INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2022-09-25T20:50:54+02:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/porad/top5/tyto-hry-si-zaslouzi-vetsi-pozornost-zlum71 Tyto hry si zaslouží větší pozornost! - TOP 5 - INDIAN Připravili jsme si pro vás pár herních klenotů o kterých jste možná slyšeli, ale přesto mohli ujít vaší pozornosti. Přinášíme soupis TOP 5 her, které si zaslouží větší slávu! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Připravili jsme si pro vás pár herních klenotů o kterých jste možná slyšeli, ale přesto mohli ujít vaší pozornosti. Přinášíme soupis TOP 5 her, které si zaslouží větší slávu!

]]>
2022-09-25T20:50:54+02:00 2022-09-25T20:50:54+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/logitech-ukazal-bily-xbox-series-x-phfalo Logitech ukázal bílý Xbox Series X. Bude se prodávat? - INDIAN Nedávno Microsoft představil bílý ovladač Xbox Elite Series 2. Proto fanoušci netrpělivě vyhlíželi i bílou variantu jejich oblíbené konzole. Ta se teď ukázala v reklamě. Ondřej Svoboda https://indian-tv.cz/r/OndraaCz

Nedávno Microsoft představil bílý ovladač Xbox Elite Series 2. Proto fanoušci netrpělivě vyhlíželi i bílou variantu jejich oblíbené konzole. Ta se sice ukázala, jenže do prodeje nejde.

Nadšencům do herních periferií nemohla uniknout reklama společnosti Logitech na nový bezdrátový headset Astro A30. Zprvu celkem povedená reklama však skrývala něco, co dokázali správní hráči bleskurychle odhalit. V několikasekundovém záběru můžeme kromě bílé varianty PlayStationu 5 a jeho ovladače DualSense spatřit také bílou verzi Xboxu Series X.

To pochopitelně na sítích vyvolalo rozruch a hráči začali spekulovat nad tím, zda se bílé provedení opravdu chystá. Jejich prvotní radost však ihned ukonejšilo prohlášení tiskové mluvčí Microsoftu. Tu kontaktoval web VGC, který s informací přišel jako první. Mluvčí řekla, že bíla varianta konzole byla využita pouze pro reklamní účely společnosti Logitech a v momentálních plánech Microsoftu bílý Xbox Series X nefiguruje.

Na nové barevné provedení si tak budeme muset ještě nějaký čas počkat. Pokud se ho ovšem někdy dočkáme. A co vy? Jste majitelé Xboxu a ocenili byste bílou verzi, případně vyměnitelné barevné kryty jako má konkurenční PlayStation?

Podívejte se na reklamu:

ASTRO A30 Wireless Headset | RULE THE GAME
]]>
2022-09-25T13:43:17+02:00 2022-09-25T13:43:17+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/bohuzel-ani-oxenfree-2-nevyjde-v-letosnim-roce-woyjzo Bohužel ani Oxenfree 2 nevyjde v letošním roce - INDIAN Početný seznam odložených her z letošního roku na ten další se rozšířil o další titul. Ani Oxenfree 2: Lost Signals bohužel nestihne vyjít do konce tohoto roku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Početný seznam odložených her z letošního roku na ten další se rozšířil o další titul. Ani Oxenfree 2: Lost Signals bohužel nestihne vyjít do konce tohoto roku. Autoři chtějí vytvořit co nejlepší projekt a děkují za trpělivost, podporu a pochopení.

„Dlužíme naší úžasné komunitě, aby Oxenfree 2: Lost Signals byla tou nejlepší hrou, jakou může být,“ uvádějí vývojáři v prohlášení s tím, že chtějí, aby byla hra skutečně výjimečná. Čas navíc využití také k implementaci další lokalizace.

Oxenfree 2: Lost Signals je pokračování jednoho z nejlepších nezávislých titulů roku 2016. Hra byla oznámena v roce 2021 pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Krátce poté bylo studio Night School koupeno Netflixem. To ale nic nemění na plánech vydat hru na počítače a konzole.

Pokračování se odehrává pět let po prvním 2,5D dobrodružství. Riley se vrací do městečka Camena, kde se opět setká s podivnými rádiovými signály, které vedou k ještě větším záhadám. Fanoušci mohou očekávat dialogové volby, trhliny a další nadpřirozené jevy. Tyto signály se dokonce prostřednictvím patche dostaly i do původní hry.

]]>
2022-09-25T13:08:41+02:00 2022-09-25T13:08:41+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/studia-stoji-moc-penez-tvrdi-square-enix-f8rxpb Studia stojí moc peněz, tvrdí Square Enix a chce spolupracovat s nezávislými týmy - INDIAN Ve Square Enix nesdílejí nákupní horečku, kterou předvádějí v Microsoftu, Sony a Embracer Group. Japonská společnost se místo nákupu studií zbavuje. Je to v rámci nového přístupu k vývoji her. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Vzhledem k rostoucím nákladům na výrobu her opouštění ve Square Enix od vlastnictví studií, ponechat si chtějí několik týmů a do nich investovat dostupné prostředky, stejně tak se zaměřit na spolupráci s nezávislými týmy třetích stran.

Prioritou pro Square Enix je snížit investiční rizika. Ta byla dle dřívějších vyjádření vysoká zejména u západních studií. Proto se firma zbavila Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal a prodala tyto týmy i se značkami (jako Tomb Raider, Deus Ex, Thief nebo Legacy of Kain) za 300 milionů dolarů Embracer Group.

„Chci najít způsoby, jak přidělovat kapitál studiím, která nám umožní větší flexibilitu,“ řekl prezident Yosuke Matsuda. To je v souladu s postupným snižováním počtu zaměstnanců.

Jak víme z dřívějška, ve Square Enix hodlají investovat do blockchainu. O tomto záměru ale nepadlo jediné slovo. Prezident před investory akorát slíbil, že další podrobnosti odhalí v budoucích oznámeních.

Připomeňme, že Square Enix nedávno oznámila ukončení provozu neúspěšné akce Babylon's Fall od PlatinumGames. Mezitím se vydavatel připravuje na uvedení her Forspoken a Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. První dorazí v lednu 2023 a druhá už 13. 12. 2022.

]]>
2022-09-25T12:11:17+02:00 2022-09-25T12:11:17+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/policie-zatkla-17leteho-mladika-v-souvislosti-s-gta-6-e9h4x7 Policie zatkla 17letého mladíka v souvislosti s hacknutím GTA 6 - INDIAN Londýnská policie ve spolupráci s britským oddělením kybernetické bezpečnosti v hrabství Oxfordshire zadržela 17letého mladíka podezřelého z hackerství. Dle zdrojů kvůli GTA 6. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Londýnská policie ve spolupráci s britským oddělením kybernetické bezpečnosti v hrabství Oxfordshire zadržela 17letého mladíka podezřelého z hackerství.

Novinář Matthew Keys se od svých zdrojů dozvěděl, že zatčení souvisí s nedávným hackerským útokem na Rockstar Games a možná také s narušením bezpečnosti společnosti Uber.

Dle Keyse bylo zatčení provedeno v souladu s vyšetřováním, které vede FBI. Dříve se spekulovalo, že za hackerským útokem na Rockstar a únik gameplay záběrů z rané vývojové verze GTA 6 stojí 16letý mladík žijící v Oxfordu, jenž má být vůdcem skupiny Lapsus$. Ta má být zase zodpovědná za útoky na servery Uberu, Microsoftu, Nvidie nebo Ubisoftu. V březnu bylo v souvislosti s posledními útoky této skupiny v Londýně zatčeno sedm osob.

Mladík měl zůstat v policejní cele. A jelikož dosud nedošlo k dalším informacím od policie, očekává se, že vyšetřování je nadále otevřené a může dojít k zatčení dalších osob.

]]>
2022-09-24T19:23:25+02:00 2022-09-24T19:23:03+02:00 26
https://indian-tv.cz/clanek/mario-rabbids-sparks-of-hope-ukazuje-vylepsene-bitvy-wt1vg2 Mario + Rabbids: Sparks of Hope ukazuje vylepšené bitvy - INDIAN V téměř pětiminutovém videu máme možnost podívat se na vylepšené bitvy v Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Vidíme schopnosti a možnosti hrdinů, kdy každý má vlastní strom dovedností. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V téměř pětiminutovém videu máme možnost podívat se na vylepšené bitvy v Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Vidíme schopnosti a možnosti hrdinů, kdy každý má vlastní strom dovedností, skrz něj postavám vylepšujete zdraví, poškození při kritickém zásahu atd.

Fanoušci skvělého prvního dílu s názvem Mario + Rabbids Kingdom Battle jsou nejvíce zvědavi na zmíněné vylepšení bitev. Autoři z Ubisoftu upouštějí od mřížky a přinášejí volnější bitevní pole. Ta jsou nápaditější a těšit se můžete na různé druhy nepřátel, překážek a nebezpečí.

Pokud jste se těšili na spolupráci s kamarádem, tak bohužel. Titul je výhradně singleplayerovým dobrodružstvím, takže s Miserou, bytostí, která si chce podmanit galaxii, se musíte vypořádat sami. Přesněji řečeno tím, že povedete Maria, Luigiho, princeznu Peach a jejich svérázné protějšky Rabbidy. Jen pozor, do bitev si vždy můžete vybrat jen určitý počet hrdinů. Minimálně ze začátku jsou to tři.

Mario + Rabbids Sparks of Hope vyjde 20. 10. letošního roku exkluzivně na Nintendo Switch.

]]>
2022-09-24T17:58:04+02:00 2022-09-24T17:58:04+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/epic-games-store-rozdava-oblibenu-survival-a-tahovku-ob9gio Epic Games Store rozdává oblíbený survival a tahovku - INDIAN Je už doslova tradicí, že platforma Epic Games Store rozdává svým uživatelům hry zdarma. Tentokrát se můžeme těšit na survival akci a digitální adaptaci úspěšné deskovky. Ondřej Svoboda https://indian-tv.cz/r/OndraaCz

Je už doslova tradicí, že platforma Epic Games Store rozdává svým uživatelům hry zdarma. Po pixel-artové adventuře The Captain a 3D dobrodružství Spirit of the North, jenž jsme mohli vyzkoušet minulý týden, se tentokrát můžeme těšit na survival akci a digitální adaptaci úspěšné deskovky.

ARK: Survival Evolved - trailer
]]>
2022-09-24T17:27:19+02:00 2022-09-24T17:26:21+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/predstaveno-postapokalypticke-mmorpg-ashfall-rrfumu Představeno postapokalyptické MMORPG Ashfall - INDIAN Pojďme se seznámit s akčním masivně multiplayerovým titulem Ashfall. O čem dobrodružná střílečka, kde se umělá inteligence postavila lidem, přesně je? Příběh se odehrává po jaderné válce. Ondřej Svoboda https://indian-tv.cz/r/OndraaCz

Nedávno byl zveřejněn první trailer a gameplay trailer představují akční MMORPG titul Ashfall. Jedná se o dobrodružnou střílečku, kde se umělá inteligence postavila lidem.

Hlavní designér studia Legendary Star, jenž má hru na starost, se nechal slyšet, že příběh se odehrává několik let po jaderné válce mezi lidskou rasou a umělou inteligencí. Lidé byli nuceni žít desítky let v podzemních vaultech, ale nyní nastal čas na to, aby se vydali zpět na povrch a obnovili vše, o co přišli.

Že vám postapokalyptický svět a vaulty zní povědomě? Toho jsou si vědomi i vývojáři, a proto chtějí hru pojmout jinak. Důraz kladou na velkou hráčskou svobodu v otevřeném světě a titul stylizují do východní kultury. To je ostatně vidět i v gameplay traileru, a to například na monstrech, která možná až příliš připomínají protivníky z JRPG série Monster Hunter.

Ashfall bude podporovat režimy pro jednoho i více hráčů. Klidně můžete cestovat po světě jako osamělý vlk, stejně tak bojovat po boku svých přátel.

To, kde má Ashfall excelovat, bude jeho audio stránka. Na hudbě se totiž kromě skladatelů Inona Zura a Steva Mazzara podílí i několika cenami ověnčený Hans Zimmer.

„Věříme, že jde o velmi speciální a jedinečný pohled na tento žánr a doufáme, že pomocí hudby přineseme nové chápání a prezentaci postapokalyptického světa a ukážeme kouzlo tohoto herního světa hráčům po celém světě,“ nechal se slyšet izraelský skladatel Inon Zur.

Těšit se máme i na několik prototypů postav: Tuláka, Šerifa, Mrchožrouta, Žoldáka, Lovce odměn, Obyčejného lovce, Osobního strážce, Asasína, Obchodníka se zbraněmi, Hrdinu nebo také prototyp postavy s názvem Average Joe. V překladu tedy něco jako obyčejný chlapík.

Kromě typu postavy budeme moci zvolit i jejich vlastnosti: šťastlivce, tanečnici, stříbrný jazyk, devět životů, nomáda, kouzelníka, řemeslníka, rozeného vůdce, flákače a osobu se sklony k mutaci. Pokud z pojmenování vlastností nejste zrovna dvakrát moudří, tak nezoufejte. Hra se snaží, stejně jako jiné asijské tituly, implementovat do děje i prvky humoru. O to více se nemůžeme dočkat, až zjistíme, jakou vlastnost bude mít postava tanečnice či stříbrného jazyku.

Do seznamu přání si Ashfall můžete přidat na Steamu už teď. Počkat si na jeho vydání, ale musíte do příštího roku, kdy kromě PC vyjde také pro zařízení s Androidem a iOS.

]]>
2022-09-24T12:50:50+02:00 2022-09-24T12:50:50+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/tekken-8-je-vytvoren-zcela-od-zakladu-v-unreal-enginu-5-s2faub Tekken 8 je vytvořen zcela od základu v Unreal Enginu 5 - INDIAN Série Tekken má za sebou pěknou řádku dílů a hromadu fanoušků. Na osmý díl se tudíž těší nemalé množství hráčů. Důležitým faktem je, že tenhle díl nebude stavět na základech předchozího dílu. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Na posledním State of Play byl oznámen další díl velmi oblíbené bojové série Tekken. Režisér Katsuhiro Harada se o něco později podělil o několik zásadních informací, včetně sdělení o tom, co od samotného titulu můžeme čekat. Mimo jiné utrousil i slovíčko o postupu vývoje, příběhu a jeho názoru o bojových hrách.

