments příklad Nedryho nepoužívá, navíc nešlo tak docela o vědce, ale myslíme, že není těžké uhodnout, kým byly asi všechny tyto herní prvky inspirovány.

Návštěvníkům vašeho parku je také nově přidělena jedna ze čtyř kategorií - obecná, dobrodružná, přírodní a luxusní. Každá kategorie hostů touží po odlišných zážitcích, a tak můžete vydělávat více peněz jednoduše tak, že přizpůsobíte části parku určitému typu návštěvníků. Těm, kteří hledají dobrodružství, se bude kupříkladu jistě líbit dobrý výhled na výběh s Tyrannosaurusem nebo jiným velkým masožravcem.

Jurassic World Evolution 2 vyjde do konce roku 2021 ve verzi pro PC (Steam a Epic Games Store), PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S.

]]>
2021-07-24T09:09:09+02:00 2021-07-24T10:10:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/hordy-xenomorfu-v-uzkych-chodbach-z-aliens-fireteam-elite-w7gjto Hordy xenomorfů v úzkých chodbách z Aliens: Fireteam Elite - INDIAN Úzké chodby futuristických vesmírných základech a lodí jsou plné nebezpečných mimozemšťanů. Abyste výzvy zvládli, musíte spolupracovat s dalšími hráči a strategicky plánovat. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Úzké chodby futuristických vesmírných základech a lodí jsou plné nebezpečných mimozemšťanů. Abyste výzvy zvládli, musíte spolupracovat s dalšími hráči a strategicky plánovat. To je důležité, abyste v kooperativní third-person střílečce Aliens: Fireteam Elite přežili.

Zahraniční novináři měli možnost zúčastnit se nedávných testů alfa verze. Jejich dojmy jsou pozitivní, leč dokládají, že o žádné velké terno od Cold Iron Studios nepůjde. Očekávejte spíše průměrnou kooperativní střílečku, kde je vaším hlavním úkolem sejmout co největší počet xenomorfů a androidů.

Oproti Aliens: Colonial Marines z roku 2013 a zejména hororovějšího survivalu Alien: Isolation z roku 2014 se Aliens: Fireteam Elite liší. Ostřílení mariňáci mají jediný úkol: potlačení rostoucí hrozby všudypřítomných xenomorfů. Postavíte se tváří v tvář vlnám děsivých xenomorfů (11 různých forem v evoluční linii od facehuggerů po pretoriány) a nepřátelským androidům Weyland-Yutani po boku dvou hráčů nebo vojáků ovládaných umělou inteligenci a probojujete se čtyřmi kampaněmi, které do známého světa Vetřelce vnášejí nové příběhy. Na výběr budete mít z široké škály tříd, zbraní, výstroje a výhod. Takto si vytvoříte a přizpůsobíte vlastního koloniálního mariňáka, s nímž budete bojovat.

- Hrajte klíčovou roli v epických událostech, ke kterým dochází 23 let po původní trilogii Vetřelec, jako koloniální mariňák na palubě UAS Endeavour, bojující proti děsivé hrozbě xenomorfů.

- „Ohromující“ vizuály, ikoničtí nepřátelé, realistická prostředí, silné zbraně, futuristické vybavení a děsivá zvuková kulisa v kombinaci s novými příběhy v sérii opakovatelných kampaní rozšiřují příběh z filmových trháků.

- Využívejte krytí a ovládněte týmovou strategii, abyste přežili mimozemské hrozby, které se na vaše komando hrnou ze všech stran, vylézají ze všech dveří a ventilačních otvorů, protahují se škvírami ve zdech a stropech a útočí z temnoty se zlověstnou dravostí.

- Vyberte si z pěti jedinečných tříd – Střelec, Ničitel, Technik, Doktor a Průzkumník – každá nabízí vlastní speciální schopnosti a perky postavy.

- Využijte rozsáhlý arzenál více než 30 zbraní a více než 70 režimů/příslušenství a zastavte mimozemskou hrozbu.

- Pomocí inovativního panelu perků si můžete upravit a vylepšit své schopnosti, a s jedinečným systémem karet výzev získáte přístup ke každé misi kampaně, která nabízí nový zážitek při každém hraní.

