90VTEŘIN Epizoda S8E40

Z RGB do LGBTQ+ - 90HODIN 8s40

Dnešní souhrn novinek vám přináší nový, pravidelný moderátor 90HODIN. Vláďa La Soufflé. Máme tu něco o Riotu, novinky o Warhammeru 40,000, boj proti lootboxům a další žhavé novinky!

Francie zakazuje úředníkům používat anglické videoherní výrazy

Některé videoherní výrazy jsou jednoduše přeloženy a dávají smysl, např. „pro-gamer“ je „joueur professionnel“ (profesionální hráč). Existují však případy, kdy je překlad zbytečně složitý.

A Plague Tale: Innocence se dočká seriálové adaptace

Slavná videohra A Plague Tale: Innocence bude převedena do seriálové podoby. Na tvorbě by se měla významně podílet i vydavatelská společnost, kterou je Asobo Studios. Datum premiéry zatím neznáme.

Odstřelovač Karl Fairburne se ve Sniper Elite 5 přesune do Francie

Společnost Rebellion na rok 2022 pro PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One oznámila pokračování série Sniper Elite. Pátý díl bude menším krokem kupředu.

90VTEŘIN Epizoda S7E88

Rockstar žádá o milost?!

Rockstar zažívá těžké časy se svou trilogií GTA a žádá hráče o milost. Stejně je na tom EA, které odmítá vlastní videohry a raději chce nový Battlefield. Oof. No, ještě, že máme jenom 90VTEŘIN.

Ubisoft chce mít po vzoru Disney vlastní zábavní park

Společnost Ubisoft oznámila záměr otevřít v roce 2025 ve Francii své první zábavní centrum. V budoucnu plánuje vytvořit plnohodnotný zábavní park s atrakcemi ze svých nejpopulárnějších sérií.

Problémy s hazardem v Counter-Striku? Hráči ve Francii předem uvidí, co otevřou

V dnešní době se čím dál tím víc řeší problémy s hazardem ve hrách. Otvírání beden ve hrách začíná být tím pádem ve stále více zemích zakázáno. Na to se snaží vyzrát Valve a jejich CS: GO, kdy…

Ubisoft se vymanil ze spárů Vivendi

Dlouhodobé tahanice mezi studiem Ubisoft a holdingem Vivendi se konečně za námi. Vivendi před rokem ohlásilo, že do roku se zbaví všech akcií, jež si zakoupilo. Ubisoft je nyní zcela nezávislý.

A Plague Tale: Innocence vyjde v půlce května

V přípravě je nádherně vypadající adventura A Plague Tale: Innocence, o které jste již mohli slyšet. Byla představena v roce 2017 a téměř po dvou letech od oznámení konečně dorazí na naše herní…

Do půl roku Vivendi prodá všechny své akcie Ubisoftu

Přibližně před rokem jsme se báli, aby studio Ubisoft neskončilo pod francouzskou společností Vivendi, ale od listopadu se svého podílu postupně zbavuje a už víme i datum, kdy se studio úplně…

Unikly informace o novém dílu Assassin's Creed s podtitulem Odyssey

Občas se něco povede a uniknou informace o nějaké velké chystané hře. Tentokrát to trošku pokazil Ubisoft, a díky tomu víme nové informace o další chystané assassinské hře. Bude se odehrávat ve…