Zda se Tekken 8 vymaní ze stínů svých předchůdců, můžeme zatím jen hádat. Co mu ovšem dává značnou výhodu, je fakt, že se bojiště a samotní bojovníci přenesou do Unreal Enginu 5, který vývojářům dovolí vytvářet nemalé divy jak v aréně, tak i se vším, co se v ní nachází. Pro skvělou optimalizaci vývojářský tým úzce spolupracuje s Epicem.

Řeč je například o kapkách deště, které nebudou jen vizuálním doplňkem, ale budou se chovat v závislosti na tom, co se děje v jejich blízkosti. Dopadne-li kapka na model postavy, zůstane na něm, případně stače dolů. Na zemi se budou tvořit louže. Udržet tak vašeho bojovníka v naprosté čistotě bude daleko složitější než vyhrát kolo.

]]>
2022-09-24T12:09:31+02:00 2022-09-24T12:09:31+02:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/vlaada-chvatil-a-jeho-cesta-k-uspechu-rozhovor-emup5u Vlaada Chvátil a jeho cesta k úspěchu - rozhovor - INDIAN Před nějakou dobou jsme měli možnost vyzpovídat jednoho z nejznámějších českých vývojářů Vlaadu Chvátila. O jaké tajemství se s námi podělil a jak se k vývojářství vlastně dostal? Ondřej Svoboda https://indian-tv.cz/r/OndraaCz

Před nějakou dobou jsme měli možnost vyzpovídat jednoho z nejznámějších českých vývojářů Vlaadu Chvátila. O jaké tajemství se s námi podělil a jak se k vývojářství vlastně dostal? 

]]>
2022-09-24T21:43:56+02:00 2022-09-23T20:15:25+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/wrc-od-codemasters-ma-prijemne-prekvapit-pbujxw WRC od Codemasters má příjemně překvapit - INDIAN Codemasters mají licenci od roku 2023 do roku 2027. První hra, pravděpodobně pod názvem WRC 23, vyjde v příštím roce a podle informací od známého insidera hodlá přinést nové možnosti. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Letos v říjnu s vydáním WRC Generations končí téměř desetiletá rallye série od vydavatelské společnosti Nacon, respektive studia KT Racing. Licence na oficiální rallye závody se po 18 letech vrací do Codemasters, kde se v průběhu této doby více zaměřovali na sérii DiRT.

Codemasters mají licenci od roku 2023 do roku 2027. První hra, pravděpodobně pod názvem WRC 23, vyjde v příštím roce. Podle známého insidera Toma Hendersona se hráči mohou těšit na několik zajímavostí.

Jedním z nejdůležitějších prvků nového dílu WRC má být možnost postavit si vlastní vůz, a to nejen po kosmetické stránce, ale hezky od základů. Proces má zahrnout hnací ústrojí s pohonem vpředu, uprostřed nebo vzadu. Dále zakoupení motoru, diferenciálu, převodovky, spojky, chladiče, odpružení, brzd či výfuku. Ceny se mají lišit v závislosti na stavu dílů – použité a mírně opotřebované budou levnější než zcela nové.

Stavba rallye auta
]]>
2022-09-23T18:33:33+02:00 2022-09-23T18:33:32+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/prvni-zabery-z-pc-verze-spider-man-miles-morales-qyrzdt První záběry z PC verze Spider-Man: Miles Morales - INDIAN Sony prostřednictvím teaser traileru vnadí na PC verzi Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, která vyjde během letošního podzimu na Steamu a Epic Games Store. Hra běží v rozlišení 4K při 60 FPS. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Sony prostřednictvím krátkého teaser traileru vnadí na PC verzi Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, která vyjde během letošního podzimu na Steamu a Epic Games Store. Hra běží v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu.

Stejně jako na PS4 a PS5, tak i na PC se můžete těšit na české titulky. Port připravuje studio Nixxes Software ve spolupráci s Insomniac Games.

Hlavní díl, Spider-Man Remastered, se na PC podíval letos v létě a zaznamenal velký úspěch. I u Milese Moralese lze očekávat odemknutou snímkovou frekvenci, podporu širokoúhlých monitorů, podporu Nvidia DLSS a DLAA i plnou podporu ovladače DualSense.

PC verze Spider-Mana zahrnula vylepšení stíny, ray tracing efekty v rámci odrazů i velké možnosti v přizpůsobení hry, SSAO, filtrování textur, LoD, kvality stínů a další. To stejné očekáváme u Milese Moralese.

]]>
2022-09-23T18:07:16+02:00 2022-09-23T18:07:14+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/jak-se-maji-herni-novinari-v-roce-2022-jnsd25 Žurnalistika vůbec není stresující – Jak se mají herní novináři v roce 2022? - INDIAN Agentura Big Games Machine udělala výzkum mezi herními žurnalisty o jejich práci. S výsledky se kupodivu celkem často ztotožňujeme. Úvádíme výběr toho nejzajímavějšího z odpovědí. Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

VIDEOHERNÍ ŽURNALISTIKA NENÍ STRESUJÍCÍ

GELU, 30 LET

Mnoho lidí sní o tom být kosmonautem, doktorem, popelářem či kontrolorem jakosti ředkviček. To se ovšem netýká redaktorů tohoto webu, my jsme z většiny oddání řeholi herní žurnalistiky, což si ale spousta lidí vykládá jako vysněné jednoduché povolání, které se z většiny času sestává z pouhého „hraní her“. Ve svých videích a článcích podobné myšlenky často díky entuziasmu sobě vlastnímu podporujeme a můžeme si za to svým způsobem sami. Avšak od pravdy to bývá celkem značně daleko.

Jak to skutečně pod pokličkou herních redakcí je, se pokoušela zjistit PR organizace složená z herních veteránů Big Games Machine. Ti dali dohromady 160 redaktorů a nechali je vyplnit dotazník o jejich práci a na několik jejich závěrů se tak můžeme společně podívat i zde v mém skromném výtahu.

]]>
2022-09-24T15:59:53+02:00 2022-09-23T16:17:49+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/saints-row-to-ma-nahnute-p4vf3n Saints Row to má nahnuté. V Embraceru doufali v lepší přijetí - INDIAN Pro návrat Saints Row si společnost Deep Silver vybrala klidnější srpen a udělala dobře. Bláznivá akce se potýká s chybami a zastaralou grafikou. Kritika je na místě, ale s ní není spokojen šéf. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Pro návrat Saints Row si společnost Deep Silver vybrala klidnější srpen a udělala dobře. Bláznivá akce se potýká s chybami a zastaralou grafikou. Přesto se stala nejstahovanější hrou pro PS5 z PlayStation Store za srpen a druhou nejprodávanější hrou v USA za stejný měsíc. Špatně si nevedla ani ve Velké Británii. Ale ani to nestačilo, protože vedení Embracer Group od hry očekávalo více.

„Na jednu stranu jsem rád, že vidím spoustu spokojených hráčů a fanoušků, ale na druhou stranu jsem také trochu sklíčený, když vidím nespokojené fanoušky, takže je to těžké,“ podělil se o svůj názor na valné hromadě Embracer Group generální ředitel Lars Wingefors.

Wingefors osobně očekával lepší přijetí nového Saints Row a mrzí ho, že hra byla velmi polarizující. Flintu do žita ale ještě nehází. Zdůraznil, že je třeba počkat na čtvrtletní výsledky v listopadu. V současné době vydavatel stále shromažďuje data a vývojáři pracují na opravách chyb a novém obsahu. Obojí by mohlo prodeje ještě nakopnout.

Šéf Embraceru je přesvědčen, že společnost na Saints Row vydělá, ale gangsterská akce nebude jedním z největších finančních úspěchů firmy. Naštěstí se ale má investice vrátit, což je dobrý výchozí bod. Dalo by se tak říct, že Saints Row to má v současné době nahnuté. O budoucnosti nejspíš rozhodnou následující měsíce.

Připomeňme, že v době vydání Saints Row se akcie Embracer Group propadly o 7 procent. Trh se zalekl kritických recenzí, i když podle předchozích vyjádření měly předobjednávky překonat očekávání vydavatele.

]]>
2022-09-23T14:06:10+02:00 2022-09-23T14:06:09+02:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/stem-vyrazne-vylepsil-zebricky-vtdy6b Steam výrazně vylepšil žebříčky nejprodávanějších a nejhranějších her - INDIAN Společnost Valve vylepšila žebříčky nejprodávanějších a nejhranějších her na Steamu a všechna tahle data přehledně prezentuje na nové stránce, kde vidíme vše potřebné. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Valve vylepšila žebříčky nejprodávanějších a nejhranějších her na Steamu a všechna tahle data přehledně prezentuje na nové stránce, kde vidíme počet hráčů online, nejlepší hry a snadno se dostaneme na týdenní a měsíční žebříčky.

Nejzajímavější na této velké novince je, že žebříčky jsou aktualizovány v reálném čase. Navíc v momentálně nejprodávanějších her vidíme, kolik týdnů hra v žebříčku strávila, změnu její pozice oproti minulému týdnu, celkové tržby (počítají se všechny edice dané hry, všechna DLC a transakce provedené přímo ve hře) a mnozí jistě budou využívat možnost vybírat jednotlivé regiony.

Díky tomu můžete vidět, že čeští hráči teď nejvíce utrácejí za Call of Duty: Modern Warfare 2 (změna o 28 míst), Slime Rancher 2, Counter-Strike: Global Offensive, Cyberpunk 2077 a FIFA 23.

„Cílem žebříčků je nahradit stávající stránku ‚Statistiky služby Steam‘ a poskytnout lepší informace o tom, co právě letí,“ prezentuje Valve novinky. „Nové žebříčky nejprodávanějších her jsou navíc založeny na celkových tržbách, takže zahrnují i DLC a transakce ve hrách, díky čemuž z nich lze vyčíst jak počáteční, tak dlouhodobější zájem zákazníků. Tato nová metoda výpočtu tržeb se ode dneška mimochodem rozšiřuje po celém obchodě, včetně záložky ‚Nejprodávanější‘ na domovské stránce nebo stránek/center žánrů a značek.“

Historie žebříčků také nekončí minulým týdnem a kdo chce, může se proklikat až do roku 2005, kdy byly ve službě Steam v prodeji celé tři hry. Nebo se můžete vrátit do týdne po 21. březnu 2017, kdy vyšla hra PUBG a ihned opanovala všechny žebříčky

Podívejte se sami na novou stránku.

]]>
2022-09-23T10:11:13+02:00 2022-09-23T09:59:07+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/assassins-creed-mirage-mytologie-w4pjaj Assassin’s Creed: Mirage se bude zabývat arabskou a muslimskou mytologií - INDIAN Ve filmečku oznamujícím Assassin’s Creed: Mirage jsme mohli vidět první příklad využití arabské a muslimské mytologie ve hře. Záměr potvrdila vedoucí příběhu Sarah Beaulieu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Ve filmečku oznamujícím Assassin’s Creed: Mirage se nachází menší vodítko k tomu, co můžeme v příběhu akční adventury očekávat. Pokud jste si toho nevšimli, tak se nic neděje. Spousta hráčů to přešla, ale vedoucí příběhu Sarah Beaulieu na to teď poukázala na sociální síti Twitter.

O co jde? Scenáristé využívají arabskou a muslimkou mytologií. Jako příklad je v prvním traileru vidět džin. V Ubisoftu mu říkají arabsky jinni. Jedná se o démony, kteří na sebe mohou vzít jakoukoli podobu. V arabské mytologii existují, jak dobří, tak zlí džini – ve videu vidíme spíše tu druhou kategorii. Předpokládá se, že obývají pouště. Džinové jsou samozřejmě spojováni s legendami, v nichž je lidé nutí plnit tři přání.

Fanoušci mají spoustu teorií se zmíněným džinem. Dle Beaulieu se ale žádná z nich neblíží pravdě. Brzy se ale máme s džinem setkat.

Assassin’s Creed Mirage vyjde v roce 2023 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Hra se soustředí na příběh a stealth.

]]>
2022-09-23T09:28:33+02:00 2022-09-23T09:36:00+02:00 86
https://indian-tv.cz/clanek/v-a-plague-tale-requiem-vynikne-atmosfera-diky-ray-tracingu-7lpm48 V A Plague Tale: Requiem vynikne atmosféra díky ray tracingu - INDIAN Společnosti Asobo Studio, Focus Entertainment a Nvidia v minutovém gameplay traileru ukazují atmosféru stealth akce A Plague Tale: Requiem, která vynikne díky ray tracingu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnosti Asobo Studio, Focus Entertainment a Nvidia v minutovém gameplay traileru ukazují atmosféru stealth akce A Plague Tale: Requiem, která vynikne díky ray tracingu.

Pokračování příběhu Amicie a jejího bratra Huga je propagováno v souvislosti s novou řadou grafických karet GeForce RTX, které podporují DLSS 3.0.

A Plague Tale: Requiem vyjde 18. 10. tohoto roku nejen na PC, ale také na PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch (přes cloud). Ve hře budou české titulky a v den vydání bude součástí předplatného Game Pass.

]]>
2022-09-23T09:19:13+02:00 2022-09-23T09:19:11+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-patek-23-zari-gganjb Stručně: Informace o dalším odkladu Stalkera 2 jsou absurdní, strach o NFS a tvorba mapy GTA 6 - INDIAN Fanoušci sestavují mapu GTA 6. Steelrising dostane New Game Plus. Vadí vám zvuk při zapnutí Xboxu? 50 nejlepších hráčů v NHL 23. Šéf Microsoftu přesvědčen o akvizici Activisionu Blizzard. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Šílené spekulace o Stalker 2. Fanoušci sestavují mapu GTA 6. Steelrising dostane New Game Plus. Vadí vám zvuk při zapnutí Xboxu? 50 nejlepších hráčů v NHL 23. Šéf Microsoftu přesvědčen o akvizici Activisionu Blizzard. Další hry zdarma.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno v 5:30 (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Ukrajinské studio GSC Game World, které kvůli válce přesunulo část týmu do Prahy, už to nevydrželo a muselo reagovat na spekulaci, že očekávaný STALKER 2 vyjde nejdříve v roce 2024, možná dokonce až v roce 2025. Se zprávou přišel Vitaly Kazunov z iXBT Games, jenž se odvolával na vlastní zdroje. Jeho informace však vývojáři označili za absurdní a vyvrací, že by byl Stalker 2 znovu odložen. Nadále platí vydání v roce 2023.

