Končí exkluzivita u Deathloopu a hra vyjde pro Xbox Series X/S i Game Pass

Microsoft na své prezentaci u příležitosti Tokyo Game Show 2022 potvrdil, že Deathloop vyjde pro Xbox Series X/S a bude dostupný v Game Passu pro PC i konzole. Kdy?

Pittsburgh navštívíme ve Falloutu 76 v polovině září

Klasická lokace The Pitt, která se objevila ve stejnojmenném DLC pro Falloutu 3, obohatí Fallout 76 už 13. 9. Od toho dne bude možné vydávat se do zničeného Pittsburghu za různými misemi.

DOOM 64 je k dostání zdarma přes Epic Games Store

Jednu z nejlepších her ze série DOOM nyní může zdarma získat každý, kdo během následujícího týdne otevře Epic Games Store. Bethesda také láká trailerem na komunitní addony pro DOOM a DOOM 2.

Nové fotky z natáčení seriálového Falloutu vypadají podezřele dobře

V Amazonu zjevně nešetří na kulisách a rekvizitách, a tak se zdá, že by seriálový Fallout mohl být konečně věrnou adaptací herní předlohy. Alespoň po vizuální stránce působí stále lépe.

O herní délce a vesmírných soubojích ve Starfieldu i plánu na Fallout 5

Těch 1000 planet nemusíte ani navštívit. Příběhová linka Starfieldu je přibližně na 30 až 40 hodin. Dle Howarda je to způsobeno větším počtem úkolů než v jiných hrách Bethesdy.

Starfield působí jako vesmírné dítě Skyrimu a Falloutu 4

Vše, na co jsme zvyklí z ostatních her Bethesdy Game Studios, je zjevně ve Starfieldu přítomné. Velkou změnou je ale možnost stavby vlastní lodě, s níž budeme dokonce moci bojovat ve vesmíru.

Fallout 76 láká na klasickou lokaci z DLC pro Fallout 3

Rozšíření Expeditions dorazí do Falloutu 76 už za několik měsíců a přinese s sebou mapu The Pitt, se kterou jsme se již setkali ve stejnojmenném přídavku pro Fallout 3.

Skyrim Anniversary Edition možná vyjde i na Switch

Pokračování snahy dostat všechny možné verze Skyrimu na všechny možné platformy možná ještě neskončilo. Naznačuje to fakt, že výroční edice pro Switch obdržela věkové ohodnocení na Tchaj-wanu.

Starfield a Redfall se odkládají na rok 2023

Špatná zpráva pro fanoušky her od Bethesdy. Na vesmírné RPG Starfield od tvůrců Skyrimu i na kooperativní Redfall od studia Arkane si budeme muset počkat do první poloviny příštího roku.

Skladatel Inon Zur přibližuje hudbu pro Starfield

V hudebním doprovodu vesmírného RPG se projevují motivy objevu, návratu a hledání odpovědí na důležité otázky. Velký vliv má také ústřední skladba, jejíž prvky jsou slyšet v různých částech hry.

Starfield představuje robotího společníka Vasca

Vasco je popisován jako spolehlivý dvounohý robot, který je dobře stavěný na cestování vesmírem a který už má něco za sebou. Dokáže překonávat náročný terén, bránit se a samozřejmě nést náklad.

Starfield slibuje zajímavější tvorbu postavy a přesvědčování

Vývojáři z týmu Bethesda Game Studios v novém vývojářském deníku hovoří o tvorbě postavy, frakcích, společnících nebo nové minihře přesvědčování. Nechybí ani další koncepty z vývoje.

Do Pittsburghu se v sérii Fallout vrátíme letos na podzim

Na možnost navštívit při hraní Falloutu 76 mapu z DLC The Pitt pro Fallout 3 si ještě počkáme, můžeme se ale těšit i na mimozemšťany nebo návrat prvků Nuka-Worldu z Falloutu 4.

Xbox bude mít s Activisionem přes 30 studií, o jaká se ale jedná?

Obří akvizice Activisionu Microsoftem je velká událost, která nás donutila se zamyslet, co všechno vlastně pod Microsoft aktuálně spadá a bude spadat. Mrkli jsme se tedy na jeho studia.

Starfield nás zavede i do hustých džunglí

Nový koncept, který ukazuje o poznání jiný typ prostředí, než jaký dosud tvůrci prezentovali, doplňuje krátké sváteční video. Jeho prostřednictvím nám studio Bethesda Game Studios přeje veselé Vánoce.

Díky polo-oficiálnímu modu nás bude ve Skyrimu doprovázet zápasník UFC

Robert Whittaker se stane plně nadabovaným společníkem ve Skyrimu zásluhou chystaného modu, který připravuje autor nedávno vydaného farmářského addonu ve spolupráci s Bethesdou.

