INDIAN Děláme pořad o hrách pro každého. Průlet světem počítačových a konzolových her, herní tipy a triky, novinky, které Indian uloví ještě dřív, než se dostanou k vám na monitor! 2021-04-22T19:05:35+02:00 https://indian-tv.cz/atom.xml https://indian-tv.cz/android-chrome-96x96.png https://indian-tv.cz/android-chrome-192x192.png https://indian-tv.cz/clanek/cyberpunk-2077-za-necely-mesic-prodal-temer-14-milionu-kusu-hhtpje Cyberpunk 2077 za necelý měsíc prodal téměř 14 milionů kusů - INDIAN CD Projekt RED prozradil detaily o prodejích své nejnovější hry. Tvůrci trilogie Zaklínač mohou být v klidu, ale stále je před nimi spousta práce, aby Cyberpunk 2077 opravili. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Minulý pátek CD Projekt prozradil předběžné finanční výsledky. Z nich vyplynulo, že Cyberpunk 2077 je zlatý důl. Dnes jsme se dozvěděli další podrobnosti. Nejnovější hra od tvůrců trilogie Zaklínač za pouhé tři týdny prodala více než 13,7 milionu kusů. Jak vidno, marketing polské společnosti se vyplatil.

První údaje o prodejích byly sdíleny 20. 12. minulého roku, pouhých deset dnů po vydání hry. V té době se mluvilo o 13 milionech prodaných kopií. Z nich nejméně 8 milionů tvořily předobjednávky. Z toho vyplývá, že zbývajících 700 tisíc bylo prodáno za posledních jedenáct dnů loňského roku. To je období, kdy už Cyberpunk 2077 na PlayStation Store nebyl - Sony ho kvůli problémům s optimalizací na PS4 a početných chyb odstranila ze svého digitálního obchodu.

PC verze (plus Google Stadia) tvoří 56 % celkových prodejů Cyberpunku 2077 (7,67 milionu kopií). 28 % si ukousla PS4 verze (3,84 milionu) a zbývajících 17 % (2,33 milionu) Xbox One verze.

Cyberpunk 2077 potvrzuje vzrůstající prodeje digitálních verzí. Ty u této hry tvoří 73 %. Můžeme tak s jistotou říct, že odstranění titulu z PS Store je pro polskou společnost velká rána.

Když se podíváme na rozdělení podle regionů, tak 37,8 procenta všech prodejů je v Severní Americe. 33,8 procenta má Evropa a 20,2 procenta Asie. Jižní Amerika má 3,6 procenta, Austrálie 3,1 procenta a 0,2 procenta Afrika.

Série Zaklínač (The Witcher) překročila hranici 50 milionů prodaných kusů (30 milionů má na kontě Zaklínač 3). Toto číslo se ale ve druhé polovině roku 2021 rozšíří, v té době máme očekávat Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3 pro novou generaci konzolí - PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

U Zaklínače 3 ještě zůstaneme. Poslední výprava Geralta z Rivie v roce 2020 zaznamenala lepší výsledky než v předchozích letech, tedy krom 2015 a 2016 (rok vydání a rok po vydání). CD Projekt tak může mluvit o velmi dobrém roku 2020. Přesto se ale nelze zbavit pocitu, že Cyberpunk 2077 by si vedl mnohem, mnohem lépe, kdyby vyšel ve stavu, který byl hráčům slibován.

Ve studiu CD Projekt RED mezitím pracují na opravě Cyberpunku 2077. V posledních týdnech byl vydán velký patch 1.2 a poté menší, ale stejně důležitý hotfix 1.21.

Budoucnost CD Projektu je spjata se značkami Zaklínač a Cyberpunk. Vývojáři chtějí vytvářet další příběhová dobrodružství pro jednoho hráče a obohatit je o multiplayer. To ale bude nějakou dobu trvat, nejprve totiž dorazí placená a bezplatná DLC pro Cyberpunk 2077.

]]>
2021-04-22T19:19:57+02:00 2021-04-22T19:05:35+02:00 30
https://indian-tv.cz/clanek/biomutant-laka-do-rozsahleho-herniho-sveta-vezjdx Biomutant láká do rozsáhlého herního světa - INDIAN Post-apokalyptická kung-fu RPG bajka Biomutant nedávno ukázala originální bojový systém, který kombinuje kontaktní boj, střelbu a akční schopnosti mutanta. Dnes se podíváme na svět. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Post-apokalyptická kung-fu RPG bajka Biomutant nedávno ukázala originální bojový systém, který kombinuje kontaktní boj, střelbu a akční schopnosti mutanta. Dnes se v novém gameplay videu podíváme do rozsáhlého herního světa, v němž se vše bude odehrávat.

Ve světě si máme vytvořit vlastní dobrodružství a při tom prozkoumávat otevřený svět a to, co se skrývá pod jeho povrchem, ať už pešky, v mechu, na vodním skútru, v balónu nebo jinak.

Jeden by si mohl myslet, že se ocitne v pohádkovém světě. Z této představy nás ale rychle vyvede popisek příběhu: Zemi sužuje mor a z kořenů Stromu života prosakuje smrt. Kmeny jsou rozdělené a potřebují někoho dost silného na to, aby je sjednotil, anebo je všechny zlikvidoval…

Biomutant slibuje volnost nejen při prozkoumávání světa, ale také ve vytváření vašeho mutanta a jeho výbavě, vylepšování zbraní a schopností.

Biomutant vyjde 25. 5. letošního roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One. V rámci zpětné kompatibility bude fungovat na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Tvůrci se nebrání vylepšení pro novou generaci konzolí později.

]]>
2021-04-22T18:40:52+02:00 2021-04-22T18:40:50+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/tahove-rpg-kings-bounty-2-vyjde-s-ceskymi-titulky-iw8ez3 Tahové RPG King´s Bounty 2 vyjde s českými titulky - INDIAN King´s Bounty 2 je nástupce povedeného tahového RPG titulu. Ve videu se můžete podívat na příběhovou ukázku. Ta se zaměřuje na hrůzy, které sužují magický svět Nostria. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnosti 1C Entertainment a Koch Media dnes oznámily, že King´s Bounty 2 vyjde s českými titulky. Datum vydání je stanoven na 24. 8. 2021 pro PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

King´s Bounty 2 je nástupce povedeného tahového RPG titulu. Ve videu nahoře se můžete podívat na příběhovou ukázku. Ta se zaměřuje na hrůzy, které sužují magický svět Nostria.

Temnota sestupuje do magického světa Nostria. Spiknutí, sabotáže a nekromancie zastiňuje zemi. Kraje požadují nezávislost, bandité obcházejí silnice a pověsti o drtivé síle Blight se nesou šepotem ve tmě. Starý král Claudius byl otráven a nemůže vést království, a tak jeho syn, princ Adrian, musí nyní spojit bojující země, zatímco jeho moc a víra podléhá útoku. Možná je tu ale spasitel - poslední naděje království - braňte se a nastolte konečně mír a pořádek v Nostrii

„Velkým úkolem pro tým bylo vytvořit pohlcující příběh a zážitek, který je formován a poháněn jeho bohatými postavami a jedinečným prostředím,“ řekl Denis Maltzev, Lead Producer v 1C Entertainment. „King´s Bounty 2 nabízí jedinečnou a zajímavou kombinaci RPG prvků, tahové strategie a fantasy prvků, které dohromady skutečně vynikají. Těšíme se až budeme sdílet tento krásný svět a jeho dobrodružství s hráči.“

King´s Bounty 2 umožňuje hráčům vybrat si jednoho ze tří hrdinů - každý má svou vlastní osobnost s jedinečnou sadou dovedností - a vydat se do fantasy světa Nostria. Je toho hodně, co prozkoumat - od náboru, rozvoje a velení vaší osobní armády až po odvážný vstup do nelineárního světa plného zrady, obětí a přežití. S velkými rušnými městy, malými vesničkami, zmrzlými pustinami na severu, širokými pastvinami nebo tísnivými mokřady, King´s Bounty II nabízí největší otevřený svět, jaký kdy 1C Entertainment vytvořil.

]]>
2021-04-22T18:22:14+02:00 2021-04-22T18:22:13+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/oficialne-novy-battlefield-je-navratem-totalni-valky-fjdymt Oficiálně: Nový Battlefield je návratem totální války - INDIAN EA DICE promluvilo o chystaném Battlefieldu, který má mít vše, co vývojáři mají rádi a všechno to posouvá na další úroveň. Slibován je epický rozsah. Vedle něj vzniká ještě mobilní hra. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po řadě spekulací přichází Electronic Arts s prvními detailnějšími informacemi o novém Battlefieldu, který vyjde koncem letošního roku na počítače a konzole. Společnost dříve mluvila o PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S, ale neoficiálně byly zmiňovány i verze pro PS4 a Xbox One. Ty zatím potvrzeny nebyly, ale ani vyvráceny.

Tvůrci o letošním Battlefieldu mluví jako o nové generaci. Na hře pracuje vůbec největší vývojový tým. Původní tým z EA DICE doplňují lidé z Criterionu a DICE LA, aby společně uskutečnili vizi hry, zatímco tým v Göteborgu posunuje technologii ve hře na novou úroveň.

„Právě teď se soustředíme na každodenní testování: zdokonalování, vyvažování a zajištění toho, abychom vytvořili co nejlepší Battlefield. Můžu vám říct, že jde o odvážný krok. Má vše, co na Battlefieldu máme rádi – a všechno to posouvá na další úroveň. Epický rozsah. Totální válčení. Šílené a nečekané okamžiky. Destrukce měnící prostředí. Masivní bitvy nabité více hráči a šílenstvím než kdy předtím. To vše rozpohybuje výkon konzolí a počítačů nové generace,“ píše ve zprávě Oskar Gabrielson, generální manažer DICE.

Nový Battlefield má být brzy představen.

To ale není vše. V roce 2022 přijde Battlefield na chytré telefony a tablety. Po letech prototypování na něm pracuje studio Industrial Toys ve spolupráci s DICE. Také má přinést totální válku.

„Je nutné chápat, že jde o samostatnou hru. Je naprosto jiná než hra, kterou tvoříme pro konzole a PC, a je určená speciálně pro mobilní platformu. Společnost iToys ji vytváří úplně od základu. Battlefield na mobilech se tak stane skutečností a vy se můžete těšit na plnohodnotnou hru, ve které budou hrát podstatnou roli dovednosti. Tato mobilní hra nyní přechází do fáze testování, aby mohla být vydána už příští rok. Můžete tedy očekávat další podrobnosti.“

„Nemůžu se dočkat, až vám ty dva nové Battlefieldy ukážeme! Zatím ale zůstaňte zdraví a hrajte Battlefield!,“ dodal Gabrielson s tím, že naslouchají podnětům komunity.

- Nový Battlefield mají obohatit přírodní katastrofy, které výrazně upraví mapu a mohou dokonce zničit budovy - tornádo, povodeň, sopečná erupce a zemětřesení.

- Revoluční kampaň zasazena do moderní doby. Přesunout se máme o 10 let do budoucnosti a být součástí konfliktu dvou supervelmocí: Spojených států amerických a Ruska. Během hry budeme využívat vojenské vybavení, s kterým v současné době armáda teprve experimentuje. Jedná se například o vojenské roboty, drony a tryskové batohy. Krom toho dojde na klasické zbraně a obvyklé tanky a vrtulníky.

- Hrát máme za tým specialistů, kterému budeme velet a vybírat si, za kterou supervelmoc budeme bojovat. Henderson dokonce mluví o možnosti manévrovat mezi USA a Ruskem a plnit rozkazy pro obě strany. To má hra nechat na vás a vy si máte pamatovat, že váš tým specialistů má být pro ně cenným přínosem. 

- Příběhová kampaň má podporovat kooperaci, abyste si mohli zahrát s kamarádem. Jiní insideři mluvili o Kazachstánu jako hlavním bojišti příběhové kampaně.

]]>
2021-04-22T15:50:31+02:00 2021-04-22T15:50:30+02:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/sony-chce-pro-playstation-5-vice-exkluzivit-6rt5mm Sony chce pro PlayStation 5 více exkluzivit a nevylučuje akvizice - INDIAN Předchozí generace ukázala, že na kvalitních exkluzivních hrách záleží. PS4 se díky těmto titulům stala hodnotnou konzolí a ukázala konkurenci záda. Šéf Sony nevylučuje v budoucnu nákup studií. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Předchozí generace ukázala, že na kvalitních exkluzivních hrách záleží. PlayStation 4 se díky titulům jako God of War, Marvel's Spider-Man, Uncharted 4: A Thief's End, The Last of Us Part 2 a Ghost of Tsushima stala hodnotnou konzolí a ukázala konkurenci záda. Jak se zdá, stejně chce Sony postupovat u nové generace.

Jim Ryan, šéf Sony Interactive Entertainment, zdůrazňuje, že se zaměřují na exkluzivity a chtějí, aby PlayStation 5 nabídl více těchto her než předchozí generace.

„Potichu, ale pravidelně investujeme do vysoce kvalitních her pro PlayStation. Zajistíme, aby PS5 měla více exkluzivních titulů než kterákoli jiná naše generace předtím,“ uvedl Ryan v rozhovoru pro japonský server Nikkei.

„Několikrát jsme se zapojili do fúzí a akvizic v minulosti, jako například Insomniac Games. Tyhle možnosti v budoucnu nevylučujeme,“ dodal.

Jak víme z dřívějška, Sony se snaží o organický a systematický růst svých vývojářských týmů.

Už příští týden, 30. 4., vyjde střílečka Returnal a v červnu/júni bude následovat Ratchet & Clank: Rift Apart. Obě hry jsou vytvořeny exkluzivně pro PlayStation 5 a měly by využít výkonný hardware. U Returnal se mluví o možnosti zahrát si v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu s ray-tracing efekty, zatímco Ratchet & Clank: Rift Apart je postaven kolem rychlého SSD disku. Ten umožní rychlé cestování dimenzemi bez otravných a zdlouhavých obrazovek s načítáním hry.

Do konce letošního roku se očekává Horizon Forbidden West, pokračování povedené akční adventury Horizon Zero Dawn s dobrodružstvím nebojácné Aloy ve světě ovládaném mechanizovanými dinosaury, ovšem tento titul bude k dispozici také na PlayStation 4.

Otázkou zůstává nové God of War. Přezdívá se mu Ragnarok, Sony ho dříve slíbila na letošek, ale vše nasvědčuje spíše odkladu a vydání v příštím roce. Na ten už dříve bylo potvrzeno Gran Turismo 7.

Tak uvidíme, s jakými hrami se nás bude snažit Sony překvapit a nalákat hráče na svou konzoli. Jisté náznaky tu ale jsou. Vypadá to, že japonská společnost hodlá více spolupracovat s ostatními vývojáři a vydavateli a kupovat časovou, konzolovou nebo kompletní exkluzivitu pro PlayStation - důkazem jsou tituly Deathloop a Ghostwire: Tokyo od Bethesdy nebo Forspoken od Square Enix.

V rozhovoru Jim Ryan zmínil také cloudovou herní strategii, která bude pro PlayStation v budoucnu důležitá. Na té Sony spolupracuje s Microsoftem, ale o podrobnostech zatím mluvit nechce.

Při čekání na nové hry se můžete podívat na čerstvou reklamu. Ta vyzdvihuje nejdůležitější hardwarové možnosti PS5. Mezi nimi je podpora rozlišení 4K, až 120 snímků za sekundu, ray-tracing, HDR, zpětná kompatibilita s více než 4000 hrami z PS4, 3D zvuk, ultrarychlý SSD a nemůže chybět ani bezdrátový ovladač DualSense s haptickou odezvou a adaptivními spouštěmi.

Konzole PlayStation 5 byla na trh uvedena v listopadu/novembri loňského roku a má přeložené menu do češtiny. Od roku 2018 nám společnost pravidelně servíruje českou lokalizaci ve formě titulků u všech hlavních titulů pro PlayStation.

]]>
2021-04-22T14:58:24+02:00 2021-04-22T14:56:56+02:00 8
https://indian-tv.cz/porad/vkapse/netflix-na-mobilu-zdarma-je-to-virus-nboxdt Netflix na mobilu zdarma? Je to virus! - INDIAN Jestli existuje styl, který na mobilech vždy oceníme, jsou to jednozačně pixel-artové hry. Krom nich hodíme očko třeba na aplikaci, která slibuje Netflix zdarma, ale místo toho vám mobil zaviruje! Ondřej Rys https://indian-tv.cz/r/orys120

Jestli existuje styl, který na mobilech vždy oceníme, jsou to jednozačně pixel-artové hry. Dneska se na jednu pořádnou podíváme. A taky na aplikaci, která slibuje Netflix zdarma, ale místo toho vám mobil zaviruje!

]]>
2021-04-22T14:41:43+02:00 2021-04-22T14:41:43+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/valve-vylepsilo-steam-o-nove-zpusoby-v-prochazeni-obsahu-b5ctz9 Valve vylepšilo Steam o nové způsoby v procházení obsahu - INDIAN Základní seznam žánrů nestačil držet krok s velikostí katalogu her. Řešením podle Valve jsou kategorie, abyste našli přesně to, co hledá. Co dalšího přináší za nevylepšení? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Po čtyřech měsících testování byl Steam vylepšen o nové způsoby v procházení desítek tisíc her. Společnost Valve těmito novinkami reaguje na neustále se rozšiřující katalog her, kterému přestalo stačit rozdělení podle žánrů.

Aby Steam vyhověl potřebám hráčů všech typů, přepracovali tvůrci systém pro vyhledávání a kategorizaci titulů v katalogu. Nová struktura obsahuje 48 kategorií žánrů, 9 tematických kategorií a 7 kategorií souvisejících s herními režimy, respektive s podporovaným počtem hráčů. Výsledkem je 63 nových kategorií odvozených od společenských trendů sdílených mezi katalogem her a zvyky ve vyhledávání.

První novou položkou v menu Steamu je Nové a zajímavé. „Jak jsme zjistili, velké množství uživatelů bere žebříčky v obchodu jako náhledy toho, co zrovna letí ve službě Steam. Proto jsme tyto žebříčky shrnuli do jedné velké nabídky Nové a zajímavé, která zároveň poskytuje snadný přístup k momentálně zlevněným, nedávno aktualizovaným a populárním nadcházejícím titulům,“ popisuje novinku Valve.

Nabídka kategorií je specifická svými „vstupní body“ vytvořenými na základě tří hlavních filtrů, které uživatele vedou při procházení obchodu – žánr, téma a podporovaný počet hráčů – přičemž každý z těchto filtrů zeširoka odpovídá na jinou otázku. Tyto motivace lze následně setřídit a vyjádřit prostřednictvím značek a metadat, kdy kategorie seskupené pod vstupními body Žánry a Témata definují značky, zatímco kategorie seskupené pod bodem Počet hráčů definují doplňující metadata poskytovaná vývojáři.

„K těmto vstupním bodům jsme se dostali kombinací formálního výzkumu, intuice a odezvy z laboratoří, nicméně vzor jejich používání byl ve službě Steam patrný už dříve, a to u kurátorů. Mnoho z nich totiž pro své sledující uživatele vytváří seznamy her určitých typů, které až na výjimky spadají do třech zmíněných vstupních bodů. Viz seznamy jako S budováním města založené na hratelnosti a žánru, Hry se psy založené na tématu nebo Hry pro páry založené na podporovaném počtu hráčů.“

„Když navíc na kteroukoli kategorii kliknete, budete přeneseni do speciálního centra, které slouží jako její úvodní stránka. Je libo nové a populární karetní a deskové hry? Nejprodávanější dobrodružná RPG pro jednoho hráče? Nejhranější sci-fi a cyberpunkové hry s bohatým příběhem? Nebo cokoli jiného? Necháme na vás!“

Každé z těchto center má vlastní URL adresu, takže si ho můžete uložit nebo sdílet s přáteli a společně prohlížet „kolotoč“ vybraných, nejprodávanějších a zlevněných her nebo nakouknout do pěti specifických záložek: Nové a populární, Nejprodávanější, Co se hraje, Nejlépe hodnocené a Nadcházející.

Dnešní změna přesunuje některé dříve separátní nabídky (např. Software, Soundtracky a VR hardware) do všeobjímající nabídky Kategorie, která kromě zmíněného nabízí také část Speciální sekce zahrnující právě „speciální“ vstupní body.

]]>
2021-04-22T13:19:46+02:00 2021-04-22T13:19:45+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/oznamen-farming-simulator-22-vq5cwq Oznámen Farming Simulator 22. Nový díl zemědělského simulátoru bude větší a lepší - INDIAN Nové plodiny, nové mapy, nové stroje a nové značky jsou jen začátek toho, co hráči mohou očekávat. Žhavou novinkou je proměnlivé roční období. Mapy pokryje sníh. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Mezinárodní švýcarská společnost GIANTS Software oznámila nový díl populární série Farming Simulator, ke které si postupem času našly cestu miliony hráčů po celém světě. Po třech letech se Farming Simulator vrací, aby byl větší a lepší než předešlé díly.

Nové plodiny, nové mapy, nové stroje a nové značky jsou jen začátek toho, co hráči mohou očekávat. Žhavou novinkou je proměnlivé roční období, které bude klást důraz na různé druhy zemědělských prací v průběhu celého roku na vylepšené alpské mapě Erlengrat z Farming Simulatoru 19 a dvou nových mapách. Jak se sami můžete přesvědčit z krátkého teaseru, tak mapy nově pokryje sníh. Ten už dříve do předešlých dílů přidala šikovná komunita formou modifikace.

„S novými funkcemi a vylepšenými umožní Farming Simulator 22 každému začínajícímu farmáři kreativně budovat svou farmu bez ohledu na věk nebo profesi ve skutečném životě. Buď samostatně, nebo v kooperativním multiplayeru až pro 8 hráčů na konzolích a až 16 hráčů na PC, Mac a Google Stadia,“ dočteme se v tiskové zprávě.

