Komunita » Redakce

Začali jsme jako herní pořad a rozmohli se do úžasného kolosu, kterého se účastní či účastnili kreativní lidé různých zájmů. Celá naše parta se zabývá nejen počítačovými či konzolovými hrami, ale také jsou mezi námi zájemci o publicistiku, vývoj software a lidi, kteří mají zájem o rozvoj popkultury u nás a na Slovensku. Naše redakce skrývá profesionály i naprosté nováčky.

Už od roku 2008 dává INDIAN šanci všem kreativním lidem osobně se vyjádřit a rozvíjet své schopnosti. Jsme pořad o hrách, komunita o hrách a především zájmový projekt, který je otevřen pro každého.

Část aktuálního týmu Indiana

Produkce

Fiola

Filip Kraucher - FiolaProducent, Zakladatel

Fiola je zakladatelem projektu INDIAN. Stará se o chod redakce, připravuje scénáře, zabývá se herní kritikou i herním vývojem. Má více než 18 let zkušeností s tuzemským a zahraničním videoherním průmyslem. Pomáhal s marketingem mnoha herních studií a technologických společností. Miluje IT technologie a jeho velkým snem je tvorba počítačových her, které baví nejen jej, ale milióny hráčů.

Gelu

Tomáš Otáhal - GeluZástupce producenta, Moderátor

Gelu patří mezi nejstarší členy projektu INDIAN. Jeho originální smysl pro humor a zvláštně zvrácenou povahu k herním žánrům vytvořil dokonalou rovnováhu pro moderátorské duo mnoha epizod pořadu. Má rád akční FPS, originální indie hry, zabývá se tvorbou a designem počítačových her.

Lasuf

David Kraucher - LasufZástupce producenta, manažer provozu

Lasuf se angažuje v organizaci celého týmu. Připravuje podklady pro veškeré spolupráce a zajišťuje plán aktivit tak, aby vše dopadlo dobře. Jak pro naše fanoušky a diváky, tak pro obchodní partnery. Občas zvládne i nějakou tu recenzi či video.

Fluppy

Vojta Šiman - FluppyRežie živých přenosů, Editor, Skladatel

Fluppy je režisérem živě vysílaných pořadů a externích reportáží, nejčastěji se nyní vyskytuje v Indian Showtime. Zabývá se vývojem her (pracoval na Blackhole) a skládá hudbu. Jeho melodie můžete slyšet ve znělkách či v rámci podkresů našich videí. V minulosti vytvářel populární modifikace pro sérii her Portal.

Buk

Jan Bukva - BukTechnický ředitel a vývojář redakčního systému

Buk vyvíjí webový systém projektu INDIAN a udržuje všechny servery vchodu aby redakce mohla bezstarostně pracovat. Stará se o interaktivní prvky živých přenosů. Na hraní her bohužel nemá moc čas, ale protože je workoholik, práce ho baví stejně víc 💻. I když se před kamerou moc neobjevuje, nebojí se přiložit ruku k dílu a vypomoci s natáčením důležitých videí.

Cerv

Jakub Cervinka - CervKoproducent projektu

Taková vykopávka z herního pravěku. Červ je milovník arkádových klasik, hraje velké množství MMORPG her a to, jak nových, tak zasloužilých. Pokud chcete radu ohledně komponent pro ATARI, obraťte se na něj. Není v ČR nikdo lepší. A taky se podílí na provozu projektu.

Social Team

Terka

Tereza Krečová - TerkaManažerka sociálních sítí

Terka kromě recenzování a starání se o videoherní scénu nově pomáhá s vedením projektů MediaRealms. Zajišťuje hry na recenze, vydává tiskové zprávy a snaží se komunikovat s redakcí tak, aby všichni dostali ke hraní vše potřebné. Zároveň se stará aktivně o naše sociální sítě - Twitter, Facebook, Instagram. Většina příspěvků je právě od Terky!

