Dnes na počítače a poslední dvě generace konzolí PlayStation a Xbox vyšel akční RPG titul Stranger of Paradise Final Fantasy Origin od studia Team Ninja. Tvůrci Nioh, Ninja Gaiden a Dead or Alive přicházejí se zbrusu novým zpracováním série Final Fantasy.

„Jack a jeho spojenci Ash a Jed hoří odhodláním porazit Chaos, a tak otevírají bránu do svatyně Chaosu. Pochybnosti však přesto zůstávají – jsou skutečnými „bojovníky světla“, jak předpovídalo proroctví?“ ptá se tisková zpráva. „Vstup do světa temné fantazie a vychutnej si vzrušující bitvy plné akce.“

Podívejte se na launch trailer, najdete ho úplně nahoře, a přečtěte si další detaily:

Propracovaný různorodý boj: Nech se okouzlit různorodými možnostmi pohybů založených na používaných zbraních, které ti umožní měnit komba, odemykat nové útoky prostřednictvím vylepšení a přidávat specializace, jež ti u Jacka i jeho společníků pomohou rozšiřovat nabídku dovedností. V klasickém režimu Final Fantasy je třeba pečlivě vyvažovat body zdraví, body magie a lektvary s omezeně použitelnou schopností „štítu duše“ a snižovat tak utržené poškození – to vše v reálném čase. Novinkou je, že při odpočinku v bodech uložení se vracejí i nepřátelé, což usnadňuje grindování a vyvažuje poměr rizika a odměny.

Rozšířené úpravy postavy: Každý kus vybavení nejenže mění základní statistiky, ale pomáhá přidat stylovou atmosféru temné fantasy. Vybav se více kusy v rámci jedné sady, kterými nejen dotvoříš kompaktní vzhled, ale také prohloubíš bonusy ke statistikám, které bude mít tvá parta k dispozici. Dovednostní stromy založené na povoláních pomáhají vytvořit partu, která se vzájemně podporuje schopnostmi a speciálními útoky, jež dokážou kompenzovat slabiny a posilovat silné stránky; svou partu si tak můžeš přizpůsobit svému hernímu stylu.

Ostří a kouzla na dosah ruky: Díky zkušenostem studia Team Ninja jsou bojové střety nadmíru napínavé, ovšem kouzla lze využívat nejen v boji, ale i mimo něj. Využívej sílu živlů k odstraňování překážek a otevírání nových cest, vrhni se na průzkum prostředí, ve kterém odhalíš nové předměty, a využívej schopností nepřátel. Obrať jejich vlastní útoky proti nim samotným, využij ovládnutí davu, útoč na slabá místa a posiluj své útoky řetězením kombinací.