Vývojáři, kteří mají kanceláře také v Brně, připravují více než 400 strojů a nástrojů od více než stovky autentických zemědělských značek různých kategoriích. Na hráče má čekat vylepšená a realistická simulace. Pro nové hráče má být snazší ponořit se do zemědělství, chovu zvířat a lesnictví. Dá se tedy očekávat podrobnější tutoriál.

Farming Simulator 22 je postaven na technologii GIANTS Engine 9 s mnoha technickými vylepšenými. Tisková zpráva slibuje realističtější umělou inteligenci a bohatší herní světy. Díky těmto světům mají být hráči hloubě vtaženi do virtuálního zemědělského životního stylu: Například zvuky motorů traktorů budou realističtější, uslyšíte i zvuky převodovky a další dozvuky z motoru.

V neposlední řadě je slibován lepší výkon na všech platformách. O něj se postará podpora DirectX 12 pro Windows, streamování textur, více vláknová optimalizace, okluze a anti-aliasing. Díky tomu všemu má jít o mezník v historii série i společnosti GIANTS Software, která si Farming Simulator 22 sama vydá. Nemluvě o komplexnějších modifikacích, které budou moci hráči vytvářet a sdílet.

Farming Simulator 22 vyjde v průběhu letošního podzimu na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, Mac a Stadia.

Vypadá to, že rok navíc se vyplácí. Nový Farming Simulator měl původně vyjít v minulém roce. Vývojáři si ale vzali čas navíc, aby mohli sérii posunout a využít novou generaci konzolí. Roční období je velmi dobrá zpráva, stejně tak lepší umělá inteligence a posun v simulaci. Fanoušci už dlouho volají po lepší AI, která by dokázala například odvést vlek s obilím z pole do sýpky. Tak uvidíme, zda je GIANTS Software vyslyší.

]]>
2021-04-22T11:18:00+02:00 2021-04-22T11:02:50+02:00 25
https://indian-tv.cz/clanek/nove-podrobnosti-o-resident-evil-4-vr-fmh6hb Nové podrobnosti o Resident Evil 4 VR - INDIAN Téměř měsíc staré krátké gameplay záběry z Resident Evil 4 VR doplnila krátká prezentace hry během Oculus Gaming Showcase. Potvrzeno bylo, že nová verze klasického akčního hororu není port. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Téměř měsíc staré krátké gameplay záběry z Resident Evil 4 VR doplnila krátká prezentace hry během Oculus Gaming Showcase. Potvrzeno bylo, že nová verze klasického akčního hororu (původní verze vyšla v roce 2005) není port. Vývojáři ze studia Armature připravili ovládací prvky typické pro virtuální realitu. Hráči mohou například uchopit různé předměty, otevírat šuplíky i držet různé jednoruční zbraně dvěma rukama.

Resident Evil 4 VR se bude hrát z vlastního pohledu. Změnu kamery doplňují trojrozměrné prostorové zvuky, abyste věděli, ze které strany se nepřátelé blíží. Bonusem jsou vylepšené textury.

Resident Evil 4 VR vyjde v letošním roce exkluzivně na Oculus Quest 2. Do té doby si budete moci zahrát Resident Evil Village, jenž dorazí 7. 5. na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2021-04-22T10:16:59+02:00 2021-04-22T10:16:42+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/god-of-war-slavi-treti-narozeniny-eiigsa God of War slaví třetí narozeniny. Jaká je budoucnost studia Sony Santa Monica? - INDIAN Hra vdechla oblíbené PlayStation sérii nový život a za tři dny se prodalo 3,1 milionu kopií. Vývojáři kromě pokračování God of War pracují na nové značce, která bude... Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Předevčírem, 20. dubna/apríla, to byly tři roky od vydání God of War. Hra vdechla oblíbené PlayStation sérii nový život a za tři dny se prodalo 3,1 milionu kopií. Rekord později překonal Marvel's Spider-Man od Insomniac Games.

Třetí výročí se rozhodly připomenout na sociálních sítích účty Sony a PlayStationu. Někteří připomínají, že se dobrodružství bouřliváka Krata stalo nejlépe hodnocenou exkluzivitou pro PS4. Na agregátoru recenzí, serveru Metacritic, má titul hodnocení 94 procent, zatímco The Last of Us Part 2 má 93. Remaster prvního The Last of Us má Metascore 95, jde ale o předělávku hry z PlayStationu 3.

Co se prodejů týče, God of War za rok dosáhlo na 10 milionů kusů a odhadem mělo na konci loňského roku prodáno 20 milionů. Není divu, že studio Sony Santa Monica v současné době připravuje pokračování, kterému se přezdívá Ragnarok.

Vedle Ragnaroku pracují tvůrci ještě na jednom projektu. Pravděpodobně jde o novou značku. Pracovní inzeráty na webových stránkách naznačují, že tato neohlášená hra bude zasazena do fantasy prostředí. Senior Character Concept Artist by měl být schopen vytvořit realistické věrohodné postavy, stvoření a rekvizity založené na fantasy.

Plány se během vývoje často mění, ale jedna věc, která se mění jen velmi zřídka, tak je zasazení hry. Na oficiální oznámení si ale ještě počkáme. Vypadá to, že projekt je v rané fázi. V současné době ani nevíme, kdy vyjde God of War Ragnarok. Očekává se v letošním roce, ale klidně může dorazit až v roce 2022.

]]>
2021-04-22T09:21:55+02:00 2021-04-22T09:40:00+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/sony-vylepsila-share-factory-studio-pro-playstation-5-un900d Sony vylepšila Share Factory Studio pro PlayStation 5 - INDIAN Uživatelé Share Factory Studia mají důvod k radosti. Sony vylepšila editor pro střih videí v konzoli PlayStation 5. Po aktualizaci můžete využívat více způsobů při editaci a zazářit se svými záběry. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Uživatelé Share Factory Studia mají důvod k radosti. Sony vylepšila editor pro střih videí v konzoli PlayStation 5. Po aktualizaci můžete využívat více způsobů při editaci a zazářit se svými gameplay záběry.

Sony poslouchá zpětnou vazbu a zvýšila počet povolených klipů na projekt a počet přechodů mezi nimi. Současně lze editovat 100 klipů namísto dosavadních 50 a počet přechodů se zvýšil ze 49 na 99. Hudební stopy se zvýšily z 12 na 24.

Vůbec poprvé můžete ve Share Factory Studiu používat HDR screenshoty. S tím se váže indikátor pro stopy, abyste věděli, který klip je v HD, 4K nebo HDR. Videa lze nyní vytvářet v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu a s povoleným HDR.

Video nahoře ukazuje novinky, včetně vylepšeného vzhledu.

]]>
2021-04-22T09:13:10+02:00 2021-04-22T09:13:08+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/cyberpunk-2077-se-vratil-mezi-nejprodavanejsi-hry-37x7ty Cyberpunk 2077 se vrátil mezi nejprodávanější hry, hráči chtějí Days Gone 2 - INDIAN Na Steamu jsou účty, které mají v knihovně 25 tisíc her. Tvůrci A Plague Tale: Innocence chystají něco nového. Rozsáhlé změny v DayZ. Returnal má zvládat 4K při 60 snímcích za sekundu s ray-tracingem. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Na Steamu jsou účty, které mají v knihovně 25 tisíc her. Tvůrci A Plague Tale: Innocence chystají něco nového. Rozsáhlé změny v DayZ. Returnal má zvládat 4K při 60 snímcích za sekundu s ray-tracingem.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Cyberpunk 2077 se vrátil mezi nejprodávanější hry ve Velké Británii. Akční RPG od CD Projektu RED se za minulý týden umístilo na desátém místě. Přitom ze žebříčku Cyberpunk 2077 praktiky zmizel po vydání loni v prosinci. Jak se zdá, aktualizace pomáhají a hráči mají větší chuť se pustit do dobrodružství v Night City. Na prvním místě je FIFA 21. Následuje Animal Crossing New Horizons, Mario Kart 8 Deluxe, Minecraft pro Switch, GTA 5, Monster Hunter Rise, Assassin's Creed Valhalla, Cyberpunk 2077 a Call of Duty Black Ops Cold War.

- Tvůrci povedené akční adventury A Plague Tale: Innocence z Asobo Studio, kteří vytvořili také Microsoft Flight Simulator, shánějí zkušené animátory pro svůj další projekt. Víme, že Asobo Studio a Focus Home Interactive pracují na nové hře, ale nevíme, zda tento projekt může být pokračování A Plague Tale: Innocence. Od nových animátorů jsou požadovány zkušenosti s vývojem AA nebo AAA titulů a vynikající znalosti anatomie. Z dalších detailů se zdá, že hra bude klást důraz na příběh a animace postav.

- Petici za druhý díl Days Gone podepsalo více než 60 tisíc fanoušků. Autoři petice požadují 75 tisíc podpisů, aby ukázali Sony, že o Days Gone 2 je zájem. Iniciativu hráčů ocenil Jeff Ross, tvůrčí ředitel původního Days Gone.

- Na Steamu existují účty, které mají v knihovně více než 25 tisíc her. Tuto zajímavost odhalil patch z 19. 4., který opravuje potenciální fatální chybu pro uživatele s přibližně 25 000 a více hrami. Podle analytické služby Steamladder se tři uživatelé mohou pochlubit těmito čísly: dwight schrute z USA, Sonix z Číny a gt4 z Ruska. Brzy může metu překročit Stuntman PixelJudge.com (aktuálně 24 371 her). Žebříček SteamDB se mírně liší. V současné době Steam nabízí 51 189 her. To znamená, že držitelé rekordu vlastní více než polovinu titulů nabízených na Steamu.

- Městská survival strategie Frostpunk oslavuje třetí narozeniny. Hra dosáhla třech milionů prodaných kopií. V rámci oslav dochází k vydání rozšířeného soundtracku, který je zdarma k dispozici všem majitelům Season Passu na Steamu a brzy bude přidán do streamovacích služeb. Současně dochází ke slevě u hry i dodatečných balíčků a plánuje se vydání soundtracku na vinylu.

- Google Stadia byla rozšířena o předplatné Ubisoft+. Bez nutnosti mít Stadia Pro účet si mohou fanoušci vychutnat plné verze her od Ubisoftu, mimo jiné Assassin's Creed Valhalla, Odyssey, Origins, Syndicate a Unity, Far Cry 5 a Far Cry New Dawn, Immortals: Fenyx Rising, Monopoly Plus, The Crew 2, The Division 2, Ghost Recon Breakpoint a Wildlands, Trials Rising nebo všechny tři díly Watch Dogs.

- Digital Foundry porovnávají PlayStation verze demoverze Resident Evil Village. Mimo jiné se zjistilo, že PlayStation 5 načte hru za pouhé dvě sekundy. Na PS4 Pro a PS4 načtení trvá 30 sekund. Bez ray-tracingu ve 4K si hra na PS5 drží 60 snímků za sekundu, zatímco s ray-tracingem má běžet na 45 snímků, ale často běží kolem 60 snímků.

- Nová aktualizace DayZ přináší rozsáhlé změny v boji proti hráčům i infikovaným. Vyniknout má herní styl každého hráče a jeho strategie. Patch 1.12 zahrnuje změny střelných zbraní, střeliva a ochranných pomůcek. Navíc přidává nové zbraně a předměty. Infikovaní mají nyní reagovat o něco pomaleji na zvuky, což má umožnit se snáze vyhnout boji ve stealthu. Infikovaní vás rovněž přestanou pronásledovat, když se jim ztratíte z dohledu, a nebudou útočit na hráče v bezvědomí.

- Podpora ray-tracingu pro Chivalry 2 bude později. Mezitím bude mít hra podporu ovladače DualSense u PlayStation 5 verze a společně s Xbox Series X/S verzí nabídne tři vizuální režimy. Ray-tracing bude při 30 snímcích za sekundu. Zvolit si ale budete moci snímky a dostat se až na 60 FPS s deaktivací ray-tracingu. K dispozici bude i režim pro odemčenou snímkovou frekvenci.

- Mobilní motokárové závody Mario Kart Tour za 18 měsíců vydělaly 200 milionů amerických dolarů a zaznamenaly 200 milionů stažení, vyplývá z dat společnosti Sensor Tower. Počet stažení se meziročně zpomalil, ale výdělky zůstaly stabilní. Hra byla spuštěna v září/septembri 2019 a na konci téhož roku byla nejrychleji stahovanou hrou Nintenda na chytrých telefonech.

- PlayStation 5 exkluzivita Returnal má zvládat rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu se zapnutými ray-tracing efekty. Alespoň to takto bylo uvedeno ve videu od portugalské Sony. Od té doby je ale video soukromé. Nevíme, zda půjde o nativní nebo dynamické 4K.

]]>
2021-04-22T00:29:17+02:00 2021-04-22T05:30:00+02:00 26
https://indian-tv.cz/porad/indian/fomo-jak-nas-vyvojari-her-ovladaji-8hta23 FOMO: Jak nás vývojáři her ovládají - INDIAN Fear Of Missing Out. Strach z toho, že o něco přijdeme. To, co je zcela normální fenomén našich životů, je však čím dál více zneužíváno. A herní vývojáři toho možná zneužívají více, než by bylo nutné. Filip Kraucher https://indian-tv.cz/r/Fiola

F.O.M.O je zkratka pro Fear Of Missing Out. Strach z toho, že o něco přijdeme. To, co je zcela normální fenomén našich životů je však čím dál více zneužíváno. Dnes se podíváme na to, jaké techniky vývojáři známých her používají, aby nás donutili dělat něco, co vůbec nechceme. A co víc, dost možná toho zneužívají více, než by bylo nutné.

A pokud hledáte odkaz, tady je:

]]>
2021-04-22T00:25:57+02:00 2021-04-22T00:20:41+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/mapa-v-call-of-duty-warzone-znicena-atomovym-vybuchem-hhpmg Mapa Verdánska v Call of Duty: Warzone zničena atomovým výbuchem - INDIAN Z Call of Duty: Warzone se stává battle royale hit, má 100 milionů registrovaných hráčů. Série Call of Duty mezitím prodala 400 milionů kusů her. Není divu, že vychází nový díl každý rok. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Mapa Verdánska byla zničena atomovým výbuchem a Call of Duty: Warzone se připravuje na start třetí sezóny. Populární battle royale akce zve hráče zpět do akce, ale tentokrát na mapě v tematice osmdesátých let.

Časově omezená událost Destruction of Verdansk Part One se nepovedla podle představ. Trvala několik hodin a provázely ji dlouhé čekací fronty na připojení do hry i nedostupné servery. Hráči si odnášejí rozporuplné pocity. Přesto jsou ale rádi, že mohli na vlastní oči vidět zničení mapy, na které strávili nespočet hodin.

Většina se shodne, že bylo nemožné vyhrát a čelit invazi zombíků. Hráči se po infikování proměnili na zombíky, ale čekal je úplně stejný konec jako přeživší. Lidstvo prohrálo a jediným východiskem byly atomovky. Na vše se můžete podívat ve videu nahoře nebo tady v tweetu:

Co dál? Dnes 22. 4. v devět hodin našeho času začne druhá část zničení Verdánska, zatímco třetí sezóna v Call of Duty: Warzone a Call of Duty: Black Ops Cold War startuje v šest ráno.

Podle spekulací má nová mapa podporovat až 250 hráčů. Mezitím Activision oslavuje 100 milionů registrovaných hráčů do Warzone (bezplatná hra byla spuštěna 10. 3. 2020) a 400 milionů prodaných kusů her Call of Duty od října/októbra 2003. Není divu, že každý rok vychází nový díl.

]]>
2021-04-22T00:13:17+02:00 2021-04-22T00:13:16+02:00 6
https://indian-tv.cz/clanek/necromunda-hired-gun-vyzyva-ke-vstupu-y3coum Necromunda: Hired Gun vyzývá ke vstupu do nechvalně proslulého úlového města - INDIAN Dvouminutový trailer na novou first-person střílečku Necromunda: Hired Gun vyzývá hráče ke vstupu do nechvalně proslulého úlového města z Warhammeru 40,000 a k boji v jeho nejtemnějších koutech. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dvouminutový trailer na novou first-person střílečku Necromunda: Hired Gun vyzývá hráče ke vstupu do nechvalně proslulého úlového města z Warhammeru 40,000 a k boji v jeho nejtemnějších koutech.

„Pohybujte se v oceánu zločinu a korupce a vyvažte krvavý ekosystém Necromundy jako nelítostný nájemný zabiják. Odměna je slušná, pes věrný a zbraň spolehlivá – ale dokážete ten lov přežít?“ ptají se tvůrci ze studia StreumOn.

„Za správnou cenu likvidujte nejznámější gangstery a mutanty. Vaše zbrojnice nabízí velký arzenál. Vaše tělo je vylepšené o tucet nastavitelných augmentací, takže můžete běhat po zdech a skákat přes propasti. Váš kyber-mastif dokáže vyčenichat a zabít nepřátele za vás, zatímco vaše kotva vám umožní rychlý a mrštný pohyb po širokém okolí,“ dodávají.

Necromunda: Hired Gun vyjde 1. 6. letošního roku na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One a PC. Fyzické verze budou vydány 30. 6. 2021 společností Focus Home Interactive, u nás se o distribuci stará Comgad/Playman.

]]>
2021-04-21T20:04:49+02:00 2021-04-21T20:04:48+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/zda-se-ze-predplatne-ps-plus-nabidne-filmy-tmrv16 Zdá se, že předplatné PS Plus nabídne kromě her i filmy - INDIAN Video Pass v rámci předplatného PlayStation Plus byl oficiálně spuštěn. Dostupný je ale pouze pro polské hráče. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Aktualizace: Po včerejším úniku došlo k oficiálnímu rozšíření PlayStation Plus o Video Pass. Videotéka, která nabízí 15 filmů a 6 seriálů od Sony, je ovšem určena pouze pro polské hráče.

České zastoupení společnosti Sony na dotaz webu Indian-tv.cz uvedlo, že se v současné době PS Plus Video Pass neplánuje spustit v České republice a na Slovensku. V budoucnu ale rozšíření o tento bonus vyloučeno není.

Pro polské hráče je PS Plus Video Pass dostupný do 22. 4. 2022 na konzolích PlayStation 4 a PlayStation 5. V nabídce jsou mimo jiné filmy Venom, Bloodshot a Zombieland Double Tap.

Díky úniku informací, ke kterému došlo na polské stránce PlayStationu, to vypadá, že předplatitelé služby PS Plus budou měsíčně, kromě nových her, dostávat také filmy.

Na polské stránce PlayStation se na nějakou dobu objevilo logo pro službu PlayStation Plus Video Pass, která by měla být dostupná od 22. 4. 2021 do 22. 4. 2022. Trošku matoucí je ale to, že služba by měla být dostupná pro uživatele PS Plus v Polsku. Je tedy otázkou, zda se bude jednat o službu, která bude spuštěna globálně či pouze ve vybraných zemích.

Po tomto oznámení dává mnohem větší smysl to, že Sony od 31. srpna/augusta tohoto roku přestane v PlayStation Storu nabízet filmy k zakoupení či zapůjčení. Navíc by to mohlo také hrát jistou roli ve vytváření něčeho, co by mohlo konkurovat Xbox Game Passu od Microsoftu.

Nebude to poprvé, co Sony přišla s něčím novým do svého předplatného PS Plus; při vydání PlayStationu 5 byla spuštěna PS Plus Collection, která vám na nové konzoli nabízí 2O Ikonických her předešlé generace. K tomu všemu se nedávno dostaly na povrch informace ohledně toho, že Sony chystá jistou službu, která by měla oponovat té od Microsoftu.

Přidat filmy je pro Sony celkem logický krok, jelikož tato společnost se kromě herního průmyslu věnuje také tomu filmovému. Jednou částí Sony tvoří Sony Pictures Entertainment, které stojí například za filmy, kterých si můžeme všimnout na obrázku z polské stránky, tedy Venom, Zombieland: Rána jistoty a Bloodshot. A v posledních letech se Sony hodně začala zajímat o převedením svých herních titulů na stříbrné plátno, což dalo v roce 2019 vzniknout PlayStation Productions.

K tomu všemu je v tuhle chvíli v produkci hned několik filmových či seriálových adaptací na motivy slavných PlayStation titulů. Máme tady například Uncharted s Tomem Hollandem, což je první film z dílny PlayStation Productions, The Last of Us seriál, na kterém tato společnost pracuje s HBO, či film na motivy Ghost of Tsushima, do jehož režisérského křesla usedne Chad Stahelski (John Wick).

Nesmíme ale zapomínat, že nedávno Netflix se Sony uzavřel lukrativní smlouvu na exkluzivitu pro její filmy po dobu 18 měsíců.

Uvidíme, co se z této informace nakonec vyklube. Nemuseli bychom ale čekat nijak dlouho, jelikož služba PS Plus Video Pass by měla být spuštěna již zítra, tak je dost pravděpodobně, že se k tomu Sony vyjádří v průběhu zítřka.

]]>
2021-04-22T18:12:53+02:00 2021-04-21T18:37:37+02:00 7
https://indian-tv.cz/clanek/na-konzolich-xbox-uz-neni-nutne-predplatne-u-free-to-play-her-utuc3p Na konzolích Xbox už není nutné předplatné pro hraní bezplatných online her - INDIAN Hráči na konzolích Xbox už nepotřebují předplatné Xbox Live Gold, aby si mohli zahrát multiplayer u bezplatných titulů, včetně Call of Duty Warzone, Fortnite a českého Vigoru. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Konečně je to tady. Hráči na konzolích Xbox už nepotřebují předplatné Xbox Live Gold, aby si mohli zahrát multiplayer u bezplatných titulů, včetně Call of Duty Warzone, Fortnite a českého Vigoru.

V současné době mluvíme o 70 free-to-play titulech. Mezi nimi je také Apex Legends, Armored Warfare, Destiny 2, Enlisted, demo Outriders, Phantom Dust, Realm Royale, Roblox, Rocket League, Rogue Company, Skyforge, Smite, Star Trek Online, War Thunder, Warface, Warframe nebo World of Tanks.

