Atomic Heart má vydavatele. Ruský BioShock vyjde v zimě

Detailní popis hry a obavy z odkladu na první tři měsíce příštího roku doprovází nový sestřih gameplay záběrů. Ukazuje celou řadu zajímavostí z této střílečky s RPG prvky.

Rusko zvažuje vlastní herní engine jako náhradu za Unreal Engine

V době, kdy vývojáři v hojném počtu přecházejí ze svých proprietárních technologií na licencované enginy, chce Rusko financovat vývoj vlastního národního enginu.

Oznámení předělávky GoldenEye 007 má být v limbu kvůli válce na Ukrajině

First-person střílečka GoldenEye 007 z roku 1997 pro Nintendo 64 od studia Rare je považována za kultovní hru. Není divu, že spekulacím a náznakům se dostává větší pozornosti.

Ukrajinská postapokalyptická akce S.T.A.L.K.E.R. 2 bez ruského dabingu

Ukrajinské studio GSC Game World, které se kvůli ruské invazi přesunulo do Prahy, pokračuje ve vývoji očekávané hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Titul bude mít dva dabingy.

Ruské akční RPG o vyhnání Poláků z Moskvy je dotační podvod?

V rámci iniciativy Ruského institutu pro rozvoj internetu má vzniknout akční RPG, ve kterém skupina vlastenců bojuje proti agresorovi v období polsko-ruské války.

Rusko jako hratelná frakce v Battlefieldu 2042 zůstane

Electronic Arts v souvislosti s ruskou invazi na Ukrajinu učinila několik zásadních rozhodnutí, mimo jiné odstranila ruské kluby a reprezentaci z her FIFA 22, FIFA Mobile a FIFA Online.

Vznikla modifikace pro Wolfenstein 3D, kde si můžete vystřelit z Putlera

Moderská komunita dokáže být mnohdy značně tvořivá a takový Wolfenstein 3D díky tomu žije i dnes, 30 let po vydání. Pojďte se společně s námi podívat na modifikaci Kremlin 3D.

Heart of Russia DLC pro Euro Truck Simulator 2 nevyjde kvůli válce na Ukrajině

Dodatečný balíček s rozšířením mapy hry Euro Truck Simulator 2 o část Ruska je téměř dokončen. Z důvodů invaze ruské armády na Ukrajinu se ale české studio SCS Software rozhodlo ho odložit.

Rusové dotují akční RPG o osvobození Kremlu z rukou Poláků

Ruský institut pro rozvor internetu finančně podpoří vznik „velkého“ akčního RPG, které je zaměřené na období, kdy Poláci okupovali Moskvu. Rozpočet ambicím ale neodpovídá.

Vývoj atmosférické akce Atomic Heart pokračuje, tvůrci opustili Moskvu

Tým Mundfish, který připravuje atmosférickou first-person akci Atomic Heart, oznámil, že opustil Moskvu a pokračuje ve vývoji hry. Kdy se můžeme na výlet do sovětského zařízení těšit?

Projekt Palianytsia je prostředníček Rusku od tvůrců Sherlocka Holmese

Studio Frogwares se sídlem v Kyjevě a kancelářích v irském Dublinu oznamuje novou hru. Tvůrci detektivních akcí Sherlock Holmes Chapter One a The Sinking City připravují projekt Palianytsia.

Ruská federace zablokovala webové stránky hry Stalker 2

Ruští hráči se nedostanou na oficiální stránky hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Podle zpravodajské agentury RIA Novosti stránku zablokoval Generální prokuraturou Ruské federace.

V této hře se stanete neohroženým ukrajinským traktoristou bojujícím proti Rusům

V průběhu minulého měsíce internet obletěly fotografie a videa s ukrajinskými traktory, které táhnou ruskou těžkou techniku. Začalo se jim říkat postrach Rusů a vnikla celá řada vtípků.

Ruský autor série Metro ve videu odsoudil agresi své země vůči Ukrajině

Známý autor Dmitrij Gluchovskij už nějakou dobu kritizuje kroky Ruska vůči suverénní Ukrajině. V rámci služby Arte s ním tak vyšlo krátké video, ve kterém agresorský postoj své země zásadně odsuzuje.