- Pokud by vás zajímalo, co Kazunov psal, tak tvrdil, že problémy u Stalkera 2 začaly půl roku před ruskou invazí na Ukrajinu, pak byly práce na nějakou dobu zastaveny a nyní mají někteří vývojáři vyvíjet hru v Praze. Dle něj na post-apokalyptické akci pracují noví zaměstnanci, kteří jsou nuceni přepracovat nebo zcela odstranit některé prvky hry.

]]>
2022-09-23T08:00:30+02:00 2022-09-23T05:30:00+02:00 12
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/vyvojari-odhaluji-prototypy-aaa-her-8x1n8n Vývojáři odhalují prototypy AAA her - INDIAN Grafické karty nové generace jsou tu a vývojáři na to reagují zveřejněním těch nejošklivějších prototypů. Grafika v herním vývoji rozhodně na prvním místě není. U nás jsou ale první novinky! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Grafické karty nové generace jsou tu a vývojáři na to reagují zveřejněním těch nejošklivějších prototypů. Grafika v herním vývoji rozhodně na prvním místě není. U nás jsou ale první novinky, a právě ty vám přinášíme po dalších 90HODINÁCH!

Partner pořadu Game Dev Hub.

]]>
2022-09-22T22:24:24+02:00 2022-09-22T22:11:53+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/v-ea-zmenili-pristup-ke-studiim-tvurci-maji-vetsi-autonomii-jl2wtq V EA změnili přístup ke studiím. Tvůrci mají větší autonomii - INDIAN V EA padlo rozhodnutí, že vedoucí jednotlivých studií se budou zodpovídat přímo generálnímu řediteli Andrew Wilsonovi a budou s ním komunikovat o svých projektech. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V Electronic Arts se v posledních letech děli věci, včetně nelichotivého prohlášení, že singleplayerové hry jsou mrtvé. Jak ale ukázal průšvih Anthemu od BioWare a naopak úspěch Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawnu, tak o příběhové tituly pro jednoho hráče je zájem. V EA si to záhy uvědomili a od té doby se toho ve firmě mnoho změnilo.

Jedna z větších změn přišla na konci loňského roku. V EA padlo rozhodnutí, že vedoucí jednotlivých studií se budou zodpovídat přímo generálnímu řediteli Andrew Wilsonovi a budou s ním komunikovat o svých projektech. Cílem bylo dát tvůrčím celkům větší autonomii a silnější slovo při rozhodování o tom, na čem chtějí pracovat. Dříve šéfové studií museli nejprve komunikovat s jinými lidmi a ti nápady atd. tlumočili dál. Případně pokyny přicházely rovnou shora, tedy vývojářům bylo nařízeno, na čem mají pracovat.

Samantha Ryan, která má v EA na starost studia BioWare, Full Circle, Maxis, Motive a nový tým v Seattlu, v rozhovoru pro Gamesindustry.biz vysvětluje, že vedoucí vývojáři jsou veteráni, kteří v oboru často strávili několik desítek let. Proto nepotřebují přísný dohled. Tito lidé jsou důvěryhodní a dokážou najít správnou rovnováhu mezi vlastními vášněmi a realitou trhu.

]]>
2022-09-22T16:59:33+02:00 2022-09-22T16:59:32+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/dakar-desert-rally-ukazuje-historicke-vozy-g32kjq Dakar Desert Rally ukazuje historické vozy i krajinu Saúdské Arábie - INDIAN V Dakar Desert Rally se svezete i s historickými kousky. Společnost Saber Interactive skrz nové video představuje rallyové klasiky z 80. let. Došlo také na krajinu Saúdské Arábie. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V Dakar Desert Rally se svezete i s historickými kousky. Společnost Saber Interactive skrz nové video představuje rallyové klasiky z 80. let v podobě vozidel DAF Truck Turbo-Twin a Peugeot 405 Turbo 16 Ariho Vatanena. Autoři je využívají, aby hráče nalákali na dražší Deluxe Edition, jež odemkne legendární vozy v den vydání hry.

DAF Truck Turbo-Twin je považován za dvoumotorovou nákladní bestii, která v poušti dokonce předjížděla osobáky. Nakonec ale Dakar nevyhrála a do historie se zapsala nejen výkonem, nýbrž i velkou tragédií nizozemského týmu. Při té zemřel navigátor Kees van Loevezijn a zbytek posádky Theo van de Rijta si z havárie odnesl těžká zranění.

Studio Saber Interactive v traileru (nahoře) připomíná ikonickou scénu, kdy v písečných dunách závodí speciál DAFu s Peugeotem.

Také byl představen Season Pass. K výše zmíněným historickým vozidlům přidá 5 budoucích balíčků s novými vozy, dvě nové rallye události a zcela novou mapu, která dosud nebyla odhalena.

Abyste věděli, jaké prostředí vás ve hře čeká, tak k tomuto je určeno další video, představuje krajinu Saúdské Arábie, kde budete řádit se širokou škálou licencovaných vozidel od předních světových výrobců, včetně motocyklů, automobilů, nákladních vozů, čtyřkolek a SSV.

Dakar Desert Rally vyjde 4. 10. tohoto roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

]]>
2022-09-22T15:21:33+02:00 2022-09-22T15:21:32+02:00 8
https://indian-tv.cz/porad/vkapse/vyrovna-se-tohle-fall-guys-v-kapse-sufjzu Vyrovná se tohle Fall Guys? - V kapse - INDIAN Něco jako Fall Guys mobile chceme už dlouho. Tak jsme zapátrali, která mobilní hra se padajícím hochům vyrovná. A hle! Stumble Guys jsou to co jsme hledali! V dnešním video se dovíte více! Dominik Vysloužil https://indian-tv.cz/r/Cerberos

Stumble Guys nás mile překvapili. Nedostali jsme jen kopírku Fall Guys, ale i něco s přidanou hodnotou a zároveň si udrželi to nejlepší ze své inspirace.

V dnešním videu se dozvíte více o minihrách, které budete mít vždy po ruce. Zatím to nejlepší, co nám v podobném žánru mohlo být nabídnuto.

]]>
2022-09-22T13:22:41+02:00 2022-09-22T13:22:41+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/xbox-prepracovava-knihovnu-a-prinasi-dalsi-novinky-8nt15e Xbox přepracovává knihovnu a přináší další novinky - INDIAN Microsoft pokračuje ve vylepšování systému konzolí Xbox a v zářijové aktualizaci přináší zajímavé novinky, které potěšují nejednoho hráče. A majitelé Xbox Elite Series 2 si mohou hrát s barvičkami. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V souvislosti s konzolemi Xbox se teď nejvíce mluví o testování nového uživatelského rozhraní, které schytává kritiku. Mezitím ale Microsoft pokračuje ve vylepšování systému a v zářijové aktualizaci přináší zajímavé novinky.

Na konzole Xbox Series X/S a Xbox One se dostala nová aktualizace, která přepracovává vzhled knihovny her a aplikací. Nyní máte mít snazší přístup k titulům, rychleji stahovat hry a spouštět to, co zrovna chcete. Mimo jiné se teď zobrazují všechny hry, které vlastníte, a všechny hry, k nimž máte přístup v rámci aktuálního předplatného a programu Games with Gold.

Otázkou je, zda je taková možnost dobrá. Objevují se názory, že teď je knihovna méně přehledná a zaplavena nejrůznějšími hrami. Jaký názor máte vy? Ale jak můžete vidět na obrázku níže, tak knihovnu lze třídit na všechny hry, zakoupené hry, Xbox Game Pass, EA Play nebo Xbox Live Gold.

Druhou novinkou jsou další možnosti úložiště a instalace. Můžete si vybrat různá výchozí úložiště pro hry a aplikace, což se hodí, když máte připojené externí disky nebo rozšiřující paměťovou kartu. Když nevíte, můžete nechat rozhodnout Xbox, kam se obsah nainstaluje.

Majitelé bezdrátového ovladače Xbox Elite Series 2 si mohou nově přizpůsobit barvu tlačítka Xbox. Vybírat mohou ze široké škály barev, jež kombinují červené, modré a zelené LED diody a vytvářejí více než 16 milionů odstínů. Pro konfiguraci je nutné mít v konzoli nebo PC nainstalovanou aplikaci Xbox Accessories.

V neposlední řadě aktualizace přináší potlačení šumu chatu také na Xbox One a PC s Windows 10/11. Minulý měsíc byla tato funkce oznámena pro Xbox Series X/S. Funkce by měla odstranit nežádoucí zvuky, jako je cvakání gamepadu, dýchání a hluk v pozadí.

]]>
2022-09-22T11:46:39+02:00 2022-09-22T12:00:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/dying-light-2-bloody-ties-vyjde-o-mesic-pozdeji-vmerh5 Dying Light 2: Bloody Ties vyjde o měsíc později - INDIAN V Techlandu mají s odklady zkušenosti a bohužel ani vývoj prvního rozšíření pro Dying Light 2: Stay Human nejde podle plánu. Polské studio oznámilo jeho druhý odklad. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V Techlandu mají s odklady zkušenosti a bohužel ani vývoj prvního rozšíření pro Dying Light 2: Stay Human nejde podle plánu. Polské studio oznámilo jeho druhý odklad, vývojáři potřebují více času na doladění a vymýcení chyb.

Dying Light 2: Bloody Ties mělo původně dorazit v září, potom 13. 10. a teď bylo odsunuto na 10. 11. tohoto roku. Gladiátorské souboje v aréně se tak přesouvají do měsíce plného zajímavých her. V tomto období totiž vyjde God of War Ragnarok (9. 11.), Sonic Frontiers (8. 11.), Skull and Bones (8. 11.), Tactics Ogre: Reborn (11. 11.), Goat Simulator 3 (17. 11.), Pokémon Scarlet and Violet (18. 11.) nebo Evil West (22. 11.). Dobře, ne všechny jsou tak zajímavé…

]]>
2022-09-22T11:36:55+02:00 2022-09-22T11:35:53+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/podivejte-se-na-8-minut-z-nechutne-akce-scorn-6hyeal Podívejte se na 8 minut z nechutné akce Scorn - INDIAN Studio Ebb Software přináší osm minut záběrů z hraní úvodní části atmosférické akce Scorn, která se odehrává v podivném prostředí s podivnými nepřáteli a obsahuje hádanky. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio Ebb Software přináší osm minut záběrů z hraní úvodní části atmosférické akce Scorn, která se odehrává v podivném prostředí s podivnými nepřáteli a obsahuje hádanky. Hra je inspirovaná Vetřelcem a bude často hodně nechutná. I když hlavní není střelba, nýbrž průzkum a řešení hádanek.

„Hra Scorn je zasazená do děsivého světa plného podivných tvarů a chmurných výjevů. V jejím jádru je myšlenka ‚nedobrovolného vržení do existence‘. Jste sami a ztracení v tomto snovém světě, musíte tedy prozkoumat jeho různé části – a nikdo vás nebude provázet lineárním způsobem. Každé místo má svůj vlastní motiv, hádanky a postavy, které jsou klíčové pro vytvoření soudržného světa,“ dočteme se v oficiálním popisku hry.

Tenhle svět je vytvořen zčásti z masa a zčásti ze strojů, autoři čerpají inspiraci z děl švýcarského umělce H. R. Gigera a polského malíře, fotografa a sochaře Zdzisława Beksińského – Gigerův biomechanický výtvarný styl se prolíná s dystopickým surrealismem od Beksińského.

K celkové atmosféře, kdy se máte cítit sami, přispívá absence dialogů. Hra je postavena na objevování a zkoumání. Nečekejte nikoho a nic, co by vám řeklo, co máte dělat, nebo vám vysvětlilo, co se děje. Vše musíte objevit sami, přičemž hlavním cílem by měl být únik ze Scornu, ať už jste kdekoliv a ať je to cokoliv – peklo, cizí planeta, nějaká děsivá vize...

Kdyby vám to nestačilo, tak jeden YouTuber přináší celý prolog. Obsahuje pochopitelně spoilery. Video níže.

Scorn vyjde 21. 10. tohoto roku na Xbox Series X/S a PC. Ve hře budou české titulky a ve stejný den bude dostupná také pro předplatitele Game Passu.

]]>
2022-09-22T10:13:19+02:00 2022-09-22T10:13:19+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/pribeh-byvaleho-krizackeho-rytire-ve-strategii-the-valiant-9dkr7s Příběh bývalého křižáckého rytíře ve strategii The Valiant - INDIAN Křižácká výprava od autorů Sudden Strike 4 ze studia KITE Games má datum vydání. Kdy na trh dorazí středověká real-time strategie? Jak jsou na tom konzolové verze? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Křižácká výprava od autorů Sudden Strike 4 ze studia KITE Games má datum vydání. Společnost THQ Nordic oznámila, že středověká real-time strategie The Valiant vyjde 19. 10. tohoto roku přes Steam, Epic Games Store a GOG.com. Příznivci krabiček si budou moci koupit fyzickou verzi. Hra je ve vývoji také pro PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Bohužel, tady zatím nebyl termín stanoven.

„Sledujte příběh bývalého křižáckého rytíře Theodericha von Akenburga, který – poté, co začne být rozčarován kvůli kruté válce – je povolán zpět do akce kvůli událostem, jež byly uvedeny do pohybu před 15 lety, když se svým bývalým bratrem ve zbrani Ulrichem von Grevelem narazil na úlomek prastarého artefaktu – Áronovy hole. Na Theoderichově prahu se objeví mladý mnich jménem Malcom, který mu sdělí, že hůl obsahuje moc, která nebyla nikdy určena smrtelníkům, a Ulrich začne být posedlý nalezením zbývajících částí hole a jejích sjednocením. Tato událost by mohla na svět vypustit nevýslovné zlo a utrpení,“ dočteme se v popisku.

„Theoderich se vydává na výpravu, aby našel zbývající relikvie a schoval je před Ulrichem. Cesta ho zavede přes celou Evropu a na Střední východ. Během výpravy potká spoustu dalších válečníků, kteří se rozhodnou bojovat za jeho věc – od starého veterána Reinharda von Kemptena z Řádu německých rytířů až po ctižádostivou mladou žoldačku Grimhild Eidottr a její Krkavčí pluk. Každý z nich se k němu přidá z různých důvodů, ale pomalu se mezi nimi utvářejí vazby, které odolají zkouškám a útrapám, jež je čekají.“

]]>
2022-09-22T08:48:51+02:00 2022-09-22T08:48:50+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/pocitte-novou-realitu-laka-trailer-na-playstation-vr2-zxv8jh Pociťte novou realitu, láká trailer na PlayStation VR2 - INDIAN Sony zveřejnila trailer na novou generaci virtuální reality pro PlayStation 5. Společnost na PlayStation VR2 láká hráče s tím, že pocítí novou realitu. Hry mají vytvářet i nezávislí tvůrci. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Sony zveřejnila trailer na novou generaci virtuální reality pro PlayStation 5. Společnost na PlayStation VR2 láká hráče s tím, že pocítí novou realitu.

