Souboje zblízka a používání karet v otevřeném fantasy světě Ravenboundu

Tvůrci titulu Generation Zero odhalili fantasy akci Ravenbound, která nás vezme do otevřeného světa Ávaltu. Hra si zakládá na taktických soubojích zblízka, balíčku karet a roguelite mechanikách.

Herní světy se rozpínají rychleji než vesmír, proboha proč!?

Gelu už toho má dost a Honzas má dost toho, že ho musí furt poslouchat – společně se podívali na stále zvětšující se herní světy a došli k nečekaným výsledkům. Je na čase to konečně rozlousknout!

Do Warframe se chystá spousta novinek, včetně otevřeného světa

Pokud se po oznámené nového MMORPG titulu Soulframe od Digital Extremes bojíte o Warframe, tak nemáte mít žádné starosti. Jako důkaz společnost přiblížila spoustu nového obsahu.

INDIAN SHOWTIME Epizoda S5E35

Tisíce otevřených světů

Je čas na další SHOWTIME a probrání událostí posledních čtrnácti dní. Blizzard se noří hlouběji do problémů. Final Fantasy dostává konečně pokračování. Capcom oznámil Dragon's Dogma 2. A v česku se…

Svět akčního Gotham Knights bude obrovský

Příznivci rozsáhlých herních světů si v Gotham Knights přijdou na své. Gotham City totiž bude v této akční adventuře největší verzí temného města. Je tedy větší než v Batman: Arkham Knight.

Call of Duty jako RPG s otevřeným světem? Infinity Ward hledají specialistu

Od roku 2017 v sousedním Polsku funguje jedno ze studií Infinity Ward. Krakovský tým měl dosavad na starost vývoj enginu pro nové díly Call of Duty. Teď se to dle inzerátu mění.

Nová značka od studia Bend staví na systémech otevřeného světa z Days Gone

Bend Studio, které stojí za postapokalyptickou open-world akcí Days Gone z roku 2019, se pochlubilo novým logem. U té příležitosti oznámilo vývoj zcela nové značky. Ta zahrne multiplayer.

Modrý ježek bude v Sonic Frontiers řádit v otevřeném světě

Kultovního modrého ježka čeká nová etapa života. Společnost Sega postupně odhaluje hru Sonic Frontiers zasazenou do otevřeného světa, který můžete volně prozkoumávat.

Diablo 4 nabídne přes 150 dungeonů i sdílený otevřený svět

V Blizzardu pro Diablo 4 vytvářejí mnohem ambicióznější a interaktivnější svět s více než stovkou náhodných dungeonů. Tvorbě světa se věnuje nový vývojářský deníček.

Ubisoft touží po ještě rozsáhlejších herních světech

Hry od Ubisoftu patří mezi hry s největšími otevřenými světy. Takové, že často hráči ani nevědí, co mají dělat dřív. V budoucnu budou ještě větší. Ubisoft připravuje novou technologii.

Střípky informací z magického světa Hogwarts Legacy

Další důležité detaily o akčním RPG ze známého světa Harryho Pottera. Mimo jiné došlo na potvrzení verze pro Nintendo Switch. Ve hře nebudou žádné mikrotransakce.

Konečně se nám ukázalo Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera

15minutové představení samotné hry nám ukázalo v zásadě všechny její nejdůležitější části. Vítejte ve světě Harryho Pottera v podobě ambiciózního akčního RPG pro počítače a konzole.

V EA se už nebojí investovat do her s otevřeným světem

Jeden tajemný videoherní projekt s otevřeným světem vzniká v nové divizi Electronic Arts v Seattlu. Pravděpodobně jde o akční adventuru pod vedením bývalého manažer tvůrců Shadow of Mordor.

Minutový trailer láká do světa GTA 5 a GTA Online na nových konzolích

Studio Rockstar Games nové verze devět let staré gangsterské akce Grand Theft Auto 5 moc nepropagovalo. V den vydání ale přichází nový trailer. Má necelou minutu a láká do známého světa.

Po dvou letech konečně nové záběry z Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera

Herní divize společnosti Warner Bros. Games novými záběry láká na čtvrtek 17. 3. 2022, kdy uvidíme dvacet minut z hraní očekávaného akčního RPG titulu Hogwarts Legacy.