V novém režimu The Division 2 bojujete o jadernou elektrárnu

Ubisoft potichu a bez velkého oznámení představil nový režim pro The Division 2. Opatrnost francouzské společnosti se dá pochopit, mód se totiž zaměřuje na boj o jadernou elektrárnu.

Tvůrci World of Tanks se stahují z Ruska a Běloruska

Původem běloruská společnost Wargaming, která má od roku 2011 sídlo v Nikósii na Kypru, se stahuje z Ruska i Běloruska. Firma očekává, že utrpí značné ztráty. Hry budou fungovat dál.

Ruští vývojáři Loop Hero vyzvali hráče, aby kvůli sankcím pirátili jejich hru

Ruské nezávislé studio Four Quarters, které v březnu minulého roku vydalo velmi kladně hodnocenou hru Loop Hero, vyzvalo hráče k pirátění své hry kvůli sankcím proti Rusku.

Humble Bundle na podporu Ukrajiny obsahuje hry, knihy a software

Balíček her, knih a softwaru má hodnotu 58 tisíc korun. Koupit si ho můžete za necelých 1000 Kč a podpořit humanitární úsilí související s Ukrajinou. V balíčku je třeba Metro Exodus.

Rusko se chystá legalizovat pirátství her, filmů a programů

Hráli jste někdy nějakou hru bez toho, abyste si ji zakoupili? V Rusku přesně tohle chtějí povolit. Platit to bude však jen na software těch, kteří podpořili sankce.

Sony pozastavuje prodej her a konzolí v Rusku a vypíná PlayStation Store

Sony Interactive Entertainment (SIE) je dalším významným vydavatelem a vývojářem, který nehodlá pasivně přihlížet tomu, co ruská armáda páchá na Ukrajině. Sony rovněž podpoří organizace.

V Rusku si už nekoupí ani Assassin's Creed nebo Far Cry

Společnost Ubisoft se přidala k dalším herním firmám, které pozastavují fyzické a digitální prodeje na ruském trhu. Tamní hráči si nyní nekoupí Assassin's Creed nebo Far Cry.

90VTEŘIN Epizoda S8E15

Vývojáři celého světa vs. RUSKO

Nakolik si vývojáři cení životy lidí na Ukrajině? Budete se divit, ale ukazuje se, že peníze nejsou všechno. Dnešní hlavní téma je nauka o tom, jak se bojuje proti agresi omezováním služeb.

Prodeje v Rusku pozastavují i Activision Blizzard, Epic, Rockstar a Nvidia

Další společnosti pozastavují prodeje v Rusku v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Ruští hráči si nově nekoupí produkty od dalších společností. Přijdou i o přístup k hrám a službám?

Xbox, PlayStation a EA pozastavují prodeje svých her v Rusku

Po CD Projektu, digitální platformě GOG a polskému studiu Bloober Team se přidávají další společnosti, které zastavily prodeje svých her na ruském a běloruském trhu.

CD Projekt, GOG a Bloober Team nebudou prodávat hry v Rusku a Bělorusku

Polské společnosti CD Projekt a Bloober Team oznámily pozastavení prodejů svých her v Rusku a Bělorusku. Jejich rozhodnutí je reakcí na invazi ruské armády na Ukrajinu.

Ukončete podporu v Rusku, vyzvala Ukrajina společnosti PlayStation, Xbox a další

Odpojení od bankovního SWIFTu a propad rublu nemusí být brzy jedinou starostí hráčů v Rusku. Místopředseda ukrajinské vlády vyzývá k zastavení podpory v Rusku i Bělorusku.

EA odstraňuje ruské týmy z FIFA 22 a NHL 22 na podporu Ukrajiny

Nejen národní tým Ruska, ale také ruské kluby. Z NHL 22 zmizí i běloruské týmy a kluby. Společnost Electronic Arts takto podporuje Ukrajinu a odsuzuje invazi ruské armády.

