9

Quake (Enhanced)

2021

Nová střílečka na starém Quake Enginu pořád žije a další novinky od 3D Realms

Retro střílečka Wrath: Aeon of Ruin, kterou pohání klasický Quake Engine, vyjde ve verzi 1.0 na jaře 2023, a to na PC i konzolích. K dispozici máme také nové upoutávky na Cultic nebo Combustion.

Quake Champions v tichosti opouští Early Access

Multiplayerová free-to-play střílečka se objevila v předběžném přístupu na Steamu a v rámci Bethesda.net Launcheru už v roce 2017, takže se nálepky Early Access zbavuje po dlouhých pěti letech.

Vylepšený Quake rozšířil populární multiplayerový mód

Klasika jménem Threewave Capture the Flag je zpět jako součást čtvrté obsahové aktualizace vylepšené verze střílečky Quake, která vyšla minulý rok. Připravte se na 9 map a vystřelovací hák.

Game Pass se rozšiřuje o další starší hry Bethesdy

Od letošního QuakeConu si fanoušci po celém světě hodně slibují, ale raději zůstaňme při zemi a nečekejme šokující odhalení. Rozjíždí se to ale hezky. Posuďte sami.

Vylepšený Quake dostal nové mapy pro Horde mód

Třetí aktualizace vylepšeného vydání prvního dílu série Quake přináší nejen nová nastavení přístupnosti, ale i mapy Relic, The Trial a The Tower, které jsou určené pro Horde mód od MachineGames.

Zahrajte si demo střílečky Project Warlock 2 inspirované Doomem

Ve hře se musíte probojovat třemi výbušnými kapitolami zasazených do odlišných prostředí. V postupu mám bude bránit zvěřinec smrtících příšer a mocných bossů, kteří se krčí v temnotách.

DOOM Eternal a jeho Horde mód je nyní o něco bohatší

Povedený Horde mód nově zpestřili další takzvaní Bounty démoni a bonusová mezikola. Beze změn nezůstal ani režim Battlemode a do hry zavítal také nový skin vycházející z prvního dílu série Quake.

Quake se dočkal oficiálního Horde režimu

Tvůrci Wolfensteina ze studia MachineGames znovu rozšířili klasickou střílečku, tentokrát o Horde režim pro 4 hráče. K dispozici je také nový addon a hrst oprav a vylepšení.

Proč byl Quake revoluční a recenze nově vylepšeného originálu

Quake je hra, která si právoplatně vysloužila pověst klasiky. Letos už je to 25 let, co s námi tato série je, a tak se pojďme podívat, čím byla tenkrát revoluční.

90VTEŘIN Epizoda S7E61

Chycen při opisování?!

Jakmile velký vývojář opisuje od malinkého tak to vůbec není dobré, zvlášť když to dělá někdo jako Epic Games. Mimo to pro vás máme celou řadu dost retro novinek, mrkněte na 90VTEŘIN!

První Quake se vrací s originální hudbou a s novým rozšířením od tvůrců Wolfensteina

Quake z roku 1996 se představuje i na konzolích, a to s řadou grafických vylepšení a dalšími novinkami, které jsou nyní na PC zdarma. Studio MachineGames navíc připravilo zbrusu novou epizodu.

Quake se vrací, potvrzuje ESRB

Klasická first-person střílečka Quake se vrací a je více než pravděpodobné, že remaster pro současné platformy bude oznámen na QuakeCon 2021. Dojít má také na kolekci Dooma pro Switch.

John Romero připravuje pokračování Sigilu pro DOOM 2

Slavný designér slibuje v pokračování svého addonu pro originální DOOM řadu zábavných a náročných map, jen ještě neví, kdy Sigil 2 vyjde. Po jeho dokončení by se také rád vrhnul na Quake.

Letošní QuakeCon by mohl potěšit fanoušky série Quake

První přednášku letošního QuakeConu, která se zaměří na historii série Quake, povede spolu s id Software studio MachineGames. Již nějakou dobu se spekuluje, že obě studia chystají novou hru.

Nová značka od tvůrců Metra, doména pro Ghost of Ikishima, víra v nové Fable

Brzy prý gameplay z nového God of War. V Gearboxu chystají marketing pro Homeworld 3. U Switch verze Overwatch 2 se musíme smířit s kompromisy. Nové textury pro Call of Duty: Warzone.

První Quake se dočká fanouškovské kampaně od designérů her Graven a Wrath

32 úrovní, styl věrný původní hře, nový soundtrack a možnost zahrát si i na retro počítačích. To slibuje chystaný projekt Tremor oznámený při příležitosti 25. narozenin série Quake.

Ghost of Tsushima na PC zatím ne, Left 4 Dead v Zombie Army 4, Tencent kupuje Yager

Pozdvižení ohledně PC verze samurajské akce je zbytečné. Might & Magic X: Legacy má odpojené servery a pořádně nefunguje ani singleplayer. Návrat Dead Space potvrzuje další důvěryhodný zdroj.

Retro střílečku Dread Templar si mají zamilovat fanoušci kultovek jako Doom a Quake

Pixel retro styl, démoni, katana, střelné i pekelné zbraně, spousta úrovní i skrytých místností a mnoho dalšího na vás čeká v retro first-person střílečce Dread Templar.

Quake 2 nebude jedinou starší hrou s ray tracingem. Nvidia vylepší další klasiky

Od ray tracingu se zprvu očekávalo, že se postupně bude dostávat do nových her, ale když se objevil ve hře Quake 2, nastala možnost, že tato aktualizace by mohla potkat i více starších titulů. A dle…

Abyste si zahráli Dooma na Nintendo Switch, potřebujete Bethesda účet

Na QuakeConu byla představena možnost hraní již 25 starého Dooma. Spoustu lidí však odrazuje zbytečné nucení účtu Bethesdy, který potřebujete k hraní.

Goat of Duty aneb Jak specifikovat šílenost...

Myslíte si že už jsem viděli všechno a že vás nic už nedokáže překvapit ? Tak to se posaďte a připravte se na tohle.

Quake 2 dostane podporu ray tracingu

Ray tracing sice zatím mnoho her nepodporuje, to však nebrání Nvidii a id Softwaru, aby se pustily do ray tracingu pro Quake 2.

90VTEŘIN Epizoda S4E27

DISCORD vs. STEAM

Ajajaj! DISCORD se pohádal se STEAMem, nebo to tak alespoň vypadá. Bethesda ukázala novinky z RAGE 2 a nového DOOMa. Quake Champions je zdarma a Fortnite skutečně dorazil na Android. Nenechte si ujít…

Shrnutí QuakeCon 2018 konference – Quake zdarma, DOOM Eternal a RAGE 2

Bethesda letos na E3 oznámila několik novinek, jak už to však u větších společností bývá, detaily si schovávají na svoje vlastní konference. Tentokrát nám Bethesda ukázala hromadu gameplaye a nové…

Hellbound, moderná strieľačka inšpirovaná klasickým Doomom je na Kickstarteri aj na Steame

Partia magorov z Argentíny, ktorá si hovorí Saibot Stuidos, sa rozhodla vzdať hold klasickým strieľačkám z devätdesiatych rokov. Vytvorili teda hru Hellbound, či lepšie povedané jej survival mód…