„V rámci zpětné vazby je tato změna platná od dnešního dne. Všichni hráči Xboxu mají přístup k online multiplayeru zdarma u více než 50 free-to-play titulů podporující multiplayer,“ píše americká společnost v tiskové zprávě s tím, že hraní zdarma je teď skutečně zdarma.

 • 3on3 FreeStyle
 • Aegis Wing
 • APB Reloaded
 • Apex Legends
 • Armored Warfare
 • Battle Ages
 • Battle Islands
 • Battle Islands: Commanders
 • Bless Unleashed
 • Brawlhalla
 • Call of Duty: Warzone
 • Crackdown
 • Crackdown 2
 • Crimson Alliance
 • Crossout
 • CRSED: F.O.A.D.
 • Darwin Project
 • Dauntless
 • DC Universe Online
 • Dead or Alive 5 Last Round: Core Fighters
 • Dead or Alive 6: Core Fighters
 • Defiance 2050
 • Destiny 2
 • Doritos Crash Course
 • Dungeon Defenders II
 • Enlisted
 • Eternal Card Game
 • Family Game Night
 • Fishing Planet
 • Fortnite
 • Galaxy Control: Arena
 • Gems of War
 • Happy Wars
 • Harm’s Way
 • Hawken
 • Hyper Scape
 • Killer Instinct
 • Korgan
 • Minion Masters
 • Neverwinter
 • Outriders (Demo)
 • Paladins
 • Path of Exile
 • Phantasy Star Online 2
 • Phantom Dust
 • Pinball FX2
 • Prominence Poker
 • Realm Royale
 • Rec Room
 • Resident Evil Revelations 2
 • ROBLOX
 • Rocket League
 • Rogue Company
 • Skyforge
 • SMITE
 • Spacelords
 • Spellbreak
 • Star Trek Online
 • Techwars Global Conflict
 • TERA
 • The Four Kings Casino and Slots
 • Too Human
 • Trove
 • Vigor
 • War Thunder
 • Warface
 • Warframe
 • World of Tanks
 • World of Warships: Legends
 • Yaris
]]>
2021-04-21T17:36:29+02:00 2021-04-21T17:29:03+02:00 28
https://indian-tv.cz/clanek/test-drive-unlimited-solar-crown-cti-dna-prvnich-dilu-serie-p56wbt Test Drive Unlimited Solar Crown ctí DNA prvních dílů série - INDIAN Společnosti Nacon a KT Racing zveřejnily nový filmový trailer na Test Drive Unlimited Solar Crown. Hra ctí DNA předešlých dílů série a ponoří vás do detailního světa s luxusními automobily. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Společnosti Nacon a KT Racing zveřejnily nový filmový trailer na Test Drive Unlimited Solar Crown. Hra ctí DNA předešlých dílů série a ponoří vás do detailního světa s luxusními automobily značek jako jsou Ferrari, Lamborghini, Porsche, Koenigsegg, Apollo, Dodge a Bugatti.

Vozy budete moci přizpůsobovat, stejně tak svého avatara a užít si závody v otevřeném světě, který je vytvořen podle skutečné oblasti v měřítku 1:1. Užít si máte svobodu v postupu i návrat konceptu klasického otevřeného šampionátu.

Za vývojem stojí studio KT Racing, které je podepsáno za sérií WRC, Isle of Man TT, V-Rally 4 a FlatOut 4: Total Insanity. Zkušenosti s rallye závodů a motorek mají posloužit k vytvoření nezapomenutelného závodního zážitku. S ním pomáhá i Alain Jarniou, jenž se podílel na prvních dvou dílech Test Drive Unlimited.

Neoficiální informace mluví o 90 automobilech od sportovních vozů přes elektromobily a hybridy až po klasiky. Závodit máme na ostrově v Jižní Americe ve vozidlech, lodích i na motorkách a mapa má být výrazně větší než u předešlých dílů série Test Drive.

Test Drive Unlimited Solar Crown nemá stanovené datum vydání. Hra dorazí na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One a Nintendo Switch. Ve filmovém traileru vidíme ikonky Steamu i Epic Games Store. Další informace v červenci/júli. Nacon láká mimo jiné na řadu nových prvků.

Připomeňme, že poslední díl Test Drive vyšel v roce 2012 pod názvem Test Drive: Ferrari Racing Legends od dnešních Slightly Mad Studios (nyní patří pod Codemasters, respektive Electronic Arts). Kylotonn se ale hodlají soustředit na pokračování známějšího Test Drive Unlimited.

Test Drive Unlimited jsou závody v otevřeném světě, které byly dostupné ve verzích pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360. První díl vyšel v roce 2006 od studia Eden Games a společnosti Atari. Druhý díl následoval o pět let později. Kvůli technickým chybám a nedokonalému modelu řízení ale nedokázal překonat originál, jenž je nadále považován za jednu z nejlepších závodních her - nabízel více než 125 licencovaných sportovních automobilů a motocyklů. Inspirovala se u něj Forza Horizon.

]]>
2021-04-21T15:07:40+02:00 2021-04-21T15:00:00+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/znovu-se-hovori-o-remaku-star-wars-knights-of-the-old-7f6cnj Znovu se hovoří o remaku Star Wars: Knights of the Old Republic - INDIAN Dle nepotvrzených informací pracuje na remaku jedné z nejlepších Star Wars her všech dob studio Aspyr. Dalších detailů o projektu je však stále k dispozici velmi málo. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

V posledních měsících se začaly ve větší míře objevovat spekulace a nepotvrzené informace spojené s další hrou ze série Star Wars: Knights of the Old Republic, potažmo s remakem původní hry z roku 2003. Některé z těchto spekulací pocházely od historicky velmi nedůvěryhodných zdrojů, jiným se však s přimhouřeným okem dalo věřit. Patří mezi ně zejména náznaky známého redaktora Jasona Schreiera (dříve Kotaku, nyní Bloomberg), který již v minulosti naznačil, že remake Knights of the Old Republic je skutečností.

Schreier zprvu hovořil o tom, že bychom nikdy neuhodli, kdo má remake na starosti, a že nemá vznikat ve studiu BioWare, které vytvořilo původní hru, ani v jiném studiu patřícím společnosti EA. Ta donedávna držela exkluzivní licenci na vývoj nových AAA Star Wars titulů. Fanoušci tudíž začali pátrat a na základě podezřelé aktivity v oblasti nabídek pracovních pozic dospěli až ke studiu Aspyr.

Aspyr je rozhodně dostatečně nepravděpodobná firma, jelikož se již dlouhá léta specializuje hlavně na porty existujících her na jiné platformy a operační systémy, včetně hned několika Star Wars titulů. Kdysi v Aspyru vznikl třeba příšerný PC port prvního dílu The Force Unleashed, v posledních letech se mu však daří o něco lépe, jak dokazují například porty her Episode 1 Racer, Republic Commando, Jedi Knight 2: Jedi Outcast a Jedi Academy na PS4 a Switch. Aspyr se postaral také o konverzi obou dílů Knights of the Old Republic na mobilní zařízení.

Přestože se tedy na první pohled nejedná o logickou volbu pro vývoj zbrusu nové hry, je to právě studio Aspyr, které má podle Schreiera pracovat na remaku Star Wars: Knights of the Old Republic, jenž nebude jen pouhým portem originálu na další platformy. Známý novinář to nyní znovu potvrdil v průběhu MinnMax podcastu, a co víc, přidal se i britský Eurogamer, který tvrdí, že jeho na Schreierovi nezávislé zdroje tvrdí totéž.

Jak se zdá, o tom, že se na remaku Star Wars: Knights of the Old Republic pracuje, už nemůže být moc pochybností. Přesto zbývá celá řada otázek, na jejichž zodpovězení si asi budeme muset počkat. Kdy remake vyjde? Na jaké platformy? Zachová předělávka svérázný, víceméně tahový soubojový systém? A k jakým změnám dojde v oblasti příběhu?

Nezapomínejme na to, že oba díly Star Wars: Knights of the Old Republic spadají do tzv. Legends kontinuity, tudíž nejsou součástí stávajícího kánonu Star Wars ságy, do něhož patří všechny filmy, seriály, knihy, komiksy a videohry, které vyšly zhruba od roku 2014, stejně jako šestice původních filmů a seriál The Clone Wars. Až na některé počiny určené dětem přitom nové Legends příběhy nevznikají v žádné z těchto oblastí (výjimkou je pouze pokračující provoz MMORPG The Old Republic), jelikož každý nový Star Wars produkt musí zapadat do kánonu. V tuto chvíli je tudíž nepravděpodobné, že bychom se dočkali toho samého příběhu jako v roce 2003.

V minulosti se však hovořilo o tom, že remake může do kánonu uvést některé věci z obou původních dílů Knights of the Old Republic, přičemž určité prvky, například jméno Revan, existence Sithského impéria či planety Korriban (Moraband), Taris, Telos a Malachor, již kanonické jsou, protože si je vypůjčila jiná kanonická Star Wars díla. Pravděpodobně nás tedy čeká mix starých a nových příběhových elementů, který bude plně odpovídat aktuálnímu kánonu, včetně zbrusu nové éry High Republic, aktuální domény knih a komiksů.

Ačkoliv se příběhy z období High Republic odehrávají zhruba 200 let před událostmi filmové ságy, ne 4 tisíce let jako Knights of the Old Republic, přesto patří mezi Star Wars příběhy zmiňující, a tedy kanonizující jisté události či prvky, které jsme dlouhá léta znali právě díky Knights of the Old Republic a jejich době. Vynikající kniha Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi kupříkladu letmo zmiňuje Velkou sithskou válku (Great Sith War), která se v Legends kontinuitě odehrála pouhých několik desítek let před událostmi Knights of the Old Republic. A ať už má mít tento konflikt v kanonické podobě jakoukoliv povahu, z knihy je zjevné, že k němu také došlo velmi dávno.

Základy pro kanonický příběh KOTORů již tedy jsou nějakou dobu na místě a dál vznikají, takže doufejme, že ať už má Aspyr a společnost Lucasfilm Games, která se na projektu nepochybně také podílí, s remakem jakékoliv plány, nabídne příběh, jenž originálu neudělá ostudu. Faktem je, že už jen samotný zvrat jménem Revan nastavil svého času laťku velmi vysoko. Kdo ví, třeba se něco dozvíme již 4. května/mája na oficiální Star Wars den. Lepší příležitost na oficiální odhalení remaku Star Wars: Knights of the Old Republic nejspíš v dohledné době nebude.

]]>
2021-04-21T16:48:14+02:00 2021-04-21T14:37:25+02:00 12
https://indian-tv.cz/clanek/sony-mela-zabranit-vydani-resident-evil-village-v-game-passu-9ofgvr Sony měla zabránit vydání Resident Evil Village v Xbox Game Passu a prosazovat stejnou grafiku? - INDIAN Nepotvrzené zprávy vrhají špatné světlo na Sony a PlayStation 5. Společnost měla údajně podplatit Capcom. Jak se ale zdá, uniklé dokumenty dotyčný špatně pochopil. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Nepotvrzené zprávy vrhají špatné světlo na Sony. Společnost měla údajně podplatit Capcom, aby zabránila vydání Resident Evil Village v Xbox Game Passu. Současně měla prosazovat stejnou grafickou kvalitu.

Tyto informace obsahuje údajná smlouva mezi společnostmi Sony a Capcom. Na jejím základě obě firmy spolupracují při propagaci Resident Evil Village. Tato smlouva má ale současně bránit, aby Capcom nemohl během prvního roku od vydání zveřejnit nový akční horor v konkurenčních službách PlayStationu jako je Google Stadia Pro, Xbox Live Gold, Project xCloud a Xbox Game Pass.

Sony má proti Microsoftu vést anti-Game Pass kampaň a podle dokumentů investovala peníze i do toho, aby zajistila, že hry od Capcomu nebudou mít exkluzivní obsah pro jiné platformy. U Capcomu měla Sony prosazovat rovněž stejnou grafickou kvalitu - aby hra fungovala stejně dobře (s výjimkou omezení platforem) na konzolích PlayStationu.

Dokumenty jsou rozebírány po celém internetu a zdá se, že jsou falešné, případně si je dotyčný špatně vykládá. Mnozí poukazují na to, že jde o standardní smlouvu. Technická parita nemá znamenat, že jiné platformy budou schválně na úrovni PS5/PS4, ale aby hra na PlayStationu běžela v nejvyšší možné kvalitě. Z toho důvodu je ve smlouvě uvedeno s výhradou podstatných omezení platforem. Stejnou smlouvu měl například Microsoft s Electronic Arts.

U předplatných se zase nemá jednat přímo o zákaz vydat hru v Xbox Game Passu a dalších službách. Sony si měla pouze vyjednat, že pokud odmítne přidat hru do PS Now/Plus, tak má Capcom právo umístit Resident Evil Village do jiných služeb. Když ale Sony bude chtít, má přednost její předplatné.

Včera stejný člověk na internet umístil informace o smlouvě, že se Sony měla postarat o pozdější vydání PC verze Monster Hunter World, verze nemohla vyjít současně s PS4 a Xbox One. Vliv Sony měl promluvit také do funkcí cross-play a cross-save. I tyto spekulace byly ale rozprášeny s tím, že je dotyčný špatně pochopil.

Novinář Jeff Grubb neví, zda je smlouva pravá, ale poukazuje na to, že Assassin's Creed Unity byla jedna z mála her, která běžela lépe na Xboxu One než PlayStationu 4. Podle něj v tom mohla sehrát roli parita Microsoftu s Ubisoftem.

]]>
2021-04-21T12:43:40+02:00 2021-04-21T12:43:39+02:00 20
https://indian-tv.cz/clanek/zaklady-krvaveho-boje-v-brutalni-stredoveke-akci-chivalry-2-3uiu3j Základy krvavého boje v brutální středověké akci Chivalry 2 - INDIAN Ukázka, jak se budete ohánět všemožnými zbraněmi, krýt se štítem před útoky nepřátel, sekat hlavy a končetiny, utíkat před obrovskou palicí, házet sekery a kameny nebo využívat katapult. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V rámci blížící se uzavřené bety středověké multiplayerové akce Chivalry 2 se nám naskytl pohled na základy krvavého boje. Téměř šestiminutové video vám ukáže, jak se budete ohánět všemožnými zbraněmi, krýt se štítem před útoky nepřátel, sekat hlavy a končetiny, utíkat před obrovskou palicí, házet sekery a kameny nebo využívat katapult.

Uzavřená beta je naplánována od 23. do 26. 4. letošního roku pro všechny, co si Chivalry 2 předobjednají. Do testu se dostanou nejen majitelé počítačů, ale také hráči na obou generacích konzolí PlayStation a Xbox. Titul bude podporovat hraní napříč platformami už v betě, aby ultimátní středověké bitvy byly zajímavější.

Chivalry 2 je bojová hra pro více hráčů z pohledu první osoby inspirovaná epickými středověkými filmovými bitkami. Hráči jsou vrženi do akce během ikonických dobových okamžiků – od řinčení mečů přes salvy hořících šípů po obléhání rozlehlých hradů a další. Ovládněte obří bojiště, zatímco katapulty rvou zemi na kusy a hráči ztékají hrady, vypalují vesnice a vraždí špinavé sedláky na staronových mapách z režimu Team Objective.

Plná verze vyjde 8. 6. 2021 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2021-04-21T12:14:20+02:00 2021-04-21T12:14:19+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/do-xbox-game-passu-zavita-mlb-the-show-21-vuv5d5 Do Xbox Game Passu zavítá MLB The Show 21 i Second Extinction - INDIAN Microsoft se stará, abyste v rámci předplatného Xbox Game Pass měli stále nějaké nové tituly k vyzkoušení. Tentokrát se knihovna her rozroste o baseballové zápasy, střílení dinosaurů a zákeřné puzzly. Denis Bartek https://indian-tv.cz/r/DenisJarosov

Máme skoro konec měsíce a Microsoft přichází s náloží her, které doplní a opustí knihovnu předplatného Xbox Game Pass v průběhu následujících dní.

Jak už tomu bývá, tak i tentokrát si snad vybere úplně každý. Pro fanoušky sportovních her tu máme MLB The Show 21, milovníci kooperačních her a dinosaurů si zase užijí preview pro střílečku Second Extinction a pokud při hraní rádi zapojíte veškeré své mozkové závity, je tu pro vás Phogs! Na své si přijdou i příznivci starších titulů, jelikož do Xbox Game Passu přibude hra Fable Anniversary. V neposlední řadě se sluší zmínit remake klasiky Destroy All Humans!

Nové hry:

 • MLB The Show 21 - na konzolích a přes Cloud dostupné nyní
 • Phogs! - na PC od 22. 4.
 • Second Extinction (Game Preview) - na PC, konzolích a přes Cloud od 28. 4.
 • Destroy All Humans! - na PC, konzolích a přes Cloud od 29. 4.
 • Fable III - přes Cloud od 30. 4.
 • Fable Anniversary - přes Cloud od 30. 4.

Microsoft se v poslední době hodně zaměřuje na svoji službu xCloud, díky níž můžete v tuhle chvíli hrát vybrané tituly na svých mobilních zařízeních s operačním systémem Android. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kterým se podařilo dostat do bety, jejímž cílem je vyzkoušet funkčnost této služby na telefonech s operačním systéme iOS a počítačích s Windows 10. Ovšem v případě že si v klidu hrajete na svém Androidu, můžete se těšit na několik her, které mají nově dotykové ovládání:

 • Banjo-Kazooie
 • Battle Chasers: Nightwar
 • Killer Queen Black
 • Overcooked! 2
 • Wreckfest
 • Double Dragon Neon

DLC/Herní aktualizace:

 • Age of Empires III: Definitive Edition - The United States Civilization - dostupné nyní
 • Microsoft Flight Simulator: World Update IV - France and Benelux - dostupné nyní
 • Sea of Thieves: Season 2 - dostupné nyní
 • Spiritfarer: Free Lily Update - dostupné nyní

S některými hrami se ale budeme muset rozloučit, takže pokud jste nějaký z následující titulů chtěli vyzkoušet a ještě jste se k tomu nedostali, máte čas pouze do 30. dubna/apríla.

 • Endless Legend - na PC
 • For the King - na PC, konzolích a přes Cloud
 • Fractured Minds - na konzolích a přes Cloud
 • Levelhead - na PC, konzolích a přes Cloud
 • Moving Out - na PC, konzolích a přes Cloud
 • Thumper - na PC
]]>
2021-04-21T11:50:28+02:00 2021-04-21T10:33:07+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/proc-remake-the-last-of-us-kdy-uvidime-gta-6-lamborghini-tww2yn Proč remake The Last of Us? Kdy uvidíme GTA 6? Lamborghini v Rocket League - INDIAN Spekulace o prezentaci Grand Theft Auto 6 a vydání Horizon Forbidden West. Warframe oslavuje osmé narozeniny. Konami s novou ochrannou známkou Metal Gear Rising. Veřejný test Resident Evil RE: Verse. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Spekulace o prezentaci Grand Theft Auto 6 a vydání Horizon Forbidden West. Warframe oslavuje osmé narozeniny. Konami s novou ochrannou známkou Metal Gear Rising. Veřejný test Resident Evil RE: Verse.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Proč remake The Last of Us? Jason Schreier, známý novinář a insider, vidí plus v tom, že se Naughty Dog naučí pracovat s konzolí PlayStation 5 při méně pracném projektu. Navíc remake oblíbeného akčního thrilleru nepotřebuje tolik vývojářů. Zbytek se může soustředit na jiné neoznámené tituly. Vývoj remaku The Last of Us ale nebyl dosud potvrzen. Podle Schreiera má remake dokonale ladit s The Last of Us Part 2 po technické stránce a pochlubit se lepší hratelností.

- Insider Roberto Serrano se na Twitteru rozjel. Předpokládá prezentaci Grand Theft Auto 6 na příští akci PlayStationu. Ta má být údajně v plánu na červen/jún, ale GTA 6 nevyjde dříve než v roce 2023.

- Prohlásil, že Horizon Forbidden West vyjde v říjnu/októbri 2021 a nabídne dva režimy: Performance Mode s rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu a Visual Effects Quality Mode ve 4K při 30fps.

- A sestavil kalendář podzimních hitů. Pokud se nic nezmění, tak Far Cry 6 má dorazit v září/septembri, nové Call of Duty v říjná/októbri, nový Battlefield na začátku listopadu/novembri a Halo Infinite na konci téhož měsíce.

- Bezplatná akce Warframe oslavuje osmé narozeniny. U příležitosti oslav tvůrci spustili speciální událost, jež potrvá do 17. 5. 2021. V té mohou hráči vyhrát speciální skiny a vybavení. Warframe bylo vylepšeno pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

- Nintendo vylepšilo celkovou stabilitu systému Switche, alespoň to se uvádí v popisku firmwaru 12.0.1. Spekuluje se, že aktualizace vylepšuje ochranu konzole proti pirátským pokusům. V kódu firmwaru 12.0.0 byly mezitím objeveny náznaky, že společnost připravuje nový, mnohem výkonnější model Switche. Podle neoficiálních zpráv má 12.0.1 vylepšovat Bluetooth.

- Konami v Japonsku zaregistrovala ochranné známky Metal Gear Rising a Akumajou Dracula (japonský název Castlevanie). Spekuluje se o vylepšených verzích Metal Gear Rising a Castlevania: Lords of Shadow, které by doplnily kolekci Metal Gear Solid HD. Objevují se ale i zprávy poukazující na příchod různých předělávek klasik série od Konami na PlayStation 5. Mezi nimi může být i remake Silent Hill, o němž se dlouho neoficiálně mluví.

- Dnes v osm ráno začíná třetí test multiplayeru Resident Evil RE: Verse. Beta je dostupná pro všechny hráče na PC a konzolích PlayStation a Xbox po dobu 24 hodin.

