Avatar vanekkarel

Karel Vaněk - vanekkarel Redaktor

Karel studuje na gymnáziu a je snad až stereotypem, že se člověku v jeho věku nevyhnuly hry. Hraje cokoli ho zaujme, ne ale zrovna ve velkém množství. V týmu se věnuje především TechFeedu, kde připravuje články i videa.

1 rok v redakci
388 publikací
0 recenzí
143 komentářů
Článek Novinka

RTX 3050 je až o 20 % rychlejší než RX 6500 XT

Karty obou velkých rivalů představené na konferenci CES míří k podobné cenovce, kousek AMD je ale podle benchmarků prakticky předurčený k neúspěchu; je totiž výrazně pomalejší.

Článek Drby

Intel Alchemist se nejspíš vyrovná RTX 3070 Ti

Intel se postupně na poli grafických karet snaží prorazit, jeho první dedikovaná desktopová karta mířená na hráče by mu v tomto úkolu podle úniků mohla dobře posloužit.

Článek Novinka

Počítače mají za sebou další silný rok

Prodeje počítačů rostly i v roce 2021, pokračuje tak vlna započatá pandemií. Meziroční růst je v dvouciferných procentech, výrazně si polepšily třeba laptopy Apple.

Článek Stručně

Instagram zase nejstahovanější a Wear OS půjde nosit i na pravé ruce

Čtvrtek je tu se stručným přehledem událostí z minulých dnů. Počítače se i v roce 2021 prodávaly více, data z Androidu půjde přenést jednoduše bezdrátově a mnoho dalšího ve Stručně!

Článek Novinka

RX 6500 XT, nové notebookové procesory i Fidelity FX ve všech hrách; AMD na CES 2022

AMD si na konferenci CES 2022 připravilo nemalou řadu novinek, které zahrnovaly jak softwarová, tak hardwarová vylepšení. Viděli jsme notebooky s novými čipsety nebo Fidelity FX běžící na všech hrách.

Článek Novinka

Alexa poradila desetileté dívce, aby se dotkla zásuvky

Chytrý asistent Alexa od Amazonu údajně poradil desetileté dívce, aby se dotkla mince na napůl zasunuté nabíječce mobilu. Amazon už prý chybu opravil a omlouvá se.

Článek Novinka

Přes půl milionu Android uživatelů si do mobilu stáhlo „Joker“ malware

Relativně nový malware Joker se objevil v jedné z více rozšířených androidových aplikací; o peníze se tak snaží okrást asi půl milionu uživatelů. Ukládá třeba jejich kontakty.

Článek Novinka

První herní laptop LG bude mít těžký start

LG představilo svůj vůbec první herní notebook, vychází tak ze své filozofie co nejlehčích zařízení. S RTX 3080 Max-Q a až 32 GB RAM se společnost rozhodně nechce nechat zahanbit.

Článek Novinka

Dell ukazuje koncept opravitelného notebooku

Dell společně s Intelem vytvořil koncept Luna. Jde o opravitelný laptop s nižším dopadem na životní prostředí i lepší opravitelností. Nabídne třeba o 10 % méně šroubů.

Článek Novinka

Nová zranitelnost Javy je využívána pro těžbu kryptoměn

Koncem minulého týdne se objevily zmínky o zranitelnosti v jedné z knihoven používaného jazyka Java. Původně mělo jít o hack v Minecraftu, jedná se ale o jednu z nejhorších vůbec.

Článek Novinka

GLaDOS se díky Raspberry Pi stává hlasovým asistentem

Malý počítač Raspberry Pi je užitečným pomocníkem řady projektů domácí automatizace, jedním z nich je teď i chytrý asistent ve formě oblíbené záporačky z her Portal GLaDOS.

Článek Novinka

Google na Windows dostane hry z Androidu

Google plánuje v příštím rokem na Windows přinést knihovnu her z Google Play. Půjde o nezávislý projekt, podobné úsilí již vyvíjel i Microsoft v partnerství s Amazonem.