Gotham Knights má konečně datum vydání a zavede nás do světa po smrti Batmana

Společnost Warner Bros. Games se pochlubila datem vydání Gotham Knights. Těšíte se na akční RPG založené na sérii Batman: Arkham od tvůrců Batman: Arkham Origins?

Jste jako doma ve světě The Elder Scrolls? Zkuste si náš velký kvíz

Možná že šestý díl The Elder Scrolls je vzdálený celé roky, ale to neznamená, že by série spala. Ať už jde o nový obsah pro The Elder Scrolls Online, uvedení další edice Skyrimu nebo...

Ponořte se do postapokalyptického sci-fi světa v traileru na Elex 2

Příští týden vychází druhý díl akčního RPG titulu Elex od Piranha Bytes, který naváže na jedničku z podzimu 2017. Ta v přívalu větších a známějších her poněkud zapadla.

Vrátí se Midnight Club? Take-Two chystají závody v otevřeném světě

Není to tak dlouho, co se generální ředitel Take-Two nechal slyšet, že chtějí navrátit některé ze svých velkých značek. Vzápětí se začalo mluvit o dalších remasterech.

Svět Horizon Forbidden West je naplněn výzvami

Dvouminutový gameplay trailer ukazuje, čemu budeme v akční adventuře Horizon Forbidden West čelit mimo příběhovou linku. Těšíte se na tuhle PlayStation exkluzivitu?

Kolik strojů obývá postapokalyptický svět Horizon Forbidden West?

V zajímavém a nebezpečném světě Horizon Zero Dawn z roku 2017 jsme mohli narazit na více než 26 různorodých strojů. Kolik jich bude v nadcházejícím Horizon Forbidden West?

Gameplay útržky z Horizon Forbidden West ukazují boj a svět

Společnosti Guerrilla Games a Sony nám prostřednictvím gameplay útržků ukazují, jak vypadá očekávaná akční adventura na konzoli PlayStation 4 Pro. Podívejte se na boj i svět.

Krásné obrázky z Horizon Forbidden West ukazují různorodý a nebezpečný svět

Velký otevřený svět bude různorodý. Aloy zavítá do bujné džungle, na pobřeží i na zasněžené vrcholky hor. Všude ale číhá nebezpečí v podobě nepřátelských kmenů a odolných strojů.

Tvůrce PUBG ukazuje generování obrovských světů v reálném čase

Brendan „PlayerUnknown” Greene, tvůrce úspěšného PUBG, se na začátku roku 2019 přesunul do Amsterdamu, kde založil nové studio. V něm bez většího humbuku pracuje na experimentální hře Prologue.

Atomic Heart: Krvavý tunel i otevřený svět s roboty z ruského BioShocku

To, co jsme z first-person střílečky Atomic Heart dosud viděli, tak v mnohých evokuje BioShock. Atmosféra je na videích a screenshotech skutečně podobná. Přesvědčte se sami v nové galerii.

Vyznáte se ve světě zločinu? Zjistěte to v kvízu Grand Theft Auto

Nejen trvale astronomické prodeje GTA V naznačují, že na světě nejspíš není nikdo, kdo nikdy nehrál aspoň jednu hru ze série Grand Theft Auto. A kdo tvrdí opak, ten ji hraje dodnes.

Splinter Cell v otevřeném světě? Podle posledních informací ano

Už před pár měsíci internetem proletěla zpráva, že se pracuje na znovuzrození série Splinter Cell. Známý insider nyní přišel s konkrétnějšími informacemi, které možná potěší jen málokoho.

Svět Horizon Forbidden West bude rozlehlý a smrtící

Kmeny, animace, gesta a další věci jsou na nové úrovni, aby vývojáři posunuli zážitek a přinesli hráčům různorodý a nebezpečný svět, v němž vše žije svým životem.

Postapokalyptický science fantasy svět hry Elex 2 představuje pět frakcí

Návrat do postapokalyptického science fantasy světa Magalan bude provázet pět různorodých frakcí, které bojují o moc. Hlavní hrdina Jax se k jedné z pěti frakcí bude moci přidat.

Elden Ring bude mít věže pro usnadnění průzkumu fantasy světa

Průzkum úrovní byl v předešlých titulech těchto tvůrců vždy důležitý. V Elden Ring se vám ale má otevřít rozsáhlý fantasy svět s příběhem, jenž napsali Hidetaka Miyazaki a George R. R. Martin.