- Hráči kladně hodnocený survival horor Song of Horror vyjde 28. 5. letošního roku na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Čeká na vás napínavý paranormální příběh s temnou entitou reagující na váš způsob hraní. Slavný spisovatel Sebastin P. Husher zůstal nezvěstný i s celou rodinou. Jeho znepokojený nakladatel poslal pomocníka do domu, ve kterém spisovatel bydlel, aby se po něm podíval. Ale ten se už nikdy nevrátil... Tato zmizení spustila sled událostí, které brzy odhalily něco děsivého: zdá se, že za nimi stojí bezejmenná, temná bytost známá pouze jako Přítomnost.

- Square Enix ústy svého prezidenta potvrzuje přítomnost na letošní digitální E3. Hry, o kterých se bude mluvit, se dozvíme později. Osobně bych si ale vsadil, že dojde na prezentaci nového obsahu pro Outriders a poslední nalákání na Final Fantasy VII Remake Intergrade, které vychází v červnu/júni. Akce, která se koná od 12. do 15. 6. se zúčastní i Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games a Koch Media.

- Studio Beamdog připravilo zásadní aktualizaci pro remastery Baldur's Gate 1 & 2 a Icewind Dale. Patch 2.6 přináší do všech třech her podporu pro 64bitové operační systémy Windows.

- Končí časová exkluzivita Epic Games Store na PC verzi hry Surgeon Simulator 2. Titul se začne tento týden prodávat na Steamu. Produktová stránka je již připravena, ale tisková zpráva neobsahuje přesné datum vydání.

- Společnost Focus Home Interactive koupila Streum On Studio, tvůrce her Space Hulk: Deathwing a Necromunda: Hired Gun. Vedení Focus Home se netají tím, že aktivně diskutuje s řadou dalších týmů ohledně akvizice. Za poslední rok došlo k velké transformaci vydavatelské společnosti. Ta chce od příštího roku investovat mnohem více do vývoje her a výrazně zlepšit svou ziskovost. Na E3 hodlá Focus Home oznámit tři hlavní tituly, které vydá v roce 2022.

- Rocket League odhalila nové partnerství. Hráči epického fotbalu se mohou těšit na spojení s legendární automobilkou Lamborghini. Ta do hry přinese své ikonické vozy, zatímco Lamborghini se stane sponzorem nadcházejícího turnaje. S novým partnerem je spojen také event Battle of the Bulls. Od 21. do 27. 4. 2021 si budete moci v obchodě Rocket League za 200 kreditů koupit Lamborghini Huracan STO. Současně bude pro všechny hráče zdarma banner a proběhne 1v1 turnaj Battle of the Bulls.

]]>
2021-04-20T22:28:26+02:00 2021-04-21T05:00:00+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/jeff-kaplan-opousti-blizzard-02doob Overwatch 2 přichází o hlavního vývojáře. Jeff Kaplan opouští Blizzard - INDIAN Po téměř dvou desetiletích ve společnosti se Jeff Kaplan loučí s Blizzardem. Hlavní designér a producent Overwatch našel svého zástupce. Změna by neměla mít negativní dopad na Overwatch 2. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Další veterán opouští Blizzard Entertainment. Po 19 letech ve společnosti se nečekaně loučí Jeff Kaplan a fanoušci se ptají, co teď bude s druhým dílem Overwatch.

Kaplan byl hlavním designérem a režisérem prvního dílu Overwatch a vedoucím vývoje chystaného druhého dílu. Na jeho místo nastoupí Aaron Keller. Ten dosud působil jako zástupce Kaplana u Overwatch 2 a oba se znají z vývoje World of Warcraft. Z toho důvodu se nemá odchod Kaplana na vývoji Overwatch 2 negativně podepsat.

„Bylo pro mě skutečnou ctí, že jsem mohl vytvářet světy a hrdiny pro takové úžasné publikum,“ píše Jeff Kaplan v dopise svým fanouškům. „Rád bych vyjádřil hluboké uznání všem v Blizzardu, kteří podporovali naše hry, naše týmy a naše hráče. Zvláštní poděkování míří skvělým vývojářům, kteří mě na této cestě doprovázeli,“ dodává.

„Jeff byl skvělým vůdcem, mentorem a přítelem a ví, jak moc nám bude chybět. Měl jsem štěstí, že jsem po mnoho let pracoval po jeho boku a zbytku týmu Overwatch při vytváření něčeho, co i nadále inspiruje lidi po celém světě. Je mi ctít převzít pochodeň,“ uvedl Keller.

Kaplan se k Blizzardu připojil v roce 2002. Začal pracovat jako designér na Warcraft III: Reign of Chaos. Poté ve stejné pozici na World of Warcraft, kde dokonce vedl i vývoj. Jako designér měl prsty i v expanzích The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. V roce 2013 se neúspěšně snažil o novou značku jménem Titan. Nakonec mu ale z pozice hlavního designéra a režiséra vyšel Overwatch - více než 50 milionů hráčů a řada ocenění za Hru roku.

V současné době nevíme, co Jeff Kaplan bude dělat. S ohledem na jeho věk (48 let) nepředpokládáme, že by vývoj her pověsil na hřebík.

]]>
2021-04-20T23:05:41+02:00 2021-04-20T23:05:41+02:00 19
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/playstation-5-trha-rekordy-ur1yso 90VTEŘIN 7s26: PlayStation 5 trhá rekordy - INDIAN PlayStationu 5 je stále nedostatek a přesto trhá rekordy. A Apex Legends taky, protože míří na mobily. Kdo by to nechtěl? Nebo byste radši cross-over s Titanfallem? Uvidíte za 90VTEŘIN. Tereza Krečová https://indian-tv.cz/r/Terka

PlayStationu 5 je stále nedostatek a přesto trhá rekordy. A Apex Legends taky, protože míří na mobily. Kdo by to nechtěl? Nebo byste radši cross-over s Titanfallem? Uvidíte za 90VTEŘIN.

]]>
2021-04-20T22:32:30+02:00 2021-04-20T22:32:29+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/detaily-o-treti-sezone-call-of-duty-black-ops-cold-war-f1c83b Detaily o třetí sezóně Call of Duty: Black Ops Cold War a Warzone - INDIAN V Call of Duty: Black Ops Cold War a Call of Duty: Warzone brzy odstartuje nová sezóna s dalšími mapami pro multiplayer Black Ops Cold War a přepracovanou mapou battle royale odnože Warzone. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V Call of Duty: Black Ops Cold War a Call of Duty: Warzone brzy odstartuje nová sezóna s dalšími mapami pro multiplayer Black Ops Cold War a přepracovanou mapou battle royale odnože Warzone, událostí Hunt for Adler ve Warzone a dalším obsahem pro Zombies režim. Součástí jsou také nové zbraně a operátoři společně s novými vozidly a dalším obsahem.

Třetí sezóna v obou hrách začne 22. 4., ale samotná aktualizace pro Black Ops Cold War bude ke stažení ve středu v šest ráno našeho času a pro Warzone potom ve čtvrtek ve stejný čas.

 • PlayStation 5: 12,3 GB
 • PlayStation 4: 8,1 GB
 • Xbox Series X / Xbox Series S: 11,6 GB
 • Xbox One: 8.3 GB
 • PC: 13,1 GB
 • PlayStation 5: 25,6 GB
 • PlayStation 4: 25,6 GB
 • Xbox Series X / Xbox Series S: 25,9 GB
 • Xbox One: 25,9 GB
 • PC 25,2 GB

Při zahájení třetí sezóny bude spuštěna časově omezená událost Hunt for Adler s výzvami v Black Ops Cold War i Warzone. Podle dostupných informací to vypadá, že se hráči podívají do Verdánska, aby našli Adlera. Za splnění výzev získáte speciální odměny, včetně nového skinu pro operátora.

Důležitá je změna mapy Verdánska ve Warzone. Activision uvedl, že event Operation Rapid Sunder odstartuje ve čtvrtek v šest ráno našeho času a bude nějakou dobu trvat. Podrobnosti neznáme, očekává se, že půjde o dlouho očekávaný jaderný výbuch. Ten promění současnou verzi Verdánska na styl připomínající 80. léta. Na uniklých materiálech vidíme památky z období studené války, mimo jiné sovětský radarový systém Duga.

V rámci třetí sezóny se do Black Ops World War dostanou nové mapy. Během prvního týdne dorazí nová mapa Diesel a také mapa Yamantau se sovětskou observatoří na hoře Jamantau. Další mapou je Standoff. Dle spekulací půjde o remake u fanoušků oblíbené mapy z původního druhého dílu Black Ops.

Třetí mapa se jmenuje Duga a má se objevit až v průběhu třetí sezóny a přinést bitvy v pohoří Uralu. Při spuštění třetí sezóny má být ale v Zombies Outbreaku.

Součástí třetí sezóny je také velmi populární režim Sticks and Stones, stejně tak mód Multi-Team Elimination, nové zbraně a další operátoři.

Příznivci zombíků se mohou těšit na již zmíněnou oblast Duga s pohořím Ural, včetně zajímavých artefaktů, dokumentů a zvukových záznamů, které poodhalí další část temného příběhu.

]]>
2021-04-20T19:54:08+02:00 2021-04-20T20:30:00+02:00 4
https://indian-tv.cz/recenze/hobo-oes4d9 Hobo: Tough Life - cesta bezdomovce - INDIAN Hobo: Tough life je česká hra od českého studia Perun Creative. Používá kombinaci herních žánrů RPG, survival, simulátor i rogue-like. Život na ulici zkrátka není jednoduchá záležitost. David Kraucher https://indian-tv.cz/r/lasuf

Do naší redakce dorazila plná verze hry Hobo: Tough Life na recenzi. 

Na úvod si pojďme představit, co že to je vlastně za hru. Hobo: Tough Life je simulátor, RPG a survival v jednom. Vytvořilo ho české nezávislé herní studio Perun Creative. Ve vývoji byla přes šest let a už přes tři roky byla hratelná verze předběžného přístupu. 

Co je tedy vaším úkolem v této hře? Jednoduše: Přežít. Jako klasická survival hra začíná pomalu: v jámě, kde se probudíte a nic si nepamatujete. Kdo jste, kde jste a co se vlastně stalo. Dává vám tak volný prostor si vše zjistit sám a objevovat. Je jen na vás, jaký život na ulici si zařídíte. Jenže jste bez domova a proto to lehké rozhodně nebude. RPG systém nabízí zkušenostní režim, který navyšuje body podle toho, co nejčastěji děláte. Například: Čím více komunikujete s lidmi, tím si zvyšujete úroveň komunikace. Pak je to pro vás jednodušší a otevírá vám to více možností v dialozích. Hrabete se hodně v popelnicích? Tak zvyšujete úroveň fárání a tím máte i více upozornění před odpadem, která vás umaže nebo poničí oblečení.  

Hned na začátku vás všichni budou upozorňovat, že se blíží zima. Takže vše je i otázka času a skvělého plánování, co kdy dělat a jak. Vaším úkolem je přežít tři sezóny, což je asi 90 dní. To je opravdu hodně dlouhá herní doba. Hlavním úkolem je ovšem stát se králem bezdomovců. Podle náročnosti hry samotné je ale tento úkol nadlidský. Dle mého ho splní jenom malé procento hráčů, a to budou vyloženě fanoušci této hry, protože k jeho dokončení musíte získat důvěru všech bezdomoveckých frakcí. Za moment vysvětlím, proč musíte být obrovský fanoušek této hry, abyste se k této možnosti vůbec dostali… 

První věc, kterou doopravdy můžeme pochválit, je vůbec tento nápad. Problematika lidí bez domova je tu s námi od nepaměti. Mít tak možnost vyzkoušet si virtuálně život na ulici, je velice dobrý nápad a možná to pomůže situaci lidí bez domova lépe pochopit. A co si budeme namlouvat, současná ekonomická situace může někomu pořádně zkřížit plány na budoucnost. 

Další pochvala míří za všechny možnosti, které se do hry dostaly. Například pokud chcete žebrat, nesmíte smrdět. Ale abyste získali materiál, tak se musíte hrabat v popelnicích. Ale tím pádem je tu vysoké riziko, že právě budete smrdět a v tu chvíli si nikde nic nekoupíte, nikdo s vámi nebude mluvit a zkrátka jste v pasti. Musíte se starat o potřeby, jako je zdraví, hlad, nálada nebo energie. Jak moc jste opilí či nemocní. Jestli je vám teplo, nejste promočení, úroveň toxikace, potřebu na záchod a smrad. Jak jsou tyto parametry propojeny, je právě největší zábavou najít správnou rovnováhu mezi nimi – a činy, co budete dělat. To představuje příjemnou a zároveň těžkou výzvu, kterou bychom od hry podobného ražení očekávali. 

Co bychom ale neočekávali, je samotné špatné technické provedení těchto systémů. Zde je to možná první věc, která mi začala vadit. Chápu, že je Hobo veden v odlehčeném duchu, aby byl zábavný, ovšem dojem ze všech bezdomovců, se kterými vedeme konverzaci, často kazí jejich dialogy a mluva. Jejich vyobrazení často působí přehnaně a jako kdyby každý z nich byl pod vlivem několika lahví tvrdého alkoholu. Jistě, někdo může namítat, že tomu tak ve skutečnosti bude, ale opravdu v takovém množství? Chybí přirozená různorodost. V ulicích žije spousta lidí, nejen bezdomovci, kteří nevedou tuto jednoduchou mluvu. Tvůrci zapomněli na klasické lidi, a tak to pomalu vypadá, že je město prolezlé pouze bezdomovci, i když tomu tak není. 

A další problém: grafické zpracování je podprůměrné. Na to, jak hra vypadá, až nezvykle moc zatěžuje jak procesor, tak grafiku. Nechci, aby to teď někdo bral, že porovnáváme práci tříáčkových studií s nezávislým českým studiem. Ta práce, co v enginu Unity vývojáři odvedli, je samozřejmě chvályhodná. Ovšem pokud mám být kritický, tvůrci zřejmě narazili na limit tohoto enginu. Protože je hra ve vývoji opravdu dlouhou dobu, pro studio muselo být hodně náročné ne-li nemožné přejít na vyšší verzi Unity a integrovat next-genový HDRP grafický renderer. Tím pádem grafika vypadá vybledle, bez pořádného moderního post-processingu, který mimo jiné šetří výkon a PBR textur – což by zrovna této hře hodně pomohlo vizuálně. 

Protože ulice ve městě působí nerozpoznatelně od sebe. Za což ale nemůže pouze renderer, ale taky nesourodá stylizace. Ať máte mapu nebo ne, nikdy nevíte, kde jste. Trafiku poznáte na první dobrou, protože většinou je to ta krychle mimo budovy. Ostatní obchody splývají s okolím. A vám tak nezbývá nic jiného, než chodit od zdi ke zdi a zkoušet, jestli náhodou zrovna zde budete moci vejít „dovnitř“.  

Když už se vám povede nějaký ten obchod najít, vývojáři se s touto otázkou vypořádali po svém. Otevře se vám jen dialogové okno, ve kterém si budete vybírat, co chcete říct nebo co si koupit. Toto je chytré řešení. I inventář a položky v obchodě jsou hezky malované. To samé ve většině případů platí i pro dialogy s ostatními. Vstoupit ale nemusíte jen do obchodů, ale i domů. Když máte perk kuráž, můžete si pak uvnitř vyžebrat místo k přespání. Problém je v prostředí. Buď vypadá, že jste v garáži nebo se střídá pět stejných interiérů. Jediné, co uvnitř naleznete, jsou jedny další dveře, které jsou bez zmíněného perku kuráž k ničemu. Můžete maximálně vyloupit bednu. A i když je noc, tak teplota vám nestoupá, neschnete, nemůžete si tam ani nikde lehnout. Přitom často jsou v panelácích ve sklepě bezdomovci, kteří se tam nějak dostanou a přespí. Škoda, že zde ta možnost není. 

Bohužel audiovizuální požitek jde těžko popsat. Osvětlení je zkrátka špatné. O propadech snímků za sekundu nebo zasekávání na pár vteřin ani nemluvím. Není to tak častý problém, ale rozhodně celkovému dojmu škodí. Kolemjdoucí, které oslovujete, opakují pět vět ve stejném tónu pořád dokola. A ano, určitě je vždy náročné nějakým způsobem do hry zaimplementovat dabing, na druhou stranu se tu neřeší lip-sync, takže možná mohli vývojáři Hobo věnovat ještě měsíc až dva na doladění dabingu a zvuku. Tohle je ale věc, kterou mohou vývojáři vylepšit v nadcházejících patchích. Hudba na druhou stranu hře dodává atmosféru, příjemně ji doplňuje a musíme ji pochválit. 

Rozumím i tomu, že jde o hardcore survival RPG s prvky rogue-like. Ovšem pro větší oslovení lidí tímto žánrem nedotčených, bych uvítal i lehčí mód pro ty, kteří by chtěli prožít příběh, zjistit, jak je to těžké na ulici a nasát atmosféru. Protože jinak strávíte 15 hodin hry jen zjišťováním, jak funguje, co musíte dělat a čím začínat. A mezi tím budete dokola umírat a tím narůstá zbytečně frustrace.  

Když jste promrzlí a promočení, a v inventáři máte jiné oblečení, které si vyměníte. Bylo by fajn, hráče odměnit tím, že se mu zlepší stav postavy. Ne to nechat bez odezvy. Podobně je to i s alkoholem. Jste unavení, vypijete hromadu alkoholu, ale za 30 vteřin vstáváte, že jste promrzlí. Takže teď nejen, že jste promrzlí, ale i totálně na šrot. Zkrátka budete minimálně ze začátku hodně umírat, a pokud se necháte oživit, všechny vaše statistiky budou na stálo snížené o pět procent.  

Zde je důležité zmínit, že hra je vybavena doopravdy hromadou schopností postavy, které můžete získat a ulehčit si průchod hrou. Nebo se můžete specializovat na vybrané aktivity. Zde je ovšem ten moment, kdy k získání určité schopnosti potřebujete znát celou hru, orientovat se kdy a co dělat a jak se k dané schopnosti dostat. Naučit se je můžete od jiného bezdomovce, ale ten za to samozřejmě něco chce. Nejčastěji peníze – a ne zrovna málo – ale i často nějaký ten předmět navíc. 

Když se bavíme o příběhu, nejde tu o román, jako má Mass Effect či Zaklínač. Zde úkoly působí repetitivním dojmem, protože jich je málo unikátních. Mise typu „jdi tam a dones“, „jdi tam a najdi“, „jdi tam a promluv si s…“ zkrátka nejsou zajímavé. A protože se během prožívání příběhu snažíte s vaší postavou hlavně přežít, máte chuť konverzace přeskakovat, protože čas se nikdy nezastaví. Ani když jste v nabídce nastavení. Jediný způsob, jak hru zastavit a skočit si třeba reálně na toaletu, je vrátit se do hlavní nabídky. Jinak riskujete, že umřete hladem, zimou, demotivací a podobně. 

Jakože hra nemá funkční pauzu? Tohle není World of Warcraft, kde by to bylo opodstatněné. Ať se budou vývojáři vymlouvat na cokoliv. Třeba i na to, že máte možnost postavit si svůj vlastní „bejvák“. To už taky zkoušel Fallout 76. Na mapě jsou lokace, kde můžete budovat svoje obydlí. Ovšem tato možnost je asi pro velice zkušené hráče survival titulů. Já jsem měl co dělat, abych zůstal naživu, a tak nějak procházel příběhem. A byl jsem nadevše šťastný, když jsem si vyrobil lavičku a postel. Ovšem ti, kteří propadnou kouzlu Hobo: Tough Life, zde najdou veliké možnosti výroby. 

Hra obsahuje i multiplayer, ten vás zasadí do stejného scénáře, jen s dalšími hráči. Můžete si tak sehnat partu kamarádů a odehrát Hobo společně. Pokud ale nejste spolu v nějakém hovoru, spolupráce se asi moc nedočkáte. A ve veřejné hře jsem sice viděl, že se někdo připojil, ale nikdy jsme se nepotkali. 

Celkový dojem ze hry je tedy pro nás smíšený. Perun Creative mezi nás přinesli další pozoruhodný simulátor s velkým potenciálem. Ovšem také grafickou podprůměrností, velice těžkou hratelností a hromadou bugů, což nelze jednoduše ignorovat, protože hra byla řadu let v Early Access programu, který právě slouží pro opravu těchto chyb. Na druhou stranu má hra také spousty obsahu, který zabaví na dlouhé hodiny. Pokud vás tedy neomrzí prvních deset hodin, než zjistíte, jak přežít alespoň tři dny. Hobo: Tough Life má své kouzlo i příběh. Nápad na život bezdomovce je perfektní; je to díra na trhu mezi simulátory, RPG, survival a dalo by se snad i říct rogue-like hrami. Můžete vyprávět tolik příběhů a situací.  

Ovšem zde začínám mít pocit, že někdy méně znamená více. Říkám si, zda tato hra svými překombinovanými herními mechanikami neztratila půdu pod nohama. Zkrátka jsem si připadal chycen ve směsi různých žánrů a nic jsem si vlastně nedokázal užít naplno. Hře by možná slušela pořádná lineární příběhová kampaň, která by nás světem bezdomovců provedla v odlehčeném stylu, než nás vypustí do hardcore survivalu. 

Hobo: Tough Life si v tomto stádiu a v tento moment od nás odnáší pět bodů z deseti. Není to špatná hra, má veliký potenciál a je tam plno úžasných nápadů. Ovšem hratelností nepadne každému a může spousty lidí odradit po několika prvních hodinách.  

Fanoušci – ať už s námi budete souhlasit nebo ne, jako redakce Indiana děkujeme studiu Perun Creative za sběratelku k této hře a piva. Práci, kterou jste odvedli, je chvályhodná a držíme vám v tomto i v dalších projektech palce. Já osobně vám děkuji za příležitost proměny během této recenze, kdy se z Fusala stal opět Lasuf, který naštěstí snad na ulici ještě nějakou dobu neskončí.

