Poslední měsíc kalendářního roku 2021 bude na konzolích Xbox a počítačích ve znamení nejen očekávané sci-fi střílečky Halo Infinite, ale také příběhového dobrodružství The Gunk.

Přátelé Rani a Becks se na Xboxu Series X/S, Xboxu One a PC pokusí vyčistit planetu od záhadného sajrajtu od 16. 12. Při tom musí řešit hádanky, aby obnovili harmonii přírody. Předplatitelé Game Passu najdou titul ve stejný den v knihovničce.

The Gunk od autorů SteamWorldu láká do zajímavého mimozemského prostředí, které je stejně krásné jako nebezpečné. Při nelehké misi narazíte na nepřátelské tvory a smrtící sajrajt, jenž zničil velkou část planety.

Hrát budete za Rani těžící v galaxii jakékoliv suroviny, které může prodat, aby se uživila. Když se svým parťákem Becksem přistanou na zdánlivě pusté planetě, najdou gunk, neznámou látku, jež by mohla znamenat velký výdělek. Jediným problém je, že gunk nějakým způsobem poškozuje přírodu. To přináší dilema – měli by Raci a Becks zasahovat do něčeho, čemu plně nerozumějí? Způsobí tento nebezpečný objev rozkol mezi dvěma přáteli?

Gunk klade velký důraz na průzkum a svět, který budete objevovat. Obsahuje různé biomy, jako je oblast skalnatých kaňonů, hustá džungle, hluboké podzemní jeskyně a několik dalších překvapení. Gunk mění všechny tyto oblasti v pustinu, ale když ho odstraníte, objevíte kvetoucí ekosystém, jenž tento svět zřejmě měl před příchodem tohoto ničivého slizu.

Hrdinka Rani je vybavena vylepšenou energetickou protézou, kterou láskyplně pojmenovala Pumpkin (Dýně). Díky ní dokáže nasávat gunk, což má nejen vypadat cool, ale hraje to roli i v klíčové mechanice přeměny poškozených oblastí světa zpět do přírodního stavu. Když Rani odstraní gunk, uvidíte, jak se ekosystém odrazí ode dna a z pusté oblasti vznikne kvetoucí ráj.