Tohle je nové PS Plus: reakce na Game Pass od Sony konečně dorazila

Nová verze předplatného PlayStation Plus konečně dorazila i do Evropy. My jsme si samozřejmě nenechali ujít příležitost vyzkoušet, co všechno vlastně tři úrovně nabízí a jak fungují.

7 věcí, které chceme od remaku The Last of Us

Remake prvního The Last of Us byl konečně oznámen. Hned jsme tak začali přemýšlet nad tím, co si od něho vlastně slibujeme a co doufáme, že nám přinese. A otázkou je, co od něho očekáváte vy?

Arma Reforger nás vrací do dob Operace Flashpoint

Prvním krokem na cestě k Armě 4 je Arma Reforger, skromnější multiplayerový počin, v němž znovu zavítáme na ostrov Everon z Operace Flashpoint. Počítat můžeme i se značnou inspirací Československem.

8 věcí, které musí obsahovat naše vysněná Star Wars hra

Při příležitosti oficiálního Star Wars dne se zamýšlíme nad tím, co by měla podle nás obsahovat perfektní Star Wars hra. Předaleká galaxie je koneckonců dost rozhlehlá, takže nápadů máme víc než dost.

Zahráli jsme si Overwatch 2 PVP betu

Několik let jsme čekali na tento moment. Overwatch 2 se blíží a aktuálně je dostupná uzavřená beta PVP módu, který mění styl rozestavění týmů a přináší další novinky.

Narativ v klasických adventurách, aneb jak Pankrác a Honza Majer vyprávějí příběhy

Adventury v nás umí vyvolat silné emoce a svými příběhy hráče vtahují do děje tak silně, že z něj vystupujeme jen stěží. Jak ale vyprávějí příběh dva nejznámější zástupci českých adventur?

Vyzpovídali jsme scenáristku Horizon Forbidden West

Dostalo se nám příležitosti vyzpovídat scenáristku Annie Kitain, která stojí společně s týmem z Guerrilla Games za titulem Horizon Forbidden West. Co zajímavého prozradila? Čtěte dál!

Film Deus Ex mohl být věrnou adaptací Human Revolution

Režii filmu na motivy Deus Ex: Human Revolution měl mít na starosti Scott Derrickson, který se podílel i na scénáři. Jakmile ale dostal nabídku na režii Doctora Strange od Marvelu, projekt šel k ledu.

Gedaria dokazuje, že hry se dají dělat i na střední

Když se dají dohromady dva studenti s nápadem vytvořit hru, kde budou hlavním prvkem hrábě, může vzniknout celkem zajímavý koncept. Pojďte se podívat na to, jak v prostředí SŠ takový nápad realizovat.

Aprílové vtípky z herního a technologického světa

Pocit bolesti při hraní her. Klávesnice s trávou. Ukrajinský zemědělec je postrach ruské armády. Koně v Among Us. Mýdlo z Kingdom Come. Portál z DayZ do jiných her. Chicken Royale v PUBG.

Nejvýznamnější hry ze série Sonic

S redakcí Nerdfixu jsme si pro vás připravili souhrn toho nejzajímavějšího ze světa modrého, rychlonohého ježka Sonica. Pojďte se tedy podívat jak se z pixelartové 2D skákačky stal fenomén.

10 věcí, které chceme od Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy je žhavou novinkou, která zaujala nejen vás, ale i nás v redakci. Takže jsme si sedli a přizvali i chytré hlavičky z Nerdfixu, abychom dali dohromady seznam věcí, které chceme.