Video se zaměřuje na některé z hlavních funkcí headsetu, včetně 4K HDR displeje, sledování očí, 110stupňového zorného podle a adaptivních spouští a vibrací. Díky těmto novinkám vás vývojáři mají přenést do vzrušujících světů, které vás pohltí.

Dříve Sony uvedla, že PS VR2 vyjde na začátku roku 2023 (cena nebyla oznámena) a hned bude dostupných více než 20 titulů. Headset bohužel nebude zpětně kompatibilní s PS VR, ovšem objevují se neoficiální zprávy, že vývojáři budou své starší hry upravovat, aby na PS VR2 fungovaly.

Shuhei Yoshida, šéf PlayStation Indies, na GI Live 2022 prozradil, že na PS VR2 máme čekat řadu zajímavých her od nezávislých vývojářů. Prý spousta malých firem dělá hry pro virtuální realitu a čekala na další boom VR, který nastal s oznámením PlayStation VR2.

]]>
2022-09-22T08:19:29+02:00 2022-09-22T08:19:28+02:00 23
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-ctvrtek-22-zari-s7ssrv Stručně: Jaký bude remake Splinter Cell a velký výprodej her - INDIAN Kojima spolupracoval na luxusních hodinkách. Úspěch Cyberpunku 2077. Tiny Tina’s Wonderlands překonala očekávání. Mario + Rabbids Sparks of Hope hlásí hotovo. Tvůrce cheatů žaluje vývojáře. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Kojima spolupracoval na luxusních hodinkách. Úspěch Cyberpunku 2077. Tiny Tina’s Wonderlands překonala očekávání. Mario + Rabbids Sparks of Hope hlásí hotovo. Tvůrce cheatů žaluje vývojáře.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno v 5:30 (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Studio Ubisoft Toronto shání scenáristu pro remake prvního dílu Splinter Cella. Pracovní nabídka naznačuje, že příběh původní hry je přepisován pro moderní publikum. Když byl remake na konci minulého roku oznámen, zmiňovala se grafika a hratelnost nové generace, přičemž autoři mají zachovat lineární styl, čerpat z bohatého obsahu značky a vše stavět na Snowdrop enginu, jenž pohání sérii The Division.

- Komiksová střílečka Tiny Tina’s Wonderlands zbořila všechna cílová očekávání Gearboxu, prozradil generální ředitel Randy Pitchford, a to jak z hlediska kritiky, tak z hlediska komerčního. Spin-off Borderlands teď považují za novou franšízu, která bude mít v budoucnu další pokračování. Takže se můžeme těšit nejen na DLC, ale pravděpodobně také na novou hru.

- CD Projekt RED potvrzuje velký zájem o Cyberpunku 2077. Nová velká aktualizace související s anime seriálem Cyberpunk: Edgerunners přiměla hráče k návratu. Do Night City se má každý den v tomto týdnu vracet milion hráčů napříč platformami, a to jak starých, tak těch, kteří teprve tohle dobrodružství objevují. Tvůrci všem děkují za podporu.

]]>
2022-09-22T00:47:27+02:00 2022-09-22T05:30:00+02:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/vuvojari-brani-gta-6-a-ukazuji-rane-verze-svuch-her-qjxr5a Vývojáři brání GTA 6 a ukazují rané verze svých her - INDIAN Až překvapivě velké množství hráčů na adresu ukradených záběrů z rané vývojové verze Grand Theft Auto 6 psalo, že hra vypadá hrozně, prostředí je prázdné a atmosféra mdlá. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Až překvapivě velké množství hráčů na adresu ukradených záběrů z rané vývojové verze Grand Theft Auto 6 psalo, že hra vypadá hrozně, prostředí je prázdné a atmosféra mdlá. I u nás v komentářích se objevovaly příspěvky, že nejsou vidět moc velké rozdíly oproti starému GTA 5. Situaci nepomohly ani nejrůznější analýzy a porovnání s jinými hrami s otevřeným světem, které už vyšly, například s již zmíněným GTA 5, ale také s posledním Saints Row.

Mnozí si bohužel neuvědomují, že koukají na záběry z testování rané vývojové verze hry, které jsou staré tři až čtyři roky. V těchto fázích hry takto běžně vypadají. Hráči si to ale neuvědomují a mylně se domnívají, že prvním prvkem, který by měli autoři vypilovat, tak je právě grafika. Je tomu ale přesně naopak.

]]>
2022-09-21T19:21:18+02:00 2022-09-21T19:33:00+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/v-house-flipper-2-budete-mit-moznost-stavet-domy-xwqjt9 V House Flipper 2 budete mít možnost stavět domy - INDIAN První gameplay trailer z pokračování hitu House Flipper. Ve dvojce už nebudeme pouze renovovat staré domy, ale také stavět nové domy od základů. Nebojíte se vzít do ruky kladivo? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Americký magazín IGN ve spolupráci s polským studiem Frozen District přináší první gameplay trailer z pokračování hitu House Flipper. Ve dvojce už nebudeme pouze renovovat staré domy, ale také stavět nové domy od základů.

V příběhovém režimu House Flipper 2 budeme opravovat a přestavovat zchátralé domy s cílem získat z prodeje co nejvíce peněz k nákupu další nemovitosti. Autoři lákají na možnost ponořit se do poutavých renovačních výzev s příběhem v půvabném městečku Pinnacove.

Další možností je sandbox. Ve volném režimu budeme stavět domy od základů. Budeme moci popustit uzdu svojí kreativitě a postavit dům podle svého. Jen si máme pamatovat, že to nebude jednoduché.

„House Flipper 2 s sebou přináší nové mechaniky a osvěžuje ty, které znáte z prvního dílu,“ tvrdí autoři. „Staré dobré kladivo, spolehlivý váleček a nezlomitelný mop už čekají, až se vrátíte! A díky novému grafickému stylu budou renovace vypadat tak jako nikdy předtím!“

House Flipper 2 se očekává v roce 2023 pro PC a next-gen konzole.

]]>
2022-09-21T19:17:01+02:00 2022-09-21T19:17:01+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/overwatch-2-prichazi-o-hlavniho-designera-hrdinu-0cq6vu Overwatch 2 přichází o hlavního designéra hrdinů - INDIAN Hlavní designér hrdinů, který stojí za obrovským počtem postav ve hře Overwatch a za těmi, které se objeví v chystaném pokračování, je další z řady, kdo opustil Blizzard. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Říjnové uvedení hry Overwatch 2 na trh jako free-to-play se blíží. Hra nedávno podrobně popsala svůj model sezónního battle passu a dalších novinek co nás čekají. Bohužel nyní i víme, že další člen, který byl u Overwatche ještě před jeho začátky, v Blizzardu končí.

Geoff Goodman, jeden z hlavních vývojářů oblíbených postav hry Overwatch, jako jsou Tracer, Mercy nebo D. Va, už ve společnosti nepracuje. Mluvčí Blizzardu dokonce překvapil, když prozradil, že Goodman odešel už na začátku tohoto roku.

Goodmanova historie ve hře Overwatch sahá až do doby, kdy ještě nebyla známá pod názvem Overwatch a kdy tým pracoval na projektu Titan. Titan byl zrušen a vzkříšen do týmové střílečky na hrdiny, která byla spuštěna v roce 2016. Kromě bývalého ředitele hry Jeffa Kaplana, jenž opustil Blizzard v roce 2021, byl Goodman jednou z mála tváří Overwatch a často byl žádán, aby v rozhovorech a na akcích diskutoval o změnách vyvážení a nových hrdinech.

Goodman pomáhal navrhovat zásadní předělávky pro hrdiny Doomfista a Orisu, nové hrdiny Sojourn a Junker Queen a pravděpodobně bude jeho rukopis ještě v několika dalších hrdinech, kteří do hry přibudou časem, včetně nové podpůrné hrdinky Kiriko.

]]>
2022-09-21T16:24:57+02:00 2022-09-21T16:24:55+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/jak-vznikalo-night-city-rozhovor-s-vyvojarem-cyberpunku-nrefvo Jak vznikalo Night City? - Rozhovor s vývojářem Cyberpunku 2077 - INDIAN Věřte tomu nebo ne, letos v prosinci už tomu budou dva roky, co vyšel Cyberpunk 2077. Proto bychom se rádi podívali na to, jak se designuje obří město, jako je právě Night City. Adam Bárta https://indian-tv.cz/r/Bartas

Věřte tomu nebo ne, letos v prosinci už tomu budou dva roky, co vyšel Cyberpunk 2077. Od vydání jsme se už dočkali next-gen konzolových verzí, několika velkých updatů a tuny malých patchů. To, že Cyberpunk i přes to všechno stále není ani po dvou letech v perfektním stavu, je něco, o čem se ale dnes bavit nebudeme. Protože na tuhle hru už jsme snad všichni nadávali dost. Místo toho bychom se chtěli podívat na Night City, tedy město, ve kterém se hra odehrává. Jde totiž o krásný výtvor, který má sice mnoho chyb, ale přesto je mezi hrami s otevřenými světy unikátní.

Proč tak najednou? Protože jsme si letos na Game Accessu měli možnost poslechnout přednášku Kacpera Niepokólczyckiho, který v CD Projektu RED pracuje už 11 let a aktuálně je na pozici vedoucího designéra prostředí. Pracoval na Zaklínači i na Cyberpunku a právě na Game Accessu nám na své přednášce a poté i v rozhovoru vysvětlil, jak se vlastně Night City designovalo. Tak se na to pojďme podívat.

První věc, která vás zaujme, když do Night City vstoupíte, je jak namačkané je všechno na sebe. Jak musíte jezdit po různých nadjezdech i v centru města, šplhat na lešení a prolézat úzkými uličkami. Krom vertikality, která zde hraje velkou roli, kolem sebe máte spoustu malých zákoutí, billboardů a hlavně té klasické městské infrastruktury v podobě laviček, košů, chodníků, plotů a tak dále. Vše je zde pro to, aby město působilo co nejuvěřitelněji.

]]>
2022-09-21T15:37:07+02:00 2022-09-21T15:37:07+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/rozsireni-resident-evil-village-ma-zakoncit-jednu-linku-fqal2d Rozšíření k Resident Evil Village má zakončit jednu z hlavních dějových linek - INDIAN Plánované rozšíření k osmému dílu Resident Evil má údajně zakončit dějovou linku věnovanou rodině Wintersových, které byl věnovaný sedmý a osmý díl. Tereza Krečová https://indian-tv.cz/r/Terka

Resident Evil Village sklidil nemalý úspěch a Capcom tak využil jedinečné příležitosti a po vzoru sedmého dílu oznámil rozšíření hlavní dějové linie s názvem Shadows of Rose. Jak se ale dozvídáme, má to být jedno z našich posledních setkání s rodinou Wintersových, která byla dosazena do hlavních rolí sedmého a osmého dílu.

Nedávná akce Tokyo Game Show nám kromě řady oznámení přinesla nové informace ke stávajícím či nadcházejícím titulům a mezi nimi nechyběla ani aktualizace k dodatečnému obsahu Resident Evil Village. Z rozhovoru uskutečněného serverem IGN Japan s ředitelem Kento Kinoshitou tak vyplynulo na povrch, že Capcom tvořil rozšíření Shadows of Rose s úmyslem uzavřít ságu rodiny Wintersových.

*následující informace mohou obsahovat spoilery vztahující se k Resident Evil Village

Rodina Wintersových zahrnuje hlavního hrdinu Resident Evil Biohazard a Village Ethana Winterse, jeho manželku Miu a dceru Rose. Zatímco v sedmém díle se Ethan vydával za záchranou své přítelkyně Mii, v osmém díle musel Ethan pro změnu zachránit svou dceru Rose. Rozšíření Shadow of Rose se odehrává 16 let po událostech osmého dílu a dává nám pro změnu kontrolu – jak už název napovídá – nad Rose, která začíná spolupracovat s Chrisem Redfieldem, velmi známou postavou ze série Resident Evil, který sehrál také důležitou roli v posledních dílech a stal se tak pojítkem mezi originální sérii a sérii rodiny Wintersových. Kromě příběhového zadostiučinění má být rozšíření také výzvou pro veškeré hráče původní hry, jelikož by laťku mělo posunout o obtížnost výše.

Na jednu stranu takové rozhodnutí dává smysl. Ethan, jak se zprvu zdálo, na konci osmého dílu zemřel a přenechal tak darem obdařenou dceru na starost ostatním příslušníkům. Na stranu druhou, jak víme, Ethan možná tak dočista mrtvý není, alespoň to odhalil epilog Resident Evil Village. Dá se tak předpokládat, že kromě Rose a jejich nadpřirozených schopností se rozšíření zaměří i na záhadné zmizení Ethana.

]]>
2022-09-21T15:03:42+02:00 2022-09-21T14:19:25+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/v-srpnu-v-usa-dominovala-konzole-ps5-a-madden-i35qne V srpnu v USA dominovala konzole PS5 a Madden - INDIAN Hry Madden a Saints Row nezabránily srpnovému poklesu tržeb o 5 procent na 4,10 miliardy dolarů. Stále je to ale lepší než výdaje v srpnu 2020. Podívejme se na žebříčky nejprodávanějších her. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Jak se dalo očekávat, srpnovým prodejům ve Spojených státech amerických vládl Madden NFL 23 od EA Sports. Americkému fotbalu dělala společnost bláznivá open-world akce Saints Row, což není vůbec špatný výsledek, když se titul začal prodávat pouhé tři dny před uzavřením dat NPD Group. Přesto by ale na Madden hra neměla. Už teď je totiž Madden pátou nejprodávanější hrou tohoto roku v USA.

Na třetí místo se dostala akční adventura Marvel's Spider-Man, jež se v červenci nacházela až na 84. místě. Z druhého na čtvrté se pak propadl Elden Ring. To ale Bandai Namco a FromSoftware nemusí mrzet, akční hardcore RPG nadále zůstává nejprodávanější hrou roku 2022 v USA. Druhé je LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, třetí Pokémon Legends: Arceus (nezapočítávají se digitální prodeje) a Horizon: Forbidden West.

