Komunita » Redakce

Začali jsme jako herní pořad a rozmohli se do úžasného kolosu, kterého se účastní či účastnili kreativní lidé různých zájmů. Celá naše parta se zabývá nejen počítačovými či konzolovými hrami, ale také jsou mezi námi zájemci o publicistiku, vývoj software a lidi, kteří mají zájem o rozvoj popkultury u nás a na slovensku. Naše redakce skrývá profesionály i naprosté nováčky.

Už od roku 2008 dává INDIAN šanci všem kreativním lidem osobně se vyjádřit a rozvíjet své schopnosti. Jsme pořad o hrách, komunita o hrách a především zájmový projekt, který je otevřen pro každého.

Část aktuálního týmu Indiana

Produkce

Filip Kraucher - Fiola Producent, Moderátor

Fiola je zakladatelem projektu INDIAN. Stará se o chod redakce, připravuje scénáře, zabývá se herní kritikou i herním vývojem. Má více než 15 let zkušeností s tuzemským a zahraničním videoherním průmyslem. Pomáhal s marketingem mnoha herních studií a technologických společností. Miluje IT technologie a jeho velkým snem je tvorba počítačových her, které baví nejen jej, ale milióny hráčů.

Tomáš Otáhal - Gelu Zástupce producenta, Moderátor

Gelu patří mezi nejstarší členy projektu INDIAN. Jeho originální smysl pro humor a zvláštně zvrácenou povahu k herním žánrům vytvořil dokonalou rovnováhu pro moderátorské duo mnoha epizod pořadu. Má rád akční FPS, originální indie hry, zabývá se tvorbou a designem počítačových her.

Petr Matula - Trickexp Manažer projektu a koordinátor sociálních médií

Trickexp se stará o pomoc s organizací celého našeho chaosu. Zajišťuje hry na zrecenzování, vydává tiskové zprávy a snaží se komunikovat s redakcí tak, aby všichni dostali k hraní vše potřebné. Zároveň se stará aktivně o naše sociální sítě - Twitter, Facebook, Instagram. Většina příspěvků je právě od něj!

Vojta Šiman - Fluppy Režie živých přenosů, Editor, Skladatel

Fluppy je režisérem živě vysílaných pořadů a externích reportáží, nejčastěji se nyní vyskytuje v Indian Showtime. Zabývá se vývojem her (pracoval na Blackhole) a skládá hudbu. Jeho melodie můžete slyšet ve znělkách či v rámci podkresů našich videí. V minulosti vytvářel populární modifikace pro sérii her Portal.

Jan Bukva - Buk Technický ředitel a vývojář redakčního systému

Buk vyvíjí webový systém projektu INDIAN a udržuje všechny servery vchodu aby redakce mohla bezstarostně pracovat. Stará se o interaktivní prvky živých přenosů. Na hraní her bohužel nemá moc čas, ale protože je workoholik, práce ho baví stejně víc 💻. I když se před kamerou moc neobjevuje, nebojí se přiložit ruku k dílu a vypomoci s natáčením důležitých videí.

Redakce pořadu

Mgr. Marek Čabák - Killer Výkonný šéfredaktor s titulem

Najlepší slovenský redaktor a vystudovaný elitní šéfredaktor žurnalistiky je u Indiana súčasťou redakcie takmer od samého začiatku. Má na svedomí množstvo hovadín (napríklad hop-šupový videoklip redaktor) a dvoch sadrových trpaslíkov. Divákov oslovuje sexy prízvukom, ktorý vraj znie, ako keby hovoril "maďarsky mluvící kůň s angínou". Vyštudoval žurnalistiku, čo z neho v štátnych tabuľkách robí profesionálneho novinára. Zároveň má viac ako 11 ročné skúsenosti s publicistikou, čo z neho v jeho vlastných očiach robí človeka s 11 ročnými skúsenosťami s publicistikou.

Petr Duppal - Duppy Redaktor

Petr nejprve zkoušel psát pouze text k videorecenzím, následně se je ale naučil sám zpracovávat, střihat a dokonce se učí dabovat. V rámci projektu Indian recenzuje hlavně Xbox One hry, když ale dostane příležitost, zrovna tak zpracovává hry pro PlayStation 4 a hodnotí i hry na PC.

Lukáš Lindner Kameraman, Redaktor

Vášnivý tvořič audiovizuálního obsahu a milovník vybavení pro tvorbu audiovizuálního obsahu. Miluje kamery a proto pomáhá natáčet speciální reportáže, rozhovory s vývojáři a zabývá se komplexní produkcí - od základního natáčení, přes barvení až po finální kvalitní výstup. Samozřejmě jako hráč a redaktor zároveň připravuje recenze na nejnovější hry.

Lukáš Andrys - Pixelorez Redaktor

Dlouholetý matador projektu Indian. Pixel začínal jako klasický let's player a vypracoval se na oblíbeného redaktora. Má v oblibě hororové a tajemné hry. Pracuje na jeho vlastním formátu TOP 5, kde svůj tajemný hlas rád využívá naplno. Rád si povídá o všem, co v lidech vyvolává neklid. Jeho originální smysl pro humor je ale to, co táhne k jeho videím statisíce diváků, například na jeho vlastním YouTube kanálu.

Ondřej Rys - Orys120 Redaktor

Milovník počítačových, ale hlavně mobilních her. Ondřej se stará v Indianovi o recenze a pracuje na pořadu V KAPSE, který se zabývá mobilním hraním.