Svět ve Far Cry 6 se bude lišit od ostatních dílů

Když skryjeme zbraň, budeme moci náhodné události sledovat jako přihlížející civilista. To nám má otevřít nové možnosti, jak si vychutnat vše, co Yara ve Far Cry 6 nabízí.

Vítejte ve světě The Wayward Realms, nového RPG od vývojářů The Elder Scrolls

Ted Peterson a Julian LeFay, stojící za tituly jako je The Elder Scrolls Daggerfall či Arena, se spojili s OnceLost Games a pustili se do tvorby nového RPG, které pojmenovali The Wayward Realms.

Avatar: Frontiers of Pandora nabídne nový otevřený svět Pandory i nové postavy

Akční adventura Avatar: Frontiers of Pandora z pohledu první osoby od tvůrců série The Division nebude adaptací filmu režiséra Jamese Camerona. Vývojáři z Ubisoftu spolupracují s Disney.

Svět Dying Light 2 bude nebezpečný i za denního světla

Dozvěděli jsme se, že ve světě Dying Light 2 jsou všichni nakaženi - lék z prvního dílu nedokáže virus vyléčit, pouze zpomaluje nákazu v těle. Přeživší se s tím naučili žit a nosí speciální zařízení.

Final Fantasty 14 je prý nejhranější MMORPG na světě

Jako král MMORPG žánru byl dlouho považován World of Warcraft od studia Blizzard Entertainment. Ovšem zdá se, že tento známý titul si našel konkurenta, Final Fantasy 14 má více aktivních hráčů.

Far Cry 6: Exkluzivní rozhovor s ředitelem herního světa

V rámci spolupráce s českým distributorem Playman vám přinášíme exkluzivní rozhovor s ředitelem herního světa hry Far Cry 6, Benjaminem Hallem nejen o hlavní postavě, zbraních a tropickém ráji Yara.

Biomutant láká do rozsáhlého herního světa

Post-apokalyptická kung-fu RPG bajka Biomutant nedávno ukázala originální bojový systém, který kombinuje kontaktní boj, střelbu a akční schopnosti mutanta. Dnes se podíváme na svět.

Dying Light 2: O velikosti světa, herní době i optimalizaci

Techland je konečně připraven otevřít pomyslnou pokličku nad hrncem a vypustit do světa informace o očekávaném Dying Light 2. Pokračování parkourové survival akce vyjde i na PS4 a Xbox One.

Nová hra od tvůrců Mafie má mít otevřený svět mísící sci-fi a fantasy

Od roku 2018 má ve studiu Hangar 13 vznikat tajemný projekt s otevřeným světem. Má se ale odklonit od tradičního žánru a přinést prvky sci-fi a fantasy. Připomeňme si také zrušenou Mafii.

BioShock 4 bude akční RPG v otevřeném světě

Studio Cloud Chamber Games zveřejnilo pracovní nabídky a s nimi odhalilo první důležité detaily o pokračování akční série BioShock, na kterém se nepodílí Ken Levine.

Spider-Man: Miles Morales se speciálními pohyby z Paralelního světa

Nové pavoučí dobrodružství zahrne oblek z animovaného filmu Spider-Man: Paralelní světy. Když si ho Miles Morales obleče, změní se jeho pohyby, které se výrazně liší od těch základních.

Warframe přidává v další expanzi novou lokaci s otevřeným světem

V expanzi Heart of Deimos se podíváme na měsíc jménem Deimos, který obsahuje starověkou technologii rozhodující o udržení celé existence.

The Pathless nabídne otevřený svět bez mapy a žádný game over

Netradiční dobrodružství od tvůrců ABZÛ skrývá nejedno překvapení. Připraveni vydat se na cestu s mistrní lukostřelby a jejím věrným orlem ve hře The Pathless?

Project Athia od autorů Final Fantasy XV je zasazen do otevřeného světa

Mix fantasy s trochou magie, skákání a monster je časovou exkluzivitou pro PlayStation 5. Později bude hra dostupná také na PC. Co vše prezident Square Enix prozradil?

Seznamte se detailně s Avowed. Fantasy RPG od Obsidianu se odehrává ve světě Pillars

Po teaser traileru následují důležité detaily o novém projektu od zkušených RPG tvůrců, kteří mají na kontě Fallout: New Vegas či Pillars of Eternity. Čím chtějí překvapit tentokrát?