Konzolím se celkově dařilo. Na trh se dostalo více kusů a nejlepší je PlayStation 5 z pohledu prodaných kusů i tržeb. Nintendo Switch se musí spokojit s druhým místem z hlediska prodaných kusů, zatímco Xbox Series X/S byl dvojkou z hlediska dolarů. Obě konzole nové generace zaznamenaly dvouciferný procentuální nárůst ve srovnání se srpen 2021. Jedná se o druhý měsíc takového růstu v řadě.

Nejvíce prodaných kusů od začátku roku si připisuje Switch, zatímco PS5 je jedničkou z hlediska tržeb.

I přes zájem o výše zmíněné hry a hardware se celkové výdaje v srpnu meziročně snížily o pět procent z 4,31 miliardy dolarů na 4,10 miliardy dolarů. Výdaje za videoherní obsah klesly o šest procent z 3,81 miliardy na 3,59 miliardy dolarů, zatímco prodeje videoherního hardwaru vzrostly o 14 procent z 329 milionů na 375 milionů dolarů. Stále je to ale lepší než výdaje v srpnu 2020.

]]>
2022-09-21T14:13:41+02:00 2022-09-21T12:21:04+02:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/vysel-construction-simulator-mytqye Staňte se bagristou, jeřábníkem i řidičem ve hře Construction Simulator - INDIAN Na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S vyšel Construction Simulator. Zbrusu nový díl známé simulační série zve všechny hráče do dvou rozsáhlejších světů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S včera vyšel Construction Simulator. Zbrusu nový díl známé simulační série zve všechny hráče do dvou rozsáhlejších světů, kde budou plnit nejrůznější zakázky. Evropská mapa Friedenberg je inspirována idylickými městy jihozápadního Německa, zatímco druhá nás zavede do Spojených států amerických.

Při práci budeme využívat více než 75 strojů od 25 známých značek a výrobců, včetně Liebherr, CASE, Bobcat, PALFINGER, STILL, MAN, ATLAS, Bell, BOMAG, WIRTGEN, VÖGELE, HAMM, Mack Trucks, MEILLER Kipper, SCHWING a Kenworth. Nově se přidávají značky Scania, Doosan, Cifa, DAF, Benninghoven, Nooteboom a Wacker Neuson. Některé také může potěšit oficiálně licencované pracovní oblečení Engelbert Strauss.

Příjemnou novinkou je kooperativní multiplayer pro čtyři hráče. Pozvaní hráči se stanou vašimi partnery, z dokončených zakázek obdrží podíl, který se jim připisuje na jejich vlastní profil, aby peníze mohli použít ve své hře. Navíc vývojáři mysleli na obtížnost, takže si můžete zvolit obtížnost pro jednotlivé stavební zakázky a další mise a úkoly.

Kromě startovního traileru (úplně nahoře) se můžeme ve videích níže podívat, jaké mise nás na obou mapách čekají.

]]>
2022-09-21T11:40:06+02:00 2022-09-21T11:40:05+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/krafton-ukazal-korejskeho-zaklinace-7wstxs Krafton ukázal korejského Zaklínače, který bude temnější a brutálnější - INDIAN CD Projekt RED s trilogií Zaklínač podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského světu ukázal, jak se lze inspirovat u populárních děl. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

CD Projekt RED s trilogií Zaklínač podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského světu ukázal, jak se lze inspirovat u populárních děl. Po stejné cestě se vydává společnost Krafton, která se po celém světě proslavila hitem PUBG Battlegrounds.

Projekt Kraftonu se pod označením Windless neinspiroval u západního Zaklínače a příběhu Geralta z Rivie, nýbrž u domácího fantasy románu The Bird That Drinks Tears (do češtiny lze přeložit jako Pták, který pije slzy). Teď společnost ukazuje, jak si ambiciózní vysokorozpočtový titul představuje.

Filmový vizuální koncepční trailer má jméno The Nhaga Eater a odkazuje na ústředního antagonistu knih Kagana Draka (známého jako Nhaga Slayer.). Ten je současně hlavní postavou, takže bychom za něj měli hrát.

Draka loví (někteří tvrdí, že i konzumuje) plazí bytosti známé jako nhagy. Ve videu jim usekává hlavy a nám je pomalu jasné, že korejský Zaklínač bude temnější a brutálnější. Viz plno krve, vnitřností a brutality. V traileru je toho ale mnohem víc a k tomu jeden nhag později Draka varuje: „Stejně jako roční období, i smrt se vrátí“.

Nhagové jsou hadovitou rasou inspirovanou východoasijským folklórem. Mohou se stát nesmrtelnými díky rituálnímu vyjmutí srdce, což je pravděpodobně demonstrováno ve videu, když nhag zůstává naživu i po ztrátě hlavy.

V knihách se také objevují ptačí lidé zvaní rekkon a bytosti zvané jako tokebi, inspirované korejskými mýty. Bohužel stále nevíme, jak se projekt postavený na Unreal Enginu 5 bude hrát. Jisté je, že půjde o singleplayerovou hru zasazenou do otevřeného světa. Krafton si dal za cíl oživit fantasy svět The Bird That Drinks Tears a přenést hráče do prostředí s jedinečnými fantasy rasami a krásnými, leč strašidelnými místy. To vše má obklopovat strhující, pohlcující a dojemný příběh.

Dle Kraftonu nelze nový projekt s ničím srovnávat. Nicméně, Zaklínač od CD Projektu RED je „vzorem“. I proto byl k projektu přizván Ian McCaig, výtvarník, který se podílel na známých značkách jako Avengers, Harry Potter, Star Wars a Terminátor. Práce McCaigeho můžeme obdivovat v dnešním koncepčním traileru.

]]>
2022-09-21T16:10:48+02:00 2022-09-21T10:56:36+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/na-vyvoji-rise-of-the-ronin-se-budou-podilet-i-vyvojari-ze-wbjbg6 Na vývoji Rise of the Ronin se podílejí vývojáři ze Sony - INDIAN A je to oficiální! Studio Team Ninja vstoupilo do spolupráce s vývojářskými týmy od Sony a hra Rise of the Ronin je opravdu konzolovou exkluzivitou PlayStationu 5. Nikola Levová https://indian-tv.cz/r/Kushi

Nedávná smršť oznámení zasáhla herní trh. Mezi nimi se samozřejmě našlo i mnoho nových favoritů, kteří by potenciálně mohli uchvátit nejedno hráčské srdce. Mezi takové tipy patří i Rise of the Ronin od autorů série Nioh. Nyní Jason Stewart, producent studia Sony XDev, vyjádřil svoje nadšení, že se může podílet na takovém projektu.

Ředitel a herní režisér studia Team Ninja Fumihiko Yasuda prohlásil, že Rise of the Ronin je bezpochyby nejambicióznějším a nejnáročnějším projektem, na kterém tohle japonské studio pracuje. Právě tady je rozhodně užitečná pomoc, která přichází v podobě studia XDev, které spadá pod Sony. Na oficiálním blogu PlayStationu zmínil Yasuda, že s týmem od Sony na projektu spolupracují od úplného začátku. Tedy celých sedm let.

Hlavní producent XDev Jason Stewart v pondělí na Twitteru napsal: „Je mi ctí pracovat na tak vzrušujícím titulu, jakým je Rise of the Ronin, s Yasudou ze studia Team Ninja, Masaakim Yamagiwou a naším týmem Sony XDev JP. Je jen správné navštívit svatyni Meiji Jingu. Zrod přísahy Charty v pěti článcích a konec feudálního šógunátu v Japonsku.“

]]>
2022-09-21T09:45:07+02:00 2022-09-21T09:44:22+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/avatar-frontiers-of-pandora-ohromil-jamese-camerona-jsn42o Avatar: Frontiers of Pandora od Ubisoftu ohromil Jamese Camerona - INDIAN Samotný režisér filmového Avatara smekl poklonu práci Ubisoftu na nové hře ze stejného universa. V plánu je rozšířený, ale přesto konsistentní svět rozmanité planety Pandora. Adam Greško https://indian-tv.cz/r/BunnyRex

Samotný James Cameron, režisér filmového Avatara, se v rozhovoru pro IGN rozpovídal o nadcházející hře Avatar: Frontiers of Pandora. Už nyní je projektem ohromen a překvapuje ho, jak do celého vymyšleného světa zapadá.

Do vývoje údajně ani nemusí zasahovat, neboť všichni ví, co dělají a ve videoherním průmyslu se vyznají lépe než Cameron. Jedinou prací tak zůstává dohled nad tím, aby celá hra zapadala do již vytvořeného světa a nepřepisovala kulturu Na’vi nebo činy společnosti RDA.

Cameron sní o velkém a konsistentním universu a připravovaná hra od Ubisoftu je podle něj přesně to, co potřebuje. Cílem je přinášet nové důvody, aby se fanoušci mohli ke značce stále vracet. Pokud půjde vše podle plánu, tak bychom se navíc mohli dočkat nového filmu každé dva roky. Zároveň zmiňuje i tematický park World of Pandora na Floridě.

]]>
2022-09-21T09:12:26+02:00 2022-09-21T09:12:24+02:00 18
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-streda-21-zari-retupj Stručně: Přípravy v Microsoftu na rok 2023, posila z PlayStationu v Tencentu - INDIAN Dvojsmysl v názvu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nehledejte. YouTuber porušoval NDA a omylem se odhalil. Velikost očekávaného God of War: Ragnarök. Nejprodávanější hry ve Velké Británii. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Dvojsmysl v názvu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nehledejte. YouTuber porušoval NDA a omylem se odhalil. Velikost očekávaného God of War: Ragnarök. Nejprodávanější hry ve Velké Británii.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno v 5:30 (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Bývalý šéf divize PlayStation, Shawn Layden, se připojil k čínskému hernímu gigantu Tencent jako strategický poradce. Bude radit, řídit a podporovat tým Tencentu při rozvoji herního byznysu této společnosti. Layden pro Sony pracoval v letech 1996 až 2019. Byl zástupcem prezidenta Sony Computer Entertainment Europe, šéfem Sony Computer Entertainment Japan, a nakonec prezidentem celé divize PlayStation.

- Letošní rok z pohledu Microsoft není moc zajímavý. Ten nadcházející ale může být mnohem, mnohem zajímavější. Phil Spencer láká hráče na silný seznam her, včetně druhové rozmanitosti, ale konkrétní pochopitelně nebyl. Dle slov šéfa Xboxu odvádějí vývojáři v Xbox Game Studios skvělou práci. Jen plány a vše kolem ovlivnilo šíření koronaviru.

- Jaké hry byl mohly vyjít? Dle Jeffa Grubba chtěl Microsoft v roce 2023 uvést na trh až devět projektů, ale už teď má být jasné, že některé to nestihnou. V seznamu měly figurovat Avowed, Hellblade 2, Perfect Dark, Fable, Contraband, Everwild a novinky od InXile, Compulsion nebo Coalition, ale ne Gears of War. Už nyní ovšem nemáme počítat s Avowed, Everwild, Perfect Dark nebo Fable. Prý je ale velká šance, že si v příštím roce zahrajeme Senua's Saga Hellblade 2 a novinku od Compulsion. Plus tedy Forza Motorsport, Starfield a Redfall.

- God of War: Ragnarök bude na PlayStationu 4 vyžadovat 90,6 GB. Na PlayStationu 5 to bude pravděpodobně o něco méně.

]]>
2022-09-22T09:22:18+02:00 2022-09-21T05:30:00+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/nvidia-predstavila-dlss-3-slibuje-az-ctyrnasobny-vykon-rfc3we Nvidia představila DLSS 3, slibuje až čtyřnásobný výkon - INDIAN Nvidia zavelela k útoku, chce být opět nejlepší a zadupat konkurenci v podobě FidelityFX Super Resolution 2.0 od AMD do země. Co všechno dokáže DLSS 3 a v jakých hrách bude? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nvidia zavelela k útoku, chce být opět nejlepší a zadupat konkurenci v podobě FidelityFX Super Resolution 2.0 od AMD do země. Dosáhnout toho má díky právě představenému dalšímu kroku technologie Deep Learning Super Sampling. Třetí verze DLSS slibuje obrovské zlepšení snímkové frekvence.

Nvidia láká až na čtyřnásobný výkon, respektive až čtyřikrát lepší snímkovou frekvenci ve srovnání s nativním vykreslováním. K tomu je třeba připočítat, že nové grafické karty GeForce RTX řady 40 nabízí dvakrát až třikrát vyšší výkon ray tracingu než předchozí generace.

„GPU GeForce RTX řady 40 podporují DLSS 3, funkci, která pomocí AI nabízí až několikanásobně vyšší výkon ve hrách i aplikacích. DLSS 3 staví na vedoucí pozici společnosti v technikách využití superrozlišení akcelerovaných AI a přináší vynikající kvalitu obrazu ve spojení s až čtyřnásobným výkonem oproti nativnímu vykreslování. Navíc přináší rychlou odezvu,“ uvádí Nvidia v tiskové zprávě.

DLSS 3 je poháněno novými Tensor jádry čtvrté generace a novým akcelerátorem Optical Flow, jimiž disponují GeForce řady RTX 40. Jde o nejnovější iteraci kritikou oceňované technologie Deep Learning Super Sampling a přináší novou schopnost nazvanou Optical Multi Frame Generation. Ta generuje zcela nové snímky, nikoliv pouze pixely, a přináší tak značné zvýšení výkonu. Protože DLSS Frame Generation probíhá jako postproces na GPU, dokáže zvýšit snímkovou frekvenci i v případě, že je hra limitována výkonem CPU.

]]>
2022-09-20T19:19:39+02:00 2022-09-20T19:19:38+02:00 23
https://indian-tv.cz/clanek/autori-remaku-dead-space-potvrzuji-vyvoj-iron-mana-f545lb Autoři remaku Dead Space potvrzují vývoj Iron Mana - INDIAN Půjde o zcela novou akční adventuru z pohledu třetí osoby pro jednoho hráče. Jak se dalo očekávat, nachází se v rané fázi vývoje, který vede Olivier Proulx. Nebude to jediná hra od EA. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Osobně jsem potvrzení vývoje Iron Mana od autorů Dead Space očekával až po vydání nadcházejícího remaku. Studio Motive si ale pospíšilo a dnes v podvečer potvrdilo dřívější spekulace, že ve spolupráci s Marvel Entertainment skutečně chystá nový příběh Iron Mana. Dříve tihle vývojáři vytvořili Star Wars: Squadrons a ve spolupráci s DICE ještě Star Wars: Battlefront 2.

