Společnost Wargaming, která stojí za populárními bezplatnými hrami World of Tanks, World of Warships a World of Warplanes, po opuštění Ruska a Běloruska pokračuje v procesu restrukturalizace. Ten zahrnuje otevření dvou nových studií v srbském Bělehradě a polské Varšavě, která posílí globální aktivity organizace. Nová místa se stanou sedmou a osmou pobočkou Wargamingu v Evropě, připojí se tak k Nikósii, Vilniusu, Praze, Kyjevu, Guildfordu a Berlínu a zaměstnají na 400 kolegů.

V Bělehradě budou působit mezinárodní i místní talenti napříč vývojovými a vydavatelskými obory. Do budoucna se kancelář stane také důležitým centrem pro přesun zaměstnanců Wargamingu z různých míst. Studio se zaměří na značky World of Tanks a World of Warships, bude poskytovat klíčové služby a potenciální vývoj nových produktů.

Ve Wargaming Warsaw bude zpočátku sídlit malý vydavatelský tým a o dalších plánech rozvoje této lokality bude rozhodnuto v průběhu restrukturalizace společnosti.

„Varšava a Bělehrad byly logickou volbou pro nové pobočky, protože v obou případech se jedná o místa s rychle se rozvíjejícím technologickým odvětvím a s obrovským potenciálem. Těšíme se na úzkou spolupráci s IT komunitami v obou městech, abychom vybudovali nejlepší vývojové a vydavatelské jednotky ve své třídě," řekl Victor Kislyi, generální ředitel společnosti Wargaming. „Společnost Wargaming pokračuje ve svých velkých plánech do budoucna. Bělehrad a Varšava budou mít pro dosažení našich cílů zásadní význam."

V rámci otevření kanceláře v Bělehradě podpoří Wargaming růst místních herních talentů nabídkou zajímavého místního programu stáží – Wargaming Forge. Tento program umožní talentovaným jedincům (místním studentům, absolventům, mladším profesionálům) osvojit si dovednosti pod vedením zkušených vedoucích pracovníků a mentorů společnosti.