Akcionáři Codemasters schválili akvizici. Společnost Electronic Arts je o krok blíže k tomu, aby se stala novým vlastníkem britské vývojářské a vydavatelské firmy Codemasters. EA zaplatí 1,2 miliardy dolarů a stane se světovým lídrem v oblasti závodních her.

Pro akvizici hlasovalo 63 ze 76 akcionářů. Rozhodnutí bylo označeno jako jednomyslné a dohoda by měla být dokončena na konci aktuálního čtvrtletí. Koupi již schválily regulační orgány v oblasti hospodářské soutěže v Německu a Rakousku.

EA vlastní značky Need for Speed a Burnout. Když koupí Codemasters, rozroste se seznam o DiRT, F1, GRID, OnRush a Project Cars od Slightly Mad Studios (tvůrci NFS Shift). Codemasters mají navíc zajištěná práva na WRC od roku 2023.

Dosud se v EA snažili udržovat dvouletý harmonogram vydávání nových dílů ze série NFS. V loňském roce se franšíza přestěhovala do Criterion Games a dosavadní tým z Ghost Games měl projít restrukturalizací a stalo se z něj inženýrské centrum přejmenované na EA Gothenburg. Má vyvíjet technologie, které budou využívat všechny týmy Electronic Arts.

V poslední finanční zprávě představitelé EA uvedli, že spojení s Codemasters jim umožní zvýšit frekvenci ve vydávání závodních her. Cílem transakce je učinit z EA světového lídra v závodním žánru a každoročně vydávat nové závodní hry.

Přečtěte si také: DiRT 5 se vrací k arkádovým závodům a posouvá je o krok dál

Codemasters v posledních letech vydávají každý rok F1. Navíc v rámci nového majitele získají vývojáři přístup k technologiím a službám EA, což má dle americké společnosti zrychlit vývoj nových projektů.

O Codemasters měla zájem společnost Take-Two, ale svou nabídku na 973,48 milionu dolarů stáhla poté, co EA nabídla více.