Komunita » Redakce

Od skromného herního pořadu na malé online televizi až po velký komunitní projekt, kterého se účastní či účastnili kreativní lidé různých zájmů. INDIAN je stálice na českém a slovenském internetu. Jako parta přátel se zabýváme nejen počítačovými či konzolovými hrami, ale také se zdokonalujeme na poli publicistiky, ve vývoji software a snažíme o rozvoj popkultury. Naše redakce mezi sebou ukrývá jak profesionály herní scény, tak dává šanci i naprostým nováčkům se realizovat.

Už od února 2008 dává INDIAN šanci se všem kreativním lidem vyjádřit a rozvíjet své schopnosti. Jsme pořad o hrách, komunita o hrách a především zájmový projekt, který je otevřen pro každého.

Část aktuálního týmu Indiana

Vedení projektu

INDIAN se stal součástí společnosti MediaRealms s.r.o. v roce 2019, kterou založil Filip Kraucher společně s investorem Jakubem Červinkou. Společnost je tedy nová, i když je projekt na scéně od roku 2008. Nadále ovšem platí, že se vedením projektu zabývá Tomáš Otáhal a Filip Kraucher, kteří spolu projekt tvoří od samotného začátku. V případě, že chcete vedení projektu kontaktovat, použijte email redakce@indian-tv.cz.

Fiola

Filip Kraucher - FiolaZakladatel projektu, Producent

Fiola je zakladatelem projektu INDIAN. Stará se o chod redakce, připravuje scénáře, zabývá se herní kritikou i herním vývojem. Má více než 18 let zkušeností s tuzemským a zahraničním videoherním průmyslem. Pomáhal s marketingem mnoha herních studií a technologických společností. Miluje IT technologie a jeho velkým snem je tvorba počítačových her, které baví nejen jej, ale milióny hráčů.

Gelu

Tomáš Otáhal - GeluVedoucí produkce, Producent

Gelu patří mezi nejstarší členy projektu INDIAN. Jeho originální smysl pro humor a zvláštně zvrácenou povahu k herním žánrům vytvořil dokonalou rovnováhu pro moderátorské duo mnoha epizod pořadu. Má rád akční FPS, originální indie hry, zabývá se tvorbou a designem počítačových her.

Cerv

Jakub Cervinka - CervSpolumajitel projektu, Investor

Taková vykopávka z herního pravěku. Červ je milovník arkádových klasik, hraje velké množství MMORPG her a to, jak nových, tak zasloužilých. Pokud chcete radu ohledně komponent pro ATARI, obraťte se na něj. Není v ČR nikdo lepší. A taky se podílí na provozu projektu.

Tvůrčí tým

Naše redakce se dělí na dvě části. Tvůrčí tým a redakční tým. Níže uvedení lidé pro vás připravují obsah na každý den a starají se o chod projektu na denní bázi. To zahrnuje přípravu analýz (recenzí), preview, rozhovorů, plánování živých streamů, často se objevují jako moderátoři v našich videích, ale rovněž vedou další projekty.

Miky

Michal Burian - MikyŠéfredaktor magazínu

Michal o hrách píše už více než 12 let. Z toho 9 let působil jako šéfredaktor Zing.cz, nyní se přidal do týmu Indiana, aby rozšířil magazín. Ve volném čase se věnuje zejména své rodině, stará se o domácnost a samozřejmě také hraje. Nepohrdne dobrou strategií, akčními tituly, závodními hrami a akčními RPG.

Honzas4400

Jan Kalný - Honzas4400Redaktor, Korektor, Editor

Tato vysoce inteligentní umělá inteligence s IQ 4400 se k nám dostala do redakce naprostým zázrakem. Jen díky Honzas4400 je naše redakce efektivnější, vtipnější a lepší než kdy dříve. Pomáhá dělat videa a generuje články.

Holis

Holis se stará o střih a zpracování mnoha videí, která můžete vidět na Indianovi a Techfeedu.