S.T.A.L.K.E.R. 2 nás zavede do nových i známých míst v plně otevřeném světě

Stalkeři ze studia GSC GameWorld lákají na nelineární příběh s více konci, nové anomálie a mutanty nebo co nejsnazší modding. K dispozici jsou i nové screenshoty.

Krátký trailer pro Ghost of Tsushima se zaměřuje na průzkum světa

Navigace pomocí větru a různých zvířat, na nohou i na koni. To slibuje nový oficiální trailer i celé zítra vycházející akční dobrodružství Ghost of Tsushima pro PS4.

Vývojáři Ghost of Tsushima dbají na vedlejší úkoly, slibují rozsáhlý otevřený svět a nelehké souboje

Do jednoho článku jsme pro vás sepsali všechny nové informace o samurajské PS4 exkluzivitě Ghost of Tsushima, která vyjde s českými titulky už za dva měsíce.

Nekonečné otevřené světy jsou častější a repetetivnější

V dnešní době se setkáváme více a více s otevřenými světy, všichni se snaží udělat svou hru největší a nejepičtější, bohužel to však ne vždy dopadne dobře.

Vývojáři Dying Light 2: Světy v nové generaci her musejí být lepší a ne větší

V polském Techlandu jsou přesvědčeni, že klíčem k úspěchu je kvalita. Otevřené světy se mají u nové generace her zlepšit, aby byly autentičtější a dokázaly hráče vtáhnout.

Proleťte se prostřednictvím videí nad detailním světem Microsoft Flight Simulatoru

Německý Berlín, americké Orlando a britský Newcastle ve své plné kráse. K tomu ještě opravdu pěkné screenshoty.

4 týmy v Guerrilla Games pracují na novém světě pro pokračování Horizon Zero Dawn

Úspěšná akční adventura s RPG prvky bude mít pokračování. Guerrilla Games se zásadně rozšiřují a chystají ohromující herní svět s detailní vegetací.

INDIAN SHOWTIME Epizoda S3E16

Předražené otevřené světy, 10 let Minecraftu a ESRB

Další Showtime je na spadnutí, tentokrát si budeme povídat o otevřených světech a jejich proměně v moderní době. Zjistily se také nekalé praktiky organizace ESA a s tím i spojeného ratingu ESRB. A…

Ubisoft vidí svou budoucnost ve hrách s rozsáhlým otevřeným světem

Assassin’s Creed Odyssey je krásným důkazem. Ubisoft chce, abychom si ve hrách našli to své. Pro někoho je to jen příběhová linka na desítky hodin, zatímco pro jiné velké dobrodružství s herní dobou…

Herní svět Dying Light 2 je čtyřikrát větší než u prvního dílu

Vývojáři z Techlandu museli vytvořit několik verzí svého herního světa, protože jednotlivé oblasti se budou měnit podle vašich rozhodnutí. Rozsáhlejší mapu mohlo polské studio udělat díky svému…

Vývojáři Days Gone mají svůj motorkářský gang, otestovali jsme nový otevřený svět

Může se zdát, že nový exkluzivní titul na PlayStation 4 jde do přímého souboje s The Last of Us. Ať už zpracováním, grafikou nebo svou výpravností. Spíš než o konkurenci se zde ale můžeme bavit o…

Red Dead Redemption 2 si lze vyložit jako ukázkový příklad akční adventury v otevřeném světě

Red Dead Redemption 2 je krásným důkazem, že open-world hry mají ještě velký kus vývoje před sebou. Vývojáři ukazují, jak správně vyprávět zajímavé příběhy, vyplnit svět rozličnými úkoly a vše to…

Ve světě Ghost of Tsushima budete moci prozkoumat naprosto vše

Ghost of Tsushima na E3 ohromil komunitu svým zpracováním, včetně nádherného světa. Titul se prezentuje jako hra s otevřeným světem, který dle vývojářů bude 100% otevřený, tedy nebudou se v něm…

Ubisoft vytvořil Far Cry 5 dle své vybudované kuchařky her v otevřeném světě, naštěstí to není ten nejvážnější problém

Far Cry 5 působí ve většině ohledů jako průměrná hra, ale pokud od ní nebudete moc čekat, můžete si jí celkem užít. Scénáristé se v mnoha místech pokoušeli předat výpověd o naší společnosti a to se…