Kreativní ředitel World of Tanks propuštěn poté, co podpořil ruskou invazi na Ukrajinu

Společnost Wargaming zveřejnila oficiální prohlášení k aktuální situaci a bezpečnosti svých zaměstnanců na Ukrajině. Také věnovala milion dolarů ukrajinskému Červenému kříži.

Ukrajinští vývojáři žádají o podporu uprostřed ruské invaze

Tvůrci postapokalyptické akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, autoři detektivní série Sherlock Holmes nebo vývojáři free-to-play střílečky Survarium informují na sociálních sítích.

90VTEŘIN Epizoda S8E10

Zakázaná ruská láska

Valentýn je sice za námi, ale láska stále kvete v každém z nás, někdy možná až trochu moc. Zvláště tedy v Rusku. Mimochodem nás čeká velký návrat Bioshocku a Might & Magic!

Sovětský svaz jako světová velmoc v retro-futuristické střílečce Atomic Heart

First-person akce Atomic Heart si s námi hraje. Všichni očekávali, že nový trailer prozradí, kdy se do retro futuristické verze Sovětského svazu podíváme. Aspoň jsme se dozvěděli o příběhu.

Podívejte se na hezčí Alpy a Rusko z Euro Truck Simulatoru 2

V pražském studiu SCS Software pracují na vylepšení Rakouska, které je od samotného začátku součástí Euro Truck Simulatoru 2. Připomínají nám také expanzi Srdce Ruska.

Atomic Heart: Krvavý tunel i otevřený svět s roboty z ruského BioShocku

To, co jsme z first-person střílečky Atomic Heart dosud viděli, tak v mnohých evokuje BioShock. Atmosféra je na videích a screenshotech skutečně podobná. Přesvědčte se sami v nové galerii.

Ruský autor cheatů možná skončí za mřížemi

S rostoucím počtem hráčů podvádějících ve hrách a větším výskytem podvodného softwaru na internetu se společnosti jen těžko brání proti cheatování ve hrách. A tak se obracejí na jednotlivé státy.

Obrázky lesa a těžby dřeva z ruského rozšíření Euro Truck Simulatoru 2

S dodatečným balíčkem dorazí do hry také nový prefabrikát související s těžbou dřeva. Jak vidíte na obrázcích, budete moci dodávat a odvážet dřevo přímo z lesa.

Boj USA a Ruska v moderní strategii Broken Arrow

Před každou bitvou se budete muset pořádně rozmyslet a sestavit svou armádu z více než 100 dostupných jednotek pro každou frakci. K dispozici budou nejrůznější sloty.

Nové obrázky z ruského rozšíření pro Euro Truck Simulator 2

České studio SCS Software pilně pracuje na novém rozšíření mapy populárního kamionového simulátoru. Euro Truck Simulator 2 se v budoucnu dočká dodatečného balíčku Heart of Russia.

Ruské vesnice v Euro Truck Simulator 2

Moskva a Petrohrad nebudou jedinými lákadly chystaného rozšíření Heart of Russia pro Euro Truck Simulator 2. Jednou ze zajímavostí rozsáhlého území jsou místní vesnice.

Srdce Ruska na obrázcích z Euro Truck Simulator 2

Pro sesterský American Truck Simulator dnes odpoledne vychází rozšíření se státem Wyoming. My se ale zaměří na velkou expanzi pro Euro Truck Simulator 2. Simulátor evropských kamionů.

Střílečka Atomic Heart: Ruský BioShock má dva konce

Ruský BioShock bude mít dva konce. Ve studiu Mundfish jsou v závěrečné fázi vývoje, ale ještě nemohou potvrdit datum vydání, abychom věděli, kdy se do bizarní laboratoře podíváme.

Atomic Heart: Ruský BioShock v novém traileru

V Atomic Heart se dostaneme do bizarní laboratoře v retro-futuristické verzi Sovětského svazu. Laboratoř ovládá umělá inteligence a provádí brutální experimenty na lidech.

Filmová adaptace knihy Metro 2033 byla odložena na rok 2024

Dmitry Glukhovsky, autor trilogie Metro 2033, zveřejnil na svém instagramovém profilu několik informací k plánované filmové adaptaci první knihy. Premiéra by měla být posunuta na rok 2024.