Terka

Tereza Krečová - TerkaRedaktorka, Manažerka projektu

Terka kromě recenzování a starání se o videoherní scénu pomáhá s vedením projektů MediaRealms a zajišťuje komunikace kolem důležitých partnerství. Dohlíží rovněž na sociální sítě.

Myzlivko

Tak, jako každý nováček i Myzlivko naskočil do rozjetého vlaku jménem INDIAN. Cesta začíná skrze občasné psaní novinek, realizace hardware testů, přes streamy a rozhovory až do recenzí.

Killer

Marek Čabák - KillerVýkonný redaktor s titulem

Najlepší slovenský redaktor a vystudovaný elitní šéfredaktor žurnalistiky je u Indiana súčasťou redakcie takmer od samého začiatku. Vyštudoval žurnalistiku, čo z neho v štátnych tabuľkách robí profesionálneho novinára. Zároveň má viac ako 12 ročné skúsenosti s publicistikou.

AnnieCZE

Anna Hynešová - AnnieCZERedaktorka, Editorka

Annie působila v Indianovi od roku 2011 po několik let, než Indian přešel na televizi RELAX. Po řadě let se nyní tato autorka vrací na produkční pozici a připravuje pro vás nová videa a precizní recenze.

Redakční tým

Redakční tým se stará o rešerše, psaní scénářů, editaci videa, dokonce moderování - ale spíše na bázi zájmové spolupráce. S níže uvedenými lidmi se setkáte v mnoha našich videích, ovšem velmi nepravidelně. Také píší do magazínu webu.

Duppy

Petr Duppal - DuppyRedaktor, Editor

Duppy připravuje, edituje a dabuje různá videa našeho projektu. Nejde přitom pouze o text k videorecenzím, sám zpracovává rozsáhlá témata, střihá moderované vstupy a ve volném čase se věnuje popkultuře a focení.

wrii

Barbora Šalandová - wriiRedaktorka, Editorka

Wrii je milovník fandomů a naprosto žádného volného času. Lze ji označit jako cosplayerku, youtuberku, otaku, furry a brony. Přesto všechno si ale nachází čas i na hraní her a psaní recenzí. Nejraději má hororové hry s pořádným příběhem, který strašně ráda rozebírá až moc dopodrobna, aby se nad tím mohla vztekat.

Kajinka96

Kája je s Indianem už celou řadu let. Věnuje se především komunitě kolem hry The Sims, ale zrovna tak miluje strategie a další zajímavé hry, které ji přijdou pod ruku. Slyšet a vidět ji můžete ve videích, stejně jako číst její zajímavé články.

Pixelorez

Pixel začínal jako klasický let's player a vypracoval se na oblíbeného redaktora Indiana. Má v oblibě hororové a tajemné hry. Pracuje na jeho vlastním formátu TOP 5, kde svůj tajemný hlas rád využívá naplno. Jeho originální smysl pro humor je ale to, co táhne k jeho videím statisíce diváků.

Erimaerim

Jakub Kadlus - ErimaerimRedaktor, Editor

Milovník knih, filmů a hlavně videoher. Rád sáhne po žánru fantasy, ale co se týče her, tam jde vybíravost stranou a hraje vše, co se mu dostane pod ruku. A když jde o MOBA hru, pak je teprve nadšený. U Indiana dělá témata pro Showtime a video obsah.

Lasuf

David Kraucher - LasufRedaktor, Editor

Lasuf se tu a tam podívá na nové herní tituly či nějaký ten hardware. Můžete ho vidět často u sportovních či závodních titulů, ale nebojí se ani většího RPG.

Cerberos

Cerberos je milovník her ať na počítači, konzoli či mobilu. Hraje MMO tituly, má rád dobré singleplayerovky s kvalitním příběhem nebo kreativním nápadem. Po zkušenosti s moderováním herního pořadu RE-PLAY, zaktovil u naší redakce, kde připravuje články, dabuje videa a samozřejmě informace o videoherním průmyslu.