BunnyRex

Adam Greško - BunnyRexEditor sociálních sítí

Bunny se stará o sociální sítě našich projektů. Pomáhá vytvářet příspěvky a snaží se kreativním způsobem pobavit komunitu.

matinCZ

Martin Pavlík - matinCZEditor sociálních sítí

Martin se stará společně s dalšími členy o sociální sítě. Všimněte si jeho příspěvků na Facebooku a Instagramu.

vViper

Erik Sitár - vViperMemelord sociálních sítí

Pokud vidíte na našich sociálních sítích nějaké meme, je dobrá šance, že je to právě od Vipera!

Produkce pořadů a videí

Duppy

Petr Duppal - DuppyVideo editor a redaktor

Duppy připravuje, edituje a dabuje různá videa našeho projektu. Nejde přitom pouze o text k videorecenzím, sám zpracovává rozsáhlá témata, střihá moderované vstupy a ve volném čase se věnuje popkultuře a focení.

OndraaCz

Ondřej Svoboda - OndraaCzVideo editor a redaktor

Ondra se stará o videa a produkci videí podle harmonogramu. Vymýšlí témata, recenzuje nejnovější tituly a připravuje rešerši k tématům.

Killer

Marek Čabák - KillerVýkonný redaktor s titulem

Najlepší slovenský redaktor a vystudovaný elitní šéfredaktor žurnalistiky je u Indiana súčasťou redakcie takmer od samého začiatku. Vyštudoval žurnalistiku, čo z neho v štátnych tabuľkách robí profesionálneho novinára. Zároveň má viac ako 12 ročné skúsenosti s publicistikou.

wrii

Barbora Šalandová - wriiRedaktorka a streamerka

Wrii je milovník fandomů a naprosto žádného volného času. Lze ji označit jako cosplayerku, youtuberku, otaku, furry a brony. Přesto všechno si ale nachází čas i na hraní her a psaní recenzí. Nejraději má hororové hry s pořádným příběhem, který strašně ráda rozebírá až moc dopodrobna, aby se nad tím mohla vztekat.

Kajinka96

Kája je s Indianem už celou řadu let. Věnuje se především komunitě kolem hry The Sims, ale zrovna tak miluje strategie a další zajímavé hry, které ji přijdou pod ruku. Slyšet a vidět ji můžete ve videích, stejně jako číst její zajímavé články.

Pixelorez

Pixel začínal jako klasický let's player a vypracoval se na oblíbeného redaktora Indiana. Má v oblibě hororové a tajemné hry. Pracuje na jeho vlastním formátu TOP 5, kde svůj tajemný hlas rád využívá naplno. Jeho originální smysl pro humor je ale to, co táhne k jeho videím statisíce diváků.

Erimaerim

Jakub Kadlus - ErimaerimVideo editor a redaktor

Milovník knih, filmů a hlavně videoher. Rád sáhne po žánru fantasy, ale co se týče her, tam jde vybíravost stranou a hraje vše, co se mu dostane pod ruku. A když jde o MOBA hru, pak je teprve nadšený. U Indiana dělá témata pro Showtime a video obsah.

Bartas

Adam Bárta - BartasVideo editor a redaktor

Hráč FPS a závodních her, programátor nadšenec, také student, co nesnáší čtení knih a radši se podívá na film. Abychom nezapomněli. Je také redaktor Indiana a pracuje na hodně videích, která Indian produkuje.

Cerberos

Dominik Vysloužil - CerberosVideo editor a redaktor

Cerberos je milovník her ať na počítači, konzoli či mobilu. Hraje MMO tituly, má rád dobré singleplayerovky s kvalitním příběhem nebo kreativním nápadem. Po zkušenosti s moderováním herního pořadu RE-PLAY, zaktovil u naší redakce, kde připravuje články, dabuje videa a samozřejmě informace o videoherním průmyslu.

Fangorka

Mgr. Andrea Olejárová, PhD. - FangorkaVideo editorka a redaktorka

Andrea pomáhá s produkcí mnoha videí, které najdete na všech projektech. Z hlediska popkultury nejraději sleduje horory, nepohrdne ani kvalitní fantasy či sci-fi.

