Letošní únor byl ve znamení dvojice dlouho očekávaných a pro mnohé také kontroverzních her. Po mnoha odkladech jsme konečně mohli zavítat do kouzelnického světa Hogwarts Legacy a také navštívit pokřivenou sovětskou utopii v Atomic Heart.

Už víme, že ve Velké Británii od vydání vládne Hogwarts Legacy, které během dvou týdnů po celém světě prodalo více než 12 milionů kopií a vygenerovalo tržby ve výši 850 milionů dolarů. Stejně si kouzelnické dobrodružství v Bradavicích vede u českých a slovenských hráčů. Dokládá to únorový žebříček prodejů obchodu Xzone.

„Hogwarts Legacy slavilo úspěch hned od startu předobjednávek a verze pro next-gen konzole, které vyšly v únoru, se vyšvihly na první příčku žebříčku prodejnosti,“ uvádí Xzone.

Za dobrodružstvím ze školy čar a kouzel se umístilo pokračování oblíbené RTS série, Company of Heroes 3. Tato strategické série se v Česku už od počátku těší velké oblíbenosti, ke které přispívá i kvalitní český překlad. První trojici pak uzavírá tajuplná střílečka Atomic Heart, ze které se nakonec vyklubala velmi dobrá hra. Do první desítky se probojovaly i další dvě únorové novinky, Like a Dragon: Ishin! a Kirby's Return to Dream Land Deluxe.

 1. Hogwarts Legacy
 2. Company of Heroes 3
 3. Atomic Heart
 4. FIFA 23
 5. Horizon: Forbidden West
 6. Gran Turismo 7
 7. Like a Dragon: Ishin!
 8. Kirby's Return to Dream Land Deluxe
 9. Zaklínač 3: Divoký hon - Kompletní edice
 10. Dead Space

PlayStation 5 českému trhu dále vládne. Konzolový žebříček se nijak neliší od toho lednového a v blízké době ani nečekáme výraznější změny v poptávce zákazníků.

Nejprodávanějším hardwarem za únor se ale stává PlayStation VR2. Druhá generace virtuální reality u Xzone nárobně překonala start PS VR.

 1. Konzole PlayStation 5 s mechanikou
 2. Konzole PlayStation 5 digitální
 3. Konzole Nintendo Switch
 4. Konzole Xbox Series S
 5. Xbox Series X

Na první pozici v merchandise se třetí měsíc v řadě také nic nezměnilo. Kniha Level – O hrách a lidech má u čtenářů stále obrovský úspěch. Aby také ne, když jde o opravdu poctivou práci kultovního českého časopisu. Na dalších pozicích se umístily nové figurky Stranger Things ze zatím poslední páté řady seriálu. Hlavní záporák Vecna a odvážná Max nesmí chybět ve sbírce žádného „POPkaře“. Mezi tuto dvojici se vklínila hudební figurka s motivem legendárního alba Reanimation od Linkin Park, také z oblíbené řady Funko POP.

 1. Kniha Level - O hrách a lidech
 2. Figurka Stranger Things - Vecna (Funko POP! Television)
 3. Figurka Linkin Park - Reanimation (Funko POP! Albums 27)
 4. Figurka Stranger Things - Max (Funko POP! Television 1243)
 5. Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance

Únorový speciální žebříček je věnován vinylům. Po delším čekání totiž vyšla nová edice soundtracku jednoho z nejlepších RPG posledních let – Divinity: Original Sin 2.

„Okamžitý nástup do čela soundtrackového žebříčku nás moc mile překvapil a je vidět, že i hráči klasických RPG si rádi užijí kvalitní poslech. Na Divinity nestačila ani soundtracková klasika v podání obou dílů The Last of Us, která těží z aktuální populárnosti výborné seriálové adaptace,“ prozrazuje obchod.

„Stále sledujeme enormní zájem o předměty s tématikou The Last of Us. Je znát, že hráči jsou se seriálem opravdu spokojeni a ikonický soundtrack, za kterým stojí Gustav Santaolalla se jen tak neoposlouchá,“ doplňuje Ondřej Macoun, specialista na vinylové desky v Xzone.

 1. Divinity: Original Sin 2 na 2x LP
 2. The Last of Us na 2x LP (black vinyl)
 3. The Last of Us Part II na LP
 4. DOOM na LP
 5. A Plague Tale: Requiem na 2 LP