Stručně: Informace o dalším odkladu Stalkera 2 jsou absurdní, strach o NFS a tvorba mapy GTA 6

Fanoušci sestavují mapu GTA 6. Steelrising dostane New Game Plus. Vadí vám zvuk při zapnutí Xboxu? 50 nejlepších hráčů v NHL 23. Šéf Microsoftu přesvědčen o akvizici Activisionu Blizzard.

Stručně: Master Chief přichází o šéfku a Ubisoft uklidňuje kvůli AC: Mirage

Bonnie Ross se loučí s Microsoftem. Forza Motorsport má ještě čas. Může být Stalker 2 v early access? Takhle máte sledovat Cyberpunk: Edgerunners. Dnes nový Nintendo Direct. Sony prý ukáže novinku.

Nejistota kolem Stalkera 2, Microsoft vrací peníze. Co to znamená?

Osud očekávané post-apokalyptické akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl je kvůli vleklé válce na Ukrajině nejistý a po nové zprávě Microsoftu se spekuluje o dalším odkladu.

V Kyjevě otevřeli supermarket na motivy série S.T.A.L.K.E.R.

V supermarketu, jehož interiér zdobí různé prvky převzaté ze série S.T.A.L.K.E.R., najdete víc než jen klobásy, okoralý chleba a vodku. Na designu obchodu se podílelo přímo studio GSC Game World.

Tvůrci Stalkera 2 slaví Mezinárodní den koček zmutovanou kočkou

Tohle není žádný kočičí miláček, s kterým se budete mazlit v křesle při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Tohle je zmutované kočičí monstrum, které vás bude strašit ve snech.

Legendární modifikace, které musíte poznat!

Modů do her je prý tolik, že by vám trvalo desítky let je zkusit všechny. My jsme se proto v redakci rozhodli podrobněji podívat na ty nejpopulárnější z nich.

Začal český překlad akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Herní překladatel Filip Ženíšek potvrdil, že se konečně začíná s pracemi na české lokalizaci akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Vývojáři navíc vydali screenshoty z nedávného traileru.

Ukrajinská postapokalyptická akce S.T.A.L.K.E.R. 2 bez ruského dabingu

Ukrajinské studio GSC Game World, které se kvůli ruské invazi přesunulo do Prahy, pokračuje ve vývoji očekávané hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Titul bude mít dva dabingy.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zve do Zóny v novém traileru

Studio GSC Game World oficiálně potvrdilo odklad hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl na rok 2023. Nyní operuje z Kyjeva a z Prahy, přičemž někteří zaměstnanci nadále brání svou zemi.

S.T.A.L.K.E.R. 2 dorazí podle Microsoftu až v příštím roce

Pokud můžeme věřit rozpisu her, které v letošním a příštím roce obohatí nabídku Game Passu, letos S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl nevyjde. Ne snad že by se dalo čekat něco jiného.

Vývoj akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl pokračuje

Ukrajinské studio GSC Game World je stále relativně potichu, avšak vývoj druhého Stalkera po přesunu vývojářů do České republiky pokračuje. Očekávat lze i bohaté nastavení obtížnosti.

90VTEŘIN Epizoda S8E30

Overwatch 2 kopíruje Valorant?!

CTRL C + CTRL V, tomu se nevyhnou ani ty největší hry a zrovna tak i Overwatch 2. GTA by se pro změnu mělo zase vylepšit (ano, znovu) a Bethesdě zase něco nefunguje. Máme tu dalších 90HODIN.

Ruská federace zablokovala webové stránky hry Stalker 2

Ruští hráči se nedostanou na oficiální stránky hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Podle zpravodajské agentury RIA Novosti stránku zablokoval Generální prokuraturou Ruské federace.

Ukrajinský tým tvořící akci S.T.A.L.K.E.R. 2 se má přesunout do Česka

Tak tohle je hodně zajímavé a nečekané. Studio GSC Game World se z okupovaného ukrajinského Kyjeva má celé přesunout do České republiky, kde bude pokračovat ve vývoji.

Stalker 2 kvůli invazi na Ukrajinu mění mírně název

Vývojáři ze studia GSC Game World nemohou v současné době pracovat na očekávané postapokalyptické akci z důvodu invaze ruské armády na Ukrajinu. Nyní mírně mění název hry.

