Společnost Crytek upřesnila den a měsíc, kdy na PC, PlayStation a Xbox vydá Crysis Remastered Trilogy. Balíček obsahující remasterované verze singleplayerových kampaní Crysis, Crysis 2 a Crysis 3 se začne prodávat od 15. 10. letošního roku. Konzolové verze vyjdou rovněž v krabicové verzi za 1283 Kč a zahrnou bonusovou kartu s obrázky.

Pro Nintendo Switch bude ve stejný den dostupný Crysis Remastered, v krabičce také s bonusovou kartou s obrázky. Kromě toho bude v Day One edicích náhodně umístěno dvacet obrázkových karet, které budou očíslovány a podepsány členy vývojářského týmu.

Crysis 1 a Crysis 2 obsahují české titulky, zatímco Crysis 3 je v angličtině, uvádí tuzemský distributor Playman.

Trilogie Crysis Remastered je optimalizovaná a vylepšená pro konzole nové generace. Hry jsou plynulejší a vypadají lépe. Původně běžely v rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu. Na Xboxu Series X a PlayStationu 5 běží remastery v rozlišení 1080p až 4K při 60 snímcích. Toho je dosaženo dynamickým rozlišením. Kromě výrazného vylepšení výkonu nabízí Crysis Remastered Trilogy vylepšené nasvícení a vizuálně vylepšené postavy, zbraně a prostředí, stejně jako textury ve vysokém rozlišení.

Podívat se můžete na oficiální video, které ukazuje rozdíly mezi remaster na Xboxu Series X a původními hrami na Xboxu 360. Druhé video porovnává PS3 s PS5. Později chce Crytek takto ukázat i PC verzi.

CRYSIS REMASTERED TRILOGY OBSAHUJE:

Crysis Remastered: Co začíná jako jednoduchá záchranná mise, se promění v bojiště nové války, protože nad ostrovy Lingšan se srocují mimozemští vetřelci. Hrajete za super vojáka Nomáda a jste vyzbrojeni mocným nano oblekem, který je vybaven rychlostí, silou, zbrojí a neviditelností. Používejte rozsáhlý arzenál modulárních zbraní, přizpůsobujte taktiku a vybavení a dominujte nad nepřáteli v obrovském sandboxovém světě.

Crysis 2 Remastered: Mimozemšťani se vrátili do světa zpustošeného klimatickými pohromami. Vetřelci ničí New York a chystají útok, který hrozí totálním vyhlazením lidstva. Vy naštěstí máte technologii, díky které můžete vést hnutí odporu – vylepšený nano oblek 2.0. Přizpůsobte si oblek a zbraně v reálném čase, zpřístupněte si silné nové schopnosti a pusťte se do boje za přežití lidstva.

Crysis 3 Remastered: Vracíte se do boje jako super voják Prophet. Pátrání po mimozemském Alpha Ceph pokračuje, ale nyní musíte rovněž odhalit pravdu, která stojí za korporací C.E.L.L., jež proměnila New York City v rozsáhlý městský deštný prales zastřešený obřím nano dómem. Probojujte se sedmi odlišnými čtvrtěmi a zlikvidujte soupeře brutální silou pomocí prvotřídní technologie nano obleku, anebo svých cílů dosáhněte pomocí neviditelnosti a staňte se tichým spasitelem lidstva. Jste vybaveni novým silným a smrtícím lukem Predator – neexistuje špatný způsob, jak zachránit svět.