Zatímco se FIA World Rally Championship připravuje na oslavu 50. sezóny v roce 2022, Nacon a vývojářské studio KT Racing detailněji představují WRC 10, nejnovější díl oficiální videohry šampionátu. Ta navazuje na hru WRC 9, ve které se každý den odehrává přes 200 000 speciálních etap. Díky WRC 10 si připomenete ty nejnapínavější okamžiky šampionátu od roku 1973 až po současnost.

V rámci oslav 50 let soutěže představuje WRC 10 jedinečnou jubilejní edici, která překypuje novými funkcemi a napínavými závody. Retrospektivní režim nabízí hráčům šanci připomenout si 19 soutěží, které utvářely historii šampionátu. Tyto náročné speciální etapy prověří závodní schopnosti hráčů pomocí náročných podmínek specifických pro danou éru. Závoďte na šesti historických rallye včetně legendární Acropolis Rally (Řecko) a Rallye Sanremo (Itálie) s více než 20 nejslavnějšími vozy z WRC: Alpine, Audi, Lancia, Subaru, Ford, Mitsubishi, Toyota… Hra WRC 10 přinese ještě víc obsahu než kdy dřív, takže fanoušci si její hold 50 letům závodění jistě zamilují.

„Fyzika, kterou chválili recenzenti i závodníci ve hře WRC 9, byla vylepšena, aby hráčům nabídla ještě realističtější zážitek. Speciální pozornosti se dostalo kontrole aerodynamických sil, turbo systému a brzd, a to na všech površích, takže WRC 10 replikuje nesmírně přesné a intenzivní pocity z jízdy. Imerze byla rovněž zvýšena díky zcela přepracovanému designu zvuku pro tuto novou edici. Užijte si závodění, jako byste závodili přímo vy,“ píše se v tiskové zprávě.

Opět si budete moci vytvořit vlastní tým v kariéře. Nově byl vylepšen o editor kombinéz a přináší možnosti použít vlastní barvy na turnajová auta.

Díky více než 22 soutěžím vzdává WRC 10 hold kariéře celé řadě hvězdných závodníků, mezi které se řadí Sébastien Loeb, Sébastien Ogier, Carlos Sainz, Peter Solberg, Tommi Mäkinen, Colin McRae, Ari Vatanen, Marcus Grönholm, Walter Röhrl... a spousta dalších.

  • 6 historických rallye včetně Acropolis, San Remo, Německa, Argentiny…
  • Přes 20 legendárních aut, např. Alpine, Audi, Lancia, Subaru, Ford, Mitsubishi, Toyota…
  • 4 zcela nové rallye: Estonsko, Chorvatsko, Belgie a Španělsko
  • 52 oficiálních týmů sezóny 2021 (WRC, WRC2, WRC3, Junior WRC)

Každý hráč, který si předobjedná WRC 10, bude mít přístup k dodatečné historické soutěži Rally Sanremo: slavný Colin McRae řídí Subaru Impreza WRC v roce 1997. WRC 10 vyjde 2. 9. letošního roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC a později i na Nintendo Switch.