Už je to 15 let, co světlo světa spatřila značka Farming Simulator. Z titulu, který kdysi začínal jako specializovaná hra pro zemědělské nadšence, se stala multimilionová a rodinná franšíza pro všechny hráče. Studio GIANTS Software, které má kanceláře také v Brně, u této příležitosti připravilo narozeninové video. To ukazuje, jakým milníků série dosáhla.

První Farming Simulator na PC vyšel 14. dubna 2008 – odstartoval tak novou sérii, jež se průběžně vyvíjela ve významnou herní značku: Od kooperativního multiplayeru ve Farming Simulatoru 2011 a uvedení kapesních dílů série s Farming Simulatorem 2012, následovaných konzolovými verzemi v roce 2013 přes vytvoření oficiální ligy esportu s Farming Simulatorem 19 až po hru více hráčů napříč platformami ve Farming Simulatoru 22.

„Děkujeme všem fanouškům, kteří se k nám v průběhu let přidali,“ komentuje výročí Christian Ammann, generální ředitel GIANTS Software. „Zejména těm, kteří s námi byli od začátku, a všem talentovaným a angažovaným fanouškům, kteří vytvořili takřka nezměrné množství uživatelského obsahu. Buďte si jisti, že společně s vámi a našimi partnery budeme Farming Simulator v budoucnu dále vylepšovat.“

U nás Farming Simulator ze začátku vycházel pod názvem Traktor Zetor Simulátor, v Německu zase Landwirtschafts-Simulator.

Společnost GIANTS Software od počátku udržovala úzký kontakt se zemědělským průmyslem a souvisejícími firmami a v současné hře se nachází více než 150 oficiálních značek. A zatímco GIANTS Software neustále rozšiřuje Farming Simulator 22 o bezplatný a placený obsah, aby do hry přinesl ještě více renomovaných zemědělských značek, zbrusu nové stroje a další herní prvky, modifikace jsou nejen povoleny, ale hojně podporovány, dočteme se v tiskové zprávě.

U této příležitosti studio prozradilo, že v rámci celé série a na více platformách bylo staženo 2,5 miliardy modifikací. Oddanost firmy uživatelskému obsahu dokládá nejen to, že interní oddělení QA mody kurátoruje, ale také aktivně testuje a nabízí oficiální modifikační nástroje a návody.

Farming Simulator 22 je dostupný pro PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulky. Pro hru je k dispozici Year 2 Season Pass, který obsahuje čtyři balíčky a rozšíření – fanoušci tak ušetří až 30 % v porovnání se samostatným pořízením obsahu. Farming Simulator 23 vyjde 23. května 2023 na Nintendo Switch a mobilní zařízení. Na Switchi bude mít poprvé české titulky.

Předobjednávky Farming Simulator 23: Nintendo Switch Edition jsou dostupné u vybraných prodejců a v Nintendo eShop. Mobilní verze pro zařízení iPhone, iPad a Android budou dostupné v App Store a Google Play. Více informací najdete na oficiálních stránkách Farming Simulator a v mediální zóně GIANTS Software.