Po Belgii zakáže loot boxy Nizozemsko. Španělsko je chce regulovat

Šest nizozemských politických stran se vyslovilo pro návrh na úplný zakázat prodeje nechvalně proslulých loot boxů. V návrhu zákona se uvádí, že loot boxy jsou formou hazardní hry.

INDIAN SHOWTIME Epizoda S5E34

Konec lootboxů, podvod zvaný Abandoned a mikrotransakce v Diablo Immortal

SHOWTIME pokračuje a tentokrát máme žhavé novinky k doprobrání! Víte, že Diablo Immortal má problém s mikrotransakcemi? Nebo, že lootboxy již brzy budou zakázanou mechanikou ve hrách? Anebo jaké…

Většina kritiky na Diablo Immortal je kvůli dezinformacím, říká šéf vývoje

Diablo Immortal bylo terčem kritiky v době oznámení, kdy fanoušci volali po plnohodnotném novém dílu, a je terčkem kritiky i po vydání. Tentokrát za to může agresivní systém mikrotransakcí.

2,5 milionu korun stojí úplné vylepšení hrdiny v Diablo Immortal

Agresivní systém monetizace zabíjí dobře navrženou hratelnost bezplatného akčního RPG titulu Diablo Immortal, shodují se hráči, kterým vadí systém Blizzardu po dosažení endgamu.

Diablo Immortal v některých zemích nebude dostupné kvůli loot boxům

Už jen dny zbývají do globálního spuštění hry Diablo Immortal pro Android, iOS a PC. Blizzard o titulu mluví jako o nejambicióznějším Diablu, které bude zdarma.

Chraňte děti, žádají američtí politici v boji s loot boxy a mikrotransakcemi

Herní společnosti od amerických politiků obdržely dopisy, ve kterých jsou žádány, aby lépe chránily mladé hráče před online riziky a predátorským designem her, tedy loot boxy a mikrotransakcemi.

Uniklá prezentace tvrdí, že se EA snaží své hráče dotlačit k nakupování loot boxů

Na internetu se objevil dokument, ve kterém se dočteme, že v rámci FIFA Ultimate Team se EA snaží své hráče dotlačit k utrácení peněz za náhodné balíčky. Společnost s tím ale jednoznačně nesouhlasí.

INDIAN SHOWTIME Epizoda S5E5

Německo zakázalo Lootboxy?! A další novinky...

V dnešním vydání Showtime vás opět čeká plno vaty a celá řada videoherních komentářů k událostem v našem živém vidcastu. Fiola, Gelu, Fluppy a zbytek redakce se jednou po 14 dnech sejde, aby spolu…

90VTEŘIN Epizoda S7E15

Servery jsou v plamenech!

Dnes nás v 90VTEŘINÁCH čeká velice zajímavý crossover Valheimu a Frozen, opravdu nekecáme! Dobrá kecáme, ale například pokračování Life is Strange bude reálné!

V Německu bojují proti loot boxům. Tenhle byznys model generuje stále více peněz

Výzkumná společnost Juniper poukazuje na růst zisků v rámci lootboxového systému. Tento byznys model generuje stále víc peněž, ovšem v Německu chtějí hry s nimi označit známkou 18+.

Přítomnost loot-boxů ve hrách bude označena na krabičce

Organizace ESRB a PEGI připravily speciální štítek, který se bude lepit na obaly fyzických her, které obsahují náhodné předměty.

Epic Games mají nového prezidenta a Tim Sweeney promluvil o loot boxech a pochválil cross-play

Společnost Epic Games má nového prezidenta. Do křesla usedl Adam Sussman, který působil jako Chief Digital Officer v Nike.

Hráči Apex Legends se dočkají nově maximálního levelu 500

Do dnešních dní byl maximální level určený jako 100, ovšem to se má změnit a hráči nově budou moci získat level 500 s tím, že se zvyšuje i počet loot boxů co díky levlům lze ve hře získat.

Respawn se neponaučil z průšvihu. Nový event do Apex Legends je opět kontroverzní

Pamatujete na kauzu, kdy Respawn přestřelil cenu svých lootboxů a došlo to tak daleko, že vývojáři nakonec začali nadávat fanouškům hry, kterým se to nelíbilo? Jak se zdá, Respawn se moc neponaučil.

Problémy s hazardem v Counter-Striku? Hráči ve Francii předem uvidí, co otevřou

V dnešní době se čím dál tím víc řeší problémy s hazardem ve hrách. Otvírání beden ve hrách začíná být tím pádem ve stále více zemích zakázáno. Na to se snaží vyzrát Valve a jejich CS: GO, kdy…

Rocket League bude čistá. Loot boxy s pachutí hazardu nahradí blueprinty

Transparentní blueprinty náhradou za tajemné loot boxy. Takový je plán studia Psyonix. Jak budou plány ve hře fungovat?

Epic slibuje transparentnost loot boxů

Epic se připojuje ke společnostem Microsoft, Sony, Nintendo a říká, že u nich budou loot boxy méně nepředvídatelné a budete vědět, co v nich je.

Halloween 2018 ve hrách

Rok s rokem se sešel a máme zde opět Halloween, což pro nás „gamery“ znamená spoustu eventů. Pojďme se na pár povedenějších podívat.

Belgie se rozhodla udělat loot boxy ve hrách nelegální

Jak jistě víte, loot boxy v dnešní době obsahuje každá druhá nová hra a není to zrovna moc pozitivní věc. Belgie se proti tomuto snaží udělat své vlastní změny.