Půjde o zcela novou akční adventuru z pohledu třetí osoby pro jednoho hráče. Jak se dalo očekávat, nachází se v rané fázi vývoje, který vede Olivier Proulx. Ten předtím pracoval mimo jiné na Marvel's Guardians of the Galaxy. Takže vydání je ještě daleko.

Těšit se máme na vlastní příběh, jenž čerpá z bohaté historie Iron Mana. Zachytit má složitost, charisma a tvůrčí genialitu Tonyho Starka a má umožnit hráčům poznat, jaké to je být Iron Manem.

Iron Man se ve videoherním světě moc neohřál, v roce 2008 vyšla příšerná hra dle původního filmu MCU a v létě 2020 přišla Sony s Iron Man VR od studia Camouflaj. To sice nebyla špatná zábava (naše recenze), ovšem byla určena výhradně pro PlayStation VR.

Než se podíváme na to, co jednotlivé strany o tomto projektu říkají, tak je nutné uvést ještě jednu věc. Společnost Electronic Arts navázala s Marvelem širší spolupráci a Iron Man je první z několika nových her, na nichž budou týmy vydavatele pracovat na základě známých licencí. Spekuluje se, že dalším projektem je Black Panther. O ten se má postarat nové studio pod vedením Kevina Stephense, bývalého šéfa Monolith Productions, kde dohlížel na vývoj Middle-earth: Shadow of Mordor a Middle-earth: Shadow of War. Dle novináře Jeffa Grubba si ale nejprve máme zahrát za Iron Mana a až potom za Black Panthera.

Také stojí za to připomenout akční adventuru s Kapitánem Amerikou a Black Pantherem od Amy Hennig. Bývalá scenáristka Uncharted na titulu zasazeném do období druhé světové války pracuje ve Skydance Media.

A potom je taky ještě Spider-Man 2 a Wolverine od Insomniac Games. Takže se rozhodně mají fanoušci Marvelu nač těšit. Jak vidno, úspěch prvního Spider-Mana z roku 2018 (PS4) od Insomniac Games a Sony nakopl Marvel.

„Je mi ctí a výsadou mít možnost vytvořit videohru podle jednoho z nejikoničtějších superhrdinů. Máme skvělou příležitost vytvořit nový a jedinečný příběh, který můžeme nazývat svým vlastním. Marvel nás vybízí, abychom vytvořili něco neotřelého. Máme velkou volnost, což je pro tým velmi zajímavé,“ prohlásil výkonný producent Olivier Proulx z Motive Studios.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s talentovaným týmem z Motive Studios a přivést k životu jejich originální vizi jedné z nejdůležitějších, nejmocnějších a nejoblíbenějších postav Marvelu. Jejich zkušenosti s vytvářením proslulých světů a napínavých her – v kombinaci s jejich opravdovou vášní pro ikonu v brnění – budou hnacím motorem naší snahy o vytvoření milostného dopisu legendárnímu hrdinovi v podobě ultimátní videohry Iron Man,“ řekl Bill Rosemann, viceprezident a kreativní ředitel Marvel Games.

]]>
2022-09-20T18:33:07+02:00 2022-09-20T18:33:07+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/call-of-duty-modern-warfare-2-jak-je-na-tom-beta-a9010v Call of Duty Modern Warfare 2 - znovu a lépe? Naše dojmy z bety - INDIAN Říjen nám pomalu klepe na dveře a pro milovníky FPS žánru to znamená příchod nejnovějšího Call of Duty. Ovšem to má ještě do vydání několik týdnu, to ale nevadí, protože první beta je již tady. Jakub Kadlus https://indian-tv.cz/r/Erimaerim

Říjen nám pomalu klepe na dveře, a to neznamená jen studené počasí, ale pro milovníky FPS žánru i příchod nejnovějšího Call of Duty. Po třech letech se opět dočkáme přírůstku do rodiny z dílen Infinity Ward s podtitulem Modern Warfare 2. V roce 2019 si totiž série Modern Warfare prošla kompletním restartem a pro mnohé z hráčů se tak návrat do moderní války stal jedním z nejoblíbenějších dílů Call of Duty za dlouho řadu let. A není se čemu divit. Po dlouhé době se zdálo, že série zařadila zpátečku a vrátila se do dob původního Modern Warfare, kdy byla podle mnohých na svém vrcholu. Výrazný posun v grafice a audiodesignu i přepracované prvky tehdy už poměrně zastaralého multiplayeru, včetně nových pokusů a mechanik, jak bylo třeba „mountování“ zbraní nebo režim Realism, zkrátka působily jako svěží dech. Což série přesně potřebovala.

O to větší si s sebou Modern Warfare 2 nese očekávání. Ovšem do vydání, které je naplánované na 28. října, nás ještě pár týdnů čeká. Ale jak už bývá u Activision v posledních letech zvykem, tak se pro hráče již tento víkend otevřela první beta multiplayeru na PlayStation 4 a 5. Nám tak nezbylo nic jiného, než oprášit náš nikdy neexistující skill na ovladači a zjistit, jestli první dojmy z Modern Warfare 2 naplní očekávání, která si s sebou nejnovější díl nese.

Hned takto zkraje je potřeba říct, že z prvních pár hodin v multiplayeru se jen těžko odhaduje, jak na tom ve skutečnosti bude finální hra, ale zase z toho, co jsme měli zatím šanci vidět, to vypadá, že se fanoušci mají opravdu na co těšit. I přesto, že nám toho beta ukázala z finální hry jen málo, tak už teď jdou vidět hlavní změny, které nás budou v multiplayeru provázet. V hratelnosti je určitě nehledejte, a pokud jste hráli Modern Warfare z roku 2019, tady si budete připadat jako doma. Více změn se ovšem dočkala jednotlivá vylepšení zbraní, perků a přibyly nám i nové zajímavé herní módy.

Hratelnost, jak jsem již říkal, zůstala bez větších změn oproti původnímu Modern Warfare. Pocit ze střelby je tady opět na velmi vysoké úrovni, každá zbraň se chová jinak a střelba je zábavná. Do hry se nám po dlouhých letech vrací konečně zase dive, tedy zalehnutí z výskoku. Kromě toho nám přibyla možnost se zavěsit za okraj a střílet přes něj s pistolkou. To tak do hry vnáší zase o něco lepší mobilitu i hrátky s vertikalitou, kdy na nepřítele nemusíte vyběhnout jen zpoza jednoho rohu, ale překvapit ho zavěšením se přes zeď.

Další zajímavou změnou, které si všimnete, je nová kamera při pohledu na jiné hráče. Je to sice detail, který jinak nemění samotnou hratelnost, ale pohled jakoby z kamery, kterou by voják mohl mít na boku své helmy, vypadá více než zajímavě. Změnou si pak prošel systém perků. Nově máte k dispozici dva klasické, jeden bonusový a jeden tzv. „ultimate“. První dva klasické máte k dispozici hned od začátku hry, ovšem bonusový se odemyká až po 4 minutách v zápase a ultimate dokonce až po osmé minutě. Za každých 10 bodů se vám ale následný čas zkracuje o vteřinu. Jedná se o zajímavý systém, který vás odměňuje za dobré výkony v zápasech.

Co se pak zápasů týče, tak v betě jsme si mohli vyzkoušet hned dva nové módy. Jeden z nich, Prisoner Rescue, je zajímavou alternativou ke Counter-Striku. Jak už samotný název napovídá, jedná se o klasickou záchranu rukojmích. Jeden tým má tedy za úkol zachránit dva rukojmí, které druhý tým musí hlídat. Na rozdíl ale od Counter-Striku střet nekončí záchranou jednoho ze dvou rukojmích, ale za každou záchranu získáváte body. Tým, který následně jako první získá 500 bodů, vyhrává.

Druhým módem je pak Knock Out, kde se oba týmy perou o jeden balíček na mapě a vyhrává buďto tým, který drží balík na konci kola, nebo pokud se oba týmy nepozabíjí. Oba z těchto zmíněných módů jsou potom jen na jeden život, s tím, že vás ale každé kolo může váš spoluhráč jednou oživit. Na první pohled ani jeden mód nevypadá vůbec špatně a ať už taktičtější záchrana rukojmích nebo chaotičtější Knock Out si určitě najdou hromadu svých fanoušků. Samozřejmě jsme se dočkali i řady nových granátů, field upgradů a celé další řady nového vybavení, které si bude moci do zápasů s sebou vzít. Za povšimnutí pak stojí i fakt, že se nově budete rozhodnout, jestli chcete mít nastavené „Killstreaky“, nebo „Scorestreaky“. Hra tak nabízí oba systémy i bez nutnosti mít jeden z perků, jako tomu bylo u restartu Modern Warfare.

]]>
2022-09-20T18:41:47+02:00 2022-09-20T18:09:12+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/hacker-prodava-zdrojovy-kod-gta-6-a-interni-dokumenty-sc8hc4 Hacker prodává zdrojový kód GTA 6 a interní dokumenty za méně než 2,4 milionu korun - INDIAN 16letý hacker měl napadnout i Uber. Společnost spolupracuje s FBI. Mezitím se internetem šíří údajně informace z dokumentů. Mimo jiné datum vydání a rozpočet na vývoj a marketing. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Studio Rockstar Games včera odpoledne potvrdilo nabourání do interní sítě a odcizení záběrů z rané vývojové verze nového Grand Theft Auto, které se internetem začaly šířit v neděli ráno. Zároveň společnost uvedla, že vývoj očekávané hry pokračuje podle plánu a celý tým je odhodlán přinést hráčům co nejlepší zážitek a překonat očekávání komunity.

Vypadalo to, že se hacker postupně stáhl do ustraní a celé kauzy bude konec, ale je tomu přesně naopak. Dnes oznámil záměr prodat zdrojový kód a dokumenty Grand Theft Auto 6 za méně než 100 tisíc eur (2,4 milionu korun).

Dokumenty mají obsahovat celou historii hry, informace o vozidlech a zbraních, hratelnosti, financování, pokročilém taktickém systému a mnoho dalšího. Vypadá to, že cenu dal schválně nižší a bude vše prodávat vícekrát.

]]>
2022-09-21T09:12:03+02:00 2022-09-20T16:00:00+02:00 25
https://indian-tv.cz/clanek/nove-uzivatelske-rozhrani-xboxu-schytava-kritiku-jfxo2q Nové uživatelské rozhraní Xboxu schytává kritiku - INDIAN Microsoft na začátku měsíce představil svou novou domovskou obrazovku pro Xbox. Zpětná vazba hráčů je však zatím spíše negativní. Jak hodlá tým tyto problémy řešit a kdy se nového vzhledu dočkáme? Adam Bárta https://indian-tv.cz/r/Bartas

Microsoft začal na začátku tohoto měsíce testovat nové uživatelské rozhraní pro své konzole Xbox Series X/S a Xbox One. Konkrétně se zaměřil na domovskou obrazovku, kterou vidíte hned po zapnutí konzole a kterou používáme nejčastěji.

Do tohoto testování byl vybrán jen velmi limitovaný počet uživatelů. Microsoft je totiž změnami svého uživatelského prostředí na Xboxu nechvalně proslulý, a tak tentokrát hodlá změny implementovat velmi pomalu a opatrně.

Ohlasy byly zatím nicméně spíše negativní a na Tokyo Game Show se k nim vyjádřil sám Major Nelson, který na těchto změnách pracuje.

„Ani nepředpokládáme, že bychom měli něco, co bychom všem poslali, dříve než ke konci tohoto roku. A poté budeme dále vyhodnocovat zpětnou vazbu, kterou dostaneme a na základě ní se rozhodneme, jak budeme pokračovat.”

I když změny nejsou úplným propadákem, rozhodně nejsou populární. Hráči si především stěžují, že nové rozhraní zakrývá až příliš velkou část pozadí a nejde vidět tapeta, kterou si nastaví.

„Zpětná vazba, kterou jsme zatím při testování dostali, byla, že horní řada zakrývá dynamické pozadí trochu více, než by si někteří přáli, a já se do toho dokážu vcítit. Takže jsme na zítřek domluvili schůzku, kde se na všechny tyto ohlasy podíváme a začneme se bavit o tom, jak bychom to řešili.”

]]>
2022-09-20T15:10:31+02:00 2022-09-20T15:10:31+02:00 31
https://indian-tv.cz/clanek/bohata-krabicova-verze-a-plague-tale-requiem-zivfqo Bohatá krabicová verze A Plague Tale: Requiem - INDIAN Společnost Playman odhalila bonusy, které získají hráči, co si koupí krabicovou verzi akční adventury A Plague Tale: Requiem. Čím hráče hodlá distributor potěšit? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Playman odhalila bonusy, které získají hráči, co si koupí krabicovou verzi akční adventury A Plague Tale: Requiem. Jen škoda, že dostupná bude pouze pro Xbox Series X/S a PlayStation 5. PC verze je pouze digitálně přes Steam a Epic Games Store.

Každopádně, v krabičce kromě Blu-ray disku najdete hrneček s hlavními hrdiny napínavého dobrodružství, plakát, šest tištěných litografií, náramek a speciální dodatečný balíček.

Hrneček bude ve všech případech v bílé variantě. Pokud má nějaký obchod černý, který je dle mnohých hezčí, tak ten je určen pouze do soutěží, potvrdil nám Playman.

Protector Pack je dostupný i pro digitální verze hry a obsahuje skin Rudá dáma pro kuši, bonusový výrobní materiál a 13 exkluzivních kosmetických předmětů pro Amicii.

A Plague Tale: Requiem vyjde 18. 10. letošního roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch (přes cloud). Ve hře budou české titulky a ve stejný den bude dostupná v předplatném Game Pass pro PC, konzole Xbox a cloud.

]]>
2022-09-20T13:36:39+02:00 2022-09-20T13:36:39+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/uz-pristi-rok-roblox-spusti-reklamy-primo-ve-hre-t137gq Už příští rok Roblox spustí reklamy přímo ve hře. Plány má mít Microsoft i Sony! - INDIAN Podle tvůrců přinese 3D reklama nové a unikátní příležitosti, jak zvýšit výnosy. Bude prý snadno identifikovatelná a pro platformu zcela přirozená. Stejné plány má Microsoft i Sony. Adam Greško https://indian-tv.cz/r/BunnyRex

Možná by vás překvapilo, jak velké množství peněz se v Robloxu otáčí. Za minulý rok měla Roblox Corporation tržby téměř dvě miliardy dolarů. Firmy však stále hledají nové způsoby, jak dosáhnout ještě vyšších zisků.