Aliens: Fireteam Elite vyjde 24. 8. letošního roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2021-07-24T06:57:05+02:00 2021-07-24T09:09:00+02:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/bus-simulator-21-se-chlubi-nejvetsim-vozovym-parkem-y7st4p Bus Simulator 21 se chlubí největším vozovým parkem v historii série - INDIAN Městské autobusy, dvoupatrové autobusy, příměstské autobusy, kloubové autobusy i elektrické autobusy. Letos se Bus Simulator 21 pochlubí vozovým parkem čítající 30 oficiálně licencovaných autobusů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V Bus Simulatoru 21 se fanoušci autobusů a simulací mohou těšit na dosud největší výběr vozidel v sérii. Společnosti astragon Entertainment a stillalive studios nadšeně oznámily, že hráči si budou moci vybrat z pestré nabídky 30 oficiálně licencovaných autobusů od 10 světoznámých značek a výrobců.

Mezi touto desítkou je Mercedes-Benz, Volvo, Scania, BYD, Alexander Dennis, Blue Bird, Grande West, Setra, IVECO BUS a MAN. Co se 30 autobusů týče, tak zahrnují městské autobusy, kloubové autobusy, elektrobusy a dvoupatrové autobusy. S nimi si užijete na dvou obrovských mapách inspirovaných Severní Amerikou a Evropou.

Vývojáři lákají na řadu nových, přepracovaných a rozšířených funkcí, stejně tak na kooperaci pro více hráčů. Založit si budete moci vlastní autobusovou společnost a rozhodovat úplně o všem.

Teď už k jednotlivým značkám a modelům autobusů:

Alexander Dennis Ltd.:

 • Enviro200 (městský autobus)
 • Enviro500 (dvoupatrový autobus)

Blue Bird:

 • SIGMA 12m (městský autobus)

BYD:

 • BYD eBus 12m (elektrický autobus)
 • BYD eBus 18m (kloubový elektrický autobus)

IVECO BUS:

 • IVECO BUS Urbanway 12m (městský autobus)
 • IVECO BUS Urbanway 18m (kloubový autobus)

Grande West:

 • Vicinity 30ft (městský autobus)
 • Vicinity 35ft CNG (městský autobus)

MAN:

 • Lion’s City (městský autobus)
 • Lion’s City CNG (kloubový autobus)
 • Lion’s City city bus (městský autobus)
 • Lion’s City G (kloubový autobus)
 • Lion’s City L (městský autobus)
 • Lion’s City M (městský autobus)
 • Lion’s City 18 (kloubový autobus)

Mercedes-Benz:

 • Citaro (městský autobus)
 • Citaro K (městský autobus)
 • Citaro G (kloubový autobus)
 • CapaCity (kloubový autobus)
 • CapaCity L (kloubový autobus)
 • eCitaro (elektrický autobus)
 • eCitaro G (kloubový elektrický autobus)

Scania:

 • Citywide LF 12m (elektrický autobus)

Setra:

 • Setra S 412 UL (meziměstský autobus)
 • Setra S 416 LE business (meziměstský autobus)
 • Setra S 417 UL business (meziměstský autobus)
 • Setra S 418 LE business (meziměstský autobus)

Volvo:

 • 7900 Electric
 • 7900 Electric (kloubový autobus)

Bus Simulator 21 vyjde 7. 9. 2021 na PC, PlayStation 4 a Xbox One s podporou zpětné kompatibility pro konzole nové generace.

]]>
2021-07-24T06:56:53+02:00 2021-07-24T08:08:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/chernobylite-na-konzolich-az-po-prazdninach-mxb9qu Chernobylite na konzolích až po prázdninách - INDIAN Konzoloví hráči si na vstup do radioaktivní zóny budou muset počkat. PC hráči mohou hrát Chernobylite v předběžném přístupu na Steamu od začátku roku 2019 a plná verze bude pro ně připravena od 28. 7. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Konzoloví hráči si na vstup do radioaktivní zóny budou muset počkat. PC hráči mohou hrát Chernobylite v předběžném přístupu na Steamu od začátku roku 2019 a plná verze bude pro ně připravena od 28. 7. Na PlayStationu 4 a Xboxu One se ale hororově laděný akční survival objeví až 7. 9.

Majitelé PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S se pro začátek musejí spokojit se zpětnou kompatibilitou. Vylepšení pro ně vývojáři ze studia The Farm 51 slibují do konce letošního roku.

Nový trailer (úplně nahoře), který láká na konzolové verze, ukazuje samotnou černobylskou elektrárnu, zábavní park nebo slavné Oko Moskvy, respektive obrovský radar Duga. Ve hře mají být všechny významné objekty ze zakázané zóny.

Chernobylite se soustředí na Igora, bývalého zaměstnance černobylské elektrárny, jenž se vrací do Uzavřené zóny poté, co před 30 lety za záhadných okolností zmizela jeho snoubenka Taťána.

