Avatar Honzas4400

Jan Kalný - Honzas4400 Redaktor

Honza se k psaní o hrách dostal tak trochu jako slepý k houslím. Začalo to především nadšením o tehdy nadcházejícím Skyrimu, což nakonec vyústilo ve psaní pro Zing.cz po dobu nějakých sedmi let. Hráčem byl ale mnohem déle a za celý život se dostal ke hrám z nejrůznějších generací a žánrů - od her pro Amigu, pro PlayStation, až po hry na počítač, kde dodnes tráví s přehledem nejvíce času. I když má i jiné koníčky (mj. třeba hraní na piáno), hry ho provázely už od naprostého začátku a stále u něho hrají prim.

2 roky v redakci
596 publikací
29 recenzí
167 komentářů
Článek Téma

Dopad úniku GTA 6 na zbytek herního průmyslu

Únik informací a záběrů z rozpracované verze GTA 6 není tak úžasný, jak se možná na první pohled zdá a spojuje se s ním stres vývojářů, právní problémy i další věci, které si rozebereme v tomto videu.

Článek Novinka

První sezóna Overwatch 2 v traileru i detailech

Jak teda funguje to odemykání hrdinů v Battle Passu? Co umí nově oznámená postava? Co mapy? A budou nějaké eventy? Na všechno tohle Blizzard konečně odpověděl a my jsme všechno dali dohromady.

Epizoda TOP 5

Série starší, než si myslíte

Existuje spousta sérií, které jsou staré jak Metuzalém. Jsou ale i takové, u nichž si to dost možná ani neuvědomujete. A dnes se podíváme přesně na takové série, které jsou starší, než si myslíte.

Článek Novinka

Další Assassin's Creed bude konečně v Japonsku!

Ubisoft oznámil hned čtyři hry z universa Assassin's Creed, prozradil malé detaily o platformě Infinity a chystá dvě mobilní hry. Další velký titul se bude odehrávat v dlouho očekávaném Japonsku.

Článek Novinka

Ubisoft s Netflixem chystá Valiant Hearts 2 i Assassin's Creed

Exkluzivně pro mobilní zařízení a „zdarma“ s předplatným Netflixu si budeme moci užít hned tři projekty od Ubisoftu. Mezi nimi je i pokračování oblíbeného hitu Valiant Hearts.

Článek Téma

Střílečky, strategie a RPG – preview pěti her, které chystá společnost FULQRUM

Společnost FULQRUM nám dala možnost se předběžně podívat na pět her, které chystá v dohledné době vydat. Ve výběru máme zajímavé střílečky, strategie i RPG, na něž se mrkneme.

Článek Téma

Jak vznikla legendární MAFIA? Slavíme 20. výročí hry, která proslavila Česko

Originální Mafia slaví 20. narozeniny a při té příležitosti se ohlížíme za historií, vývojem, dopadem i odkazem hry, která dodnes patří mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější české hry.

Článek Preview

České RPG s nemalými ambicemi – dojmy a rozhovor o The Last Oricru

Na svůj kus koláče slávy se snaží nalákat české studio GoldKnights. To připravuje akční RPG The Last Oricru se zaměřením nejen na akční souboje, ale hlavně příběh. Vyzpovídali jsme i hlavního tvůrce.

Článek Novinka

Gotham Knights nakonec vyjde o trochu dříve, ale vážně jenom trochu

V době neustálých odkladů se muselo Gotham Knights trochu odlišit a vedle nového a akcí nabitého traileru bylo oznámeno i nové datum vydání, které se nečekaně posouvá na dřívější dobu.

Článek Novinka

Hogwarts Legacy poodhaluje svůj tajemný příběh

Hogwarts Legacy nebude mít jen jeden hlavní příběh. Během hry potkáte několik studentů, s nimiž se budete moci skamarádit a odhalit jejich příběhy. Nastíněn nám nyní byl ten Sebastiana Sallowa.

Článek Novinka

Soulslike Lies of P inspirovaný Pinocchiem v traileru i Game Passu v den vydání

Akční RPG inspirované klasickým příběhem o Pinocchiovi se znovu připomíná. A to jak gameplay trailerem, tak oznámením, že bude hra dostupná na Game Passu hned v den vydání.

Článek Novinka

Děsivé mutace v hororové akci The Callisto Protocol

Hororová střílečka The Callisto Protocol od tvůrce Dead Space září v dalších gameplay záběrech. Je to fakt dobrá podívaná. Monstrum přímo před vámi může zmutovat ve větší a silnější verzi.