Podle kreativního ředitele studia Naughty Dog Neila Druckmanna není třetí část oblíbené série The Last of Us jistotou. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Variety.

Přečtěte si také: Kompletní edice The Last of Us skutečností

Jediné, co mohu asi říct, je to, ať nesázíte, že bude ještě nějaké The Last of Us. [S druhým dílem by to] mohlo být všechno,“ říká Druckmann. To jde v rozporu s několika leaky, které v minulosti tvrdily, že se na třetím The Last of Us se už pracuje. Například zde jsme psali, že se hra nachází v rané části vývoje. Jde ale o informace staré rok a půl, které navíc nikdy nebyly potvrzené.

Zatím ale stále nemusíme zoufat, že bychom se do postapokalyptického světa hry nevrátili. Už za měsíc nás čeká druhá série seriálové adaptace, na kterou Neil Druckmann v rozhovoru také lákal. Máme se podle něj připravit na několik změn a rozšíření světa, zmiňuje například postavu Eugena, která byla v Part II jen lehce zmíněná. Tady se ji dostane podobně prostoru jako Billovi a Frankovi v první sérii.

Miluju změny, které jsme udělali. Je to jiná verze příběhu, ale svou DNA si zachoval,“ říká Druckmann. Adaptace Part II bude mít více sérií, zatím ale ještě sám nezná konkrétní počet.

Fanoušci studia Naughty Dog se navíc mohou těšit na epickou sci-fi Intergalagitc: The Heretic Prophet, o které se můžete dočíst zde.