Společnost Bethesda Softworks vydá 13. prosince/decembra letošního roku kompletní kolekci legendární krvavé first-persom střílečky Doom pro konzole PlayStation 4 a Xbox One v krabičce. Digitálně už jsou nějakou dobu dostupné.

Doom Slayers Collection nabídne celkem čtyři Doom hry: Doom, Doom 2, Doom 3 a reboot Doom z roku 2016.

„Doom Slayers Collection provede hráče více než dvěma dekádami likvidování démonů – od klasických her, které zpopularizovali žánr first-person stříleček až po následný reboot této oblíbené série. Chopte se arzenálu ničivých zbraní a prostřílejte se hordami démonů na Marsu, Zemi a také v Pekle ve čtyřech kritikami oceněných hrách: Doom, Doom II, Doom 3 a Doom (2016),“ představuje Cenega Czech novou edici.

Doom (1993)

Jsi jedním z nejdrsnějších mariňáků se základnou na Marsu, kde vojenský experiment otevře brány do pekla. Je pouze na tobě, abys nakopal a rozstřílel hordy démonů v této klasické hře DOOM, hře, která byla jedním z pionýrů first-person stříleček a navždy změnila pohled na videohry celkově.

Doom II (1994)

Milované pokračování veleúspěšné hry DOOM (1993). DOOM II tě posílá na Zemi a dává ti do rukou super silnou dvouhlavňovou brokovnici, abys měl pořádný nástroj k likvidaci těch nejsilnějších démonů. Na závěr se také utkáš se s ikonickým bossem, Icon of Sin!

Doom 3 (2004)

V tomto kritikami oceňovaném akčně-hororovém převyprávění původní hry DOOM se znovu ocitáte na démony obsazené UAC základně na Marsu. Tentokráte je ale vše mnohem temnější, hůře osvětlené a děsivější. V závěru se vydáte do pekla, abyste srovnali účty s jeho nejsilnějším bojovníkem.

Doom (2016)

DOOM se vrátil ve své brutálně zábavné a podstatně vylepšené moderní podobě. Nelítostní démoni, nesmyslně ničivé zbraně a rychlá, zběsile plynoucí first-person akce jsou zpět. Nezáleží přitom na tom, jestli budete vyhlazovat hordy démonů z pekla na vlastní pěst, v single-player kampani, anebo bojovat proti ostatním hráčům v některém z multiplayerových módů.

Na 20. března/marce 2020 je v plánu Doom Eternal pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Ve stejný den dorazí i Doom 64 v nové verzi pro všechny čtyři zmíněné platformy.