Po gameplay launch traileru z minulého týdne přichází Blizzard s dalším startovním videem. Tohle konkrétní láká na příběh Diabla 4.

Jak se zástupci studia pochlubili už dříve, Diablo IV nabídne nejtemnější příběh v historii této akční RPG série. Hra má oslovit stávající fanoušky, stejně tak nováčky.

Příběh Diabla IV se odehrává zhruba 50 let po událostech ve hře Diablo III: Reaper of Souls, kdy byla polovina obyvatel vyhlazena archandělem smrti Mathaelem. V těchto letech došlo k nemalým změnám v populaci a převládajících frakcích napříč křehkým světem, což se odrazí i v příběhu.

Navíc se vrátila démonka Lilith a Sanctuary se zmítá v chaosu. Lilith tento svět stvořila společně s andělem Inariusem, ale časem mezi nimi došlo k neshodám a střetům, které pravděpodobně povedenou k další válce mezi dobrem a zlem. Jak ale Lilith přesně ovlivní svět, to se teprve ukáže.

„Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout. Možnosti, jak můžete hru hrát, jsou bohatší a rozsáhlejší než kdy dřív,“ dodává tisková zpráva.

Diablo 4 vyjde 6. 6. pro PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Pokud si koupíte dražší edici, tak se do hry dostanete o čtyři dny dříve.