„Nic v Uzavřené zóně není takové, jak se zdá, ani čas, možná ani vaše vlastní záměry,“ vzkazují vývojáři ze studia The Farm 51. Jinými slovy, v Zóně není čas jednoduchou, lineární záležitostí. Budete muset učinit rozhodnutí, která ovlivní váš konečný osud - a dokonce změní minulost. Nejdůležitější otázkou však bude: Dovedou vás k Tatianě?

Těšit se můžete na sci-fi hororový survival kombinující volný průzkum znepokojivého světa s náročnými souboji a nelineárním příběhem. Na Steamu má Chernobylite kladné recenze od hráčů. Vypadá to, že půjde o dobrou hru. Když vás atmosféra nadchne, můžete se poté těšit na Stalker 2.

]]>
2021-07-24T06:56:05+02:00 2021-07-24T06:56:05+02:00 9
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/activision-celi-zalobe-xg3aft Activision čelí žalobě! - INDIAN Activision si hezky zavařil. Nejenomže by mohli pokojně dostat ocenění sexistické prasátečko, dokonce se musí hájit u soudu. Tohle asi za 90VTEŘIN vážně neobhájí. Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Activision si hezky zavařil. Nejenomže by mohli pokojně dostat ocenění sexistické prasátečko, dokonce se musí hájit u soudu. Tohle asi za 90VTEŘIN vážně neobhájí.

]]>
2021-07-23T20:39:46+02:00 2021-07-23T20:39:47+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/remake-dead-space-zustane-verny-puvodni-hre-z-5ia7mm Remake Dead Space zůstane věrný původní hře a poučí se z chyb - INDIAN První důležité informace, potvrzení několika věcí a vysvětlení směru, kterým se vývojáři z EA Motive při práci na remaku Dead Space ubírají. Do vývoje je zapojena komunita. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

První důležité informace, potvrzení několika věcí a vysvětlení směru, kterým se vývojáři z EA Motive při práci na remaku Dead Space ubírají. Do vývoje je zapojena komunita.

Americkému IGN se podařilo domluvit rozhovor s vedoucím producentem studia EA Motive a kreativním ředitelem. Výsledkem je více informací o včera oznámeném remaku Dead Space, který nemá stanovené datum vydání, ale dorazí na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Ten nám byl představen pouze krátkým teaserem s cílem navodit atmosféru.

Philippe Ducharme tvrdí, že se při vývoji poučili z minulých chyb a chtějí zůstat věrní původnímu Dead Space z roku 2008, ale současně ho modernizovat pomocí nejmodernějších technologii. V tomto případě je použit interní Frostbite engine.

Pojďme se podívat, co dalšího tahle dvojice prozradila:

- Dead Space kompletně předělávají a přetvářejí ve Frostbite enginu.

- Vývoj je na začátku a v Motive přemýšlejí o mnoha způsobech, jak využít nejnovější technologie k vylepšení zážitku z Dead Space, který byl pohlcující ve své éře (Xbox 360/PS3).

- Žádné obrazovky s načítáním díky rychlejším SSD diskům v next-gen konzolích. „Chceme pohlcení ještě prohloubit díky plně interaktivnímu zážitku, a to od úvodní obrazovky až po závěrečné titulky. Nechceme, aby vás cokoli vytrhávalo ze zážitku, nechceme žádné střihy,“ řekl kreativní ředitel Roman Campos-Oriola. „Hru můžete plynule hrát od úvodní obrazovky až po závěrečné titulky.“

-Tým má k dispozici všechny původní assety, včetně jejich prvních verzí: například některé koridory, které byly později změny. Tvůrci díky tomu mohou lépe pochopit, proč došlo ke změně (kvůli technickým omezením nebo z jiných důvodů).

- Hlavní je zachovat DNA Dead Space, ať už jde o zvuky dveří, zvuk health baru, zvuky nestvůr... Staví na originálu a obnovují ho s cílem být věrný originálu.

- 3D zvuk pomůže pochopit odkud zvuk přichází. Na chodbách bude vycházet z ventilačních otvorů nad vámi nebo pod vámi.

- Klíčovým aspektem je zachovat téměř vše z Isaacova dobrodružství, od ukazatele zdraví až po inventář a další věci. Cílem je zachovat to, co bylo, a vylepšit diegetické uživatelské rozhraní, abyste se soustředili na svět Dead Space.

- „Snažíme se dosáhnout pohlcení, kdy nebudete chtít nikdy odložit ovladač. Dead Space není hra na 60 až 100 hodin. V ideálním případě se vám vlastně ani nechce vstát, abyste si odskočili na záchod, protože jste tak ponořeni do hraní, že hru chcete dohrát na jeden zátah,“ přidal vedoucí producent Philippe Ducharme.