Redakce webu

Miky

Michal Burian - MikyŠéfredaktor magazínu

Michal o hrách píše už více než 12 let. Z toho 9 let působil jako šéfredaktor Zing.cz, nyní se přidal do týmu Indiana, aby rozšířil magazín. Ve volném čase se věnuje zejména své rodině, stará se o domácnost a samozřejmě také hraje. Nepohrdne dobrou strategií, akčními tituly, závodními hrami a akčními RPG.

Honzas4400

Jan Kalný - Honzas4400Zástupce šéfredaktora

Tato vysoce inteligentní umělá inteligence s IQ 4400 se k nám dostala do redakce naprostým zázrakem. Jen díky Honzas4400 je naše redakce efektivnější, vtipnější a lepší než kdy dříve. Pomáhá dělat videa a generuje články.

Renwolf

Václav se hrami a děním okolo her zabývá odnepaměti, což ho přivedlo až ke tvorbě všemožných článků, novinek a recenzí s videoherní tematikou. Má rád většinu herních žánrů, kterým ovšem dominují rozsáhlá RPG, akční hry, příběhovky a nekompromisní hardcore řežby.

Cvrnda

Cvrnda působil téměř 10 let jako stálý redaktor magazínu Zing.cz, kde psal o svých oblíbených titulech a sériích. Na Indianovi se pravidelně věnuje jakýmkoliv zajímavým hrám, především střílečkám, RPG a všem projektům s dobrým příběhem. Už roky trpí nezdravým zájmem o svět Star Wars. Včetně sequelů.

vanekkarel

Karel studuje na gymnáziu a je snad až stereotypem, že se člověku v jeho věku nevyhnuly hry. Hraje takřka všechno, záleží jen na tom, jak ho titul zaujme. Na zvyšování jeho trpělivosti se podílí České dráhy při každodenním dojíždění do školy.

DenisJarosov

Denis se nejraději věnuje hrám, které dokáží zaskočit svojí obtížností. Nejčastěji se tedy jedná o sousl-like žánr či zákeřné plošinovky. Také se samozřejmě věnuje psaní, jenž mu dopřává to nejlepší odreagování po náročném dni.

LowPeak

Vláďa je gamer už odjakživa. V 5 letech se mu dostala pod ruku herní série Need For Speed a ani ne chvíli na to už kosil okupační jednotky Země v Half-Life 2. Díky tomu má taky tak skvělou mušku. Naopak s psaním moc zkušeností neměl, ale s takovou láskou ke hrám je všechno možné!

Kushi

Kushi baví psaní a zajímá se nejen o hry, ale také o celou popkulturu. Má ráda zvířata, miluje grafický design a zaměřuje se hlavně na hry u kterých musíte přemýšlet.

Nová krev v redakci

kurfy

S Adamem se setkáte ve hrách a na sociálních sítích spíše pod jménem Kurfy. Na začátku října 2021 se přidal k Indianu a TechFeedu. Ve volném čase se věnuje šachům, hrám (hlavně CS:GO) a také jazykům.

Příležitostní pomocníci

Lukas

Lukas Lindner - LukasKameraman a video editor

Vášnivý tvořič audiovizuálního obsahu a milovník vybavení pro tvorbu audiovizuálního obsahu. Miluje kamery a proto pomáhá natáčet speciální reportáže, rozhovory s vývojáři a zabývá se komplexní produkcí - od základního natáčení, přes barvení až po finální kvalitní výstup.

Maikerock

Mikerock už skoro zapomněl jaké to je prostě si jen hrát. Po letech čistě jen pracovních opět našel chuť relaxovat hraním her. Věnuje se hlavně novinkám Nintenda.

strnadik01

Patrik Strnad - strnadik01Externí redaktor a video editor

Patrik pomáhá speciálně týmu Indiana především s recenzemi na Nintendo Switch. Zároveň se jedná o herního vývojáře, který aktivně pracuje na hrách od FiolaSoft Studia. Pracoval na Blackhole a pracuje na nové hře MATCHO.

orys120

Ondřej Rys - orys120Redaktor, Moderátor

Milovník počítačových, ale hlavně mobilních her. Ondřej se stará v Indianovi o recenze a pracuje na pořadu V KAPSE, který se zabývá mobilním hraním.