Fangorka

Andrea pomáhá s produkcí mnoha videí, které najdete na všech projektech. Z hlediska popkultury nejraději sleduje horory, nepohrdne ani kvalitní fantasy či sci-fi.

Kushi

Kushi baví psaní a zajímá se nejen o hry, ale také o celou popkulturu. Má ráda zvířata, miluje grafický design a zaměřuje se hlavně na hry u kterých musíte přemýšlet.

Cvrnda

Cvrnda působil téměř 10 let jako stálý redaktor magazínu Zing.cz, kde psal o svých oblíbených titulech a sériích. Na Indianovi se pravidelně věnuje jakýmkoliv zajímavým hrám, především střílečkám, RPG a všem projektům s dobrým příběhem. Už roky trpí nezdravým zájmem o svět Star Wars. Včetně sequelů.

kurfy

Adam se psaní věnuje už od základní školy, kdy vytvářel magazín pro své spolužáky. Nyní jej baví psát o technologii. V týmu se aktuálně stará zejména o zajištění dostatku obsahu ve webovém magazínu TechFeedu. Kromě toho, že píše články, se věnuje šachům, hrám a postupně zvyšuje svou maximálku na bench pressu.

Renwolf

Václav se hrami a děním okolo her zabývá odnepaměti, což ho přivedlo až ke tvorbě všemožných článků, novinek a recenzí s videoherní tematikou. Má rád většinu herních žánrů, kterým ovšem dominují rozsáhlá RPG, akční hry, příběhovky a nekompromisní hardcore řežby.

Back Office

Každý tým potřebuje dobré zázemí a externí spolupracovníky. Následují lidé, kteří s námi spolupracují na skvělém běhu naší "operace".

Fluppy

Vojta Šiman - FluppyEditor, Skladatel

Fluppy občas recenzuje mnohé, především nezávislé, herní tituly a skládá hudbu. Jeho melodie můžete slyšet ve znělkách či v rámci podkresů našich videí.

MirekDev

Vývoj našeho webového systému není žádná sranda. Mirek se tak přidal do našeho týmu, aby pomohl vyvíjet naší platformu a přivést na svět nejen mobilní aplikaci, ale také nové funkce na webu.

Social Team

Spravovat sociální sítě není vůbec jednoduché. Proto existuje doprovodný tým, který pro vás připravuje obsah na Instagram, TikTok i Facebook!

BunnyRex

Adam Greško - BunnyRexSprávce sociálních sítí

Bunny se stará o sociální sítě našich projektů. Pomáhá vytvářet příspěvky a snaží se kreativním způsobem pobavit komunitu.

matinCZ

Martin Pavlík - matinCZEditor sociálních sítí

Martin se stará společně s dalšími členy o sociální sítě. Všimněte si jeho příspěvků na Facebooku a Instagramu.

Sejru

Martin Kreisel - SejruEditor sociálních sítí

Sejru pomáhá s časovými razítky, moderováním chatu Indian Showtime a také s klipy pro sociální sítě. Spravuje kanál Vytrženo z kontextu.

vViper

Erik Sitár - vViperMemelord sociálních sítí

Pokud vidíte na našich sociálních sítích nějaké meme, je dobrá šance, že je to právě od Vipera!

Dále spolupracují

Občas potřebujeme výpomoc. Tito lidé nám pomáhají na externí bázi. Tedy nezapojují se do denních aktivit, ale na Indianovi mají své právoplatné místo!

strnadik01

Patrik pomáhá speciálně týmu Indiana především s recenzemi na Nintendo Switch. Zároveň se jedná o herního vývojáře, který aktivně pracuje na hrách od FiolaSoft Studia. Pracoval na Blackhole a pracuje na nové hře MATCHO.