Jednou z možností by mohla být chystaná novinka pro příští rok. Jedná se o 3D reklamy, které se budou objevovat přímo ve hře. Podle Robloxu jde o snadno identifikovatelnou a pro hru přirozenou propagaci jiných produktů. Vývojářům má nabídnout nové příležitosti, jak dosáhnout větších zisků a značky dostanou další možnost, jak se efektivně zviditelnit.

Roblox ale nezůstává jedinou platformou, která chce reklamy přímo ve hře zavést. Microsoft i Sony už si nějakou dobu pohrávají s myšlenkou implementace této propagace do free-to-play titulů. Insideři tvrdí, že na konzolích Xbox a PlayStation se podobné reklamy mohou objevit ještě koncem letošního roku.

]]>
2022-09-20T12:50:49+02:00 2022-09-20T12:50:49+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/dopad-gta-6-leaku-na-zbytek-herniho-prumyslu-aw51bp Dopad úniku GTA 6 na zbytek herního průmyslu - INDIAN Únik informací a záběrů z rozpracované verze GTA 6 není tak úžasný, jak se možná na první pohled zdá a spojuje se s ním stres vývojářů, právní problémy i další věci, které si rozebereme v tomto videu. Jan Kalný https://indian-tv.cz/r/Honzas4400

Únik informací a záběrů z rozpracované verze GTA 6 není tak úžasný, jak se možná na první pohled zdá a spojuje se s ním stres vývojářů, právní problémy i další věci, které si rozebereme v tomto videu.

Jasně, můžeme se podívat na to, jak hra vypadala někdy v minulosti, ale vážně to stálo za všechny ty problémy, které se teď ve firmě dějí? Ono to totiž není na první pohled úplně vidět, obzvlášť, když se hernímu vývoji sami nevěnujete, ale všechno tohle může mít zásadní dopad na vývoj hry, včetně jejího interního odložení.

]]>
2022-09-20T10:53:24+02:00 2022-09-20T10:47:47+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/sony-ma-chystat-novy-model-ps5-eywzvm Sony má chystat nový model PS5 s odpojitelnou mechanikou - INDIAN Společnost Sony má v polovině fiskálního roku 2023 vydat nový model konzole PlayStation 5. Tento model má postupně nahradit verze A, B a C, které jsou ve výrobě od uvedení konzole na trh. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnost Sony má v polovině fiskálního roku 2023 vydat nový model konzole PlayStation 5. Tento model má postupně nahradit verze A, B a C, které jsou ve výrobě od uvedení konzole na trh. Nový model má být označován jako D a je prý téměř identický se stávajícími verzemi. Má však jednu překvapivou novinku.

Nová PS5 má mít odpojitelnou, vyměnitelnou Blu-ray mechaniku. Ta se má k PS5 připojovat přes další USB-C port na zadní straně konzole. Japonská společnost má prý v plánu prodávat model D samostatně, stejně tak v balíčku s mechanikou. Tu má být možné zakoupit i samostatně, například, když dojde k poškození.

Navzdory odnímatelnosti nemá mechanika působit jako externí zařízení, nemá narušit estetiku konzole. Zřejmě kvůli tomu bude nový model podobný těm stávajícím. I přes to by PlayStation 5 mohla být štíhlejší a lehčí.

Informace přinesl insider Tom Henderson od důvěryhodných zdrojů ze Sony. Polovina fiskálního roku 2023 znamená podzim, nejvíce populární je listopad z důvodu blížícího se vánočního období. Henderson však uvádí období kolem září 2023. Sony má prý upravit plán, aby model D představoval zhruba 60 % vyrobených konzolí a původní modely mají být postupně vyřazovány.

Nutno podotknout, že podobné pokusy jsme tady v minulosti už měli. Například v éře Xboxu 360 se prodávala externí mechanika i disk ke konzoli od Microsoftu. Sony se snaží o něco podobného, zřejmě z důvodu toho, že výroba jednoho modelu konzole je levnější i rychlejší, a nakonec si zákazník přijde na své, kdy bude mít možnost stále koupit levnější PS5 bez mechaniky. Výhodou je, že když si to rozmyslí, bude moci koupit mechaniku a jednoduše ji připojit. To teď u digitální edice PS5 nejde.

]]>
2022-09-20T11:34:36+02:00 2022-09-20T10:39:32+02:00 26
https://indian-tv.cz/clanek/blizzard-oznamil-uzavrenou-betu-diabla-iv-r65e55 Blizzard oznámil uzavřenou betu Diabla IV - INDIAN Uzavřená beta očekávaného Diabla 4 bude zaměřena především na endgame obsah, ale jen tak se do ní nedostanete. Kdo bude mít přednost? A kdy se dočkáme veřejné bety pro všechny? Adam Greško https://indian-tv.cz/r/BunnyRex

Blizzard oznámil uzavřenou betu Diabla IV, která bude specificky zaměřená na endgame obsah. To v praxi znamená dungeony obtížnosti Nightmare, speciální event Helltide a samozřejmě také PvP obsah.

Vzhledem k velmi konkrétnímu předmětu testování hledá Blizzard konkrétní hráče. Dostat se do bety nebude vůbec jednoduché a bude potřeba mít odehráno mnoho hodin v Diablu 3 a Diablu 2: Resurrected a zároveň se pohybovat v endgame obsahu. Pokud byste přece jenom chtěli zkusit štěstí, můžete se přihlásit do 11. 10. Pokud vám do 18. 11. nepřijde e-mail s pozvánkou, bohužel jste nebyli vybráni. Pořád ale máte šanci zúčastnit se veřejného testování, které se plánuje na začátek příštího roku. Tam už budou vpuštěni všichni.

Jak už bylo zmíněno, v uzavřené betě dostanou hráči pořádně zabrat. Náplní budou takzvané Helltide eventy, ve kterých se postavíte hordě vylepšených nepřátel. Za jejich zabití můžete získat popel, jenž lze využít k otevření Helltide truhel. Vybraní hráči budou mít přístup také k dalšímu endgame obsahu jako opakujícímu se úkolovému systému nebo dalšímu zvýšení síly po dosáhnutí maximální úrovně. Blizzard samozřejmě nezapomněl ani na PvP, kterého se budou hráči účastnit v rámci Fields of Hatred. V této oblasti se utkají jen ti nejlepší z nejlepších.

]]>
2022-09-20T09:59:41+02:00 2022-09-20T09:54:31+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/v-trinity-fusion-navstivime-paralelni-svety-tzhqpd V Trinity Fusion navštívíme paralelní světy - INDIAN Studio Angry Mob Games představilo novou hru, která potěší příznivce žánru roguelite. V temném sci-fi světě může znamenat i nejmenší chybička váš konec, a proto bude načasování klíčové. Adam Greško https://indian-tv.cz/r/BunnyRex

Co uděláte, když je v sázce osud celého mnohovesmíru? Samozřejmě se spojíte s vašimi paralelními verzemi a pokusíte se umírající svět zachránit. A přesně to bude vaším úkolem v nově oznámené hře studia Angry Mob Games.

Trinity Fusion se rozhodlo propojit hned několik žánrů. Akční plošinovka s důrazem na přesné načasování vašich úderu zasazená do temného sci-fi světa zní jako sázka na jistotu, ale zároveň jde o svěží kombinaci především s žánrem roguelite.

Aby toho nebylo málo, čekají nás celkem tři hratelné postavy. I přes to, že jde prakticky o několik verzí stejné hrdinky, bude zajímavé sledovat, jak se s konceptem vývojáři poperou.

Můžeme se těšit na stále nové, procedurálně generované úrovně větvícího se vesmíru, ale také na ručně vytvořené arény, jež prověří naše schopnosti. Souboje potěší především ty, kteří se nebojí výzev, neboť načasování a znalosti z předchozích bitev budou klíčové.

Jak už bylo zmíněno, bude nám svěřen osud celkem tří postav. Každá paralelní verze bude bojovat ve svém vlastním vesmíru s unikátními biomy i nepřáteli a žánr roguelite nám zajistí, že po každém neúspěchu nebudeme začínat s prázdnou. Pokud se nám nedaří v jedné z částí hry, můžeme jednoduše pokračovat v jiné.

Vývojáři plánují co nejdříve spustit betu a do vývoje zapojit komunitu a její názory. Plné hry bychom se měli dočkat v roce 2023 na PC a nespecifikovaných konzolích.

]]>
2022-09-20T09:45:54+02:00 2022-09-20T09:45:54+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/strucne-utery-20-zari-y2vo7a Stručně: Cyberpunk 2077 dostal druhou šanci a Nathan Drake oslavuje patnáctiny předčasně - INDIAN Hledá se mapa v Call of Duty: Modern Warfare 2. Xbox Series X/S je hodnější. S Crashem Bandicootem se prý setkáme hned dvakrát. Nathan Drake dostal občanku předčasně. Elden Ring bude mít deskovku. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Hledá se mapa v Call of Duty: Modern Warfare 2. Xbox Series X/S je hodnější. S Crashem Bandicootem se prý setkáme hned dvakrát. Nathan Drake dostal občanku předčasně. Elden Ring bude mít deskovou hru od expertů.

- Microsoft upravil protipirátskou ochranu u Xboxu Series X/S. Po nové aktualizaci by už vaše konzole neměla vyžadovat přístup k internetu, abyste si zahráli hry, které máte na Blu-ray discích. Změny si máte všimnout zejména u her z Xboxu One. Nadále je ale nutné být online, když chcete hrát digitální verze a hry z Game Passu.

- Activision má chystat dvě nové hry s Crashem Bandicootem. Tvrdí to twitterový účet TheRealInsider, jenž se v poslední době proslavil řadou přesných úniků o velkých titulech (prokecl Assassin's Creed, vědel, kdy bude nový trailer na God of War: Ragnarök). Dříve se mluvilo o multiplayerové akci s hrdiny ze série a nové plošinovce.

- Nathan Drake dostal občanku předčasně! Naughty Dog o dva měsíce dříve oslavují 15. výročí hry Uncharted: Drake's Fortune, která vyšla 19. 11. 2007 pro PlayStation 3 v USA. V Evropě a Japonsku jsme si museli na akční adventuru počkat do 6. 12. téhož roku. Na narozeniny Nathana reagovala studia napříč PlayStation Studios i asijský účet PlayStationu. Tak tedy všechno nejlepší, Nathane. Snad se s tebou v budoucnu ještě setkáme.

]]>
2022-09-20T08:39:50+02:00 2022-09-20T05:30:00+02:00 5
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/unik-gta-6-neni-pro-nikoho-dobry-oe2pgr Únik GTA 6 není pro nikoho dobrý! - INDIAN Úniků je celá řada, to se dozvíte hned zkraje dnešní epizody. Únik ohledně GTA 6 je ale jiné kafe. Proč nemít radost a spíš se začít bát? GTA 6 a další novinky, to vše v dnešní epizodě 90HODIN. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Úniků je celá řada, to se dozvíte hned zkraje dnešní epizody. Únik ohledně GTA 6 je ale jiné kafe. Proč nemít radost a spíš se začít bát? GTA 6 a další novinky, to vše v dnešní epizodě 90HODIN.

]]>
2022-09-19T22:05:22+02:00 2022-09-19T22:03:26+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/unik-o-gta-6-detaily-o-pribehu-hrdinech-policistech-a-q091cc Únik o GTA 6: Detaily o příběhu, hrdinech, policistech a vylepšení - INDIAN Uniklé gameplay záběry z testovací verze Grand Theft Auto 6 potvrdily nejen celou řadu neoficiálních informací, ale také obsahují několik dalších zajímavých detailů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Uniklé gameplay záběry z testovací verze Grand Theft Auto 6 potvrdily nejen celou řadu neoficiálních informací, které už na konci července přinesl Jason Schreier z Bloombergu, ale také obsahují několik dalších zajímavých detailů. Ty vyvracejí obavy, že by GTA 6 bylo jen vylepšenou verzí GTA 5. Minimálně z toho, co máme k dispozici, je jasné jedno: V Rockstar Games si dávají záležet na detailech a chtějí zážitek posunout na novou úroveň.

- GTA 6 se bude odehrávat ve známém fiktivním světě Vice City, který je inspirován Miami na Floridě.

- Děj hry je zasazen do doby po GTA 5. Jedna NPC postava v záběru zmíní, že Jay Norris, generální ředitel společnosti Lifeinvader, je mrtev. Jak víme, za jeho smrtící stojí jedna z hlavních postav pátého dílu.

- Hlavní postavy budou dvě: žena Lucia a muž Jason. Bohužel nevíme, jaký k sobě mají vztah. Spekuluje se, že může jít o sourozence. Schreier dříve příběh přirovnal ke stylu Bonnie a Clyde, tedy ke slavné dvojici amerických zločinců. Jiné neoficiální informace zmiňovaly, že příběh GTA 6 požene dopředu pomsta a obchod s drogami. Šílenější teorie zmiňovaly, že žena bude policistkou a my uvidíme obchod s drogami ze strany zločinců i zákona, přičemž žena se měla zamilovat do gangstera.

- Každopádně, mezi hrdiny budeme moci snadno přepínat. V testovací verzi funguje přepínání stejně jako v GTA 5. Jen s tím rozdílem, že je mnohem rychlejší. To ale může být způsobeno tím, že dvojice se zrovna nacházela vedla sebe v bytě. Uvidíme, jak bude přepínání rychlé v situacích, kdy se druhá postava nachází na druhé straně herního světa. Osobně bych se ale nebál, rychlé cestování ve hrách nyní funguje téměř plynule.

- Dostupné bude nejen přepínání. Také si při různých situacích budeme moci zavolat o pomoc a požádat druhou postavu, aby nám pomohla, například při loupeži. Při té se mimochodem zobrazí odpočet, za jak dlouho na místo dorazí policie.

