Český herní průmysl dosahuje rekordních obratů, nedostává se mu však podpory od státu

Asociace českých herních vývojářů zveřejnila svůj každoroční průzkum herního průmyslu v Česku. I přes raketový růst se stále opakují zažité problémy, které se nedaří řešit.

Největší tržby už nemá Bohemia Interactive, ale tvůrci Beat Saberu

Shodou náhod se dnes o hospodářské výsledky za rok 2021 pochlubila dvě přední studia: Bohemia Interactive a Beat Games. Jak se dařilo tvůrcům DayZ a Arma 3? V zisku skvěle.

V Česku se otevře nové studio pod vedením autora Dying Light 2 a DayZ

Sumo Digital v Praze tento měsíc otevře kanceláře původem polského studia PixelAnt Games. Nový tým povede Eugen Harton, jenž pracoval jako vedoucí producent na projektech jako Dying Light 2.

Pražský orloj ožívá digitálními triky od Nvidia Studio

Společnost Nvidia pozvala zkušené animátory z České republiky, Polska a Rumunska k tvorbě videa unikátním způsobem oživujícího ikonické památky jejich rodných zemí.

V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon

Tuzemská pobočka společnosti Sony v Hradci Králové představila nový přírodní park PlayStation Park Horizon, který je spojen s nedávno vydanou hrou Horizon Forbidden West. Podívejte se na fotografie.

Kung-fu bojovka Sifu bude v češtině na PS5, PS4 i PC

Česká distributorská společnost Hype dnes potěšila všechny tuzemské hráče, kteří rádi hrají hry s českou textovou lokalizací. Další hrou s českými titulky je kung-fu bojovka Sifu.

Ukrajinský tým tvořící akci S.T.A.L.K.E.R. 2 se má přesunout do Česka

Tak tohle je hodně zajímavé a nečekané. Studio GSC Game World se z okupovaného ukrajinského Kyjeva má celé přesunout do České republiky, kde bude pokračovat ve vývoji.

Čínský Tencent koupil polskou 1C, včetně české Cenegy

Čínská holdingová společnost Tencent koupila polskou 1C Entertainment, která je mateřskou společnost polské i české Cenegy, jednoho z významných distributorů, který na našem trhu vydává hry.

Brněnské studio Madfinger Games chystá realistickou střílečku pro PC

Brněnské studio Madfinger Games se u nás i ve světě proslavilo jako tvůrci kvalitních stříleček Shadowgun a Dead Trigger pro mobily a tablety. Teď chystají větší projekt.

Proč hrajeme hry a co u hraní zažíváme? Odpověď má přinést výzkum českých vědců

Vědci z Masarykovy univerzy pod vedením docenta Lukase Blinky odstartovali výzkumný projekt Czech Games, ve kterém se pokusí zodpovědět, co motivuje hráče k nadměrnému hraní her.

V Brně vzniklo další studio. Spolupracuje s polskou CI Games

Jmenuje se BatFields a spolupracuje s polskou společností CI Games na vytvoření zbrusu nové značky pro počítače a konzole nové generace. Co o studiu a plánech CI Games víme?

Do českého studia Bohemia Interactive má investovat silný zahraniční partner

Tvůrci her Arma, DayZ, Vigor a Ylands chtějí do naprosté světové špičky herních studií. Pomoci jim má velký zahraniční investor, který koupí menšinový podíl nejúspěšnější videoherní firmy v Česku.

Z nejlepšího místa pro turnaje se stala noční můra, píše majitel SkillZone

Koronavirus ovlivňuje životy všech. Nyní si vybral daň na aréně SkillZone. Z nejlepšího místa pro pořádání turnajů se pro majitele stala noční můra. Konec oznámil šéf SkillZone.

PlayStation 5 vychází v České republice i na Slovensku

Od dnešního dne si mohou novou PS5 vyzkoušet i herní fanoušci ze střední Evropy. Po uvedení na sedmi trzích v minulém týdnu je tak nyní konzole oficiálně uvedena také v České republice a na Slovensku.

V České republice je oficiálně dostupný Google Play Pass

Google u nás spouští Google Play Pass. Službu si mohou všichni uživatelé mobilů a tabletů s operačním systémem Android vyzkoušet po dobu 14 dnů a užívat si hry a aplikace bez reklam a mikrotransakcí.

Mafia remake: Nechvalně známí mafiáni navštívili Českou republiku

Podívejte se na fotografie Tomyho Angela, Paulieho a Sama v centru Prahy. Série fotografií má dokonale zachycovat 30. léta, éru prohibice a připomenout vycházející remake Mafie.

Majitel vydavatelství THQ Nordic u nás otevře nové studio

Švédský holding, který vlastní THQ Nordic, Koch Media, Deep Silver nebo Saber Interactiv, expanduje také u nás. Po akvizici pražských Warhorse Studios chystá otevření nového týmu.

Xbox Series X bude v České republice nakonec stát o trochu více

České zastoupení Xboxu se dopustilo omylu, když vypustilo cenu pro nové modely Xboxu. V případě toho silnějšího, Xbox Series X, omylem uvedlo špatnou cenu. Ta skutečná je o trochu vyšší.

Oznámena česká cena Xboxu Series S. Konzole bude pod 8 tisíc korun

České zastoupení americké společnosti prozradilo cenu, za kterou se u nás bude od 10. 11. letošního roku prodávat menší a méně výkonná verze nové generace konzole.

Největší české herní studio Bohemia Interactive zveřejnilo výsledky za rok 2019

Autoři dnes už legendárních titulů jako Operace Flashpoint, série Arma nebo survival akce DayZ oslavili 20 let existence a zažili nejrušnější rok ve své dvacetileté historii.

CineStar zavírá všechna kina v České republice

CineStart zavírá všech 13 multikin v České republice. „Za daných okolností je společnost přesvědčena, že pouhým omezením počtu osob v uzavřeném prostoru nebude dosažen požadovaný účinek nařízení.“

Druhá řada Zaklínače se bude natáčet i u nás

Česká a Slovenská republika mají při natáčení druhé řady seriálu Zaklínač nahradit Polsko a Maďarsko, kde vznikala první série příběhu o Geraltu z Rivie.