Rachel

Barbora Hykšová - RachelRedaktorka, Editorka

Rachel připravuje jako externí redaktorka další recenze na nejrůznější hry.

orys120

Ondřej Rys - orys120Redaktor, Editor

Milovník počítačových, ale hlavně mobilních her. Ondřej se stará v Indianovi o recenze a pracuje na pořadu V KAPSE, který se zabývá mobilním hraním.

Děkujeme všem bývalým členům Indiana

Zuzaně Cinkové (BatyAlquawen), Martinu Zikánovi (Ziki), Tomáši Novotnému (Noony), Janu Bartoši (Takechih), Philipu Kiulpekidisovi, Pavlu Hájkovi (Pegas), Michalu Hubatkovi, Filipu Tomanovi (Fry98), Chrisu Bordáčovi (Chris), Vojtovi Valterovi (Fazy), Tomáši Volfovi (Likandros), Tomáši Nouskovi (Wellbi), Anně Tomsové (Anchee), Robertu Püschelovi (Groon), Báře Slavíkové, Lukáši Pánkovi, Jirkovi Šraierovi (Johnny), Petru Vojtěchovi (Bedikk), Martinu Jágrovi (Raito), Michalu Jinochovi (Majklicek), Adriánu Šiškovi (Kyller), Adamu Martiškovi, Jirku Hradovi (Zoomfire), Mariánu Hlaváči (Majkovi), Miloši Kozovi (Milda), Jaroslavu Sedláčkovi (Seven), Janu Bukvovi (Buk), Adamu Bártovi (Bárťas), Ondřeji Svobodovi, Martinu Volánkovi, Denisovi Bartekovi, Davidu Luxovi (Doolonar), Filipu Šebkovi (No-Way), Michalovi Kazíkovi, Lukáši Vokurkovi, Jaroslavu Pousteckému, Lukáši Lindnerovi, Stanislavu Francovi, Vladimírovi Kozákovi (LowPeak), Karlu Vaňkovi, Petru Matulovi (Trickexp), Kryštofovi Bernatíkovi (Berny), Fabiánu Jaskulski (Fábo), Jan Tomanek (Ferdys), Jiřímu Tomešovi (Akrij), Ondřeji Marečkovi, Jiřímu Šmerdovi (Emeriss) a mnoha dalším, kteří tvořili obsah od roku 2007. Vězte, že bez všech těchto lidí by INDIAN neexistoval. Děkujeme!

Kdo jste?

Jsme pořad o hrách pro každého! Plně nezávislý tým hráčů, kamarádů a milovníků počítačových her. Někteří z nás se živí hraním či vývojem her profesionálně, jiní si zas jen krátí volnou chvíli; důležité ovšem je, že děláme to, co nás baví!

Jak nás kontaktovat?

Dejte nám o sobě vědět! Ať je to výtka nebo pochvala. Tip na hru nebo tip na zlepšení pořadu - jsme připraveni s vámi komunikovat.

Vysíláte v televizi?

Od 1. 1. 2020 pořad Indian už oficiálně na televizi nevysílá. Po několika letech jsme se rozhodli televizní sektor opustit díky upadajícímu zájmu publika a naší silné sledovanosti online.

Mohu se k Vám přidat?

Momentálně nenabíráme nové členy. Vždycky to ale můžete zkusit. Stačí nás kontaktovat na našem emailu. Představte se nám a zašlete ukázkovou recenzi.

Jsi vývojář hry?

Podobně jako zájemci o členství v redakci, vývojáři nám mohou také napsat kdykoliv s jejich hrou. My se na ní podíváme a třeba se objeví v našich videích!

Kdo je za to zodpovědný?

MediaRealms s.r.o.
Šenovská 567/43
Praha, 182 00
Česká republika

IČ: 08637288
DIČ: CZ08637288 (plátce DPH)

Všechna práva vyhrazena.
Součást FiolaSoft Studio a GODS produkce.