Honosný stánek Xboxu na Gamescomu

Na fotografiích vidíme připravené počítače, kde je k vyzkoušení mimo jiné A Plague Tale: Requiem a Lies of P. Záběr potvrzuje, že temná reimaginaci klasického příběhu o Pinocchiovi bude součástí GP.

Bude vesmírný RPG titul Starfield na německém Gamescomu?

Očekávání od Starfieldu jsou vysoká. Vesmírné akční RPG od Bethesdy je velkou exkluzivitou Microsoftu, která nakonec vyjde až během první poloviny příštího roku.

27 úžasných her, které vyjdou v roce 2023

Rok 2022 je teprve lehce za svou polovinou, ale my už víme, že v roce 2023 nejen na konzole Xbox vyjde řada zajímavých her. Na ty se rozhodla ve třináctiminutovém videu poukázat česká pobočka Xboxu.

O herní délce a vesmírných soubojích ve Starfieldu i plánu na Fallout 5

Těch 1000 planet nemusíte ani navštívit. Příběhová linka Starfieldu je přibližně na 30 až 40 hodin. Dle Howarda je to způsobeno větším počtem úkolů než v jiných hrách Bethesdy.

Obavy o Starfield a srovnání s No Man's Sky

Podobností s No Man's Sky má Starfield více, jak dokazuje minutové srovnávací video. Fanoušci se obávají prázdných a nezajímavých planet, když jich má být ve hře tisíc.

Starfield působí jako vesmírné dítě Skyrimu a Falloutu 4

Vše, na co jsme zvyklí z ostatních her Bethesdy Game Studios, je zjevně ve Starfieldu přítomné. Velkou změnou je ale možnost stavby vlastní lodě, s níž budeme dokonce moci bojovat ve vesmíru.

Dva dny po prezentaci Xboxu s Bethesdou bude druhá prezentace Microsoftu

Xbox Games Showcase Extended nebude pouze doplňkem hlavní prezentace. Během 90 minut uvidíme nové trailery, detailnější pohledy na novinky z Xbox & Bethesda Games Showcase a diskuse s tvůrci her.

Starfield prošel skutečným vývojovým peklem, uvádí leaker

Odklad očekávaného vesmírného dobrodružství od Bethesdy byl nutný. Podle neoficiálních informací technický stav neodpovídá ambicím projektů a Starfield prochází skutečný vývojovým peklem.

Starfield a Redfall se odkládají na rok 2023

Špatná zpráva pro fanoušky her od Bethesdy. Na vesmírné RPG Starfield od tvůrců Skyrimu i na kooperativní Redfall od studia Arkane si budeme muset počkat do první poloviny příštího roku.

V červnu Xbox s Bethesdou ukážou své připravované hry

Společnosti Microsoft a Bethesda nás zvou na druhou společnou prezentaci, která proběhne v neděli 12. 6. Co na prezentaci uvidíme? Možností je hodně, tak se na ně pojďme podívat.

Skladatel Inon Zur přibližuje hudbu pro Starfield

V hudebním doprovodu vesmírného RPG se projevují motivy objevu, návratu a hledání odpovědí na důležité otázky. Velký vliv má také ústřední skladba, jejíž prvky jsou slyšet v různých částech hry.

Starfield představuje robotího společníka Vasca

Vasco je popisován jako spolehlivý dvounohý robot, který je dobře stavěný na cestování vesmírem a který už má něco za sebou. Dokáže překonávat náročný terén, bránit se a samozřejmě nést náklad.

Ze Starfieldu se hráči zblázní, tvrdí veterán Bethesdy

Naskočíte na hype vesmírného sci-fi RPG od Bethesdy, které je po dvaceti letech první novou značkou tohoto známého studia? Máme pro vás také nové obrázky ze staré verze hry z roku 2018.

Starfield slibuje zajímavější tvorbu postavy a přesvědčování

Vývojáři z týmu Bethesda Game Studios v novém vývojářském deníku hovoří o tvorbě postavy, frakcích, společnících nebo nové minihře přesvědčování. Nechybí ani další koncepty z vývoje.

90VTEŘIN Epizoda S8E11

Steam ruší slevy?!

Všichni máme rádi slevy, ale Steam jim říká „ne“. Ubisoft je pro změnu (zřejmě) na prodej a EA ukazuje prstem a obviňuje další tvůrce za neúspěch Battlefieldu 2042. A mnohem víc se stalo za 90HODIN.

Těchto 31 her bude v roce 2022 určitě v Game Passu

Xbox Game Pass a PC Game Pass v roce 2022 bez debat čekají další zajímavé hry. Microsoft se o své předplatné stará a vidí v něm velkou budoucnost, a to nejen na konzolích, ale také na počítačích.

