Pokud jste sledovali včerejší zahajovací prezentaci digitálního Gamescomu, tak vám neunikla zajímavá tahová first-person střílečka/strategie Lemnis Gate. Nezávislé studio Ratloop Games připravuje hodně nevšední hru. Vývojáři totiž mají v plánu uvěznit vás v časové smyčce a dát vám pouhých 25 sekund. Co se za tak krátký čas dá stihnout?

Lemnis Gate se odehrává v pěti tazích, které představují 25sekundové časové smyčky. Vaším úkolem je co nejlépe využít unikátní schopnosti pestrého ansámblu agentů z hlubokého vesmíru, se kterými musíte předčít, přechytračit a umanévrovat svého soupeře ve čtyřdimenzionálních bitvách, které hlava nebere.

Hra ohýbá čas a obrací naruby jeden z nejoblíbenějších herních žánrů na světě - multiplayeru. Začněte přemýšlet ve čtyřech dimenzích a podrobte se vrcholné zkoušce kombinující kognitivní a bojové schopnosti.

„Zápasy v Lemnis Gate se odehrávají v časových smyčkách. Na provedení akce máte 25 sekund, ať už se rozhodnete odpálit nepřítele, udělat s agentem manévr nebo si připravit další tah. Jakmile všichni hráči odehrají svůj tah, začne další 25sekundové kolo. Teď budete čelit tomu, co se stalo, a zároveň budete připravovat to, co se stane. V každém z pěti kol máte šanci změnit časovou osu, protože minulost, přítomnost i budoucnost konvergují.

Přečtěte si také: Hororová střílečka Quantum Error ukazuje svou atmosféru

Vítězství nečeká na toho, kdo bude mít nejpřesnější střelbu. Jestli chcete vytvořit neprůstřelnou herní strategii a dostat nepřátele na mušku, budete muset zapojit svoje dovednosti a kreativitu. Celé je to o nelineární logice, abstraktním myšlení a nezvyklých manévrech. Odvažte se ke smělým kouskům a myslete několik tahů dopředu. Jedině to je recept na vítězství.

K dispozici máte pestrý ansámbl postav, takže styl hry je čistě na vás. Shoďte nepříteli do cesty nebezpečný toxický odpad, zpomalte čas, abyste mohli zasadit neomylný úder, nebo nasaďte ochranné koule, které pomůžou vašemu budoucímu já. Každý agent disponuje charakteristickou výstrojí a zvláštní schopností, která může být na bojišti rozhodující.

Vítejte v týmu, který se skládá... pouze z vás. Lemnis Gate obsahuje inovativní funkci automatické spolupráce, takže máte kontrolu nad všemi členy své strany. Automatická spolupráce vám dává kontrolu nad pěti agenty z hlubokého vesmíru, takže dva hráči si to můžou rozdat ve strhujících zápasech o deseti postavách. Staňte se doslova jednočlennou armádou.

V Lemnis Gate se může kdykoli stát cokoli. Každé kolo skýtá novou šanci na realizaci bezkonkurenční strategie – anebo můžete dostat za vyučenou za chybu v minulosti. Předvídejte nepřátelské trasy, infiltrujte nepřátelské linie a vytvářejte mnohovrstevné strategie založené na spolupráci se sebou samým. Experimentujte v čase i mimo čas a pracujte kreativně s kauzalitou.“

Zaujala vás hra? Vyjde v roce 2021 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Pravděpodobně i pro novou generaci konzolí.