Nejprodávanější hrou v dubnu letošního roku je u českých hráčů Dead Island 2, novinka, na kterou se čekalo takřka 10 let. Následuje druhá novinka měsíce: Star Wars Jedi: Survivor a trojici nejlepších uzavírá překvapivě nezávislá roguelike záležitost Cult of the Lamb. Alespoň takové výsledky jsou u obchodu Xzone, jenž nejstarší objednávku na Dead Island 2 eviduje až do roku 2015. „A světe div se, zákazník si ji opravdu vyzvedl. Tomu se říká odhodlání!“ dodává tisková zpráva.

„Zombie stále táhnou, a tak se hra s přehledem umístila na prvním místě dubnového Xzone žebříčku. Star Wars Jedi: Survivor měl mírnou nevýhodu ve vydání těsně před koncem měsíce a pouze na nové konzole a PC. Přesto však dosáhl skvělého výsledku, který byl podpořen také tím, že náš obchod jako jediný zákazníkům nabídl vlastní předobjednávkový dárek,“ uvádí Xzone.

„Tento měsíc nás ale snad nejvíce potěšilo třetí místo v žebříčku. Málokdy se totiž stane, aby se do TOP 3 probojovala indie hra, která ve fyzické podobě vychází až několik měsíců po své digitální premiéře. Roztomilá ‚kultovka‘ Cult of the Lamb to ale hravě dokázala.“

Takto vypadá žebříček nejprodávanější her za duben u Xzone:

 1. Dead Island 2 (PC/PS5/XSX/PS4/XONE)
 2. Star Wars Jedi: Survivor (PC/PS5/XSX)
 3. Cult of the Lamb (PS5/SWITCH)
 4. Forspoken (PS5)
 5. Kingdom Come: Deliverance (PC/PS4)
 6. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp (SWITCH)
 7. Hogwarts Legacy (PS5, XSX)
 8. Gran Turismo 7 (PS5)
 9. Resident Evil 8: Village (PS5, XSX)
 10. FIFA 23 (PC/PS5/XSX/PS4/XONE/SWITCH)

Pětici nejprodávanějšího merchandise ovládlo velké Funko diorama, zachycující epickou scénu ze zatím poslední série seriálu Stranger Things. Na druhou příčku poslali zákazníci a zákaznice artbook The Art of Kingdom Come z produkce Xzone, následovaný komiksovým prequelem k tomuto hernímu hitu na čtvrtém místě. Mezi ně se podařilo vklínit figurce Joela, ze kterého se pomalu také stává stálice. Je vidět, že hráči si postavu Joela opravdu zamilovali. Žebříček pak uzavírá Kniha Level – O hrách a lidech, shromažďující rozhovory z tohoto kultovního časopisu.

 1. Figurka Stranger Things – Eddie, Dustin and Demobats (Funko POP! Moment 05)
 2. Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance
 3. Figurka The Last of Us Part II – Joel
 4. Komiks Kingdom Come: Deliverance
 5. Kniha Level – O hrách a lidech

V dubnu se dařilo také sběratelským karetním hrám. Nejprodávanějšími se stala díky příjemným slevám dvojice edic Pokémon TCG. Zbytek žebříčku pak drží nesmrtelná karetka Magic: The Gathering, která se v Xzone nejen prodává, ale také hraje, a to v herně přidružené k brněnské prodejně.

„Naše herna je součástí oficiální sítě WPN, přijít si sem tedy můžete zdokonalit svoji taktiku v rámci přátelského hraní i se blýsknout v turnajích Modern, Duel Commander, nebo oblíbených draftech,“ doplňuje Matěj Hrdý stojící za provozem Xzone MTG klubu. A to nejlepší se v MTG teprve chystá, v červnu vychází netrpělivě očekávaná edice s Pánem prstenů.

 1. Pokémon TCG: Sword & Shield
 2. Pokémon TCG: Scarlet & Violet
 3. Magic: The Gathering March of the Machine
 4. Magic: The Gathering Innistrad
 5. Magic: The Gathering Phyrexia

První příčku vinylové žebříčku si nekompromisně uzurpoval DOOM a jeho strhující nálož těžkých riffů. Hned za něj se však dostaly dvě čerstvé dubnové novinky. Soundtrack k válečnému seriálu Bratrstvo neohrožených vyšel v očíslované edici 1500 ks a je vidět, že i po dlouhých letech ho u nás mají diváci opravdu rádi. Na třetím místě je pak kompilace, která sice nese název posledního dílu série Anno, ale na dvojici vinylů obsahuje výběr toho nejlepšího z celé letité značky. I tento soundtrack vznikl v limitované edici pouze 999 kusů.

 1. Oficiální soundtrack DOOM na LP
 2. Oficiální soundtrack Band Of Brothers na 2x LP
 3. Oficiální soundtrack Anno 1800 na 2x LP
 4. Oficiální soundtrack Django Unchained na 2x LP
 5. Oficiální soundtrack Music of Red Dead Redemption 2 na LP