Starfield už má svou produktovou stránku na Steamu. Co to může znamenat pro launcher Bethesdy?

Žádný strach, očekávané vesmírné RPG od Bethesdy Game Studios přistane i na Steamu. Pro budoucnost nepopulárního Bethesda.net Launcheru ale tento fakt nejspíš nevěstí nic dobrého.

Starfield a jeho svět spoléhá na vědu i znalosti vývojářů

Nový vývojářský deník odhaluje další koncepty z vývoje vesmírného RPG od Bethesdy Game Studios a přibližuje myšlenkové pochody samotných tvůrců. I díky jejich zkušenostem vzniká nový herní svět.

V Bethesdě existují nápady na Fallout 5, se singleplayerovými hrami končit nehodlá

Bohužel se pro tuto chvíli nezdá, že by mohla být značka Fallout opět propůjčena Obsidianu či jinému studiu. Todd Howard by také rád viděl zlepšení v oblasti herní hloubky nebo umělé inteligence.

Launch trailer připomíná vydání další edice Skyrimu

Společnost Bethesda nám chce už zase prodat pátý díl ságy The Elder Scrolls, tentokrát ve formě výroční edice, která vychází právě dnes. K dispozici je také upgrade za relativně rozumnou cenu.

Starfield nás zavede do oblasti vesmíru zvané Settled Systems

Nový vývojářský deník přibližuje zasazení vesmírného RPG Starfield a některé frakce, s nimiž se při hraní setkáme. Video nabízí také pohled na několik nových konceptů z vývoje.

Microsoft s nakupováním herních studií ještě neskončil

Studia Xboxu se v posledních několika letech rapidně rozrostla a pod křídla Microsoftu se zařadila i světově známé týmy. Phil Spencer nyní prozradil, že získávání dalších studií ještě neskončilo.

Fallout 3 se po 13 letech zcela zbavil Games for Windows Live

Základní verze i GOTY edice Falloutu 3 se na Steamu nově dočkaly aktualizace, která hru konečně zcela zbavuje všech stop nenáviděné a dnes už nefungující služby.

Starfield má obsahovat více než 150 tisíc řádků dialogů

Todd Howard si zase hraje s čísly a násobky. V souvislosti s vesmírným RPG Starfield nově slibuje dvakrát větší množství dialogů, než kolik jich najdeme ve Skyrimu.

Ve Starfieldu navštívíme město se svobodným duchem nebo luxusní plošinu

Vývojáři z Bethesdy Game Studios přibližují dvě odlišná města, která bude možné navštívit při hraní vesmírného RPG Starfield, nebo luxusní plošinu vybudovanou na vodě a prodeji drog.

Fallout 76 se dočkal vlastní rozhlasové hry

Rozhlasová hra o třech částech, vydaná při příležitosti páté sezóny Falloutu 76, vypráví o dobrodružství jisté K.D. Inkwellové ve 42. století, kde vládne rasa humanoidních delfínů.

Fallout 76 umožní přizpůsobení soukromých serverů

Má to ale háček, soukromé servery mohou nadále vytvářet pouze majitelé předplatného Fallout 1st. Ti budou moci na svých serverech upravovat podmínky stavění, počasí nebo různé statistiky.

Starfield nám umožní přidat se k různým frakcím

Dle slov tvůrců můžete v novém vesmírném RPG být kýmkoliv a podobně jako ve Skyrimu se přidat i k různým frakcím. Celá hra se odehrává v 300 let vzdálené budoucnosti.

Fallout 76 opouští mapu Západní Virginie

V roce 2022 dostaneme možnost navštívit prostředí, ve kterém se odehrávalo DLC The Pitt pro Fallout 3. K dispozici je také ukázka z rozšíření Steel Reign.

Vesmírné RPG Starfield se předvádí v prvních záběrech

V předstihu tu máme první teaser a video ze zákulisí. Starfield od tvůrců The Elder Scrolls však v letošním roce nečekejte, hru si budeme moci zahrát až ke konci příštího roku.

Co dnes neuvidíme na Xbox & Bethesda Games Showcase?

Početná divize Xbox Game Studios s Bethesdou připravuje spoustu her, které byly v uplynulých měsících či letech oznámeny, ale jejich vývoj ještě není zdaleka hotov. O čem by se dnes nemělo mluvit?

Xbox koupil další tři studia a Nintendo ukáže druhý Mario + Rabbids?

Nejnovější spekulace před vypuknutím E3. Microsoft měl svou interní divizi studií rozšířit o další tři týmy. O jaké jde? Objevily se další informace!

