Minutový gameplay trailer ze Sniper Elite 5 se jmenuje Marksman a zaměřuje se na působivé akce hlavní hrdiny s různými zbraněmi. Důkaz je kladen také na následky, tedy poškození různých vnitřních orgánů. Došlo také na využití prostředí k eliminaci nepřátel a na představení maskování.

Ve studiu Rebellion si dali za cíl posunout ve Sniper Elite 5 autentičnost série na další úroveň. Vývojáři chtějí nabídnout realismus při používání zbraní. Navíc chtějí hráčům umožnit, aby si každou zbraň mohli přizpůsobit co nejlépe svým preferencím.

„Sérii vždy definovala autentická mechanika střelby a my jsme ji chtěli ve Sniper Elite 5 posunout na další úroveň. Zaměřili jsme se na vylepšení charakteru a pocitu ze zbraní, včetně přidání perspektivy železných mířidel pro pistole a sekundární zbraně, jako je SMG,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Rebellionu.

V průběhu vývoje jednotlivých her ze série Sniper Elite provedli vývojáři tisíce hodin herních testů, aby zjistili, jak hráči jejich tituly hrají. Zjistili, že každý hráč je jiný a užívá si hru po svém. I z toho důvodu vyvinuli nový systém přizpůsobení zbraní, který hráčům umožňuje přizpůsobit si zbraně tak, aby co nejlépe vyhovovaly jejich způsobu hraní.

Sniper Elite 5 vyjde 26. 5. 2022 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Ve stejný den bude hra dostupná v předplatném Game Pass pro konzole Xbox a PC.