Už jsou to 4 roky od neslavného vydání Cyberpunku 2077. Během těch 4 let naštěstí vývojáři z CD Projektu RED odvedli úctyhodný kus práce a dnes už patří mezi nejkvalitnější stálice žánru RPG. Jenomže se zdá, že polští tvůrci nějak neví, kdy s tím vylepšováním přestat. Dokazuje to i čerstvý patch 2.2, který přináší hned několik zajímavých novinek a který vznikl ve spolupráci CD Projektu RED a společnosti Virtous Games.

Aktualizace je už nyní k dispozici ve verzi pro PC, PS5 i Xbox Series X|S a zaměřuje se na možnosti vlastního vyjádření ve světě Cyberpunku. To je znát třeba v oblasti vozového parku, v níž se výrazně rozšířila technologie CrystalCoat původně určená pro auta značky Rayfield. Automobily Herrera, Mizutani, Quadra a Villefort tak nyní umožňují změnu barvy a vzoru laku za jízdy, což se může hodit třeba při útěku před policií. Pokud vás poldové nemají přímo na očích, stačí změnit barvu auta a může se snížit úroveň hledanosti. Představte si Spray Shopy v sérii GTA, akorát v mobilní variantě.

Rozšíření technologie CrystalCoat pak doprovází zbrusu nová funkce TWINTONE, díky níž můžete naskenovat okolo jedoucí auta a za malý poplatek uložit jejich barevné schéma. To si pak můžete zvolit v nabídce CrystalCoat, kde najdete také generická a unikátní barevná schémata. Klonování laku však není kompatibilní s vozidly, jež hrají důležitou roli v questech, patří policii nebo nepodporují CrystalCoat. Stejně tak platí, že jak CrystalCoat, tak TWINTONE je k dispozici jen v případě vozů, které vlastníte, takže nemůžete jen tak ukrást auto na ulici a změnit jeho barvu.

U prodejců v Night City si navíc můžete koupit 10 dříve nedostupných aut. 8 pochází ze základní hry, 2 z expanze Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Konkrétně se jedná o Mizutani Shion MZ1, Mizutani Shion Targa MZT, Thorton Galena GA32t, Thorton Colby CST40, Archer Quartz EC-L r275, Quadra Type-66 640 TS, Quadra Type-66 680 TS, Mizutani Hozuki MH2, Villefort Deleon V410-S Coupe (pouze pokud vlastníte Phantom Liberty) a Mahir Supron FS3-T (pouze pokud vlastníte Phantom Liberty). A aby toho nebylo málo, po skončení prvního aktu se při jízdě autem občas na sedadle spolujezdce nebo na zadním sedadle objeví sám Keanu Reeves, tedy Johnny Silverhand. Johnny může něco okomentovat a může také reagovat na to, co děláte během řízení.

Tvůrci nezapomněli ani na příznivce fotografického režimu, jenž byl obohacen o volnou kameru, možnost ignorovat kolize s objekty v herním světě či funkce uzamčení a zpřesnění kamery. Nově je k dispozici také posuvník intenzity filtrů a nabídka NPC postav, z nichž až 3 můžete umístit kamkoliv na scénu. Na výběr je více než 20 postav, kterým můžete nastavit nejen pozici, ale také postoj a výraz. PC hráči si nyní dokonce mohou zvolit jiný poměr stran (na konzolích je nadále možné pořizovat screenshoty pouze v poměru 16:9) a tvůrci mimo jiné opravili problémy s hloubkou ostrosti.

S fotografickým režimem souvisí ještě novinka nazvaná SmartFrames. Díky ní si můžete vystavit obrázky, které pořídíte ve Photo módu, v bytech V napříč Night City. Stačí interagovat s příslušnými obrazovými rámy a rázem si můžete do bytu umístit jakýkoliv pořízený screenshot, který je na PC importován ze složky se screenshoty ve formátu .PNG a na konzolích ze standardní galerie Xboxu nebo PlayStationu.

Pokud by vám tohle všechno nestačilo, můžete si na obrazovce tvorby postavy pohrát s více než 100 novými možnostmi úprav, od nehtů a odstínu rtěnky až po možnosti určené pro hráče, kteří chtějí, aby jejich V opravdu vypadal(a) jako člen(ka) korporace nebo některého z gangů. K dispozici je rovněž posuvník Plain-to-Punk, díky němuž lze experimentovat s různými faktory náhodného vzhledu. Kompletní seznam novinek, změn a oprav pak jako už tradičně najdete na oficiálním webu Cyberpunku 2077.