Nový Battlefield provází úniky informací a obrázků už nějakou dobu. Vše vyvrcholilo dnes, kdy se několik hodin před oficiálním představením objevily na internetu obrázky v pěkné kvalitě i zajímavé detaily z Originu. V pět hodin odpoledne následovat první trailer a spousta detailů, včetně absence klasického singleplayeru. Místo toho se titul zaměří na multiplayer s možností hrát proti botům a na válku mezi USA a Ruskem.

Letošní Battlefield vyjde 22. 10. na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One a ponese název Battlefield 2042. Desetihodinová trial verze pro předplatitele EA Play bude k dispozici od 15. 10.

Hráči se mají těšit na 7 rozsáhlých map až pro 128 hráčů na PC a next-gen konzolích - 64 vs. 64. Prostředí má být vskutku různorodé, od města Soul až po egyptské pouště. Každá mapa má nabídnout jedinečný zážitek založený na přírodním prostředí. Do bitev promluví dynamické počasí a velkolepé světové události. Tím vývojáři s největší pravděpodobností myslí dříve zmiňované přírodní katastrofy, včetně tornád, zemětřesení nebo erupci sopky.

Přečtěte si také: Sérii Battlefield má nově na starost bývalý šéf konkurenčního Call of Duty

„Battlefield 2042 je návratem k ikonickému válečnému stylu série. Přizpůsobte se a překonejte dynamicky se měnící bojiště s pomocí své jednotky a špičkového arzenálu. Díky podpoře 128 hráčů se připravte na nebývale rozsáhlé mapy. Vydejte se vstříc masivnímu zážitku, od aktualizovaných režimů pro více hráčů, jako jsou Conquest a Breakthrough, až po novou Hazard Zone.“

Verze hry pro PlayStation 4 a Xbox One budou podporovat pouze 64 hráčů (32 vs. 32). Mapy ale měly být speciálně navrženy pro 128 hráčů.

Hazard Zone je popisována jako zcela nový typ hry s vysokými sázkami. Mód je založený na družstvech a představuje moderní pojetí multiplayeru. Má být také výrazně odlišný od režimu All-Out Warfare. Více se o tomto režimu dozvíme 22. 7. 2021 na EA Play Live.

„Přizpůsobte si zbraně, gadgety a vozidla v bitvě, abyste převážili misky vah na svou stranu,“ láká tisková zpráva. V boji budete moci využít robotického psa stvořeného pro válku, hák nebo si nasadit wingsuit.

Totální válku na různorodých bojištích doprovodí vojenské stroje, včetně tanků, obrněných vozidel, helikoptér a stíhaček.

„Vyberte si svou roli na bojišti a vytvořte si vlastnoručně sestavené oddíly prostřednictvím nového systému specialistů. Specialisté, kteří vycházejí ze čtyř tříd, mají jednu jedinečnou specializaci a vlastnost - zbytek vybavení je však plně přizpůsobitelný,“ uvádí dále EA.

Každá mapa je speciálně navržena tak, aby poskytovala jedinečný zážitek, který přímo ovlivňuje strategii pro vás a vaši jednotku. První představenou mapou je Orbital, nachází se v Kourou (Francouzská Guyana) a jde o závod s časem a nepřátelskými podmínkami, kdy bojujete v okolí místa, odkud brzy odstartuje raketa. Na této dynamické mapě si máte dávat pozor na nepřátelskou palbu i na blížící se bouři s blesky.

Přečtěte si také: Battlefield 2042 bez singleplayerové kampaně. Nebude ani battle royale

Battlefield 2042 je čistě multiplayerovou záležitostí s možností hrát proti botům. EA místo toho sází na multiplayerové módy, podporu až pro 128 hráčů a nový přístup k live service - rozvíjení Battlefieldu a rozšiřování hry prostřednictvím ročních období. Každé období má trvat přibližně tři měsíce a každá sezóna bude spojena s novým bezplatným a placeným Battle Passem, jenž přinese nový obsah.

