Výroční aktualizace Age of Empires 4 a možnost zahrát si zdarma

Rok 2022 je pro Age of Empires významný. Nejenže Age of Empires 4 v říjnu oslaví svůj první rok, ale ve stejný měsíc tomu bude už 25 let, co vznikla tato série.

Age of Empires 4 představuje Francouze a ukazuje jejich boj s Číňany

Dalším detailně představeným hratelným národem z Age of Empires 4 jsou Francouzi se svými královskými rytíři, děly a ekonomickými bonusy. Civilizace zahrne i dobu Johanky z Arku.

Středověký raketomet v Age of Empires 4

Dlouho očekávané vydání Age of Empires 4 je téměř za dveřmi a s blížícím se datem vydání Microsoft stupňuje propagaci a marketing. Nyní zveřejnil dvě videa zaměřena na některé z válečných zbraní.

Age of Empires 4 čeká první sezóna s očekávanými novinkami

Studio Relic zveřejnilo trailer a detaily o první sezóně Age of Empires 4 s názvem Festival of Ages. Půjde o první velkou aktualizaci letošního roku a dorazí v nadcházejících týdnech.

Age of Empires 4 dodatečně obdrží českou lokalizaci

Microsoft se připravuje na oslavu 25. výročí série Age of Empires. Společnost hodlá 25. 10. oslavit 25 let Age of Empires ve velké stylu. Kromě živého vysílání se chystá speciální aktualizace.

Středověk v Age of Empires 4 bude jiný

Čtvrtý díl Age of Empires je zasazen do středověku jako oblíbená dvojka, ale tentokrát začne o něco dříve a skončí o něco později. Plus ve hře nečekejte žádné mikrotransakce.

Age of Empires 4 představuje Svatou říši římskou

Společnost Microsoft zveřejnila téměř tříminutové video ze strategie Age of Empires 4, které je věnováno Svaté říši římské, jedné z hratelných civilizací ve hře.

Age of Empires 4 nabídne osm civilizací a čtyři historické kampaně

Známá a oblíbená real-time strategie Age of Empires s příchodem čtvrtého dílu projde změnou. Kormidla se za doprovodu Microsoftu ujmulo studio Relic. Jaké civilizace a kampaně nás čekají?

Age of Empires 4 vyjde letos na podzim

Datum vydání očekávaného Age of Empires 4 bylo odhaleno na Xbox Game Showcase společně s rozšířeným gameplay trailerem. Ten ukázal velké armády, rozpadající se hradby i námořní bitvy.

Systémové požadavky Age of Empires 4 jsou mírné

Splnit minimální požadavky real-time strategie Age of Empires 4 by neměl být problém. Doporučené jsou o něco vyšší, ale stále se nejedná o extrém. Přesvědčte se sami.

Kočovní Mongolové detailně představeni v Age of Empires 4

Mongolové využívají agresivní a mobilní taktiku proti jakémukoli soupeři. Jedná se o agilní civilizací, která vyniká vojenskou strategií „udeř a uteč“ a je schopna rychle rozšiřovat armády.

O víkendu si mohou všichni vyzkoušet Age of Empires 4

Máme dobrou zprávu pro ty, co se nemohou dočkat, až Age of Empires 4 vyjde. O víkendu si všichni zájemci budou moci pokračování oblíbené real-time strategické série vyzkoušet.

Age of Empires 4 a Lord of the Rings: Gollum se probouzejí, spin-offy Tomb Raider zdarma

Square Enix rozdává dvě dobrodružství s Larou Croft. Čekají nás prezentace Age of Empires 4 a Lord of the Rings: Gollum. EA Play konečně pro PC verzi Xbox Game Passu Ultimate. A další.

Dostane se strategie Age of Empires 4 na konzole Xbox?

Vývojáři Age of Empires 4 ze studia Relic Entertainment se v říjnu loňského roku netajili touhou přenést tuhle real-time strategii na konzole Xbox, nejprve ale chtěli dokončit PC verzi.

První záběry z hraní Age of Empires 4 a obohacení remasterů

Společnost Microsoft ukázala první záběry z hraní očekávaného nového dílu Age of Empires. Chystají se DLC pro druhý a třetí remasterovaný díl. A jak to vypadá s návratem Age of Mythology?