90VTEŘIN Epizoda S8E14

Tisíc hráčů hraje (jeden) Elden Ring...

Pamatujete, když jeden chodil a druhý střílel? Tak si představte, jak tisíc hráčů hraje Elden Ring. Vývojáři druhého S.T.A.L.K.E.R.a přináší vzkaz a Horizon umlčelo Aloy. Tohle se stalo za 90HODIN.

Po vítězství budeme pokračovat, vzkazují tvůrci Stalkera 2 z Ukrajiny

Vývoj hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl musel dle očekávání ustoupit pomoci zaměstnancům studia GSC Game World a jejich rodinám. Tvůrci jsou však přesvědčeni, že nekončí.

Ukrajinští vývojáři dali světu řadu skvělých a poutavých her

Stejně jako má Česká či Slovenská republika své vývojáře, zrovna tak Ukrajina dala světu celou řadu skvělých her. A proto jsme si řekli, že by byl dobrý nápad se na herní scénu Ukrajiny podívat.

Ukrajinští vývojáři žádají o podporu uprostřed ruské invaze

Tvůrci postapokalyptické akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, autoři detektivní série Sherlock Holmes nebo vývojáři free-to-play střílečky Survarium informují na sociálních sítích.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl je stále velká neznámá

Přestože jsme se měli plnohodnotného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. podle původních plánů dočkat již za tři měsíce, ze samotné hry jsme toho dosud příliš neviděli. Shrňme si tedy to málo, co víme.

Očekávaný S.T.A.L.K.E.R. 2 se oficiálně odkládá

Nedávné spekulace a dlouhodobé tušení mnoha fanoušků se oficiálně potvrzují. Plnohodnotné pokračování Stalkera se odkládá. Čekání bude dlouhé. Zahrajeme si až koncem roku.

Odklady her nekončí? Další na řadě má být S.T.A.L.K.E.R. 2

Důvod odkladu zmíněn nebyl, ale s oznámením mají vývojáři záměrně otálet, aby hra nasbírala co nejvíce předobjednávek. Ukrajinský zdroj se zmiňuje také o PlayStation 5 verzi.

Těchto 31 her bude v roce 2022 určitě v Game Passu

Xbox Game Pass a PC Game Pass v roce 2022 bez debat čekají další zajímavé hry. Microsoft se o své předplatné stará a vidí v něm velkou budoucnost, a to nejen na konzolích, ale také na počítačích.

S.T.A.L.K.E.R. 2 a jeho jedinečná atmosféra na nových konceptech

Rok a půl, během něhož fanoušci série S.T.A.L.K.E.R. zkoumali různé dokumenty, nahrávky, šifry a další materiály, vyústil mimo jiné ve vydání několika nových konceptů z vývoje druhého dílu.

90VTEŘIN Epizoda S7E95

Budeme platit za postavy ve hrách?!

Kryptoměna se dostává i do her jako v případě S.T.A.L.K.E.R.a a Ubisoft her. Možná by se měli soustředit na Splinter Cella a CD Projekt vyřešilo jeden velký problém. Všechno si shrneme za 90TEŘIN.

Po velké kritice obrat, Stalker 2 nakonec nebude využívat NFT

Studio GSC Game World vyslyšelo prosby hráčů a zareagovalo na silnou kritiku, kterou vyvolalo oznámení se začleněním technologie NFT do S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl.

Stalkera 2 doprovodí iniciativa spojená s NFT. A komunita nemá radost

Studio GSC Game World oznámilo podezřele působící program S.T.A.L.K.E.R. Metaverse, který mimo jiné umožní vlastníkům NFT stát se NPC ve hře. Fanoušci ale dle očekávání tento krok nevidí rádi.

90VTEŘIN Epizoda S7E93

Alan Wake 2 a nové Star Wars

The Game Awards oslavili letošní pecky, předaly ceny a oznámily nové hry. Dočkali jsme se druhého Alana Wakea, Star Wars po vzoru Detroitu, ale máme i jiné novinky. Stihneme to za 90VTEŘIN? Uvidíme...

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl na překrásných screenshotech

Díky novým obrázkům z chystaného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. se můžeme kochat svérázným půvabem Zóny a těšit se z návratu mutantů známých z předešlých dílů.

