Stručně: Informace o dalším odkladu Stalkera 2 jsou absurdní, strach o NFS a tvorba mapy GTA 6

Fanoušci sestavují mapu GTA 6. Steelrising dostane New Game Plus. Vadí vám zvuk při zapnutí Xboxu? 50 nejlepších hráčů v NHL 23. Šéf Microsoftu přesvědčen o akvizici Activisionu Blizzard.

Nejistota kolem Stalkera 2, Microsoft vrací peníze. Co to znamená?

Osud očekávané post-apokalyptické akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl je kvůli vleklé válce na Ukrajině nejistý a po nové zprávě Microsoftu se spekuluje o dalším odkladu.

V Kyjevě otevřeli supermarket na motivy série S.T.A.L.K.E.R.

V supermarketu, jehož interiér zdobí různé prvky převzaté ze série S.T.A.L.K.E.R., najdete víc než jen klobásy, okoralý chleba a vodku. Na designu obchodu se podílelo přímo studio GSC Game World.

Tvůrci Stalkera 2 slaví Mezinárodní den koček zmutovanou kočkou

Tohle není žádný kočičí miláček, s kterým se budete mazlit v křesle při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Tohle je zmutované kočičí monstrum, které vás bude strašit ve snech.

Začal český překlad akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Herní překladatel Filip Ženíšek potvrdil, že se konečně začíná s pracemi na české lokalizaci akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Vývojáři navíc vydali screenshoty z nedávného traileru.

Ukrajinská postapokalyptická akce S.T.A.L.K.E.R. 2 bez ruského dabingu

Ukrajinské studio GSC Game World, které se kvůli ruské invazi přesunulo do Prahy, pokračuje ve vývoji očekávané hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Titul bude mít dva dabingy.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zve do Zóny v novém traileru

Studio GSC Game World oficiálně potvrdilo odklad hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl na rok 2023. Nyní operuje z Kyjeva a z Prahy, přičemž někteří zaměstnanci nadále brání svou zemi.

S.T.A.L.K.E.R. 2 dorazí podle Microsoftu až v příštím roce

Pokud můžeme věřit rozpisu her, které v letošním a příštím roce obohatí nabídku Game Passu, letos S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl nevyjde. Ne snad že by se dalo čekat něco jiného.

Vývoj akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl pokračuje

Ukrajinské studio GSC Game World je stále relativně potichu, avšak vývoj druhého Stalkera po přesunu vývojářů do České republiky pokračuje. Očekávat lze i bohaté nastavení obtížnosti.

Stručně: Ranní zprávičky – pátek 8. dubna

V Resident Evil: Village měl být mocný nepřítel. Survival Rust přidává ziplines. Tvůrci Stalkera pořádají výprodej na pomoc Ukrajině. Oficiální kuchařku bude mít i Halo. Ze sídla Nintenda je hotel.

Ukrajinský tým tvořící akci S.T.A.L.K.E.R. 2 se má přesunout do Česka

Tak tohle je hodně zajímavé a nečekané. Studio GSC Game World se z okupovaného ukrajinského Kyjeva má celé přesunout do České republiky, kde bude pokračovat ve vývoji.

Stalker 2 kvůli invazi na Ukrajinu mění mírně název

Vývojáři ze studia GSC Game World nemohou v současné době pracovat na očekávané postapokalyptické akci z důvodu invaze ruské armády na Ukrajinu. Nyní mírně mění název hry.

Po vítězství budeme pokračovat, vzkazují tvůrci Stalkera 2 z Ukrajiny

Vývoj hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl musel dle očekávání ustoupit pomoci zaměstnancům studia GSC Game World a jejich rodinám. Tvůrci jsou však přesvědčeni, že nekončí.

Ukrajinští vývojáři dali světu řadu skvělých a poutavých her

Stejně jako má Česká či Slovenská republika své vývojáře, zrovna tak Ukrajina dala světu celou řadu skvělých her. A proto jsme si řekli, že by byl dobrý nápad se na herní scénu Ukrajiny podívat.