]]>
2021-04-21T11:52:02+02:00 2021-04-20T19:00:59+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/cilem-microsoftu-je-xbox-gaming-cloud-rychle-zpristupnit-vsem-70eiu1 Cílem Microsoftu je Xbox Gaming Cloud rychle zpřístupnit všem - INDIAN Dnes je Xbox Gaming Cloud spuštěn v betě pro zařízení od Applu a Windows 10 prostřednictvím internetového prohlížeče. Konzole Xbox Series X/S a Xbox One obdrží novou aktualizaci. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dnes je Xbox Gaming Cloud spuštěn v betě pro zařízení od Applu a Windows 10 prostřednictvím internetového prohlížeče. Do bety se dostane jen vybraná skupina hráčů z 22 podporovaných zemí, včetně České republiky a Slovenska.

Plánem Microsoft je se rychle dostat do další fáze a nabídnout Xbox Gaming Cloud všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate. Podle Phila Spencera by k tomu mělo dojít v příštích několika měsících. V blízké budoucnosti má být cloudové hraní dostupné také na konzolích Xbox.

Co se her týče, tak v současné době se v Microsoftu zaměřují na konzolové hry, které můžete přes xCloud hrát. Americká společnost chce komplexní službu a ta zahrne i PC hry, ale až později.

Knihovna Xbox Game Passu obsahuje více než 100 her, které jsou již dostupné na mobilech a tabletech s operačním systémem Android. Na iOS jsou ale překážkou pravidla App Store. Společnost s nakousnutým jablkem v logu vyžaduje, aby každá aplikace/hra byla do App Store umístěna samostatně z důvodu hodnocení uživateli. To ale Xbox Game Pass nesplňuje. Microsoft tak musel nařízení Apple obejít přes prohlížeč.

Brzy na servery dorazí nová aktualizace pro konzole Xbox s důležitými novinkami. Nový update vylepšuje funkci Quick Resume u Xboxu Series X/S, přidává doporučení pro hry v Xbox Game Passu, zrychluje stahování her a vrací do mobilní aplikace Xboxu pro iOS a Android možnost sledovat achievementy.

]]>
2021-04-20T18:54:08+02:00 2021-04-20T18:53:47+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/dlc-pro-pc-verzi-la-noire-a-max-payne-3-jsou-nyni-zcela-5mixe8 DLC pro PC verzi L.A. Noire a Max Payne 3 jsou nyní zcela zdarma - INDIAN Bez rozdílu klienta či zakoupené verze hry si stačí stáhnout nejnovější aktualizace a veškerý dodatečný obsah pro dva výrazné tituly od Rockstaru je vám k dispozici zcela zdarma. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Včera se Rockstaru povedl husarský kousek. Nedopatřením zřejmě někdo stisknul velké červené tlačítko, což mělo za následek, že několik desítek minut nebylo možné zakoupit na Steamu většinu titulů studia. Po nápravě této kuriózní chyby došlo ke dvěma neméně zajímavým událostem - na Steamu bylo možné zakoupit závodní hru Midnight Club 2, která byla v roce 2018 odstraněna z prodeje kvůli vypršení licencí, a detektivku L.A. Noire i akční jízdu Max Payne 3 zdarma obohatil veškerý dodatečný obsah.

Zatímco dostupnost Midnight Clubu 2 byla po několika hodinách opravena, jinými slovy šlo o chybu vzniklou při obnově dostupnosti her od Rockstaru na Steamu, uvolnění DLC žádný omyl není. Rockstar skutečně oficiálně vydal pro obě hry aktualizace, které zajišťují dostupnost veškerého dodatečného obsahu každému majiteli L.A. Noire a třetího Maxe Payna na PC.

Pokud se ptáte, jaký dodatečný obsah, nedivíme se vám. Jestliže jste vlastníky L.A Noire, zejména krabicové verze, veškerý dodatečný obsah pravděpodobně máte dávno k dispozici v rámci kompletní edice. Přesto Rockstar dlouhou dobu digitálně prodával i verzi, která dodatečný obsah v podobě dalších případů a obleků neobsahuje. Nyní tak už nezáleží na tom, kterou verzi máte ve své knihovně či kde a jak jste si L.A. Noire koupili.

V případě Maxe Payna 3 je zase háček v tom, že veškerý dodatečný obsah, který byl svého času k dispozici v jednotlivých balíčcích i v rámci tzv. Rockstar Passu, je určen pouze pro pozapomenutý multiplayer. Ten na PC nedlouho po vydání hry zel prázdnotou a dnes ta situace nepochybně nebude o nic lepší. Přesto jde o solidní gesto, které podobně jako v případě L.A Noire sjednocuje veškerý obsah, ať už jste dříve nějaké dodatečné balíčky vlastnili nebo ne. Mimochodem, pokud vlastníte Maxe Payna 3 v Rockstar Games Launcheru, také již máte nějakou dobu každé DLC k dispozici, protože jinou verzi hry než tu kompletní launcher od Rockstaru nenabízí.

Na závěr ještě jedno varování. V případě obou her patch, který uvolňuje všechen dodatečný obsah pro každého majitele základní hry, ukončuje podporu 32bitových operačních systémů. Jestliže tedy z jakéhokoliv důvodu patříte mezi jejich uživatele a L.A. Noire a Maxe Payna 3 stále hrajete, raději se pokuste aktualizaci nestahovat. Konkrétní důvod změn či uvolnění dodatečného obsahu Rockstar nesdělil, víme jen, že jakékoliv změny v L.A Noire se nijak nedotýkají VR odnože L.A. Noire: The VR Case Files.

]]>
2021-04-20T18:26:35+02:00 2021-04-20T18:26:32+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/apex-legends-miri-na-mobily-6ed81l Apex Legends míří na mobily - INDIAN Půjde o zvláštní verzi přizpůsobenou mobilním platformám, na níž pracuje samostatný tým, na cross-play bude třeba zapomenout. V dohledné době odstartuje omezený test na Androidu. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Už nějakou dobu víme, že by studio Respawn Entertainment rádo uvedlo battle royale Apex Legends i na mobilní platformy. Nyní je toto snažení zcela oficiální, jelikož došlo k odhalení projektu Apex Legends Mobile. Od něj si tvůrci slibují dosud nejpokročilejší mobilní battle royale, přičemž půjde o speciální verzi hry navrženou pro dotykové displeje, která se pochlubí i zjednodušeným ovládáním a řádnou optimalizací. Jednoduše řečeno se tedy jedná o novou verzi Apex Legends, která je však věrná hře dostupné na PC a konzolích.

Na cross-play, tedy na možnost hrát mobilní verzi na stejných serverech, na nichž hrají uživatelé PC a konzolí, však budeme muset zapomenout. Naopak lze počítat s vlastním Battle Passem i s možností odemknout kosmetické předměty, které ve verzích Apex Legends pro PC a konzole nejsou k dispozici. Studio Respawn dále na oficiálním webu zdůrazňuje, že i Apex Legends Mobile bude free-to-play a nezahrne možnost kupovat za reálné peníze cokoliv, co vás při hraní zvýhodní.

Důležité také je, že vznik mobilní verze má na starosti samostatný tým v Respawnu složený z vývojářů, kteří již mají s vývojem her pro mobilní zařízení zkušenosti. Přesto tento tým spolupracuje s tvůrci pracujícími na verzích pro PC a konzole i s dosud nespecifikovanými partnery. Sluší se připomenout, že v minulosti Respawn spolupracoval se společností Nexon, a to při snaze uvést na mobilní trh hrst titulů se značkou Titanfall.

Apex Legends Mobile bude k dispozici pro Android a iOS ještě letos. V případě mobilních her přitom bývá zvykem, že nejprve dojde na omezený testovací provoz v zemích, jejichž výběr může působit vcelku obskurně a nahodile, a mobilní Apex Legends v tomto směru nebude výjimkou. Ještě do konce dubna/apríla odstartuje testování v Indii a na Filipínách pro pár tisíc hráčů, a to pouze na Androidu. Během roku hodlají vývojáři expandovat do dalších regionů a zahrnout do testování i verzi pro iOS.

Zatím se můžeme podívat na první screenshoty, podle nichž nevypadá Apex Legends Mobile vůbec zle, zvlášť v porovnání třeba s verzí pro Switch, ze které očividně mobilní Apex Legends přímo nevychází. Screenshoty také naznačují, že mobilní battle royale by mohl pohánět modifikovaný Source engine od Valve, který Respawn použil již při vývoji obou dílů série Titanfall i Apex Legends pro PC a konzole.

]]>
2021-04-20T11:37:44+02:00 2021-04-20T13:00:00+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/akcni-plosinovka-psychonauts-2-je-nadale-v-planu-na-letosek-lvh74i Akční plošinovka Psychonauts 2 je nadále v plánu na letošní rok - INDIAN Z důvodu globální pandemie covidu-19, která nutí vývojáře pracovat ze svých domovů, jsou synonymem letošního roku odklady her. To by ale neměl být případ pokračování plošinovky Psychonauts. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Z důvodu globální pandemie covidu-19, která nutí vývojáře pracovat ze svých domovů, jsou synonymem letošního roku odklady her. To by ale neměl být případ pokračování plošinovky Psychonauts. Studio Double Fine věří, že k dalšímu odkladu nedojde.

Psychonauts 2 jsou hratelní, vývoj jde podle plánu a hráči si nemusejí dělat starosti s premiérou. To je ve zkratce příspěvek studia Double Fine na sociální síti Twitter. Hra je v přípravě pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Už dříve bylo potvrzeno zahrnutí hry do předplatného Xbox Game Pass, Double Fine totiž v roce 2019 koupila společnost Microsoft.

Čekání na Psychonauts 2 je dlouhé. Pokračování oblíbené plošinovky z roku 2005 se zdatným akrobatem Razputinem bylo oznámeno koncem roku 2015. O necelé čtyři roky později firmu Double Fine koupila společnost Microsoft a hra byla odložena na rok 2020. V létě minulého roku byla odložena na rok 2021 s tím, že čas navíc umožní mimo jiné připravit optimalizaci pro Xbox Series X|S. O vylepšení pro PS5 nepadlo slovo.

Telekinetická odysea: Razputin Aquato je zdatný akrobat se schopností číst myšlenky, jehož největším životním snem je vstoupit do mezinárodní špionážní organizace, využívající nadpřirozené schopnosti, známé jako Psychonauts! Superšpioni, kteří umí číst myšlenky, však mají potíže. Jejich vůdce byl unesen a od té doby už není stejný jako dřív. A co je horší, v ústředí organizace se pohybuje „krtek“ – infiltrovaný nepřátelský agent. Raz musí napnout všechny své síly, aby „krtka“ zastavil dřív, než realizuje svůj tajný plán – pomoct vražednému zločinci Maligulovi, rovněž ovládajícímu čtení myšlenek, aby vstal z mrtvých!“ popisují tvůrci Psychonauts 2.

]]>
2021-04-20T00:59:05+02:00 2021-04-20T11:00:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/homeworld-3-se-po-temer-dvou-letech-pripomenul-5gxwy1 Homeworld 3 se po téměř dvou letech připomenul - INDIAN Už jsou to téměř dva roky, co jsme se oficiálně dozvěděli o vývoji třetího dílu série Homeworld. Navzdory velkému očekávání fanoušků se vývojáři od té doby odmlčeli. Až dosud. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Už jsou to téměř dva roky, co jsme se oficiálně dozvěděli o vývoji třetího dílu série Homeworld. Navzdory velkému očekávání fanoušků se vývojáři od té doby odmlčeli. Až dosud, na internetu se objevila nová nahrávka.

Homeworld 3 žije. Příznivci real-time strategií si mohou oddychnout. Studio Blackbird Interactive překvapilo a bez velkého humbuku vybralo v kampani na Fig.com více než 1,5 milionu dolarů. Stačilo k tomu představení hry a necelé třicetisekundové video s novou jednotkou zvanou Railgun Frigate. Ta střílela a vyhodila do vzduchu další vesmírnou loď – k vidění úplně nahoře.

Railgun Frigate je považována za velkou hrozbu, má silné zbraně, které mají nutit hráče změnit strategii - její přítomnost na bojišti vyžaduje rychlou reakci ze strany hráče. Na první pohled je znatelné, že Homeworld 3 má před sebou ještě pořádný kus cesty.

Podporovatelům na Figu vývojáři slibují detaily ze zákulisí vývoje, artworky lodí, prostředí a dalších věcí, první pohled na vývojovou verzi hry a možnost zapojit se do vývoje svým názorem.

Vydání Homeworlud 3 máme očekávat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 od společnosti Gearbox Publishing. S blížícím se datem vydání tvůrci slibují nádherné trailery, gameplay záběry a všechny důležité detaily, včetně cílových platforem – zatím je potvrzena pouze PC verze.

Kanadské studio Blackbird Interactive vytvořilo Homeworld: Deserts of Kharak v roce 2016. Jedná se o prequel série. Druhý Homeworld vyšel už v roce 2003.

]]>
2021-04-20T00:36:46+02:00 2021-04-20T10:00:00+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/dying-light-nereklo-posledni-slovo-je-tady-spojeni-s-rustem-rc7mvl Dying Light neřeklo poslední slovo: Je tady spojení s Rustem - INDIAN Navzdory vývoji Dying Light 2 nemá Techland sebemenší úmysl ukončit podporu úspěšného prvního dílu. Důkazem je bezplatný dodatečný obsah, který populární zombie survival propojí s Rustem. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Navzdory vývoji Dying Light 2 nemá Techland sebemenší úmysl ukončit podporu úspěšného prvního dílu. Důkazem je bezplatný dodatečný obsah, který populární zombie survival propojí se sandboxovou survival akcí Rust.

V rámci časově omezeného cross-overu si hráči Dying Light mohou vybavit svého hrdinu v multiplayeru řadou jedinečných zbraní a předmětů z Rustu. Na začátku celé akce je balíček Free Rust Bundle obsahují tematické skiny z Rustu pro hráče a buggynu v Dying Light, útočnou pušku, SMG a Salvaged Cleaver.

V průběhu cross-overu na hráče čekají speciální úkoly v klíčových bodech. Jen pozor, počet nepřátel, banditů a zombíků bude zvýšen, abyste pocítili řádnou a napínavou výzvu. Nehledě na nový typ lidského protivníka.

Celá akce běží od 19. do 26. 4. 2021 na počítačích. Free Rust Bundle byste měli najít na Steamu i GOGu. Brzy by měl být spuštěn na konzolích PlayStation 4 a Xbox One.

]]>
2021-04-20T00:35:33+02:00 2021-04-20T08:00:00+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/horizon-zero-dawn-i-s-pribehovym-rozsirenim-zdarma-7p56t6 Horizon Zero Dawn i s příběhovým rozšířením zdarma pro PS4 a PS5 - INDIAN Všichni majitelé konzolí PlayStation 4 a PlayStation 5 si svou digitální knihovnu můžou obohatit o Horizon Zero Dawn Complete Edition. Do knihovny si přidáte nejen původní akční RPG, ale i expanzi. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Všichni majitelé konzolí PlayStation 4 a PlayStation 5 si svou digitální knihovnu můžou obohatit o Horizon Zero Dawn Complete Edition. Do knihovny si přidáte nejen původní akční RPG adventuru z roku 2017 od studia Guerrilla Games, ale také příběhové rozšíření The Frozen Wilds a další maličkosti v podobě dodatečných zbraní a oděvů.

Sony hru rozdává v rámci iniciativy Play at Home, která má podpořit boj s koronavirem. Hráči mají více času trávit doma a užívat si hraní her.

Do 22. 4. můžete mít zdarma Abzû od tvůrců Journey, Flower a The Pathless, gunfight dungeon crawler Enter the Gungeon, akční střílečku Rez Infinite, podmořské dobrodružství Subnautica zasazené do mimozemského oceánu a puzzle dobrodružství The Witness. Dále PlayStation VR hry Astro Bot Rescue Mission, Moss, Thumper a Paper Beast.

Horizon Zero Dawn je považována za jednu z nejlepší her všech dob pro PS4. V roli mladé lovkyně Aloy odhalíte tajemství světa ovládaného smrtonosnými stroji, které připomínají dinosaury. Na přidáni hry máte čas do 15. 5. 2021.

„V roli mladé lovkyně vyhnané z vlastního kmene se vydáš po stopách minulosti i vstříc svému osudu… a postavíš se hrozbě ohrožující budoucnost. V boji proti strojům i ostatním kmenům využívej zničujících taktických útoků a vrhni se na průzkum světa překypujícího divokou zvěří a nebezpečím,“ láká Sony.

Guerrilla Games v současné době připravují Horizon: Forbidden West pro PlayStation 5 a PlayStation 4, hra má vyjít v letošním roce a pokračovat v příběhu Aloy.

]]>
2021-04-20T09:45:16+02:00 2021-04-20T07:00:00+02:00 28
https://indian-tv.cz/clanek/tvurce-days-gone-nestezujte-si-kdyz-kupuje-hry-ve-sleve-zgz0u5 Tvůrce Days Gone: Nestěžujte si, když kupuje hry ve slevě. EA se směje vlastním problémům - INDIAN Rázný vzkaz bývalého kreativního ředitele Days Gone. Vývoj čtyř AAA titulů v Microsoftu. Odpočítávání Farming Simulatoru. Deathloop bez rychlého ukládání. Sen otce Gran Turisma. EA překvapila hráče. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobré ráno. Rázný vzkaz bývalého kreativního ředitele Days Gone. Vývoj čtyř AAA titulů v Microsoftu. Odpočítávání Farming Simulatoru. Deathloop bez rychlého ukládání. Sen otce Gran Turisma. EA překvapila hráče.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Nestěžujte si, pokud hra nedostane pokračování, když jste ji nepodpořili v den vydání, vzkazuje nespokojeným hráčům John Garvin, kreativní ředitel Days Gone. Ten Bend Studio opustil krátce po vydání hry. Pokud hráči chtějí pokračování, mají tituly kupovat za plnou cenu a nečekat na slevy nebo darování hry v rámci PlayStation Plus.

- Microsoft má pracovat na čtyřech AAA titulech. Mezi nimi jsou tři dosud neoznámené nové značky a spin-off nespecifikované IP. Tři projekty mají být velmi ambiciózní, ale není jasné, zda je tím myšlen rozpočet nebo rozloha světa. Jednomu projektu se přezdívá Cyclone, tvoří ho velmi zajímavý tým, má propojený svět, bude to skvělá online hra pro více hráčů a má být prý brzy představen. Jeho tvůrci se v minulosti soustředili na multiplayer.

- Někteří si myslí, že mezi čtyřmi AAA hry od Microsoftu může být Scalebound, zrušený projekt od PlatinumGames. To ale popírá Jez Corden.

- Včera se na sociálních sítích Farming Simulatoru objevilo odpočítávání. Vypadá to, že ve čtvrtek dojde k oznámení nového dílu. Ten by měl vyjít v letošním roce.

- V Deathloopu nenajdete možnost rychlého ukládání a načítání hry, jak jsme se dozvěděli díky magazínu Edge. Vývojáři ze studia Arkane tím chtějí hráče nutit žít se svými volbami a neustále se zlepšovat. Ve hře nebude ani New Game Plus mód. Podle vyjádření nesedí do herního stylu.

- Kazunori Yamauchi se zaměřuje na vývoj Gran Turisma 7, které je v plánu na příští rok pro PlayStation 5. Během rozhovoru pro KPMG prohlásil, že by rád pokračovat v práci na Gran Turismu. Série by podle něj měla být na stejné lodi jako automobilová kultura a automobilový průmysl. Zároveň by ale chtěl udělat něco jiného. Chtěl by vytvořit svět, jenž je realističtější než ten skutečný, ať už je to v Gran Turismu, nebo ne. Otec GT série říká, že realismus v dnešní době spočítá ve věrné prezentaci skutečného světa. On by ale chtěl vytvořit něco, co už neexistuje. Jako příklad uvedl rodné město Kašiwa, které bylo za jeho mládí obklopené kopci a pláněmi. Ty už tak ale nejsou, tak proč je nevytvořit v herním světě...

- Yosuke Saito, otec série NieR, ve spolupráci se Square Enix pracuje na nové hře. Jisté je, že vyjde digitálně.

- Dvouminutový trailer na NieR Replicant ver.1.22474487139… láká na bonusový obsah. Ten zahrnuje nový dungeon 15 Nightmares, epizodu Mermaid, nové kostýmy a nové zbraně.

- Nejprodávanější hry minulého týdne na Steamu: It Takes Two, Stellaris: Nemesis, Valve Index VR Kit, Sea of Thieves, OUTRIDERS, Valheim, Monster Hunter World: Iceborne, The Forest, Forza Horizon 4 a Satisfactory.

- Shaun Escayg, který napsal scénář Marvel's Avengers a byl kreativním ředitel, opustil Crystal Dynamics a vrátil se do Naughty Dog. V americkému týmu působil jako filmový režisér u The Last of Us a Uncharted 4, byl také šéfem vývoje Uncharted: The Lost Legacy. Naughty Dog nedávno připustili, že mají potíže pracovat na dvou projektech současně. Tak snad jim Escayg pomůže.

- Microsoft brzy rozšíří seznam her ve zpětné kompatibilitě Xboxu Series X/S, které využívají FPS Boost, vzkázal Jason Ronald z Xboxu. Naposledy v březnu byly o FPS Boost obohaceny tituly Dishonored: Definitive Edition, Fallout 4, Prey, Fallout 76 a The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition.

- Společnost Electronic Arts si dělá legraci ze svých vlastních serverů, přirovnává je k problémům, které ochromily sociální síť Twitter. Stává se pravidlem, že při vydání nějaké hry (jmenovitě třeba FIFA) jsou servery přetížené a hráči volají po lepší infrastruktuře. Někteří srandičku od EA berou s nadsázkou, jiní tvrdí, že takové zprávy na oficiální kanál vydavatele nepatří. Co si myslíte vy?

