Tvůrci oblíbené série Left 4 Dead (a také neúspěšného Evolve) se pochlubili novým trailerem z kooperativní first-person střílečky Back 4 Blood. Video odhaluje členy skupiny známé jako Cleaners. Seznámíme se s každou z osmi hratelných postav - Holly, Walker, Doc, Karlee, Jim, Hoffman, Evangelo a Mom. Dojde také na přehlídku mnoha nepřátel, s nimiž se budeme muset utkat, jako jsou například Breakers, Ogres, Snitchers a další.

Příběh Back 4 Blood se odehrává po katastrofické apokalypse, kdy většina lidstva byla zabita nebo infikována parazitickým červem (Devil Worm). Ztvrzeni těmito událostmi a povzbuzeni k boji o poslední kousky lidskosti se skupina veteránů apokalypsy zvaná Čističi (Cleaners) shromáždila, aby pozabíjela infikované stvůry. Těm se říká Ridden.

Přečtěte si také: Back 4 Blood dává důraz na příběhovou znovuhratelnost

Holly: Holly Forrester se poté, co ztratila rodinu kvůli Devil Worm, naučila směřovat veškerou svou energii na to být Cleanerem (čističem) a je lepidlem celého týmu, který udržuje pohromadě. Vyzbrojená baseballovou pálkou s hřebíky, kterou láskyplně pojmenovala „Dottie“. Holly odvaha a postoj „nikdy neumírej“ pomáhá posílit morálku celého týmu a je často vnímána jako paprsek slunce uprostřed apokalypsy.

Walker: Elijah Walker se narodil jako nejstarší z pěti sourozenců v Evansburghu, pracovité rodině s modrými límečky. Bývalý armádní ranger a válečný veterán má bohaté zkušenosti z boje v první linii. Walker toho moc nenamluví, ale když už promluví vzbuzuje pozornost svých kolegů z Cleaners, kteří respektují jeho odhodlání bojovat.

Doc: Doc pomáhá udržovat Fort Hope v provozu, ale to je daleko od toho, co Doc od života očekávala, když přišla do Ameriky. Obětovala svůj společenský život pro kariéru. Teprve po letech konečně našla v Mom spřízněnou duši. Po kolapsu jí pomohl její pragmatický přístup, a i když si na svůj nynější noční život těžko zvyká, nikdo jí nemůže upřít, že je doktorka a průměrný střelec.

Přečtěte si také: Zkušený Jarek Kolář vede nové brněnské studio a připomíná Vietcong

Karlee: Karlee po kolapsu přežívala na okraji Fort Hope a věřila jen sama sobě. Nikdo toho o ní moc neví, ale její činy ukázaly, na které straně je. Teď když jsou Ridden na vzestupu, se rozhodla bojovat po boku přeživších.

Jim: Nikdo nezná Finleyville tak jako Jim. Od mala se vydával na venkov se svým otcem za lovem. Po vojně se vrátil zpět a jediné, co našel, byl zničený domov po kolapsu. Nyní ale našel místo mezi Cleaners.

Hoffman - Když infekce vypukla, on a jeho matka se schovali před bouří, zatímco zbytek světa upadl do chaosu. Poté, co matka ve spánku zemřela, mu došly zásoby jídla a byl nucený opustit svůj zabedněný dům a postavit se Devil Worm. Howard Robert Hoffman je velmi zručný, dobrosrdečný a upřímný s touhou být užitečnou součástí týmu. Jako člen Cleaners konečně narazil na rodinu, po které vždy toužil – stačilo jen projít zombie apokalypsou, aby ji našel.

Přečtěte si také: Do Dead by Daylight příchází nová hratelná postava

Evangelo – Je nejmladším a nejméně zkušeným členem v týmu Cleaners, ale ukázalo se, že je velmi dobrým v boji. Má tendenci hodně mluvit, hlavně když je nervózní, ale touží ukázat, že má na to být členem Cleaners.

Mom – Jediný, kdo byl překvapený, že se stal hlasem přeživších v Finleyville byla ona sama. Nikdy se ale nevyhýbá výzvě a vždy převyšuje potřeby ostatních. Přesto, že je zvyklá se vzpírat autoritě, je pro ni tato odpovědnost velmi tíživá. I když věří v Clenaers, zpochybňuje strategie jiných vůdců, zejména od smrti syna. Její cíl je jednoduchý, aby Ridden za to zaplatili. Připravena bude dynamická příběhová kooperativní kampaň pro čtyři hráče a kooperativní PvP multiplayer (hráči proti hráčům).

Back 4 Blood vyjde 12. 10. letošního roku na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S a Xbox One.