@MaukoWie a tiež o rok skončí pravdepodobne :D

@midder Já nevim, když jsem si po dvou letech od založení Epic Game Storu (2021) odečetl všechen ten hejt, kterej u toho byl, nezbylo mi nic, kvůli čemu bych tu firmu měl hejtovat.

Všichni chtěj vydělávat.

@midder Customer unfriendly nemá nic společného s aktivitou firmy jako takové. Chce prodávat a konkurovat Steamu, tak musí zaujmout. Exkluzivity a hry zdarma jsou jedny z věcí, jak to dobře dělají.

@midder A co ti brání mít více klientů? Můžeš mít Steam, Epic, GOG i další. Epic ani žádný jiný herní klient nic nerozděluje. Je to je názor a volba každého z nás. Já mám jak Steam tak Epic a nemám problém si vybrat z jedné či druhé strany. Nehazej svoji tvrdohlavost na jiné.

@Denny za cenu customer unfriendly taktik? Fuck off. S takovou logikou můžeme potom uznávat NFT, MTX, předražený DLC, price increase atp. jako dobrý věci. Ne. Jde to i bez toho.

Když pominu blbej scénář, tak herecké výkony byli opravdu katastrofální, to vyloženě bolelo se na to dívat😅

@JohnMcClane Tak proč sem píšeš?

@Denny Nesnaž se to chápat. Ro je pro tebe nedosažitelná meta.

@Pipin Jep, jde jen o ten pokles :D

Epicu přeji úspěch, ale lze na to nahlížet i jinak:

Ačkoli je meziroční nárůst uživatelů 21 %, tak uživatelé utratili pouze o 20 % více a přitom mohli utrácet na dvojnásobku titulů. Což je přinejlepším stagnace.

Ani navýšení počtu aktivních uživatelů nic neznamená. "Denní počet aktivních uživatelů" může být, že jeden den v roce si Epic Store spustilo 31,1 milionu hráčů. Dost možná to bylo před koncem roku, kdy rozdávali trilogii Tomb Raider. Pak mohlo hrát v jeden moment klidně těch 13,2 milionu. To, že v prosinci měli nejvíce "aktivních" uživatelů opět pravděpodobně znamená, že si pouze 62 milionu ze 194 milionů vyzvedávalo hry zdarma. Jelikož se frekvence rozdávání sedminásobně zvýšila, tak je logické, že se zvýšil i počet uživatelů. A 11% nárůst je pak slabý, když mají o 21 % více uživatelů.

Nominální hodnoty jsou k ničemu (až na plácání se po ramenou) a rozhodně by bylo zajímavější vidět grafy. Ty by ale asi ukázaly, že to není tak, jak se to prezentuje.

@midder Jak kurví tvůj průmysl? Že si někdo chce vydělat, tak to hned kurví?