]]>
2021-04-20T18:27:46+02:00 2021-04-20T00:26:29+02:00 34
https://indian-tv.cz/clanek/pribeh-nove-hrdinky-apex-legends-potesi-fanousky-titanfallu-n0b05y Příběh nové hrdinky Apex Legends potěší fanoušky Titanfallu - INDIAN Standby for Titanfall? Zatím tak úplně ne, přesto tu máme dosud největší spojitost Apex Legends se sérií Titanfall v osobě nové hrdinky, Valkyrie. Ta je dcerou jedné z postav z kampaně Titanfallu 2. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Vývojáři ze studia Respawn Entertainment nikdy netajili, že se úspěšný battle royale počin Apex Legends odehrává ve stejném světě jako série Titanfall. Stačí si vzpomenout na jeden z prvních trailerů, v němž figuroval Kuben Blisk z Titanfallu 2, nebo na hrdinu Pathfinder, chodící odkaz na roboty MRVN. Během dosavadního provozu Apex Legends spojitostí s Titanfallem tu a tam přibývalo a v poslední době tvůrci v rozhovorech začali tvrdit, že nadcházející sezóny budou pro fanoušky Pilotů a Titánů ještě příznivější. A jak se zdá, nekecali.

Prostřednictvím traileru nazvaného Northstar, který je nejnovějším přírůstkem do série videí s názvem Stories from the Outlands, jsme se dočkali představení příběhu nové hrdinky Apex Legends. Valkyrie, vlastním jménem Kairi Imahara, celé roky přijímala pašeráckou práci, v novém videu ji však čeká prácička, kterou nevzala pro peníze. Přesto musí někdo zaplatit. Tak to alespoň stojí v oficiálním popisku traileru, který dále odhaluje, že Valkyrie je dcerou Vipera, jednoho z bossů z nezapomenutelné kampaně Titanfallu 2.

Animovaný trailer tak vypadá spíše jako něco, co bylo vytvořeno před lety, kdy ještě série Titanfall nemusela na dobu neurčitou vyklidit pole, zahnat myšlenky na třetí díl a udělat místo pro Apex Legends. Zazní slovo Pilot, opět tu hraje roli Blisk z frakce IMC a samozřejmě nechybí ani Titán, který patřil otci Valkyrie.

Přesto se raději netěšte, že v Apex Legends najednou začnou z nebe padat obří ovladatelní roboti. Informace o schopnostech nové hrdinky sice ještě nejsou k dispozici, konec videa a propagační obrázky však nasvědčují tomu, že si Valkyrie upravila části otcova Titána a vytvořila tak pro sebe jakýsi jetpack schopný vystřelovat rakety.

Valkyrie se objeví v Apex Legends 4. května/mája jako součást deváté sezóny nazvané Legacy. Ta kromě zajímavé hrdinky nabídne také nový luk, Bocek Bow. Luk je popisován jako silná a smrtící zbraň určená pro ty, kteří s ní umí zacházet, a vhodná pro způsobení velkého poškození na střední vzdálenost.

V rámci sezóny Legacy pak můžeme počítat i s úpravami mapy Olympus, jejíž vzhled byl shodou okolností inspirován materiály, které měly původně posloužit vývoji třetího Titanfallu (ten se nakonec neuskutečnil). Na městské mapě se v rámci variace nazvané Infested Olympus setkáme se všelijakým porostem a kořeny. A my se závěrem ptáme: Pánové a dámy z Respawnu, když už chcete jít takhle daleko, nenašel by se u vás ve studiu náhodou i nějaký ten Titanfall 3?

]]>
2021-04-19T21:16:11+02:00 2021-04-19T20:51:34+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/playstation-store-pro-ps3-a-vita-nakonec-zustane-v-provozu-o78m96 PlayStation Store pro PS3 a Vita nakonec zůstane v provozu - INDIAN Sony změnila názor. Původně oznámený plán na uzavření PlayStation Store pro systémy PS3 a Vita se konat nebude. Digitální obchod pro tyto platformy zůstane v provozu. Vypne se jen pro PSP. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Sony změnila názor. Původně oznámený plán na uzavření PlayStation Store pro systémy PS3 a Vita se konat nebude. Digitální obchod pro tyto platformy zůstane v provozu, napsal na oficiálním blogu Jim Ryan, prezident a generální ředitel Sony Interactive Entertainment. Zavře se pouze obchod pro PSP.

„Nedávno jsme oznámili hráčům, že v létě skončí PlayStation Store pro PS3 a PS Vita. Při dalším uvažování je však jasné, že jsme se zde rozhodli špatně. Dnes s potěšením mohu říct, že PlayStation Store ponecháme v provozu pro PS3 a PS Vita,“ přiznal chybu Ryan na PlayStation Blogu.

Jediné, co z původního plánu zůstává, tak je zavření PS Store pro PSP. Majitelé handheldu PlayStation Portable ztratí přístup do digitálního obchodu 2. 7. letošního roku. Pokud vlastníte Vitu, tak nadále budete moci nakupovat PSP hry pro novější handheld.

Ryan tvrdí, že původní plán se zrodil z řady faktorů, včetně výzev spočívající v podpoře obchodu pro starší zařízení a zaměření zdrojů Sony na novější zařízení, kde většina hráčů hraje hry (PS4 a PS5).

„Nyní vidíme, že mnozí z vás jsou neuvěřitelně nadšeni z toho, že v dohledné budoucnosti budete moci nakupovat klasický hry na systémech PS3 a PS Vita. Jsme rádi, že jsme našli řešení,“ dodal prezident a generální ředitel Sony Interactive Entertainment.

O zavření PlayStation Store pro PS3, PS Vita a PSP jsme se oficiálně dozvěděli koncem března/marce letošního roku. Zejména vývojáři her pro PS Vita byli touto zprávou zklamáni a přiznali, že budou rušit své rozpracované projekty.

Připomeňme, že na konci loňského roku Sony změnila verze PlayStation Store pro web a mobilní aplikaci. Nové verze nabízejí obsah pouze pro PS5 a PS4. Uživatelé starších platforem jsou od té doby odkázáni na aplikaci PlayStation Store ve svém zařízení.

]]>
2021-04-19T19:34:17+02:00 2021-04-19T19:34:12+02:00 25
https://indian-tv.cz/clanek/subverse-pokus-o-seriozni-hru-pro-dospele-lrmknr Subverse je porno schované v kabátku hry - INDIAN Už v roce se objevil na Kickstarteru projekt, který sliboval směsici kvalitně udělané hry a porna. Jak dopadl pokus o plnohodnotnou hru pro dospělé? Jakub Kadlus https://indian-tv.cz/r/Erimaerim

Musím se přiznat, že na Subverse jsem se vážně těšil. Hlavně díky hromadě slibů a vidinou toho, že vývojářům se podaří něco, co tu do teď nebylo: udělat hru pro dospělé, kde prsa a sex nebudou hrát hlavní roli. Po tom, co jsem zažil osmihodinové zklamání v podání první kapitoly v předběžném přístupu, můžu s klidným svědomím prohlásit, že všechno, co nám vývojáři na Kickstarteru slíbili, byla čistá lež. Tedy až na ten humor, ten jim brát nemůžu. Ale o tom až později.

Pojďme si to ale vzít všechno hezky od začátku, a tedy do roku 2019, kdy se na zmíněném Kickstarteru objevil projekt, který sliboval revoluci v herním průmyslu. Vývojáři slíbili, že udělají plnohodnotnou hru, podobnou například Mass Effectu, ve které budete budovat vztahy s posádkou. Pokud si někoho oblíbíte a on vás, můžete se těšit na něco víc… Asi víte, co tím myslím.

Ovšem už v prvních minutách ve hře zjistíte, že tomu tak nakonec vůbec není. Akt je čistě jen na okrasu a uspokojení určitého typu hráčů. Žádnou větší hloubku vážně nemá. Stačí jen vydržet hromadu dialogů a jde se na věc. Ba co víc, ani ty filmečky nejsou udělané kdo ví jak dobře a více než o scénku se jedná jen o obrázek, který se hýbe. Občas můžete ovlivnit rychlost, ale nic víc v tom nehledejte. K postavám žádný vztah nemáte a kdyby ve hře sex nebyl, vůbec nic by to neovlivnilo. Což je za mě největší zklamání. Tohle není to, co nám vývojáři slibovali. Tohle je porno v té nejčistší herní podobě, akorát vloženo mezi pár mini-her, cut-scén a dialogů.

A že dialogů je tam hromada. Většinou se ohrávají tak, že se postavy postaví naproti sobě a povídají si. Nic víc, nic míň. Chtěli byste do rozhovoru zasáhnout? Ani omylem, když už mluví vaše postava, tedy kapitán s trenkami na hlavě, tak to, co poví, není na vás. Do příběhu tak vůbec nezasahujete a možnosti jakékoliv volby chybí. Ani samotný sex vlastně neovlivňujete, ten prostě přijde a je jedno, jestli chcete nebo ne. Jinými slovy jde o čirou kinetickou vizuální novelu, která se odlišuje od ostatních takových her zcela minimálně.

Kupodivu ale právě příběh není vlastně tak špatný. Z prvních pár hodin má našlápnuto celkem zajímavě a kupa dospěláckého humoru mu jen přidávají. Samozřejmě zázrak asi nemůžeme čekat, ale jako krásný béčkový příběh je dostačující.

A málem bych zapomněl - když už se jedná tedy o hru, tak si samozřejmě i občas zahrajete. Máte tady hned dva herní režimy. Jeden je jednoduchý, ač celkem podařený tahový souboj na styl XCOMu, a druhým jsou vesmírné přestřelky ve vaší lodi. Ani jedna mini-hra není udělaná špatně, ale že by se jednalo o kdejaký zázrak, se říct nedá.

Nutno podotknout, že titul je zatím stále v předběžném přístupu a dle slov vývojářů jsme viděli opravdový drobeček toho, co nás ve finále čeká. Ovšem už tak si na hru můžeme udělat určitý obrázek a porovnat to s tím, co nám před dvěma lety vývojáři na Kickstarteru slíbili. Bohužel, právě moje představa o hře, kterou jsem měl, je na míle vzdálená s tím, co jsme dostali.

Místo kvalitní hry pro dospělé, která měla obrovský potenciál a ke všemu ještě vybrala přes 1,6 milionu liber, je tu jen další porno hra, která se snaží tvářit vážně. A víte co? Místy tam ta vážnost možná i je, ale přístup k sexuálním scénkám a to, že je sex přítomný na každém rohu a vy nemusíte dělat vůbec nic, abyste se k němu dostali, je smutné.

Vlastně počkat. Musíte hrát vedlejší mise, abyste si mohli odemknout více pornoscének! Jestli je to ale dostatečná motivace, to už je na každém z vás… Celkově jsem tedy z prvních hodin Subverse vážně zklamaný. Jestli právě vývojáři ze studia FOW Interactive, kteří mají s filmy pro dospělé zkušenosti, nedokážou udělat kvalitní a do jisté míry seriózní hru pro dospělé, tak už nevím, kdo by to zvládl. Nebo kdo by do toho vůbec šel.

Přitom cut-scény vypadají více než dobře, celá hra je napěchovaná hromadou vtipů a parodií, u kterých se i občas zasmějete. Ačkoli často působí, jako kdyby je psal nadržený puberťák. Malou naději mi ještě stále vývojáři dávají tím, že už teď údajně vidí a slyší chyby, co jim fanoušci posílají a pokusí se s tím něco udělat.

Jestli je to pravda, nebo jen další hromada keců, se dozvíme nejdřív za rok, kdy se plánuje plné spuštění hry. Do té doby se od Subverse držte dál, a pokud vás to vážně zajímá, YouTube asi není správná stránka, kde to hledat.

]]>
2021-04-19T19:10:22+02:00 2021-04-19T18:53:39+02:00 10
https://indian-tv.cz/clanek/survival-rust-pro-konzole-u-nas-vyda-comgad-8kdhhn Survival Rust pro konzole u nás vydá Comgad - INDIAN Česká distributorská společnost Comgad dnes oznámila vydání krabicové Day One edice survival Rust ve verzích pro Xbox One a PlayStation 4. Brutální a kompetitivní hru na přežití pro více hráčů. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Česká distributorská společnost Comgad dnes oznámila vydání krabicové Day One edice survival Rust ve verzích pro Xbox One a PlayStation 4. Brutální a kompetitivní hru na přežití pro více hráčů je nyní možné předobjednat.

Rust Day One Edition pro konzole Xbox One a PlayStation 4 obsahuje základní hru s předobjednávkovým bonusem, který zahrnuje balíček Future Weapons and Tools. Experti na přežití, kteří si budou chtít pořídit krabicovou edici hry Rust, můžou získat i tento bonus díky předobjednávce Day One Edition u vybraných prodejců.

Hra Rust pro konzole od vydavatele a vývojáře Double Eleven je založená na oblíbené verzi na PC, která byla plně optimalizována pro konzolové hráče. Bohužel, k vylepšení pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S zatím nedojde.

Mark South, hlavní ředitel operací v Double Eleven řekl: „Rust je a navždy bude dítě a dílo Facepunch Studios a my jsme extrémně vděční, že můžeme vzít jejich výtvor a udělat vlastní konzolovou edici jejich neuvěřitelné hry. Naše konzolové edice hry Rust představují Rust tak, jak ho lidé znají, ale pod kapotou – kde jsme strávili posledních pár let – jsme vytvořili výjimečný zážitek s hrou Rust navržený pro milovníky konzolí. Těšíme se na zpětnou vazbu hráčů, až se do ní fanoušci budou moct letos na jaře ponořit.“

Ve hře Rust se hráči probudí sami na záhadném postapokalyptickém ostrově, kde je plno rozpadlých průmyslových památníků a zvídavých vědců. Ve hře může být až 100 dalších hráčů a záleží jen na vás, jak dokážete přežít ve světě, kde vás všechno chce zabít.

Překonejte žízeň a hlad, bojujte proti živlům, vyrábějte zbraně a braňte se před nepřáteli, mezi které se řadí ostatní hráči, vědci, medvědi a vlci. Smrt si vás může najít i v podobě požáru, utopení či nemoci z ozáření. Rust je hra bez pravidel a neříká svým obyvatelům, co mají dělat. Máte volnost a můžete klamat a pouštět se do agresivních a intenzivních soubojů mezi sebou, do nájezdů a kořistění, ale potenciálně můžete dosáhnout ještě lepších výsledků, když budete mít po boku tým přátelských hráčů. V boji o přežití a nadvládu si můžete stavět malé sruby ze dřeva i obří pevnosti z kovového šrotu, a také vyrábět celou řadu zbraní, bomb a pastí.

Rust není pro lidi se slabým srdcem: hra se pyšní strmou křivkou učení a obrovskou zabijáckou komunitou hráčů. Můžete se s nimi spřátelit, anebo je zabíjet – volba je na vás. Začínáte s kamenem v ruce a postupně se vypracujete přes kopí či luk až po těžší zbraně jako útočné pušky a raketomety. Můžete nacházet a učit se nákresy pro výrobu nových a lepších zbraní, zbrojí a obranných prostředků, budovat rozrůstající se arzenál a zvýšit sobě i svým přátelům šanci na přežití.

Rust Day One Edition pro Xbox One a PlayStation 4 vyjde 21. 5. Ve stejný den se bude prodávat i digitální verze na Xbox Store a PlayStation Store.

]]>
2021-04-19T18:17:06+02:00 2021-04-19T18:17:05+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/farming-simulator-19-shrnul-svou-casovou-osu-435vt3 Farming Simulator 19 shrnul svou časovou osu - INDIAN Před oznámením nového dílu se tvůrci ohlížejí za Farming Simulatorem 19. V pětiminutovém videu nabízejí časovou osu a připomínají deset dodatečných balíčků a více než 3 600 oficiálně testovaných modu. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Před oznámením nového dílu se tvůrci ohlížejí za Farming Simulatorem 19. V pětiminutovém videu nabízejí časovou osu a připomínají deset dodatečných balíčků a více než 3 600 oficiálně testovaných modifikací. Ty se dostaly i na konzole. Díky tomu má být Farming Simulator 19 nejkomplexnějším zemědělským zážitkem k dnešnímu dni.

Studio Giants Software se těší na budoucnost. V brzké době by mělo oznámit nový díl. Ten by měl vyjít ještě letos. Loni si tvůrci vzali pauzu, aby mohli připravit Farming Simulator pro počítače a novou generaci konzolí.

Farming Simulator 19 vyšel 19. 11. 2018 a je dostupný na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Google Stadia. Hra obsahuje české titulky.

]]>
2021-04-19T18:03:04+02:00 2021-04-19T18:03:03+02:00 2
https://indian-tv.cz/clanek/z-immortals-fenyx-rising-se-muze-stat-serie-e5h3jf Z Immortals Fenyx Rising se může stát série - INDIAN V Ubisoftu začínají přemýšlet nad tím, jak rozšířit svět akční adventury Immortals Fenyx Rising od autorů Assassin's Creed Odyssey. Stane se z řeckého dobrodružství série? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Vývoj Immortals Fenyx Rising začal jako odnož Assassin’s Creed Odyssey, ale řecké dobrodružství hráče zaujalo. Ukázalo se, že nová značka Ubisoftu je úspěšná a v budoucnu by se ze hry mohla stát série.

Tvůrci ze studia Ubisoft Québec od začátku pracovali s cílem vytvořit Immortals Fenyx Rising jako titul, z něhož by se v budoucnu mohla stát franšíza.

„Cílem bylo vytvořit něco nového a skvělého. Jako vývojáři všichni doufáme, že se z toho může být něco většího a stát se z toho franšíza. Ale teprve začínáme přemýšlet o tom, jak můžeme tento svět rozšířit,“ cituje server Nintendo Everything šéfa vývoje Juliena Galloudeca.

V současné době je tento proces zaměřen čistě na rozšíření hry po jejím vydání, ale zároveň doufají v možnost v budoucnu přinést další Immortals.

Tento týden vyjde poslední ze třech plánovaných expanzích, které rozšiřují příběh a přinášejí nová místa a postavy. Podle Galloudeca pak záleží pouze na hráčích, zda se značka rozšíří o druhý díl.

Immortals Fenyx Rising vyšlo koncem minulého roku s českými titulky na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Třetí DLC s názvem The Lost Gods dorazí 22. 4. Informace o něm jsme psali zde.

]]>
2021-04-19T16:34:04+02:00 2021-04-19T16:34:03+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/fifa-22-bez-barcelony-realu-madrid-nebo-chelsea-cb3idn FIFA 22 bez Barcelony, Realu Madrid nebo Chelsea? Superliga může všechno změnit - INDIAN Dvanáct fotbalových velkoklubů z Anglie, Španělska a Itálie založilo nezávislou Superligu, která má změnit tvář fotbalu a být protiváhou k Lize mistrů. Šéf UEFA záměr kritizuje a hrozí vyloučením. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dvanáct fotbalových velkoklubů z Anglie, Španělska a Itálie založilo nezávislou Superligu, která má změnit tvář fotbalu a být protiváhou k Lize mistrů. Jejich ambiciózní plán ale čelí kritice ze strany zahraničních médií i šéfa UEFA. Ten jim hrozí vyloučením.

Pokud Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea a Tottenham z Anglie, FC Barcelona, ​​Real Madrid a Atlético Madrid ze Španělska a Inter Milán, AC Milán a Juventus z Itálie budou pořádat Superligu, hodlá se UEFA a FIFA bránit všemi dostupnými prostředky.

Šéf UEFA jim dokonce pohrozil vyloučením ze všech domácích, evropských i světových soutěží. To by znamenalo, že hráči z těchto klubů se nebudou moci zúčastnit mezinárodních akcí. Stanovisko UEFA podporují i zástupci největších fotbalových soutěží z Evropy.

Jedny z nejslavnějších a nejbohatších fotbalových klubů měly představu, že budou spolupracovat s UEFA a FIFA, aby fotbal posunuly na novou úroveň. Současně plánovaly, že Superligu budou společně řídit a o všem rozhodovat společně, včetně týmů, které do své Superligy pozvou. Podle některých jde ale o chamtivost ze strany těchto velkých klubů.

Objevují se ale hlasy, že Superliga může promluvit i do videoherního světa. Electronic Arts totiž využívají licenci od FIFA a FIFPRO. Ta jim umožňuje v sérii FIFA používat jména a loga týmů a podobizny hráčů. Pokud by velkokluby od svého záměru neupustily, mohla by UEFA požadovat odstranění těchto týmů z videoherní série FIFA.

EA zatím prohlášení neučinila. Je možné, že čeká na to, jak se situace vyvine.

Připomeňme, že podle dostupných statistik patří přední fotbalové týmy z Anglie, Španělska a Itálie k těm, za které hráči nejčastěji v sérii FIFA hrají. Nehledě na využívání fotbalistů ve skládání svého týmu v režimu Ultimate Team.

FIFA 22 má vyjít na podzim letošního roku.

]]>
2021-04-19T16:53:41+02:00 2021-04-19T16:04:37+02:00 15
https://indian-tv.cz/clanek/my-funeral-home-je-simulator-pohrebni-sluzby-9b9jxt My Funeral Home je simulátor pohřební služby - INDIAN Početný zástup nevšedních simulátorů rozšíří podnikání v oblasti pohřebních služeb. V My Funeral Home se budete starat o vše, co se týká pohřbu. Vývojáři mají velké ambice. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Početný zástup nevšedních simulátorů rozšíří podnikání v oblasti pohřebních služeb. V My Funeral Home se budete starat o vše, co se týká pohřbu. Vývojáři mají velké ambice a zmiňují kupříkladu otevřený svět, řízení pohřebního vozu, přípravu těla na pohřeb a zajištění celého obřadu.

