Avatar vanekkarel

Karel Vaněk - vanekkarel Redaktor

Karel studuje na gymnáziu a je snad až stereotypem, že se člověku v jeho věku nevyhnuly hry. Hraje cokoli ho zaujme, ne ale zrovna ve velkém množství. V týmu se věnuje především webu TechFeedu, připravuje technologické Stručně i týdenní videosouhrny.

Nový člen redakce
289 publikací
0 recenzí
114 komentářů
Článek Novinka

Do Minecraftu zamíří nový mob; rozhodovat budete vy!

Jako se poslední dobou stalo pravidlem, i tento rok bude mít komunita možnost vybrat nového moba ze tří možností v rámci akce Minecraft Live. A my už víme, o kterých se bude hlasovat.

Článek Novinka

Apple se proti verdiktu soudu odvolává. Kauza s Epic Games bude pokračovat

I přes to, že Apple výsledek soudu s Epic Games označil za velké vítězství, se teď kvůli jednomu nevyhranému bodu z desíti odvolává. Odloží to změnu pravidel App Store.

Článek Novinka

Dlouhý výpadek Facebooku, Instagramu a WhatsAppu byl kvůli chybě v konfiguraci

Sítě Facebook, Instagram a WhatsApp v pondělí počínaje šestou odpolední hodinou a konče zhruba půlnocí nebyly dostupné. Podle Marka Zuckerberga za to může chybná konfigurace.

Článek Novinka

Apple z her vydělává více než Microsoft, Nintendo, Sony a Activision dohromady

Díky soudnímu sporu mezi Epic Games a Apple vyšlo na povrch mnoho dat, která bychom se jinak nedozvěděli. Mimo jiné i to, že Apple z her vydělává více než mnozí velcí hráči trhu.

Článek Novinka

Největší problém Steam Decku mizí; Easy Anti-Cheat míří na Linux

Aktualizace: Podporován bude i software BattlEye, který využívá například Destiny a PUBG.

Článek Novinka

Grafické karty opět zdražují

Nová data ukazují pokračování obráceného trendu z minulého měsíce, ceny se stále více vzdalují RRP. Musí se něco stát, jinak by se totiž ani příští rok nemusely dostat do normálu.

Článek Novinka

Nový Apple event iPhonům přinesl 120Hz displeje

Jak už je zvykem, na svém zářijovém eventu Apple představil nové iPhony, z nichž některé nabídnou 120Hz displeje. Nechybí nové iPady, Apple Watch a několik menších novinek.

Článek Novinka

Pozitivní trend ve vývoji cen grafických karet se zastavil

Pozitivní odhady ohledně stabilizace trhu s grafickými kartami pocházející z předešlých týdnů jsou dalším vývojem vyvráceny. Ceny grafik jak AMD, tak Nvidie znovu stoupají.

Článek Novinka

Čína zakáže dětem hrát online déle než tři hodiny týdně

Po sérii dosavadních omezeních přichází ještě přísnější opatření. Číňané mladší osmnácti let budou moci hrát online hry jen tři hodiny týdně. Čína má takto chránit fyzické i mentální zdraví dětí.

Článek Novinka

SoundSlayer od Panasonic je herní reproduktor na krk

Panasonic v rámci Gamescomu představil herní reproduktor, který si nasadíte kolem krku. Při delším hraní byste se tak mohli vyhnout nepříjemnému tlačení od sluchátek přes uši.

Článek Stručně

Netflix Games v Polsku, Webbův teleskop připraven a Discord míří k 325miliardové evaluaci

Hacker, který nedávno napadnul T-Mobile se přiznal, karta Nvidia RTX 3080 Ti měla mít dvacet gigabajtů videopaměti a další novinky v sobotním technologickém Stručně!

Článek Stručně

SSD vedou nad HDD, Office 365 zdraží a akvizice ARM Nvidií nebude tak jednoduchá

Nové uniklé informace o sérii 600 čipů od AMD, americký rover Perseverance se znovu pokusí odebrat vzorky z Marsu, Spotify bude skupovat své akcie a mnoho dalšího v úterním Stručně!