Ukrajinští vývojáři žádají o podporu uprostřed ruské invaze

Tvůrci postapokalyptické akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, autoři detektivní série Sherlock Holmes nebo vývojáři free-to-play střílečky Survarium informují na sociálních sítích.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl je stále velká neznámá

Přestože jsme se měli plnohodnotného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. podle původních plánů dočkat již za tři měsíce, ze samotné hry jsme toho dosud příliš neviděli. Shrňme si tedy to málo, co víme.

Očekávaný S.T.A.L.K.E.R. 2 se oficiálně odkládá

Nedávné spekulace a dlouhodobé tušení mnoha fanoušků se oficiálně potvrzují. Plnohodnotné pokračování Stalkera se odkládá. Čekání bude dlouhé. Zahrajeme si až koncem roku.

Odklady her nekončí? Další na řadě má být S.T.A.L.K.E.R. 2

Důvod odkladu zmíněn nebyl, ale s oznámením mají vývojáři záměrně otálet, aby hra nasbírala co nejvíce předobjednávek. Ukrajinský zdroj se zmiňuje také o PlayStation 5 verzi.

S.T.A.L.K.E.R. 2 a jeho jedinečná atmosféra na nových konceptech

Rok a půl, během něhož fanoušci série S.T.A.L.K.E.R. zkoumali různé dokumenty, nahrávky, šifry a další materiály, vyústil mimo jiné ve vydání několika nových konceptů z vývoje druhého dílu.

Po velké kritice obrat, Stalker 2 nakonec nebude využívat NFT

Studio GSC Game World vyslyšelo prosby hráčů a zareagovalo na silnou kritiku, kterou vyvolalo oznámení se začleněním technologie NFT do S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl.

Stalkera 2 doprovodí iniciativa spojená s NFT. A komunita nemá radost

Studio GSC Game World oznámilo podezřele působící program S.T.A.L.K.E.R. Metaverse, který mimo jiné umožní vlastníkům NFT stát se NPC ve hře. Fanoušci ale dle očekávání tento krok nevidí rádi.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl na překrásných screenshotech

Díky novým obrázkům z chystaného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. se můžeme kochat svérázným půvabem Zóny a těšit se z návratu mutantů známých z předešlých dílů.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vyjde v češtině

Konec spekulacím, pokračování série S.T.A.L.K.E.R. bude přece jen vybaveno českou lokalizací ve formě titulků. Tradice návštěv Zóny v mateřském jazyce je tedy zachována.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl využije Unreal Engine 5

Konečně s jistotou víme, jakou verzi enginu od Epic Games S.T.A.L.K.E.R. 2 využije. Studio GSC Game World dostalo do rukou jeho nejnovější verzi, tedy Unreal Engine 5.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl se dočká fyzických edic

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl si zájemci budou moci koupit v krabičce. Společnost Koch Media dnes oznámila, že uzavřela partnerství s ukrajinským studiem GSC Game World.

Vývojářský deník Stalkera 2 odhaluje další detaily

Video vydané v návaznosti na prezentaci hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl na výstavě E3 nabízí několik nových střípků informací o frakcích, artefaktech či známých i nových lokacích.

S.T.A.L.K.E.R. 2 se po vydání dočká dvou příběhových expanzí, počítá se i s multiplayerem

Představení několika fyzických i digitálních edic hry odhalilo řadu nových informací o pokračování Stalkera s podtitulem Heart of Chernobyl. K dispozici jsou i HW nároky, na češtinu musíme zapomenout.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl láká na posezení u ohně

Konečně máme k dispozici první skutečné záběry z hraní nového Stalkera, ukazující celou řadu tradičních herních prvků. Do Zóny se znovu podíváme v dubnu příštího roku, a to i přes Steam.

Na internet unikly materiály ze zrušené verze Stalkera 2

Díky čerstvému úniku jsou k dispozici podrobnosti o obsahu původně vyvíjeného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. či různé obrazové materiály. Fanouškům se dostala do rukou i nehotová verze z roku 2011.