- Teaser trailer má sloužit jako atmosférický benchmark. Je pro ně důležité zachytit jedinečný vzhled Dead Space; drsný a špinavý. Vzhled, z něhož cítíte, že všechno bylo dlouho používáno. „Zachycení tohoto špinavého, industriálního vzhledu, ale s takovou úrovní detailů, jakou si můžeme dovolit nyní,“ vysvětlil Campos-Oriola.

- Sice se soustředí na remake Dead Space, ale dívají se také na druhý a třetí díl z hlediska hratelnosti, příběhu a doplnění konceptu k prvnímu dílu. Budou moci navázat a odkázat na jiné události, které by v původní jedničce nefungovaly.

- Jako příklad vylepšení hratelnosti byla uvedena lepší práce s nulovou gravitací v Dead Space 2.

- Rádi by ve hře měli proslulou mechaniku rozčtvrcení, která v Dead Space umožňovala individuálně odřezávat končetiny různým příšerám, kterým Isaac čelil.

- Žádné mikrotransakce. Oba vzkazují, že se učí z chyb. Mikrotransakce v remaku Dead Space nebudou a nebudou ani nikdy přidány.

- Ducharme a Campos-Oriola jsou dlouholetými fanoušky Dead Space společně s celým týmem. Právě nadšení Patricka Klause (generální manažer EA Motive) bylo impulsem, aby se do projektu pustili. Klausměl s myšlenou na předělávku Dead Space začít před několika lety na výletě do centrály Electronic Arts. V té době ale studio mělo jiné krátkodobé priority, mimo jiné Star Wars: Squadrons.

- Od prvních konceptů je do tvorby zapojena skupina fanoušků. Od té dostávají mimořádně validní zpětnou vazbu. Zpětnou vazbu do raného vývoje prý EA postupně začleňuje a bude ji využívat i u dalších projektů.

- „Je to milostný dopis fanouškům, který chceme touto hrou napsat, a my jsme součástí těchto fanoušků. Vášeň, s jakou ji vytváříme, se, doufám, promítne do výsledku toho, co vidíme nyní, a do všech věcí, které uděláme v budoucnu,“ dodal Ducharme.

]]>
2021-07-23T16:18:18+02:00 2021-07-23T17:44:00+02:00 22
https://indian-tv.cz/clanek/hlas-a-tvar-maxe-payna-se-spojuji-pri-prilezitosti-20-eac5sp Hlas a tvář Maxe Payna se spojují při příležitosti 20. narozenin série - INDIAN Původní verze hrdiny, kterému propůjčil tvář Sam Lake z Remedy a hlas James McCaffrey, znovu ožívá ve speciálním videu vydaném při příležitosti 20 let od vydání prvního dílu Maxe Payna. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Už zase si někteří mohou říct, jak ten čas letí. Tentokrát mohou něco takového tvrdit fanoušci série Max Payne, která právě dnes slaví své 20. narozeniny. 23. července/júla 2001 vyšel ve verzi pro PC první Max Payne od studia Remedy, o jehož vydání se postaraly společnosti Rockstar Games a 3D Realms. O dva roky později následoval druhý díl s názvem Max Payne 2: The Fall of Max Payne, který opět vznikl ve studiu, jež nám později dalo hry jako Alan Wake nebo Control. V roce 2011 jsme se pak dočkali třetího a posledního dílu série, Max Payne 3 však vznikal zcela v režii Rockstaru a jen s minimální účastí původních tvůrců z Remedy.

Přestože značka Max Payne patří Rockstaru a studio Remedy s ní již bohužel nic nezmůže, je jasné, že je série finským vývojářům stále velmi blízká. Dokazuje to také výroční video, v němž k nám promlouvá kreativní ředitel Remedy Sam Lake a James McCaffrey, jenž propůjčil Maxovi svůj nezapomenutelný hlas ve všech třech dílech série. Oba pánové zde děkují fanouškům za dlouholetou podporu a Rockstaru, 3D Realms i všem vývojářům za účast. To však není to nejzajímavější, co může video nabídnout.

Jelikož zaměstnanci Remedy zjevně dbají na každý kus historie studia, samozřejmě nezahodili všechno, co Maxe Payna připomíná a co pochází z dob jeho vývoje. A tak Lake znovu oblékl původní Maxovy šaty, McCaffrey se chopil mikrofonu a výsledkem je krátký výstup, který musí každého fanouška série zahřát u srdce, protože originální Max Payne zde opět ožívá, i když jen na několik vteřin. Byl to totiž právě Sam Lake, který Maxovi propůjčil tvář v prvním díle, a to jak v hratelných pasážích, tak v komiksových vsuvkách, které jednoduše, ale zároveň efektivně a stylově nahrazovaly cut-scény.