Battle royale mód Falloutu 76 brzy zavírá krám. Hra je na týden zdarma

Z důvodu nedostatečného zájmu hráčů a zaměření vývojářů na ostatní části hry bude režim Nuclear Winter ve Falloutu 76 ukončen. K jeho definitivnímu zániku dojde v průběhu letošního září.

Starfield si letos nezahrajeme, tvrdí známý novinář

Podle Jasona Schreiera sice vesmírné RPG uvidíme na letošní výstavě E3, avšak spekulace, že hra vyjde ještě tento rok, jsou mylné. Počítat bychom měli spíše s koncem roku 2022.

Některé hry Bethesdy budou exkluzivitami pro Xbox a PC

Akvizice za 7,5 miliardy dolarů je dokončena. Společnost Microsoft oficiálně dokončila nákup firmy ZeniMax Media s Bethesda Softworks a stává se majitelem všech studií a populárních herních značek.

Microsoft s Xbox Game Studios od roku 2017 ušel dlouhou cestu

Microsoft v nejbližší době oficiálně přivítá do rodiny týmy Bethesdy. Díky tomu se Xbox Game Studios divize rozroste na 23 samostatných studií pracujících na hrách pro Xbox Series X/S, Xbox One a PC.

Microsoft plánuje ZeniMax s Bethesdou sloučit do nové dceřiné společnosti Vault

Tvůrci The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Dishonored, Wolfenstein nebo Prey se nepřipojí k divizi Xbox Game Studios, stanou se novou dceřinou společností Microsoftu nazvanou Vault.

Evropská komise rozhodne, zda Microsoft koupí Bethesdu

O akvizici v hodnotě 7,5 miliardy dolarů musejí rozhodnout protimonopolní regulační orgány EU. Pokud vše půjde dobře, za měsíc se může ZeniMax Media s Bethesdou přidat k Microsoftu.

Jak to bude s hrami od Bethesdy poté, co přejde pod křídla Microsoftu?

Před několika měsíci oznámil Microsoft své plány s odkoupením ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů. S tím přichází palčivá otázka - jak to ovlivní hry od Bethesdy?

Nové hry od Bethesdy nemusí vycházet na PlayStation 5

Microsoft nemusí vydávat hry od Bethesdy a ZeniMaxu na jiné platformy, aby byla investice ve výši 7,5 miliardy dolarů výhodná, uvedl Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu.

Bethesda bude částečně nezávislá a Microsoft zvažuje další akvizice

Jak to bude s vydáním her od Bethesdy na PlayStation a Nintendo? Jak je na tom Microsoft ve srovnání se Sony a co vše tím americká společnost sleduje? Říkal někdo Xbox Game Pass?

Microsoft koupil Bethesdu. Vyjdou budoucí hry na PlayStation nebo Nintendo?

Microsoft je bude posuzovat jednotlivě a rozhodovat případ od případu, vzkázal šéf Xboxu poté, co oznámili koupi společnosti ZeniMax Media společně s Bethesdou a známými herními značkami.

Microsoft koupil Bethesdu s hrami jako Doom, Elder Scrolls, Fallout nebo Wolfenstein

Microsoft právě oznámil velkou akvizici. Americká společnost koupila Bethesdu a rozšířila své portfolio o značky jako Doom, The Elder Scorlls, Fallout nebo Wolfenstein. NOVĚ S INDIAN NOW!

Bethesda nabídne upgrady zdarma ze staré na novou generaci konzolí

Bethesda se zavazuje, že vylepšené verze budou zdarma pro vlastníky původních kopií. Začínat bude s Doom Eternal a The Elder Scrolls: Online. Jak jsou na tom ostatní hry?

Bethesda ve spolupráci s Amazonem a tvůrci Westworldu chystá seriálovou adaptaci Falloutu

Na celém projektu se podílí i Todd Howard. Objednaná už je minimálně jedna série.

Na detaily o The Elder Scrolls 6 budeme čekat několik let. Nejprve se dostane na Starfield

Před pokračováním série The Elder Scrolls dostalo přednost vesmírné dobrodružství. Tuhle hru chtěl výkonný producent Todd Howard už dlouho vytvořit.

Bethesda koupila mobilní studio Alpha Dog Games

Společnost Bethesda Softworks může v budoucnu vydávat více svých her na mobily, Fallout Shelter a The Elder Scrolls: Blades jsou úspěšné.

The Elder Scrolls VI

Starfield

2022

The Elder Scrolls: Blades

Prey: Mooncrash

2018

5

Wolfenstein: Youngblood

2019

8

Rage 2

The Elder Scrolls Online

2014

Fallout Shelter

2017

The Elder Scrolls V: Skyrim

2016

Fallout 4

2015

The Evil Within 2

2017