V prvním roce budou postupně k dispozici čtyři sezóny se čtyřmi Battle Passy, čtyřmi novými Specialisty a dalším nespecifikovaným obsahem.

Jak bývá u Battlefieldu zvykem, v plánu je veřejná beta, do které budou mít předčasný přístup ti, co si hru předobjednají. Poté se dostane na všechny zájemce bez rozdílů platforem.

PŘÍBĚHOVÉ POZADÍ BATTLEFIELDU 2042

Co se příběhu týče, tak máme pár důležitých záznamů o tom, co se vlastně stalo. V roce 2031 stačilo pouhých deset let k tomu, aby se svět ocitl na pokraji. Stoupá hladina moří, hroutí se ekonomika a rozvrací se aliance.

9. 10. 2033 svět zasáhl hurikán Zeta. Ten je popisován jako první boře šesté kategorie na světě. 11. 1. 2034 nastal globální nedostatek potravin a pohonných hmot, což vyvolalo druhou velkou krizi. 8. 8. 2035 se Evropská unie po kolapsu Německa oficiálně rozpadla.

V té době se lidé sdružují a hledají bezpečný přístav. Rodiny, farmáři, lékaři, inženýři a vojáci. Média jim říkají Non-Patriated a oni sami si říkají No-Pats.

Rok 2037: Lidstvo se postupně přizpůsobilo novému normálu. Revoluce v energetice, zavlažování pouští, hydraulické hráze a mořské zdi zachraňují pobřežní města, obnovují zemědělskou půdu a dodavatelské řetězce. Naděje na nalezení stability vede některé národy k opětovnému otevření hranic.

Bez možnosti repatriace 1,2 miliardy lidí se No-Pats stávají trvalou součástí všech hospodářských, vojenských a sociálních politik. Mnoho No-Pats stále nedůvěřuje vládám, které je vyhostily, a odmítá výzvy k reasimilaci. Objevují se vůdci No-Pats, kteří inspirují k nové identitě nesvázané s bývalou národností a vytyčují hranici v písku mezi Starým světem a Novým normálem.

Uprostřed přestavby světa vzplanou jiskry třenic mezi USA a Ruskem, protože obě poslední supervelmoci soupeří o kontrolu nad tímto rychle se měnícím světem.

V roce 2040 nastal blackout. Náhlá bouře vesmírného odpadu vyvolala Kesslerův efekt, který způsobil poruchu více než 70 % všech satelitů na oběžné dráze a jejich pád na Zemi. Příčina je neznámá.

Následný výpadek proudu způsobil masovou devastaci. Havarovaly letadla. Komunikační sítě se zhroutily. Již tak přetížené globální dodavatelské řetězce se zastavily. Ceny ropy, obílí a uhlí prudce vzrostly. Podle nepodložených tvrzení přišlo o život více než 100 tisíc lidí.

Svět na pokraji sil se dostal za hranu. Žádný internet, žádná navigace, žádný dohled, žádné předpovědi bouří.

Geopolitická nedůvěra přes noc prudce vzroste. Nikdo se navzájem nemůže špehovat, takže si nikdo nemůže věřit. Rusko i USA tvrdí, že za výpadek je zodpovědný ten druhý, zatímco někteří podezírají No-Pats, že za tím stojí a obviňují tuhle organizaci ze snahy zasít anarchii.

Bývalí vojáci a bojově vycvičení specialisté z řad No-Pats se s rostoucím napětím sdružují do ozbrojených operačních jednotek na svou obranu.

Svět je na pokraji války. Nedostatek potravin a pohonných hmot zažehne stínovou válku mezi USA a Ruskem. Aby si obě strany zachovaly věrohodné popírání, nasazují No-Pat Task Forces jako prostředníky ve stupňujících se konfliktech o zdroje - a slibují uprchlíkům kus toho, co zbylo.

2042: Blíží se otevřená válka. No-Pats nezbývá než si vybrat stranu a bojovat nikoliv za vlajku, ale za svou budoucnost. Jejich válka je váš příběh.