Avatar Cvrnda

Martin Cvrček - Cvrnda Redaktor

Cvrnda působil téměř 10 let jako stálý redaktor magazínu Zing.cz, kde často uklízel nepořádek po Michalu Burianovi (kdyby to popíral, nevěřte mu). Také si ale příležitostně napsal něco málo o svých oblíbených titulech a sériích. Patří mezi ně například Star Wars, Zaklínač, Arma, Mafia, S.TA.L.K.E.R. nebo takřka vše od Valve, Remedy a Bethesdy. Obecně patří mezi jeho oblíbené žánry střílečky všeho druhu, RPG a jakékoliv tituly se zaměřením na silný příběh a/nebo autentické zasazení.

2 roky v redakci
517 publikací
2 recenzí
199 komentářů
Článek Novinka

Dnes vychází Blade Runner: Enhanced Edition

Nové vydání klasické adventury od studia Westword, která je zasazená do prostředí kultovního filmu, slibuje podporu 60fps, vyšších rozlišení, rekonstruované cut-scény nebo vylepšení grafiky.

Článek Novinka

Česká střílečka HROT se dočkala druhé epizody

HROT je stále v předběžném přístupu, nově se ale dočkal formálního vydání druhé epizody, která přináší zejména devět úrovní, v nichž můžete likvidovat nepřátele v prostředí českých památek.

Článek Novinka

Při hraní Redfallu o samotě vás nedoprovodí umělá inteligence

Vývojáři ze studia Arkane potvrdili, že Redfall bude možné od začátku do konce projít o samotě. Pokud se přitom rozhodnete hrát sólo, nebudete mít k dispozici parťáky ovládané umělou inteligencí.

Článek Novinka

Zásluhou GOGu si můžete snadno zahrát The Elder Scrolls 2: Daggerfall v moderní podobě

Na GOG.com je nyní zdarma k dispozici speciální verze klasického RPG The Elder Scrolls 2: Daggerfall, díky níž si může každý zájemce hru zahrát v moderní formě a bez nutnosti stahovat tucet modů.

Článek Novinka

V Olomouci se uskuteční výstava umění her od Amanity, Bohemia Interactive a Warhorse

Letos v létě nabídne Galerie Caesar v Olomouci zvláštní výstavu nazvanou Herní svět – Umění v českých videohrách, na níž se objeví Creaks, Arma Reforger a Kingdom Come: Deliverance.

Článek Novinka

Zemřel herec a dabér Dalimil Klapka, hlas poručíka Columba a Franka z Mafie

Ve věku 89 let nás po dlouhém boji s rakovinou opustil jeden z nejpopulárnějších a nejvšestrannějších dabérů. Dalimil Klapka se zapsal do povědomí diváků a hráčů i jako děda Simpson nebo Leo Galante.

Článek Novinka

S.T.A.L.K.E.R. 2 zve do Zóny v novém traileru

Studio GSC Game World oficiálně potvrdilo odklad hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl na rok 2023. Nyní operuje z Kyjeva a z Prahy, přičemž někteří zaměstnanci nadále brání svou zemi.

Článek Novinka

Starfield nenabídne dabing hratelné postavy

Bethesda Game Studios se vrací k tomu, co dříve fungovalo nejlépe. Naše postavy při hraní Starfieldu neuslyšíme a během rozhovorů je ani neuvidíme, protože nedojde k přepnutí do pohledu z třetí osoby.

Článek Novinka

S.T.A.L.K.E.R. 2 dorazí podle Microsoftu až v příštím roce

Pokud můžeme věřit rozpisu her, které v letošním a příštím roce obohatí nabídku Game Passu, letos S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl nevyjde. Ne snad že by se dalo čekat něco jiného.

Článek Novinka

Velký souhrn z PC Gaming Show

System Shock, Arma 4, Half-Life Alyx: Levitation, Falling Frontier, Agent 64: Spies Never Die, Deliver Us Mars, Fathest Frontier, Immortality, Victoria 3, F1 Manager, Chivalry 2 a další.

Článek Novinka

Velký souhrn her z Xbox & Bethesda Showcase

Microsoft s Bethesdou se předvedl. Máme za sebou s největší pravděpodobností nejlepší prezentaci v rámci Summer Game Festu. Na PC a Xbox během následujících 12 měsíců dorazí spousta zajímavých her.

Článek Novinka

Starfield působí jako vesmírné dítě Skyrimu a Falloutu 4

Vše, na co jsme zvyklí z ostatních her Bethesdy Game Studios, je zjevně ve Starfieldu přítomné. Velkou změnou je ale možnost stavby vlastní lodě, s níž budeme dokonce moci bojovat ve vesmíru.