Avatar Honzas4400

Jan Kalný - Honzas4400 Redaktor

Honza se k psaní o hrách dostal tak trochu jako slepý k houslím. Začalo to především nadšením o tehdy nadcházejícím Skyrimu, což nakonec vyústilo ve psaní pro Zing.cz po dobu nějakých sedmi let. Hráčem byl ale mnohem déle a za celý život se dostal ke hrám z nejrůznějších generací a žánrů - od her pro Amigu, pro PlayStation, až po hry na počítač, kde dodnes tráví s přehledem nejvíce času. I když má i jiné koníčky (mj. třeba hraní na piáno), hry ho provázely už od naprostého začátku a stále u něho hrají prim.

2 roky v redakci
601 publikací
29 recenzí
167 komentářů
Článek Téma

Google Stadie zavírá dveře – kdo a co za to může?

Google Stadia oficiálně končí. A jestli jste celé dění okolo Stadie sledovali, je vám nejspíš naprosto jasné proč. Přesto se na historii tohoto krátce žijícího projektu zkusíme podívat trochu blíže.

Epizoda TECHFEED

„Automatický remasterovač her“ RTX Remix od Nvidie pod drobnohledem

V nedávném videu jsme se podívali na všechna oznámení od Nvidie v uplynulých dnech. Odděleně se ale vracíme ještě k jednomu, které stojí za vaši pozornost z technologického i herního hlediska.

Článek Novinka

ZA/UM, vývojáře Disco Elysium, údajně nedobrovolně opustili klíčoví zaměstnanci

Vypadá to, že ti, co optimisticky vyhlížejí pokračování vynikající adventury Disco Elysium, budou muset spolknout hořkou pilulku. Vývojářský tým údajně opustili klíčoví zaměstnanci. A to nedobrovolně.

Článek Recenze

Duo vybavení pro hráče – sluchátka a klávesnice SteelSeries

Společnost Steelseries nám na zkoušku poslala dvojici jejich zařízení, která jsou vhodná pro hráče. V tomto HW testu se tak mrkneme na herní klávesnici Apex Pro Mini a herní sluchátka Arctis Nova Pro.

Článek Novinka

Experimentální Bonelab od tvůrců Boneworks vyjde už za několik dní

V trochu netypickém marketingovém tahu jsme se datum vydání dozvěděli jenom několik dní před ním, a pokud se na Bonelab od tvůrců Boneworks těšíte, čekání pro vás téměř skončilo.

Článek Téma

Dopad úniku GTA 6 na zbytek herního průmyslu

Únik informací a záběrů z rozpracované verze GTA 6 není tak úžasný, jak se možná na první pohled zdá a spojuje se s ním stres vývojářů, právní problémy i další věci, které si rozebereme v tomto videu.

Článek Novinka

První sezóna Overwatch 2 v traileru i detailech

Jak teda funguje to odemykání hrdinů v Battle Passu? Co umí nově oznámená postava? Co mapy? A budou nějaké eventy? Na všechno tohle Blizzard konečně odpověděl a my jsme všechno dali dohromady.

Epizoda TOP 5

Série starší, než si myslíte

Existuje spousta sérií, které jsou staré jak Metuzalém. Jsou ale i takové, u nichž si to dost možná ani neuvědomujete. A dnes se podíváme přesně na takové série, které jsou starší, než si myslíte.

Článek Novinka

Další Assassin's Creed bude konečně v Japonsku!

Ubisoft oznámil hned čtyři hry z universa Assassin's Creed, prozradil malé detaily o platformě Infinity a chystá dvě mobilní hry. Další velký titul se bude odehrávat v dlouho očekávaném Japonsku.

Článek Novinka

Ubisoft s Netflixem chystá Valiant Hearts 2 i Assassin's Creed

Exkluzivně pro mobilní zařízení a „zdarma“ s předplatným Netflixu si budeme moci užít hned tři projekty od Ubisoftu. Mezi nimi je i pokračování oblíbeného hitu Valiant Hearts.

Článek Téma

Střílečky, strategie a RPG – preview pěti her, které chystá společnost FULQRUM

Společnost FULQRUM nám dala možnost se předběžně podívat na pět her, které chystá v dohledné době vydat. Ve výběru máme zajímavé střílečky, strategie i RPG, na něž se mrkneme.

Článek Téma

Jak vznikla legendární MAFIA? Slavíme 20. výročí hry, která proslavila Česko

Originální Mafia slaví 20. narozeniny a při té příležitosti se ohlížíme za historií, vývojem, dopadem i odkazem hry, která dodnes patří mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější české hry.