Zobrazit vše ve dne 19. 4. 2022
90VTEŘIN Epizoda S8E27

Piráti potápějí české studio...

Když vydáte hru, neočekáváte, že se její verze objeví ke stažení ještě před vydáním. Overwatch se připomíná s novou hrdinkou a Gelu bude zlitej. Začíná dalších 90HODIN (nebo 110HODIN).

Chystá se World of Warcraft: Dragonflight a Lich King Classic

Návrat k fantasy kořenům World of Warcraftu, návštěva Dračích ostrovů, možnost létat na dracích… A k tomu všemu letos dorazí World of Warcraft Lich King Classic.

Scenáristka Uncharted Amy Hennig se vrací ke Star Wars

Akční adventura Star Wars od EA a studia Visceral Games, na níž pracovala Amy Hennig, byla sice zrušena, ale nyní se scenáristka série Uncharted do předaleké galaxie vrací zásluhou Skydance New Media.

Switch exkluzivita Xenoblade Chronicles 3 vyjde dříve

Nestává se často, aby některá hra vyšla dříve, než bylo původně plánováno. O to větší překvapení je to v době, kdy má odklad za sebou celá řada významných her. Plus nový trailer.

Battlefield 2042 konečně dostal hlasový chat

Do Battlefieldu 2042 dorazila dlouho očekávaná aktualizace. Verze 4.0 opravuje více než 400 chyb a problémů, stejně tak přináší požadovaný hlasový chat. Má hra šanci?

Druhá dubnová várka do Game Passu a spolupráce s Ubisoftem

Druhá polovina dubna v předplatném Game Pass potěší závodníky i příznivce dobrodružství. Dojde například na Bugsnax a v budoucnu se přidá více her od společnosti Ubisoft.

Moss: Book II je perfektní hrou pro děti i dospělé

Druhý díl dobrodružství myšáka Quilla nabízí vše - napínavý příběh, neuvěřitelné zpracování, boj i logické hádanky. Studio Polyarc se opravdu vyznamenalo a přineslo jednu z nejlepších her pro VR.

Blizzard nechce NFT, zatímco ve Square Enix jsou o blockchainu přesvědčeni

Dříve to byly placené dodatečné balíčky, potom mikrotransakce a v budoucnu to bude nezaměnitelný obsah, který bude rozdělovat nejen hráče a fanoušky, ale také vývojáře a vydavatelské společnosti.

Microsoft experimentuje s reklamami v bezplatných hrách

Čas od času můžeme ve hrách narazit na billboardy se skutečnou reklamou. Nejznámější je billboard v Burnout Paradise s Barrackem Obamou v rámci prezidentských voleb v roce 2008.

Next-gen verze Zaklínače 3 nejsou ve vývojovém pekle, uklidňuje CD Projekt RED

Minulý týden došlo k odkladu next-gen verzí Zaklínače 3 na neurčitou. Po nečekaném odkladu a přesunu vývoje z interního studia Saber pod CD Projekt RED je polská společnost nucena reagovat.

Kultovní Crazy Taxi a Jet Set Radio se mají vrátit jako velkorozpočtové hry

Návrat Crazy Taxi a Jet Set Radio má zapadat do dříve oznámené iniciativy Super Games. Sega jako příklad úspěchu uvádí battle royale hit Fortnite od Epic Games.

Větší hry nemusí být nutně lepší, uvědomuje si Ubisoft

Země se otřásla. V Ubisoftu si uvědomili, že větší neznamená automaticky lepší. Možná konečně skončí nesmyslná honba za obrovskými herními světy, které jsou naplněné repetitivním obsahem.

Sony má zvažovat akvizici tvůrců Elden Ringu ze studia FromSoftware

Ke studiu Bluepoint Games, které vytvořilo remake Demon's Souls pro PlayStation 5, by Sony ráda přidala původní tvůrce z japonského FromSoftware. Jakou mají tvůrců Dark Souls a Elden Ringu hodnotu?

60 tisíc pirátů? Polda 7 zažívá těžké časy

Sedmý díl kultovní české point-and-click adventury Polda zažívání těžké časy. Nové dobrodružství neotřelého detektiva Pankráce drtí piráti. Warez verze se objevila na internetu hned po vydání.

Krásné pouštní prostředí v bláznivé akci Saints Row

Fiktivní město Santo Ileso nenabídne pouze chaos, exploze a přestřelky, ale také krásné prostředí. Mimo jiné poušť, která má dokazovat, že vývojáři při vývoji restartu Saints Row dbají na detaily.