Tereza Krečová - Terka Redaktorka

Holka žijící v jiném světě - ať už v tom knižním, filmovém či herním. Nejradši si přečte nějakou knihu, zhlédne film nebo se propadne do různorodých herních světů. Sama si ráda tvoří své vlastní světy prostřednictvím krátkých povídek. Je také redaktorkou herního pořadu Indian.

Redakce webu

Tomáš Novotný Šéfredaktor magazínu

Dlouhodobý milovník her (RPG, akční, strategie), filmů (thrillery, historické), knížek (detektivky, fantasy) a psaní, zejména psaní.

Michal Burian - Miky Redaktor

Michal o hrách píše už více než 12 let. Z toho 9 let působil jako šéfredaktor Zing.cz, nyní se přidal do týmu Indiana, aby rozšířil magazín. Ve volném čase se věnuje zejména své rodině, stará se o domácnost a samozřejmě také hraje. Nepohrdne dobrou strategií, akčními tituly, závodními hrami a akčními RPG.

Stanislav Franc - xrandomx Redaktor

Standu baví hrát hry téměř jakéhokoliv žánru, avšak nejraději má hry, kde se může plně ponořit do příběhu. Mimo hraní se věnuje video tvorbě a občas zkouší něco vyfotit. Kromě psaní do magazínu spolupracuje aktivně na video formátech Indiana.

Karolína Papoušková Redaktorka

Karolína Papoušková alias Kajinka, je dlouholetou redaktorkou Indiana. Zaměřuje se především na sérii The Sims. Pomáhá při různých akcích, streamech, také občas se správou facebookových stránek. Kája ráda hraje simulátory, strategie, adventury, občas i RPG a dříve hlavně MMORPG.

Adam Bárta - Bárťas Redaktor

Hráč FPS a závodních her, programátor nadšenec, také student, co nesnáší čtení knih a radši se podívá na film. Abychom nezapomněli. Je také redaktor Indiana a občas vypomůže i s tvorbou videí. Kdo ví? Možná bude za chvíli video-redaktor!

Jakub Kadlus - erimaerim Redaktor

Milovník knih, filmů a hlavně videoher. Rád sáhne po žánru fantasy, ale co se týče her, tam jde vybíravost stranou a hraje vše, co se mu dostane pod ruku. A když jde o MOBA hru, pak je teprve nadšený. U Indiana píše novinky a tématické články.

Externí pomocníci

David Lux - Doolonar Externí přispěvatel

Kluk ze severu Čech co si občasně zahraje nějakou tu hru. Občas shlédně nějaký ten seriál, nebo film. U čeho ho přistihnete nejčastěji? Asi u tréninků atletiky. V neposlední řadě je externí přispěvatel do herního projektu Indian

Patrik Strnad - strnadik01 Externí přispěvatel

Patrik pomáhá speciálně týmu Indiana především s recenzemi na Nintendo Switch. Zároveň se jedná o herního vývojáře, který aktivně pracuje na hrách od FiolaSoft Studia. Pracoval na Blackhole a pracuje na nové hře MATCHO.

David Kraucher - lasuf Externí přispěvatel

David, krom toho, že je bratr Fioly, se snaží recenzovat různé hry na různých platformách. Vypomáhá nahodile. Co se týče her si moc nevybírá. Rád má jak sportovní tituly, tak nepohrdne dobrou strategií nebo akční střílečkou.

Filip Šebek - No-Way Externí přispěvatel

Filip se přidal do týmu Indiana a spolupracuje na videorecenzích jako začínající kritik. Stalo se tak poté, co si vyzkoušel praxi v rámci svého studia ve studiu FiolaSoft. Příležitostně tak můžete od něj vidět a dokonce slyšet zpracované recenze, především indie scény.

Kdo jste?

Jsme pořad o hrách pro každého! Plně nezávislý tým hráčů, kamarádů a milovníků počítačových her. Někteří z nás se živí hraním či vývojem her profesionálně, jiní si zas jen krátí volnou chvíli; důležité ovšem je, že děláme to, co nás baví!

Jak nás kontaktovat?

Dejte nám o sobě vědět! Ať je to výtka nebo pochvala. Tip na hru nebo tip na zlepšení pořadu - jsme připraveni s vámi komunikovat.

Vysíláte v televizi?

Vysíláme pravidelně náš pořad na televizi RELAX. Pro přesné časy vysílání se podívejte do televizního programu nebo do programu na www.tvpohoda.cz

Náš pořad běží zpravidla každou neděli kolem 18:00. Archiv je na našem YouTube.

Mohu se k Vám přidat?

Momentálně nenabíráme nové členy. Vždycky to ale můžete zkusit. Stačí nás kontaktovat na našem emailu. Představte se nám a zašlete ukázkovou recenzi.

Jsi vývojář hry?

Podobně jako zájemci o členství v redakci, vývojáři nám mohou také napsat kdykoliv s jejich hrou. My se na ní podíváme a třeba se objeví v našich videích!

Kdo je za to zodpovědný?

FiolaSoft Studio
Filip Kraucher
Kandertova 129/19
Prague, 180 00
Česká republika

IČ: 75496721
DIČ: CZ9003030047 (plátce DPH)

Všechna práva vyhrazena.
Licenci a povolení k vysílání vlastní: TV Pohoda s.r.o.