„Pomozte lidem vyrovnat se se smrtí blízkých, přátel a kolegů. Smrt je delikátní a emocionální záležitost. S klienty musíte zacházet opatrně a soucitně,“ píšou tvůrci s tím, že nejprve je nutné požádat o povolení podnikat a poté dát dohromady své auto a proměnit ho na pohřební vůz.

My Funeral Home má přinést detailní simulaci pohřební služby a detailní simulaci řízení automobilu. Dále úpravu vozidla, nákupní systém, dynamický systém počasí s denním a nočním cyklem a otevřený svět.

Hru má v dosud nestanoveném termínu na počítače vydat polská společnost PlayWay S.A. od studia Pentacle, které podle Steamu chystá ještě tituly Trans-Siberian Railway Simulator, Route 66 Simulator a Magnet Fishing Simulator.

Polská společnost PlayWay podobných simulátorů/simulací chystá více, kupříkladu Riot Control Simulator se zastavením demonstrace, Black Gold s těžbou ropy, low-poly parodii na Grand Theft Auto, Alaskan Truck Simulator nebo simulátor Ježíše Krista.

]]>
2021-04-19T13:52:55+02:00 2021-04-19T13:52:54+02:00 11
https://indian-tv.cz/clanek/strilecka-necromunda-hired-gun-ukazuje-zbrane-ctgj31 Střílečka Necromunda: Hired Gun ukazuje zbraně - INDIAN V rychlé a brutální first-person střílečce Necromunda: Hired Gun ze světa Warhammeru 40,000 budete mít k dispozici celou řadu zbraní, abyste mohli plnit úkoly určené pro lovce odměn. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V rychlé a brutální first-person střílečce Necromunda: Hired Gun ze světa Warhammeru 40,000 budete mít k dispozici celou řadu zbraní, abyste mohli plnit úkoly určené pro lovce odměn. Dopadení největších padouchů tohoto nebezpečného a temného světa nebude nic jednoduchého.

O jaké zbraně jde? Z dřívějška víme o Autopistol. Dnes se podíváme na Boltgun, Shotgun a Granade Launcher. Jakou si vyberete?

V Necromunda: Hired Gun od Streum On Studio, které vytvořilo Space Hulk: Deathwing, připomíná sérii Doom, můžete běhat po zdi, používat hák, upgradovat nejen zbraně a vybavení, ale také svůj mozek a psa, a nechybí ani double-jump.

Váš čtyřnohý mazlíček je napůl pes, napůl robot. Hra se soustředí výhradně na kampaň pro jednoho hráče a jejím cílem je eliminovat členy gangu a další mutanty.

Necromunda: Hired Gun vyjde 1. 6. letošního roku pro PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a PC.

]]>
2021-04-19T12:17:35+02:00 2021-04-19T12:17:34+02:00 0
https://indian-tv.cz/clanek/sci-fi-thriller-the-invincible-odlozen-15ou0e The Invincible: Sci-fi thriller od bývalých tvůrců Cyberpunku 2077 a Dying Light odložen - INDIAN Polské studio Starward Industries oznámilo odklad svého prvního projektu. Sci-fi thriller The Invincible nevyjde v letošním roce, jak bylo původně plánováno, ale později. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Polské studio Starward Industries, složené z bývalých vývojářů polských společností CD Projekt RED (Zaklínač a Cyberpunk 2077) a Techland (Dead Island a Dying Light), oznámilo odklad svého prvního projektu. Sci-fi thriller The Invincible nevyjde v letošním roce, jak bylo původně plánováno.

The Invincible byl oznámen na podzim minulého roku a inspiruje se stejnojmenným příběhem Stanislawa Lema. Fanoušci, kteří tuhle hru sledují, může těšit, že vývojáři prodejem akcií získali 700 tisíc dolarů. To umožní, aby The Invincible byl mnohem větší a lepší, než byla původní představa tvůrců. Na druhou stranu si ale tyhle dodatečné plány vyžádají delší vývoj.

Vývojáři využijí finance, aby najmuli další zaměstnance, část vývoje svěří do rukou externím firmám, zlepší testování a marketing, stejně tak lokalizují hru do dalších jazyků. Ty nebyly specifikovány.

The Invincible má být retro-futuristický thriller z pohledu první osoby, jenž hráče zavede na neznámou pouštní planetu Regis III, kde budou bojovat s roboty připomínající pavouky. Celá hra se bude odehrávat v jiné časové ose, digitální éra nenastala a všechna zařízení, včetně skeneru a průzkumného vozidla, budou založena na analogové technologii.

Příběh se soustředí na vesmírného vědce na nepřátelské planetě, kde hledá pohřešované členy své posádky. Tvůrci lákají na nelineární příběh, který ovlivní vaše rozhodnutí během dobrodružství připomínající vesmírný závod studené války.

„Při přistání na planetě Regis III musíte najít pohřešované členy posádky pomocí pokročilého vesmírného vybavení, a přitom se spoléhat na svůj mozek a instinkty, abyste přežili na planetě, která se rychle stane nepřátelskou. Brzy zjistíte, že Regis III má děsivá tajemství, která budete odhalovat a zjišťovat osudy své posádky,“ uvádí studio Starward Industries.

The Invincible je popisován jako AA titul a dorazí v roce 2022 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

]]>
2021-04-19T10:52:54+02:00 2021-04-19T10:52:54+02:00 5
https://indian-tv.cz/clanek/tvurci-vylepsenych-edic-baldur-s-gate-a-planescape-torment-resxq7 Vydavatel vylepšených edic Baldur’s Gate a Planescape Torment chystá novou značku - INDIAN Kanadská vydavatelská a vývojová společnost Beamdog po vylepšených edic Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment a Neverwinter Nights pracuje na něčem novém. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Kanadská vydavatelská a vývojová společnost Beamdog po vylepšených edic Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment a Neverwinter Nights pracuje na něčem novém.

Existenci nového projektu potvrdil na oficiálním fóru komunitní manažer Julius Borisov. Ten prohlásil, že nechtějí zavřít dveře remasterům, ale v současné době pracují na novém titulu. Půjde o novou značku. Podrobnosti se dozvíme později.

Firma Beamdog si udělal jméno jako vydavatel remasterů populárních počítačových her jako jsou Enhanced edice Baldur's Gate, Baldur's Gate 2, Icewind Dale a Planescape: Torment od studia Overhaul Games. Jde ale také o vývojáře titulů Baldur's Gate: Siege of Dragonspear a Neverwinter Nights.

Jak si sami můžete ověřit, je to poprvé, co se Beamdog nebudou spoléhat na licenci jiné značky. Tak uvidíme, co si od nich zahrajeme.

]]>
2021-04-19T10:46:13+02:00 2021-04-19T10:46:13+02:00 0
https://indian-tv.cz/recenze/je-oddworld-soulstorm-dustojne-pokracovani-serie-6i57ps Je Oddworld: Soulstorm důstojné pokračování série? - INDIAN Oddworld: Soulstorm je konečně tady. Po 23 letech se pokouší navázat na příběh původní hry, a efektivně tak přepsat děj již vydané hry Abe's Exoddus. A jak to tedy dopadlo? Patrik Strnad https://indian-tv.cz/r/strnadik01

Náš milovaný Mudokon Abe je zpět! Remake prvního dílu zvaného Abe’s Oddysee tu sice před pár lety byl, ale nová unikátní hra z univerza Oddworld už nevyšla celých 16 let. Pojďme se tedy podívat na to, jak dopadl tento pokus o probuzení 23 let starého příběhu.

Soulstorm je nová hra od studia Oddworld Inhabitants, která má za cíl navázat na nedávný remake prvního dílu série s názvem Abe’s Oddysee. Po úspěchů tohoto remaku v roce 2016 se šuškalo, zda je příštím logickým krokem předělat do moderního vzhledu i pokračování z roku 1998. Jedná se samozřejmě o legendární Abe’s Exoddus, které vzalo a vylepšilo mnoho aspektů z prvního dílu a nebálo se přidat i hromadu novinek. 

Oddworld Inhabitants to ale viděli jinak. Remake jedničky sice úspěšně nakopnul sérii zpět k životu, ale teď mělo přijít něco většího. Dle slov zakladatele firmy Lorna Lanninga má být Soulstorm pravá vize Exoddusu, kdyby na to tehdy byly peníze a technologie. A jak to tedy dopadlo?

Prvně si ujasněme, že jakékoliv srovnání Soulstormu s Exoddusem je hlavně informativní a snažili jsme se hodnotit Soulstorm převážně jako samostatnou hru. Původní díl ale nelze naprosto opomenout v této recenzi, vzhledem k tomu, že jde o permanentní náhradu Exoddusu a přepis příběhu. Pravděpodobně to znamená i to, že se věrného remaku druhého dílu nikdy nedočkáme.

Na úvod začněme s trochou příběhu. Soulstorm okamžitě navazuje na události prvního dílu. Právě jste vysvobodili 200 mudokoních otroků z obrovské továrny, kterou jste následně vyhodili do vzduchu. To vzbudilo trochu poprask ve světě a samotný vlastník továrny Mullock je obviňován z pojišťovacího podvodu. Bez peněz a s poslední kapkou respektu po vás teď pátrá a chce zdecimovat každého živého mudokona, a tím se vám pomstít. Abe mezitím ale zjišťuje, že o této mudokoní revoluci se doslechlo již mnoho dalších továren a tedy stovky dalších otroků, pro které se musíte vydat

Hned jak vám hra dá do rukou ovládání, je patrné, že se pár věcí změnilo. Ve svém arzenálu již nemáte komplexní dorozumívací systém a v podstatě jediné dva příkazy, které zbyly, jsou „Pojď se mnou“ a „Zůstaň“. Taktéž se částečně změnil pohyb. Celkově tak trochu Abe více klouže, je rychlejší a má nově i dvojitý skok. Když vyšel remake prvního dílu, tak byl trochu nezvyk, že pohyb už přesně nespadal na mřížku, jako například u starého Prince of Persia. U Soulstormu je to znát ještě více. Je potřeba si více hlídat, kam dopadáte a kdy zastavit pohyb, abyste někam nespadli. Taktéž i zachytávání za okraje vyšších pater je někdy trochu oříšek, obzvláště se zmiňovaným dvojitým skokem.

Co se týče herních mechanik, Soulstorm je opravdu něco nového pro celou sérii. Stále je tu zachraňování mudokonů a ovládání nepřátel, ale mimo to se leccos změnilo. Celá hra se točí kolem craftovacího systému a prohledávání různých skříněk a popelnic pro získávání surovin. V průběhu hraní se vám postupně odemkne jedenáct receptů. Některé z nich můžete využít na hromadné ničení nepřátel a některé naopak na tiché proklouznutí dál. Už při odhalení hry před třemi lety tato změna základů znejistila mnoho fanoušků. Rok se s rokem sešel a teď konečně můžeme vidět, jak tato revoluce pro sérii dopadla. Bohužel hodně nedopečeně a neohrabaně. Soulstorm si na těchto dvou mechanikách zakládá až moc a skládá z něj prakticky celé jádro hry. Titul, kde jde o strategizování vašeho inventáře, vyzývavé shánění surovin a využívání mnoha receptů k úspěšné záchraně všech mudokonů. Takový kreativní sandbox.

A teď zpět do reality. Více než půlku hry máte k dispozici pouze zlomek receptů, ze kterých se několik opakuje, tedy že jde třeba o slabší a silnější variantu té stejné věci. Nakonec vám tak z těch několika receptů vybublají ven asi tři použitelné věci. Alespoň na to budete mít vždy suroviny, že? Chyba - velice často se mi stalo, že po průlezu desítek popelnic jsem stále nacházel jednu a tu samou surovinu, do bodu, kdy jsem měl maximální množství a víc jsem pobrat nemohl. Jenže všechny recepty po mně potom chtěly i druhou a třetí surovinu, která se v daném levelu nevyskytovala třeba vůbec, nebo velice vzácně. Byl jsem tedy nucen projít většinu úrovně bez chytrých udělátek, zatímco mi hra stále cpala na obrazovku, že mám prohledávat kontejnery, abych získal zlatou medaili za X prohledaných věcí. Takže jsem pak procházel řadu dvaceti skříněk bez získání čehokoliv, jen aby mi hra napočítala, že jsem něco prohledal.

Ono vůbec, procházení úrovní bez věcí jako kouřový granát nebo limonádová bomba by bylo v pořádku, možná bych se i více cítil jako ve staré dobré plošinovce s Abem. Jenže pro záchranu mnoha mudokonů ty předměty zkrátka potřebujete, takže není nic horšího, než přímo koukat na bandu zajatců, které prostě nemůžete vysvobodit, protože vám hra nedala ty správně suroviny. Nutno podotknout, že během hraní jsem opravdu narazil na chytře vymyšlené hádanky a někdy se mi i poštěstilo a měl jsem na to suroviny. Zmíněné problémy jsem ale pociťoval častěji, než je zdrávo. 

Pokud by Soulstorm po selhání některých klíčových mechanik mohl alespoň padnout na bezpečnou půdu starých dobrých mechanik z Exoddusu, dalo by se toho prominout více. Přece jen to, že tvůrci zamýšleli původní hru jinak, neznamená nutně, že se má zahodit vše z roku 1998. Až na naprosté základy, které dělají Aba Abem, tomu tak ale je. Vývojáři měli tehdy v roce 1997 jeden jediný rok na vytvoření pokračování, ale podle výsledného obsahu bych tomu tipoval tak tři roky. Je tím pádem trochu škoda, že i když se Soulstorm drží základního příběhu Exoddusu, tak zbytečně oholil mnoho lokací a mechanik. 

Připomínám, že hlavním cílem je ohodnotit Soulstorm samostatně. Má ale částečnou povinnost důstojně nahradit původní díl, když ho dle slov vývojářů naprosto a navždy nahrazuje. Tak se pojďme stručně podívat, co vlastně Abe’s Exoddus měl, a Soulstorm nemá.

Zaprvé ve hře kompletně chybí chrámy Mudomo a Mudanchee, ve kterých žijí prastaré kreatury. Za ty jste se mohli dříve převtělit, mluvit jejich primitivním jazykem a dorozumnět se tak s ostatními. Tohle v novém díle vůbec nenajdete. Stejně tak jako úrovně a hádanky spojené s malými spícími krvelačnými housenkami, u kterých stačí udělat trochu hluku nebo šlápnout na nějaké mládě a už se do vás pustí. Chybí také hádanky s neviditelnou aurou, jež vás udělala dočasně neviditelným.. Nesmíme zapomenout ani na úrovně, kde jste se mohli převtělit přímo do vůdců továren.

Jedna z nejdůležitějších částí původní hry, která v Soulstormu také chybí, jsou typy mudokonů. V Abe’s Exoddus jste hned od prvního levelu mohli narazit na hádanky se slepými, naštvanými, smutnými a zhulenými mudokony. Každý fungoval jinak a reagoval odlišně na vaše příkazy, což dále stupňovalo složitost hádanek.

A jak bychom mohli zapomenout na nejikoničtější část - explozivní prd, který můžete ovládnout svou myslí, a poté ho nechat vybouchnout u nepřátel. [Video pauza]

Pryč ze Soulstormu je také možnost rychlého ukládání. Uložit pozici můžete pouze proběhnutím checkpointu. Jenže ten vám opravdu natvrdo uloží přesně to, co se v ten moment dělo. Někdy se zkrátka stane, že naběhnete do checkpointu při útěku, a pak zjistíte, že vás nekonečně zabíjí při respawnu. Jediná cesta zpět je pak restartovat celý level, který průměrně trvá jednu hodinu. A když už mluvím o nenávratných checkpointech, tak párkrát se mi stalo, že hra nepočítala s tím, že se budu vracet zpět. V klidu jsem spadnul o něco níže, protnul předešlý checkpoint a… pak jsem zjistil, že výtah, který mě vyvezl nahoru, už je navždy nahoře. A nastal restart levelu.

Je zkrátka škoda, že si toho Soulstorm bere tak málo z již ověřeného receptu, a zároveň moc nového nepřináší. Přitom potenciál z této hry opravdu srší.

S bugy bohužel hra také nešetří, a to ani po mnoha opravných aktualizacích. Regulerně jsem se zasekával ve zdech, nepřátelé si mě nevšímali nebo se mi třeba mudokoni odmítali schovat do skříněk a vzbudili tak po celé továrně poplach. Dokonce se mi v důsledku chyby stalo, že jsem musel na opravu počkat, protože jsem nemohl postoupit v úrovní dál. A to ani při opakovaných pokusech.

Jediné, za co mohu Soulstormu dát absolutní jedničku s hvězdičkou je grafika, příběh a cut-scény. Hra běží na Unity, které si Oddworld studio značně přizpůsobilo, ale někdy mám pocit, že to musí být předem vyrenderované filmečky. Opak je ale pravdou a Soulstorm má jedny z nejkrásnějších cut-scén současnosti. Pokud ale toto pozlátko obalíte neohrabanou hratelností, těžko to zachraňuje celek. Ani hudbu nemá cenu zmiňovat. Většinu času slyšíte jen konstantní ruch továrny.

Ve shrnutí jde o průměrnou hru s pěkným vizuálem, která má rozhodně na víc, ale bohužel nedokáže zužitkovat nově představené mechaniky. Nemyslím si ale, že o Oddworld Inhabitants slyšíme naposledy. Můžeme tedy alespoň doufat, že si vezmou ponaučení z tohoto dílu a připraví pro nás něco dopečenějšího. Za tým Indiana si hra odnáší 6 z 10.

]]>
2021-04-19T19:05:35+02:00 2021-04-18T22:46:00+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/hellblade-2-bude-realistictejsi-a-nabidne-rafinovany-boj-igub6z Hellblade 2 bude realističtější a nabídne rafinovaný boj - INDIAN Melina Juergens ukazuje, jak trénuje na roli hlavní hrdinky temné akce Senua's Saga: Hellblade 2. Dozvídáme se, že druhý díl bude realističtější a nabídne rafinovaný boj keltské válečnice. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Temná fantasy akční adventura Hellblade: Senua's Sacrifice z roku 2017 se povedla a dokázala zaujmout svým zpracováním a temnou atmosférou s příběhem keltské válečnice. U druhého dílu chtějí vývojáři pocity posunout na novou úroveň. Pro Senua's Saga: Hellblade 2 plánují realističtější zpracování a rafinovaný boj.

Melina Juergens, představitelka hlavní hrdinky jménem Senua, ve svém videu ukazuje, jak na tuhle roli trénuje. Ve videu říká, že britské studio Ninja Theory klade větší důraz na realismus. Z toho důvodu se rozhodla trénovat pěstní souboje a boj s mečem, aby její pohyby přenesené do digitálního světa byly co nejautentičtější.

V rámci tréninku se herečka dozvěděla detaily o různých bojových stylech a jak by měla používat jednotlivé zbraně. Aby se ale dokázala ohánět mečem a bojovat pěstmi, musela nejprve zlepšit svou fyzičku. Melina Juergens ovšem trpí bolestmi kloubů a kostí. Z toho důvodu se rozhodla cvičit vlastním tempem.

Do tréninku byl zapojen také C.C. Smiff. Ten pracoval mimo jiné na filmech ze série Star Wars a seriálu Hra o trůny.

Na závěr je nutné poznamenat, že Melinda není profesionální herečkou. Původně měla být pouze záskokem, ale své dovednosti zdokonalila natolik, že přes motion capture zaznamenala všechny pohyby keltské válečnice pro první díl. Jak vidno, práci na dvojce bere velmi vážně.

Senua's Saga: Hellblade 2 nemá stanovené datum vydání, hra je ve vývoji pro PC a Xbox Series X/S.

]]>
2021-04-18T16:28:59+02:00 2021-04-18T15:30:00+02:00 9
https://indian-tv.cz/clanek/ukazka-prostredi-a-gameplay-zabery-z-dema-resident-evil-ued2vy Ukázka prostředí a gameplay záběry z dema Resident Evil: Village - INDIAN Při čekání na první část demoverze Resident Evil: Village, která se majitelům konzolí PlayStation 5 a PlayStation 4 odemkne dnes v 19:00 (předběžné stažení funguje), se můžeme podívat na nová videa. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Při čekání na první část demoverze Resident Evil: Village, která se majitelům konzolí PlayStation 5 a PlayStation 4 odemkne dnes v 19:00 (předběžné stažení funguje), se můžeme podívat na nové materiály.

Ve videu nahoře Capcom ve spolupráci s redakcí amerického Game Informeru ukazuje prostředí. Vidíme průzkum tajemné vesnice a od šéfa vývoje se dozvídáme, že nás čeká mnohem rozsáhlejší herní prostředí. To není pouze otázkou velikost. Jednotlivé lokality budou nejen větší, ale také vertikální. Budeme moci lézt a bojovat na střechách domů ve vesnici.

Další dvě videa pocházejí od IGN a GameStopu. Jedná se o záznam přímo z demoverze. Můžeme se tak podívat, že nás v demu čeká boj, crafting, průzkum a mnoho dalšího, co vesnice nabízí.

Demoverze se odemkne v 19:00 našeho času a na PS4 a PS5 budeme moci hrát 30 minut. Ukázka bude k dispozici do 19. 4. 3:00. Další demo (opět pouze pro PS5 a PS4) bude dostupné od 25. 4. 19:00 do 26. 4. 3:00 a nabídne půlhodinový průzkum tajemného hradu.

Třetí demo zahrne vesnici i hrad a bude pro všechny platformy dostupné 2. 5. od 2:00 po dobu 24 hodin. Zámek bude nastaven na 60 minut.

Resident Evil: Village vyjde 7. 5. letošního roku pro PC, PS4, Xbox One, Google Stadia, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

]]>
2021-04-18T11:45:49+02:00 2021-04-18T11:45:47+02:00 3
https://indian-tv.cz/clanek/pan-prstenu-dalsim-neuspechem-amazonu-ambiciozni-mmorpg-l956ph Pán prstenů dalším neúspěchem Amazonu: Ambiciózní MMORPG zrušeno - INDIAN Amazon zrušil masivně multiplayerový RPG titul Lord of the Rings, který byl oznámen v roce 2019. Americký gigant se na vlastní kůži přesvědčuje, že vývoj her není jednoduchý. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Amazon zrušil masivně multiplayerový RPG titul Lord of the Rings, který byl oznámen v roce 2019. Americký gigant se na vlastní kůži přesvědčuje, že vývoj her není jednoduchý.