Stalker 2 bude vyžadovat značný prostor na discích PC a Xboxu Series X/S

Pokud plánujete hrát očekávanou akci S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, tak byste si měli začít připravovat místo na svém disku. Hra totiž bude vyžadovat značný prostor na discích.

90VTEŘIN Epizoda S7E83

Víme, kdy vyjde The Elder Scrolls 6?!

Někdy se stává, že nějaká ta informace unikne. Jako vydání The Elder Scrolls VI, Horizon Forbidden West na počítače a mnoho dalšího. A S.T.A.L.K.E.R. 2 se chlubí češtinou, stejně jako 90VTEŘIN. Yup.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vyjde v češtině

Konec spekulacím, pokračování série S.T.A.L.K.E.R. bude přece jen vybaveno českou lokalizací ve formě titulků. Tradice návštěv Zóny v mateřském jazyce je tedy zachována.

Chernobylite nám zkrátí čekání na Stalkera. Jak si hra vlastně vede?

Cehrnobylite je konečně venku a my vám přinášíme recenzi. Jaké nové mechaniky nám přinese? Stálo to čekání v dlouhém early accessu za to? Dovedeme Igora k lepším zítřkům a pravdě? Čtěte dále

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl využije Unreal Engine 5

Konečně s jistotou víme, jakou verzi enginu od Epic Games S.T.A.L.K.E.R. 2 využije. Studio GSC Game World dostalo do rukou jeho nejnovější verzi, tedy Unreal Engine 5.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl se dočká fyzických edic

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl si zájemci budou moci koupit v krabičce. Společnost Koch Media dnes oznámila, že uzavřela partnerství s ukrajinským studiem GSC Game World.

Vývojářský deník Stalkera 2 odhaluje další detaily

Video vydané v návaznosti na prezentaci hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl na výstavě E3 nabízí několik nových střípků informací o frakcích, artefaktech či známých i nových lokacích.

90VTEŘIN Epizoda S7E42

Český národ v Age of Empires 2?!

Novinek je více než dost a vteřin jenom pár. Age of Empires 2 přidává do kampaně husity s Janem Žižkou a E3 nám přinesla řadu nových oznámení včetně Avatara. A my máme na to všechno jenom 90VTEŘIN.

S.T.A.L.K.E.R. 2 se po vydání dočká dvou příběhových expanzí, počítá se i s multiplayerem

Představení několika fyzických i digitálních edic hry odhalilo řadu nových informací o pokračování Stalkera s podtitulem Heart of Chernobyl. K dispozici jsou i HW nároky, na češtinu musíme zapomenout.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl láká na posezení u ohně

Konečně máme k dispozici první skutečné záběry z hraní nového Stalkera, ukazující celou řadu tradičních herních prvků. Do Zóny se znovu podíváme v dubnu příštího roku, a to i přes Steam.

90VTEŘIN Epizoda S7E39

S.T.A.L.K.E.R. 2 unikl na internet! - 90VTEŘIN 7s38

E3 se už blíží a ačkoliv nevíme, co na ní bude, tak víme, co nebude! Obdobně je na tom bohužel i pokračování God of War. Více se dozvíte právě teď u 90VTEŘIN!

Na internet unikly materiály ze zrušené verze Stalkera 2

Díky čerstvému úniku jsou k dispozici podrobnosti o obsahu původně vyvíjeného pokračování série S.T.A.L.K.E.R. či různé obrazové materiály. Fanouškům se dostala do rukou i nehotová verze z roku 2011.

Tvůrci Stalkera 2 zatím nechtějí prozradit, jakou verzi enginu Unreal používají

Půjde o stávající Unreal 4 nebo chystaný Unreal 5? To bohužel ještě nevíme. Vývojáři nadále mlží i v otázce přítomnosti multiplayeru, data vydání či případného klienta pro PC verzi.

Stalker 2 nemá nic společného s původně vyvíjeným, zrušeným pokračováním série

Tvůrci potvrzují, že po obnově studia GSC Game World došlo k úplnému restartu vývoje. Také jsme se dozvěděli, že kvůli větvícímu se příběhu nebude možné zažít všechno při jednom průchodu hrou.