SnowRunner: V dosud nejdrsnější oblasti budete přestavovat ruský kosmodrom

Starý ruský kosmodrom převzala soukromá společnost a hodlá z tohoto místa na oběžnou dráhu kolem Země vynést své satelity. Vy budete muset opravit silnice, dát do pořádku palivové potrubí atd.

Atomic Heart: Gameplay sestřih z ruského BioShocku

Studio Mundfish dlouhým gameplay sestřihem připomíná svou first-person střílečku s RPG prvky. Atomic Heart se přezdívá ruský BioShock, má podobnou atmosféru jako oblíbená akce od Kena Levina.

Nový Battlefield má mít zničitelné prostředí a přinést revoluční kampaň

Battlefield 6 se má jmenovat pouze Battlefield a přinést revoluční příběhovou kampaň, kde můžeme hrát za obě vojenské velmoci během moderního konfliktu. Jak na tom bude destrukce a multiplayer?

Euro Truck Simulator 2 zavede hráče do srdce Ruska

SCS Software před dokončením dodatečného balíčku Iberia, který rozšíří virtuální cesty v Euro Truck Simulatoru 2 o Pyrenejský poloostrov se Španělskem a Portugalskem, oznamují expanzi Heart of Russia.

Yupitergrad je virtuální Spider-Man v Rusku

Takzvané swing hry jsou poslední dobou ve virtuální realitě velmi oblíbené, ale již dost bylo Spider-Mana! Přichází čas ruského soudruha ve vesmírné stanici!

Nové detaily o ruské akci Atomic Heart ve stylu BioShocku

Vývojáři aktualizovali profil hry a my se tak můžeme dozvědět pár střípků informací. Kromě popisu samotného titulu jsou nově známé i hardwarové požadavky na váš stroj.

Strategie Iron Harvest představuje frakci Rusviet s obřím mechem sekajícím nepřátele na cucky

S touto mocnou říší si není radno zahrávat. Navzdory tomu, že jí momentálně zmítá sociální napětí, se stále jedná o mocného protivníka, který při dobývání zdrojů neváhá nasadit smrtonosné mechy.

SnowRunner ukazuje severoamerickou a ruskou divočinu

Dvouminutový trailer prezentuje severoamerickou a ruskou divočinu z nadcházejícího off-road simulátoru SnowRunner.

Krávy v Rusku si užívají virtuální realitu

V Rusku přišli s experimentem, který může mít kořeny v proslulé české filmové sérii Slunce, seno... Na kravách testují virtuální realitu. Díky simulaci unikátní letní pastviny se má zvyšovat produkce…

EA se může vrátit na Steam, v Rusku nekoupíte PS4 verzi CoD: Modern Warfare, Fortnite klesly příjmy

K tomu ještě podpora ovladačů u Xboxu Scarlett, MLB The Show '20, nový projekt od tvůrců We Happy Few nebo nový prototyp do Gran Turismo Sport.

Již brzy se dočkáme komiksové adaptace Metra 2033

O tom, že spisovatel Dmitry Glukhovsky udělal se svou knihou Metro 2033 v roce 2005 díru do světa není pochyb, ovšem již brzy se dočkáme i předělávky tohoto úžasného románu do podoby komiksové.

V Rusku používají DualShock ovladač k řízení tanku

Na jednu stranu bychom se mohli zasmát, co dalšího je v tom Rusku možné. Na stranu druhou tu ale jsou logicky podložené argumenty, proč Rusové hrají takový real-life Battlefield.

Expert označil neexistující hru jako příčinu střelby v Rusku

Po nedávném masakru v kerčské škole se objevilo mnoho expertů, kteří se snažili událost vysvětlit. Jedním z nich byl i Filipp Gross-Dněprov, který se jaksi unáhlil a svedl vinu na neexistující hru.

Metro Exodus se vytáhne v podobně nativního 4K rozlišení na Xbox One X

Metro 2033 i Metro Last Light byly ve své době nejlepší hry, když přišlo na otázku audiovizuálního zpracování. Remaster obou dílů v podobě Metro Redux pomohl hlavně prvnímu dílu, který poté vypadal…