Starfield nás zavede i do hustých džunglí

Nový koncept, který ukazuje o poznání jiný typ prostředí, než jaký dosud tvůrci prezentovali, doplňuje krátké sváteční video. Jeho prostřednictvím nám studio Bethesda Game Studios přeje veselé Vánoce.

Starfield už má svou produktovou stránku na Steamu. Co to může znamenat pro launcher Bethesdy?

Žádný strach, očekávané vesmírné RPG od Bethesdy Game Studios přistane i na Steamu. Pro budoucnost nepopulárního Bethesda.net Launcheru ale tento fakt nejspíš nevěstí nic dobrého.

Starfield a jeho svět spoléhá na vědu i znalosti vývojářů

Nový vývojářský deník odhaluje další koncepty z vývoje vesmírného RPG od Bethesdy Game Studios a přibližuje myšlenkové pochody samotných tvůrců. I díky jejich zkušenostem vzniká nový herní svět.

Koncert hudby Skyrimu nabídl i zvukovou ochutnávku Starfieldu

Hodinu hudby z pátého dílu ságy The Elder Scrolls, kterou hraje živý orchestr, uzavírá zhruba desetiminutová skladba, která pochází z nového vesmírného RPG od Bethesdy Game Studios.

Seriálový Fallout od Amazonu je stále ve vývoji

Todd Howard nás na Redditu ujistil, že na seriálu ze světa Falloutu se stále pracuje. Také pochválil Fallout: New Vegas a prozradil, že Starfield uvidíme v plné parádě příští rok v létě.

V Bethesdě existují nápady na Fallout 5, se singleplayerovými hrami končit nehodlá

Bohužel se pro tuto chvíli nezdá, že by mohla být značka Fallout opět propůjčena Obsidianu či jinému studiu. Todd Howard by také rád viděl zlepšení v oblasti herní hloubky nebo umělé inteligence.

Starfield nás zavede do oblasti vesmíru zvané Settled Systems

Nový vývojářský deník přibližuje zasazení vesmírného RPG Starfield a některé frakce, s nimiž se při hraní setkáme. Video nabízí také pohled na několik nových konceptů z vývoje.

Unikají další obrázky přibližující vesmírné dobrodružství Starfield

Vesmírné dobrodružství Starfield od Bethesda Game Studios se nám přibližuje prostřednictvím nových obrázků, které unikly na internet. Je to už poněkolikáté, co se tohle stalo.

90VTEŘIN Epizoda S7E73

Starfield bude dvakrát ukecanější než Skyrim

Gelu se vrátil ze záhrobí, protože stále ještě něco musí vykonat. Je to 90VTEŘIN? Je to něco víc? Souvisí to s oznámením Layers of Fear? Na tyto a další otázky nedostanete odpověď v dnešní epizodě!

Starfield má obsahovat více než 150 tisíc řádků dialogů

Todd Howard si zase hraje s čísly a násobky. V souvislosti s vesmírným RPG Starfield nově slibuje dvakrát větší množství dialogů, než kolik jich najdeme ve Skyrimu.

Starfield a Elder Scrolls 6 na PS5 nevyjdou

Zase je v tom hokej. Pete Hines, viceprezident Bethesdy pro globální marketing, dal majitelům konzole PlayStation 5 naději, aby o necelých 24 hodin později korigoval své prohlášení.

Ve Starfieldu navštívíme město se svobodným duchem nebo luxusní plošinu

Vývojáři z Bethesdy Game Studios přibližují dvě odlišná města, která bude možné navštívit při hraní vesmírného RPG Starfield, nebo luxusní plošinu vybudovanou na vodě a prodeji drog.

Todd Howard chtěl zrealizovat hru Indiany Jonese již v roce 2009

K dispozici máme také střípky informací ohledně The Elder Scrolls 6. Jednoduše řečeno, hra je ještě dost daleko, jelikož se tvůrci soustředí na Starfield a Creation Engine 2.

Co jsme na E3 2021 viděli ze Starfieldu?

Byly to in-game záběry, předem připravený filmeček nebo něco jiného? Fanoušci se dlouho domnívali, že celé video bylo natočeno pomocí CGI. Bethesda nyní objasnila, jak to je.

Howard zdůrazňuje výhody exkluzivity Xboxu u Starfieldu a Hines se omlouvá hráčům PS5

Představitelé Bethesdy a Microsoftu přestali chodit kolem horké kaše a v neděli na společné prezentaci oznámili, že vesmírné dobrodružství Starfield je konzolovou exkluzivitou pro Xbox Series X/S.

90VTEŘIN Epizoda S7E42

Český národ v Age of Empires 2?!

Novinek je více než dost a vteřin jenom pár. Age of Empires 2 přidává do kampaně husity s Janem Žižkou a E3 nám přinesla řadu nových oznámení včetně Avatara. A my máme na to všechno jenom 90VTEŘIN.

