Avatar kurfy

Adam Kurfürst - kurfy Externí redaktor

Adam se psaní věnuje už od prvního stupně základní školy, kdy psal malý magazín pro své spolužáky. Nyní jej baví grafické karty, procesory, telefony a zkrátka většina věcí, které se týkají technologií. Kromě článků se věnuje šachům, hrám a zkouší jezdit na kole.

Nový člen redakce
288 publikací
0 recenzí
152 komentářů
Článek Novinka

Takto se hraje Control na grafice Intel Arc 750. Lepší výsledky než s Nvidia RTX 3060

Grafická karta Intel Arc A750 byla nedávno předvedena v titulu Death Stranding, kde dosahovala okolo 90 FPS. Nyní se tvůrci zaměřili na hru Control, jak si vedla tam?

Článek Novinka

Hráčům CS:GO zmizely ranky. Proč se tak stalo?

Hráči kompetitivního CS:GO se ráno probudili, ale zmizel jim rank, a to ve všech hodnocených módech. Získat rank zpátky je velice snadné, ale proč byly vlastně hráčům odstraněny?

Článek Novinka

Jaký hardware používají PC hráči?

Průzkumy pravidelně přináší zajímavé informace o tom, který hardware a software používají hráči. Ten od Steamu nám ukazuje, co je oblíbené mezi jeho uživateli.

Článek Drby

Grafická karta RTX 4070 Ti se má snadno vyrovnat RTX 3090 Ti

Společnost Nvidia momentálně připravuje grafické karty RTX 40. Jedním z mnoha zástupců této řady je i RTX 4070 Ti. Toto GPU by se mělo ve výkonu vyrovnat vlajkové lodi minulé generace – RTX 3090 Ti.

Článek Novinka

Hraní na iPhonu bude snazší díky licencovanému PlayStation ovladači

Hraní přes funkci Remote Play je zábava, náročné tituly si můžete z PS5 do telefonu vysílat klidně přes celý byt. Malá obrazovka ale na ovládání a kochání se nestačí.

Článek Novinka

Sony láká na vychytávky soupravy PlayStation VR2

V přípravě je momentálně náhlavní souprava nové generace s názvem PlayStation VR2, která nabídne řadu zajímavých vychytávek. Ty Sony dnes představila, máme se na co těšit.

Článek Novinka

Proto se nevyplácí pirátit hry a software. Odborníci objevili novou verzi nebezpečného malwaru

Bezpečnostní experti ze společnosti AhnLab objevili novou verzi nebezpečného malwaru. Ukrývá se v cracknutých programech a generátorech klíčů. Proto se pirátství nevyplácí.

Článek Novinka

Intel Core i7-13700K testován, je až o 17 % rychlejší než předchůdce

Další procesor ze 13. generace Intelu se objevil na Geekbenchi, tentokrát jde o Core i7-13700K. Zjistilo se, že bude až o 17 % rychlejší než jeho předchůdce. Disponuje 16 jádry a 24 vlákny.

Článek Novinka

Corsair představuje UHD a QHD monitory s až 240Hz obnovovací frekvencí

Společnost Corsair rozšiřuje svou nabídku herních monitorů o dva nové kousky. První disponuje rozlišením UltraHD a obnovovací frekvencí 144 Hz, druhý nabídne QuadHD a 240 Hz.

Článek Novinka

Kickstarterová kampaň handheldu AOKZOE zahájena, cena vás však nepotěší

Kapesní konzole AOKZOE byla nedávno představena, disponuje procesorem Ryzen 7 6800U a bez problémů utáhne náročné tituly. Nyní byla zahájena kampaň na Kickstarteru, cena vás ale zřejmě nepotěší.

Článek Novinka

Unikátní Nothing Phone (1) je tady! Známe i cenu

Nothing nás na příchod svého prvního telefonu připravuje už nějakou dobu. Poté, co jsme se včera dočkali prvních obrázků vyfocených telefonem, o něm už dnes víme všechno.

Článek Novinka

Intel Core i9-13900K s taktem 5,5 GHz testován na Geekbenchi, drtí konkurenci

Technologičtí fanoušci s nadšením očekávají příchod procesoru Intel Core i9-13900K. Výsledky testů v softwaru Geekbench je jistě potěší, vlajková loď generace Raptor Lake totiž drtí konkurenci.