Zobrazit vše ve dne 25. 4. 2022

Hry na PlayStationu 5 budou hezčí: Přichází podpora VRR

Variabilní obnovovací frekvence (zkráceně VRR) bude součástí nejnovější aktualizace konzole PlayStation 5, která dorazí během několika dnů. Co je její předností a jaké hry budou podporovány?

Správní rada Activisionu Blizzard schválila odkup Microsoftem

Důležitý, ale očekávaný krok od obou společností. Ještě ale není vyhráno, čeká se na další schválení. Microsoft mezitím hledá lidi, co budou mít na starost budoucí akvizice.

Xbox Series X/S jde na dračku, Microsoft měl nejlepší březen v historii

Březen 2022 si budou v Microsoftu dobře pamatovat. Jde totiž o nejlepší březen ve Spojených státech amerických v celé historii značky Xbox. Jaké hry se nejvíce prodávaly?

Ruská federace zablokovala webové stránky hry Stalker 2

Ruští hráči se nedostanou na oficiální stránky hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Podle zpravodajské agentury RIA Novosti stránku zablokoval Generální prokuraturou Ruské federace.

90VTEŘIN Epizoda S8E29

Kdo koupí Ubisoft?

Dá někdo dvacet? Slyšel jsem v zadní řadě 50? Kolem Ubisoftu začínají kroužit supi a ukrajinští traktoristé zatím neohroženě farmí vojenskou techniku. Přichází souhrn všeho za posledních 90HODIN!

Tenhle kurz tě naučí napsat scénář k videohře

V kurzu se naučíš, jak napsat scénář k počítačové hře (a vlastně jak psát obecně). Dozvíš se, kde brát inspiraci, jak se vytvářejí základní vyprávěcí struktury, jak psát živé a zajímavé postavy.

O vývoji Diabla 4, brzkém oznámení mobilního Warcraftu a Warzone 2

Po oznámení data vydání Diabla Immortal pro chytré telefony a PC přichází další zprávy od Activisionu Blizzard. Společnost se rozpovídala o vývoji netrpělivě očekávaného Diabla 4.

Tři nové vozy a nová verze Spa do Gran Turismo 7

Pro PlayStation 5 a PlayStation 4 verze závodů Gran Turismo 7 dnes vychází nová aktualizace, která přináší tři nová vozidla a novou verzi známého belgického okruhu Spa-Francorchamps.

Kolekci Uncharted očekávejte na PC během léta

Na Epic Games Store se objevilo datum vydání Uncharted: The Legacy of Thieves Collection. Kolekce má vyjít téměř o měsíc dříve, než se předtím objevilo v databázi Steamu.

Kdy vyjde remake střílečky System Shock?

Máme tu aktualizaci stavu vývoje remaku střílečky System Shock. Komplexní remake kultovní hry byl oznámen již v roce 2016. Čekání je tedy dlouhé a fanoušci se už nemohou dočkat.

Diablo Immortal vyjde v létě na mobily a počítače

Mnozí hráči nedokážou Diablu Immortal přijít na jméno a raději by si zahráli právoplatné pokračování. Pokud ale plánujete dát hře šanci, tak dnes Blizzard oznámil datum vydání.

Větší důraz na autentičnost v Company of Heroes 3

Po dvouměsíční pauze byl zveřejněn nový deníček z vývoje Company of Heroes 3. Vývojáři z Relic Entertainment se tentokrát zaměřili na autentickou stránku hry. Video má české titulky.

Halo Infinite odhaluje plány na letošek

Vyřešit porodní bolesti Halo Infinite trvalo vývojářům dlouho, ale konečně jsou připraveni spustit druhou sezónu multiplayeru. Co bude dál? Na to odpovídá harmonogram.

PlayStation to s expanzí na počítače myslí vážně

God of War, Horizon Zero Dawn a Days Gone. Tři velké exkluzivity PlayStationu, které vyšly na počítače. Brzy se k nim přidá Uncharted: Legacy of Thieves Collection a v budoucnu další.

Kolem Ubisoftu krouží zájemci. Vydavatel nestíhá vyvíjet své hlavní série

Společnost Ubisoft, která má vývojové týmy po celém světě, se ocitla v hledáčku potenciálních kupců. Kdo by chtěl koupit vydavatele Assassin’s Creed, Far Cry, Splinter Cell a dalších značek?

GTA 6 má mít neuvěřitelnou grafiku díky internímu enginu Rockstaru

Úspěch každého dílu Grand Theft Auto umožňuje Rockstaru déle pracovat na nových dílech a věnovat jim potřebnou péči, aby dokázaly nastavit nový standard pro celý videoherní průmysl.

Nové PS Plus umožní snadný přechod na vyšší úroveň

V pátek Sony uvedla termín spuštění nové verze PlayStation Plus a potěšila české a slovenské hráče oznámením, že i u nás bude dostupné hraní přes cloud. Jak to bude s upgradem?

V Jurassic World Evolution 2 vznikl dokument Putování s dinosaury

Šestidílný dokument Putování s dinosaury (v originále Walking with Dinosaurs) od BBC vznikl ve hře Jurassic World Evolution 2. Rekonstrukci má na svědomí jeden šikovný YouTuber.

Po třech letech dostává Rainbow Six Siege zcela novou mapu

Pokud už vám přišlo hraní Rainbow Six Siege repetitivní, tak v rámci právě probíhající sedmé sezóny dorazila aktualizace s novou mapou. Jmenuje se Emerald Plains.