Shrnutí 4. dne E3 2021: viděli jsme Battlefield 2042, Starfield i Age of Empires IV

Další den E3 je za námi a přinesl nejen vykoupení Halo, ale například i datum vydání dlouho očekávaného Age of Empires 4. Mimo to jsme ale viděli dokonce i S.T.A.L.K.E.R.1' 2: Heart of Chernobyl

Starfield nám umožní přidat se k různým frakcím

Dle slov tvůrců můžete v novém vesmírném RPG být kýmkoliv a podobně jako ve Skyrimu se přidat i k různým frakcím. Celá hra se odehrává v 300 let vzdálené budoucnosti.

Vesmírné RPG Starfield se předvádí v prvních záběrech

V předstihu tu máme první teaser a video ze zákulisí. Starfield od tvůrců The Elder Scrolls však v letošním roce nečekejte, hru si budeme moci zahrát až ke konci příštího roku.

Xbox a Bethesda zvou na společnou prezentaci

„Prezentace bude zaměřena na hry od Xbox Game Studios, Bethesdy a mnoha tvůrců her našich partnerů z celého světa,“ dodal Aaron Greenberg, generální manažer marketingu Xbox Games.

Starfield si letos nezahrajeme, tvrdí známý novinář

Podle Jasona Schreiera sice vesmírné RPG uvidíme na letošní výstavě E3, avšak spekulace, že hra vyjde ještě tento rok, jsou mylné. Počítat bychom měli spíše s koncem roku 2022.

Zaklínač 2 a L.A. Noire slaví 10. narozeniny, investice do českých tvůrců mobilních her

Patent Sony na sázení v eSportu, nelineární battle pass od EA, dalších 30 tisíc zabanovaných v Call of Duty Warzone, další spekulace o Starfieldu nebo SnowRunner v Xbox Game Passu.

Upíři od tvůrců Prey, únik ze Starfieldu, kolik her od Sony vyjde na PC?

Hades má zamířit na PS4. Nový projekt vývojářů Wasteland 3. The Sims 4 s marockou architekturou. Ninja vydělal 5 milionů dolarů z Fortnite. Dabéři Crashe pracují na něčem dalším.

Mandalorian dostane hru? Rockstar hledá testery a Starfield exkluzivitou

World of Tanks na Steamu vyvolává bouři. Google Stadia se naučila vyhledávat. Připomenutí příběhu Resident Evil 7. Problémy Call of Duty WW2 Vanguard. Šéf Activisionu s polovičním platem.

Starfield nejspíš letos, Forza Horizon 5, oslava kódu Konami

V Respawnu připravují novou značku. Tvůrci remaku Demon's Souls chystají něco, co posune hranice jejich studia. People Can Fly koupili Phosphor Games. Tajemný Judgment Day. Hry zdarma na Epicu.

Vesmírný Starfield si možná zahrajeme ještě letos

Nová hra od Bethesdy je možná blíže, než si myslíme. Zdá se, že jediné, co by ji mohlo zastavit je pandemická situace ve světě. Více informací se možná dozvíme již v březnu.

The Elder Scrolls 6 a Starfield od Bethesdy budou těžit z vylepšeného enginu

Todd Howard se nemůže dočkat, až fanouškům ukáže The Elder Scrolls 6 a Starfield. Pokračování akčního fantasy RPG a nové vesmírné dobrodružství jsou dvě nejdůležitější hry u Bethesdy.

Nové hry od Bethesdy nemusí vycházet na PlayStation 5

Microsoft nemusí vydávat hry od Bethesdy a ZeniMaxu na jiné platformy, aby byla investice ve výši 7,5 miliardy dolarů výhodná, uvedl Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu.

Starfield má čas, trilogie Mass Effectu, battle royale s piráty

Dobré ráno. Pokud čekáte na Starfield od Bethesdy, tak se na tohle vesmírné dobrodružství načekáte. Řekneme si také něco o remasterované trilogii Mass Effectu i o battle royale akci s piráty.

Na detaily o The Elder Scrolls 6 budeme čekat několik let. Nejprve se dostane na Starfield

Před pokračováním série The Elder Scrolls dostalo přednost vesmírné dobrodružství. Tuhle hru chtěl výkonný producent Todd Howard už dlouho vytvořit.

Nejdřív Starfield a potom Elder Scrolls VI, vzkazuje Todd Howard

Vloni na E3 Bethesda zveřejnila dva teaser trailery představující jejich vzdálené projekty Starfield a The Elder Scrolls VI. Na jejich vydání si máme ještě dlouhou dobu počkat, ale už teď je jasné,…

Bethesda způsobila mnoha lidem srdeční zástavy oznámením dvou nečekaných novinek

Něco neuvěřitelného se stalo na konci konference Bethesdy. Něco, co nikdo ani zdaleka nečekal. Něco, co nám doslova vyrazilo dech. A co že to je?

Starfield

2022