Panmajky

Michal pomáhá s natáčením důležitých videí. Videorecenze na nejrůznější hardware počínaje, až po celou řadu moderovaných vstupů konče. Příležitostně spolupracuje na různých formátech všech projektů MediaRealms.

xRandomx

Stanislav Franc - xRandomxVideo editor a redaktor

Standu baví hrát hry téměř jakéhokoliv žánru, avšak nejraději má hry, kde se může plně ponořit do příběhu. Mimo hraní se věnuje video tvorbě a občas zkouší něco vyfotit. Kromě psaní do magazínu spolupracuje aktivně na video formátech Indiana.

Děkujeme všem bývalým členům Indiana

Zuzaně Cinkové (BatyAlquawen), Martinu Zikánovi (Ziki), Tomáši Novotnému (Noony), Janu Bartoši (Takechih), Philipu Kiulpekidisovi, Pavlu Hájkovi (Pegas), Michalu Hubatkovi, Filipu Tomanovi (Fry98), Chrisu Bordáčovi (Chris), Vojtovi Valterovi (Fazy), Tomáši Volfovi (Likandros), Tomáši Nouskovi (Wellbi), Anně Hynešové (Annie), Anně Tomsové (Anchee), Robertu Püschelovi (Groon), Báře Slavíkové, Lukáši Pánkovi, Jirkovi Šraierovi (Johnny), Petru Vojtěchovi (Bedikk), Martinu Jágrovi (Raito), Michalu Jinochovi (Majklicek), Adriánu Šiškovi (Kyller), Adamu Martiškovi, Jirku Hradovi (Zoomfire), Mariánu Hlaváči (Majkovi), Miloši Kozovi (Milda), Jaroslavu Sedláčkovi (Seven), Martinu Volánkovi, Davidu Luxovi (Doolonar), Filipu Šebkovi (No-Way), Lukáši Vokurkovi, Petru Matulovi (Trickexp), Kryštofovi Bernatíkovi (Berny), Fabiánu Jaskulski (Fábo), Jan Tomanek (Ferdys), Ondřeji Marečkovi, Jiřímu Šmerdovi (Emeriss) a mnoha dalším, kteří tvořili obsah od roku 2007. Vězte, že bez všech těchto lidí by INDIAN neexistoval. Děkujeme!

Kdo jste?

Jsme pořad o hrách pro každého! Plně nezávislý tým hráčů, kamarádů a milovníků počítačových her. Někteří z nás se živí hraním či vývojem her profesionálně, jiní si zas jen krátí volnou chvíli; důležité ovšem je, že děláme to, co nás baví!

Jak nás kontaktovat?

Dejte nám o sobě vědět! Ať je to výtka nebo pochvala. Tip na hru nebo tip na zlepšení pořadu - jsme připraveni s vámi komunikovat.

Vysíláte v televizi?

Od 1. 1. 2020 pořad Indian už oficiálně na televizi nevysílá. Po několika letech jsme se rozhodli televizní sektor opustit díky upadajícímu zájmu publika a naší silné sledovanosti online.

Mohu se k Vám přidat?

Momentálně nenabíráme nové členy. Vždycky to ale můžete zkusit. Stačí nás kontaktovat na našem emailu. Představte se nám a zašlete ukázkovou recenzi.

Jsi vývojář hry?

Podobně jako zájemci o členství v redakci, vývojáři nám mohou také napsat kdykoliv s jejich hrou. My se na ní podíváme a třeba se objeví v našich videích!

Kdo je za to zodpovědný?

MediaRealms s.r.o.
Šenovská 567/43
Praha, 182 00
Česká republika

IČ: 08637288
DIČ: CZ08637288 (plátce DPH)

Všechna práva vyhrazena.
Součást FiolaSoft Studio a GODS produkce.