Sociální sítě Infinity Ward se odmlčely a změnily profilovou ikonku a hlavní obrázek na černé pozadí bez obrázku a textu. Tak ale působí pouze na první pohled.

Tohle vše je součástí příprav na oznámení nového Call of Duty. To se shoduje s dřívějšími zprávami insiderů, že vábení započne koncem dubna, aby v květnu byl nový díl představen. Vyjít by měl koncem letošního roku a pravděpodobně půjde o Modern Warfare 2, tedy pokračování měkkého restartu započatého v roce 2019.

Tomu nasvědčuje i nejnovější obrázek. Zdánlivě je černý a nic na něm není, když si ho ale zesvětláte, tak na něm uvidíte postavu. Podle fanoušků jde o Ghosta. Poručík Simon „Ghost“ Riley byl v původním Call of Duty: Modern Warfare 2.

Dle spekulací se má příběhová kampaň točit kolem amerických speciálních jednotek bojujících proti kolumbijským drogovým kartelům. Zdroje serveru VGC tvrdily, že půjde o drsnější pojetí kampaně Modern Warfare 2019 a nabídne větší množství bojů na blízko a složité rozhodování.

S Modern Warfare 2 údajně dorazí i nová mapa pro Warzone, šlo by tedy o třetí novou mapu do bezplatných battle royale bitev. Tato mapa má nabídnout i třetí režim Modern Warfare 2, jenž je popisován jako kombinace PvP a PvE (něco jako Hazard Zone v Battlefieldu 2042).

Ještě připomeňme, že v roce 2023 si má dát Call of Duty pauzu a vývojáři mají dostat více času, aby mohli přinést očekávané změny. Rok 2023 tak má být prvním rokem po téměř dvaceti letech, kdy nevyjde nový plnohodnotný díl této série. Místo něho by ale mělo dorazit Warzone 2.