Akční RPG titul Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, který původně vyšel v roce 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One, si to už koncem tohoto měsíce zamíří na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. V Ultimate Edition se hra se všemi dodatečnými balíčky (je jich 25) bude prodávat od 27. 10. Nabídne stovky hodin herního obsahu s vysokou znovuhratelnost.

Nativní verze lépe využije výkonnější hardware a pochlubí se nativní podporou 4K, texturami ve vyšším rozlišení, vylepšenou fyzikou nebo funkcemi ovladače DualSense na PS5. Důležitá je také podpora multiplayerových režimů napříč generacemi.

Pokud jste hru hráli na jiné platformě, tak nová třída Sororitas nebude v den uvedení na trh dostupná, do verzí pro PS5 a Xbox Series X/S se dostane později.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ve své době nebyla špatná hra, zaměřuje se na boj zblízka i z dálky z ptačího pohledu. Dalo by se říct, že jde o Diablo ve světě Warhammeru.

„Jakožto mocný inkvizitor, který pracuje pro Impérium, musíte v rozsáhlé říši najít a zničit všechny formy Chaosu. Sektor Caligari poslední dobou čelí náporu zkázy. Vaší misí je prověřit tamní oblast a zlikvidovat veškerý zdroj Chaosu,“ dočteme se v tiskové zprávě.

„První akční RPG zasazené do chmurné budoucnosti 41. tisíciletí posouvá tento žánr na novou úroveň: sandboxová hra s otevřeným a vytrvalým světem, s obrovsky širokou škálou misí a brutálními bojovníky ve zničitelném prostředí a s příběhem ovlivněným komunitou hráčů.“