Psychonauts 2 se nám připomínají novými gameplay záběry. Ty ukazují psychické schopnosti hlavního hrdiny Raze, který může proniknout do mysli postav obývající herní svět.

Vidíme také procházení různými prostředími a využívání vertikality. V boji se budete moci rozhodnout, které dovednosti použijete v závislosti na typu nepřátel.

„Razputin Aquato je zdatný akrobat se schopností číst myšlenky, jehož největším životním snem je vstoupit do mezinárodní špionážní organizace, využívající nadpřirozené schopnosti, známé jako Psychonauts! Superšpioni, kteří umí číst myšlenky, však mají potíže. Jejich vůdce byl unesen a od té doby už není stejný jako dřív. A co je horší, v ústředí organizace se pohybuje „krtek“ – infiltrovaný nepřátelský agent. Raz musí napnout všechny své síly, aby „krtka“ zastavil dřív, než realizuje svůj tajný plán – pomoct vražednému zločinci Maligulovi, rovněž ovládajícímu čtení myšlenek, aby vstal z mrtvých!“ představuje studio Double Fine svou hru.

Psychonauts 2 vyjdou na Xbox Series X/S, Xbox One, PC a PS4. O PS5 verzi se nadále nemluví. Vypadá to, že půjde jen o zpětnou kompatibilitu z PS4.