Zkrátka a dobře, nové hry s Maxem Paynem v hlavní roli se možná nikdy nedočkáme, protože ať už byl třetí díl jakýkoliv, bezpochyby nabídl perfektní, definitivní zakončení celé série. Výroční spojení hlasu a tváře detektiva se zálibou v přirovnáních, kožených bundách a střílení ve zpomaleném čase však dokazuje, že i po 20 letech Max Payne žije. Tak snad bude žít i nadále, i kdyby jenom v srdcích a vzpomínkách fanoušků a původních tvůrců.

]]>
2021-07-23T17:14:17+02:00 2021-07-23T16:44:00+02:00 21
https://indian-tv.cz/clanek/warcraft-3-refunded-selhal-kvuli-spatnemu-managementu-d0eknh Warcraft 3: Refunded selhal kvůli špatnému managementu - INDIAN Zpráva agentury Bloomberg odkrývá důvody selhání Warcraft 3: Reforged. Za špatný stav při vydání mohl především nátlak Activisionu na brzké vydání a ignorace problémů vedením projektu. Ondřej Mareček https://indian-tv.cz/r/Maras

Warcraft 3: Refunded. Takový titul si u hráčů vysloužil loňský remaster třetího dílu jedné z nejpopulárnějších realtimových strategií. Nedávná zpráva Jasona Schreiera z agentury Bloomberg poukazuje na důvody, jež za špatným stavem hry stály. Jedná se především o selhání managementu, mnohé škrty v rozpočtech a nátlak Activisionu, který trval na brzkém vydání.

Schreier při psaní zprávy kontaktoval několik vývojářů Blizzardu. Podle jejich vyjádření byla celá práce na hře podfinancovaná, jelikož se nejednalo o blockbuster, který by společnosti přinesl tučné výdělky. Proto byl odsunut na druhou kolej. I přes neposkytnutí slíbených financí byly na zaměstnance kladeny vysoké časové i technické nároky a většina z nich trpěla celý rok vývoje vyčerpáním a úzkostmi.

Původní záměr na kompletní předělání cut-scén a dabingu proto musel kvůli dodržení časového plánu do koše. Stejně tak nebyl do remasteru přidán upravený scénář a utrpěla nová grafická podoba textur. Vývojářům nepomohlo ani vedení projektu, které s nimi celou dobu vývoje nekomunikovalo a opakovaně ignorovalo jejich varování ohledně špatného stavu hry. Když se vývojářský tým dočkal pomoci, bylo již pozdě a Blizzardu nezbylo, než nabízet bezpodmínkové refundace.

K nutnosti vydat hru nedodělanou přispěly také slíbené předobjednávky. Podle interního dokumentu Blizzardu, jenž tragický průběh vývoje popisuje, by studio nemělo podléhat tlaku na rychlý výdělek a více se zaměřit na kvalitu, i kdyby to znamenalo posouvání vydání a rušení předobjednávek. Právě takovým přístupem byla firma v minulosti známá.

Nové skutečnosti ohledně špatných podmínek pro pracovníky při vývoji Warcraft 3: Reforged jen podtrhují nedávnou žalobu na společnost týkající se diskriminace zaměstnanců.

Blizzard momentálně pracuje na remasteru Diabla 2, který snad fanoušky potěší více. Naplánován je na 23. 9. 2021.

]]>
2021-07-23T20:59:04+02:00 2021-07-23T15:50:33+02:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/prvni-gameplay-zabery-z-hrani-farming-simulatoru-22-ejiz1q První gameplay záběry z hraní Farming Simulatoru 22 a spousta detailů - INDIAN Druhý den FarmConu 21 byl pro fanoušky Farming Simulatoru velmi důležitý, studio Giants Software ukázalo první záběry z hraní připravované hry Farming Simulator 22 a podělilo se o zajímavé detaily. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Druhý den FarmConu 21 byl pro fanoušky Farming Simulatoru velmi důležitý, studio Giants Software ukázalo první záběry z hraní připravované hry Farming Simulator 22. Během živého streamu vývojáři titul přímo hráli. Později zveřejnili důležité úseky streamu, aby se na gameplay záběry mohl podívat každý.