90VTEŘIN Epizoda S7E30

PlayStation odkoupil Discord?!

Jsou to krušné časy bez čtečky. Ale náš tým to nevzdá, stejně jako Apple a Epic Games v soudním sporu. PlayStation zase zahajuje spolupráci s Discordem a Elden Ring se ukazuje. Začíná 90VTEŘIN.

Stalker 2 bude mít velmi dlouhou herní dobu

Očekávaná post-apokalyptická akce S.T.A.L.K.E.R. 2 vnadní na rozsáhlý otevřený svět se zajímavým příběhem a propracovanými herními mechanismy. Hra nebude jednohubkou na jeden víkend.

Stalker 2 nevyjde na starou generaci konzolí. Jak to bude s PS5?

Máme tady další potvrzení o exkluzivitě S.T.A.L.K.E.R. 2 pro platformy Microsoftu. Očekávané pokračování post-apokalyptické akce vyjde na PC a Xbox Series X/S. Exkluzivita Microsoftu není na dlouho.

Více než dvacet nezávislých her bude v Xbox Game Passu

Microsoft představuje pestrý seznam nezávislých her, které budou v budoucnu součástí předplatného Xbox Game Pass. Mimo jiné nechybí S.T.A.L.K.E.R. 2, The Ascent nebo Art of the Rally.

S.T.A.L.K.E.R. 2 nabídne přes 30 různých zbraní

Tvůrci mají mimo jiné k dispozici editor zubů, který zajišťuje, že každá postava bude mít unikátní úsměv. V novém videu můžeme vidět i ukázku oblečení klasických frakcí Svoboda a Povinnost.

S.T.A.L.K.E.R. 2 se nám příští týden ukáže jinak než v traileru

Příslib gameplay traileru během přenosu Showcase: ID@Xbox byl chybný, nakonec uvidíme jen video ze zákulisí vývoje. Zatím se můžeme pokochat novými koncepty z očekávaného pokračování.

S.T.A.L.K.E.R. 2 by měl podporovat mody hned po vydání

A to včetně verze pro Xbox Series X a S. V rozhovoru pro ruský podcast nám však tvůrce této hry prozradil ještě mnohem více detailů. Pojďme se na ně společně podívat.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Technické aspekty a exkluzivita Microsoftu

Ukrajinské studio GSC Game World se dohodlo s Microsoftem. S.T.A.L.K.E.R. 2 je prezentován jako exkluzivita pro počítače a konzole Xbox Series X a Xbox Series S.

Tak takhle vypadá S.T.A.L.K.E.R. 2 za pohybu

Microsoft a GSC Game World překvapili s ukázkou napjatě očekávaného a zároveň velmi tajemného druhého dílu série STALKER. Musíme si vystačit s tajuplným trailerem, ale lepší než nic.

Doména pro Prince of Persia 6, nový zážitek v sérii DiRT, vývoj Stalkera 2 jde podle plánu

Dnes pro vás ještě máme informace o Shenmue 4 a novém Skate, novinky pro Xbox Game Pass, 500 tisíc dolarů do GTA Online, hry do Tesly a další zprávičky z herního světa.

Stalker se vrací. Podívejte se na první obrázek z jeho pokračování

Nasajte atmosféru post-apokalyptického světa v survival akci Stalker 2, která využívá technologii Unreal Engine.

Stalker 2 slibuje velkou podporu modifikací a poběží na Unreal Enginu

Výběr Unreal Enginu nemá mít souvislost s možnou exkluzivitou pro Epic Games Store, ujišťují vzápětí vývojáři ze studia GSC Game World.

Brzké oznámení druhého STALKERa má svůj důvod

Oznámení S.T.A.L.K.E.R.a 2 potěšilo spoustu lidí. Avšak celé oznámení se neslo pouze v podobě webové stránky a cíleného data vydání. Docela suché, nemyslíte? Má to ale svůj důvod.

Kultovní S.T.A.L.K.E.R. se dočká druhého dílu

S.T.A.L.K.E.R. patří mezi ty nejlepší hry všech dob, avšak nikdy se nedočkal druhého dílu. Vývojáři na pokračování sice už jednou dělali, ale vývoj byl stornován. Nyní se jeho existence potvrzuje…