Na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S dnes vychází akční detektivní hra Sherlock Holmes Chapter One. Na konzolích PlayStation 4 a Xbox One bude dostupná později, vývojáři potřebují více času na optimalizaci. Ve hře najdete českou lokalizaci ve formě titulků.

Na vydání upozorňuje nový dvouminutový trailer.

Zrození legendy: V roli mladého Sherlocka, arogantního elegána na prahu dospělosti, si musíte svou prestiž vydobýt způsobem, jaký žádná jiná hra ani příběh doposud nenabídly. Svědky přerodu mladické domýšlivosti a naivity v charismatického a legendami opředeného muže se můžete stát až teď. A nejen svědky, tuto proměnu můžete prožít na vlastní kůži!

Komplexní vyšetřování: Novou stopu můžete najít naprosto kdekoliv. V honbě za pravdou prozkoumejte celé město a využijte ho ve svůj prospěch. Hledejte stopy, poslouchejte klepy, využívejte převleky a zpovídejte lidi na ulici. Jen tak si ve svém paměťovém paláci utvoříte dedukce a dovedete vyšetřování ke zdárnému konci.

Ani hnout!: V nouzi můžete sáhnout po zbrani, ale i souboje mohou mít styl. Díky výtečnému pozorovacímu talentu odhalte soupeřovy slabiny nebo k jeho eliminaci využijte okolního prostředí. Vždy existuje způsob, jak si neušpinit ruce.

Jiný Jon: Než do Sherlockova života vstoupil John Watson, existoval v něm jiný Jon. Váš nejlepší, a vlastně jediný přítel. Kdo to však ve skutečnosti je?

Temný svět: Životem překypující středozemní ostrov Cordona osmnáctého století je vším možným, jen ne rájem na Zemi. Na zločin či politickou korupci tu narazíte na každém kroku, stejně jako na ostrovany, kteří lpí na svých tradicích a k cizincům, jako jste vy, lásku rozhodně nechovají.

Pravda a lež: Stejně jako mince má i každý příběh svůj rub a líc. Obyvatelé Cordony se na pravdu a spravedlnost dívají vlastním pokřiveným pohledem a je pouze na vás, zda odhalení pravdy přinese lidem více zla než užitku. Svými rozhodnutími ovlivníte nejen svět kolem vás, ale především sami sebe.