Avatar havlis

Martin Havlíček - havlis Redaktor

Havlis je v redakci Indiana nováčkem, ale jinak toho má nahráno a „napsáno“ celkem dost. Za 18 let, co píše o hrách, prošel všemi možnými médii, od webu, přes papír až po televizi. Některé z nich už ani neexistují (a některé z nich pro někoho překvapivě stále existují – třeba jako časopis SCORE). Hraje všechno a na všem. Počítač, konzole, chytré ledničky...

1 rok v redakci
189 publikací
3 recenzí
2 komentářů
Článek Novinka

Gigabyte představil externí RTX 3080 Ti s vodním chlazením

Společnost Gigabyte rozšiřuje řady externích grafických karet pro notebooky, které prodává pod značkou Aorus, o model s Geforce RTX 3080 Ti.

Článek Novinka

Kde končí počítače z nelegálních kryptofarem? Pod válcem

Malajsijská policie zveřejnila video likvidace počítačů z ilegální kryptofarmy. Hardware v hodnotě 27 milionů korun rozdrtila silničním válcem.

Článek Drby

Ilegální „kryptofarma“ s PlayStationy netěžila bitcoin, ale lootboxy

Zátah na ilegální kryptofarmu na Ukrajině má zajímavou dohru. Ukázalo se, že na téměř čtyřech tisících PlayStationů 4 neběžel software pro těžbu kryptoměn, ale hra FIFA 21.

Článek Novinka

Cooler Master představil herní židli s haptickou odezvou

Na ultimátní herní židli se podílela společnost D-Box, která dodává technologie do „4D“ kin a zábavních parků. Haptická odezva se „rozvibruje“ nejen u her, ale také při sledování filmů a seriálů.

Článek Novinka

Nintendo se vyjádřilo k Joy-Conům u OLED verze konzole Switch

Od oznámení OLED verze Nintenda Switch zaplavují tiskové oddělení výrobce dotazy, zda došlo k výměně potenciálně problematické součástky v podobě analogových páček. Konečně je jasno!

Článek Novinka

Nedostatek čipů může vést i ke zdražení starších konzolí

Nedostupnost konzolí nové generace zvedlo poptávku po konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Některé americké řetězce hlásí vyprodáno, jiné zdražují až o desítky procent. Jaká je situace na českém trhu?

Článek Novinka

Počítačová skříň InWin má displej, na kterém se dají hrát hry

Nová šasi od značky InWin zaujala, dodává se s gamepadem. Přední stranu totiž zdobí 144 LED světel, které slouží jako displej pro zobrazení primitivních her. Má ale i další využití.

Článek Novinka

Nelegální kryptofarma využívala k těžbě kryptoměn tisíce PlayStationů

Ukrajinská kontrarozvědka provedla zátah na ilegální těžaře kryptoměn. Překvapil je mining rig sestavený z téměř čtyř tisíc konzolí PlayStation 4.

Článek Novinka

AMD představilo mini PC s procesorem z PlayStationu 5

AMD 4700S Desktop Kit nabízí takřka identický SoC jako konzole PlayStation 5, hodí se ale spíše ke kancelářské práci než ke hraní her.

Článek Novinka

Hráči objevili kuriózní chybu v reklamě na PS5. Sony ji stáhla

Nová reklama na konzoli PlayStation 5 měla být oslavou skvělé hry, místo toho sklidila posměch a kritiku od fanoušků. Sony nebo spíše reklamní agentura se totiž dopustila školácké chyby…

Článek Novinka

Designéři BMW představili ultimátní herní židli

Herní trůn The Rival Rig od designérů automobilky BMW je vybaven plejádou senzorů, adaptivním sedákem, klimatizací, masážními motorky i RGB světly. Co všechno dokáže?

Článek Novinka

GTA 5 dostává (neoficiální) podporu AMD FidelityFx Super Resolution

Modderovi se podařilo do Grand Theft Auto V implementovat technologii AMD FidelityFx Super Resolution. Výsledkem je nárůst FPS i kvality obrazu oproti klasickému upscalingu.