Po šesti letech zpět do Kanady. Jezero Atamipek s děsivou vesnicí vyměníme za hornickou vesnici v severním Quebecu, kterou sužuje podivná mlha nazvaná Brume. Ta odtrhává vesnici od klidné reality a narušuje rovnováhu přírody. V kůži známého detektiva Carla Fauberta se vydáme na cestu zasněženou krajinou severní Kanady a zjistíme, že nejsme úplně sami. Cílem je najít další lidi – oběti i přeživší ničivé laviny – a odhalit skrytou temnou pravdu podivné mlhy.

Čeká nás průzkum rozsáhlé fiktivní země Manastan v severní Kanadě a boj napříč vesnicí, respektive tím, co z ní zbylo. Nutné je hledat stopy v dřevěných chatrčích a užijeme si i psí spřežení, které využijeme při cestování po místech okolo vesnice. Ohrožovat nás bude krutá mrazivá vánice, nebezpečná divoká zvěř a znepokojivé noční můry.

„S každým vaším krokem se odvíjí bohatý příběh. Najděte a prozkoumejte předměty, dopisy a dokumenty, zatímco vševědoucí vypravěč bude vyprávět o vaší cestě Manastanem,“ dodávají autoři.

Kona II: Brume vyjde už 18. 10. letošního roku pro PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch a PC (Steam).