V prvním videu si všimnete vylepšeného listí a dynamické reakce větru na plodiny – například pšenice se ohýbá. Dále vylepšených textur s dynamičtějším terénem (psali jsme o tom zde), nové značně pneumatik Continental, vylepšených animací a zvuků, stejně tak dvou nových funkcí: ručního řazení a automatického náklonu a výšky lišty u kombajnu a dalšího vybavení.

Ruční řazení bylo demonstrována na traktoru John Deere 7810, který se připojuje k flotile více než 400 strojů. Všimněte si také nových animací postav: otočení klíčkem při startování, sešlápnutí spojky a pohyb ruky a řadicí páky při řazení. Ano, jsou to detaily, ale přesně tyhle detaily si komunita žádá.

Žací lišty a některá další zařízení rozpoznají výšku terénu a dojde k automatické úpravě úhlu horizontálního sklonu. To by se mělo projevit zejména na svazích. Efekt není čistě vizuální, měl by zabránit tomu, aby na strmých svazích nedocházelo ke ztrátě kontaktu žací lišty a dalších strojů se zemí. V předešlých dílech Farming Simulatoru to mělo za následek špatnou funkci stroje a zasekávání o zem.

Všimněte si, že staré 2D efekty byly nahrazeny novými 3D efekty. Mlátička víří prach a nečistoty, stébla pšenice se ohýbají atd.

Je škoda, že tvůrci nešli dál a nepřipravili skutečně dynamický terén, do něhož by se bořila kola těžkých strojů. Konkurenční Cattle and Crops to má a o off-road simulacích MadRunner a SnowRunner nemluvě. Přitom komunita je ohledně dynamického terénu stále hlasitější.

Druhé video se více zaměřilo na nové textury země při práci na poli a jejich vliv na hratelnost. K vidění byl Claas Xerion Sedlo Trac (bonus k předobjednávce), nový kravín od Rudolfa Hörmanna, vylepšená aplikace kejdy a další novinky. Mimo jiné sila značky Unia. Ta bude možné různě přizpůsobovat.

Tady je vhodné se chvilku pozastavit. Zatímco dříve bylo jedno, zda použijete kultivátor nebo pluh, nyní má volba přímý vliv na následující sklizeň. Pomocí kultivátoru se sláma přimíchá pod půdu těsně u země. Slouží jako přírodní hnojivo a může mít pozitivní vliv na výnos příští sklizně. Ovšem je nutné s kultivátorem vyjet na pole co nejdříve. Proč? To už tvůrci neřekli. Snad nedojde k tomu, že sláma jen tak sama od sebe zmizí.

Vraťme se ještě ke kravínu. Detaily o chovu zvířat zatím chybí, ale ze záběrů lze vyhodit, že krávy jsou dynamičtější a mají rozdílné animace, respektive se každé zvíře jinak chová. Důležitou novinkou pro hráče je možnost otevřít vrata.

Co se vylepšených zvuků týče, nejde pouze o zvuky motorů, ale také dalších maličkostí. Kupříkladu šrouby třístranného sklápěče zaskřípou a je slyšet, jak se kovy o sebe třou, a nakonec hlasitě zapadnou na své místo. Před výrobními budovami jsou slyšet zvuky zpracovávání dodaného zboží. Dříve jsme takové zvuky ve hře neslyšeli.

Třetí video je věnováno dalším drobkům o výrobních řetězcích, které jsou obohaceny o gameplay záběry, včetně důležitého menu se všemi potřebnými informace.

Při prezentaci se Giants Software zaměřili na zpracování pšenice na mouku a následnou výrobu v pekárně. Pšenici je nutné převést do mlýna, kde se zpracovává na mouku. Kromě přenice můžete dodávat také ječmen, oves nebo proso. Příslušné sklady výrobních budov jsou omezené - sklizeň tedy nelze skladovat přímo ve mlýně.

Výrobní řetězec může být plně automatizován: Po zpracování zrna na mouku může být zrno v případě potřeby přepraveno přímo do požadované pekárny. Měli byste mít možnost sami rozhodnout, které pekárny budou zásobovány.

Pekárnu a další výrobní budovy můžete spravovat také na dálku prostřednictvím rozhraní pro správu. Případně se můžete dostavit před budovu a výrobu sami řídit. Nejsložitější bude výroba dortů. Kromě mouky budete potřebovat cukr, mléko, vejce, máslo a jahody.

Způsob pěstování jahod však zůstává nejasný. Jahody dosud nebyly zavedeny jako oficiální ovoce. Předpokládá se, že si je můžete vypěstovat sami ve skleníku.

