Avatar vanekkarel

Karel Vaněk - vanekkarel Redaktor

Karel studuje na gymnáziu a je snad až stereotypem, že se člověku v jeho věku nevyhnuly hry. Hraje cokoli ho zaujme, ne ale zrovna ve velkém množství. V týmu se věnuje především TechFeedu, kde připravuje články i videa.

1 rok v redakci
571 publikací
0 recenzí
189 komentářů
Článek Novinka

Technoblade, jeden z nejznámějších Minecraft YouTuberů, zemřel na rakovinu

Smutné zprávy se dnes šíří napříč Minecraft komunitou po celém internetu. Jeden z nejznámějších YouTuberů v tomto prostoru totiž ve 23 letech zemřel na rakovinu.

Článek Novinka

Těchto 6 technologií mohlo změnit svět

Internet přinesl v technologickém světě revoluci a právě s jeho příchodem se postupně objevily tisíce inovativních produktů. Ne všechny se však ujaly a z některých se dokonce vyklubal podvod.

Článek Novinka

Nové čipy Intelu budou úspornější, rychlejší i levnější

Intel se v posledních letech z pozice favorita zhoupnul na místo, kde je on ten, který musí špičku na trhu dohánět. Zatím to vypadá, že se mu to bude ještě nějakou chvíli dařit.

Článek Novinka

Nevydaný telefon od Googlu se už prodává na eBay

Ohlášený, ale zatím přímo nepředstavený telefon, se objevil na Facebooku i Ebayi. Otázkou je, jak se prodejci k telefonu dostali a co můžeme od nového mobilu čekat.

Článek Novinka

Grafické karty se plazí k doporučeným cenám

I nadále pokračuje postupné zlevňování grafických karet. Díky ustávání systémových problémů se můžou vrátit na doporučené prodejní ceny, na nich ale ještě stále nejsou.

Článek Novinka

Modul na Marsu ztracen kvůli prachu. Proč prostě nemá stěrače?

Výzkum na Marsu v posledních letech nabírá na obrátkách, přesto stále ztrácíme moduly, které tam byly vyslány před několika lety. K věčnému spánku je přitom často odsoudí pouhý prach.

Článek Novinka

Battlefield 2042 končí s Breakthrough multiplayerem pro 128 hráčů

Střílečka Battlefield 2042 končí s největší variantou multiplayerového režimu Breakthrough. Bitvy byly prý chaotické a postrádaly výrazný vliv jednoho hráče na výkon týmu.

Článek Novinka

Grafické karty jsou o 5 % levnější, stále ale ne na doporučených cenách

Nová zpráva webu 3DCenter ukazuje další snižování cen grafických karet, stále ale nejsou na svých doporučených cenách. Nová generace je přitom už téměř za dveřmi.

Článek Novinka

Brýle budoucnosti pro každého? - Jak pokročila technologie AR

Svět rozšířené reality se stále posouvá, i když to možná není tak dobře vidět. Jak vypadají současná zařízení, která vás do AR ponoří a kdy je na nosech budeme moct mít všichni?

Článek Drby

Meta plánuje čtyři nové headsety, jeden ukáže už letos

Meta má ve světě virtuální reality velké plány. Do roku 2024 chystá vydání hned čtyř headsetů, z nich každý vyniká v jiné oblasti. Co pro nás společnost chystá?

Článek Novinka

Android 13 omezí stahování mimo Play Store, ale to je dobře

Google s novou verzí operačního systému Android plánuje omezit stahování aplikací ze zdrojů jiných, než je Play Store. Spíše než o reálné restrikce, jde ale o odražení virů.

Článek Novinka

Nový typ barevného e-ink displeje je tady! Co všechno umí a jak tato technologie funguje?

Jedna z nejznámějších firem v oblasti e-ink technologií právě oznámila nový typ displeje. Gallery 3 obraz ukazuje v barvách jako nikdy předtím. Co za tímto pokrokem stojí?