Hru připravoval tým Amazon Games Studios ve spolupráci s čínskou společností Leyou Technologies, kterou v prosinci/decembri 2020 koupil Tencent Holdings. Jednání o smlouvě mezi Amazonem a Tencentem nešlo dobře a vedlo ke zrušení ambiciózního online dobrodružství ze světa Pána prstenů, uvádí Bloomberg.

Mluvčí Amazonu potvrdil, že po akvizici Leyou Technologies společností Tencent nebyli schopni zajistit podmínky nezbytné pro pokračování vývoje. Tým z Amazonu bude přesunut na další, nespecifikované projekty.

„Milujeme značku Pána prstenů a jsme zklamáni, že tuto hru hráčům nepřineseme,“ uvedl mluvčí Amazonu.

O The Lord of the Rings MMO toho moc nevíme. Jisté je, že mělo jít o free-to-play záležitost a příběh se měl odehrávat mnoho let před příběhem filmové a knižní trilogie. Tím se otevíral prostor k prozkoumání dosud neviděných míst, postav a bytostí, které nám dokáže Tolkienovo dílo nabídnout.

Lord of the Rings MMORPG se připojuje k titulům Breakaway a Crucible jako další zrušený projekt Amazon Game Studios. Uvidíme, zda se dočkáme alespoň New World, to je další MMORPG, které je plánováno na srpen/august letošního roku.

Amazon se na vlastní kůži přesvědčuje, že vývoj her není jednoduchý. Navzdory obrovských finančním zdrojům se hrám nedaří (The Grand Tour Game dopadlo v recenzích hrozně) nebo jsou po vydání rychle smazány (Breakaway a Crucible). Amazon má nadále své strategii věřit a do videoherního světa hodlá investovat další peníze, včetně hack ‘n’ slash akce Lost Ark s MMO prvky. Premiéra se má konat v příštích několika měsících.

Fanoušci Pána prstenů si stále mohou zahrát bezplatné MMORPG The Lord of the Rings Online od studia Turbine na PC. V roce 2022 má pak na počítače a konzole vyjít akční stealth adventura The Lord of the Rings: Gollum.

]]>
2021-04-18T11:17:40+02:00 2021-04-18T11:17:38+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/hood-outlaws-legends-vysvetluje-zaklady-b9najm Hood: Outlaws & Legends vysvětluje, jak proniknout do pevností a ukrást poklady - INDIAN V necelých pěti minutách jsou nám představeny hlavní vlastnosti středověké multiplayerové bojovky Hood: Outlaws & Legends. Vývojáři skrz video vysvětlují, jak proniknout do pevností a ukrást poklady. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V necelých pěti minutách jsou nám představeny hlavní vlastnosti středověké multiplayerové bojovky Hood: Outlaws & Legends. Vývojáři skrz video vysvětlují, jak proniknout do pevností a ukrást poklady.

Hood: Outlaws & Legends postaví proti sobě dvě skupiny mužů a žen (čtyři na čtyři) v závodě o získání pokladů v dobře bráněných pevností. Jedná se o směs PvEvP, což znamená boj proti umělé inteligenci i jiným hráčům. Důležité bude plížení, bodání a drancování, abyste v temném a brutálním středověku za tyranské vlády uspěli. De facto se stanete Robinem Hoodem.

Pevnosti má střežit nemilosrdná umělá inteligence v podobě nespočtu stráží a šerifa z Nottinghamu, nejmocnějšího nepřítele ve hře, který vás může zabít několika přesnými údery. Abyste poklad získali, musíte využít jedinečné dovednosti a mystické schopnosti každé postavy. K dispozici bude bojovník se sekerou, lučištník nebo asasín.

Hood: Outlaws & Legends vyjde 10. 5. letošního roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

]]>
2021-04-18T10:47:49+02:00 2021-04-18T10:47:47+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/io-interactive-po-uspechu-hitmana-3-oteviraji-nove-studio-tel022 IO Interactive po úspěchu Hitmana 3 otevírají nové studio - INDIAN Hitman 3 se prodává o 300 procent lépe než za stejnou dobu Hitman 2. V IO Interactive jsou s poslední epizodou ságy World of Assassination s Agentem 47 velmi spokojeni. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Hitman 3 se prodává o 300 procent lépe než za stejnou dobu Hitman 2. V IO Interactive jsou s poslední epizodou ságy World of Assassination s Agentem 47 velmi spokojeni. Generální ředitel Hakan Abrak o něm mluví jako o nejkreativnějším díle. Přitom první díl novodobé trilogie nedokázal splnit očekávání Square Enix, tehdejšího majitele dánského studia. IO Interactive se poté osamostatnilo a v roce 2018 prostřednictvím Warner Bros. Interactive Entertainment vydalo druhý díl. Ten si vedl lépe. Hitman 3 byl na trh uveden přímo IO Interactive a tenhle risk si pochvalují.

Za jeden týden dokázaly prodeje Hitmana 3 zaplatit náklady na vývoj a marketing. V rámci tohoto úspěchu IO Interactive oznámili otevření třetího studia. Po dánské Kodani a švédském Malmö se budou nové kanceláře nacházet v Barceloně a budou spolupracovat na podpoře Hitmana 3 a dosud nepojmenované hře s využitím licence Jamese Bonda. Ta nese provizorní název Project 007.

„Jsou to vzrušující časy pro IO Interactive a jsem hrdý, že mohu oznámit další krok pro naše plány v Evropě. IO Interactive Barcellona se stane třetím studiem, které dopomůže k našemu závazku vytvářet fenomenální zážitky pro naše hráče a komunity. Všechna tři naše studia mají velmi talentované vývojáře, kteří se chtějí prosadit v oboru. Klíčovou součástí naší filozofie je, že každý v IOI hraje významnou roli při uskutečňování našich snů. Berte nás jako jedno studio na různých místech,“ dodal Hakan Abrak pro Games Industry s tím, že zaměstnávají více než 200 lidí a chtějí nadále růst.

IO Interactive dříve potvrdilo, že série Hitman si dá pauzu. Na řadě je nyní Project 007 s Jamesem Bondem. V budoucnu se ale Agent 47 vrátí.

]]>
2021-04-17T15:47:16+02:00 2021-04-17T15:47:15+02:00 2
https://indian-tv.cz/porad/top5/hry-ve-kterych-jsme-navstivili-prahu-v2u02z TOP 5 - Her, ve kterých jsme navštívili Prahu - INDIAN Málokdy se nám stane, že ve hře poznáme něco českého, ale občas to je možné. Především, když se hra odehrává v Praze. Dnes se tak podíváme na tituly zasazené do hlavního města Česka. Lukáš Andrys https://indian-tv.cz/r/Pixelorez

Málokdy se nám stane, že ve hře poznáme něco českého, ale občas to je možné. Především, když se hra odehrává v Praze. Dnes se tak podíváme na tituly zasazené do hlavního města Česka a třeba i nějakou část Prahy poznáte, i když spíše ne. TOP 5 - Her, ve kterých jsme navštívili Prahu.

]]>
2021-04-16T16:59:36+02:00 2021-04-17T12:00:00+02:00 16
https://indian-tv.cz/clanek/po-dlouhe-dobe-nove-materialy-z-witchfire-xep3dx Po dlouhé době nové materiály z Witchfire - INDIAN Tvůrci The Vanishing of Ethan Carter tentokrát ukazují prostředí hry, a navíc se rozepsali o zdržení během vývoje. Temná fantasy střílečka se přesto pomalu, ale jistě dere na svět. Martin Cvrček https://indian-tv.cz/r/Cvrnda

Není pochyb o tom, že vývoj temné fantasy střílečky Witchfire, na níž pracují tvůrci The Vanishing of Ethan Carter z polského studia The Astronauts, jde pomalu. Projekt ale žije, jak autoři jednou za čas připomenou na oficiálním blogu. Na něm tu a tam Adrian Chmielarz, dříve výrazná tvář studia People Can Fly (Painkiller, Bulletstorm), sdílí poznatky, zkušenosti a zajímavosti z vývoje.

Nejinak je tomu i tentokrát. V novém blogovém příspěvku Chmielarz hovoří o důvodech určitého zdržení ve vývoji, které má za následek, že toho sice tvůrci v posledních měsících udělali dost, ale na hře to tak úplně není vidět. Přesto se jedná o dlouhodobě velmi důležitou práci, zahrnující třeba optimalizaci, programování určitých herních systémů, snažení v enginu Unreal 4, přípravu soubojových arén nebo zacházení s osvětlením a barvami.

Právě díky rozebírání práce s osvětlením a barvami se můžeme podívat na nové screenshoty z aktuální verze hry, které ukazují působivé, pozoruhodně detailní prostředí. Koneckonců, The Vanishing of Ethan Carter vypadá i dnes skvěle, takže je zjevné, že Witchfire v oblasti grafiky nezůstane příliš pozadu.

Chmielarz navíc znovu zdůraznil, že bez ohledu na dojmy ze starších ukázek ze hry se Witchfire neřadí mezi tzv. looter shooter tituly. Je v něm loot, samozřejmě nabízí střílení, ale zkrátka a dobře nejde o obdobu Destiny, Borderlands nebo Outriders. Už dlouho koneckonců víme, že novinka The Astronauts nehodlá zapírat, že ji mají na svědomí autoři Painkillera a Bulletstormu, na druhou stranu zrovna Adrian Chmielarz se fascinací Destiny nikdy příliš netajil.

Witchfire míří minimálně na PC a zatím nemá stanovené datum vydání. Z obsahu a četnosti blogových příspěvků je nicméně zjevné, že hru ještě čeká sice poctivý, ale také poměrně dlouhý vývoj.

]]>
2021-04-17T11:19:19+02:00 2021-04-17T11:30:00+02:00 4
https://indian-tv.cz/clanek/treti-rozsireni-immortals-fenyx-rising-se-odehraje-jinak-cj6rfi Třetí rozšíření Immortals Fenyx Rising se odehraje z pohledu božího oka - INDIAN The Lost Gods se soustředí na nového šampiona jménem Ash, který se vypraví na epickou cestu s cílem znovusjednotit řecké bohy. Ash se dostane do nové země zvané Pyrite Island. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Akční adventuru Immortals Fenyx Rising příští týden čeká třetí a zároveň poslední rozšíření. Dodatečný balíček The Lost Gods vyjde 22. 4. a odehraje se z pohledu božího oka.

The Lost Gods se soustředí na nového šampiona jménem Ash, který se vypraví na epickou cestu s cílem znovusjednotit řecké bohy. Ash se dostane do nové země zvané Pyrite Island, kde sjednotí bohy, kteří opustili Olymp po střetu s Diem. Mezi tyto bohy patří Poseidon a Hades. Budete je muset přesvědčit, aby se vrátili a obnovili rovnováhu světa.

Při nelehké misi narazíte na mnoho příšer a užijete si bojový systém inspirovaný brawlerem.

Další podrobnosti se o DLC dozvíme později. Mezitím si můžete zahrát první dodatečný balíček s výzvami od různých bohů a zejména Myths of the Eastern Realm. I v této expanzi opustíte řecké země, abyste navštívili úplně nová místa inspirované čínskou mytologií v roli hrdiny jménem Ku. Ten se bude snažit nastolit rovnováhu mezi nebem a zemí, když byly oba světy vrženy do brutální války.

Immortals Fenyx Rising vyšlo koncem minulého roku s českými titulky na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Hra je dostupná také na Google Stadia a Amazon Luna. DLC si můžete koupit samostatně, případně v rámci výhodnějšího Season Passu.

]]>
2021-04-17T15:41:48+02:00 2021-04-17T11:14:45+02:00 2
https://indian-tv.cz/porad/90vterin/cyberpunk-je-zlaty-dul-970kyp 90VTEŘIN 7s25 -Cyberpunk je zlatý důl - INDIAN Pickle Rick se dostává do herního světa, v CD Projektu se slaví enormní úspěch a Gelu se nechal restartovat. Chcete vědět víc? Sledujte nejnovější epizodu 90VTEŘIN! Tomáš Otáhal https://indian-tv.cz/r/Gelu

Pickle Rick se dostává do herního světa, v CD Projektu se slaví enormní úspěch a Gelu se nechal restartovat. Chcete vědět víc? Sledujte nejnovější epizodu 90VTEŘIN!

]]>
2021-04-16T23:35:28+02:00 2021-04-16T23:35:28+02:00 1
https://indian-tv.cz/clanek/ps5-je-nejrychleji-prodavanou-konzoli-v-historii-usa-9oty0b PS5 je nejrychleji prodávanou konzolí v historii USA - INDIAN PlayStation 5 je nejrychleji prodávanou konzoli v historii Spojených států amerických, a to jak v počtu prodaných kusů, tak i v dolarových tržbách. O jaké hry je největší zájem? Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

PlayStation 5 je nejrychleji prodávanou konzoli v historii Spojených států amerických, a to jak v počtu prodaných kusů, tak i v dolarových tržbách. Žádná jiná konzole si v prvních pěti měsících nevedla lépe.

Informace pocházejí od analytika Matta Piscatelly ze společnosti NPD Group. Celkové prodeje hardwaru v březnu/marci letošního roku táhlo Nintendo Switch, které bylo nejprodávanější hardwarovou platformou v kusech i dolarech.

Switch byl v prvním čtvrtletí roku nejprodávanější v kusech, zatímco PS5 se umístila na prvním místě v tržbách za hardware.

Xbox Series X/S a PS5 doplácejí na nedostatek kusů. Společnosti Microsoft a Sony prodají vše, co stihnou vyrobit.

V březnu/marci 2021 utratili Američané za hardware, obsah a příslušenství 5,6 miliardy dolarů. To je o 18 % více než před rokem. Výdaje spotřebitelů v prvním čtvrtletí činily celkem 14,9 miliardy dolarů, což je o 30 % více než v prvním čtvrtletí roku 2020. Přitom už před rokem byly prodeje ovlivněny pandemií covid-19.

Tržby za herní hardware byly v březnu/marci o 47 % vyšší než před rokem. V USA hráči utratili 680 milionů dolarů. Dosavadní maximum bylo stanoveno v březnu 2008 - 552 milionů dolarů. Meziroční výdaje za hardware dosáhly na 1,4 miliardy dolarů (nárůst o 81 % oproti roku 2020).

Co se her týče, tak na vrchol nejprodávanějších her se v březnu/marci vrátilo Call of Duty: Black Ops Cold War. Na druhém místě se umístila Switch exkluzivita Monster Hunter: Rise a třetí příčku si zasloužila střílečka Outriders. Následuje Super Mario 3D World, Spider-Man: Miles Morales, Mario Kart 8 a Assassin's Creed Valhalla.

Nejnovější Call of Duty je první i v prodejích za celý letošní rok. Druhé je Super Mario 3D World, u něhož nejsou započítány digitální prodeje. Třetí je Spider-Man: Miles Morales.

]]>
2021-04-17T11:15:03+02:00 2021-04-16T17:46:54+02:00 100
https://indian-tv.cz/clanek/pet-her-zdarma-square-enix-popira-akvizici-fp02nn Pět her zdarma, Square Enix popírá akvizici, Apex Legends slaví - INDIAN Mass Effect Legendary Edition nabídne fotografický režim. Ubisoft láká na prezentaci v rámci E3. Days Gone dobývá Steam. Insomniac chystají tajný projekt. Vicarious Visions se podílejí na Diablu 4. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

Dobrý podvečer. Mass Effect Legendary Edition nabídne fotografický režim. Ubisoft láká na prezentaci v rámci E3. Days Gone dobývá Steam. Insomniac chystají tajný projekt. Vicarious Visions se podílejí na Diablu 4.

- Square Enix popřela zvěsti o akvizici jinou společností. Spekuluje se, že by známou firmu mohl koupit Microsoft nebo Sony. To ale představitelé Square Enix odmítají. S neoficiálními informacemi přišla agentura Bloomberg. Ta dostala tip od dvou bankéřů z průmyslu. Podle nich má několik velkých společností zájem koupit Square Enix. Mnoho lidí tomu věřilo a akcie Square Enix vzrostly o více než 13 %.

- Mass Effect Legendary Edition bude mít fotografický režim, abyste mohli Sheparda a členy posádky fotit ze všech možných úhlů a přidávat nejrůznější efekty.

- Epic Games Store rozdává pět her. Svou digitální knihovnu si můžete obohatit o Deponia: The Complete Journey (tři hry v jedné), Ken Follett's The Pillars of the Earth a The First Tree. Od 22. 4. budou v nabídce Hand of Fate 2 a Alien Isolation.

- 12. 6. v devět hodin večer našeho času se uskuteční další Ubisoft Forward. Konference je součástí letošního ročníku E3, který bude organizován pouze v digitální podobě. Ubisoft chystá hry jako Far Cry 6, remake Prince of Persia: The Sands of Time, Rainbow Six Quarantine, Beyond Good & Evil 2, Skull & Bones nebo tituly založené na licencích Avatar a Star Wars. Uvidíme, co se na akci ukáže.

- Days Gone postupně dobývá Steam. Hra se umístila mezi bestsellery propagovanými na hlavní stránce platformy a je na 4. místě všech bestsellerů. Hráči mezitím podepisují petici za vznik druhého dílu. V době psaní měla téměř 20 tisíc podpisů.

- V Insomniac Games pracují na novém, dosud neoznámeném projektu. Informace byla nalezena na LinkedIn profilu Jasona Hickeyho, vedoucího environmentálního umělce Marvel's Spider-Man. Hickey již několik měsíců uvádí, že je „acting art direktorem“ neoznámeného projektu. Je dost pravděpodobné, že jde o Marvel's Spider-Man 2. Fanoušci si pak přejí návrat série Resistance, která si dává pauzu už deset let.

- Bezplatná battle royale akce Apex Legends oslavuje 100 milionů registrovaných hráčů. Podle studia Respawn jde pouze o začátek. Hra vyšla začátkem roku 2019 na počítače a konzole a okamžitě vzbudila velký zájem. Za 8 hodin měla 8 milionů registrovaných hráčů a o několik dnů později již 10 milionů.

- Vicarious Visions, autoři mnoha skvělých remasterů, kteří v současné době dodělávají Diablo 2 Resurrected, se podílejí také na Diablu 4. Momentálně hledají scénáristu pro vytvoření dialogů, biografie postav a samotného příběhu.

- Blizzard Arcade Collection nečekaně rozšířena o dvě hry. Do kolekce byly přidány tituly Lost Vikings 2 a RPM Racing. První je pokračování kooperativní puzzle plošinovky, zatímco druhý je prototyp Rock N Roll Racingu. Tvoří základ, na němž byla tato hra postavena.

- V dalším battle royale hitu jménem Call of Duty Warzone bylo zabanováno téměř půl milionu hráčů. Konkrétně jde o 475 500 účtů, které porušovaly pravidla. V centru pozornosti jsou také prodejci cheatů. Activision zabanoval 45 tisíc podezřelých účtů zakoupených na černém trhu. Zabanovaným hráčům nestačí nová registrace, vývojáři se u sériových podvodníků rozhodli pro zámky na zařízení. To znamená, že potrestanému hráči pro návrat do hry nestačí nová registrace, ale musí změnit počítač nebo konzoli.

]]>
2021-04-16T17:34:46+02:00 2021-04-16T16:47:16+02:00 8
https://indian-tv.cz/clanek/bezplatne-core-na-unreal-enginu-konkuruje-robloxu-gxpnbh Bezplatné Core na Unreal Enginu konkuruje Robloxu - INDIAN V předběžném přístupu byla spuštěna vývojová verze projektu Core. Hra je zdarma, běží na Unreal Enginu a jedná se o alternativu pro oblíbený Roblox. „Multivesmír bezplatných her a světů“. Michal Burian https://indian-tv.cz/r/Miky

V předběžném přístupu byla spuštěna vývojová verze projektu Core. Hra je zdarma, běží na Unreal Enginu a jedná se o alternativu pro oblíbený Roblox.

Core od společnosti Manticore Games je platforma, která nabízí možnost vytvářet kreativní obsah a užívat si hry a světy jiných hráčů. Titul je popisován jako „multivesmír bezplatných her a světů“ vytvořených samotnými uživateli. Hry mohou vytvářet začínající profesionálové pomocí Unreal Enginu, stejně tak úplní nováčci, které zajímá vývoj her.

Platforma Core má nabízet přístupné rozhraní, nástroje pro 3D modelování a databázi bezplatných skladeb, zvuků a grafiky pro vytvoření vlastního obsahu. Hotový projekt můžete zpřístupnit dalším uživatelům. Tvůrci zmiňují také možnost na projektu vydělat peníze. Když se rozhodnete své výtvory zpeněžit, máte obdržet polovinu z výnosu.

V early access obsahuje Core dvacet tisíc bezplatných návrhů pro vyzkoušení. Mezi nimi jsou zastoupeny prakticky všechny možné žánry. Můžete si zahrát first-person střílečky, masivně multiplayerová RPG, plošinovky nebo společenské hry.

Core můžete stáhnout z oficiálních stránek studia, případně z Epic Games Store. Epic loni do projektu investoval 15 milionů dolarů a v rámci svého obchodu nabízí hráčům několik jedinečných kosmetických předmětů, včetně skinů postav.

 • Operační systém: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-7400 nebo ekvivalent od AMD
 • RAM: 8 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti nebo ekvivalent od AMD
 • Operační systém: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-7400 nebo ekvivalent od AMD
 • RAM: 16 GB
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti nebo ekvivalent od AMD
]]>
2021-04-16T15:14:04+02:00 2021-04-16T15:14:03+02:00 1