V multiplayeru si může každý hráč koupit výrobní budovu, případně si ji postavit. Ostatní hráči pak mohou dodávat zboží a dostávají za to zaplaceno. V současné době není známo, zda se budovy budou lišit stylem. Jak víme, Farming Simulator 22 zahrne evropskou a americkou mapu, ovšem na americké mapě Elmcreek byla pekárna v evropském stylu.

Další den FarmConu se dozvíme více o třech nových plodinách (réva vinná, olivy a proso), různých možnostech úprav a vylepšení zvuků. Ty jsme zaslechli už při těchto třech videích.

Farming Simulator 22 vyjde 22. 11. letošního roku s českými titulky. Zahrát si budete moci na PC, Mac, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One a Stadia.

]]>
2021-07-23T14:15:50+02:00 2021-07-23T14:15:50+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-patek-23-cervence-wrj5f0 Na Dragon Age 4 si ještě počkáme, další hry zdarma, Ferrari ve Fortnite - INDIAN Nebojácná Aloy se promění v roztomilou hrdinku ve hře Genshin Impact. Marvel’s Avenger bude na víkend zdarma. New World na konzole nebude. Homeworld Mobile se ukázal. GTA Online čekají další auta. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nebojácná Aloy se promění v roztomilou hrdinku ve hře Genshin Impact. Marvel’s Avenger bude na víkend zdarma. New World na konzole nebude. Homeworld Mobile se ukázal. GTA Online čekají další automobily.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši rubriku Stručně. Přinášíme vám to nejzajímavější z herního světa v jenom článku - v době léta v nepravidelném formátu.

- Včerejší EA Play Live 2021 ukázalo připravované projekty ze stáje společnosti Electronic Arts. Studio BioWare úplně chybělo, což jen dokládá, že nové projekty Dragon Age a Mass Effect jsou ještě daleko. Tuto domněnku potvrzuje novinář Jeff Grubb. Podle jeho zdrojů v BioWare na obou titulech tvrdě pracují, navzdory tomu ale Dragon Age 4 vyjde až v roce 2023.

- Nebojácná Aloy se z post-apokalyptického světa plného robotických dinosaurů přesune do Genshin Impact. Sony zapůjčila hlavní hrdinku Horizon Zero Dawn a připravovaného Horizon Forbidden West studiu miHoYo, které přináší zajímavý crossover do bezplatného dobrodružství Genshin Impact. Životopis Aloy v Genshin Impact se zaměřuje na příběh z Horizon Zero Dawn a do Teyvatu přijela z důvodu hledání nové výzvy. Očekávat ji máme brzy. Mluví se o tom, že od 13. 10. bude Aloy exkluzivně pro PS4 a PS5 verze Genshin Impact. Pro PC a mobily má být dostupná od 24. 11.

- Epic Games Store tentokrát rozdává válečnou akci Verdun zasazenou do první světové války (s důrazem na realistické zbraně a uniformy) a Defense Grid: The Awakening. Na přidání her do své digitální knihovničky máte čas do 29. 7. Poté budou zdarma tituly Mothergunship a Train Sim World 2.

- Square Enix se snaží do Marvel’s Avengers nalákat další hráče a od 29. 7. do 1. 8. si zájemci na PlayStationu 5, PlayStationu 4, PC (přes Steam) a Google Stadia budou moci tuhle akci se superhrdiny zahrát. Půjde o plnou verzi. Když se poté rozhodnete hru koupit, postup se vám přenese. Jen je nutné zachovat platformu.

- Tím ale spolupráce Sony u populárních her nekončí. Do Fall Guys se hlásí Ratchet (a možná i Clank). Speciální skin si hráči budou moci pořídit ve dvou událostech: od 26. 7. do 1. 8. a od 6. 8. do 15. 8.

- Amazon nemá v plánu své ambiciózní MMORPG New World přenést na konzole, ani na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Hra je v současné době v uzavřené betě na PC a nepodporuje ovládání gamepadem. V souvislosti s uzavřenou betou se objevily zprávy, že poškozuje GeForce RTX 3090 - více hráčů si na fóru stěžovalo, že při hraní se jim zničila grafická karta EVGA RTX 3090. Amazon na obvinění reagoval a zdůrazňuje, že je beta bezpečná. Více to zatím neřeší.

- V rámci Free Play Days si o víkendu na Xboxu One a Xboxu Series X/S s předplatným Xbox Live Gold nebo Xbox Game Pass Ultimate můžete zahrát hry Cobra Kai: The Karate Kid Saga, Olympic Games Tokyo 2020 a Battlefield 1.

