Půst po hrách ze světa Star Treku zažene nejen dříve představená příběhová adventura Star Trek: Resurgence od studia Dramatic Labs, které založil kontroverzní bývalý šéf Telltale Games, ale také dnes odhalená Star Trek Prodigy: Supernova.

Oba tituly si přitom nepolezou do zelí, protože Star Trek Prodigy: Supernova cílí na mladší hráče. Je totiž založen na animovaném televizním sci-fi seriálu Star Trek: Prodigy a stejně jako seriál sleduje šest mimozemských teenagerů žijících na opuštěné hvězdné lodi Federace.

Na Star Trek Prodigy: Supernova pracuje Outright Games, tahle společnost má bohaté zkušenosti s licencovanými hrami, mimo jiné vytvořila My Little Pony, Fast & Furious a Hotel Transylvania. S vývojem má navíc pomáhat nově vzniklý tým Tessera Games.

Vydání je naplánováno na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Další informace dorazí v květnu, kdy měla být původně hra odhalena, ale předčasně unikla na internet, a tak Outright Games její existenci potvrdili.