Tvůrci Stalkera 2 zatím nechtějí prozradit, jakou verzi enginu Unreal používají

Půjde o stávající Unreal 4 nebo chystaný Unreal 5? To bohužel ještě nevíme. Vývojáři nadále mlží i v otázce přítomnosti multiplayeru, data vydání či případného klienta pro PC verzi.

Stalker 2 nemá nic společného s původně vyvíjeným, zrušeným pokračováním série

Tvůrci potvrzují, že po obnově studia GSC Game World došlo k úplnému restartu vývoje. Také jsme se dozvěděli, že kvůli větvícímu se příběhu nebude možné zažít všechno při jednom průchodu hrou.

Stalker 2 bude mít velmi dlouhou herní dobu

Očekávaná post-apokalyptická akce S.T.A.L.K.E.R. 2 vnadní na rozsáhlý otevřený svět se zajímavým příběhem a propracovanými herními mechanismy. Hra nebude jednohubkou na jeden víkend.

Stalker 2 nevyjde na starou generaci konzolí. Jak to bude s PS5?

Máme tady další potvrzení o exkluzivitě S.T.A.L.K.E.R. 2 pro platformy Microsoftu. Očekávané pokračování post-apokalyptické akce vyjde na PC a Xbox Series X/S. Exkluzivita Microsoftu není na dlouho.

S.T.A.L.K.E.R. 2 nabídne přes 30 různých zbraní

Tvůrci mají mimo jiné k dispozici editor zubů, který zajišťuje, že každá postava bude mít unikátní úsměv. V novém videu můžeme vidět i ukázku oblečení klasických frakcí Svoboda a Povinnost.

S.T.A.L.K.E.R. 2 se nám příští týden ukáže jinak než v traileru

Příslib gameplay traileru během přenosu Showcase: ID@Xbox byl chybný, nakonec uvidíme jen video ze zákulisí vývoje. Zatím se můžeme pokochat novými koncepty z očekávaného pokračování.

S.T.A.L.K.E.R. 2 by měl podporovat mody hned po vydání

A to včetně verze pro Xbox Series X a S. V rozhovoru pro ruský podcast nám však tvůrce této hry prozradil ještě mnohem více detailů. Pojďme se na ně společně podívat.

S.T.A.L.K.E.R. 2 přibližuje nového hrdinu a atmosféru v černobylské zóně

Seznamte se s novým hrdinou a jeho nebezpečnými zážitky v uzavřené zóně Černobylské jaderné elektrárny v post-apokalyptické střílečce S.T.A.L.K.E.R. 2 od GSC Game World.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Technické aspekty a exkluzivita Microsoftu

Ukrajinské studio GSC Game World se dohodlo s Microsoftem. S.T.A.L.K.E.R. 2 je prezentován jako exkluzivita pro počítače a konzole Xbox Series X a Xbox Series S.

S.T.A.L.K.E.R. 2 přichází s novým teaser trailerem

Letos v létě vývojáři ze studia GSC Game World vypustili první pořádný trailer k jejich post-apokalyptické hře S.T.A.L.K.E.R 2. Dnes tu máme další trailer, tentokrát ukazující špetku gameplaye.

S.T.A.L.K.E.R. 2 nás zavede do nových i známých míst v plně otevřeném světě

Stalkeři ze studia GSC GameWorld lákají na nelineární příběh s více konci, nové anomálie a mutanty nebo co nejsnazší modding. K dispozici jsou i nové screenshoty.

Tak takhle vypadá S.T.A.L.K.E.R. 2 za pohybu

Microsoft a GSC Game World překvapili s ukázkou napjatě očekávaného a zároveň velmi tajemného druhého dílu série STALKER. Musíme si vystačit s tajuplným trailerem, ale lepší než nic.

Stalker se vrací. Podívejte se na první obrázek z jeho pokračování

Nasajte atmosféru post-apokalyptického světa v survival akci Stalker 2, která využívá technologii Unreal Engine.

Stalker 2 slibuje velkou podporu modifikací a poběží na Unreal Enginu

Výběr Unreal Enginu nemá mít souvislost s možnou exkluzivitou pro Epic Games Store, ujišťují vzápětí vývojáři ze studia GSC Game World.