- Homeworld Mobile otevírá veřejnou betu, určena je zatím pouze pro Kanadu na Google Play, a chlubí se ukázkou boje. K tomuto kroku došlo téměř deset let poté, co Gearbox vyjádřil zájem o mobilní verzi Homeworldu.

- FIFA 22 se pochlubila změnou v anglickém dabingu. Zápasy bude nově komentovat Alex Scott, anglická televizní moderátorka a bývalá profesionální fotbalistka, která většinou hrála za Arsenal v FA WSLS a zapsala si 140 utkání za národní tým Anglie a reprezentovala Velkou Británii na olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

- Nezávislý Hades se stal hrou roku na Game Developers Choice Awards a porazil The Last of Us Part 2 i další AAA velikány. Cenu za nejlepší debut získal indie horor Phasmophobia, nejlepší příběh The Last of Us Part 2 a cenu diváků společně s nejlepším výtvarným zpracováním má Ghost of Tsushima. Hades se může pochlubit ještě nejlepším designem a zvukem.

- Ferrari se stalo první oficiální automobilovou značkou ve Fortnite. V populární battle royale akci mohou hráči najít a řídit Ferrari 296 GTB.

- Během léta bude Grand Theft Auto Online rozšířeno o další automobily. Aktualizace Los Santos Tuners přinesla deset vozidel, ale brzy dorazí další sedm. Konkrétně:

 • Pfister Growler (sportovní)
 • Emperor Vectre (sportovní)
 • Pfister Comet S2 (sportovní)
 • Übermacht Cypher (sportovní)
 • Karin Sultan RS Classic (sportovní)
 • Karin Previon (kupé)
 • Vapid Dominator (muscle)

- Microsoftu skutečně záleží na nezávislých hrách. Xbox dává malým studiím šanci něco vytvořit a zajišťuje marketing. Služba Game Pass umožňuje více lidem seznámit se s hrou. Takto si pochvaluje strategii Xboxu a Phila Spencera tvůrce 2,5D akční plošinovky Replaced, Igor Gritsay, spoluzakladatel Sad Cat Studios.

- Nevšední akce Deathloop se připomíná v traileru lákajícím na předobjednávku. Za ni dostanete různé bonusy.

]]>
2021-07-23T12:07:49+02:00 2021-07-23T12:07:49+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/nova-detekivka-s-hercule-poirotem-y34tbk Nová detekivka s Hercule Poirotem - INDIAN Fanoušci detektivních adventur se dočkají herní adaptace Hercule Poirota. Hráči se chopí jednoho z prvních případů slavného detektiva. Vývojáři slibují autentický zážitek plný dedukce a puzzle. Ondřej Mareček https://indian-tv.cz/r/Maras

Hercule Poirot se dočká herní adaptace od vývojářů Blazing Griffin. Excentrický detektiv s ikonickým knírkem z pera Agathy Christie cílí na herním průmyslem přehlížené fanoušky detektivních adventur. Řešit vraždy mezi smetánkou budou moci hráči již letos 28. 9. Titul vyjde na PC, starou i novou generaci konzolí a Nintendo Switch.

Hra ponese podtitul The First Cases, který napovídá, že děj se přesune do dob, kdy byl Poirot ještě neznámý mladý policista v předválečné Belgii. Vývojáři mají s tvorbou detektivních her dlouholeté zkušenosti a fanouškům slibují autentický zážitek známý z knih i seriálu. „Řešení případů bude spletité a jejich rozuzlení nečekané," uvádí vydavatel Microids na svých stránkách. Dopomoct by tomu měla spolupráce autorů se společností Agatha Christie Limited, která se o kulturní dědictví spisovatelky stará.

Příběh se bude točit okolo vlivné rodiny Van den Boschů, která pozve mladého Poirota na recepci do jejich sídla, během níž zavraždí jednoho z hostů. Hráči pak při vyšetřování prozkoumají celé sídlo a vyslechnou hosty. „Rodina skrývá mnoho tajemství a vražda nebude jedinou záhadou, kterou je třeba rozklíčovat," slibuje vydavatel množství různorodých puzzlů. Hlavním nástrojem při jejich řešení bude dedukce, při které pomůže mechanika myšlenkové mapy.

Pokud by hráči s výstředním detektivem zatím neměli tu čest, mohou dva měsíce, které zbývají do vydání, využít k zahrání několika dalších titulů, jež sledují jeho případy. Za zmínku stojí také seriál z roku 1989 v hlavní roli s Davidem Suchetem, který bývá označován jako ten „pravý" seriálový Hercule Poirot.

]]>
2021-07-23T18:28:07+02:00 2021-07-23T11:11:00+02:00 7