Když v březnu 2020 Nintendo vydávalo pro svou konzoli Switch hru Animal Crossing: New Horizons, tak asi nečekalo, že hra bude trhat prodejní rekordy. Vyšší prodejnosti „přispěla“ i pandemie koronaviru, která uzavřela ve svých domovech takřka každého z nás. A tak se prodejnost od té doby vyšvihla na desítky milionů prodaných kusů. Jenže postupem času přece jenom hra začínala být pro někoho monotónní, a pokud jste čas nezabíjeli tím, že jste se nepustili do kompletní rekonstrukce ostrova, nudili jste se. Po dlouhých 18 měsících jsme se ale nakonec dočkali novinek. A to v podobě, jak velké aktualizace, tak i prvního (a pravděpodobně i posledního) placeného rozšíření nesoucí jméno Happy Home Paradise. Samotné rozšíření stojí 625 korun nebo 24,99 euro. Pokud vlastníte službu rozšířeného předplatného Nintendo Switch Online, tak je DLC již jeho součástí.

Možná vám název Happy Home Paradise přijde povědomý. Nejste na omylu. V roce 2015 vyšla na konzole Nintendo 3DS hra Animal Crossing: Happy Home Designer a hráčům umožnila otestovat svůj tvůrčí talent. A to budeme moci zkoušet i tentokrát. Budeme ovšem stavět prázdninové obydlí!

Jakmile je DLC v konzoli nainstalováno, automaticky jste prostřednictvím Toma Nooka informováni o něčem novém, takže je fajn, že nikde nic nemusíte hledat a hra vás sama provede. Jste představeni Lottie a ta vás seznámí se zbytkem „personálu“. Mezi něj patří roztomilá opička Niko a kapustňák Wardell. Nemusíte se bát co a jak ovládat, s prvním klientem vám pomůže krátký tutoriál. Ten krásně vysvětlí, jaká přesně bude vaše náplň práce. A hlavně, sám klient vám napoví v jaké lokalitě by rád pobýval a jaké vybavení by si představoval mít ve svém prázdninovém obydlí. Na rozšíření je super, že se nejedná o zabavení jen na dvě či tři hodiny, ale je tomu úplně naopak. Jednotlivá vylepšení a možnosti se odemykají postupně, podle toho kolik za sebou máte spokojených klientů. Tvůrci rozšíření mysleli na všechno, třeba i na obyčejné leštění nábytku či oddělovací stěnu.

Jedním z největších pozitiv postupného hraní je možnost nejen otevřít pro ostrov různé budovy, ale podílet se i na jejich vybavení stejně jako u prázdninových domečků. Postupně získáte možnost otevřít školu, restauraci s kavárnou, nemocnici a obchod s oblečením. Takže máte furt na čem pracovat a jen tak vás to neomrzí. Je fajn, že za tu všechnu práci, kterou odvedete, tak získáte i plat. Jen s tím rozdílem, že není ve zvonečcích, ale v měně, která se jmenuje Poki. Tuto měnu pro nákupy využijete výhradně v rozšíření, kdy můžete nakupovat různé věci, suvenýry a oblečení.

Co mi trošku vadí na celém rozšíření, je taková nenáročnost každého budoucího obyvatele prázdninového příbytku. Ať už vybavíte místnost věcmi od země po strop či jen využijete základních věcí požadovaných klientem, tak vždy bude spokojen. To samé platí i při tom, zda zvolit jedno patro, nebo dvě. Klientovi to je jedno. Ve všem bude vždy spokojen. A to je za mě ta největší škoda. Hra by měla motivovat trochu hráče k tomu, aby „plodil“ dobré výsledky. Obzvlášť, když už se do hraní Happy Home Paradise pustili. Tím v podstatě ze hry odpadá jakákoliv výzva, která by měla patřit alespoň v nějaké formě do každé hry.

VELKÉ FINÁLE

Co se mi ale hodně líbilo, bylo velké finále. Pokud už vám je otravné tradiční sobotní křepčení KK Slidera u radnice, tak v rozšíření to oblíbený hafan všech obyvatelů v Animal Crossing rozjede coby DJ a spustí tu pravou taneční párty na pláži. Opravdu příjemná změna od brnkání na kytaru. Zároveň to tím celé nekončí, ještě vám zbyde více než dost volných míst na mapě pro další a další klienty. Takže hraním rozšíření strávíte jistě nejednu hodinu.

Rozšíření Happy Home Paradise je za mě velmi povedené. Možnosti budování jsou opravdu neomezené a můžete tak pustit uzdu vaší fantazii. K pomyslné metě třiceti hotových prázdninových domků se můžete dostat i po několika desítkách hodin samotného hraní. Opravdu záleží jen na tom, jak si vyhrajete na daném návrhu, který stojí nějaký ten čas. Jen je škoda, že rozšíření nepřišlo dříve. Přece jen rok a půl po vydání je dlouhá doba, ale to neznamená, že DLCčko je příjemným oživením. Mezi hlavní a jedinou nevýhodu považuji tu nenáročnost klientů. To, že jsou spokojeni vlastně s jakýmkoli výsledkem bez ohledu na to, jestli jste dům vybavili jen základními požadovanými věcmi, nebo že jste si doslova vyhráli s každým jednotlivým detailem. Za tým Indiana si rozšíření pro hru Animal Crossing odnáší doporučení na 9 bodů z 10.