Age of Empires 4 ukazuje námořní bitvy a jednu z dynastií

Real-time strategie Age of Empires 4, která přichází 16 let po vydání svého předchůdce, se nám postupně odhaluje a vývojáři ze studia Rare ve spolupráci s Microsoftem přinášejí dvě nová videa.

Age of Empires IV je hratelné

Nová kapitola legendární real-time strategie je na dobré cestě. Tvůrci dělají při vývoji Age of Empires 4 velký pokrok a hru hrají každý den ve Washingtonu a Vancouveru.

Tři měsíce předplatného PC Game Pass zdarma pro majitele nových her

Společnost Microsoft připravila 3měsíční zkušební předplatné PC Game Pass pro ty, kteří vlastní jednu z nejnovějších her od Xbox Game Pass Studios. Týká se pouze těch, co předplatné nikdy neměli.

DICE Awards vyhlásilo nejlepší hry roku 2021

Organizátoři DICE Awards oznámili vítěze prestižního ocenění za minulý rok. Hrou roku se stalo netradiční kooperativní dobrodružství It Takes Two od Hazelight Studios.

Age of Empires IV vás vrátí do zlaté éry RTS

Už je to snad deset let, co jsem se zaseknul u nějaké pořádné budovatelské strategie. Age of Empires IV přichází, a bylo sakra na čase!

Počet předplatitelů Xbox Game Passu nesplňuje cíle Microsoftu

Počet předplatitelů služby Xbox Game Pass roste, ale ne tak, jak si Microsoft představoval. To ale nic nemění na příchodu dalších 11 her, které do konce měsíce dorazí.

Kalendář hráče: Nejzajímavější hry října 2021

Začal podzim a s ním i nejdůležitější měsíce roku z pohledu vydávání her. Desátý měsíc aktuálního kalendářního roku nevypadá zle a přinese několik zajímavostí, které udělají hráčům radost.

Age of Empires IV dělá radost svému žánru

V rámci zátěžového testu serverů jsme měli možnost vyzkoušet brzy vycházející pokračování klasiky Age of Empires. Čtvrtý díl této realtimové strategie přináší řadu novinek, na které právě podíváme.

Xbox ukázal zombíky, závody letadel, Age of Empires 4 i indie, ale Halo Infinite chybělo

Detailní informace o hrách, které Microsoft dnes ukázal na Xbox Streamu v rámci Gamescomu.

Battlefield 2042 má mít free-to-play mód, VRR podpora pro PS5

Velmi přísné NDA u testu Tom Clancy's XDefiant, bezplatný víkend pro Far Cry 5, další vlna banů v Apex Legends, uzavřená beta Age of Empires 4, Xbox Aqua Shift Special Edition a další zprávičky.

Videa: Afrika v Age of Empires 3 i nový mód v Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege se v časově omezeném eventu přiblíží k Rainbow Six Extraction. Historický námoční simulátor Port Royale 4 bude vylepšen pro next-gen konzole a vyšla metroidvania Grime.

Videa: World War Z: Aftermath, Chernobylite, Age of Empires 4

Plnohodnotné představení World War Z: Aftermath, vydání Chernobylite na PC, Stoletá válka v Age of Empires 4, připomenutí The Forgotten City a další videa v dnešním přehledu.

Shrnutí 4. dne E3 2021: viděli jsme Battlefield 2042, Starfield i Age of Empires IV

Další den E3 je za námi a přinesl nejen vykoupení Halo, ale například i datum vydání dlouho očekávaného Age of Empires 4. Mimo to jsme ale viděli dokonce i S.T.A.L.K.E.R.1' 2: Heart of Chernobyl

Rozhodněte o nejlepší hře října 2020

Než otočíme kalendář na další stránku, pojďme se podívat na hry, které v předešlých 31 dnech vyšly a společně hlasovat pro nejlepší titul října/októbra letošního roku.

Sestava pro prezentaci Microsoft Flight Simulator, recenze Sniper Ghost Warrior Contracts nebo hry zdarma

Krásné páteční odpoledne. Máme pro vás zajímavosti z herního světa, například hry zdarma, možný příchod Age of Empires 4 na Xbox, potvrzení nové hry pro PlayStation 5 a další.