]]>
2022-09-19T19:21:36+02:00 2022-09-19T19:21:36+02:00 14
https://indian-tv.cz/clanek/oficialni-prohlaseni-rockstaru-k-uniku-gta-6-n1cs6n Oficiální prohlášení Rockstaru k úniku GTA 6, za kterým má stát známý 16letý Brit - INDIAN V neděli ráno se na internetu objevily záběry z testovací verze Grand Theft Auto 6, které se rychle rozšířily do celého světa. Rockstar potvrzuje únik. Vývojáři jsou zdrceni. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V neděli ráno se na internetu objevily záběry z testovací verze Grand Theft Auto 6, které se rychle rozšířily do celého světa. Večer téhož dne společnosti Take-Two a Rockstar Games začaly vymáhat jejich smazání skrz DMCA, ale nadále je možné krátké klipy i celé kompilace na internetu najít. Jak se říká, co se jednou na internet nahraje, to už nejde odstranit.

YouTuber LegacyKillaHD, který má velmi dobré kontakty v Rockstar Games, uvádí, že vývojáři jsou únikem zdrceni a zničeni. To je pochopitelné, nejen, že unikly záběry, které neměl nikdo vidět, ale rovněž u podobných útoků jsou na určitou dobu zastaveny veškeré práce. Po útoku na servery CD Projektu RED se vývoj Cyberpunku 2077 údajně zastavil na 14 dnů. Také hrozí, že vedení Rockstaru omezí flexibilitu práce z domova.

Kdo za tím stojí? Údajně je za odcizení dat zodpovědný známý 16letý hacker ze Spojeného království, jenž se dostal na servery firmy a stáhl si tři až čtyři roky staré klipy z počáteční verze GTA 6. Získat měl i nějaké interní dokumenty ohledně vývoje GTA 6 a dle neoficiálních zpráv také část zdrojového kódu GTA 6, zdrojový kód GTA 5 a nějaké materiály ohledně Bully 2. To se ale nepotvrdilo.

I přes značné mladí má dotyčný za sebou pestrou kariéru. Má být vůdcem ransomwarového gangu Lapsus$. Tahle skupina se dříve dostala na servery firem Okta, Samsung, Nvidia, Microsoft, Ubisoft atd. On sám má být podepsán i za útokem na Uber. Britského mladíka mají dobře znát úřady, na začátku letošního roku měl být zatčen.

]]>
2022-09-20T09:46:43+02:00 2022-09-19T15:32:51+02:00 28
https://indian-tv.cz/recenze/nadmiru-skvele-xenoblade-chronicles-3-u3cj0r Nadmíru skvělé Xenoblade Chronicles 3 - INDIAN Japonská RPG ušla dlouhou cestu a v mnohém slouží jakožto inspirace pro západní tituly. Xenoblade Chronicles 3 dokazuje, že tento žánr má ještě hodně co nabídnout a přichází s novými prvky. Petr Duppal https://indian-tv.cz/r/Duppy

Japonská RPG jsou opravdu unikátní fenomén. Na jednu stranu jde o velmi úspěšné a odlišné tituly. Na stranu druhou o ně na Západě moc lidí nejeví zájem. Hráči mnohdy vidí JRPG jako jakési bizarní šíleně obrovské tituly se zastaralým soubojovým systémem. Ale to mnohdy popisuje jen určitou malou skupinu her tohoto žánru. Ano, sice tu máme série, které sčítají na desítky titulů, ale přesto dokáží přinést i v této době nové a jedinečné zážitky.

Pro příklad přitom vůbec nemusíme jít daleko: Final Fantasy VII Remake, Tales of Arise, NieR: Automata, Sakura Wars nebo dneska recenzované Xenoblade Chronicles 3. Tyhle tituly posouvají jak hratelnost, tak vyprávění příběhu na zcela novou úroveň. Poslední zmíněný projekt dokonce na takovou úroveň, že rozhodně můžeme s klidem na duši mluvit o kandidátu na hru roku.

Jako první musím odpovědět na otázku, která téměř vždy u těchto titulů padne: může si hru člověk zahrát, i když nehrál předchozí díly? Ano. Každý díl Xenoblade se odehrává v jiném časovém období, v trochu jiné části světa, a hlavně se mění protagonisté. Třetí díl sice do určité míry propojuje vše dohromady, ale zážitek si užijí i lidé sérií nepolíbení, protože jim bude vše krásně vysvětleno.

Fanoušci série budou samozřejmě více nadšeni, když se objeví reference na nějakou postavu nebo událost. Jde ovšem jen o přidanou hodnotu navíc, ne o nic, co by narušilo vyprávění příběhu nebo vytvářelo dějové mezery. I když máte nulové znalosti, tak pochopíte, kdo je záporák, jak svět funguje, co je cílem našich hrdinů, nebo co se v minulosti stalo.

]]>
2022-09-19T14:51:17+02:00 2022-09-19T14:51:15+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/na-playstation-vr2-si-nezahrajete-hry-z-predchozi-generace-7cn26a Na PlayStation VR2 si nezahrajete hry z předchozí generace - INDIAN Headset PS VR2 je navržen, aby přinesl skutečný next-gen zážitek ve virtuální realitě. Kvůli pokročilejším funkcím vyžaduje vývoj her pro PS VR2 zcela jiný přístup než u předchozí generace. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

PlayStation VR2 nebude zpětně kompatibilní, potvrdil senior viceprezident platformy Hideaki Nishino v nejnovějším díle oficiálního podcastu PlayStationu. To znamená, že na nové generaci headsetu pro virtuální realitu si automaticky nezahrajete hry, které vyšly pro původní PlayStation VR.

Rozhodnutí odůvodnil tak, že headset PS VR2 je navržen, aby přinesl skutečný next-gen zážitek ve virtuální realitě. Kvůli pokročilejším funkcím, jako jsou haptické vibrace, adaptivní spouště, 3D zvuk, sledování očí atd., vyžaduje vývoj her pro PS VR2 zcela jiný přístup než u předchozí generace.

Sony dříve potvrdila použití nových vývojových nástrojů, které mají usnadnit tvorbu her pro PS VR2 a přidání nových VR funkcí do klasických titulů. Vývojové nástroje jsou podobné těm z PlayStationu 5. S ohledem na tuhle informaci by vývojáři mohli možná své tituly upravit, aby na PS VR2 a PS5 fungovaly – například nejlepší tituly, včetně českého hitu Beat Saber, Superhot VR, Astro Bot Rescue Mission, Tetris Effect, Falcon Age a Blood & Truth.

Dosud jsme mohli pro PlayStation VR2 vidět hry jako No Man’s Sky, The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution, Resident Evil Village, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge - Enhanced Edition a Horizon Call of the Mountain.

PS VR2 dorazí na trh na začátku roku 2023. Jim Ryan, prezident Sony Interactive Entertainment, dříve slíbil, že zároveň se zařízením vyjde 20 významných titulů.

]]>
2022-09-19T13:50:14+02:00 2022-09-19T13:50:13+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/uniklo-pres-40-minut-ze-soukromeho-testu-diabla-4-mpbca0 Uniklo přes 40 minut ze soukromého testu Diabla 4 - INDIAN Není to takový průšvih jako v případě zdrojových kódů z Grand Theft Auto 5 a Grand Theft Auto 6, přesto vývojáře z Blizzardu jistě zamrzí, že od malé skupiny unikly záběry z hraní. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Není to takový průšvih jako v případě zdrojových kódů z Grand Theft Auto 5 a Grand Theft Auto 6, přesto vývojáře z Blizzardu jistě zamrzí, že od malé skupiny unikly záběry z hraní vývojové verze Diabla 4. Navíc testu se měli zúčastnit pouze přátele a rodina tvůrců hry.

Dohromady jde o více než 40 minut gameplay záběrů, které ukazují rozpracovanou verzi očekávaného pokračování hack and slash akce s RPG prvky. Při sledování musíme mít na paměti, že jde o nehotovou verzi hry. Ta může do vydání ještě projít vylepšením, ať už po grafické stránce, tak hratelnosti a ladění různých systémů.

Zajímavá je jedna věc. Na gameplay záběrech je vidět jméno hráče, takže Blizzard jednoduše zjistí, kdo porušil NDA. Každopádně, videa ukazují průzkum temných úrovní, boj s démony, menu, statistiky i vylepšování postavy.

Připomeňme dřívější únik z alfa verze, jenž ukázal tvorbu hrdiny. V budoucnu můžeme očekávat další testy, do nichž se dostane větší množství hráčů. Samotná hra dorazí v roce 2023 na PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5 a PlayStation 4.

]]>
2022-09-19T11:31:36+02:00 2022-09-19T11:31:35+02:00 13
https://indian-tv.cz/clanek/tom-angelo-z-mafie-jako-herni-spider-man-ano-85sijp Tom Angelo z Mafie jako herní Spider-Man? Ano - INDIAN Díky modu byl Peter Parker z herního Spider-Mana od studia Insomniac nahrazen za Toma Angela z originální Mafie. A je to přesně tak bizarní a zároveň úžasné, jak to zní. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Už jsme si zvykli, že PlayStation exkluzivity, jež dorazí na PC, jsou terčem talentovaných modderů, kteří se nezastaví před ničím. Platí to očividně i v našich končinách, jak dokazuje YouTuber Sliderv2. Dříve jsme ho znali hlavně jako tvůrce videí zaměřených na vystřižený, nedodělaný, ztracený nebo zapomenutý obsah spojený se všemi díly série Mafia, po čase se ale očividně vrhnul na modderskou dráhu, která se zprvu soustředila hlavně na sérii Assassin's Creed.

V poslední době se zjevně zaměřuje na hru Marvel's Spider-Man od Sony a studia Insomniac Games, která vyšela na PS4 už v roce 2018 a která se letos ve své novější remasterované podobě dostala i na PC. Sliderv2 se tak postaral o to, že se může ulicemi New Yorku prohánět místo Spideyho Desmond Miles z Assassin's Creed, Alex Mercer z Prototype nebo lev Simba z animovaného Lvího krále. Teď tu ale máme něco, nad čím musí poskočit srdce radostí každému vlastenci.

]]>
2022-09-19T09:32:27+02:00 2022-09-19T11:00:00+02:00 110
https://indian-tv.cz/clanek/gas-station-simulator-si-uz-brzy-zahrajete-na-konzolich-dk02hh Gas Station Simulator si už brzy zahrajete na konzolích - INDIAN Úspěšná hra Gas Station Simulator vyjde na konzole. Pokud jste tak záviděli PC hráčům, že mohou obstarávat čerpací stanici jen oni, tak již brzy si tuhle hru budete moc užít i z pohodlí gauče. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Úspěšná hra Gas Station Simulator se dočká portu na konzole současné i předchozí generace. PC verze vyšla před rokem, za čtyři měsíce prodala více než 450 tisíc kusů a má velmi kladné recenze od hráčů.

K odhalení data vydání pro PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch došlo u příležitosti prvního výročí hry. Na konzolích se můžete těšit 20. 10. tohoto roku. Jen zamrzí, že na nové generace bude titul fungovat jen v rámci zpětné kompatibility. Na druhou stranu potěší cena: 20 eur (v přepočtu 490 Kč).

„Gas Station Simulator je především o renovaci, rozšiřování a provozu vaší čerpací stanice, která se nachází podél dálnice uprostřed pouště. Svoboda výběru, několik přístupů, jak vést váš byznys a řešení obtížných situací jsou hlavními prvky této hry,“ uvádí autoři na Steamu.

Uprostřed ničeho si koupíte opuštěnou čerpací stanici, postupně ji budete modernizovat a vylepšovat, abyste přilákali více návštěvníků. Například se můžete zaměřit na servis a opravovat vozy, postavit myčku atd.

]]>
2022-09-19T09:32:18+02:00 2022-09-19T10:30:00+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/dying-light-2-dostal-bezplatne-rozsireni-folozi Dying Light 2 dostal bezplatné rozšíření A Huntress and a Hag - INDIAN Společnost Techland vydala Dying Light 2 Chapter 2, bezplatnou aktualizaci obsahu s názvem A Huntress and a Hag (Lovkyně a čarodějnice) pro všechny platformy. Co přináší? David Kraucher https://indian-tv.cz/r/Lasuf

Ještě před prvním velkým příběhovým rozšířením do Dying Light 2, kterého bychom se měli dočkat 13. 10., vydala společnost Techland druhou část bezplatného obsahu nazvanou Huntress and a Hag (Lovkyně a čarodějnice).

Podle vývojářů bylo jejich cílem v Dying Light 2 Chapter 2 přivést do hry silného nepřítele, jakého hráči v základní hře ještě neviděli. Vtipně naznačili, že Hag dokáže nějakým způsobem ohýbat pravidla hry, takže ve městě je den stejně nebezpečný jako noc. Hráči jsou proto vyzýváni, aby zůstali ve střehu.

Tady bude vaším úkolem vystopovat a ulovit svou kořist s lovkyní a pomoct jednou provždy zlikvidovat nepředstavitelnou hrůzu, kterou představuje Hag a její legie Plaguebearers. Hag je velmi nebezpečné stvoření a pro každého lovce je ultimátní výzvou. Na ty, kteří se odváží ji pronásledovat, však čekají úžasné nové zbraně na dálku.

S novou kapitolou přichází i nový agent – Shen Xiu alias Lovkyně, tajemné kontejnery s luky, které jsou rozmístěny po celém městě, patřily jí, protože je odbornicí na zbraně na dálku. Navíc zastupuje Lovce, frakci stejně tajemnou jako samotní Poutníci. Tito vysoce nadaní bojovníci loví ty nejnebezpečnější nakažené. Honba za poslední kořistí Šen Sü ji zavedla až do Města.

S ní přicházejí i noví nepřátelé v podobě Hag (hrozivé varianty Banshee) a Plaguebearers (lidských nepřátel nakažených Hag). Ale pozor – Hag je velmi rychlý a hbitý nepřítel, kterého je téměř nemožné zasáhnout zblízka a který vás snadno zaskočí. Lidé nakažení její jedovatou mlhou jsou téměř nerozeznatelní od normálních lidí; odhalit je můžete pouze svým smyslem pro přežití.

Proti novým nepřátelům vám pomůžou nové zbraně. Odemknete si mocné vybavení, jako je Lovcova kuše nebo luk Ballista. Kromě traileru k Dying Light 2 Chapter 2 vydala společnost Techland také rozsáhlý rozhovor vývojářů s Pawlem Plasou, který se týká schopností Hag, tajemné frakce Hunters a dalších věcí. Podívat se na to můžete níže:

]]>
2022-09-19T09:32:02+02:00 2022-09-19T10:00:00+02:00 1