Dobré ráno. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si při snídani, cestě do práce nebo kdykoli jindy naši pravidelnou rubriku Stručně. Každé všední ráno (ve výjimečných případech později) vám přinášíme to nejzajímavější z herního světa.

- Včera došlo k vydání prvního ze tří DLC pro taktickou akci z prostředí westernu Desperados 3. Money for the Vultures - Part 1 nabízí novou misi odehrávající se po událostech původního příběhu. Součástí včera vydané aktualizace je také obsah zdarma v podobě další výzvy od Barona, která vás tentokrát zavede do Devil's Canyon s otázkou „Co kdyby...?

- Světoznámý režisér Ridley Scott nabídl IGN svou reakci na parodii reklamy Applu od Epic Games, jejíž původní verzi právě Scott režíroval. Podle něho byla animace a nápad úžasný, ale samotná zpráva, kterou měla parodie s názvem Nineteen Eighty-Fortnite sdělit, byla „ehh“.

- Poker s ray-tracingem? Dneska už je možné všechno. Došlo totiž k oznámení Poker Club pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Nintendo Switch. Hra přitom nabídne pokerové turnaje pro až 200 hráčů napříč platformami a generacemi konzolí, včetně kariérního režimu a pro PC a konzole nové konzole právě podpory ray-tracingu.

Přečtěte si také: Detaily o grafických kartách GeForce RTX řady 30

- Ke konci tohoto měsíce dojde na japonskou Tokyo Game Show, které se zúčastní i Microsoft. Z oficiálního vyjádření ale víme, že nemáme čekat novinky o Xbox Series X. Místo toho dojde například na oslavu japonských vývojářů a novinky týkající se Microsoft Flight Simulatoru.

- Měl být na nedávném streamu Marvel's Avengers odhalen Black Panther jakožto hratelná postava? Úvod samotného streamu, který vzdává hold zesnulému Chadwicku Bosemanovi (jenž si Black Panthera zahrál ve filmech Marvelu), na to poukazuje. Zmíněno totiž je, že tato tragická smrt ovlivnila obsah streamu. Místo Black Panthera jsme se tak dočkali odhalení Kate Bishop. Z dřívějšího dataminingu ovšem víme, že se Black Panther ve hře dříve nebo později objeví.

- Dočkali jsme se zveřejnění trofejí (potažmo achievementů) k Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2. Ty potvrzují zejména jednu věc, pokud je budete chtít všechny, naučení se skvělých triků a komb se nevyhnete.

- Vývojáři populární top-down střílečky Nuclear Throne zavírají krám. Oznámení, že vývojářské studio Vlambeer po deseti letech končí navíc přišlo přesně v den výročí.

- Už brzy bychom se měli dočkat zveřejnění hardwarových nároků pro Cyberpunk 2077. Tohle oznámení přišlo společně s dementováním teorií, že bude hra zabírat 200 GB na disku. Očekávat prý máme velikost srovnatelnou s ostatními moderními tituly.

- Brzké oznámení nás také čeká od autorů Mortal Kombat 11, NetherRealm Studios. Ed Boon na svém Twitteru na něco láká. Na co? To vážně nevíme. Mohlo by jít o něco spojeného právě s Mortal Kombat 11, soudě dle jejich odpovědi. Mnozí také doufají v oznámení Injustice 3.

Přečtěte si také: Nejoceňovanější hrou na Gamescom Awards je Cyberpunk 2077

- Autoři nečekaného hitu Fall Guys ví, jak svou hru oživit. Druhá sezóna nás sice ještě čeká, ale co nevidět by se ve hře mohl objevit ještě jiný zajímavý update. Kladivo BIG YEETUS, které se někde náhodně objeví a spustí totální chaos. Jestli se tahle blbina ve hře skutečně objeví, to ukáže až čas.

- PvPvE střílečka Scavengers se připomíná v gameplay traileru a láká na vydání příští rok v rámci předběžného přístupu. Jestli budete s ostatními hráči spolupracovat nebo bojovat je převážně na vás.