Vítězen červnového žebříčku v obchodě Xzone se na plné čáře stal Elden Ring v nové edici s velkým rozšířením Shadow of the Erdtree.

„V červnu pokračovalo nebývalé herní sucho a jedinou velkou novinkou v krabičce bylo znovuvydání Elden Ringu s velkým rozšířením. Do žebříčku se tak opět probojovaly hlavně starší tituly a prodejům vládl merchandise,“ uvádí Xzone v tiskové zprávě. Známý obchod ke znovuvydání Elden Ringu připravilo originální dřevěnou krabičky.

Do první pětky se nečekaně probojovala nezávislá hororová adventura Still Wakes the Deep, jejíž fyzické vydání na PS5 potěšilo řadu sběratelů. Třetí novinkou v žebříčku je pak remaster Luigi's Mansion 2 HD pro Nintendo Switch. Zbytek tabulky pak doplňují oblíbené starší tituly, které zřejmě budeme vídat po celé léto.

 1. Elden Ring – Shadow of the Erdtree Edition
 2. Marvel's Spider-Man 2
 3. Rise of the Ronin
 4. Luigi's Mansion 2 HD
 5. Still Wakes the Deep
 6. The Last of Us Part II Remastered CZ
 7. Diablo IV
 8. God of War Ragnarök
 9. Stellar Blade
 10. Hellblade: Senuas Sacrifice

U nejprodávanějších konzolí se neudálo žádné překvapení. Poté, co skončily jarní Nintendo slevy, se Nintendo Switch opět vrátilo na třetí místo a pustilo před sebe obě verze konzole PlayStation 5.

 1. PlayStation 5 (Slim) 1 TB – Bílá
 2. PlayStation 5 (Slim) 1 TB – Bílá (Digital Edition)
 3. Nintendo Switch

Červnový žebříček patří knihám a figurkám, kde se mezi nejprodávanějšími tituly stále drží dvojice bichlí od redaktorů časopisu Level. Druhý dotisk 50 let videoher se umístil na prvním místě, jeho starší sourozenec O hrách a lidech na třetím. Druhá příčka pak patřila nejznámějšímu Pokémonovi, Pikachu, který v podobě Funko POPky vybojoval druhé místo. V červnu se díky slevové akci dařilo celé řadě oblíbených POP figurek.

 1. Kniha Level – 50 let videoher
 2. Figurka Pokémon – Pikachu S1 (Funko POP! Games 353)
 3. Kniha Level – O hrách a lidech
 4. Figurka Pokémon – Charizard (Funko POP! Games 843)
 5. Figurka Wednesday – Wednesday Addams (Funko POP! Television 1552)

Ve vinylech v červnu kralovaly herní soundtracky. Fanoušci Cyberpunku 2077 vynesli na první místo melodie DLC Phantom Liberty, pomyslnou stříbrnou příčku pak ukořistil velkolepý soundtrack indie hitu Hades, který znovuvyšel v sadě čtyř kouřově šedých vinylů. Trojici pak uzavírá druhé vydání mrazivých melodií ze strategie Frostpunk, vydané v limitované edici 500 ks na dvojici 180g, průhledných vinylů.